'Politiek moet bestaan op zijn fatsoen trekken' Contactcommissies kruiswerk voorbij Jeugd bezorgd om schoon bos Politiebureau in februari gereed 1 Technika 10 exposeert werkstukken Controle op verlichting en snelheid Geen behoefte aan luchtjes uit Brabant Folder over Oosterschelde als monument Prijsvraag levert landinrichtingsdienst bruikbare ideeën op Politie stelt onderzoek in naar aantal autodiefstallen Manifestatie over beroepen Weinig schade aan zeewering VVV-kantoor van Bergen honderd jaar De Klerk in contract met Rehoboth Donderdag 18 november 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Commissie sociaal-cultureel werk Een meerderheid van de Thoolse adviescommissie sociaal-cultureel werk vindt dat ze wel degelijk een functie kan hebben. Namelijk als verbinding tussen de inwoners en de uit raadsleden bestaande welzijnscom- missie. Dat bleek uit een discussie, aangezwengeld door commissielid P.C. Geuze. Overigens zegde de Tholenaar wegens drukke werkzaamheden zelf het lid maatschap op. Verenigingen Overbodige luxe Plaatselijke betrokkenheid neemt verder af Een Vogelbos op Sint-Philipsland, Slotbos bij Sint- Maartensdijk en Buitenbos bij Tholen. Drie naamsug- gesties voor de aan te leggen bossen in het kader van de ruilverkaveling in de streek. Ze werden vorige week gedaan bij de officiële ingebruikname van het bureau van uitvoering van de landinrichtingsdienst in het voormalige stadhuis van Tholen. De namen waren in het kader van een prijsvraag aangedragen door scho lieren. Evenwichtig Landbouw j De voorgevel van het bureau aan de Ten Anker weg. Het is over Waterschap bij plattelandsvrouwen De commissie sociaal-cultureel werk is een zogenaamde burger commissie, dat wil zeggen dat er geen raadsleden lid van zijn. In een brief stelde Geuze onlangs voor om de commissie maar op te heffen. Volgens hem zitten burge meester en wethouders noch de raadsfracties op de adviezen te wachten. Ook is het bijna onmo gelijk om een zinvolle inbreng te leveren omdat de voorstellen door Technika 10 sluit op 29 november de cursus in Tholen af met een ex positie. Meisjes van lOt/m 12 jaar zijn in Meulvliet gedurende een aantal weken de basisvaardighe den van houtbewerking bijge bracht. Aansluitend aan de laatste bijeenkomst kunnen belangstel lenden op 29 november 's avonds tussen acht en negen uur de werkstukken van de dames komen bekijken. In Sint-Maartensdijk gaat dezelf de cursus dinsdag van start. De meisjes krijgen tien lessen van an derhalf uur, steeds van half zeven tot acht uur in Haestinge. Het le zen van werktekeningen, meten en aftekenen, benoemen en hanteren van gereedschappen en toepassen van houtverbindingen komen aan de orde. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het jeugd- en jongerenwerk (Marianne Velthuis of Ellen Boogaart), tel. 01666-3577. "We hebben niets tegen Braban ders. Maar wel tegen de luchtjes die ze meebrengen." Dat zegt de uit Bergen op Zoom afkomstige Thoolse gemeente-ambtenaar C. Nuyten vrijdag in NRC Handels blad naar aanleiding van de vele aanvragen van Brabantse varkens houders om een stal op Tholen te vestigen. Onder de kop 'Geen be hoefte aan Brabantse luchtjes' gaat het artikel in op de komst van de varkensstallen naar met name Tholen en Zeeuws- Vlaanderen. 