Meer dan 100 mensen op de fiets Plaatselijk nieuws 1 VISSER NOG GEEN ABONNEE? BEL 3313 Hebt U nieuws? AFWEZIG Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT EEN DRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 augustus 1993 Tholen Riool slecht Te veel stoelen Grondverkopen Dauwzwemmen Woning geveild en u krijgt elke donderdag de Eendrachtbode in huis. Voor maar f 15,- wordt u dan tot en met 31 december 1993 iedere week breed geïnformeerd. Vlaamse kermis Startweekend jeugdclubs Kindervakantieweek Vernieling en diefstal Aanrijding Garnalenstraat Biljarten A.W.A. de Looze huisarts van 30 augustus t/m 17 september Vismarathon Rotterdam Dit alles bij uw Thoolse slagers J. Aarts, Stavenisse J. Geilings, Tholen C. Slager, St. Annaland Rioleringsplan Sint- Annaland Regenpijpen vervangen Nieuwe straten Wasstraat Doorrijder Veilingweg Raamluiken kapot Vijf illegale kampeerders Stavenisse Lamp op stroomkast L E in postkantoor Rijbewijs ingenomen Sint- Maartensdijk Begraafplaats groter Restauratie bibliotheek Oud- Plan Kom Imotec koopt grond Sloop autobusbedrijf Bouwgrond Mannenkoor in Dreischor Overdracht pacht Motorrijder ontsnapt aan letsel Hervormde kerk vernield Extra geld voor West Vergunning voor B.A.S. Weekend diensten Het riool aan de Eendrachtsweg en gedeelten van de Ten Ankerweg en Wattstraat zijn in slechte staat. Hier en daar lekken de verbindin gen en raken huisaansluitingen kapot. Het gemeentebestuur vindt het niet nodig de riolering hele maal te vervangen. De manke menten kunnen worden verholpen door het aanbrengen van een zo genaamde kous die met een hars over de slechte plaatsen wordt ge legd. Maandag beslist de gemeen teraad over het voorstel. De Eben-Haëzerschool heeft bij de gemeente een vergoeding aan gevraagd voor tien leraarstoelen. Maar de school telt maar negen formatieplaatsen. Een dergelijk geval deed zich eerder voor bij de openbare basisschool De Eevliet in Poortvliet. Daar werden zes stoelen aangevraagd voor vier for matieplaatsen, die werden vervuld door zes leerkrachten. De school kreeg toen uiteindelijk toch zes stoelen. Het college van b. en w. stelt voor om ook de Eben- Haëzerschool die ene stoei erbij te geven. Maandag velt de gemeente raad hierover een oordeel. E.E.C. Bubert en J.C. van Voorst kochten van de gemeente bouw grond in het bestemmingsplan Buitenzorg III. De firma Van 't Hof aluminium kocht een perceel aan de Slabbecoornweg. Morgen (vrijdag) wordt in zwem bad De Spetter het jaarlijkse dauwzwemmen georganiseerd. De deelnemers zwemmen hun baan tjes vanaf 6 uur 's morgens. Na afloop is er voor iedereen koffie complet. Van 7 t/m 10 september staat in De Spetter de nationale zwemvier- daagse op het programma. Het woonhuis met erf en tuin aan de Louisestraat 12, groot 61 centi aren, is dinsdag door notaris Schot in het openbaar verkocht. Voor het in slechte staat verkeren de pand was weinig belangstel ling. Handelaar Sturris zette in voor 23.000 gulden en bracht na de pauze bij de afslag eveneens het hoogste bod uit: 29.000 gulden. Advertentie I.M. 1 Kerk heeft geadopteerd. In de cember volgt uiteraard de kerst viering en in februari wordt een jeugddienst in elkaar gezet aan de hand van een thema. Wie infor matie wil over de SCJT kan bellen met voorzitster Harma Pekelsma, tel. 2681. Onze redactie staat voor U klaar. Bel 01665-2752 of onze plaatselijke correspondente mevr. Meerman 3354. Ook per fax 01665-3318 kunt U berichten doorgeven. Afgeven is ook mogelijk: Groot Verréhof 17 of Hoogstraat 14-16. Advertentie I.M. Bij goed weer wordt vrijdagavond 10 september het plein van de openbare basisschool Ter Tolne veranderd in een groot kermister rein. Dan kunnen kinderen, ouders en andere belangstellenden meedoen aan een zogenaamde Vlaamse kermis, georganiseerd door de ouderraad. Er kunnen al lerlei spelletjes worden gespeeld zoals: sjoelen, ballen gooien, spij- kerbalk, rad van avontuur en knikkerspel. Men kan luisteren naar de muzikale omlijsting van de leerlingen onder het genot van een oliebol. De kermis duurt van half zeven tot half negen. