Pas op de plaats bij het verlichten van gebouwen De Heere is mijn banier telt nog steeds 17 leden B. op Zoom grootste concurrent middenstand in St. Maartensdijk A A Inspraak bouwplan Slachtveld VWO Huisvuil vergt 13.3% meer van de burgers De Schutse r '1 k autobedrijf krebbekx Zoomweg op zondag het best bereden Wethouder Versluys over Markt in smalstad: Bank-, post- en verzekeringszaken scoren hoog in smalstad Provincie accoord met landbouwgrond voor rondweg Donderdag 4 november 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Het verlichten van karakteristieke panden op de Markt te Sint-Maartensdijk om de sfeer voor het win kelend publiek te verhogen is een taak van de mid denstand en niet van de gemeente Tholen. En de middenstand van de smalstad en Scherpenisse zouden de toeristen kunnen bedienen in een elk-weer- voorziening bij Gorishoek. Koopavond Kerkstraat Hervormde mannenvereniging Sint-Annaland 80 jaar Neveninkomsten Stichters Boete School St. Philipsland beperkt belastingverhoging Voor de middenstand van Sint-Maartensdijk is Bergen op Zoom de belangrijkste concurrent, maar de winke liers slagen er wel in de koopkracht van de eigen bevol king aan zich te binden. Zelfs beter dan landelijk gebruikelijk is. Uit andere dorpen Morele verplichting CITROËN PRINS REINIERSTRAAT 3. STEENBERGEN TELEFOON 01670-64561 TOYOTA Volwaardig Dat stelt wethouder J. Versluys van economische zaken haar aan leiding van de aanbevelingen in het rapport van de stichting Mar kant naar de behoeften en het koopgedrag van de consument in Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse. Een van de aanbevelingen is dat de gemeente een taak heeft om de smalstad 'consumentvriendelijk' te maken. Dit zou kunnen door de parkeergelegenheid, de sfeer en de verlichting op de Markt te verbe teren. Markant denkt daarbij ook onder meer aan groenvoorzienin gen, achtergrondmuziek en het verlichten van het gemeentehuis. Volgens Versluys is er niet veel kans dat er gebouwen in de schijnwerpers gezet worden. "De openbare bibliotheek heeft wel eens op de nominatie gestaan maar gezien de bezuinigingen wordt pas op de plaats gemaakt." De wethouder noemt de kosten van het plaatsen van lampen, het onderhoud en het stroomverbruik in een tijd van 'een smallere beurs' te hoog. De bloembakken op het voorterrein bij het gemeen tehuis noemt Versluys een 'redelij ke' bijdrage aan de sfeer op de Markt. "Maar dat wij voor ach tergrondmuziek zouden moeten zorgen, dat begrijp ik niet. Dat lijkt me toch geen taak van de ge méén te." De parkeergelegenheid op de Markt is volgens de wethouder verbeterd nadat aan het personeel van het gemeentehuis en de bank gevraagd is hun auto niet langer op de Markt te parkeren maar el ders. Volgens het rapport moeten ook de openingstijden van het ge meentehuis verbeterd worden. Of ficieel is het gemeentehuis van 9.00 tot 12.00 uur open. "Maar mensen die 's middags komen, worden ook geholpen. Ik kan me niet voorstellen dat het voor de consument van belang is om na sluitingstijd van de winkels nog open te zijn." Volgens Versluys is er wel eens een verzoek geweest om het gemeente huis op koopavond open te stel len. "Maar dan zit er één ambtenaar achter het loket om te horen wat men wil. Het moet dan om hele eenvoudige zaken gaan, wil iemand ook geholpen kunnen worden. Je kunt moeilijk van de ambtenaar burgerzaken verwach ten dat ze bouwzaken gaan be handelen. Daarvoor wordt je toch doorgestuurd naar de betreffende ambtenaar." Dat het bevorderen van het toe risme wordt aanbevolen is Ver sluys uit het hart gegrepen. Hij verwijst naar de nota recreatieve verkenningen die door de raad is vastgesteld. En noemt de poging om bij Gorishoek een zomerwo ningenpark te verwezenlijken, een belangrijke impuls voor de mid denstand van