'Terwijl in Brabant stringente maatregelen gelden, la ten de bestemmingsplannen van veel Zeeuwse gemeenten hun komst toe. Dat wil niet zeggen, dat ze ook welkom zijn.' Volgens de NRC windt woord voerder Nuyten van de gemeente Tholen er geen doekjes om: inten sieve varkenshouderijen zijn in het Zeeuwse Tholen niet welkom. De gemeenteraad nam eind vorige maand haastig een besluit dat ko mend jaar vestiging van grote var- kensmesterijen moet tegehouden. Binnen een jaar moet de gemeente een nieuw bestemmingsplan heb ben dat de varkens definitief weert. De laatste weken kwamen bij het gemeentebestuur plotse ling zeven verzoeken binnen om in totaal 34.500 varkens in Tholen te huisvesten. In het artikel komt de 33-jarige J. Wouters uit Sint Oedenrode aan het woord, die daar niet kon uit breiden en nu zeven stallen met totaal 45.000 varkens in Zeeuws- Vlaanderen wil beginnen. Hij is door tipgevers op de mogelijkhe den in Zeeland gewezen. Volgens Wouters brengen de varkensstal len veel werkgelegenheid mee. Het CDA-statenlid F.A. de Waal meent dat de grondprijzen zullen stijgen door de komst van de var kenshouders, waardoor jonge Zeeuwse boeren minder kaansen hebben. D. Hannewijk van het Zeeuwse rayon van de Vereniging van Var kenshouders meldt in de NRC: 'Je houdt ze niet tegen. En zo erg is het niet. In Zeeland is nog vol doende ruimte voor intensieve veehouderij. Boeren die elders klem zitten, zoeken hier een gaat je. Zeeuwse boeren deden dat zelf ook toen ze tientallen jaren gele den naar de Noord-Oostpolder of naar Groningen verhuisden.' Leges Stavenisse. De gemeente hoeft aan de provincie niet de 3400 gulderi leges te betalen, die in rekening waren gebracht voor een gedoogbeschikking ten be hoeve van de havenont- varigstinstallatie in Stavenisse. De gemeente vroeg de beschikking namelijk 17 dagen eerder aan dan het betreffende artikel in de leges verordening van kracht werd. II1 m ILJ de ambtenaren zorgvuldig zijn voorbereid. Tenslotte zijn inwo ners en belangengroepen mans ge noeg om zelf problemen aan te snijden. Geuze vindt het een taak van de plaatselijke politiek om in contact te treden met de burger. "De commissies die volledig uit raadsleden bestaan, zouden het op hun fatsoen moeten trekken dat een commissie als de onze no dig is", lichtte Geuze in de verga dering toe. Hij vroeg zich af of er bijvoorbeeld al raadsleden naar verenigingen zijn gestapt om te horen wat de consequenties zijn van de voorgestelde veranderin gen in de subsidie- en accommo datietarieven. Die opvatting kreeg de steun van mevrouw M. Bijl- Vaders: "Kunt u me één politieke partij noemen die direct in con tact treedt met de burger?" Wet houder J. Versluys zei dat er beslist contacten tussen burgers en raadsleden zijn. Mevrouw E.M. v.d. Wal- Vermeulen en P.J. Moerland von den de commissie sociaal- cultureel werk belangrijk als een klankbord tussen inwoners en po litiek. "De leden van onze com missie hebben diverse raakvlakken met de verenigin gen", zei mevr. Van der Wal. Zij vond wél dat het anders moet dan nu, bijvoorbeeld door vaker te vergaderen. Moerland stelde dat de inspraak tekort zou worden ge daan, wanneer er alleen een wel- zijnscommissie zou bestaan. Drie commissieleden - mevr. A. v.d. Sande-Sinke, mevr. Bijl en dhr. J.H. Kers - hadden hun be denkingen bij het geringe aantal vergaderingen. Ook vonden ze dat een groot aantal voorstellen nau welijks een advies behoeft omdat ze zo volledig zijn dat er toch niets aan te veranderen is. De betrok kenheid zou dus in een eerder sta dium moeten plaatsvinden. Versluys kon zich dat wel enigs zins voorstellen. "Dit is de derde vergadering van het