Mannen lieten touwtjes voor vrouwen heel langzaam vieren EHBO en Rode Kruis oefenen na explosie in samenwerking Onderscheiding en jubileumboek voor Sint Joseph Asbest buis Langeweg niet weg Verpleegster begeleidt de stoma-patient Maartenshof OPEN HÜIS Roemeense helpsters in Zolang er geld is voor sport, zeker voor ouderen PvdA over sluiten van Maartenshof Donderdag 23 september 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 De toneelvereniging Sint Joseph uit Oud-Vossemeer ontving zaterdag vanwege het 75-jarig bestaan de ver enigingsonderscheiding van het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel. Secretaris G. van der Made van het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel (ZCA) over handigde de plaquette aan voorzitter mevrouw P. Zeeman-van der Zande tijdens de jubileumreceptie in De Vossenkuil. Palc even uw zakboekje Duizendpoot Kraamvisites Ongekende aanwinst Verjongen Napoleon Zondag 26 september van 13.00 tot 17.00 uur (met grote verrassing voor de bruid) Têlfeens VOOR BRUID EN BRUIDEGOM BRUIDSMEISJES EN BRUIDSJONKERS Het oefenen in samenwerken. Dat was de doelstelling van de oefening die het Rode Kruis afdeling Tholen en de plaatselijke EHBO-verenigingen donderdagavond hielden. Voor de eerste keer gingen de hulpverleners van de verschillende disciplines op pad. Voorzitter P. Zeeman-van der Zande met de verenigingsonderscheiding. Links secretaris G. van der Made van het Zeeuws Centrum voor Amateurtheater. Volgens Van der Made is Sint Jo seph er in geslaagd om zich aan te passen aan de omstandigheden. "U heeft de crisis van de jaren dertig meegemaakt, de Tweede Wereldoorlog, de wederopbouw. U heeft concurrentie van de televi sie gekregen, van brommers en auto's zodat de jeugd op andere plaatsen vertier ging zoeken. Maar u heeft een moderne draai aan uw vereniging gegeven, door ook meisjes toe te laten. Vandaag overtreft het aantal vrouwen zelfs het aantal mannen." Van der Made herinnerde eraan dat Sint Joseph in 1983 een stuk van Alan Ayckbourn speelden ('Liefde half om half'). "Het was een sterke voorstelling. Heel wat groepen hebben er hun tanden in kapot gebeten." De secretaris ver telde dat Zeeland 45 amateurto neelverenigingen kent. "Klein in aantal maar de kwaliteit is door middel van cursussen aanzienlijk verbeterd." Van der Made wenste de vereniging geluk met de onder scheiding. (Vorig jaar ontving de toneelvereniging Camere van Rhe- torica Sint Jan ter Steene uit Sint Jansteen eenzelfde onderschei ding voor het 75-jarig bestaan.) Behalve de vereniging waren er, tot veler verrassing, ook drie gou den speldjes voor leden die veertig jaar lid zijn van de vereniging: C. de Leeuw, F. Hommel Jhz. en A. Havermans-de Leeuw. En zilveren speldjes voor A. Hommel Azn., G. Uijtdewilligen, W. de Leeuw (afwezig), penningmeester M. Wessels en voorzitter P. Zeeman van der Zande voor hun 25 jarig lidmaatschap (of meer). Bestuurs- THOLEN 25 sept. excursie natuurvereniging naar het Zoomland voor 10 tot 12-jarigen, Markt 9.30 u. 25 sept. zang- en orgelavond Ned. Herv. kerk met chr. Thools man nenkoor Rehoboth, 19.30 u. 25 en 26 sept. sluitingstocht De Kogge. 28 sept. cursus wit borduren plat telandsvrouwen, M. v. Gelrestr. 88, 9.30-11.30 u. 30 sept. begin seizoen klaverjasc- lub, café De Kroon 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 24 en 25 sept. hobby- en knutsel- tentoonstelling, Vossenkuil, vr 19-22 u. en za 10-17 u. 29 sept. koersballen, sjoelen en biljarten Anbo, Vossenkuil 14 u. 1 okt. kamermuziekfestival Par- kanyi Trio, Ned. Herv. kerk 20.15 u. 2 okt. uitwisselingsconcert met o.a. koor VZOS uit Sint- Philipsland, Ned. Herv kerk 19.30 u. 4 okt. uitstapje Zonnebloem met rolstoelbus naar Delta College, bushalte Molenstr. 