Sint-Maartensdijk en Scherpenisse. "Ik speel de bal terug. Wat doet de middenstand om zich bij dat toerisme te presen teren? Daar zit wel een potentiële omzet met 6000 mensen. De cam pinghouders die een kampwinkel hebben, willen daar het liefst van af. De middenstand van St. Maar- tendijk en Scherpenisse zou col lectief in moeten springen op de elk-weer-accommodatie die bij dat park moet komen. Dan kun nen de campinghouders hun kampwinkel opruimen." (Volgens de wethouder zijn er drie gegadig den voor het park). Om een voetgangersdomein van de Kaaistraat te maken vindt Ver sluys nu te ver gaan. "De trottoirs zijn smal. We kunnen de biblio theek niet verplaatsen. Mensen zijn niet bereid om verder dan 200 meter te lopen. Kijk je naar Tho len waar de Kerkstraat afgesloten is voor autoverkeer dan ontstaan er parkeerproblemen op de Markt terwijl er achter de katholieke kerk ruimte zat is," aldus Versluys in een eerste reactie op het rap port. De onderzoekers gaan binnenkort met de middenstand en de ge meente rond de tafel zitten om vragen te beantwoorden over de gebruikte methode bij de studie. Daarna zullen er beleidsvoorne mens worden opgesteld. De Nederlands Hervormde mannenvereniging De Heere is mijn banier uit Sint-Annaland vierde gisteren het 80-jarig bestaan. Ds. W.C Meeuse ging voor in een kerkdienst waarin de zeventien leden terugkeken op acht decennia. In 1913 richtten 17 mensen de Sint-Annalandse vereniging 'De Heere is mijn banier' op. Naast hun vergaderingen beschouwden de mannenbroeders het als hun taak om een kleuterschool en zon dagsschool op te richten en in be drijf te houden. Dat leverde een klein probleem op. Om onroerend goed te mogen bezitten, moest men een rechtspersoonlijkheid zijn. Die status werd dan ook aan gevraagd. De leden waren toch wel een beetje trots toen het ant- VERVOLG VAN PAG. 1 Sint-Annaland over het hoofd ge zien. Alle in het stuk genoemde bedragen zijn die van dit moment. De korting van 2,5% op de subsi dies en de huurverhogingen van 10 of 5% per 1 januari a.s. zijn er niet in verwerkt. De categorie hobby- en vrijetijdsbesteding wordt uit de nieuwe verordening geschrapt omdat er nooit gebruik van wordt gemaakt. De begrippen 'groepsgrootte' en 'eigen accom modatie' moeten in de verorde ning nog nader de aandacht krijgen. Heeft de welzijnssector volgens de bestaande regeling recht op bijna 330.000 gulden subsidie, in de nieuwe situatie zal dat ruim 41.000 gulden minder zijn. Hoe wel, met het exploitatietekort als uitgangspunt, zal de besparing voor de gemeente rond de 27.000 gulden liggen. EHBO-, gymnastiek-, vrouwen-, zang-, volleybal-, volksdans- en badmin tonverenigingen moeten het meeste inleveren. Ook het jeugd werk en de ontspanning voor ge handicapten krijgen behoorlijk minder subsidie. De voetbalver enigingen eveneens, maar via ver goedingen voor onderhoudswerk aan de accommodatie (en lagere huren) wordt dat goeddeels ge compenseerd. De tennisclubs krij gen meer subsidie, maar daartegenover staat dat onder houd en renovatie van de accom modatie hen wordt toegeschoven. Ook de tafeltennis, dam- en schaaksport zien hun subsidie toenemen. Om de zelfwerkzaamheid van ver enigingen te bevorderen, wil het gemeentebestuur neveninkomsten voortaan vrij laten. Het aanvraag formulier voor subsidie kan sim peler gemaakt worden, de ambtelijke bemoeienis wordt min der en de verantwoording door de verenigingen kan beperkt worden tot het toesturen van de jaarre kening. Aan de nota is een overzicht toe gevoegd van de gemiddelde con tributies per soort vereniging. Badminton blijkt met 204 gulden het duurst, gevolgd door rui tersport (200). Voetbal en muziek komen met 152 gulden op de vijf de plaats. Beneden de 100 gulden blijven zang (98), dammen (90), vrouwenverenigingen (45), toneel (30) en visclubs (25). Ook is geke ken naar het aantal jeugdleden per tak. De helft of meer jeugdle den hebben volleybal, dammen, gym en judo. De scouting bestaat zelfs volledig uit jeugdleden. woord kwam: "Wij, Wilhelmina, bij de gratie Gods Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje Nassau, enz. enz., hebben goedge vonden en verstaan: de overgeleg de statuten der navolgende vereniging goed te keuren en deze vereniging mitsdien te erkennen: te weten: de vereniging De Heere is mijn Banier (Ex.17:15) gevestigd te Sint-Annaland. Onze minister van justitie is belast met de uit voering van dit besluit. Het Loo, den 2 juni 1913" Getekend Wil helmina. De minister van justitie A.I. Heemskerk. Zo kreeg deze kleine vereniging van 17 leden toch de volledige er- kennning van haar bestaansrecht. En daarmee kon met de zondags school en kleuterschool aan de Cureestraat worden begonnen. De levensomstandigheden aan het begin van de eeuw maakten het er niet gemakkelijk op genoeg leden voor een vereniging bij elkaar te krijgen. De ontwikkeling van de meeste mensen was gering en veel vrije tijd zat er voor veruit de meesten ook niet in. Boeren en landarbeiders moesten van 's morgens vroeg tot 's avonds laat werken. De lange dagen lieten weinig puf meer over om 's avonds nog eens naar een vereni ging te gaan. Zo bleven er alleen wat middenstanders over. Maar degenen die uitsluitend in de de-, tailhandel zaten, waren op de vin gers van één hand te tellen. Het stond zo van tevoren al vast, dat het nooit een enorm grote ver eniging zou worden. In de eerste jaren werd dan ook zeer onregel matig vergaderd en lang niet iedereen was aanwezig. Maar De Heere is mijn banier werd opge richt. Daar had vooral ds. Lans de hand in. Aan het begin van de eeuw was Hervormd Sint- Annaland confessioneel. Toen er enkele mannen uit de richting van de Gereformeerde bond bijkwa men, richtten zij de vereniging op. De eerste zeventien leden hadden Gerard Goedegebuure als voorzit ter. Piet Quist was eerste secreta ris, Jan Th. Kurvink tweede secretaris en Adriaan Westdorp penningmeester. Daarnaast waren gewoon lid: Bart Buijs, Matheus v.d. Klooster, Corn. Slager, Corn. Goedegebuure, Thomas Kurvink, Corn. Polderman, Izak Scherpe nisse, H.M. Scheermeyer, Jacob Burgers, Leen Quist, Dimme Scherpenisse, Jacob Geluk en tenslotte Leen Theunisse die schipper was en de eerste jaren meer dan eens afwezig was op bij eenkomsten. Zolang er een geldi ge reden voor absentie was, leverde dat geen problemen op. Maar in de reglementen was opge nomen dat onrechtmatige afwe zigheid beboet zou worden met 5 cent, voor die tijd geen kleinig heid. In het jaar van oprichting (1913) werd gelijk met de zondagsschool begonnen. Veel Sint-Annalanders kennen het gebouwtje aan de Cu reestraat nog waar jarenlang ook de kleuter- en bewaarschool waren gevestigd. De leden van de man nenvereniging leidden om beurten de zondagsschool. Voor de be waarschool moest een lerares wor den aangesteld. Eerst werd dat juf Neeltje Scherpenisse en daarna Janna Burgers. In 1981 volgde Piet Quist de eerste voorzitter Goedegebuure op die dus 68 jaar lang de hamer had ge zwaaid. Tegenwoordig bestaat de vereniging op gereformeerde grondslag nog steeds uit 17 leden. H.W. van Eenennaam bezet de voorzittersstoel. S. van de Sande is secretaris, P. Ketting penning meester en vice-voorzitter en M. Snoep is de bibliothecaris. Om de veertien dagen vergaderen de mannen in het verenigingsgebouw van de Nederlands Hervormde kerk. Er wordt meestal een schriftgedeelte of geloofsartikel behandeld. Het basistarief voor het ophalen van het huisvuil stijgt in St. Philips land volgend jaar met 13.3% van 165 naar 187 gulden. Dat blijkt uit de gemeentebegroting 1994 van b. en w. De grootste stijging doet zich voor