Al 25 jaar in de Schutse VISSER Plaatselijk nieuws GRIEP VACCINATIES Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij Uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 november 1993 Tholen Beroepen R. Kok kampioen Pieterman Kantklos-expositie in bi bliotheek Speurtocht door Bosje Ds. De Bie in Ten Anker Wintermarkt Montessori Klaverjasclub Sporters voor sporters Cv-ketel Meulviet Tweemaal bekeurd Diabetesavond druk bezocht Fiets en bloembak gestolen Intocht sinterklaas Te snel op Ten Ankerweg Op de stoep Tas gestolen Coniferen weg op begraafplaats Autogordelcontrole Oud- Vossemeer Woensdag 17 november gesloten i.v.m. Dankdag Dit alles bij uw Thoolse slagers, J. Aarts, Stavenisse J. Geilings, Tholen C. Slager, St. Annaland Bevelander bevestigd Verkiezing ambtsdragers Waar wacht jij op? Expositie Vogelvrienden Tweeduizend gulden Juffrouw Duif Biljarten Dronken bestuurder Sint- Annaland Lichtmast Dorpsweg Stavenisse tri Predikbeurten Verkoping levert 7 mille op Oliebollen van Kwiek op MAANDAG 15 november van 19.30 tot 20.30 uur aan de praktijk van dr. Veldman Jubileum ds. Codée Platina paar Sint- Maartensdijk 3000 gulden voor Eulerpe Muzikale vorming Weekend diensten Ds. A.J. Gunst van de Gerefor meerde Gemeente heeft een be roep gekregen van de gemeente uit Rhenen. Hij bedankte voor de be roepen uit Aalburg, Amsterdam- Noord, Benthuizen en Wer kendam. R. Kok is algemeen kampioen ge worden van hengelsportvereniging de Pieterman. Hij werd eerste in beide periodes en won met slechts 11 strafpunten. In de eerste perio de werd A. Spapen tweede en J. van Elzakker derde. In de tweede periode werd A. van Elzakker tweede en C. Gebraad derde. In het eindklassement haalde A. Spapen een tweede plek met 14 strafpunten en A. van Elzakker werd derde met 27 strafpunten. De grootste platvis - een bot van 42 cm - werd gevangen door mevr. M. Leijdekkers. H. Kok haalde de grootste rondvis - een geep van 67 cm - binnen boord. L. Spapen werd met 31 strafpunten de beste dame van het jaar. ln de openbare bibliotheek is de hele maand november het kant- kloswerk van C. den Engelsman- van der Velde te zien. Mevr. Den Engelsman stelde al eerder haar werk tentoon en heeft ook nu weer mooie staaltjes van haar creativiteit uitgespreid. Er zijn verschillende technieken te zien. Zo is er Torchon, een wat grovere techniek die de beginner leert. Er is Brugs bloemwerk; Du- chesse, met heel fijn Egyptisch ka toen en Vlaanders kant waarvoor ook fijn katoen wordt gebruikt. Hierbij worden patroontjes inge- klost en met iets grover sierdraad ingeweven. De bezoeker kan zich vergapen aan een sierlijk zwanen- patroon, terwijl de babyslofjes er bijna antiek uit zien. Deze slofjes worden eerst in een vorm geklost, op tule verwerkt en dan dicht genaaid. Corrie den Engelsman is al enkele jaren leerling van mevrouw Kruf in Bergen op Zoom. Er wordt meestal van een bestaand patroon gewerkt. "Bij het ontwerpen komt nog veel meer kijken en ik ben steeds elke winter bezig tech- j nieken bij te leren, of in ieder ge val te verbeteren. Het kantklossen neemt je helemaal in beslag", zegt mevr. Den Engelsman. "Ik heb wel drie kussen waarop ik werk. In het begin ben je blij dat je iets met 12 klosjes kunt maken, nu heb ik al dingen met 100 klossen gemaakt. Er ligt zelfs al iets voor 200 klossen klaar. Onlangs zijn we naar een museum in Brugge ge weest om kant te bekijken. Dat in spireert geweldig, maar het laat ook zien dat we het werk van vroeger nooit meer kunnen ma ken. Er zijn daar bijvoorbeeld werkstukken die door verschillen de mensen zijn gekantklost om het