10.30 u., Corn.Frankenstr./Dr.Reneststr. 10.35 u. 7 okt. ledenvergadering hsv 't Scharretje, Hof van Holland 19.30 u. 7 okt. kamermuziekfestival Ned. Herv. kerk 20.15 u. 16 okt. taptoe. De asbest leidingen in de Lange weg te Oud-Vossemeer blijven daar liggen. Chef civiel technische zaken W.A. Blaas zei dat maandagavond in de raads commissie openbare werken op vragen van raadslid A. Kersber gen. In de Langeweg wordt mo menteel het nieuwe industriegebied Welgelegen aan gelegd. Volgens Blaas moeten de bestaande leidingen in tact blij ven. Als de nieuwe toegangsroute naar Welgelegen klaar is, blijkt er geen mogelijkheid meer te zijn om de oude buizen weg te halen, vertelde Blaas. Raadslid M.A.J. van der Linde had er geen proble men mee, want milieu-inspecteur Bomhof is met deze handelswijze accoord gegaan. De gemeenteraad behandelt maandagavond een voorstel van b. en w. om een gedeelte van de Langeweg om niet in beheer en onderhoud over te nemen van het waterschap. Dit geldt met inbe grip van de bermen en bermsloten. Hetzelfde komt aan de orde voor 200 meter Slabbecoornweg, vanaf de splitsing met de Deltaweg. In verband met de zeewering is het niet mogelijk ook de eigendom van het weggedeelte over te nemen. lid J. Egberts reikte ze uit en gaf bij elke persoon een korte karak teristiek. Egberts noemde Anna Haver- mans als 'oudst spelende lid' het eerst. "Ruim veertig jaar maakt ze deel uit van Sint Joseph. In 1958 was zij een van de eerste die als gastspeelster mee mocht doen. Haar eerste grote rol was in 1969 in het blijspel In een andere we reld. Zij is voor ons de tweede Mary Dresselhuys." Nel Zeeman was in 1965 gastspeelster. Haar debuut in De Spin was een 'daverend succes'. Mevrouw Zeeman-van der Zande is 28 jaar lid en sinds 1983 voor zitter. Egberts omschreef Cees de Leeuw als iemand die een veelzijdige rol vervult bij de vereniging. "Hij is de schrijver van een eenakter uit 1963 en heeft samen met zijn neef Piet de Leeuw het jubileumboek geschreven. Ook over toneelcapa citeiten beschikt hij, want op 18-jarige leeftijd speelde hij een rol van een 80-jarige." Egberts noemde Frans Hommel een duizendpoot: "Spelen, decors bouwen, besturen, het is hem niet vreemd." Geert Uijtdewilligen (van het bouwbedrijf) debuteerde in 1967 in Ik verveel me rijk. "Hij heeft veel decors gemaakt, door hem kon de vereniging wat kosten besparen. Veel mensen verlieten met buikpijn van het lachen de zaal als hij had opgetreden." Rien Wessels stond in 1970 voor SINT-ANNALAND 25 sept. viswedstrijd 't Scharret je, bij schietbaan 10.30 u. 27 sept. plattelandsvrouwen cur sus kalligrafie, de Wellevaete 20 u. Streekmuseum De Meestoof. t/m 29 okt. Werk van kunstenares Ma rie Slager o.a. schilderijen, tevens tent. akkerbouw- en veeteelton- derwijs. 25 sept. t/m 30 okt. ten- toonst. Kijk op dorpen in Tholen en Sint-Philipsland. Geopend van di t/m za 14.15-16.45 u. SINT-MAARTENSDIJK 26 sept. sluitingstoernooi tennis- seizoen, Heastinge. 13 okt. informatiemarkt Oud met jong, Haestinge 10-17 u. POORTVLIET 26 sept. dienst verstandelijk ge handicapten Ned. Herv. kerk 18 u. BERGEN OP ZOOM t/m 25 sept. Rubens- etalagewandeling door de bin nenstad. 24 sept, Bavo Galama met De straat, de straat. De Maagd 20.15 u. 26 sept. orgelconcert Mark Hee- rink in de kerk van de Goddelijke Voorzienigheid, 15.30 u. 26 sept. poppenbeurs Stoelemat, 10.30-16.30. 