jaar. Voor u is het moeilijk om alles over een be paalde materie tot in de finesses te kennen." De wethouder zei dat soms een afweging wordt gemaakt of een bepaald stuk wel de moeite waard is om er de commissie voor bij elkaar te roepen. Wanneer het over echte beleidsstukken gaat, zoals de herziening van subsidie tarieven, praat de commissie graag mee, zo liet Kers weten., "Weten de verenigingen wel wie er in deze commissie zitten", vroeg mevr. C.A.Th.M. de Ruijter- Riemslag Baas zich af. De korte tijd dat ze deel uitmaakt van de commissie sociaal-cultureel werk heeft ze deze nog nooit compleet gezien. Ook dit keer ontbrak een lid: mevr. G. Mayer- Goedegebuure. "Het is een over bodige luxe", onderschreef mevr. De Ruijter de mening van Geuze. Moerland en mevr. Van der Wal waren het niet met haar eens. Zij zeiden regelmatig vanuit de ver enigingen benaderd te worden als commissielid. Het gemeentebestuur bekijkt mo menteel hoe de adviescommissies in de volgende raadsperiode (van af 1995) er uit moeten zien. De in de commissie sociaal-cultureel werk gevoerde discussie wordt daarbij betrokken. Het ministerie van landbouw, na tuurbeheer en visserij heeft een folder uitgegeven met als titel: Oosterschelde beschermd en staatsnatuurmonument. Daarin wordt de waarde van de Ooster schelde als natuurgebied on derstreept en er wordt aangegeven welke gebieden onder natuurbe heer vallen en waar je wel en niet mag komen. Binnendijks zijn ook een aantal watertjes, kreken en schorren die gedeeltelijk of hele maal onder de natuurbescher mingswet vallen. Op Tholen zijn dat De Pluimpot en de Karrevel- den in de Muijepolder bij Sint- Maartensdijk, de inlaag in de Scherpenissepolder, het Stinkgat in de Hollaerepolder bij Oud- Vossemeer en het Thoolse deel van het Rammegors. In Sint- Philipsland vallen de eendenkooi en het andere deel van het Ram megors onder de natuurbescher mingswet. Een samenvatting van de folder is in het Engels en Duits gesteld om ook toeristen te wijzen op de bescherming van de Ooster schelde. De prijsuitreiking van de wedstrijd 'Ontwerp je eigen bos' zorgde voor een enorme drukte in de hal van het voormalige Thoolse stadhuis, waar de landinrichtingsdienst een kantoor opende. Naar aanleiding van één auto diefstal en twee pogingen daartoe, heeft de politie een onderzoek in gesteld. Tot nu toe leverde dat nóg een gestolen voertuig uit Zwijn- drecht op dat inmiddels terug is bij de eigenaar. Maandag werd tussen elf uur 's morgens en één uur 's middags de auto van een 37-jarige man uit Scherpenisse gestolen aan de Geertruidaweg in Scherpenisse. Hij had de auto daar afgesloten weggezet, maar de daders wisten op klaarlichte dag het voertuig te stelen. Op dezelfde dag werd een poging gedaan om de auto van een 28-jarige vrouw uit Dinteloord te stelen. De wagen stond tussen acht en vijf uur aan de Sportlaan in Sint-Maartensdijk. Toen de vrouw terugkwam, was het portier opengebroken, maar het was niet gelukt de auto te stelen. Aan de Korte Vest in Sint- Maartensdijk stond de wagen van een 47-jarige man uit Prinsen beek. Tussen elf uur en kwart over elf werd de auto opengebroken. Men probeerde hem te stelen, maar dat mislukte doordat het stuur van de stuurkolom afbrak. Het politieonderzoek loopt nog steeds. De dienst had de Thoolse en Sint- Philipslandse jeugd gevraagd om ontwerpen in te sturen voor de drie aan te leggen bossen: 15,5 hectare ten zuidwesten van Tho len, 8,5 hectare ten westen van