Warme ontvangst van de Sint SCHAATSEN SLIJPEN Plaatselijk nieuws STURRIS SCHOENEN 1 VISSER Iters iflees, lekker mals en mager koopt u bij Uw slager A EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 november 1993 Doe-avond plattelandsvrouwen Oliebollenactie Concordia Opree wint klaverjassen Beroepen Ouderen en zieken naar V&D Canticum op zangavond Verkoping lingerie in Ten Anker Bidt en werkt Niet goed verlicht Botsing na stuurcorrectie Doorgereden Weinig overtreders Botsing fietsers Vrachtwagen ramt bord Afgestudeerd Biljarten Oliebollen Open morgen Botsing Hofstraat Eén overtreder Groot Pesoot accoord Nieuwe kerkeraad Brugstraat aanpassen Laat uw schaatsen vakkundig slijpen voordat de baan open gaat. Voorstraat 35 Tentoonstelling Vogelvreugd Prijzen winkelweek ROSBIEF of BIEFLAPPEN500 gram 10.95 5 halen4 BETALEN 500 gram7.50 100 gram2.30 100 gram1.95 100 gram2.45 104.50 TARTAAR KIPFILET GEBRADEN HAM OLÉ GEBRADEN KIPFILET FRIKADELLEN RIBLAPPEN 1 kg15.00 SLAVINKEN 5 halen4 BETALEN SAUCIJZEN 500 gram4.25 GEHAKT 500 gram5.25 VET SPEK 1 kg6.50 SPEKBLOKJES 200 gram1.25 Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J. Aarts, Stavenisse J. Geilings, Tholen Bouwen Stoofweg II Diefstal in Schutse Saxofoonkwartet Indianen op De Casembroot Auto-inbraak Burgemeester uit commissie EHBO en stembandlozen Aanhanger gestolen Inbraak kantine Smerdiek Beleefde aanrijder Bloemschikken Kampman meeste punten Intocht sinterklaas Anemaet wint bij De Zeebaars Geen voorrang Kampeerder bestolen Kinderavond met de sint Glas-in-loodramen DAG EN NACHT De plattelandsvrouwen hadden donderdag een doe-avond. De da mes maakten kartonnen doosjes die bekleed werden met stof. De leiding was in handen van mevr. G. Hoogedeure. Aan het eind van de avond was het resultaat een aantal leuke werkstukjes. De leden van muziekvereniging Concordia gaan zaterdag om twee uur de straat op om oliebollen te verkopen. De vereniging krijgt te maken met een korting op de sub sidie en er moeten hoognodig een paar dure instrumenten vervangen i worden. Daarom proberen de le den via acties en loterijen het bud get wat op te schroeven. Marus Opree won de zevende competitiewedstrijd van klaver- jasclub stad Tholen met 5129 pun ten. Lia van Dijk volgde met 4834 p. Leen Hage werd derde met 4772 p, Joke van Gink vierde met 4732 p en Anneke Koetsier werd vijfde met 4714 p. Ds. A.J. Gunst van de Gerefor meerde Gemeente heeft een be roep ontvangen van de gemeente uit Dirksland. Wie op maandagochtend bij Vroom en Dreesmann in Bergen op Zoom naar binnen wil, komt voor een gesloten deur. Maar één keer per jaar staan de deuren dan wagenwijd open voor een groot aantal ouderen en zieken. Het zijn allemaal gasten van de Zonne bloem en het Rode Kruis. Ze wor den dan ontvangen met koffie en gebak. Ook deze keer was dat zo. Alleen van de Zonnebloem waren er al 450 gasten die gebruik maak ten van de gelegenheid om de kijk- en koopochtend te bezoeken. Daarbij waren een groot aantal mensen uit Tholen. Zowel van de Sint-Maartenshof als van Ten An ker en uit Sint-Annaland en Oud- Vossemeer reden veel auto's en rolstoelbusjes naar Bergen. De gasten genoten van het reisje, on danks de grote drukte. Het in Tholen inmiddels al bekende seni orenorkest uit Bergen op Zoom luisterde het geheel op met mu ziek. Ook de sint was er met enke le pieten. Het Gereformeerd gemengd zang koor Canticum zong zaterdag in de concert- en gehoorzaal in Mid delburg op de zangavond van de koninklijke christelijke zangers- bond Zeeland. In totaal deden dertien koren mee. Onder leiding van dirigent Iz. Riedijk zong Can ticum drie liederen die beoordeeld werden door jurylid I. Ruissen. Het eerste nummer was 'Quotli- bet'. De jury gaf een compliment voor de keuze. De sfeer was prima en het werd fraai uitgevoerd. Ruis sen vond dat het tweede lied, 'Nun fanget es an' van Hassler, een fraaie koorklank gaf en een