Provincie Zeeland Statenvergadering Tholen vormt paarse coalitie Milieuvriendelijk bouwen Autopalace vijftien jaar Exposities bibliotheken Uit de staten van Zeeland Zeeuwse radio langer in ether ■1 Donderdag 11 november 1993 eendrachtbode, de thoolse courant 7 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Achtergrond Zeeland De woningen Dinsdag 16 november vergaderen provinciale staten van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie belangstelling heeft kan de vergadering, of een deel er van, volgen vanaf de publieke tribune. COMMISSIES IN BEROEP Bedrijvig Bruidsatelier van Marianne Lelieveld Pak even uw zakboekje Bekendmaking Provincie Zeeland Landinrichtingswet Ruilverkaveling Stavenisse Abdij Nieuws In Goes worden in het voorjaar van 1994 de eerste palen de grond ingeslagen voor de bouw van woningen op een milieuvrien delijke manier. De woningen wor den gebouwd in het nieuwbouw- plan Goes-Overzuid. Die wijk wordt autoluw ontworpen en is wat be treft verkeer op wijkniveau een voorbeeld van milieubewust ont werpen. De initiatiefnemers zijn de Stichting Bewust Wonen en de Stichting Bouwwinkel Zeeland. Het (proef)project heeft meerdere doelen. Allereerst wordt een leer proces op gang gebracht, waarbij de mogelijkheden en gevolgen van milieubewust bouwen worden on derzocht. De resultaten worden zo breed mogelijk verspreid onder de bouwers in Zeeland. Verder wor den zoveel mogelijk partners bij de uitvoering van het project be trokken om het sneeuwbaleffect voor de Zeeuwse bouwwereld zo groot mogelijk te laten zijn. En er wordt geëxperimenteerd met het vastleggen van standaardmilieu- voorwaarden in schriftelijke af spraken, die gedurende het bouw proces worden gemaakt. De belasting van het milieu door bouwactiviteiten en gebruik van bouwmaterialen is groot. De rijks overheid heeft dit verwoord in het Nationaal Milieubeleidsplan (plus). In de bijlage Duurzaam Bouwen heeft het Rijk de uitgangspunten geformuleerd om te komen tot een vermindering van deze belas ting. Sinds het verschijnen van de ze beleidsplannen is het milieube wust bouwen in Nederland aan een opmars begonnen. Landelijk worden projecten uitgezet waar kennis en ervaring wordt opge daan. Deze kennis is landelijk aan wezig en wordt steeds verder ont wikkeld. Het grote voorbeeld, de wijk Ecolonia in Alphen aan de Rijn, is pas door de koningin geo pend. Ondanks deze voorbeelden worden de gestelde normen nog lang niet gehaald. De verspreiding van kennis en ervaring komt moei zaam op gang. Verspreiding komt pas goed van de grond als de deelnemers in een bouwproces zelf ervaring opdoen met milieube wust bouwen. Alle organisatori sche kanten van de zaak worden door de initiatiefnemers goed ge volgd. In Zeeland is nog weinig aandacht voor milieubewust bouwen. Bij de enkele experimenten wordt de aandacht slechts gericht op as pecten van milieubewust bouwen, zoals energiebesparing of asbest verwijdering. Het proefproject richt zich juist op de samenhang bij het bouwen. De Zeeuwse bouw wereld wordt van de resultaten op de hoogte gebracht. Het provinci aal bestuur heeft in het eigen mi lieubeleidsplan, Kerend tij, aan dacht voor bouw- en sloopafval (hergebruik, selectief slopen, re gels opnemen in bestekken). Con crete projecten op het gebied van milieubewust bouwen ondersteunt de provincie door financiële mid delen beschikbaar te stellen voor kennisoverdracht en onderzoek. De provincie heeft voor dit project 24.000,- uit het Milieufonds ge put. Dit geld moet door de Stich ting Bewust Wonen worden aange wend voor voorlichting en educatie over het project. Bij het project zijn velen betrok ken, waaronder vertegenwoordi gers van de aannemers en de han delaren in bouwmaterialen, maar ook de