VVD wil accommodaties aan sportclubs overdragen Industrielawaai binnen de perken Afvoer zuiveringsslib vier ton Afscheid dokter Noteboom Afdelingen ZLM gaan op in kring Verkiezing waterschap Grootste klant gaat zuiveren Loonsverhoging waterschappers Donderdag 16 december 1993 EEN DRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Ook SGP voorstander van nog verder privatiseren Schoolzwemmen Knelpunten Door maatregelen bij Polderman Het industrielawaai in Sint-Maartensdijk is door maatregelen bij de zilveruienfabriek van Polderman ingeperkt. Verder onderzoek is niet meer nodig. Daar mee is de sanering van het industrielawaai bij de smalstand afgerond. SNEEUW- EN SPECIALE NATWEER BANDEN ZÉÉR BETAALBAAR! TEL. 01640-33676 Ernstig Docent Droom Gemeente draagt Oudelandsedijk met werk over aan waterschap Stemming St.Maartensdijk later De plaatselijke afdelingen van de ZLM (de Zuidelijke Landbouwmaatschappij) gaan verdwijnen. De stands organisatie gaat fuseren met de Gelderse- en Utrechtse landbouwmaatschappijen. De ledenraden van de Zuidelijke en Gelderse stemden al voor. De welzijnscommissie stemt in met de uitgangspunten die de gemeente Tholen vanaf 1995 wil doorvoeren in de welzijnssector. De subsidieverordening wordt na elf jaar op een nieuwe leest geschoeid. De accommoda tietarieven weer verhoogd, behalve in die gevallen waar de gemeente taken overdraagt aan de gebruikers. Pri vatiseren heet dat met een mooi woord. De operatie moet er toe leiden, dat de gemeente een dikke 60.000 gulden minder uitgeeft aan wel zijn. Verenigingen hoeven niet langer een exploitatietekort te hebben om voor subsidie in aan merking te komen. Met eventuele nieuwe aanvragen houdt de ge meente in de betreffende notitie echter geen rekening. Zelfs de vo rig jaar opgerichte zwemvereni ging De Dolfijn komt in het stuk niet voor. En het feit dat in 1995 de Sint-Philipslandse verenigin gen erbij komen, blijft eveneens buiten beschouwing. De commis sie kaartte deze zaken evenmin aan. De deelname van jeugd en oude ren aan activiteiten moet worden gestimuleerd, vindt het gemeente bestuur. Daarom wordt voor gesteld de jeugdsubsidies te verhogen. Verenigingen moeten die extra inkomsten ook daadwer kelijk aan de jeugd besteden, bij voorbeeld door de contributie voor hen lager te houden dan voor volwassen leden. De stimu lans voor ouderen komt in de no titie nauwelijks uit de verf. Wethouder J. Versluys lichtte toe dat het handhaven van de bijdra gen voor bejaardenreizen en de sozen als zodanig beschouwd moet worden. Zijn collega P. van Schetsen vulde aan, dat sportvere nigingen een brief kunnen ver wachten waarin ze worden opgeroepen activiteiten te ont plooien voor 45-plussers. Jeugdsubsidies en privatiseren, J. van den Heuvel (VVD) juichte het bijzonder toe. "Daar zijn we voorstander van." Hij wilde weten hoe de gemeente staat tegenover het in eigendom overdragen van sportaccommodaties aan vereni gingen. Dat zou, aldus Versluys, een aanpassing van de subsidies tot gevolg hebben. Bovendien moet bekeken worden of verdere privatisering verantwoord is. Op dit moment wordt alleen gedacht aan het onderhoud van afraste ring, paden en ballenvangers, ten nisbanen en kleedaccommodaties. "Voor eventuele uitbreiding zou den verenigingen toch weer bij de gemeente aankloppen." A. Kers bergen (SGP) wil met de privatise ring al meteen verder gaan, uitgezonderd bij de dorpshuizen. Daarvoor vroeg hij om een volle dig overzicht van alle kosten en baten. Nieuwe investeringen door de gemeente wijst zijn fractie af. Bij jeugdsubsidie had Kersbergen zijn bedenkingen. Volgens hem strookt dat niet met een eerdere uitspraak van het gemeente bestuur in het kader van het schoolzwemmen, waar gewezen werd op de eigen verantwoorde lijkheid van de ouders. Ook bij sport en cultuur kiest men er zelf voor om mee te