28 sept. Haarlems Toneel met Het misverstand. De Maagd 20.15 u. 3 okt. Moskou pianotrio opent se rie koffieconcerten Markiezenhof 12 u. t/m/ 10 okt. beelden en mozaïken van Joop van Kralingen in galerie etcetera. t/m okt. schilderijen van Jos Janssens in de Markiezenhof. Ar chitectuurschilderijen geïnspi reerd op Ierland, di t/m vr 11-17 u., za en zo 14-17 u. 1 nov. Chinese Golden Dragon Acrobats Magicians, De Maagd, 19.30 u. filmfilmfilm ROXY 1: Sliver - a.l., do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u. Loaded weapon - a.l., za, zo en wo 14 u. ROXY 2: Dragon - a.l., do en ma t/m wo 20.15 u., zo 21.30 u., Hot shots 2 - a.l., vr, za en zo 19 u., Dennis the Menace - a.l., za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: In the line of fire - a.l., do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. en wo 14 en 20 u., Bambi - a.l., za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: The Fugiti ve - a.l., do en ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u. en wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Guilty as sin - a.l., do en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u. en zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., Bambi - a.l., za, zo en wo 14 u., Peters friends - a.l., ma en di 20 u. Vergadering gehandicaptenzorg. De afdeling Flakkee, Schouwen en Tholen van de gehandicaptenzorg Helpende Handen houdt haar jaarvergadering op 8 oktober. Ouders of verzorgers van gehan dicapten kunnen hierbij aanwezig zijn vanaf 19.15 u in gebouw de Rehoboth aan de Geldersedijk in Dirksland. het eerst voor het publiek in De onbekende wereld. "Het bijzon dere van hem is dat hij als eerste zijn rol van buiten kent." Wilem de Leeuw was afwezig. Eg berts karakteriseerde hem als een man van weinig woorden, maar veel daden; onder andere bij het souffleren en de verkoop van kaarten. De Leeuw is 27 jaar lid van Sint Joseph. In haar openingstoespraak stapte voorzitter P. Zeeman-van der Zande door de geschiedenis van de vereniging. Ze herinnerde er aan dat vrouwen tot 1978 wel mee mochten spelen maar geen lid mochten worden van de vereni ging. Dat was bij de oprichting door pastoor De Meulder zo be paald. "Toen was het de pastoor die zei hoe het moest, nu voert een vrouw het woord. Stapje voor stapje hebben de mannen de touwtjes moeten vieren. Mannen speelden vrouwenrollen. Pas in 1978 mochten wij lid worden. Toen waren de vrouwen niet meer te stuiten." Volgens Zeeman kwam het de mannen ook goed uit want de vrouwen konden nu voortaan de kraamvisites afleggen als er bij een van de leden een kind was ge boren. Zeeman wees erop dat Sint Joseph een hechte groep is gebleven met de nodige aanwas van jeugdleden. "Iedereen is nodig om te helpen, op en rond het toneel, bij het bou wen van het decor, de verlichting." Cees de Leeuw die samen met zijn neef Piet de Leeuw het jubileum boek schreef, legde uit dat ze graag het boek aan een van de oprichters, de 93'-jarige Arjaan Steijns uit Olst hadden willen overhandigen, maar dat Steijns verhinderd was. "Hij schreef ons dat hij met veel plezier terugdenkt aan de vereniging." De Leeuw ver telde hoe het boek tot stand is ge- Om slachtoffers te helpen in een bedrijfsgebouw waar zich een ex plosie had voorgedaan. Steeds in groepjes van twee: 1 Rode Kruis- vrijwilliger en 1 EHBO-er. Na af loop was iedereen het er over eens dat deze manier van samenwer king navolging verdient. Immers: als er echt iets aan de knikker is, zullen de beide hulpverleningsor ganisatie op elkaar aangewezen zijn. Aan de samenwerkingsoefening namen de EHBO-verenigingen van Sint-Maartensdijk (12), Stave- nisse (8) en Sint-Annaland (4) deel en evenzoveel leden van het Rode Kruis. Bovendien speelden leden van de Lotusgroep 19 onder lei ding van Tj. Heijboer voor slacht offer in het gebouw van de firma Weggemans aan de Sport laan te Sint-Maartensdijk. De Lotus- groep werd aangevuld met leden van de EHBO