in de stortkosten: ten opzich te van vorig jaar is er sprake van een verdubbeling. De raad heeft in het verleden besloten, dat de op brengst van de reinigingsrechten de kosten dient te dekken. Daar om ontkomen b. en w. ook in 1994 niet aan een verhoging. Het ba sistarief, alsmede de tarieven voor éénpersoons huishoudens (60% of ƒ112,20), bedrijven, enz. stij gen met ongeveer 13.3%. Ten aanzien van de onroerend zaakbelasting (ozb) zou er met een inflatiecorrectie van 3% en de waardestijging door nieuw-/ver- bouw 378.594 gulden binnen ko men bij de gemeente St. Philipsland. Het tarief voor het zakelijk recht (eigenaren) zal hier door met 3.6% dalen van 6,32 dit jaar naar 6,09 in 1994. Het tarief voor de feitelijke gebruikers (huurders) stijgt met 0.2% of 1 cent van 4,87 naar 4,88. Exclusief nieuw- en verbouw is de meeropbrengst van de ozb dan ruim 11.000 gulden of 3%. Tenslotte is er nog een aanpassing van de hondenbelasting. De tarie ven blijven 70 gulden voor de eer ste en 140 gulden voor de tweede en volgende hond. Verzuimd is echter om vorige keer de tarieven voor kennels op te trekken. Dat gebeurt nu alsnog: het tarief gaat van 350 naar 630 gulden. Van alle andere belastingen en tarieven blijft in 1994 alles bij het oude. X De Kaaistraat is de belangrijkste verbinding tussen de Haven en de Markt. Als winkelgebied voor voetgangers zou de Kaaistraat verbe terd moeten worden, aldus de onderzoekers. Dat zijn enkele bevindingen uit het rapport van de stichting Mar kant die in opdracht van de mid denstandsvereniging Smalstad een onderzoek uitvoerde naar de be hoeften en het koopgedrag van consumenten in Sint-Maartens dijk, Stavenisse en Scherpenisse. De inwoners van de smalstad gaan naar Bergen op Zoom voor de sfeer en de gezelligheid. Ook om dat de keuze in winkels en artike len er groter is en omdat veel zaken er goedkoper zijn. In de strijd om de consument zul len de middenstanders van St. Maartensdijk op dit punt verbete ringen aan moeten brengen, aldus het onderzoek. Opvallend is dat de kwaliteit van banken, post agentschappen en accountant/as suradeur in Sint-Maartensdijk heel hoog wordt aangeslagen. Op dat punt 'scoort' de smalstad veel beter dan Bergen op Zoom, Tho len en Sint-Annaland. Markant heeft ook bekeken welk beeld er over Sint-Maartensdijk bestaat en hoe bekend de mid denstandsvereniging is. Onder zocht is welke plaats men behalve Sint-Maartensdijk aantrekkelijk vindt om te winkelen. Daaruit blijkt een grote voorliefde voor Bergen op Zoom. Een ander opmerkelijk gegeven is dat Goes nauwelijks klanten uit de drie geënquêteerde dorpen trekt, ondanks de kortere verbin ding via de Oesterdam. Inwoners uit de smalstad kiezen na het ei gen dorp vooral voor Bergen op Zoom, Stavenissenaars voor Sint- Annaland en inwoners uit Scher penisse voor Tholen. Van het totaal aantal geënquêteer den blijkt 45% de voorkeur aan Bergen op Zoom te geven als ze gevraagd wordt welke plaats het aantrekkelijkst is na de eigen woonplaats. Opmerkelijk is het hoge percentage uit Sint-Maar tensdijk: 63 Uit Scherpenisse gaat 28% graag naar Bergen, uit Stavenisse 25.6 Tholen ligt bij inwoners van Scherpenisse goed in de markt: 21.5%, meer dan de helft van de ondervraagden in Stavenisse zegt graag in St.Anna- land boodschappen te doen: 51.1%. Naar Goes gaat bijna niemand. Alleen uit Sint-Maartensdijk trek ken enkele inwoners naar de Gan- zestad op Zuid-Beveland: 1.1% van de geënquêteerden. De middenstand van Sint- Maartensdijk slaagt er volgens de onderzoekers in de aanwezige koopkracht (die onder het lande lijk gemiddelde ligt) heel goed aan zich te binden. Dat ligt zelfs hoger dan landelijk gebruikelijk is. 