doen, aldus de SGP-er, die pleitte voor subsidië ring naar ledental. Versluys vond dat de gemeente voorwaarden scheppend bezig moet zijn. Vol wassenen daarentegen moeten zelf hun vrijetijdsbesteding bekosti gen, zonder bijdrage van de ge meente. P. van Belzen (RPF/GPV) vroeg zich af of de keuze voor jeugd en ouderen niet strijdig is met de uitgangspunten. "U laat nu de middengroep zwemmen. Dat is vaak de harde kern van een vereniging." Van Belzen wilde weten waarom in de nieuwe opzet alle in de ka derwet welzijn genoemde werk soorten gesubsidieerd blijven worden. Hij liet zich echter niet verleiden tot het noemen van een voorbeeld dat in zijn ogen zou kunnen vervallen. Daarom deed Versluys het maar voor hem. Hij pikte er de vrouwenverenigingen uit. "Wij vinden dat zij een aantal emancipatorische activiteiten or ganiseren en die willen we subsi diëren." Zowel Van Belzen als de SGP stemmen bij de begrotings behandeling altijd tegen subsidië ring van zowel deze activiteiten als de zondagsport. Ook in dit ver band werd dat opgemerkt. Wél pleitte Van Belzen voor het ont zien van de gehandicapten (Anib en Zonnebloem), alsmede voor de EHBO-verenigingen: "Dat is niet puur een hobby, maar een soort hulpverlening." Alle commissieleden vonden dat er rekening gehouden moet wor den met knelpunten die zich zou den voordoen, al was Van Belzen bang dat de uitgaven daardoor onbeheersbaar worden. "Uiter aard hopen we op een verordening zonder knelpunten. Waar die drei gen op te treden, moeten we dat voor eens en altijd regelen." Voor de vergadering wees WIK- voorzitter P. Moerland de com missie op dreigende problemen voor zijn vereniging. Volgens hem gaat de Sint-Annalandse gymvere niging er 6000 gulden op achter uit, bovenop de 5000 gulden die de laatste jaren al ingeleverd moesten worden. "Dat kunnen we niet meer opbrengen. Ik pleit er voor om vóór 1 april met de ge meente tot een vergelijk te komen." Moerland wees erop, dat zijn vere niging voor De Wellevaete twee keer zoveel huur moet betalen als de verenigingen die in een norma le gymzaal terecht kunnen. Dat sprak A. den Haan (PvdA; hij verving de zieke I.C. Moerland) wel aan: "Zij kunnen er niets aan electro-aggregaat is vervangen door een ander type dat minder lawaai voortbrengt. Bekeken is of ook de deur van de schillerij tij dens de campagne gesloten zou kunnen blijven. Maar dit kan niet omdat de stank dan voor de werk nemers binnen ondraaglijk wordt. Omdat het lawaai door de andere maatregelen al zover is terugge drongen, is het niet meer nodig voor de deur extra voorzieningen te treffen. De hinderwetvergunning van het bedrijf zal aan de nieuwe situatie aangepast moeten worden. De sanering sloeg ook op het ge bied waar de betonfabriek stond. Tijdens het onderzoek in 1985 was die gesloten. De gemeente wil de mogelijkheid voor de vestiging van een soortgelijk bedrijf (een zogenaamde A-vestiging) open houden. Het gebouw staat al ja ren leeg. De projectgroep schrijft dat het van belang is een maxima le geluidbelasting vast te stellen waardoor er geen sanering hoeft plaats te vinden als zo'n bedijf domicilie kiest op het industrie terrein van Sint-Maartensdijk. Aan de noordwest zijde van de zo ne kunnen geen uitbreidingen van het industrieterrein worden ge pleegd. Aan de oostzijde (richting Scherpenisse) wel omdat dit ge deelte van het industrieterrein 'nog niet geheel is ingevuld.' Dat schrijft een werkgroep van vertegenwoordigers van de inspec tie milieuhygiëne, de gemeente Tholen, de provincie Zeeland en de Kamer van koophandel in een advies aan gedeputeerde staten. Zij bogen zich dinsdag over de kwestie en stemden met het advies in. De geluidsherrie is tot aanvaard bare proporties teruggebracht, wel zal in het kader van de Wet mi lieubeheer gekeken worden naar stankoverlast, zo schrijft de pro jectgroep. Maar de