goede verhouding van stemmen. Het laatste lied was 'All in the April evening' van Robertson. Dit werd op piano begeleid door L. Stokman-de Graaf. Ruissen had wat kritiek op de koorklank, maar vond het niettemin een mooie uitvoering. Woensdag 1 december wordt in zorgcentrum Ten Anker lingerie verkocht ten bate van de stichting Adullam. De verkoping loopt van half tien tot twaalf uur 's morgens. De vrouwenvereniging Bidt en \«erkt houdt óp 27 november haar jaarlijkse verkoping in de zaal van de Rehobothkerk aan de Hoo gaarsstraat. Van half elf tot half één en van half twee tot half vier worden er onder andere handwer ken, groenten, fruit en speelgoed verkocht. Bij een verlichtingscontrole door de politie op de Postweg, zijn maandagmorgen tussen zeven en acht uur vier fietsers bekeurd. Eerder werd een 16-jarige Thole- naar aangehouden op de Een- drachtsweg omdat de verlichting van zijn bromfiets niet goed werk te. De tweewieler werd meegeno men voor een technisch onderzoek. Daaruit bleek dat ook de rem niet goed werkte. De voor vork was verhoogd en het vermo gen opgevoerd. Bovendien maakte het ding meer lawaai dan wettelijk is toegestaan. Een 19-jarige bestuurder uit Le pelstraat botste zondag met zijn wagen tegen een 27-jarige auto mobilist uit Tholen. De jongeman uit Lepelstraat reed rond half twaalf 's nachts over de Postweg. In een bocht raakte hij met zijn voertuig in de berm. Hij corri geerde, maar kwam daarbij op de linkerweghelft terecht. Daar reed net de Tholenaar voorbij. Zijn auto werd in de zijkant geraakt. De voertuigen liepen aanzienlijke schade op. Een 75-jarige Bergenaar parkeer de vrijdag zijn auto bij de Bergse- diepsluis. Toen hij terugkwam, zat er een flinke deuk in zijn wagen. De dader was doorgereden zonder zich bekend te maken. De politie hoefde vrijdag bij een snelheidscontrole op de Postweg niet veel bonnen uit te delen. In de periode tussen zeven en acht uur 's morgens kwamen er 365 voer tuigen voorbij waarvan er maar twee te hard reden. De snelste reed 120 km per uur. Een nog onbekende fietser veroor zaakte donderdag een botsing op de Ten Ankerweg. Hij kwam uit de richting van de Molenvlietse- dijk en week uit naar links. Op dat moment kwam een 13-jarige Tholenaar uit tegenovergestelde richting aangereden. Er volgde een botsing waarna de veroorza ker zondermeer wegreed. Een vrachtwagen uit Beuningen vernielde donderdagmorgen om kwart over elf het uithangbord van een geldautomaat in de Brugstraat. De bestuurder was over het trottoir gereden en raakte met de bovenbouw van de wagen het bord. Naar de exacte oorzaak wordt nog een onderzoek in gesteld. Jan Laban is afgestudeerd aan de hogeschool voor toerisme en ver keer, sector toerisme en recreatie. Zijn afstudeerrichting was X- management; titel van de scriptie: Süd-tours, telefoonlijn of on-line? 'M Oud- Vossemeer Uitslagen De Treffers. M. Hendrikse-P. de Leeuw 10-7,67, J. van Meer-J. Geuze 7,44-10, P. Hommel-K. Hommel 10-8,20, B. den Hollander-J. Burgers 10-7,63, C. Burgers-L. van Wezel 10-7,91, J. Etienne-D. van Driel 10-8,05. Kortste partij (24 brt.) en hoogste serie (13 car.) J. Etienne, beste moyenne (2,27) C. Burgers. De activiteitencommissie van voetbalvereniging Vosmeer houdt zaterdag een oliebollenactie. De lekkernij.wordt van deur tot deur aangeboden. De eerste open morgen van de School met de Bijbel is een succes geworden. Ouders waren uitgeno digd een kijkje te komen nemen hoe het er aan toegaat op de school. Zo'n veertig ouders maak ten daarvan gebruik. De leerlin gen deden onverstoorbaar hun werk. De belangstellenden kregen een goede indruk van het onder wijs. Twee automobilisten die achteruit reden, botsten zaterdag tegen el kaar. Een 29-jarige bewoner van de Hofstraat wilde zijn auto ach teruit bij zijn huis parkeren. Op dat moment reed een 64-jarige be woner ook achteruit weg uit zijn garage. Bij de botsing liepen beide