THOLENDERWIJS Steigers Stavenisse opgeknapt Mensen houden van snijbloemen Stortkosten fiks hoger OPHEFFINGSUITVERKOOP informatierubriek van de gemeente tholen Pr. Juliana organiseert kerstwedstrijd Maandag 13 december: VERGADERING COMMISSIE FINANCIËN VERKIEZING SPORTMAN/SPORTVROUW EN SPORTPLOEG VAN HET JAAR 1993 BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN WAT LIGT TER INZAGE? SPREEKUUR B&W WET MILIEUBEHEER: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING BESCHIKKINGEN Wintertochten wandelsport Donderdag 9 december 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 VACATURE IN BEGELEIDINGSGROEP ASIELZOEKERS SINT-ANNALAND Kampioenschap tafeltennissen sweatery Bosstraat 29, Bergen op Zoom Bloemen houden van mensen. Wie kent deze recla mespreuk niet, maar of het klopt is nog maar de vraag. Zeker is wel dat mensen van bloemen hou den en velen genieten elke week van een vers bosje bloemen. Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op maandag 13 december a.s. komt de commissie voor de financiën voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Bespreking 63e wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1993; In deze wijziging zijn diverse ramingen aangepast aan de werkelij ke/de te verwachten uitgaven en inkomsten. Tot en met de 62e bedroeg het saldo van de post onvoorzien nog f 146,-. Na de aanpassingen kan een bedrag van f 288.069,- aan de post on voorziene uitgaven worden toegevoegd, waardoor het saldo van deze post f 288.215,- bedraagt. De commissie wordt om advies gevraagd. - Bestemming begrotingsoverschot 1993; Zoals uit het voorgaande agendapunt blijkt zijn in de 63e wijzi ging diverse posten aangepast aan de werkelijke/de te verwach ten inkomsten en uitgaven. Als gevolg daarvan bedraagt het begrotingsoverschot 1993 f 288.000,-. Nu het jaar bijna ten ein de is willen burgemeester en wethouders hieraan een bestem ming geven. De meerjarenbegroting sluit met nadelige saldi van respectievelijk f 219.000,- (1995), f 468.000,- (1996) en f 521.000,- (1997). Burgemeester en wethouders stellen voor deze tekorten terug te dringen en daarvoor het begrotingsoverschot van het dienstjaar 1993 aan te wenden. In de investeringsplanning 1994 is voor automatisering een krediet geraamd van f 327.500,-. De daaruit voortvloeiende kapitaallasten drukken op de gewone dienst. Voorgesteld wordt het overschot 1993 toe te voegen aan de re serve automatisering en daaruit de investeringen voor 1994 te dekken. De commissie wordt om advies gevraagd. - Krediet voor aanschaf inkjetplotter; Op basis van het investeringsoverzicht informatievoorziening 1993-1997 is in de begroting 1994 onder andere opgenomen de aanschaf van een plotter. Op dit moment is de gemeente in bezit van een penplotter. Bij de aanschaf van het nieuwe systeem voor de bijhouding van de Grootschalige BasisKaart, de digitale kadastrale kaart en de aan vullende gemeentelijke topografie (GEOCAD) was ook de vervan ging van de plotter gepland. De penplotter dateert uit begin 1988. Voor computerhardware een respectabele leeftijd, die in het geval van de onderhavige apparatuur zonder storingen bereikt is. De vervanging is noodzakelijk. Voorgesteld wordt over te gaan tot de aanschaf van de HP Designjet 650C van de firma RAET. De kosten bedragen afgerond f 40.000,--. De commissie wordt om advies gevraagd. 8 >1 UA F Zoals u wellicht inmiddels uit artikelen in de plaatselijke en regionale pers hebt vernomen, keert het tot nu toe jaarlijks onder verantwoor delijkheid van het gemeentebestuur georganiseerde Sportgala Tho len in zijn huidige vorm niet terug. Financiële redenen liggen aan de basis van deze beslissing. Dit besluit betekent overigens niet dat het gemeentebestuur geen sport-prijzen meer zal toekennen. Ook voor 1993 zal er een bij voldoende gekwalificeerd aanbod een sportman/- sportvrouw en een sportploeg van Tholen worden verkozen. Boven dien zal op een aankomend (jeugdig) talent de aanmoedigingsprijs liggen te wachten. Het uitreiken van de sportprijzen 1993 zal in ieder geval in een duidelijk apdere vorm plaatsvinden, niet tijdens een sportgala, maar tijdens een speciaal daarvoor te organiseren bijeen komst in een wat kleinere kring. De