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de schoolgebouwen. In het weekend van 3, 4 en 5 sep tember gaat de stichting christe lijk jeugdwerk Tholen (SCJT) beginnen aan het winterseizoen. Traditioneel wordt begonnen met een startweekend. Dit is niet al leen voor clubleden, maar ook voor hun vrienden en vriendin nen. Iedereen moet zich wel vante- voren aanmelden. Vrijdag 3 september is er een dropping voor de jeugd vanaf groep 8 van het ba sisonderwijs. De dropping begint om 22.00 uur. Het Visnet is vanaf 21.00 uur open. Daar zal op zater dag een creatieve middag worden gehouden. Kinderen van de groe pen 3 tot en met 8 kunnen daar vanaf 14.00 uur terecht, 's Avonds is er een instuif voor de jongeren van het voortgezet onderwijs waar ook eigen ideeën van harte wel kom zijn. Zondag wordt er om 10.00 uur voor jong en oud een jeugddienst gehouden in de Ich- tuskerk waarin ds. De Buck voor zal gaan. Na afloop wordt er ge zamenlijk wat gedronken en stapt iedereen op de fiets voor een pick nick op een nog onbekende plaats. De SCJT heeft voor de komende maanden nog meer plannen. Op 16 oktober gaan de leden in de be nen voor het landbouwproject in Afrika dat de Gereformeerde De organisatie van de kinderva- kantiespelweek is tevreden. Het weer werkte niet al te veel tegen en de deelnemers hadden het naar hun zin. Woensdag waren de kin deren druk in de weer met hun cir cus. De meesten wilden allemaal als clown meedoen. Maar na wat overleg kwamen er toch leeuwen, muzikanten en een spreekstal- meester uit de verf. In een bonte stoet trok het kindercircus met paard en een echte circuswagen naar zorgcentrum Ten Anker om daar de ouderen te vermaken. Die konden niet alles zo goed verstaan of zien, maar er werd wel genoten. Als salaris kregen de artiesten een drankje en een zak snoep. Donderdags moesten de spieren gebruikt worden bij spelletjes in en rond zwembad De Spetter. Er was onder andere een zeepbaan, touwtrekken en water overbren gen. 's Middags traden Rob en Hetty Feenstra op met Ponko en Donko op de zonneweide. Daarna werden vijftig tenten opgezet voor de 109 kinderen die zouden blij ven kamperen. Om zeven uur volgde een muzikaal optreden van de dames Jannie Zwaan, Rianne Goedegebuure en Jan van Elsac- ker waarbij flink werd meegezon gen. Om kwart voor negen vertrok een stoet van 150 kinderen voor een lampionoptocht. Ze wer den voorafgegaan door blaaska pel De Klienkers. Rond half tien was iedereen weer terug in het zwembad, want bij het schijnsel van een kampvuur vertelde Dick de Vreugd het sprookje van de Ja panse Nachtegaal. De kleinsten hadden het er wat moeilijk mee, maar vonden het niet minder leuk. Om middernacht was alles stil, maar zes uur later stonden de eersten alweer voor hun tent. Er werd samen ontbeten, gezwom men en de tenten afgebroken. Daarmee eindigde de kinderva- kantiespelweek voor de kam peerders. Dhr. J.J.M.K. uit Roosendaal deed bij de politie aangifte van de vernieling van een vrachtauto. De wagen van dhr. de J. uit Kruisland stond geparkeerd aan de Mean derlaan. Zaterdagnacht werd de voorruit ingeslagen. Woensdag deed J.L.W. v.d. B. aan gifte van de diefstal van zijn aan hangwagen, vijf dagen daarvoor. Hij had de aanhanger aan de Postweg geparkeerd. Bij terugkeer was de wagen verdwenen. Twee auto's raakten beschadigd bij een botsing op de T-splitsing van de Oesterstraat en de Garna lenstraat. J.M. v.d. V. reed met zijn auto met aanhanger vanaf de Mossellaan de Garnalenstraat in. Door een aantal daar geparkeerde voertuigen moest hij iets links aanhouden. F.C.M.J. kwam op dat moment uit de Oesterstraat. Beide bestuurders zagen elkaar te laat en een aanrijding volgde. Al leen de auto's liepen lichte schade op. de John F. Kennedystraat afbre ken. Op dit moment wordt onder handeld over aankoop van de