auto's lichte schade op. Bij een snelheidscontrole op de Oudvossemeersedijk passeerden vrijdag tussen acht en negen uur 's morgens 121 voertuigen. Daar van werd slechts één bestuurder bekeurd. Hij reed 15 km te hard, namelijk 95 km per uur. Carnavalsvereniging De Vlooien- trappers kan gerust zijn. Ze mag in februari aan alle bebouwde komborden de carnavalsnaam Gróót Pesóót hangen. En aan het bordes van De Vossenkuil mag een carnavalskop bevestigd wor den. Burgemeester en wethouders hebben besloten hiervoor onthef fing te verlenen op grond van de algemene plaatselijke verorde ning. Op 12 februari haalt de club prins en nar feestelijk in en dan wordt ook een kinderoptocht ge organiseerd. Sint- Annaland In de Hervormde Gemeente heb ben de leden drie nieuwe kerk bestuurders gekozen: E.L. Penning tot ouderling, alsmede H. de Ruiter en P. van 't Hof tot diaken. De laatste is met zijn 23 jaar één van de jongste leden van de kerkeraad in de geschiedenis van de Hervormde Gemeente. De drie werden gekozen in de vacatu res M. Polderman, C.W. Goedege- buure en C. Scherpenisse, die alle drie volgens de kerkorde niet her kiesbaar waren. Ook ouderling J. Overbeeke was om die reden niet herkiesbaar, maar de kerkeraad heeft besloten de vervulling van die komende vacature (per 1 ja nuari) nog even aan te houden. Penning, De Ruiter en Van 't Hof hadden respectievelijk diaken W.E. Overbeeke, notabel G. Gun- ter en hulpkoster J. Polderman als tegenkandidaten. De wel herkies bare ouderling M.C. den Engels man, die voormalig diaken J.G. Kats als tegenkandidaat had, werd voor een nieuwe periode herko zen. Voor het eerst namen ook een aantal vrouwen aan de stemming deel. Volgens de kerkorde is dat mogelijk en in verschillende Her vormde Gemeenten op Tholen en St. Philipsland is dat ook al jaren praktijk, maar in St. Annaland was het tot voor zaterdag niet ge bruikelijk. M.J. Klippel heeft er maandaga vond in de gemeenteraad voor ge pleit om ook de Brugstraat te verbeteren. "De Nieuwstraat is pas gebeurd en straks komt ook de bocht van de Ring nog aan de beurt. Het tussenstuk blijft dan onaangepast. Zou dat ook niet te gelijk meegenomen kunnen wor den?", informeerde Klippel. B. en w. zegden toe dat te zullen bekijken. Bij de hoorzittingen over de herinrichting van de Nieuwstraat hadden bewoners daar al naar gevraagd en had wet houder J. van der Jagt toegezegd om de situatie aan de Brugstraat te bekijken. Voor het bouw- en woonrijpma- ken van terreinen in plan Kom staat 60.000 gulden op de begro ting. Dat is echter niet toereikend om een gedeelte van de Ring en de Brugstraat aan te passen na de re cente sloop van de panden Ring 7 en 9. De raad trok er 43 mille ex tra voor uit, zodat er 103.000 gul den beschikbaar is voor de verbetering van Ring en Brugstraat. Natuurlijk bij: Ook het juiste adres voor alle soorten nieuwe schaatsen Advertentie I.M. Vogelvereniging Vogelvreugd houdt morgen en overmorgen haar jaarlijkse tentoonstelling in de Wellevaete. Er zijn ongeveer 375 vogels ingeschreven voor de onderlinge tentoonstelling. Naast vogels zijn er ook tuinplanten te zien. De expositie loopt vrijdag avond van zeven tot tien uur en zaterdag van één uur 's middags tot tien uur 's avonds. Arnout v.d. Klooster won de hoofdprijs bij de kindertrekking van de winkelweekactie die zater dag door Sint-Nicolaas in de Wel levaete werd verricht. Activa gaf totaal 36 prijzen weg. Arnout won een Nintendo spelcomputer. De tweede prijs ging naar Corné van Strien die een tienerbureau won. Marnix v.d. Graaf werd een com- Donderdag, vrijdag en zaterdag 25, 26 en 27 november Maandag en dinsdag 29 en 30 november Woensdag 1 december Advertentie I.M. puter electro rijker. A.D. Goede- gebuure won een bureaustoel, M. Aarnoudse een vishengel, M.M. den Engelsman uit Poortvliet een kinderfietsje met aanhanger, Henk Sturris een Disney horloge en Wilbert Heyboer een foto