'Dit potentieel wordt dan ook goed be nut,' zo stelt Markant. Hierin een stijging te bewerkstelligen is mo gelijk maar die zal niet groot zijn. De extra koopkracht zal door de groei van het dorp moeten plaats vinden of van buiten de smalstad moeten komen. En dat is nu vol gens Markant juist waar de schoen wringt: consumenten uit andere dorpen zullen overgehaald moeten worden om in, het 'in ver houding overbewinkelde', St. Maartensdijk hun inkopen te gaan doen. Geen eenvoudige zaak want ook in de andere dorpen zijn de inwoners trouw aan de eigen middenstand, zo veronderstelt Markant. Wil de middenstand koopkracht aantrekken dan zal die uit Stave nisse, Scherpenisse en Poortvliet moeten komen. De middenstandsvereniging Smal stad is over het geheel redelijk goed bekend. In Stavenisse is dat wat minder. Daar zou wat aan ge daan kunnen worden, aldus Mar kant. De voorjaars-en de najaars actie van de vereniging genieten geen grote populariteit. Ze wor den laag gewaardeerd. Volgens Markant moeten de acties verbe terd worden of een van beide (of beide) afgeschaft. De midden standsvereniging zou zich moeten beraden op aantrekkelijke alter natieven. De onderzoekers is gebleken dat de middenstand van Sint-Maar tensdijk veel trouwe klanten heeft. Het geboren en getogen zijn in het dorp is een van de meest ge noemde redenen om bij de plaat selijke winkelier boodschappen te doen. Tijdsbesparing is een ande re factor, maar ook de steun aan de eigen middenstand is een re den. Een goede 'service/bedie ning' wordt ook genoemd. Vol gens de onderzoekers is deze laat ste reden een 'werkelijk positieve reden' omdat die voortkomt uit een goede bedrijfsvoering van de middenstanders. De overige reden komen voort uit 'de ligging van de winkels, de gewoonte om in St. Maartensdijk te kopen en de mo rele verplichting om bij bekenden te kopen.' Het marktonderzoek is uitgevoerd door afgestudeerden van de HEAO in Vlissingen. Het kostte 7500 gulden. De gemeente Tholen droeg 1500 gulden bij. Het restant van de kosten -6000- gulden wordt betaald door de leden van de mid denstandsvereniging Smalstad. De provincie zegde aanvankelijk een subsidie toe van 2500 gulden, maar trok dat in omdat het on derzoek een te gering provinciaal belang zou hebben. Er werden 400 vragenlijsten verspreid; 200 in Sint-Maartensdijk, 100 in Scher penisse en 100 in Stavenisse. Advertentie I.M. hoop oppor ttm«rl»n totaal 25 stuks huur oppor t*f"«nto« tol ooi 7 stuks •fsgaitSfforirgon totooi 6 stuks Mshüsl De verplaatsing van supermarkt Albert Heijn van de Kotterstraat naar het Slachtveld in Tholen en de daaraan gekoppelde plannen voor woningbouw staan maan dagavond centraal tijdens een hoorzitting in Meulvliet, die om half acht begint. De supermarkt moet op de plek komen van de machinefabriek van Oerlemans. Het stuk Ten Anker- weg dat tot begin jaren zeventig de oprit naar de brug vormde, zal in oostelijke richting verlegd wor den. Vijf woningen aan de Kruit- toren zouden voor het hele project moeten wijken. Met de bewoners daarvan is in juli het globale plan besproken. Dat voorziet in de bouw van 32 appartementen (25 koop en 7 huur) alsmede zes een gezinswoningen en een aantal ga rageboxen. Met het plan komt in grote trekken de historische struc tuur van de vesting Tholen terug. Albert Heijn zoekt al twee jaar naar een andere plaats voor de su- T0TAALOVERZICHT schaal 1.500 nivo 7400 nulpunt grindweg permarkt. Eigenaar A.P. van der Est zei in april, de nieuwe vesti ging halverwege volgend jaar in gebruik te willen nemen. Het hele plan is opgezet in samenwerking met projectontwikkelaar Slinger hof uit Zevenaar en zal, zo wil de gemeente, grotendeels door hem betaald moeten worden. De Havenweg/Zoomweg Zuid krijgt op zondag het meeste ver keer te verwerken. Berijden door de week gemiddeld 11.000 voertui gen de weg, op zondag zijn dat er 16.000. Daar zijn ongeveer 960 vrachtwagens bij. Op