Sint-Maartensdijk en 1,5 hectare aan de westkant van Sint- Philipsland. Het grote aantal van 404 inzendingen overrompelde de medewerkers van de landinrich tingsdienst volkomen. Presentatie, originaliteit, aanpak en voorstel len liepen erg uiteen. Maar, zo meldt het juryrapport, de prijs vraag heeft verschillende bruikba re ideeën opgeleverd voor de inrichting van de bossen. Over een aantal zaken blijkt de jeugd in onze streek hetzelfde te denken. Zo vinden alle inzenders dat fiets- en wandelpaden in het bos thuis horen. En ook over de aanwezigheid van een speelterrein is men het eens. Veel inzenders plannen heidevelden, zandverstui vingen en naaldbomen in het bos, geïnspireerd als ze zijn door bos sen op de zandgronden. Anderen kijken meer naar het polderland schap en nemen knotwilgen, boomgaarden, eendekooien, moe rassen en poelen in hun ontwer pen op. De algemene zorg voor een schoon bos noemt de jury op merkelijk. Papiertjes, plastic zak ken en ander afval horen er niet thuis en daarom worden veel af valbakken geplaatst. Hondepoep vindt de jeugd eveneens een gru wel. Hondentoiletten en aange lijnd wandelen zijn de maatregelen die worden voor gesteld. De jury - bestaande uit inspecteur Okma van de landinrichtings dienst, dijkgraaf Hage van het waterschap Tholen, voorzitter Vo gel van het Zeeuws Landschap en statenlid Venekamp - onder scheidde drie categorieën inzen dingen: natuurbossen (waarin de natuur alle vrijheid en ruimte krijgt), spektakelbossen (waarin de fantasie de vrije loop wordt ge laten) en maquettes. De namen van de twintig prijswinnaars wer den vorige week al in deze krant gemeld. Inclusief de vier die een helicoptervlucht wonnen: Lysian Quist uit Anna Jacobapolder, Adriaan Klippel en Jan van Oeve- ren uit Scherpenisse en Bram Ha- ge uit Tholen. Hoe beoordeelde de jury de vier beste inzendingen? Zoomlust van Bram Hage wordt een evenwichtig en realistisch ontwerp genoemd, dat getuigt van een goed maat- en 'schaalgevoel. Het sluit goed aan op de omgeving. Voor de presen tatie is op een originele manier ge bruik gemaakt van groen tapijt. Het Fluplandse bos van Lysian Quist betitelt de jury als een heel goed doordacht romantisch ont werp waaraan met veel enthou siasme gewerkt is. Spiegelende waterpartijen, een hertenweide, slingerende paden, boogbruggen en een wandelbrug over een vijver met een fontein komen erin voor. Adriaan Klippel heeft een echt spannend natuurbos - 't Smer- diekse bos - gemaakt, waarin bo men, gras, water en zandvlaktes elkaar afwisselen. Twee avontuur- ZLM-contributie. De landbouw organisatie ZLM gaat de contri butie per 1 januari verhogen. Een lid zonder bedrijf betaalt dan 135,- in plaats van 115,- en een lid mét bedrijf betaalt 120,- in plaats van 100,-. Volgens het bestuur is de verhoging nodig om op de structurele tekorten in te lo pen. Het is de eerste contributie verhoging in vijf jaar. Enkele weken geleden braken on bekenden 's nachts nog een muur af, maar vrijdag werd het hoogste punt bereikt van de nieuwbouw van het politiebureau in Tholen. Aannemer G van Bergen Hene gouwen en waarnemend groeps commandant M. Verkerke hesen ter gelegenheid daarvan de vader landse driekleur in top. Een aan tal politiemensen keek tevreden toe, terwijl de metselaars gewoon doorwerkten. Naderhand kregen ze in restaurant Zeeland behalve het traditionele pannenbier een cadeaubon van zowel hun baas als de politie. Uiterlijk in de eerste week van fe bruari zal het gebouw