gemeente Goes, de pro jectontwikkelaar 'De Delta', het In novatiecentrum Zeeland en de bei de initiatiefnemers. Aangezien het een proef betreft, waarbij leren heel belangrijk is, worden ook aan komende architecten en leerling bouwplaatsen erbij betrokken. Ui teraard hebben ook de toekomsti ge bewoners het recht een eigen inbreng te leveren. Er worden acht twee-onder-een- kap woningen gebouwd. De in houd van de woningen G onge veer 350 m3. De kavels zijn rond de 250 m2 en de tuinen liggen op het zuiden. De woningen vallen in Provinciale staten van Zeeland ver gaderen dinsdag 16 november. De openbare vergadering begint om 10.00 uur en wordt gehouden in de statenzaal van het provincie huis, Abdij 10 in Middelburg. Wie de vergadering geheel of gedeel telijk wil bijwonen kan een plekje zoeken op de publieke tribune. Aan het begin van de vergadering komen een drietal brieven van in stellingen en bewoners aan de or de. De brieven handelen over de kerncentrale in Borsele, het water spoor (koppelen van verontreini gingsheffing aan waterverbruik), en grondwatersanering. Gedeputeerde staten doen een reeks van voorstellen waarvoor men de instemming van de staten leden vraagt. Zo moet voor het jaar 1994 het milieuprogramma worden vastgesteld. Om het be leidsprogramma uit te voeren wil de prijsklasse van 247.500,- tot 260.000,-, afhankelijk van de wens van de koper om meer mi lieumaatregelen te nemen. Hierbij wordt ernaar gestreefd een be paald niveau te halen, waarbij meer milieumaatregelen ook meer kosten met zich meebrengen. Het project heeft de naam thema-mi lieuwoningen gekregen. En dat is niet voor niets want de thema's die in de woningen worden ver werkt zijn gezondheid, integraal ketenbeheer (letten op alles wat met afval heeft te maken), energie en water. Voor meer informatie over het proefproject en milieubewust wo nen kan contact worden opgeno men met de Stichting Bewust Wo nen in Kapelle, telefoon 01102-42023 of de Stichting Bouwwinkel Zeeland in Middel burg, telefoon 01180-27962. gs een werkbudget van ruim 8,5 ton. De afdeling milieubeheer zou met bijna vier arbeidsplaatsen moeten worden uitgebreid. De provincie heeft dit jaar 1,3 min. minder geld voor wegen onderhoud ontvangen van het rijk. Vandaar het voorstel om de eerde re plannen aan te passen. Mede onder druk van de bezuini gingen is gs van plan de subsidie aan een aantal instellingen te beëindigen. Het gaat om onder meer het jeugd- en volwassenen- werk bij de Stichting SPD-Zeeland. De werkzaamheden zouden voor een groot deel opgevangen kun nen worden binnen de normale be kos tiging van de stichting. Verschillen de organisaties voor dierenbe scherming kregen gezamenlijk bij dragen ter hoogte van in totaal 7.500,-. De subsidie wordt beëindigd. Ook voor de Bond te gen het Vloeken geldt dat een eind komt aan de jaarlijkse subsi die van 200,-; aan de jaarlijkse cultuurdebat in staten bijdrage van 3.600,- aan het Ko ningin Wilhelminafonds komt even eens een eind. De werkgroep Zeeland van de Ne derlandse Vereniging voor Pleeg gezinnen is bezig met een project van drie jaar voor het ondersteu nen van pleegouders en verbete ren van de kwaliteit van de pleeg- zorg. Voor de komende twee jaar kan men een subsidie tegemoet zien van 42.500,-. De Telefoni sche hulpdienst mag eveneens re kenen op een verhoging van de subsidie met 37.600,-. Het be drag is bedoeld voor verbetering van de administratieve verwerking en reiskosten van de vrijwilligers. De Zeeuwse Stichting voor Gehan dicaptenbeleid krijgt te maken met een bezuiniging op het werkbud get en verhoging van de subsidie voor huisvesting. De subsidie aan de Bond van mo torisch gehandicapten kan worden beëindigd, zeggen gs, en eventu eel worden ondergebracht bij het