doorgeven van patronen tegen te gaan. En er was wéér iemand anders om het geheel in elkaar te zetten. De kleding van de rijken uit die tijd was een kantklosmu seumpje op zich." Voor geïnteres seerden biedt de tentoonstelling in de bibliotheek genoeg informatie voor een kennismaking. De jeugdwerkgroep van de na- tuurvereniging was zeer tevreden over de deelname aan de speur tocht door het Bosje. De 37 jonge natuurvrienden gingen gewapend met pen en papier door het park en moesten tijdens deze wande ling een aantal vragen beantwoor den over flora en fauna. Er werd ook gevraagd of de kinderen be paalde bladeren mee wilden bren gen en ook moesten ze bijvoorbeeld besjes herkennen. Tijdens de wat kille wandeling over de dijk vroegen de samenstel lers van de speurtocht iets over vo gelsoorten die daar te zien waren. Tijdens de kerstvakantie wordt er weer iets georganiseerd voor de jonge natuurliefhebbers. Aan de speurtocht hield de natuurvereni- ging in ieder geval drie nieuwe jeugdleden over. Ds. J. de Bie uit 's-Gravenpolder wordt de nieuwe geestelijk verzor ger van zorgcentrum Ten Anker en verpleeghuis Ter Valcke in Goes. Op zondag 5 december om tien uur wordt hij bevestigd in De Ark van Ter Valcke door de huidi ge geestelijk verzorger ds. Ph. Kroes. De laatste gaat met ver vroegd pensioen en neemt op 24 februari afscheid. De Montessorischool De Kraal houdt op zaterdag 27 november van elf tot drie uur een winter markt in het schoolgebouw aan de Zoekweg. Op de markt die voor alle belangstellenden open is, worden werkstukken winterartike len verkocht. Er zijn ook diverse activiteiten voor kinderen en ouders. In één van de lokalen kunnen Montessori-lesmaterialen worden bekeken. Uitslagen vierde wedstrijd klaver jasclub stad Tholen: Marion Opree 5230 p, Bart v.d. Meer 5228 j p, Kees Leijdekkers 5146 p, Marus Opree 4942 p, Adrie van As 4929 P- Vijfde wedstrijd: Piet Swarthoff 5539 p, Kees Leijdekkers 5503 p, Wim v.d. Berge 5209 p, Lia van Dijk 5141 p. Marien Moeliker 5115 P- Gymnastiekvereniging Olympia geeft gehandicapte mensen de ge legenheid te sporten. In het kader van de landelijke actie sporters voor sporters kunnen elke woens dagavond van half negen tot half tien gehandicapten onder leiding van Wally Kwik met elkaar spor ten in Meulvliet. De cv-ketel van sporthal Meulvliet wordt vervangen. Het bestaande apparaat vertoont mankementen. De commissie openbare werken ging maandag akkoord met het voorstel van b. en w. om de ketel te vernieuwen. Dat kost 55.000 gulden en staat niet op de begro ting voor 1994. Het toepassen van een zogenaamde hoge rende mentsketel is niet mogelijk, zo bleek bij de bespreking. De ruim te waar de ketel staat, is te klein om zo'n type ketel te plaatsen. De meeste commissieleden betreur den het dat er voor zo'n energie zuinige ketel geen plek is en vroegen of de ruimte niet ver bouwd kon worden. P. van Belzen (RPF/GPV) vroeg of het 'ooit' mogelijk zal worden zo'n ketel te plaatsen. W.C. van Kempen (CDA) had uit gerekend dat de ketel bijna 13 jaar heeft gewerkt, terwijl er 15 jaar voor staat. M.A.J. van der Linde (PvdA) vond het vreemd dat de ketel in de winter vervangen wordt, en M J. Klippel (SGP) stelde dat de ge meente een voorbeeldfunctie moet vervullen als het gaat om energiebesparing. Wethouder J. van der Jagt legde uit dat uitstel van vervangen niet mogelijk is omdat het probleem acuut is. Getracht zal worden de ketel tijdens de vakantieperiode te vervangen. Hoofd gemeentelijke ontwikke ling L.T. Steenpoorte lichtte toe dat het in de bestaande ruimte on mogelijk is om een energiezuinige ketel te