geluidsover last die het bedrijf veroorzaakte is opgelost. In 1985 veroorzaakten een aantal bronnen bij Polderman te veel la waai. Voor zes woningen aan de Sportlaan en één aan de Provinci- aleweg was de geluidsbelasting te hoog. Het bedrijf produceerde te veel decibellen, namelijk meer dan 55. Daar waren een beluchter, de deur van de schilafdeling en het electro-aggregaat verantwoor delijk voor. De beluchter is inmid dels vervangen door een bellenbeluchter. Die produceert ook wel enige herrie maar dat gaat op in het achtergrondgeluid, zo stelt de projectgroep. De ONDER UW AUTO Advertentie I.M. Minder afval. De Zeeuwse Milieu federatie (ZMF) heeft in de Zee landhallen te Goes de brochure over de resultaten van het project 'Kiezen voor minder afval' aan gedeputeerde A.M. Dek overhan digd. Het project was gericht op het voorkomen van afval bij huis houdens, midden- en kleinbedrijf en gemeenten. doen dat er in hun woonkern geen gewone gymzaal is." De tennisver enigingen hadden hun in de com missie sport geuite bezwaren voor de leden van de welzijnscommis sie op papier gezet. Er werd met geen woord over gerept. Wanneer het waterschap verplicht wordt om fosfaat en stikstof uit het afvalwater te verwijderen, zul len de zuiveringsinstallaties uitge breid moeten worden. J.A. Dees, hoofd van de technische dienst, antwoordde dat tijdens de alge mene vergadering op vragen van hoofdingelande P.K.M. Stouten. "In hoeverre kunnen we nu nog groeien zonder dat uitbreiding no dig is met alle hoge investeringen van dien?", wilde Stouten weten. Hij vroeg in dat verband met na me ook naar de rol van nieuwe be drijven. "We zitten al boven de capaci-r teit", zei Dees. "Maar onze groot ste klant gaat zelf zuiveren. Daarentegen is er groei van de to tale bebouwing." De depots van de rioolwaterzuivering in Sint-Maartensdijk worden leeggepompt. Het slib wordt in de installatie ingedikt en in contai ners gestort. Voor de tweede keer dit jaar heeft het waterschap Tholen slib van de zuiveringsinstallaties afgevoerd. Voorheen kon dat gratis naar de eilandelijke landbouwers, maar wegens de strengere milieuwetge ving mocht dat niet meer. Het wa terschap kreeg daardoor met een kleine 400.000 gulden extra kosten per jaar te maken. De afgelopen zomer ging het slib naar Seroos- kerke op Schouwen, maar deze week moest bet transport naar de stortplaats Midden-Zeeland. Be halve in St. Maartensdijk werd ook de zuiveringsinstallatie in Tholen verlost van het slib. Anton Engelvaart met Herman van Heemskerk van gezinsvervangend tehuis de Annewas behoor den tot de inwoners die zaterdagavond afscheid namen van mevrouw en dokter Noteboom. VERVOLG VAN PAG. 1 Ze staat voor de zeer hechte band binnen de Sint-Annalandse ge meenschap. Namens het gemeentebestuur be dankte burgemeester H.A. van der Munnik het dokterspaar. "U en de inwoners van Sint-Annaland hebben het kennelijk al die jaren goed met elkaar kunnen vinden", stelde Van der Munnik vast. Van een inwoner had hij een paar kor te karakteristieken gehoord. Die omschreef de dokter als gezien in het dorp; een goede dokter; wat stug en kortaf, als de meeste Gro ningers; een rustige, kalme man; dag en nacht te bereiken; niet te gen, maar wèl voorzichting met allerlei nieuwe ontwikkelingen; begaan met de verdrietigen en ver heugd bij beterschap. Mevrouw Noteboom werd getypeerd als een vriendelijke vrouw; actief meehel pend in de praktijk, maar ook ac tief in de dorpsgemeenschap. Van der Munnik stelde dat voor de relatie tussen arts en patiënt wederzijds vertrouwen essentieel is. Vervolgens belichtte hij ver schillende kanten van het vak. De dokter kent de gedachten en het karakter van zijn patiënten; hij moet aanvoelen hoever hij met ieder van hen gaan kan; hij is 24 uur per dag dokter; hij moet in dramatische situaties koel blijven, maar tegelijkertijd mensen met warmte tegemoet treden. Namens het gemeentebestuur bood de bur gemeester een mand aan waarin bloembollen waren geplant. De hervormde predikant W.C. Meeuse ging ook in op de geslach ten die Noteboom zag komen en gaan. Als een dokter ergens komt, is er meestal iets aan de hand met de gezondheid. En als tegelijker tijd de dominee ergens was, dan was het altijd zeer ernstig, aldus Meeuse. De predikant stelde dat het verschil tussen al dan niet in vrede sterven niet afhankelijk is van het geloof van mensen. Aan de hand van de bijbel (Matth. 