ook voor u! o Uitslag Opgave van kandidaten op 18 januari 1994 16 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 16 december 1993 p 2 maart 1994 zijn er verkiezingen voor de waterschaps besturen. De kiezers bepalen dan wie er lid worden van de algeme ne besturen van de wa terschappen. Twee be langrijke wijzigingen hierbij zijn ook voor u van belang! De moge lijkheid om bestuurs lid te worden en de voorwaarden om te mogen stemmen zijn verruimd. Pachters en ingezetenen zullen voor het eerst deel uit maken van de algeme ne vergaderingen. Op 18 januari om 16.00 uur onderzoekt het dagelijks bestuur de ingeleverde opgaven en legt deze onmiddel lijk ter inzage. Op dat moment is bekend, mits de opgaven geldig zijn, voor welke cate gorieën verkiezingen moeten plaatsvinden. Loting bepaalt de volgorde van de kandi daten op de verkie zingslijsten. Vrijdag 21 januari om 16.00 uur beslist het dagelijks bestuur de finitief over de geldig heid van de opgaven. Beide zittingen wor den gehouden in het waterschapskantoor en zijn voor iedereen toe gankelijk. Eerst kandidaatstellingdaarna verkiezing Vijf categorieën Directe verkiezingen Personenstelsel Wie is kiesgerechtigd? Vaste zetelverdeling Register stemgerechtigden ter inzage Wie kan kandidaat zijn voor een plaats in het waterschapsbestuur? Kandidaatstellingsformulieren liggen vanaf 20 december 1993 voor u klaar Noord- en Zuid-Beveland Walcheren Schouwen-Duiveland Tholen Dit zijn de voorwaarden: Waterschapsverkiezingen Waterschapsverkiezingen verlopen in twee fasen. Vanaf 20 december 1993 ligt het formulier voor de kandidaatstelling voor u klaar op het waterschapskanroor. Dit formulier moet daar op 18 januari 1994 tussen 09.00 en 16.00 uur worden ingeleverd. Worden er per categorie evenveel kandidaten voorgedragen als er zetels zijn, dan zijn die kandidaten gekozen. Zijn er per categorie meer kandidaten dan vacatures, dan volgen er op 2 maart 1994 verkiezingen. Vanaf 1 april 1994 functioneert de algemene vergadering in haar nieuwe samenstelling. De besturen zullen er als gevolg van de invoering van de Waterschapswet anders uitzien. Kwamen de bestuursleden tot nu toe voort uit drie categorieën belanghebbenden, in het ver volg zijn dit er vijf, nl.: de zakelijk gerechtigden tot ongebouwde onroerende goederen;hiermee worden eigena ren van grond bedoeld degenen die krachtens een door de grondkamer goedgekeurde pachtovereenkomst het ge bruik hebben van ongebouwde onroerende goederen; dit zijn de pachters van grond de zakelijk gerechtigden tor gebouwde onroerende goederen; de eigenaren van gebouwen en huizen de ingezetenen; iedereen die zijn werkelijke woonplaats heeft in het waterschapsgebied bedrijfsgebouwd; degenen die op grond van een zakelijk of persoonlijk recht gebouwde onroerende goederen in gebruik hebben als bedrijfsruimte U kiest uw vertegenwoordigers rechtstreeks. Een uitzondering hierop vormt de categorie be drijfsgebouwd; de bestuursleden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken kiezen deze waterschapsbestuurders. U stemt niet op de lijst van een politieke partij, maar u kiest één persoon en een plaatsver vanger. De plaatsvervanger komt in actie wanneer de gekozene zijn functie niet meer vervult. De Waterschapswet stelt dat iedereen die belang heeft bij het werk van het waterschap daar aan meebetaalt. Op grond daarvan bent u kiesgerechtigd voor de categorieën waarvoor u be