datum voor het uitreiken van de sportprijzen is nog niet bekend. Het gemeentebestuur en in het bij zonder de commissie sport hebben inmiddels een begin gemaakt met de voorbereidingen. Zo hebben de plaatselijke sportverenigingen intussen een enquête-formulier ontvangen, op basis waarvan zij kan didaten voor de titels kunnen aanmelden bij het college van burge meester en wethouders. Bij de beoordeling van de ingediende voordrachten zullen de onderstaande criteria worden gehanteerd:- de persoon en de groepering welke voor benoeming in aanmerking wor den gebracht dienen zich op bijzondere wijze verdienstelijk te heb ben gemaakt voor het sportleven in Tholen;- de activiteiten moeten uitgaan boven het normale niveau; De activiteiten kunnen liggen in het vlak van bijvoorbeeld: a. het leveren van een bijzondere prestatie op sportgebied; b. stimulering en activering van de sportbeoefening; c. speciale verdiensten mede ten aanzien van het begeleiden, de op voeding en de vorming van jeugdige sportbeoefenaars dan wel speciale groepen (bijvoorbeeld invaliden); d. combinaties van bovengenoemde punten; Alle activiteiten worden bovendien bezien in het licht van de eraan bestede tijd, de gedragen verantwoordelijkheid, de bestede energie en de getoonde inzet, alsmede het behaalde resultaat. Ook particulieren kunnen kandidaten voor de sporttitels naar voren schuiven. Zij kunnen daarvoor het bij dit artikel afgedrukte aanmel dingsformulier invullen. Het formulier dient uiterlijk 17 december a.s. op het gemeentehuis (Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk) te zijn ingeleverd. Na die datum zal de commissie sport aan de hand van de ingeleverde formulieren een aanbeveling doen aan burge meester en wethouders. Voor eventuele vragen, op- of aanmerkin gen kunt u terecht bij dhr. P. v/d Vlies, sportambtenaar van de gemeente Tholen, tel. 01666-8318. AANMELDINGSFORMULIER VOOR DE TOE TE KENNEN SPORTPRIJZEN 1993 l.a. Wie komt/komen naar uw mening in aanmerking voor benoeming van sportman/-vrouw van het Jaar 1993? Naam, adres en leeftijd ver melden. b. Welk(e) team(s) komt/komen naar uw mening in aanmerking voor benoeming van sportploeg van het jaar 1993? Klasse en/of afdeling vermel den; namenlijst spelers/speelsters bijvoegen Welke prestatie(s) is/zijn door de desbetreffende per soon/personen en/of team(s) in het jaar 1993 geleverd of welke bijzondere verdiensten zijn te noemen? Op welke datum/data is/zijn de prestatie(s) behaald of geleverd? Is/zijn deze prestatie(s) of verdiensten gelegen op: (doorhalen wat niet van toe passing is) Waren er eventueel bijzondere omstandigheden waaronder men deze prestatie(s) heeft gele verd? Nadere gegevens of toelich ting die van belang kunnen 'zijp bide beoordeling van de opgave. i ii ifj new cfn I (Eventueel vervolg op de ach terzijde van dit formulier) a. internationaal niveau b. nationaal niveau c. provinciaal niveau d. regionaal niveau .1993. Namens vereniging: Naam contactpersoon: Adres: Postcode en woonplaats: Telefoon: Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 41 van de Woningwet 1991 bekend, dat de volgende bouwaanvragen/- meldingen zijn ingediend: - Een bouwaanvraag van de Stichting 'Beter Wonen', Haven 9 te Sint-Maartensdijk, ingediend op 24 november 1993, voor het plaatsen van een binnenlift op het perceel Abraham Crijns- senstraat 1 te Tholen; - Een bouwaanvraag van M. Merbis, Onder de Molen 46 te Oud- Vossemeer, ingediend op 24 november 1993, voor het overdek ken van een binnenplaats op het perceel Onder de Molen 46 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van P. J. M. Steijns, Marehoekstraat 60 te Oud-Vossemeer, ingediend op 29 november 1993, voor het bou wen van een garage op een perceel aan de Weelhoekstraat/Mare- hoekstraat te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van N. M. Klippel, Marehoekstraat 58 te Oud- Vossemeer, ingediend op 29 november 1993, voor het bouwen van een garage op een perceel aan de Weelhoekstraat/Mare- hoekstraat te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van A. J. Verhees, Marehoekstraat 52 te Oud- Vossemeer, ingediend op 29 november 1993, voor het bouwen van een garage op het perceel Weelhoekstraat/Marehoekstraat