omdat er in totaal 25 slachtoffers nodig waren, j De EHBO-afdelingen van Tholen en Sint-Philipsland zijn ook bij de komen. Hij herinnerde eraan hoe de vereniging van de school aan de Dorpsweg verhuisde naar café De Hoop waar de helft van het publiek de voorstelling niet kon volgen. Later werd dat in Hof van Holland beter. In 1976 kon Sint Joseph gebruik gaan maken van De Vossenkuil. "Een ongekende aanwinst. Ik ben blij dat de reno vatie onlangs is uitgevoerd want met al de bezuinigingen van nu zou dat misschien niet meer ge kund hebben." Door het 'ruime aanbod van jonge mensen' hoopt De Leeuw dat de vereniging over 25 jaar haar honderdste verjaar dag mag vieren. Piet de Leeuw overhandigde het jubileumboek aan burgemeester H.A. van der Munnik. Van der Munnik somde 'de gehei men' van Sint Joseph op. Zoals een sterke onderlinge band. "Van uit de katholieke arbeidersbewe ging in een tijd dat er weinig amusement was. Het was nodig dat mensen een verzetje hadden buiten hun werk. Dat smeed een band." De wil om er samen iets van te maken is volgens Van der Munnik ook een sterke eigenschap van de vereniging. "En de wil om onaf hankelijk te zijn van iedereen. Proberen op eigen kracht de za ken te regelen." Ook het feit dat de vereniging zich steeds heeft weten te verjongen is Sinds deze maand heeft het zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom een stoma- verpleegkundige. Ineke Brienen adviseert en begeleidt mensen met zo'n hulpmiddel. Iemand krijgt een stoma als hij zijn ontlasting en urine niet meer via de normale weg kwijt kan. Een stukje darm wordt dan door een opening in de buikwand naar buiten gehaald. Hierdoor kunnen opzet van de samenwerkingsoefe ning betrokken geweest maar kon den voor deze oefening geen mensen op de been brengen. In het Rode Kruisgebouw aan de Radda Barnenstraat verzamelden de hulpverleners zich. Voor de meesten was het de eerste keer dat ze in zo'n verband samen onder één dak bijeen waren: EHBO-ers en Rode Kruisvrijwilligers al dan niet in uniform. Colonnecom mandant H.A. Moerenhout van het Rode Kruis legde uit wat de bedoeling was. "Het tot stand brengen van een goede samenwer king tussen twee hulpverlenings organisaties. En het verlenen van de juiste hulp aan de slachtoffers. Om de hulpverleners naar de plaats van het ongeval te vervoe ren stonden vier bussen klaar. El ke deelnemer had een nummer gekregen, zodanig dat een EHBO- er aan een Rode Kruishulpverle ner was gekoppeld. De algehele leiding was in handen van Moe renhout en mevrouw L. Guequièr- volgens de burgemeester van groot belang. "Dat zou ook voor de rest van de samenleving moe ten gelden." Van der Munnik zei dat hij al ze ven jaar gast is van de vereniging op de jaarlijkse toneeluitvoerin gen. "Als publiek kun je je niet onttrekken aan wat er op het to neel gebeurt. Soms moet iemand een papier vasthouden. Of er wordt gevraagd om je voeten op te tillen als de vloer geveegd moet worden." Van der Munnik maakte de afvalstoffen worden afgevoerd naar een zakje dat op de buik is geplakt. Omdat dit een heel tegen natuurlijke gang van zaken is, re van de EHBO uit Stavenisse. De directe leiding over de groepen werd gevoerd door M. Minheere (Rode Kruis) en J. van Houdt (EHBO-St.Maartensdijk). Deze groep bekeek eerst met dok ter E.H. Veldman uit Stavenisse de slachtoffers in het bedrijf. Daarna werden de koppels ver deeld over de slachtoffers. Voor elke stel hulpverleners was een verbandkoffer voldoende. Er wa ren slachtoffers met brandwon den, botbreuken en afgerukte handen. Bij binnenkomst zorgden in paniek geraakte 'slachtoffers' voor de nodige onrust. Ook wet houder P. van Schetsen -die een kijkje kwam nemen- werd aan zijn jasje getrokken. 