opgeleverd worden. Dat is later dan gedacht, want de politie had gehoopt om voor de jaarwisseling het nieuwe onderkomen op de hoek Ten An- kerweg/S. Lindhoutstraat te kun nen betrekken. Fouten in de bestemmingsplanprocedure zorg den voor de eerste vertraging. Bij het plaatsen van een gedenksteen in juni was er echter nog hoop, maar het faillissement van de leve rancier van de staalconstructie deed die vervliegen. De nieuwbouw kost ongeveer an derhalf miljoen gulden, exclusief btw. Het bureau is voorzien van de nieuwste snufjes op het gebied van energiebesparing, milieu- eisen en voorzieningen voor minder-vaiiden. De twintig poli tiemensen die samen de werkeen heid Tholen/Sint-Philipsland van de Zeeuwse regiopolitie gaan vor men, krijgen een werkruimte van 750 m2. Een hele verbetering ten opzichte van de uit 1960 dateren de en sindsdien regelmatig aange paste huisvesting aan de Hofstraat. 5 lijke speelterreinen en een aantal hertenverblijven met voederplaat sen completeren het in heldere kleuren uitgevoerde ontwerp. Het Slotbos van Jan van Oeveren is, aldus de jury, goed doordacht en waardering is er voor de naam. In het centrum ervan zijn een speel weide, bosmeer en boswachters huis «gepland. Ook een zelf ontworpen doolhof is te vinden in het bos, dat een gevarieerde be planting van naald- en loofbomen krijgt. De ruilverkavelingen voor Sint- Philipsland en Tholen zijn in respectievelijk 1980 en 1984 aan gevraagd door de Zeeuwse land bouworganisaties. Het totale gebied omvat ongeveer 13.000 hectare. Uitgevoerd wordt een ver kaveling met een administratief karakter. Wegen of waterlopen hoeven daarbij nauwelijks te wor den verlegd. Wél is er aandacht voor natuur en landschap. In ok tober 1987 werd als eerste de com missie voor Sint-Philipsland geïnstalleerd, die vervolgens een landinrichtingsplan opstelde. Tholen werd in vier blokken verdeeld. Inmiddels is, met positief resul taat, gestemd over de plannen voor Sint-Philipsland, Sint- Annaland en Stavenisse. In 1994 volgt de stemming voor het blok Poortvliet en tenslotte in 1995 voor Oud-Vossemeer. Per hectare mogen de kosten niet meer bedra gen dan 1100 gulden. De landin richting in het hele gebied gaat 14 miljoen gulden kosten. Het groot ste deel van dat bedrag (6,3 mil- ioen) wordt besteed aan een betere verkaveling van de grond, 3,4 miljoen aan landschap en na- iuur en 1,4 miljoen aan de wegen. De administratie vergt 2,3 miljoen gulden. De kosten worden voor 71,5% gedragen door het rijk, voor 23% door de gezamenlijke grondeigenaren, 2,5% water schap, 1,5% gemeenten en 1,5% individuele grondeigenaren. Adjudant M. Verkerke en aannemer C. van Bergen Henegouwen hijsen de vlag bij het bereiken van het hoogste punt van het poli tiebureau. Het voortbestaan van de contact commissies van de Kruisvereni ging Rondom de Oosterschelde staat ter discussie. Dat blijkt uit de agenda voor de algemene le denvergadering, dinsdagavond om half acht in het gezondheids centrum Magnolia te Goes. Voor de fusie was er in elke plaats op Tholen en St. Philipsland een contactcommissie, waarbij het bestuurslid uit de desbetreffende plaats als voorzitter fungeerde. Na het samenvoegen van de krui sorganisaties op Tholen/St. Phi lipsland, Schouwen-Duiveland en Noord- en Zuid-Beveland vorm den de voormalige bestuursleden een contactcommissie. Die was nog actief bij de sluiting van de wijkgebouwen in Poortvliet, Scherpenisse en Stavenisse, nadat in St. Maartensdijk een