toestel. Tineke Quist en André den Haan werden gedeeld negen de. Tineke kreeg een Disney wandklok en André een rekenma chine. H. Poot uit Sint- Maartensdijk won een videoband. De extra prijs, een kinderfiets, ging naar M.M. den Engelsman uit Poortvliet. Op maandag 29 november wordt er oud papier opgehaald voor de zending. Advertentie I.M. Voor 316.075 gulden gaat Gebr. Moerland in opdracht van de ge meente een gedeelte van het bestemmingsplan Stoofweg II bouwrijp maken. In Den Hamel en een deel van Vroonland moet grond-, riolerings- en bestratings- werk worden uitgevoerd. Een 41-jarige vrouw uit Sint- Maartensdijk is vorige week in zorgcentrum De Schutse bestolen. Ze zette haar tas weg bij de kapstok. Toen ze later het ding weer ophaalde, merkte ze dat er geld uit was gestolen. Het saxofoonkwartet Roko Saxo foon bracht dinsdagmiddag voor de leerlingen van groep 5 t/m 8 van de De Casembrootschool de voorstellibng Alles met rietjes. De kinderen kregen een muzikale rondreis voorgeschoteld, die door de presentatrice van het kwartet aan elkaar werd gepraat. Duide lijk werd gemaakt dat melodie en gevoelswaarde van de muziek in de loop van de tijd zijn veranderd. Ook vertelde ze dat muziek be doeld voor bepaalde instrumenten kan worden omgeschreven voor andere. De kinderen reageerden enthousiast op dit muzikale uurtje. Kunstenaar Jorn Plas van het Klein Muziektheater bezocht don derdag de openbare basisschool. De groepen één tot en met vier be zochten zijn voorstelling. Het the ma was 'indianenmuziek'. Het voornaamste doel was de kinde ren een leuke muzikale ervaring te geven door ze zelf mee te laten spelen. Er werd gekozen voor Zuid-Amerikaanse muziek en voornamelijk werden er snaar-, slag- en blaasinstrumenten ge bruikt. De kinderen hadden voor deze dag een hoofdtooi gemaakt en een liedje ingestudeerd. De meesten konden een instrument bespelen of deden mee aan de grote indianendans. Jorn Plas vindt dat de kinderen van de De Casembrootschool erg muzikaal zijn en een goed ritmegevoel heb ben. De kinderen genoten zicht baar van de voorstelling. Stavenisse Een 23-jarige inwoner merkte maandagavond om elf uur dat zijn auto, die aan de Prins Bern- hardstraat stond, was opengebro ken. De ruit was ingeslagen en de daders namen twee nieuwe luidsprekers en de radio mee. Als het aan gedeputeerde staten ligt, kan burgemeester H.A. van der Munnik worden ontheven van zijn functie als adviserend lid van de landinrichtingscommissie. De stemming voor de ruilverkaveling is achter de rug en in de voorberei dingsfase heeft de burgemeester de plannen voldoende kunnen af stemmen op de gemeentelijke bestemmingsplannen. Als er nog wat te regelen valt met de gemeen te, kan dat in concrete gevallen te ruggekoppeld worden, zo vinden de landinrichtingscommissie en g.s. Sint- Maartensdijk Hoe verleent een EHBO-er hulp bij iemand die geen stembanden meer heeft, maar een kunstmatige opening in de hals? Dat was het thema van de les maandagavond voor de plaatselijke EHBO- vereniging. Ook leden van de EHBO-vereniging Stavenisse woonden de lezing bij. De heer J. Duinkerken uit Kapelle vertelde voor bijna veertig aanwezigen in Haestinge over de oorzaken van tracheotomie. Kanker, roken, al coholgebruik, het verkeerd ge bruiken van het stemgeluid kan leiden tot het verwijderen van het strottehoofd of een gedeelte daar van. Op die manier verliest iemand zijn stembanden. Via een opening in de hals (stoma) wordt een rechtstreekse open verbinding met de longen tot stand gebracht. Een stembandlozc kan leren zich weer verstaandbaar te maken. Door een slokdarmspraak te ont wikkelen, met behulp van een stemprothese (voice button) of met behulp van een spreekappa- raat (servox). Duinkerken, zelf stembandloos, legde uit wat de EHBO-er moet doen om zo'n slachtoffer te helpen. De EHBO- er die geleerd is mond-op- mondbeademing toe te passen, moet dit juist bij een