'Licht gewon den probeerden zelf als hulpverle ners op te treden door verband uit de koffers te pakken. De mensen die paniek veroorzaakten werden zoveel mogelijk gerustgesteld. De zwaargewonde slachtoffers wer den het eerst behandeld en klaar gemaakt voor vervoer per bran card naar de bus buiten de loods. Soms moest een slachtoffer terug de loods in omdat er op dat mo ment geen ambulance was. De ge wonden werden naar het Rode Kruisgebouw gebracht. spelers, bestuur, grimeur, souf fleur, fotograaf complimenten als team. 's Avonds was er voor de leden in het dorpshuis een gourmetavond. Vrijdagavond oogstte de toneel groep succes met het blijspel Een beeld van 'n man. Het publiek ge noot van de dwaze situaties en het goede spel. Soms was er herken ning, want dertien jaar geleden hebben veel mensen problemen eraan te wennen.' Daarom stelde Lievensberg Brienen aan om die patiënten te begeleiden. Verder geeft ze informatie over sporten, eten, kleding en de stoma patiëntenvereniging. Brienen is op dinsdag- en woensdagmorgen aanwezig van 9.00 tot 13.00 uur. Woensdagmorgen houdt zij spreekuur. Een afspraak moet ge maakt worden via de polikliniek chirurgie. Het Rode Kruis oefent wel vaker met andere disciplines zoals brandweer en de ambulance dienst. Voor de EHBO- verenigingen was dit de eerste keer. Bestuurslid L. Guequièrre van de EHBO vereniging Stave nisse: "Voor ons zelf is de oefe ning positief verlopen. De samenwerking verliep goed, al gaat dat in de ene groep wat beter dan in de andere. Het is de aller eerste keer, dus dat kan niet vlek keloos gaan." Guequièrre legt uit dat de EHBO, precies zoals het woord zegt, voor de eerste hulp zorgt. "We blijven bij het slacht offer maar zijn bijvoorbeeld niet gewend om een slachtoffer te ver voeren. We weten wel hoe we een gewonde op een brancard moeten leggen maar de Rode Kruismen sen doen meer. Die mogen bij voorbeeld ook een infuus geven." Volgens afspraak werkten beide disciplines volgens hun eigen uit gangspunten. "Het gaat erom er varing op te doen met elkaar. Na afloop hebben we in grove lijnen de zaak besproken. Iedereen wil er in de toekomst mee verder gaan." Of het een jaarlijkse oefening wordt is nog niet zeker. Eind deze maand zullen de betrokken orga nisaties daarover praten. werd het stuk ook al eens opge voerd. De verwikkelingen rondom een standbeeld van Napoleon dat kapot valt - "1993: Napoleon ge sneuveld in de Vossenkuil!" - en waarvan de plaats wordt ingeno men door de dader om ontdek king te voorkomen, brachten de lachspieren nogal eens in bewe ging. De verschillende typetjes werden - compleet met accent - goed neergezet. En natuurlijk kwam op het einde alles weer goed. De praktisch uitverkochte Zolang er geld is voor sport en cultuur, zolang moet er zeker geld zijn om enig soulaas te bieden op het veld van de ouderenzorg. P. Roose, fractievoorzitter van de RPF/GPV-fractie in de provincia le staten van Zeeland, zei dat gisteren op een spreekbeurt in Middelburg. Onlangs pleitte het Thoolse D'66-statenlid J. v.d. Reijdt ook voor extra geld voor de ouderenzorg. "Bejaardenzorg is voor onze fractie een zware priori teit", aldus Roose. "Er valt op een aantal andere begro tingsposten best nog wat te bezui nigen en sommige uitgaven kunnen in het belang van onze maatschappij, het beste maar ge heel worden geschrapt." Roose toonde zich bereid om een aantal punten op de motorrijtuigbe lasting te leggen om een knelpun- tenpot voor het bejaardenbeleid over een beperkt aantal jaren te fi nancieren. "De noodzaak daartoe Twee Roemeense bejaarden helpsters zijn gisterenmiddag bij de familie Noom in Scherpenisse aangekomen voor een zeven we ken durende