ongeveer 25 jaar oude gebouwen. Ze worden momenteel gebruikt als stalling voor caravans. Ook heeft administratiekantoor L.M. de Rijke en Partners er een onder komen gevonden, maar dat gaat nieuwbouw plegen op de hoek van de Kalisbuurt en de Hof straat. Afbraak van het vroegere busbe drijf maakt het mogelijk de toe komstige woonwijk in het bestemmingsplan Dorpsweg II te verbinden met het centrum van het dorp. Voor dat bestem mingsplan is een groot deel van de grond al verworven, maar door verscherpte milieu-eisen is de uit werking van het plan vertraagd, i Het streven van de gemeente is, om nog in 1994 te beginnen met de uitgifte van bouwgrond. Biljartvereniging De Treffers heeft gespeeld tegen een team van De Vossemeren uit Nieuw-Vossemeer. Beiden wonnen drie partijen. Na de return op 8 september zal blij ken wie de wisselbeker in de prij- zenkast mag zetten. Uitslag: J. Roovers-P. Hommel 0-2, K. Hommel-H. Hommel 2-0, J. Boogaart-J. Burgers 0-2, D. Akkermans-L. van Wezel 2-0, J. Heijboer-J. Etienne 2-0, T. de Lange-J. van Meer 0-2. De 87-jarige Koos Heijboer van De Vossemeren speelde de kortste partij: zestien beurten. Vrijdagavond om zeven uur en za terdagmiddag om één uur begin nen de eerste ronden van het driebandentoernooi. De wedstrij den, onder auspiciën van de Berg se biljartbond, worden in café Hof van Holland afgewerkt. De deelnemers komen hoofdzakelijk uit Bergen op Zoom, Nieuw- Vossemeer en Hoogerheide en spelen in de 3e klasse driebanden. Daarnaast zullen twee teams van Hof van Holland in de Bergse bond gaan meedraaien in de libre- klasse 4. Zij starten dinsdag. Waarneming door dr. R.H. Padt, Poortvliet tel. 01662-2400 Spreekuur voor spoedeisende gevallen om 11.30 uur Apotheek voor afhalen GEOPEND van 17.00-17.30 uur Advertentie I.M. Bij de zomeravond/nacht mara thon vissen in Rotterdam sleepten de leden van hsv 't Scharretje aar dig wat prijzen in de wacht. De stek was de Maasvlakteslufter. De 12 uur durende wedstrijd begon om acht uur en was verdeeld over twee vakken. Elk vak leverde tien prijzen op en de vier beste koppels kregen een beker en een waarde bon. R. Lindhout en T. Rijnberg eindigden als derde beste koppel met een totaal van 800 centimeter en dat leverde hun een prijs op. Het tweetal C. Boogaart en M. Hartog eindigde als dertiende met een totaal van 535 cm. A. Rijn berg en J. van Wezel werden vijf tiende met 437 cm. S. Lindhout en J. Verhees eindigden met 407 cm op de zestiende plaats. Donderdag, vrijdag en zaterdag 26, 27 en 28 augustus HAASKARBONADE 1 kilo11.50 RIBKARB0NADE 1 kilo10.50 DRUMSTICKS NATUREL OF GEMARINEERD 1 kilo&- SCHOUDERHAM 150 gram2.25 GEBRADEN GEHAKT 100 gram1.15 BOTERHAMWORST 100 gram1.15 KIP-ZIGEUNERSALADE 100 gram1.95 Maandag en dinsdag 30 en 31 augustus VLEES MET RANDJE 1 kilo13.50 SCHOUDERKARBONADE 1 kilo7.95 HAMBURGERS 5 halen4 BETALEN Woensdag 1 september GEHAKT 500 gram5.25 SAUCIJZEN 1 kilo8.- Advertentie I.M. Individueel haalde 5. Lindhout de vierde prijs binnen in vak B met 390 cm, A. Rijnberg werd hier vijfde met 328 cm en T. Rijnberg negende met 373 cm. In vak A eindigde R. Lindhout op de vierde plaats en viste 427 cm bij elkaar. Dat betekende een prijs voor hen allemaal. T. Mathijssen viste met iemand van een andere club en haalde 64 cm boven water. Gedeputeerde staten hebben hun goedkeuring verleend aan het plan van de gemeente voor de aanleg van het rioleringsnetwerk voor het bedrijventerrein Welgele gen. Er zal ook een persleiding worden neergelegd die onder de provinciale weg tussen Tholen en Oud-Vossemeer door loopt. De werken moeten in augustus vol gend jaar zijn afgerond. Daar naast zijn ook de plannen voor de aanleg van een riolering voor de huizen Haven 1 tot en met 5 en Veerstraat 61 door de provincie goedgekeurd. De regenpijpen en dakgoten van de bibliotheek moeten worden vervangen. Daarnaast moeten ook wat scheuren in de gevel en gaten in het voegwerk worden her steld. Het gemeentebestuur