stembandlo- ze nalaten. In plaats daarvan moet de EHBO-er de mond-op- halsbeademing toepassen. Zaak is om een stembandloos slachtoffer snel als zodanig te herkennen. Be langrijk is dat de hals wordt vrij gemaakt zodat de stoma zichtbaar wordt. In Nederland zijn ongeveer 4000 stembandlozen. Duinkerken is lid van de vereniging voor stemband lozen. Omdat het voor hulpverle ners een vrij onbekende groep is, probeert de vereniging door mid del van voorlichting aan EHBO- 'ers, vrijwilligers van het Rode Kruis aandacht te vragen voor de ze problematiek. Een 28-jarige inwoonster kwam zondag tot de ontdekking dat haar aanhangwagen was gestolen. De groene tandemasser stond ge parkeerd aan Onder de Linden en is zaterdagnacht meegenomen. Voetbalvereniging Smerdiek kreeg zaterdagnacht ongewenst bezoek. Inbrekers forceerden de deur van de kantine aan de Sportlaan en gingen aan de haal met frisdran ken, pakken koffie, een stofzuiger en sporttassen. Het exacte schade bedrag is nog niet bekend. Een man uit Scherpenisse die woensdag om half één tegen de geparkeerde auto van een bewoner van de Beatrixstraat reed, handel de volgens de regels en liet een be richt achter. Omdat de eigenaar niet thuis was, meldde hij het voorval bij buurtbewoners. De plattelandsvrouwen waren donderdag in Haestinge bij elkaar om te bloemschikken. Na de ope ning liet J. Kettelerij uit Tholen eerst een paar voorbeelden van kerststukken zien en zette daarna uiteen hoe zoiets gemaakt wordt. Op de tafels stonden voorbeelden van adventskransen en kerststuk ken. Na de uitleg gingen 27 leden en 3 gasten zelf aan de slag. Na derhand werd ieder stuk beoor deeld. De presidente bedankte dhr. Kettelerij en sloot de bij eenkomst. L. Kampman behaalde vrijdag de meeste punten in de competitie wedstrijd van de klaverjasclub De Pendelaars. Met 5852 punten liet hij T. den Blanken achter zich die 5601 punten scoorde. Na hen volgden Christiaan 5403 p, A. Arts 5230 p, J. van Gorsel 5109 p, M. Kwaak 5016 p, J. Guiljam 4590 p, R. Koetsier 4581 p, R. Waas dorp 4416 p, P. Bazen 4302 p, M. van Bloppoel 4203 p, J. van Splunter 4147 p, M. den Haan 4102 p, mevr. M. Bronmans 4085 p, J. Knuist 4067 p, C. Moeliker Predikbeurten Zondag 28 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. 17 u. ds. De Buck. CHR. GEREF KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. De Bie, 's-Graven- polder. R.K. KERK za 19 u. en zo 11.30 u. H. Mis. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF KERK 10 u. ds. Hooikaas, Hoogerheide. 15 u. ds. Baas, Brasschaat. CHR. GEREF KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis. 4041 p, J. van Zetten 4030 p, mevr. A Koetsier 3959 p. Morgen wordt een inhaal wedstrijd gespeeld. Scherpenisse Sinterklaas komt zaterdag met zijn pieten naar Scherpenisse. Om twee uur wordt de goedheiligman bij de watertoren verwacht. Onder muzikale begeleiding volgt dan een rondgang door het dorp. Hierna worden sint en zijn pieten ontvangen in het Holland Huis om met kinderen en belangstellen den te praten. Na afloop krijgen de kinderen een snoepzak uit gedeeld. Voorzitter R. Anemaet van hen gelsportvereniging De Zeebaars heeft de tiende en voorlaatste be kerwedstrijd gewonnen met ruim 1500 punten. De 29 deelnemers visten ter hoogte van Gorishoek. Het was één van de betere wedstrijden dit seizoen met ruim 13,5 kilo vis. De vangst bestond hoofdzakelijk uit bot, maar er za ten ook een paar scholletjes en knorhanen bij. Uiteindelijk won R. Anemaet de wedstrijd. Na hem volgden G. Bijl 1320 p, A. Munter 1255 p, P. Breure 1146 p, H. Lig- tendag 1035 p, Danny Bijl(jeugd) 1025 p, L. Poot 980 p, J. Rijstenbil 935 p, P. v.d. Werff 930 p, G. Boo- gerd 690 p, J. Vriens 575 p en C. v.d. Werff 565 p. Met nog één wedstrijd te gaan blijft de bot van 795 gram, die door Toon v.d. Werff werd gevangen, nog steeds de grootste. Een 38-jarige vrouw uit Middel burg veroorzaakte donderdag