te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van W.A.S.M. Kostermans, Marehoekstraat 56 te Oud-Vossemeer, ingediend op 29 november 1993, voor het bouwen van een garage op het perceel Weelhoekstraat/Mare hoekstraat te Oud-Vossemeer; - Negen bouwaanvragen van het Ministerie van Binnenlandse Za ken, Postbus 20011 te 's-Gravenhage, voor het plaatsen van een negental sirenes op de locaties: 1. Bou Kooijmanstraat 9 te Oud-Vossemeer; 2. Zoekweg 2 te Tholen; 3. Pilootweg te Stavenisse; 4. Oostsingel te Sint-Maartensdijk; 5. Burgemeet 21 te Poortvliet; 6. Bierensstraat 6 te Sint-Annaland; 7. Langeweg 49 te Scherpenisse; 8. Gorishoeksedijk/Hartogsweg te Scherpenisse; 9. Bergsediepsluis/Oesterdam te Tholen. - Een bouwaanvraag van J. E. Verbiest, Zuidmolenstraat 47 te Ber gen op Zoom, ingediend op 5 november 1993, voor het vernieu wen van een berging op perceel 381 van camping 'De Pluimpot', Geertruidaweg 2 te Scherpenisse; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, Lenteplein 18 te Scher penisse, ingediend op 1 december 1993, voor het bouwen van twee woningen op het perceel Burgemeester Bouwensestraat 54 en 56 te Scherpenisse. Sint-Maartensdijk, 9 december 1993. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er zijn verzoeken om toestemming ingediend door: 1. Familie A.M.C. van der Slikke te Stavenisse voor uitbrei ding van de bestemming van het pand Bakstraat 1 te Tho len met een kantoorfunctie, kadastraal bekend Tholen, sectie R, nummer 581. 2. Gemeente Tholen voor de aanleg van een speelterrein aan de Burgemeet te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie N, nummer 892 (gedeeltelijk). Deze bestemmingen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikei 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van ge deputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor de onderhavige plannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegen heid gesteld om van 10 december 1993 tot en met 23 de cember 1993 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burge meester en wethouders van Tholen. De schetstekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge meentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelij ke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 9 december 1993 f De burgemeester van Tholen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van bur gemeester en wethouders vinden plaats op maandag 13 december 1993 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te ver vallen. Van 11.00 tot 12.00 uur vinden de spreekuren plaats van de wethou ders P. van Schetsen (tevens loco-burgemeester), ing. J. van der Jagt en J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 13.22 van de Wet Milieubeheer bekend, dat door hen op 25 novem ber 1993 onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu tevoorkomen, dan wel zoveel mogelijk te beperken een vergunning is verleend ingevolge de Wet milieubeheer naar aanleiding van de aanvragen van: a. de directie van Wico Units v.o.f., Slabbecoornweg 53 te Tholen, voor het oprichten en in werking hebben van een timmerwerk plaats met opslagruimte, gelegen aan de Slabbecoornweg 53 te Tholen, kadastraal bekend Oud-Vossemeer,sectie L, nummer 315 (ged.); b. de heer L. M. Niemantsverdriet, Poortvlietsedijk 2 te Scherpenis se, voor het veranderen en na de verandering in werking hebben van het gehele veeteelt- en akkerbouwbedrijf, gelegen aan de Poortvlietsedijk 2 te Scherpenisse, kadastVaal bekend Scherpe nisse, sectie G„ nummer(s) 290. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 10 december 1993 gedurende een maand op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Indien het college daartoe een'schriftelijk-verzoek ontvangt kunnen de stukken gedu-^ rende deze maand tevens^elke maandag van .17.30 tot 20.30 uur irul het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint- Maartensdijk worden ingezien. Ingevolge artikel 20.6, tweede lid, van de Wet milieubeheer en artikel 1 van de Tijdelijke Wet Kroonge- schillen staat gedurende een maand vanaf de dag waarop de be schikkingen ter inzage zijn gelegd, beroep open bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 13.17, of 13.18 van de