plaatsen. De nieuwe ketel moet 15 jaar meegaan. "Ik hoop dat er in die tijd kleinere exempla ren op de markt komen." Er ko men nu twee ketels die volgens Steenpoorte ook enige energie besparing opleveren. Bovendien komt Meulvliet niet helemaal in de kou als er één uitvalt. De cv- ruimte zit aan de noordkant in de sporthal, achter het scheidsrech- tershokje. In de ruimte bevinden zich ook de beluchtingskanalen van de zaal. Een 32-jarige vrouw uit Heerle liep dinsdag tegen twee bekeurin gen op. De politie hield haar aan op de Molenvlietsestraat en schreef een bon uit omdat de auto van de vrouw geen APK-sticker had. Dat kostte haar 150,-. De agenten waarschuwden haar te vens dat zij haar autogordel om moest doen. Toen de surveilleren de politiemannen de vrouw even later weer tegen kwamen, droeg ze nog steeds geen gordel. Dus werd ze weer aan de kant gezet en kreeg nog eens een boete van 50,-. Bijna 100 bezoekers kwamen dinsdag in het jeugdhonk van Meulvliet naar een informatiea vond van de EHBO over diabetes mellitus ofwel suikerziekte. De sprekers waren dr. Jan Peter Flip- se, specialist op het gebied van oogziekten en Astrid Jumelet van het ziekenhuis Lievensberg in Ber gen op Zoom. Mevrouw Jumelet is sinds zeven jaar diabetes ver pleegkundige. Ze begon haar taak op verzoek van de directie van het ziekenhuis en in de loop der jaren is duidelijk gebleken dat daarmee in een grote behoefte wordt voor zien. Veel ziekenhuizen hebben in middels dergelijke specialisten in huis. De aanwezigen waren niet uitslui tend leden van de EHBO, maar ook een aantal diabetici en hun familieleden maakten van de gele genheid gebruik wat kennis op te doen over de ziekte. Een aantal van hen bezoekt regelmatig de spreekuren van mevr. Jumelet en de informatie was voor velen wel bekend. Toch werd de voordracht en presentatie op het scherm aan dachtig gevolgd. Dr. Flipse begon de avond met het één en ander te vertellen over suikerziekte. Hij be lichtte de complicaties die het ge volg zijn van de ziekte en met name de problemen die aan de ogen kunnen ontstaan. Na de pauze nam mevr. Jumelet het over. Een tafel vol materialen was beschikbaar om het publiek te la ten zien hoe er vroeger gespoten werd. Ook de huidige insulinepen- nen en de tests die gebruikt kun nen worden om zelfcontrole te doen, werden bekeken. Na afloop werden heel wat vragen gesteld en zelfs na de officiële sluiting na men de toehoorders de gelegen heid te baat om nog wat aan de weet te komen. Een 34-jarige vrouw uit Tholen kwam maandag tot de ontdekking dat inbrekers haar fiets uit het schuurtje aan de Doelweg hadden gestolen. Een man uit de Kuipers- dreef kocht een bloembak van 70,- en zette die in zijn voortuin. Hij kon er drie dagen van genieten voor de bak werd gestolen. Zaterdag 20 november komt om twee uur Sint-Nicolaas aan in de haven. Muziekvereniging Concor dia zal de goedheiligman muzi kaal welkom heten. Na de traditionele ontvangst op de Markt, maakt de sint een rond gang. Om vier uur begint het pro gramma voor de kinderen in Meulvliet. Concordia heeft de ar tiest Maïtre Pierre uitgenodigd die de kinderen met een optreden zal verrassen. De voorverkoop van de kaarten loopt via dierenspeciaal zaak Van Tienen. Bij een radarcontrole op de Ten Ankerweg passeerden donderdag tussen half tien en tien uur 49 voertuigen het oog van de camera. Twee ervan werden bekeurd om dat ze 64 en 79 km per uur reden door de bebouwde kom. De politie bekeurde deze week twee Tholenaren voor parkeren op de stoep in de Hoogstraat en de Markt. Beiden kregen een bon van 50,-. Drie automobilisten