lasting betaalt. Voor de categorie ingezetenen geldt dat iedereen boven de 18 jaar mag kiezen. Voor de waterschapsbesturen zijn in 1994 25 (Schouwen-Duiveland en Tholen) of 30 (Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren) zetels beschikbaar. De verdeling van de zetels over de vijf categorieën staat van tevoren vast; de uitkomst van de verkiezingen heeft daarop geen invloed. U maakt uit welke personen er op die plaatsen komen. Vanaf maandag 20 december kunt u bij het waterschapskantoor navragen of u op de juiste manier in de kiesregisters bent opgenomen. Het inzien van de re gisters en het verkrijgen van een uittreksel van uw gegevens is ook mogelijk. Tot 18 januari kunt u om verbetering van uw gegevens in het register verzoeken. Iedereen van 18 jaar en ouder kan kandidaat zijn voor een zetel in het water schapsbestuur, mits hij of zij geen ambtenaar is van het betrokken waterschap en niet uitgesloten is van het kiesrecht. De dagelijkse besturen van de vier hieronder genoemde Zeeuwse waterschap pen nodigen u uit op 18 januari 1994 kandidaat-leden voor de algemene ver gadering (=hoofdingeland) op te geven. Het gaat hierbij om vervulling van on derstaande vacatures per 1 april 1994: 30 hoofdingelanden: eigenaren ongebouwd 5 pachters 3 eigenaren gebouwd 6 ingezetenen 12 gebruikers bedrijfsgebouwd 4 30 hoofdingelanden: eigenaren ongebouwd 4 pachters 2 eigenaren gebouwd 6 ingezetenen 13 gebruikers bedrijfsgebouwd 5 25 hoofdingelanden: eigenaren ongebouwd 4 pachters 2 eigenaren gebouwd 5 ingezetenen 9 gebruikers bedrijfsgebouwd 5 25 hoofdingelanden: eigenaren ongebouwd 5 pachters 3 eigenaren gebouwd 5 gebruikers bedrijfsgebouw 3 alleen opgaven op het speciale waterschapsformulier zijn geldig elke opgave moet de naam van één kandidaat en een plaatsvervanger bevat ten tien belastingplichtigen uit de categorie van de te vervullen plaats moeten kandidaat en plaatsvervanger steunen door het plaatsen van hun handteke ning op het formulier; een uitzondering hierop vormt de categorie ingezete nen, hier is het voldoende dat tien kiesgerechtigden hun handtekening zet ten men kan slechts kandidaat hoofdingeland zijn in één categorie en men kan per categorie maar één kandidaat steunen de aspirant-kandidaat levert de opgave niet zelf in, één van de onderteke naars moet deze persoonlijk afgeven bij de dijkgraaf op het waterschapskan toor op 18 januari 1994 tussen 09.00 uur en 16.00 uur; opgaven die op een ander tijdstip binnenkomen zijn niet geldig Het dagelijks bestuur van het waterschap Noord- en Zuid-Beveland ir P.J. Gruijters, dijkgraaf, mr drs J.A. de Visser, secretaris Adres waterschapshuis: Nassaulaan 8 4461 SX Goes Inlichtingen: P.J. PaulusseOl 100-41242 Het dagelijks bestuur van het waterschap Walcheren jhr mr K.F.H. Schorer, dijkgraaf, mr drs J.A. van Werkum, secretaris Adres waterschapskantoor: Groenmarkt 10 4331 BH Middelburg Inlichtingen: mr E.H. Gerlings 01180-71544 Het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen-Duiveland mevr. A.P. de Haan, dijkgraaf, J.E. Overzet, secretaris Adres 's Landskamcr: Havenpark 40 4301 CE Zierikzee Inlichtingen: mr G.J.P. van der Weyde 01110-12551 Het dagelijks bestuur van het waterschap Tholen I.C. Hage, dijkgraaf, J.D. de Korte, secretaris Adres waterschapskantoor: Onder de Linden 7 4695 BV St. Maartensdijk Inlichtingen: G. Vos 01666-3255

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 16