Wet milieubeheer bezwaren hebben ingebracht; d. degenen die bezwaren hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest overeenkomstig artikel 13.17 of 13.18 van de wet mi lieu beheerbezwaren in te brengen. De beschikking(en) word(t)(en) na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van een beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepsschrift moet worden ge richt en gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Geschil len van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. De beschikking(en) word(t)len) niet van kracht voor dat op het verzoek tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening (ex artikel 107 Wet op de Raad van State) is beslist. Sint-Maartensdijk, 9 december 1993 Burgemeester en wethouders van Tholen. In diverse Thoolsé'woonkernen zijn (en worden) asielzoekers ondergebracht. Per woonkern worden deze asielzoekers on dersteund door een zogenaamde begeleidingsgroep. Zo ook in Sint-Annaland. Wegens drukke werkzaamheden heeft een van de leden van deze begeleidingsgroep zich onlangs terug getrokken, waardoor er een vacature is ontstaan die op korte termijn opgevuld dient te worden. Zij die belangstelling heb ben voor het asielzoekerswerk, kunnen voor nadere informa tie contact opnemen met de voorzitster van de begeleidings groep mevrouw M. Kuzee, A. van Bourgondiëstraat 14 te Sint-Annaland, tel. 01665-2756. Schietvereniging Prinses Juliana uit Scherpenisse organiseert dit jaar de traditionele kerstwedstrijd op 17 en 18 december in de hal van Meijer aan de Veerdijksweg. Vrijdags loopt de wedstrijd van zeven uur tot half tien 's avonds en zaterdagmiddag van twee tot vier uur. Zaterdag na afloop wor den om vijf uur de prijzen uitge reikt in café Zeelands Welvaren in Scherpenisse. leder lid van een Thoolse schiet vereniging met een geldig schiet- paspoort kan deelnemen aan de wedstrijd. Hij mag dan twintig schoten lossen (zonder onderbre king) plus vijf proefschoten voor af. Er wordt gestreden in de klassen H, A, B, C en D. Er wordt ingedeeld volgens het paspoort. De prijzen hebben een waarde van 60% van de inleg in elke categorie en bestaan onder meer uit kerst bout, gebak en wijn. De toegesta ne richtmiddelen zijn een open vizier en normale diopter. De zo genaamde high speed munitie is niet toegestaan. Het bestuur van Prinses Juliana kan de wapens, munitie en richtmiddelen contro leren en zelfs verbieden. De wandelsportverenigingen in de zuid-westhoek, waarbij ook wan delsportclub Vosmeer uit Oud- Vossemeer behoort, organiseren voor de tweede keer drie winter- wandeltochten. De eerste van de serie staat gepland op zaterdag 18 december. Vanuit het clubhuis van De Wandelende Krabben aan de Beukenlaan 14 in Bergen op Zoom kan gestart worden tussen negen uur en half elf voor de af standen van 5. 10, 15 en 25 km. De tweede tocm\tó\op zaterdag 22 januari vanuit Het dorpskoffie huis aan de Dorpstraat 31 in Halsteren. De laatste ronde is op zaterdag 26 februari vanuit het .clubhuis Thorhonk aan de Mar- terdreef in Roosendaal. Ook niet- leden kunnen meelopen. Tafeltennisvereniging Smash'76 houdt op zaterdag 18 december in de Wellevaete in Sint-Annaland de kampioenschappen tafeltennis voor Tholen en Sint-Philipsland. Voor het toernooi dat van half een tot zes uur duurt, kunnen alle in woners van de twee gemeenten zich inschrijven. Er wordt gespeeld in een jeugd- (jongens en meisjes tot en met 15 jaar), een dames- en twee herenklassen. Er wordt rekening gehouden met de speelsterkte dus lidmaatschap van een club is niet vereist. De in schrijftermijn sluit op dinsdaga vond 14 december. Opgeven kan bij het bestuur van Smash: CJ. Vroegop 01665-3143 of C. van 't Hof 01665-2887. Voor het storten van afval in Nieuwdorp moeten de 22 deelne mende gemeenten volgend jaar 61,50 gulden per ton gaan betalen aan het openbaar lichaam af- valstoffenverwijdering Midden- en Noord-Zeeland (Olaz). Dat be drag wordt verhoogd naar 75 gul den als er vanaf 5 september in het Sloegebied gecomposteerd kan worden. Voor het groente-, fruit- en tuinafval (gft) geldt dan een lagere prijs van zes tientjes per ton. Op dit moment bedragen de stortkosten 39 gulden. In het nieuwe tarief is er rekening