stage in Sint Maar tenshof. Aniko Csordas (22) en Katy Kovacs (24) werken ruim een jaar in het bejaardentehuis Fila- delfia te Salard, dat vanuit Tholen flink gesteund wordt. Voor de twee in het bejaardentehuis aan de slag gingen, werkten ze in een fa briek. Om hun kennis te verbre den, is de stage in het verzorgingstehuis te St. Maartens dijk waardevol. Zeven weken zul len de twee Roemeense helpsters in de dagdienst van het verzor gingstehuis meedraaien. Het mis sen van twee medewerksters tot begin november was voor Filadel- fia wel een groot probleem, maar de directie hoopt de vruchten van de afwezigheid later te kunnen plukken. De vliegtocht van Boedapest naar Schiphol is door het Thoolse hulpcomité betaald. Dit was de voordeligste reismethode omdat een doorreisvisum te land bijna 100 gulden per persoon per land kost. Zowel de twee Roemeense meisjes als de familie Noom heb ben een garantieverklaring moe ten ondertekenen, dat de twee zullen terugkeren naar Salard. zaal beloonde de zes actrices, zes acteurs en alle medewerkers ach ter de schermen met een gul ap plaus. Bestuurslid M.A. Wessels bood ieder een boeket aan. 's Middags was het stuk opgevoerd voor de bejaarden en gasten van de Zonnebloem. Ook daarvoor was veel belangstelling. Door een goede deelname aan de loterij - waarvan de burgemeester in de pauze de prijzen trok - is het jubi leum van toneelvereniging Sint Joseph ook financieel geslaagd. is echter niet aanwezig gezien de 400.000 gulden die aan het Zilve ren Schor wordt besteed en het geld dat gegeven wordt aan een bevrijdingsfestival, een gekleurd festival, voor kinderopvang en een aantal onduidelijke Euregiopro- jecten. Als wij de kwaliteitspro vincie willen worden waar door velen over is gesproken, dan zul len wij ons van onze morele ver plichtingen tegenover onze ouderen bewust moeten zijn", al dus de RPF/GPV- fractievoorzitter. Het sluiten van Sint Maartenshof is onafwendbaar. Die mening overheerste bij de aanwezigen van de PvdA op de ledenvergadering donderdagavond in café Smer- diek. Ook al zouden alle betrokken par tijen op Tholen het eens geworden zijn over het verminderen van ver zorgingsplaatsen, dan nog zou het tehuis dicht hebben gemoeten. Fractievoorzitter I.C. Moerland herinnerde eraan dat de gemeente aan de sluiting niet veel kan doen. Maar volgens A.P. Kornaat was er wel degelijk kans op openhouden als alle partijen op één lijn waren gekomen. "Eén tehuis wilde niet meewerken" Moerland betwijfel de of het wel gelukt zou zijn als er een eensluidend standpunt was gekomen. Ook L. Kloet betwijfel de dat: 'Ook al zou er eensgezins- heid zijn geweest, was het niet blijven bestaan." Kornaat hield vol dat er wel een kans was geweest: "Een van de te huizen was bereid bedden in te le veren. Dat zou de kosten vermin deren. De ander wilde daar niet aan beginnen." D.G. Kaashoek zei te verwachten dat er in het tehuis asielzoekers ondergebracht zullen worden maar Kloet vond dat 'een geluid uit het Wilde Westen.' Crohn. De afdeling Zeeland van de Crohn en Colitis Ulcerosaver- eniging houdt haar jaarlijkse bij eenkomst op 12 oktober om 19.30 uur in hotel Terminus aan het Sta tionsplein in Goes. Dr. C.J.J. Mul der van het Rijnstate ziekenhuis in Arnhem zal de problemen rond de ziekte van Crohn en Colitis Ulce rosa bespreken. Reserveer nu uw kaarten voor de Grote Bruidsmodeshow 12 januari 1994 Steenbergsestraat 28 - BERGEN OP ZOOM - Tel. 01640-34480 PERSOONLIJKE SERVICE 's maandags gesloten/'s avonds op afspraak Advertentie I.M. Mevrouw Van de Berg-Wesdorp van het Rode Kruis en mevr. De Ruiter van de EHBO buigen zich over een slachtoffer. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 9