activiteitenbudget van patiëntenor ganisaties. De Open Leren Centra in Vlissin- gen en Terneuzen mogen het vol gend jaar ieder rekenen op een subsidie van 65.000,-. Kasteel Westhove Zeeuws Biolo gisch Museum) is toe aan een grondige opknapbeurt. Voor res tauratie en verbouwing van de Orangerie tot museum wil gs een bedrag beschikbaar stellen van ongeveer 560 duizend. Gedeputeerde staten vragen de in stemming van de statenleden voor de nota Met cultuur in Zee. Met de uitvoering van de nota hoop gs tal van culturele activiteiten in de pro vincie in stand te houden en de kwaliteit er van te verbeteren. Om de bezuinigingen rond te krij gen snijdt gs ook in het eigen ap paraat. Het volgend jaar moet een bezuiniging van 3,7 min. worden doorgevoerd. Het geld wordt on der meer gevonden door vermin dering van personeel: niet extern vervullen van vacatures dus. De derde wijziging van de begro ting 1994 moet worden vastge steld en tot slot komen de wijzigin gen van de veertarieven aan de orde. De agenda van de statenvergade ring en de vergaderstukken liggen ter inzage in het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Woensdag 17 november, aanvang 14.00 uur, vergadert de afdeling basisonderwijs van de provinciale onderwijsraad. De volgende on derwerpen staan op de agenda: formatiekorting kleine scholen, provinciale kerntaken en begroting 1994, onderwijsonderzoek door stichting VMC, gevolgen bevol kingsprognose Zeeland en het ka binetsvoorstel onderwijsverzor ging- In deze vergadering is geen spreekrecht voor publiek. Vrijdag 19 november, aanvang 9.30 uur vergadert de statencom missie ruimtelijke ordening. De vergadering vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: herijkingsnotitie re creatie en toerisme, ULV's Brou wershaven, verordening stadsver nieuwing en startnotitie herinrich ting kust West-Zeeuwsvlaanderen. Eveneens 19 november, maar dan om 14.00 uur, vergadert de sta tencommissie milieu op het adres Het Groene Woud 1. De commis sie gaat praten over: provinciale milieuverordening, het milieu fonds, ULV-activiteiten Brouwers haven en de financiering van het waterhuishoudingsplan en het wa terprogramma 1994. De commissievergaderingen zijn openbaar. Belangstellenden kun nen gebruik maken van het spreekrecht om de statenleden op die manier te informeren over hun standpunt. Agenda's en vergader stukken liggen ter inzage in het in formatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Donderdag 18 november, 8.30 uur, hoort de voorzitter van gede puteerde staten een inwoonster van de gemeente Middelburg. De inwoonster is het niet eens met een eerdere beslissing van de commissaris van de koningin over haar bijstanduitkering en heeft be zwaar aangetekend. Om 9.15 uur is er een zitting van de hoorcommissie bestemmings plannen over het bestemmings plan Boulevard de Wielingen van de gemeente Oostburg. Inwoners van die gemeente hebben bezwa ren gemaakt op grond van onder meer de volgende argumenten: er is geen draagvlak voor uitbreiding horeca en men is bevreesd voor overlast, toename van de detail handel is ongewenst want er is nu al leegstand, het bestemmings plan komt niet tegemoet aan de toekomstige bouw- en uitbrei dingsplannen van de bezwaarden en de onttrekking van grondwater moet aan een aanlegvergunning worden gekoppeld. De zittingen zijn openbaar en wor den gehouden in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. Autopalace in Steenbergen viert vandaag, vrijdag en zaterdag het vijftienjarig bestaan met een open huis. De Opel-dealer is, mede door de contacten met plaatselij ke garages, ook op Tholen en St. Philipsland in de afgelopen vijf tien jaar een begrip geworden. Di recteur Hans Bolluijt heeft een grote klantenkring aan zich ge