nieuw wijkgebouw verrees. Poortvliet kreeg met medewerking van de ge meente onderdak in 't Ouwe Raed'uus en Stavenisse binnen kort in het woonzorgcentrum de Elenahof. Alleen voor Scherpe nisse kwam geen oplossing. De in woners daar zijn een voorziening kwijtgeraakt. Het wijkgebouw staat nog steeds te koop. Contactcommissielid M. Moer land uit Stavenisse meent, dat de taak nu voorbij'is. "Het is alle maal verwaterd bij het Kruiswerk; 't is gewoon over." Moerland is met J. van Houdt uit St. Maar tensdijk nog lid van de ledenraad. M.C. Noorthoek uit St. Philips land en C. Meertens uit Poortvliet In de Zeelandhallen te Goes wordt van 24 t/m 27 november de zeven de Zeeuwse beroepenmanifestatie gehouden. Scholieren uit het basis- en voortgezet onderwijs kunnen zich er informeren over beroepen en opleidingen. Ook schooldekanen, beroepskeuze adviseurs en volwassenen die geïnteresseerd zijn in studie- en beroepskeuze krijgen de kans zich optimaal te oriënteren. Meer dan 150 beroepen worden 'natuurge trouw' getoond. Waar mogelijk worden bezoekers van de beurs bij de beroepsuitoefening betrokken. Veel aandacht is er voor vrouwen in mannenberoepen en omge- I keerd, voor nieuwe ontwikkelin- i gen op allerlei terreinen, opleidingen in en buiten Zeeland, mogelijkheden voor her- en bij scholing. Een kleine 150 scholen bezoekt de manifestatie in groepsverband. De ruim 7000 leerlingen zullen wor den rondgeleid door studenten van de academie mens-arbeid. De Zeeuwse beroepenmanifestatie is geopend woensdag van tien uur tot half zes, donderdag en vrijdag van negen tot negen uur, zaterdag van tien tot vier uur. De politie bekeurde twee automo bilisten op de Oud- Vossemeersedijk omdat de ver lichting van hun voertuigen kapot was. Twee andere bestuurders kwamen er genadig vanaf omdat ze het euvel ter plaatse konden verhelpen. Daarnaast controleerde de politie de snelheid van het verkeer op de Oud-Vossemeersedijk, Oester- dam, Philipsdam en Bram Groe- newegeweg. In totaal passeerden 368 voertuigen de radarwagen. Twaalf van hen reden te hard. De snelste automobilist reed 34 km te hard. De zeewering op Tholen en St. Philipsland heeft de eerste grote storm van dit seizoen goed doorstaan. Alleen bij de Anna- vosdijkpolder in de buurt van de Grote Nol tussen St. Annaland en Stavenisse moest 1 m2 Vilvoordse steen worden vervangen. Verder zat er op drie andere plaatsen nog een steen los. Het KNMI te Middelburg noteer de zondag windkracht 9 tot 10 met pieken naar 11. Rijkswa terstaat sloot zondagmorgen om 11.10 uur de schuiven in de storm vloedkering in de monding van de Oosterschelde gezien de wa terstand van 3.40 m NAP. Rond 18.30 uur gingen de schui ven weer open. Zondagavond om 23.00 uur sloot de stormvloedke ring opnieuw. De keersluis in de havenmonding van Stavenisse hoefde daardoor niet gesloten te worden om hoog water op het havenplateau te voorkomen. Medewerkers van het waterschap Tholen hielden zon dag telefoonwacht om eventueel direct te kunnen ingrijpen bij ca lamiteiten. maken deel uit van het algemeen bestuur. De algemene vergadering beslist dinsdag over de contributie 1994, alsmede de begroting voor dat jaar en de jaarrekening 1992. Uit de cijfers blijkt, dat er op de sloop van het wijkgebouw St. Maartens dijk boekverlies is geleden, even als op de gedeeltelijke afbraak van het wijkgebouw Oud- Vossemeer, dat voor de rest aan de gemeente werd verkocht. Bij de fusie van de vier voormali ge afdelingen tot