morgen om kwart voor twaalf een botsing doordat ze geen voorrang gaf aan een 34-jarige bestuurder uit Scherpenisse. De vrouw reed over de Schoolstraat uit de rich ting van het centrum. Op de krui sing met de Noordstraat verleende ze geen voorrang aan de van rechts komende Scherpenissenaar. Het gevolg was alleen wat mate riële schade. Een 46-jarige man uit Bergen op Zoom die met zijn caravan op camping De Pluimpot aan de Geertruidaweg staat, kwam don derdag tot de ontdekking dat on verlaten hadden ingebroken en er met wat spullen vandoor gingen. Er is nog niet precies bekend wat er mist. Poortvliet SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse, (H.D.). 18 u. ds. Heij, Krimpen a/d IJssel. GEREF GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van den Herik, Strijen. 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Campen, Goudswaard. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr. Sinke, Oost-Souburg. 19 u. ds. Groen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u.leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bruggen. GEREF GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 14.30 u. ds.Jansen, Oud-Gastel. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van der Pol, Dinte- loord (H.A.). 17 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF KERK 10 u. ds. Knoop, Sommelsdijk. 15 u. ds. Vrijhof, Roosendaal. Op het havenplateau in St. Anna land was het zaterdagmiddag fris, toen kinderen, ouders en de ko ninklijke fanfare Accelerando Sinterklaas en zijn zwarte pieten ontvingen. Nadat het schip was afgemeerd, kon de Sint plaatsne men in het rijtuig van dhr. J. de Boer, dat door een Haflinger naar de Wellevaete werd getrokken. Daar was de temperatuur een stuk beter. Sinterklaas riep een aantal kinderen bij zich omdat ze zo'n mooie tekening hadden gemaakt en sommigen liet hij een liedje zingen. Tussendoor strooiden de zwarte pieten wat lekkers. De Sint hielp middenstandsvereniging Ac tiva bij het trekken van de 36 jeugdprijzen van de winkelactie. Maar elk kind had een prijs, want bij de uitgang werden er zakken snoep uitgedeeld. De middenstandvereniging orga niseert een kinderavond op 3 de cember in 't Ouwe Raed'uus. Leo Troost uit Sint-Maartensdijk zal om zeven uur optreden met zijn poppenkast. De kinderen van de basisschool kunnen tot en met 2 december kleurplaten, tekeningen of werkstukjes inleveren bij de fir ma Visser op de Markt. Sint- Nicolaas zal rond acht uur naar 't Ouwe Raed'uus komen om de winnaars van de wedstrijd bekend te maken. Er worden prijzen uit gereikt in drie groepen: kinderen tot en met 5 jaar, van 6 tot en met 9 jaar en van 10 tot en met 12 jaar. De dames van de NCVB kregen bezoek van dhr. Katsman die iets vertelde en liet zien over glas-in- loodramen. Voorzitster Overbeeke-Uijl heette hem wel kom en opende met gebed. De schriftlezing kwam uit Joh. 1:19-34. Dat was opgegeven door Katsman omdat het op zijn lezing sloeg. Hij liet eerst op het dia- scherm enkele ramen zien van de historische kerk in Gouda. Hij vertelde daarbij over de afbeeldin gen en mevrouw Overbeeke las de ZIE VERDER PAG. 3 Weekend diensten Zaterdag 27 en zondag 28 no vember Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-2400. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Remijn, Bergen op Zoom, 01640-56799. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, dag en nacht be- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01660-4574 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 25 nov. t/m vrijdag 3dec. donderdag 25 0.37 - 12.47 vrijdag 26 1.22 - 13.42 zaterdag 27 2.02 - 14.22 zondag 28 2.42 - 14.57 maandag 29 3.17 - 15.32 dinsdag 30 3.52 -16.17 woensdag 1 4.32 - 16.47 donderdag 2 5.07 - 17.27 vrijdag 3 5.52 - 18.07 ma 29/11 7.31 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getij verwachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 2