Natuur en spelen in Anna Jacobapolder VAKANTIE Plaatselijk nieuws VISSER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 12 augustus 1993 Ifers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers, J. Geilings, Tholen C. Slager, St. Annaland J. Aarts, Stavenisse FAM. ROGGEBAND VERKOOP VAN GROENTE EN FRUIT Botsingen Postweg en Touwslagersdreef LET OP LET OP van DV 14 t/m 30 augustus BOEKHANDEL "00STDIJK" Inbrekerstuig Subsidie voor kerk Auto weg Brand in haven en stro Grotere maat, groot feest Balen stro verbrand Nieuwe kantine tennis Geen voorrang Fietsmeerdaagse Zang in St. Maartenshof Geen achterlicht Dronken achter stuur Nachtelijk zwemuurtje Ds. Gunst bedankt Ruziemaker opgepakt Te lang Fiets en fuiken gestolen Weer berm parkeerder Oriëntatierit uitgesteld Een grote groep kinderen van 4 tot en met 12 jaar uit Anna-Jacobapolder en Sint-Philipsland zijn dinsdag begonnen aan de kindervakantieweek. De stemming zat er goed in en ook de zon deed nog zijn best om de openingsdag wat kleur te geven. Onder leiding van leerkrachten en ouders werken de jongeren deze week heel wat activiteiten af. Flinke trap Pesten Fiets ingeladen Vertrek ds. Van Bergen Frontale botsing Geiser in brand Illegaal kamperen Poortvliet Aanrijding Poort vlietsedijk Verkeerd kenteken Minderjarige op motor Sint- Philipsland Afscheid ds. Lammers Burgemeester 1 oktober met pensioen Predikbeurten Duivenrubriek Weekend diensten DAG EN NACHT Donderdag, vrijdag en zaterdag 12, 13 en 14 augustus VARKENSHAAS 500 gram11.95 KALKOEN-FILET 500 gram6.50 KALKOEN-SCHNITZEL 100 gram1.60 VERSE KALKOEN-SATÉ per 3 stuks1.95 GRILL-HAM 100 gram2.30 GEK. LEVER 100 gram0.98 GEKOOKTE WORST 200 gram2.25 EI-SALADE 150 gram...2.25 Maandag en dinsdag 16 en 17 augustus HAMLAPPEN 1 kilo10.- BOEREN-HAMLAPPEN 1 kilo9.- VERSE WORST 1 kilo7.95 Woensdag 18 augustus GEHAKT 500 gram5.25 BIEFLAPPEN 500 gram9.95 start a.s. zaterdag 14 augustus weer de in de kas aan de Molenvlietsedijk van 9 tot 12 uur. Advertentie I.M. Bij een botsing tussen twee auto's op de Nieuwe Postweg liep D.G. uit Tholen een hersenschudding op. Bij de stoplichten tussen Tho len en Poortvliet reed G. donder dagochtend om acht uur over de Reimerswaalseweg in de richting van Poortvliet. Toen het stoplicht voor hem op groen stond, sloeg G. linksaf de splitsing over. T.M. uit Scherpenisse kwam vanuit Poortvliet en negeerde het rode stoplicht. Bij de botsing die daar op volgde, liep G. een hersen schudding op. Tijdens het onderzoek kwam uit dat M. te veel alcohol in zijn bloed had. Dat bleek nog een rest van de vorige avond te zijn. De meter gaf 1,6 promille aan, genoeg om het rij bewijs van M. in te vorderen. In de Touwslagersdreef liep de auto van A.B. flinke schade op doordat J.V. zijn voertuig niet in bedwang kon houden. V. kwam uit de Kuypersdreef en wilde linksaf slaan. In de bocht begon nen de wielen van de auto te spin nen en het voertuig zelf schoof over de straat tegen de geparkeer de auto van B. Beide auto's liepen schade op, maar V. kwam met de schrik vrij. Kerkstraat 19 Advertentie I.M. Bij een politiecontrole op de Post weg, vrijdagnacht, bleek dat de heer J.S. vreemd gereedschap in de kofferbak van zijn auto had liggen. Het ging om inbrekerstuig voor het forceren van autosloten. Omdat de algemene plaatselijke verordening het hebben van dat gereedschap verbiedt, werd proces-verbaal