Kruisvereniging Rondom de Oosterschelde was overeengekomen, dat een deel van het vrije vermogen slechts besteedbaar was binnen het voor malige werkgebied. Voor Tho len/St. Philipsland was er 131.066 gulden vrij te besteden. Die hele pot ging naar de nieuwbouw van het wijkgebouw in St. Maar tensdijk. De voormalige afdeling Tho len/St. Philipsland had bij de stichting pensioenfonds Raboban- korganisatie een lening lopen te gen 8.5% rente, waarvoor per 31 december nog 141.667 gulden af te lossen was. De gemeente Tholen staat hiervoor garant. Van de contributie die de 38.597 leden opbrengen (47 gulden of to taal 1.8 miljoen gulden, is maar 115.119 gulden vrij besteedbaar. De rest gaat naar de AWBZ. Volgend jaar bestaat de VVV van Bergen op Zoom 100 jaar. Daar mee is het één van de tien oudste VVV's van Nederland. Het eeuw feest wordt gevierd met een aantal activiteiten. Reclame en adviesbu reau Sigma 10 uit Bergen op Zoom ontwierp een nieuw logo waarin het getal 100 is verwerkt. Er wordt een jubileumboek uitge geven waarin 100 jaar cultuur, re creatie en economische bedrijvigheid in de stad worden beschreven in relatie tot de VVV. Auteur is adjunct gemeentearchivaris C. Vanwesen- beeck. Het boekwerk blikt ook nog vooruit op de toekomstige toeristische ontwikkelingen. In ju ni volgend jaar wordt de ledenver gadering van de algemene Nederlandse vereniging van VVV's gehouden in stadsschouw burg De Maagd. De Rehoboth scholengemeen schap in Krabbendijke tekende deze week een samenwerkingscon tract met zes elektrotechnische be drijven waaronder De Klerk elektrotechniek uit Tholen. Naast enkele proefprojecten, is Reho both, met de mavo-vestiging in Tholen, de eerste school in Neder land die een dergelijke overeen komst aangaat. De overeenkomst komt erop neer dat bedrijven en scholen elkaar diensten bewijzen en samen de elektrotechniek promoten. In de overeenkomst staan zeven actie punten vermeld. Zo zullen de be drijven stages voor leerlingen en docenten mogelijk maken, de leerlingen kunnen excursies naar de bedrijven maken, werknemers van de bedrijven zullen gastlessen verzorgen op school en materialen en kennis worden ter beschikking gesteld van de opleiding. Daarte genover stelt de school het samen promoten van de elektrotechniek, het onderhouden van de samen werking, ook als de arbeidsmarkt krapper wordt en het beschikbaar stellen van ruimte voor cursussen. Voor het Thoolse bedrijf zette D. de Klerk zijn handtekening. Leer lingen die vanuit de Thoolse Re- hobothschool naar het technische onderwijs willen, kunnen na het tweede jaar overstappen naar Krabbendijke. Griffier J.D. de Korte en gezwore ne (lid dagelijks bestuur) mevr. N. van Nieuwenhuijzen-Nelemans vertellen donderdag 25 november op uitnodiging van de agrarische commissie van de Plattelands vrouwen over het waterschap. Als gevolg van de nieuwe water schapswet zijn voor de inwoners belangrijke veranderingen op komst, zowel op het bestuurlijke als financiële vlak. De Korte licht toe wat de nieuwe wet inhoudt. Hij gaat in op de bestuurlijke sa menstelling, de verkiezingen en de taken van het waterschap. Me vrouw Van Nieuwenhuijzen houdt een praatje over 'De vrouwelijke waterschapsbestuurder; waar loop je in de praktijk tegenaan'. De aanwezigen krijgen gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeenkomst wordt gehouden in De Gouden Leeuw te Sint- Annaland en begint om acht uur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 19