heeft de gemeenteraad gevraagd om geld dat in de investeringsplan ning is gereserveerd voor dit her stel. Maandag wordt hierover beslist in de raadsvergadering. Het bestemmingsplan Stoofweg wordt binnenkort uitgebreid met twee straten. Het college van b. en w. heeft de gemeenteraad voor gesteld deze Den Hamel en Vroonland te noemen. Den Ha mel is ontleend aan het bedij kingsoctrooi van 1476 waaraan ook 's-Gravenkreek zijn naam dankt. Vermoedelijk wordt met Den Hamel bedoeld de Hamel kreek die voor de dijk van de Jo anna Mariapolder ligt. Verder werd voor het innen van het ge- schot vroeger de naam Eerste ma te der Vronen gebruikt. Daarvan is dan Vroonland afgeleid. De ge meenteraad beslist maandag of de straten werkelijk zo zullen gaan heten. In het bestemmingsplan Stoofweg is door de gemeentebouwgrond verkocht aan L. Quist en M. de Vos. Garagehouder Dekker wil aan zijn pand aan de Spuistraat 40 een wasstraat met een opslagruimte maken. Het plan dat hij daarvoor indiende is echter in strijd met het bestemmingsplan. De groenvoor ziening laat geen bebouwing toe. Maar het gemeentebestuur heeft voorgesteld het bestemmingsplan Kom te wijzigen. De gemeente raad geeft hierover maandag een oordeel. Maandag 30 augustus wordt er voor de zending oud papier op gehaald. Advertentie I.M. Een automobilist is doorgereden na een aanrijding met de auto van mevr. D.W.I. Zij reed woensdag avond om tien uur over de Veiling- weg in de richting van de Oude Zeedijk. Ze zag van die kant een tractor naderen en moest uitwij ken in de berm. Achter de tractor reed de andere automobilist die net wilde inhalen. Toen hij I. zag, wilde hij terug achter de tractor, maar haalde dat niet helemaal. Daardoor raakten de buitenspie gels van de auto's elkaar waarbij die van I. werd vernield. Na de aanrijding reed de chauffeur door. De dader is bekend bij de politie, maar moet nog gehoord worden. Onbekende vandalen hebben twee raamluiken vernield aan een huis in de Voorstraat. Zaterdagnacht werden de luiken gesloopt en me vrouw C.G. van B. uit Amsterdam ontdekte het en deed aangifte bij de politie. De politie trof tijdens een surveil lance aan de Havenweg in één auto vijf slapende toeristen uit het Belgische Etterbeek aan. Eigenaar E.M. T. moest om vijf uur in de morgen ter plaatse de boete van 150,- betalen. Het bestuur van de sportvissers- en watersportvereniging Stavenis se heeft de gemeente gevraagd om nachtverlichting op de electrici- teitskasten op steigers aan de sportvissershaven. De gemeente raad besloot op 5 juli de kasten te plaatsen. Nu is door het college van b. en w. om een extra krediet voor de verlichting gevraagd. De raad doet hierover maandag uit spraak. Het voormalige postkantoor krijgt half september een nieuwe bestemming. L E financial ser vices verruilt het huidige onderko men in de Kerkstraat voor dit ruimere kantoor, dat gehuurd wordt van de firma Van Prooi jen. "We bieden er een totaalpakket, waarbij de privacy van de klanten voorop staat", vertelt J.G. Eer- land. In het kantoor worden een aantal spreekruimtes gemaakt. Naast alle bankzaken van de NMS kan men er terecht voor hy potheken, verzekeringen, vast goed en accountancy. L E streeft naar een permanente be zetting van het kantoor, wat in het oude onderkomen niet mogelijk was. De in 1987 als tweemanszaak be gonnen onderneming is inmiddels uitgegroeid naar veertien mede werkers en heeft vestigingen in Sint-Maartensdijk, Heerjansdam en Bergen op Zoom. In laatstge noemde plaats zijn de accountants-activiteiten gecon centreerd. Vanaf 1 september komt daar de register- accountancy bij. Maandag 30 augustus wordt er voor de zending oud papier op gehaald. Advertentie I.M. De politie nam maandag ter plaatse het rijbewijs van P.M. W. uit Stavenisse in. De man werd aangehouden en gecontroleerd op alcoholgebruik. Omdat hij om medische redenen de blaastest niet kon afleggen, werd hem een bloedproef afgenomen. Bij dat laatste is