kregen een boete omdat hun voer tuig geen geldige APK-sticker had. Ze werden aangetroffen bij de Bergsediepsluis. Eén van hen bezat geen geldig kentekenbewijs deel 3. Ze werden ieder genoteerd voor 150,-. Een 54-jarige vrouw uit Merksem (België) werd in café De Kroon bestolen van haar tas met onder andere geld en waardepapieren. De vrouw wilde haar geluk be proeven op een gokkast en liet haar tas liggen op de bar. Toen ze even later terugkeerde, was haar eigendom verdwenen. Ze meende in een schim drie mannen het café te zien verlaten die de tas bij zich hadden. Hoewel alle spullen in middels bij de eigenares terug zijn, heeft de politie de zaak nog steeds in onderzoek. Een man uit Tholen die donder dag bij het graf van zijn vrouw kwam op de begraafplaats aan de Prins Bernhardstraat, zag dat er een conifeer was omgezaagd en meegenomen. Bij onderzoek door de politie bleken nog twee conife ren te zijn verdwenen. Tijdens een autogordelcontrole van de politie werden woensdag tussen half elf en twaalf uur op de Oud-Vossemeersedijk onder de Thoolse brug 117 voertuigen aan gehouden. Tien bestuurders kre gen een bekeuring omdat ze de gordel niet om hadden. Eén auto mobilist kreeg een bon omdat zijn auto geen geldige APK-sticker had en een andere bestuurder we gens de slechte staat van zijn wagen. Donderdag, vrijdag, zaterdag 11, 12 en 13 november MAGERE RUNDERLAPPEN 0FSUCADE 1 kg17.00 SOEPPAKKET 6.95 DRUMSTICKS VERS OF GEMARINEERD 1 kg8.00 ROSBIEF 100 gram2.95 GEK. LEVER 100 gram0.98 GRILLHAM 100 gram2.30 EISALADE 150 gram2.25 Maandag en dinsdag 15 en 16 november GEHAKT 1 kg10.50 BIEFLAPPEN OF ROSBIEF 500 gram10.95 TARTAAR 5 halen4 betalen In het Brabantse Rijswijk, in het land van Heusden, wordt zondag onze oud-dorpsgenoot W.C.P. Be velander bevestigd als predikant in de Ned. Hervormde Kerk. Na deze zomer tot de evangeliebedie ning te zijn toegelaten, wordt dit zijn eerste gemeente. De heer J.A. Krijger uit Poortvliet heeft zijn verkiezing tot ouderling-kerkvoogd in de Ned. Hervormde Gemeente aangeno men. Hij volgt G. Pladdet op. Vier anderen hebben voor hun verkiezing bedankt: L.L. Riemens in de vacature ouderling A.P. Douw, I. Roggeband in de vacatu re ouderling L.L. Riemens, W.J.L. Douw in de vacature ouderling kerkvoogd J.J. Bevelander en P.A. van Poortvliet in de vacature dia ken A.A. Metske. In de laatste jeugddienst van dit jaar in de Ned. Hervormde kerk, wordt de jeugd de vraag voorge legd: Waar wacht jij op? Ds. A.H. Groen uit Waarde leidt zondaga vond de dienst, die verder wordt opgeluisterd door het jeugdkoor Polyhymnia. Tevoren doet Harriët van Nieuwenhuijzen uit Anna Ja- cobapolder kort verslag van haar belevenissen in de Dominicaanse Republiek (voor die reis werd in de dienst van mei gecollecteerd). De collecte in deze dienst, die om half zeven begint, is bestemd voor de stichting Hulp Oost-Europa. Deze wil in de Oekraïne een tehuis stichten voor wezen en gehandi capte kinderen. Op de jaarlijkse tentoonstelling van De Vogelvrienden, vrijdag en zaterdag in De Vossenkuil, zijn ongeveer 380 kanaries, parkieten en tropische vogels te zien. De vo gels zijn afkomstig van 45 kwe kers uit Zeeland en Brabant. Morgenavond om half acht opent dhr. J.L. van Gorsel de expositie officieel. Deze is die avond tot tien uur en zaterdag van tien tot negen uur voor iedereen vrij toe gankelijk. Zaterdagmorgen van tien tot een uur is er bovendien een vogelbeurs. Leerlingen van de drie basisscholen en de bejaarde inwoners nemen morgen al een kijkje. Op de nationale tentoonstelling in Steenbergen was Vogelvrienden lid Iz. Potappel onlangs