werkdagen bestaat 25 procent uit vrachtver keer. Veruit de meeste auto's, bij na twee derde, rijden in de richting van Antwerpen. De direc tie verkeer van de provincie Noord-Brabant heeft geconsta teerd dat het aantal voertuigen dat bij Putte de grens overgaat met meer dan een kwart is gedaald. Vóór de openstelling van de Zoomweg Zuid passeerden hier nog 19.000 voertuigen per maand de grens, nu nog maar 14.000. De procedure voor aanleg van eën rondweg bij Poortvliet is weer een stap verder, maar het vermoedelij ke tijdstip van uitvoering zal pas na 1995 liggen. Gedeputeerde sta ten hebben een verklaring van geen bezwaar verleend voor wijzi ging van het bestemmingsplan Buitengebied. Grond met een agrarische bestemming krijgt het etiket verkeersdoeleinden opge plakt via een zogenaamde artikel 19 procedure. De inspecteur van de ruimtelijke ordening had geen bezwaren tegen de aanpassing. Er is een akoestisch onderzoek verricht door de directie milieu en waterstaat van de provincie. Dit op basis van het reken- en meet- voorschrift verkeerslawaai. De be langrijkste redenen voor verbetering van de huidige traver se (Stoofstraat) zijn de geluids- en trillingsoverlast en de verkeerson- veilige situatie binnen de bebouw de kom van Poortvliet. Het basistracé voor de rondweg is al in 1977 opgenomen in plan Bui tengebied, maar voor de bijstellin gen (rotondes en een andere ontsluiting naar de kom van Poortvliet) zal een wijziging van het bestemmingsplan moeten plaatsvinden. Voor de aanleg van de nieuwe weg is de landinrich tingscommissie verzocht bij de toedeling van gronden de nodige oppervlakte voor de rondweg te reserveren. VERVOLG VAN PAG 9 mingsbedrijf Ligtendag uit Sint- Philipsland. De laatste grote ver andering vond in 1992 plaats toen de zijvleugel werd gemoderni seerd, de bewonerskamers aange past aan de laatste eisen en er een dagopvangruimte werd gemaakt. Voorzitter W.A. Blaas van De Schutse schrijft in het jubileum boekje dat het bestuur ondanks diverse bezuinigingen van over heidswege, vast van plan is een verpleegafdeling binnen De Schutse te brengen en zo het te huis uit te bouwen tot een 'vol waardig zorgcentrum'. Het bestuur houdt voor alles vast aan zelfstandigheid. Blaas vreest dat het tehuis geen rustige periode te gemoet gaat. De feestweken voor de bewoners en het personeel zien er als volgt uit. Vrijdagavond (morgen) leidt ds. W.C. Meeuse om zeven uur een dankdienst in de recreatiezaal. Maandag om twee uur worden de feestweken officieel geopend met het hijsen van een nieuwe vlag. Woensdag 10 november wordt om twee uur een film vertoond over Sint-Annaland. Donderdag 11 no vember wordt vanaf twee uur een favoriet spel van de bewoners gespeeld: bingo. Vrijdagavond 12 november is er vanaf zeven uur een feest voor het personeel in de Wellevaete. Daar wordt ook het tienjarig bestaan van de perso neelsvereniging gevierd. Maandagavond 15 november om zeven uur treden het Smalstads mannenkoor en het kinderkoor uit Sint-Philipsland op. Dinsdag 16 november wordt om half vier een koffietafel aangeboden aan de bewoners. Donderdag 18 novem ber verrassen de personeelsleden de bewoners. Vrijdag 19 november is er van tien tot vier uur een open dag voor familie, bekenden en be langstellenden. De hal en de zaal worden ingericht met stands waar men iets over oude ambachten te zien krijgt en waar voorwerpen uit streekmuseum de Meestoof ten toongesteld staan, 's Avonds om zeven uur krijgen vrijwilligers en personeel een koud buffet aan geboden. Verkoop en verhuur van: diverse units met mogelijkhe den voor kantoor en woon eenheden, recreatie en kan tine accommodaties, toilet en douche units. Slabbecoornweg 53 c 4691 RZ Tholen h Tel. 01660-44 44 Fax 01660-44 46 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 10