bonden met zijn verkopers Piet Neelen en Kees Bijleveld. Als steun in de rug fungeert een com pleet serviceteam, onder wie de uit St. Maartensdijk afkomstige Eric Stoutjesdijk, alsmede Willi am en Tonnie Duine uit St. Phi lipsland. Het derde lustrum wordt gevierd met een grote autoshow: vandaag en morgen van tien tot negen, za terdag van tien tot vijf uur. Naast het Opel-programma zijn ook Henra-aanhangers en -trailers te zien. Autopalace is zes-sterren dealer, de hoogst haalbare onder scheiding voor service bij General Motors. In Bergen op Zoom is een nieuw bruidsatelier geopend: Marianne Lelieveld aan de Noordzijde Ha ven 8. Zij verkoopt exclusieve, persoonlijk ontworpen bruidsja ponnen. "Bij het ontwerpen wordt samen met de klant geke ken naar model, stof en kleur", vertelt mevr. Lelieveld. "De japon wordt helemaal afgestemd op de bruid. Het ontwerp wordt eerst in een andere stof uitgevoerd, zodat de klant een duidelijk beeld krijgt. Daarna wordt er samen in een gespecialiseerde zaak een goe de stof uitgezocht. Uiteindelijk ontstaat er een perfecte pasvorm met oog voor details, zodat de bruid er op haar trouwdag op haar mooist uitziet", aldus Mari anne Lelieveld. Omroep Zeeland is vanaf 1 de cember wekelijks 7,5 uren langer in de lucht. Die extra radiozend tijd komt op doordeweekse dagen tot stand: 's morgens van acht tot negen uur en 's middags van een uur tot half twee. Van acht tot half negen én in het half uur na de middag worden programma's uit gezonden van de Radio Nieuws Centrale. Dat is een samenwer king op het gebied van nationale en internationale nieuwsvoorzie ning door de landelijke en regio nale omroepen en de Wereldomroep. Tussen half negen en negen uur krijgen de luiste raars die van zeven tot acht nog niet present waren Zeeuws nieuws en actualiteiten te horen. De zend uren op zaterdag en zondag blij ven onveranderd. Tegelijk met de zendtijduitbreiding gaat ook de omroepreclame van start. In het dagelijks bestuur van de Zeeuwse omroep heeft Tho- len/Sint-Philipsland één vertegen woordiger. De heer J.H. de Kok uit Sint-Philipsland is afgevaar digd namens de welzijnscommis- sies van beide gemeenten. Tijdens de openingsuren van de drie bibliotheken op Tholen zijn ook deze maand weer verschillen de exposities te zien. In Tholen is werk te bewonderen van mevrouw C. den Engelsman- v.d. Velde. Zij beoefent verschil lende technieken van het kant klossen. Modellen van landbouwmachi nes, vooral tractoren en combines, zijn te vinden in Sint- Maartensdijk. De miniaturen ko men uit de verzameling van Jan de Heer uit Tholen. In Sint-Annaland worden ver schillende (oude) bijbels en bijbel vertalingen getoond, verzameld door Aytun £aka. Ondermeer een Duitse Luthervertaling uit de vori ge eeuw, een Franse vertaling van eind 18de begin 19de eeuw, en de Statenvertaling. THOLEN 13 nov. jubileumconcert kamer koor Chantez a Dieu in Ned. Herv. kerk 19.45 u. 14 nov. trucker-trofee de Pie terman. 19 nov. bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 20 nov. intocht Sinterklaas 14 u., kindermiddag in Meulvliet 16 u. 26 nov. najaarsvergadering de Kogge. 27 nov. duivententoonstelling, Meulvliet 16-18 u. en vanaf 20 u. OUD-VOSSEMEKR 12 en 13 nov. tentoonst. de Vogel vrienden, Vossenkuil 13 nov. elf-elfviering De Vlooien- trappers, Hof v. Holland 19.30 u. 13 en 27 nov. viswedstrijd 't Scharretje, Van-Haaftenpolder 11.30 u. 16 nov. origami bij alg. vrouwen bond, Vossenkuil 20 u. 20 nov. duivententoonstelling, Hof v. Holland 14 u. SINT-ANNALANI) 15 nov. feestelijk tafeldekken plattelandsvrouwen, de Lagune 19.30 u. 16 nov. SEV-journaal plattelands vrouwen, De Gouden Leeuw 9.30 u. 19 nov. uitvoering gymvereniging WIK, Wellevaete 19-22 u. 25 nov. bijeenkomst over