opgemaakt. pland, de traditionele bingomid dag voor de oudere inwoners op 27 december. De Nederlands Hervormde Kerk krijgt 931 gulden subsidie van de provincie voor het onderhoud van het kerkgebouw. Het bedrag is 20% van de kosten die de kerk aanvoerde om voor subsidie in aanmerking te komen. Bouwbe drijf Rijnberg herstelde scheuren in muren voor ruim 4350 gulden. De monumentenwacht kreeg voor een tusseninspectie en abonne mentskosten 148 gulden en de her vormde stichting tot behoud kerkelijke gebouwen vorderde 150 gulden voor het opmaken van een rapport over scheuren in het kerk gebouw. De provincie besloot 20% van de totale kosten van 4654,41 te subsidiëren. De Duitse mevrouw P.L. uit Fre- cher had haar auto woensdag avond aan de Javadijk gepar keerd. De volgende dag was haar Mercedes verdwenen. Van de da ders is nog geen spoor te be kennen. Een minderjarige jongen stak woensdagnacht om 1 uur een vuurtje aan op het strandje bij de jachthaven. De politie heeft hem doorverwezen naar het Halt- bureau. Daar wordt hem een al ternatieve straf aangemeten, zoals het schoonmaken van het strandje. Door een nog onbekende oorzaak zijn zondag een paar strobalen aan de Zoetwaterweg in brand ge vlogen. De brandweer bluste het vuur waarna een onderzoek werd ingesteld. Dat leverde tot nu toe nog niets op. Onder het motto 'een grotere maat, een groot feest' opent auto bedrijf J. Maat uit St. Maartens dijk op 27 augustus de nieuwe vestiging aan de Veilingweg in het voormalige pand van garage J. Hommel en zn. Het in de moder ne huisstijl van Renault ingerichte pand zal officieel worden ge opend door burgemeester Van der Munnik en directeur Lemonnier van Renault Nederland. Televisie omroepster Anita Witzier treedt als gastvrouw op bij het feest, waaraan ook de koninklijke fan fare Accelerando medewerking verleent. De vrijwillige brandweer rukte zondagavond omstreeks tien mi nuten voor zeven uit voor een strobrand aan de Zoetwaterweg. Op een perceel van dhr. A. Geluk hadden pas geperste pakken stro door nog onbekende oorzaak vlam gevat. De brandweer rukte uit met het hoofdvoertuig en de waterwagen. Ook in een sloot was water voor het blussingswerk be schikbaar. Van het stro was niets meer te redden. De brandweer haalde alles uit elkaar om het na blussen goed te kunnen uitvoeren. Omstreeks half negen rukte het korps in. Omdat de bestaande kantine te klein is, wil tennisvereniging Sint Annaland een nieuwe bcuwen op het complex aan de Stoofweg. Een deel van de bestaande kantine wordt berging, het resterende deel - waarin een automaat staat - blijft in gebruik voor tennissers die overdag een balletje willen slaan. De nieuwe voorziening, die los van de huidige wordt ge bouwd, is bedoeld voor competi tiewedstrijden en toernooien. De bouw, door zelfwerkzaamheid van de leden, zou in september moeten beginnen. Door het hou den van acties is inmiddels een fi nanciële reserve voor de nieuwe kantine opgebouwd. "Het is nog niet helemaal rond, maar we ver trouwen erop dat het lukt. In ieder geval is het niet de bedoeling om hiervoor de contributie te ver hogen", zegt voorzitter C. van Dijke. Rijdend over de Nijverheidsweg in Sint-Maartensdijk verleende W.G. donderdagmiddag om half drie geen voorrang aan T.K. uit Antwerpen, die vanaf de Molen dijk over de Provincialeweg (een voorrangsweg) kwam aangereden. Bij de botsing vielen geen gewon den, maar de