succes vol. Hij werd nationaal kampioen met een Border postuurkanarie. De vogel kreeg 90 punten, in to taal waren 860 vogels voor deze expositie ingestuurd. Voor tweeduizend gulden aan waardebonnen. Dat zijn de prij zen die te winnen zijn tijdens de winkelactie van de middenstands vereniging. Deze begint maandag en duurt tot zaterdagmiddag 4 de cember om vier uur. Om mee te dingen naar de prijzen, moeten de kassabonnen (minimumbedrag vijf gulden) die door de zeventien deelnemende middenstanders zijn verstrekt in de bus worden gestopt voor de winkel van P.C. de Wilde aan de F.D. Rooseveltstraat. Op 20 en 27 november kan men zijn geld terug verdienen, dan worden bonnen getrokken tot een bedrag van 500 gulden. Datzelfde gebeurt op 4 december om vier uur in De Vossenkuil, en dan wordt door Sinterklaas tevens een extra bon van 500 gulden verloot op één kassabon. Aansluitend is er voor de jeugd een lampionoptocht, 's Middags vanaf half twee bezoekt Sinterklaas met zijn Pieten, bege leid door blaaskapel Oemomme- noe, de winkels van de deelnemers aan de actie. De toneelvereniging Rederijkers kamer Eendracht brengt op 11 de cember het blijspel 'Goedemorgen juffrouw Duif'. Juffrouw Duif heeft een buurt- winkeltje waar iedereen in en uit loopt. In de straat wordt echter een supermarkt geopend en zelfs haar trouwste klanten lopen weg. Daarom besluit ze de winkel te verkopen. De buren bemoeien zich met dingen die hen niets aan gaan, een inwonende studente wordt verliefd op een politieagent en juffrouw Duif schrijft op een kennismakingsadvertentie. Advertentie LM. Uitslagen De Treffers: J. Geuze-J. Etienne 10-6,8, H. Hommel-P. Hommel 6,81-10, P. de Leeuw-L. van Wezel 10-9,58, K. Hommel-B. den Hollander 8,95-10, C. Burgers-M. Hendrikse 10-10. Kortste partij (27 brt.), hoogste serie (12 car.) en beste moyenne (2,07) J. Geuze. Een 22-jarige man uit Sint- Annaland werd zondag door de politie aangehouden op de Oud- Vossemeersedijk voor een alco holtest. Hij blies 310 microgram alcohol per liter uitgeademde lucht en dat bezorgde hem een boete van 400,-. Op dezelfde plaats werd donder dag een snelheidscontrole gehou den waarbij 265 voertuigen de radarwagen passeerden. Twaalf van hen kregen een bekeuring en hun snelheden lagen tussen de 93 en 115 km per uur. was op het verzoek van de jubila ris bestemd voor Bijbelschool De Wittenberg te Zeist, waar één van zijn kinderen een opleiding volgt. Op verzoek van het bestuur van de tennisvereniging hebben b. en w. besloten om een lichtmast te plaatsen op het parkeerterrein langs de Dorpsweg. De kosten be dragen 2585 gulden, inclusief btw. De verkoping van de Nederlands Hervormde vrouwenvereniging Niet in eigen kracht van 27 okto ber heeft netto 7.111,90 opge bracht. Zo'n hoog bedrag is in jaren niet meer voorgekomen. Gymvereniging Kwiek houdt op zaterdag 27 november de jaarlijk se oliebollenactie. Huis aan huis wordt de lekkernij verkocht. De hervormde gemeente van Sint- Annaland herdacht zondagavond het ambtsjubileum van ds. J. Co dée. Hij werd 25 jaar geleden te Bleskensgraaf bevestigd in het ambt, waarna hij in 1973 zijn in trede deed in SinNAnnaland. Na ruim vier jaar hier werkzaam te zijn geweest vertrok hij naar We- zep. Momenteel dient Codée de hervormde gemeente te Stellen dam, waar hij inmiddels al bijna tien jaar werkt. In de jubileumdienst preekte ds. Codée over Psalm 72 vers 18 en 19. Na de dienst sprak ds. W.C. Meeuse hem toe. Hij wenste hem Gods zegen toe en kracht naar li chaam en geest om zijn werk te mogen doen, waarna de gemeente de jubilaris staande toezong Psalm 121 vers 4. Voor