9:12 en Luc. 4:23) stapte de predikant over naar de geeste lijke gezondheid van de mens. Daarmee is het niet best gesteld, maar dat weten de mensen niet of ze willen het niet weten. Als herin nering bood de predikant het boek 'Een jaar met de Bijbel' aan. Hij sprak de wens uit dat Note boom er dagelijks in zou lezen, om zo meer en meer de inhoud van de bijbel te leren verstaan. Omdat de dokter geen lid was van de hervormde gemeente, bleven de contacten met de dominee tot bui ten de kerk beperkt, stelde Meeu se vast. Noteboom gaf toe zelden in de kerk te komen. "Maar ik heb wel een keer op de kansel gestaan. Toen was er een dominee onwel geworden." Het belang van de doktersvrouw als achterwacht werd onderstreept door dokter R.H. Padt uit Poort vliet, die het woord voerde na mens de Thoolse huisartsenver eniging. Hij noemde Noteboom een 'ouwestijler' met een ouder wets volledig pakket aan werk zaamheden. "Het consultatiebureau voor zuigelin gen en kleuters vond je er tot het laatst toe bijhoren. En de verlos kunde heb je altijd met verve ge daan." Padt liet niet onvermeld dat de Sint-Annalandse huisarts aan de wieg stond van de Thoolse huis artsenvereniging en ook bestuur lijk actief was in de KNMB. En niet te vergeten de EHBO- vereniging. Uit de loopbaan van Noteboom blijkt, aldus Padt, een niet geringe wijsheid. "De aan pak om enkele jaren geleden een assistent aan te trekken en zelf ge leidelijk af te bouwen zal menig een tot de verbeelding spreken." Padt noemde het 'een prestatie van formaat' om 34 jaar lang huisarts te zijn. Het beroep wordt steeds zwaarder en veeleisender. Namens de collega's bood hij een enveloppe met inhoud aan. "Je prijst me teveel", reageerde No teboom. Van de veertig verenigingen die zijn aangesloten bij de Dorpsge meenschap, had de EHBO door de speciale band met de dokter al le recht op een eigen spreker. Van af het ontstaan van de vereniging is Noteboom er als docent bij be trokken. En altijd pro deo. Twee jaar geleden ontving hij daarvoor de zilveren legpenning van de EH BO, bij de viering van het zilveren jubileum dit voorjaar een wand bord. En nu bood voorzitter Tj. Heijboer de huisarts een oorkon de en het erelidmaatschap aan. Heijboer herinnerde aan de weke lijkse lesavonden: "Om 27 jaar lang over dezelfde onderwerpen les te geven en dan bijna niet in herhaling te vallen, dat vonden en vinden wij heel knap." Ook keek de voorzitter terug op de bereikte resultaten, zoals het nationaal kampioenschap. Heijboer was over de houding van Noteboom beter te spreken dan over die van de gemeente. "Die maakt het ons alleen maar moei lijker met huurverhogingen en kortingen op de subsidie. We ho pen dat ze spoedig van deze weg terugkeert." Zo niet, dan voorziet de voorzitter dat de EHBO-lessen op de basisscholen en de oefen avonden in het gedrang komen. "Dat zal tot gevolg hebben dat we de medemens in nood geen goede hulp meer kunnen bieden. Want wij zijn niet bezig voor onszelf, maar om andere mensen te kup- nen helpen." Het enthousiasme van de leden was de beste vorm van waardering, reageerde de scheidende huisarts. Behalve namens de EHBO, sprak Heijboer ook namens de Vrien den van de Ned. hartstichting. Daarvoor zet Noteboom zich al 22 jaar in, ondermeer geeft hij ge durende tien jaar