nieuwe waterschapswet, De Gouden Leeuw 20 u. 26 en 27 nov. vogeltcntoonstelling en tuinplantenshow, Wellevaete 26 nov. 19 u. en 27 nov. 13-22 u. SINT-MAARTENSDIJK 13 nov. belastingcursus, café Smerdiek 9.30 u. 13 nov. lampion-optocht, St.Maartenshof 19.15 u. 18 nov. ledenavond plattelands vrouwen, Haestinge 19.45 u. 19 nov. optreden Blöf en Custom, Haestinge 21.30 u. 20 nov. intocht Sinterklaas, Onder de Linden 14.45 u. SCHERPENISSE 13 nov. bekerwedstrijd de Zee baars, Van-Haaftenpolder 14 u. 16 nov. doe-avond van platte landsvrouwen over droogbloe men, Holland Huis 20 u. 18 nov. t/m 1 dec. winkelweek. 20 nov. markt tweedehands boe ken t.b.v. Philadelphia, Ons Huis 13.30-16.30 u. 27 nov. bekerwedstrijd de Zee baars, Van-Haaftenpolder 12 u. SINT-PHILIPSLANI) 24 nov. raadsvergadering, ge meentehuis 19.30 u. BERGEN OP /.OOM 11 nov. toneelspel Ave, ave, Eva van theater Antigone, de Maagd 20.15 u. 12 nov. concert rond Maria van Hongarije door Schola Tilbur- giensis en Capella Pratensis, Mar kiezenhof 20 u. 12 nov. conference van madame Maité-Debosquet, Geref. kerk 20.15 u. 13 nov. Fronteras van muziek en dansgroep Yuca, de Maagd 20.15 u. 14 nov. dagruilbeurs van De Ver zamelaar, rest. De Raayberg 10-17 u. t/m 21 nov. aquarellen van Sonja Dwinger, Galerie Etcetera di t/m zo 14-17 uur. 19 t/m 21 nov. Bukumbi antiek veiling, De Draak t/m 9 jan. tentoonst. Sebestiaan, martelaar of mythe. Markiezen hof di t/m vr 11-17 u., za en zo 14-17 u. film film film ROXY 1: The Firm - do en ma t/m wo 20 u.,vr en za 18.30 en 21.30 u., zo 16.30 en 20 u. De on gelofelijke reis - za, zo en wo 14 u. ROXY 2: Rising Sun - do en ma t/m wo 20.15 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.30 en 20.15 u. De prinses en de trollen - za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: The Piano - a.l., do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: Jurassic Park - a.l., do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 13.45, 16.15, 18.45, 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: The Fugiti ve - a.l., do 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. Jungleboek - a.l., za, zo en wo 14 u. Howards End - a.l. ma en di 20 u. Tijdens de openbare vergadering van de staten van Zeeland zijn vrijdag twee Thoolse zaken aan de orde geweest. Allereerst het overzicht van aan- en verkopen, ruilingen en pachtontbindingen in de periode 1 januari t/m 30 juni 1993. Een hamerstuk, maar voor Tholen toch belangrijk. Het gaat namelijk om een zestal aankopen voor de bochtverbetering bij Scherpenisse. Opvallend is wel, dat één van de stukken grond 40.500 gulden per hectare heeft gekost, terwijl een ander stuk 575.000 gulden per hectare kostte. Ten tweede was er het landin- richtingsplan voor de ruilverka veling Stavenisse, dat voor kennisgeving werd aan genomen. Het agendapunt dat de meeste tijd vergde, was de beëindiging van de provinciale betrokkenheid bij het nationaal centrum sport- vorming Het Zilveren Schor. Op 12 juli 1991 hadden we het vol gende besloten: In te stemmen met een bijdrage van 524.000 gulden in 1991 en van 400.000 gulden in 1992. En met een bij drage over de periode 1993 t/m 1997 van 400.000 gulden per jaar. Echter, begin 1993 bleek het hele plan te zijn gebaseerd op gebakken lucht. De bedoeling was een centrum op te richten ten behoeve van zowel gehandi capten/chronisch zieken en vali de sporters, als voor zakelijk gebruik. Een grote t.v.