de gemeenteleden was er de gelegenheid om na de dienst de predikant met zijn vrouw en kin deren te feliciteren met het jubi leum. De collecte tijdens de dienst Advertentie I.M. Het echtpaar Jan van Haaften (93) en Adriana Helena van Haaften-Eerland (89) was maan dag zeventig jaar getrouwd. Dit bijzondere platina jubileum werd in familiekring gevierd, in ver band met de gezondheid. Beide oudjes zijn slecht ter been, boven dien kan de heer Van Haaften i slecht horen, 's Middags kwam de burgemeester het paar feliciteren; heet heeft acht kinderen, 32 klein en 68 achterkleinkinderen. Zolang ze getrouwd zijn wonen de heer en mevrouw Van Haaften al in hetzelfde huis op de Stoofdijk in hun geboortedorp. Van Haaf ten heeft zijn hele leven op het land gewerkt. Muziekvereniging Euterpe heeft van het Anjerfonds een subsidie gekregen van 3000 gulden. Dat is een kwart van het totale bedrag waarvoor binnenkort nieuwe in strumenten moeten worden aan geschaft. De ouderavond van de Juliana van Stolbergschool had als thema 'muzikale vorming'. De ouders waren bij elkaar gekomen in de gemeenschapsruimte van de school. Voorzitter ds. J.G. van ZIE VERDER PAG. 5 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Hoed, Sliederecht. 18.30 u. ds. Goudriaan, Arne- muiden. wo 9.30 en 19 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dhr. Cornet, wo 19 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. De Buck (H.A.). wo 10 u. ds. Gootjes; 19 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Bogaard, wo 10 u. ds. Boogaard; 18.30 u. ds. Tanis. GEREF. GEM. 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. wo 10 en 19 u. ds. Gunst; 14.30 u. leesdienst. NED. PROT. BOND 10.45 u. prof. dr. Cossee, Rot terdam. R.K. KERK za 19 u. en zo 11.30 u. H. Mis. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Spies, Middelburg. 18.30 u. ds. Groen, Waarde, wo 10 u. ds. Snijder; 18.30 u. ds. Wulfraat, in Geref.Kerk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Boer, Stolwijk. 18.30 u. ds. De Groen, Waarde (jeugd.). wo 10 u. dhr. Van Westen, Borsse- le; 19 u. ds. Wulfraat, Hoo- gerheide. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Boogaard, wo 10 en 14.30 u. ds. Tanis, Slie- drecht; 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse, (H.D.) wo 10 u. ds. Meeuse; 19 u. ds. Stoutjesdijk, Dordrecht. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 11/11 19.30 u. stud. Mulder, wo 9.30, 14 en 18 u. ds. Mulder. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. wo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Cazander, Middelharnis. 18 u. kand. Kooij, Barendrecht. wo 10 u. ds. Westland, Middelhar nis; 19 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Loon. 14.30 u. ds. Blom, Melissant. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds. De Goei. wo 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u.leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst; 14.30 en 18.30 u. ds. Klok, Kinderdijk. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. SCHERPEN ISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Snijder, Oud- Vossemeer. 