reanimatiecur- sussen. Het hoofdbestuur beloonde dat met een attentie. "Ik heb het vak altijd met grote liefde uitgeoefend. De beloning daarvoor waren de dankbaarheid van de mensen en de bereikte re sultaten", zei Noteboom in zijn dankwoord. Hij betrok daarin zijn vrouw, die hem trouw door dik en dun terzijde stond. De rit in de old timer van Tholen naar Sint-Annaland had bij Noteboom herinneringen opgeroepen aan één van zijn eerste bezoeken aan het dorp. "Deze dag komt als een soort droom over je heen. Ik ben dankbaar dat ik dit heb mogen doen. Dankbaar ook, dat we deze taak mochten afronden, met ge noegen en liefde voor de mede mens." De afscheidsbijeenkomst werd bijgewoond door vertegenwoordi gers van verenigingen, kerken en scholen uit Sint-Annaland, alle Thoolse huisartsen, vertegen woordigers van ziekenhuis Lie- vensberg. Ook de kinderen, moeder en familieleden van de scheidende huisarts waren aanwe zig. Evenals de beide kleinkinde ren, die zich van de sprekers niets aantrokken en hun eigen vertier zochten in De Wellevaete. De Oudelandsedijk, de verbin ding tussen St. Annaland en Sta- venisse, is door de gemeente niet zo optimaal overgedragen aan het waterschap. Hoofdingelande P.K.M. Stouten vroeg er, evenals eerder zijn collega M. Suurland, aandacht voor. "Er zitten scheu ren in, het wegdek is gebarsten", aldus Stouten. Hoofd technische dienst J.A. Dees gaf toe, dat de overgedragen weg 'ruimschoots onder de norm' zit. "Een arbiter heeft ernaar ge keken, maar wij hebben toch geen enkele reden om er een procedure over te beginnen. Anders kost dat veel geld. Dit boek slaan we ge woon dicht en de slechte stukken zullen we geleidelijk verbeteren. Schouders eronder zeggen we. De weg is een gegeven. We zijn er niet tevreden over, maar we hebben ook prima wegen gekregen van de gemeente", aldus Dees. In het kader van de wegensane ring zijn de wegen buiten de be bouwde kom door de gemeente overgedragen aan het waterschap. Nieuwe teelten. Morgen begint om twee uur de infomarkt nieuwe teelten in de Prins van Oranje in Goes. De stichting stimulering plantaardige produktie heeft de markt georganiseerd. De stichting wil vernieuwingen stimuleren in de plantaardige produktiesector door telers in contact te brengen met afnemers van deze pro- dukten. Nu de verkiezingen voor het wa terschap en de gemeenteraad vol gend jaar niet op dezelfde dag gehouden worden, zou de op komst bij de waterschapsverkie zingen wel eens laag kunnen zijn. Dat voorspelde voorzitter G.J. Hoek van de afdeling Sint- Maartensdijk van de ZLM dins dagavond op de algemene leden vergadering in café Noordpoort. Volgens Hoek (tevens VVD- raadslid) zouden 'bepaalde groe peringen' daar voordeel bij kun nen hebben. "U kunt best kritiek hebben op uw collega landbou wers. Bedenkt u zich dat een grote meerderheid van personen zonder landbouwachtergrond wel eens veel negatiever zou kunnen zijn." Hoek riep de aahwezigen op te gaan stemmen: 'Op iemand uit de landbouw.' De voorzitter had overigens ook kritiek op de kandidatenlijsten voor de Tweede Kamer. "Daar staan nog nauwelijks landbouw- mensen op. Landen als Frankrijk en Duitsland, maar ook Amerika steunen hun boeren wel. In Ne derland beperkt men zich tot be drijven als Philips en KLM." De Thoolse dijkgraaf en gezwore nen krijgen met terugwerkende kracht tot 1 januari 1993 meer loon. Gedeputeerde staten hebben dat voor alle Zeeuwse waterschap pers vastgesteld en de algemene vergadering van het waterschap Tholen ging daarmee accoord. Alleen werd voor dijkgraaf I.C. Hage een uitzondering gemaakt omdat hij in februari 1995 met pensioen gaat en het salaris twee jaar eerder, dus februari 1993, be palend is voor de pensioenhoogte. Het loon van de dijkgraaf is ge koppeld aan dat van de dienst hoofden, dat al met ingang van 1 januari 1992 werd aangepast. Als een aantal