inname van het rijbewijs voorschrift. Het bloed wordt nog onderzocht in het gerechtelijk la boratorium. Pas als de uitslag daarvan binnen is, zou W. zijn rij bewijs weer terug kunnen krijgen. De begraafplaats wordt uitge breid. Het college van b. en w. wil daarvoor niet alle beschikbare ruimte gebruiken. Dat zou te veel kosten met zich meebrengen en een ruimte voor zeker 35 jaar opleveren. Dat vindt het college niet nodig. De gemeenteraad buigt zich maandagmiddag over het voorstel om de helft van de grond te gebruiken. De bibliotheek aan de Markt zal worden gerestaureerd. De werk zaamheden bestaan voornamelijk uit schilderwerk. Maar het ge- Vossemeer Voor het bouwrijp maken van het bestemmingsplan Kom moet een aantal huizen gesloopt worden. Maar daarvoor is niet genoeg geld opgenomen in de begroting. Het gemeentebestuur wil nu een extra krediet van 102.000 gulden be schikbaar stellen om de kosten te dekkèn. J. Adriaanse heeft een plan inge diend voor het bouwen van een tuinhuisje bij zijn woning aan de Veerstraat. Maar dat is in strijd met het bestemmingsplan omdat het stuk grond een landbouw- bestemming heeft. De gemeente raad vergadert maandag over deze zaken. Bouwbedrijf Imotec heeft van de gemeente een stuk bouwgrond ge kocht in het bestemmingsplan Dorpsweg. De gemeente wil de voormalige bedrijfsgebouwen van het auto busbedrijf Van de Klundert aan Op de Markt staan deelnemers aan de fietsvierdaagse gereed voor het vertrek. Met 123 deelnemers aan de Thoolse avondfietsvierdaagse is de huisvrouwen trimgroep niet ontevreden. Maandagavond stap ten ruim honderd fietsers - varië rend in leeftijd van 89 (dhr. C Rijsterborgh) tot 5 jaar (Tamara Goedegebuure) - op om het giste ren officieel geopende fietspad naar de Schelphoek eens uit te proberen. De tractatie onderweg was een drankje. Dinsdag, toen zich nog een aantal deelnemers liet inschrijven, kreeg men op de 15 en 25 kilometer een appel. Ook toen reed men over Tholen, even als dat vandaag op de slotavond het geval zal zijn. Gisteren werd de brug over het Schelde- Rijnkanaal naar Nieuw- Vossemeer bij de route betrokken. De bezemwagen, bemand, door dhr. Goorden, had weinig werk. Het is niet de eerste keer dat de huisvrouwentrim de fietsvier daagse organiseert. Zij begon met dit evenement. Na een jaar sa menwerking met 't Koetshuys nam deze toerclub de organisatie over en nu zijn de huisvrouwen opnieuw degenen die de fiets- activiteit voortzetten. "Want het zou jammer zijn", aldus mevrouw L. Goorden-Hermus, "dat dit voor Tholen verloren zou gaan. Het is een echt familiegebeuren, terwijl ook in groepsverband gere den wordt." De eigen groep telt daarbij de meeste deelnemers, na melijk veertien. Vanavond zullen de deelnemers worden beloond; zeker met een medaille, maar wel licht ook met bloemen van het thuisfront. Zondag 29 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. De Kok. 17 u. ds. De Buck. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. R.K. KERK zo 11.30 u. H. Mis. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Snijder (H.D.). 18.30 u. ds. Smit, Bruinisse. GEREF. KERK 10 u. dhr. Hartkamp, Brielle. CHR. GEREF. KERK 14.30 u. ds. Boogaard. 10 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis. meentebestuur heeft geconsta teerd dat het voegwerk op sommige plaatsen niet goed ge noeg meer is. Daarom zou dat eerst gerepareerd moeten worden. De gemeenteraad moet nog beslis sen of er geld voor wordt uitge trokken. Het college van b. en w. heeft bouwgrond verkocht in het bestemmingsplan Muijepolder aan C.J. Geluk en E.J. van den Broek. Daarnaast verkocht de ge meente een garagekavel in Muije polder aan L.A.G. van Hulsel. Ph.M. Hartog kocht een stuk landbouwgrond aan de Groe- nedreef. Het Smalstads Mannenkoor treedt op 4 september op in Drei schor. In de Ned. hervormde kerk wordt een concert gegeven samen met de brassband Excelsior uit Kloetinge. Het optreden begint om acht uur. De pacht