14.30 u. ds. Van Loon, Sint- Maartensdijk. wo 9.30 u. ds. De Jong, Numans- dorp; 19 u. kand. v.d. Sleen. De vijf bewoners die al ?5 jaar in de Schutse zijn, v.l.n.r. J. de Graaf (98), mevr. M. Ligtendag-v.d. Welle (97), mevr. M.H. van Dijke- Verkerke (97), mevr. C.W. van Vossen-Rijstenbil (102) en dhr. J. Scherpenisse (86). Vijf mensen wonen al zolang in de Schutse als het protestants- christelijk bejaardencentrum in St. Annaland er staat: 25 jaar. Een kwart eeuw worden ze daar al verzorgd. De 97-jarige mevr. M.H. van Dijke-Vërkerke kan zich de komst naar de Schutse nog goed herinneren. "Toen ik van Anna Jacobapolder naar St. An naland verhuisde, dacht ik: wat ben ik begonnen? Een paar dagen later al was het goed en nu zeg ik: leve de Schutse. Mijn kinderen zeiden steeds: moeder, blijf niet alleen op je kamertje zitten. Ik ga elke ochtend naar de recreatiezaal om de koffie, ik brei mee op de kamer van de dagopvang en ik sjoel ook graag." Volgens de ver zorgsters behoort mevr. Van Dijke tot de beste sjoelers. Ze heeft het nodige meegemaakt in 97 jaar, ook in het eigen gezin. Mevr. Van Dijke is nog helder van geest. "Ik weet alles nog van vroe ger. Op de Zwarte Schouw in St. Philipsland heb ik gewoond en in Mosselhoek bij Tholen. Heel dankbaar en blij ben ik, dat ik dit zilveren jubileum mag meema ken", aldus mevr. Van Dijke. Dhr. J. Scherpenisse is met zijn 86 jaar de jongste van de vijf zilveren bewoners. Hij verhuisde 21 augus tus 1968 van het Domineeshof in St. Annaland naar de Schutse. "Ik zag er tegenop", zo blikt hij terug. "Het was een hele grote stap voor me en dat is het voor iedereen. Maar het is hier goed, dat heb ik ervaren in 25 jaar. Ik doe aan alle activiteiten mee. Overal ga ik naar toe. Samen met J. de Graaf leg ik in de dagopvang nogal eens een kaartje. Dat is ge zellig", zegt dhr. Scherpenisse. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. wo 9.30, 14 (H.D.) en 18.30 u. ds. Beens. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Egas wo 10 u. ds. Egas; 19 u. ds. Gou driaan, Arnemuiden. GEREF. KERK 10 u. mevr. Van Esveld, Burg- Haamstede. 14.30 u. dhr. v.d. Laan, Krui- ningen. wo 10 u. ds. De Buck; 19 u. ds. Koorneef, Hoogerheide. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. dhr. Vermeij, Ridderkerk. wo 10, 14.30 en 18.30 ds. Venema, Elspeet. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Ruygrok, Middel harnis. 17 u. ds. Egas, Poortvliet, wo 9.30 u. kand. Buitelaar, Rot terdam; 19 u. ds. Meeuse, Sint- Annaland. GEREF. GEM. j 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18 u. ds. Karens, Opheusden. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Wattem, Oud- Beijerland. 15 u. ds. Schneider, de Lier. wo 19 u. ds. Gootjes, Bruinisse. Zaterdag 13 en zondag 14 oktober Poortvliet, Oud en Scherpenisse (dr. Poortvliet, tel. Tholen, Vossemeer Padt): dr. Padt, 01662-2400. dankdag: dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2542. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400. dankdag: dr. Panis, Sint- Maartensdijk, tel. 01666-2400. St.Philipsland en Nieuw- Vossemeer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545. dankdag vanaf 12 u. dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer. Voor 12 u. heeft dr. Van Doesburg gewoon dienst voor Sint-Philipsland, tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Noorlander, Steenber gen, 01670-67287. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, dag en nacht be- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 01660-3727 en 01666-4303;* St. Philipsland 01677-2342 of< 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M.' Francke, tel. 01666-8208 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19nov. donderdag 11 vrijdag 12 zaterdag 13 zondag 14 maandag 15 dinsdag 16 woensdag 17 donderdag 18 vrijdag 19 0.27 - 12.52 1.27 -13.47 2.17 - 14.37 3.07 - 15.27 3.57 - 16.17 4.42 - 17.02 5.27 - 17.52 6.12 - 18.37 6.57 - 19.22 za 13/11 22.34 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getij verwachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 2