waterschapsbestuur- ders geen bedenkingen hadden geuit, was de zaak voor de dijk graven ook al lang rond geweest. Daarom had de Thoolse algemene vergaderingen geen bezwaren te gen de langere termijn van terug werkende kracht. P.K.M. Stouten vond het onge loofwaardig overkomen. Wat hem betreft, had de provincie voor het gehele dagelijks bestuur 1 januari 1992 als uitgangspunt mogen ne men. "Wij zijn solidair met de, andere gezworenen in Zeeland", zei gezworene J.L. van Gorsel." "Voor de dijkgraaf heeft het lan gere tijd gevolgen gezien zijn na derend pensioen. Daarom is er in overleg met g.s. voor deze oplos sing gekozen", aldus Van Gorsel. A. Geluk informeerde naar de fi nanciële gevolgen. Volgens grif fier J.D. de Korte gaat het om 200 gulden per maand, exclusief va kantietoeslag. Hij komt in schaal 55 in plaats van 52. De vergoeding van de gezworenen is afgeleid van het salaris van de dijkgraaf, namelijk 15%, zodat dit mede omhoog gaat, alleen een jaar later. De Thoolse dijkgraaf Hage zei de algemene vergadering 'bijzonder erkentelijk te zijn voor de mede werking.' De koninklijke fanfare Accelerando bracht het echtpaar Noteboom na de rondgang met de old ti mer nog een serenade bij de Wellevaete. Rechts mevr. M. Boogaard-Bolier van de Dorpsgemeen schap, die de afscheidsbijeenkomst organiseerde. Vanaf 1 januari bestaat de ZLM niet meer en wordt dan ZMO (Zuid-Midden-Oost). De plaatselijke afdelingen moeten echter ook stemmen over het fuse ren van de afdelingen tot één grote afdeling Tholen-Sint-Philipsland om deel uit te kunnen maken van de nieuwe kring Zeeland-Noord. Dit kan als de plaatselijke afdelin gen opgaan in de huidige kring Tholen-St.Philipsland, die later afdeling wordt. Nu telt die regio 18 afdelingen. Maar dat moet te ruggebracht worden naar 1 voor Tholen en Sint-Philipsland en 1 tot 3 voor Schouwen-Duiveland. De afdeling Sint-Maartensdijk van de ZLM besprak het fusie- voorstel dinsdagavond in café De Noordpoort maar kon nog niet tot stemming overgaan omdat er te weining leden aanwezig waren. De afdeling telt 100 leden. Ruim dertig leden bezochten de verga dering. Voor de stemming waren 75 mensen nodig. Het voorstel zou dan met een meerderheid van tweederde aangenomen kunnen zijn geworden. Nu moet het bestuur binnen een maand een nieuwe vergadering uitschrijven. Ongeacht het aantal aanwezige le den kan een besluit genomen wor den met een meerderheid van driekwart van de uitgebrachte stemmen. Voorzitter G.J. Hoek lichtte toe dat een aantal afdelingen door wil gaan. Dat kan achter alleen als de afdeling een vereniging opricht en zelfstandig contributie heft. Dus niet via de ZMO. Elk lid is tien gulden verschuldigd aan de nieuw te vormen afdeling. D. Vermaas vroeg zich af wat er met het geld gebeurt dat over- blijft. Volgens Hoek blijft dat in kas. "Voor onze afdeling schiet er niet veel over. Als we de fusie af handelen en we houden nog een laatste vergadering, dan is het ver op. Maar er zijn afdelingen die veel geld hebben. Die willen dan ook als vereniging doorgaan." Kring-voorzitter J.L. van Gorsel legde uit dat de nieuwe afdeling Tholen/St.Philipsland twee verga deringen per jaar gaat beleggen. "Maar het is ook mogelijk om daarnaast bepaalde thema- avonden te houden, voor tuinders, akkerbouwers of veetelers." De afdelingen moeten ook een kandidaat benoemen voor het nieuwe bestuur. Alle afdelingen zullen dan in het nieuwe afdelingsbestuur vertegen woordigd zijn. Deze gaan dan la ter uitmaken wie het bestuur gaat vormen van de afdeling Tho len/St.Philipsland van de kring Zeeland-Noord. De contributie zal hetzelfde blij ven, maar de basiscontributie is met 20 gulden verhoogd. Voor een aantal diensten van sociaal econo mische voorlichting zal betaald moeten gaan worden, maar 96% blijft gratis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 19