van een stuk grond van het waterschap vlakbij gemaal De Noord is overgegaan van G.J. Hoek sr. op G.J. Hoek jr. De over dracht is inmiddels goedgekeurd door de grondkamer. Bij een aanrijding op de Schakel- weg ontsnapte motorrijder P.J.J.F. uit Scherpenisse ternauwernood aan een ernstig ongeluk. Hij stond vrijdagmiddag om kwart voor één achter de vrachtwagen van A.J.F. van G. uit Zutphen voor de Nijverheidsweg. Van G. reed plotseling achteruit. F. pro beerde zijn motor nog achteruit te duwen, maar dat lukte niet en hij viel op de weg onder de vrachtwa gen. Alleen de motor werd onder de achterwielen vernield. F. kwam met de schrik vrij. De motor moest worden afgevoerd. Aan de splitsing van de Nijver heidsweg met de Provincialeweg vond eerder een aanrijding plaats. Mevrouw C.P.D.G. reed woens dagmorgen om tien over half ne gen over de Provincialeweg in de richting van Scherpenisse. Op de Nijverheidsweg stond M.C. v.d. H. te wachten. Plotseling reed hij de weg op. G. kon hem niet meer helemaal ontwijken en schampte de auto van v.d. H. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Zo'n vijfentwintig glas-in- loodruitjes van de hervormde kerk aan de Hazenstraat zijn door onbekende vandalen vernield. De politie vermoedt dat de ruitjes stuk zijn gegooid met steentjes. Zaterdag werd het kapotte glas werk ontdekt. De gelden die in de begroting zijn opgenomen voor het bouwrijp maken van het plan West, zijn on voldoende. In verband met de voortdurende bouw moeten er meer openbare werken worden uitgevoerd. Daarvoor is een extra bedrag van 45.000 gulden nodig, denkt het college van b. en w. De gemeenteraad moet daarover maandag nog een uitspraak doen. Het gemeentebestuur heeft in plan West bouwgrond verkocht aan J.L.A. van Steenis, bouwbe drijf Suurland en J. Elenbaas. B.A.S. samenwerkende bedrijven mag de komende vijf jaar zijn proef met het composteren van groente-, fruit- en tuinafval op de voormalige stortplaats Tuttelhoek voortzetten. Gedeputeerde staten hebben een vergunning verleend op grond van de wet milieubeheer. Zij komen tot de conclusie dat er nauwelijks nadeel voor het milieu optreedt, voor wat betreft geur en geluid. B.A.S. had een vergunning voor tien jaar gevraagd, maar om dat het een proefinstallatie be- ZIE VERDER PAG 5 SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. dhr. Karens. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr. Sinke, Oost-Souburg. 19 u. ds. Quartel, Gouda. OUD GEREF. GEM. do 26/8 19.30 ds. Muilwijk, Dor drecht. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 u. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 14.30 u. dhr.Jansen, Oud-Gastel. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Eckeveld, Houten. 17.00 u. kand. Zorge, Ouderkerk a.d. IJssel. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. do 26/8 14.30 u. ds. Muilwijk, hu- welijksbev. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Torenbeek, Hoogeveen. 15 u. ds. De Buck, Tholen. Zaterdag 28 en zondag 29 au gustus Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 01660-2016. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philips- land, tel. 01677-2500. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts De Bakker, Bergen op Zoom, 01640-37302. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, dag en nacht be- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV« Tholen 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 24% PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01666-8208 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 augustus t/m vrij dag 3 september donderdag 26 10.57 - 23.32 vrijdag 27 12.27 zaterdag 28 1.12 - 13.52 zondag 29 2.27 - 14.57 maandag 30 3.22 - 15.47 dinsdag 31 4.07 - 16.27 woensdag 1 4.47 - 16.57 donderdag 2 5.17 - 17.27 vrijdag 3 5.47 - 17.57 wo 1/9 4.33 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getij- verwachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 2