mee gehouden dat vanaf 1 januari een afvalstoffenbelasting van 28,50 gulden van kracht wordt. Ook voor particulieren gaat een fikse verhoging gelden. Het ge middelde tarief stijgt van 49 naar 92,50 gulden. Per afvalsoort geldt een afzonderlijk tarief, wat flink af kan wijken. De verhoging van deze categorieën varieert van 36,5 tot 98,2 procent, terwijl de stort kosten voor asbesthoudend afval zelfs met 381% zullen stijgen. Olaz, afvalverwerking Zeeuws- Vlaanderen en de provincie gaan samen een gft- voorlichtingscoördinator aantrek ken. Deze functionaris moet een jaar lang sturend optreden bij de voorlichting over het gescheiden inzamelen van afval. Met een kraantje worden de onderdelen van de steigers op de kade getakeld in Stavenisse. Aan de steigers in de haven van Stavenisse wordt momenteel groot onderhoud gepleegd. Vanaf het werkscheepje Morgenstond van fa. Oerlemans uit Tholen worden de steigerdelen uit het water ge haald en naar Sint-Maartensdijk gebracht. Daar worden ze bij G Geuze gestraald. Een aantal ka potte drijvers wordt gerepareerd. Voor de kunststof onderdelen is Rombouts uit Tholen ingescha keld. In de gemeentebegroting is er 240.000 gulden voor uitge trokken. Maandag is begonnen met de vijf de en laatste steiger. De bedoeling is dat het karwei met Kerstmis ge reed is. Dan is er twee maanden aan gewerkt. Van twee steigers zijn de bootjes tijdelijk naar Sint- Annaland verkast. De scheepjes van de andere steigers rouleren. Binnenvaartschepen zijn tijdens de werkzaamheden niet welkom in de haven. Als alles volgens plan verloopt, kunnen ze er met de feestdagen weer terecht. Kwamen er zeven jaar geleden nog acht a negen schepen naar hun thuisha ven, nu zijn er maar drie meer over, vertelt havenmeester mevr. N. Wesdorp: de Tardus, de Tyda Kyra en de Justo Tempore. Advertentie I.M. Daaraan zitten echter milieube zwaren. Snijbloemen worden ge kweekt met behulp van grote hoeveelheden bestrijdingsmid delen, kunstmest, extra energie voor het verwarmen en verlich ten van kassen. Bovendien wor den deze bloemen soms geverfd en vaak verpakt in plastic. bloemen te hebben. Koop geen bloemen die met veel bestrij dingsmiddelen zijn gekweekt of typisch uit de kas komen zoals chrysanten, rozen, lelies, orchi deeën, irissen en tulpen. Let bij het kopen op het seizoen. Voorjaarsbloemen in het voor jaar en herfstbloemen in het na- Begin dit jaar is de bloemenvei ling in Aalsmeer gestart met een project om op biologische wijze bloemen te kweken; dus zonder gif en geen kunstmest. Het zal nog wel even duren voordat deze bloemen echt ruim te koop zijn. Het duurt alleen al drie jaar voor dat de grond schoon genoeg is om in aanmerking te komen voor het eco-keurmerk. Tips voor het milieusparend ge nieten van snijbloemen: Kweek zo mogelijk uw eigen bloemen, natuurlijk zonder gif te gebrui ken. Plant en zaai planten waar van het goed plukken is: onder andere margriet, dahlia, grasan jer, viool, gipskruid en rid derspoor. Pluk bij voorkeur de bloemen 's ochtends vroeg, dan blijven ze langer fris. Kweek zelf bloembollen voor bloemen in de winter zoals narcissen, hyacin ten en krokussen. Vraag naar speciale bollen voor binnenshuis bij uw bloemenhandel. Begin verschillende bakken met tus senpozen om de hele winter jaar. In de winter komen alle bloemen steevast uit kassen. Vermijd planten met een onna tuurlijke kleur. De kans bestaat dat ze geverfd zijn. Vraag de ver koper of hij uw bos in papier wil verpakken. De vraag: "Is het een cadeautje?", betekent vaak dat er dan plastic gebruikt wordt. Géén verpakking is nog beter. Gebruik geen bloemenvoedsel. Zorg wel voor een schone vaas en fris water. Haal de onderste bladeren weg zodat alleen de ka le stelen in het water staan. De bloemen moeten 's nachts koel staan. Beachpop Schouwen. De stuurgroep Oosterschelde houdt bedenkingen te gen het organiseren van een beach- popfestival op het havenplateau van Burghsluis. Geconstateerd is dat het een fikse geluidsoverlast geeft in het natuurgebied. De organisatie moet voortaan een vergunning hebben op grond van de natuurbeschermingswet, maar wordt in overweging gegeven om een andere plaats te zoeken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 5