-actie zou een hoop geld op tafel moeten brengen. Goede bedoelingen maar, naar later bleek, lucht kastelen. De discussie wordt overscha duwd door drie dingen. De ver antwoordelijke gedeputeerde is inmiddels verhuisd naar Fries land. De meeste fracties - en ik ook - vinden het moeilijk de hui dige gedeputeerde, die wel de gelijk voor de gang van zaken verantwoordelijk is, te straffen voor fouten die door zijn voor ganger zijn gemaakt. Ten twee de blijken indertijd verkeerde notulen te zijn verzonden. Ex pres, of bij vergissing? En ten derde heeft het bestuur van het nationaal centrum sportvorming nog niet gereageerd. Er is beslo ten de subsidie te beëindigen en te wachten op nadere informatie J. van den Reydt van de gedeputeerde en van het NCS-bestuur. Over deze zaak zijn heel wat in gezonden stukken geschreven. Ik voelde mij aangesproken door zinsneden over 'koffie slurpende statenleden'. Ik heb elk half uur gekeken hoeveel statenleden in de zaal aanwezig waren. In de statenzaal mag geen koffie wor den gedronken. Het gemiddelde aanwezigheidspercentage was 82. Dat valt nogal mee. Ik kan u melden dat in Tholen de paarse coalitie al is begonnen. Wat car-poolen betreft dan. De Thoolse statenleden van PvdA, VVD en D66 rijden gebroeder- lijk/gezusterlijk heen en weer naar Middelburg. Samen. Mis schien een landelijke trend setter. Tenslotte nog een aardige ver- "spreking. Één van de sprekers wil zeggen: Voorzitter, daar wil len wij geen onduidelijkheid over laten bestaan. Hij zegt echter: "Voorzitter, daar willen wij geen duidelijkheid over laten bestaan!" Directie Economie, Ruimtelijke Ontwikkeling en Welzijn Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, I. het navolgende besluit: "Stemgerechtigden van gronden in het gebied van de ruilverkaveling Stavenisse, gelegen in de gemeente Tholen, opgeroepen voor de stemming als bedoeld in Afdeling III van Titel 5 van de Landinrichtingswet op 21 oktober 1993; gelet op artikel 66 van voornoemde wet en op het pro ces-verbaal van de zitting van het hoofdstembureau tot het opnemen van de stemmen en tot het vaststellen van de uitslag van de stemming, bedoeld in artikel 2 van het Koninklijk besluit van 11 september 1985 (staatsblad 525 van 1985) ter uitvoering van artikel 65 van de Landinrichtingswet; hebben besloten: tot voornoemde ruilverkaveling over te gaan. De voorzitter van het hoofdstembureau, L. Nederhoed-Zijlstra; II. dat het proces-verbaal van de op 21 oktober 1993 ge houden zitting van het hoofdstembureau tot het opne men van de stemmen en tot het vaststellen van de uit slag van de stemming over de ruilverkaveling Stave nisse, vanaf 15 november 1993 gedurende een maand voor een ieder kosteloos ter inzage zal liggen bij de di rectie Economie, Ruimtelijke Ontwikkeling en Welzijn van de provincie Zeeland, Groenmarkt 13 te Middelburg; III.dat het ingevolge artikel 71 van de Landinrichtingswet eigenaren en gebruiksgerechtigden van in het ruilver- kavelingsgebied gelegen onroerende goederen verboden is, nadat het besluit tot ruilverkaveling is genomen, han delingen te verrichten of handelingen, welke voor een normale bedrijfsvoering zijn vereist, achterwege te laten, indien daar door de waarde van de betrokken onroe rende goederen zou veranderen, tenzij hun daartoe door de landinrichtingscommissie toestemming is verleend. Onder deze handelingen wordt onder meer verstaan het kappen van houtgewas, het aanleggen van drainages, het scheuren van grasland, het inplanten of rooien van fruitbomen, het storten en/of ontgraven van specie, andere wijzigingen in de cültuurtoestand en de waterbe heersing, enz. Ook andere veranderingen, welke van invloed zijn op de natuurwetenschappelijke of landschappelijke waarde van de onroerende goederen kunnen worden aangemerkt als waardeveranderingen in de zin van artikel 71 van de Landinrichtingswet. Overtreding van het bepaalde in genoemd wetsartikel is strafbaar met een geldboete van de derde categorie (ten hoogste tien duizend gulden).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 7