schade aan beide auto's was aanzienlijk. Woensdag 18 en donderdag 19 au gustus wordt voor het eerst de fietsmeerdaagse verreden. De or ganisatie is in handen van het eve nementen comité Smalstad (ECS) en toerclub de Bidon. Deelnemers kunnen zich inschrijven voor de afstanden van 15 of 25 kilometer. De route voert veelal door het pol derlandschap en bij gevaarlijke punten staan leden van de Bidon klaar om te helpen. Ook de EH BO is ter plekke voor de behande ling van krampen en wonden. Rijwielhandel Van Houdt zorgt voor eerste hulp bij lekke banden en is tevens het inschrijfadres. De fietstochten beginnen en eindigen in de Sportlaan ter hoogte van de firma Weggemans. Het gemengd seniorenkoor Zang- lust uit Rotterdam treedt vrijdag middag om twee uur met vijftig Advertentie I.M. zangers op in Sint Maartenshof. Het is al de derde keer, dat de Rot terdamse vereniging in het bejaar dentehuis zingt. Vorig jaar werkte Zanglust mee aan de jubileumvie ring en vervolgens werd nog een andere keer gezongen. Onder lei ding van dirigente Joke van Dijk worden vrijdag tussen de 20 en 25 nummers uitgevoerd. Het pro gramma, dat een internationaal karakter draagt, duurt twee keer drie kwartier. Secretaris van Zang- lust is de uit Stavenisse afkomsti ge B. van Oudenaarde, die ook in St. Maartenshof goed bekend is gezien het eerdere verblijf van een familielid. J.S. uit Rotterdam is donderdag nacht om kwart voor een bekeurd, omdat het achterlicht van het landbouwvoertuig waar hij mee over de Provincialeweg reed, niet werkte. Daarvoor kreeg hij een boete van 100 gulden. Bij een controle in Achter 't Bos, van vrijdag op zaterdag, bleek dat P.F. te diep in het glaasje had ge keken. Zijn bloed bevatte een al coholpromillage van 0,7. Daarom werd hem een schikking van 400,- aangeboden. De politie vond vrijdagnacht twee late gasten in zwembad Haestinge. H. v.d. B. en C.J. werden uit het Predikant van de Gereformeerde Gemeente ds. A.J. Gunst, heeft bedankt voor een beroep uit Beekbergen. De voorganger staat sinds 1989 in Tholen. De 23-jarige Tholenaar J.P.P. zal voor de rechter moeten verschij nen wegens mishandeling met als gevolg zwaar letsel. De jongeman kreeg op 24 juli voor een café op het Havenplein ruzie met J.J.T. B. Dat liep zo hoog op, dat P. tot twee keer toe met zijn vuist een klap in het gezicht van B. gaf. Die hield daaraan een gebroken neus over en deed aangifte bij de poli tie. P. heeft alles inmiddels bekend. De twee boeren J.C. uit Ossen- drecht en L.C. uit het Belgische Stabroek zijn bekeurd voor het rijden met te lange landbouw voertuigen. J.C. reed met een combinatie van 25 meter, terwijl de tractor plus aanhangers van L.C. 24,5 meter besloegen. Omdat de maximaal toegestane lengte 18 meter is, kregen beide heren een boete van 200,-. De heer M.A. wilde dinsdag zijn fuiken in de watergang bij het Ste nen Kruis gaan inspecteren, toen hij tot de ontdekking kwam dat ze waren gestolen. Ook mevrouw J.H. werd het slachtoffer van diefstal. Ze had j haar fiets donderdagavond weg- gezet aan de Kaaij. Hoewel ze j hem op slot had gezet, was het rij- wiel een paar uur later verdwenen. I De politie betrapte A.L. uit Eind hoven op het parkeren in de berm van een autoweg. Zondag had de man zijn voertuig aan de Oester- dam weggezet om van het goede weer te genieten. Hij kan over twee weken de bekeuring van 150,- in de bus verwachten. De fiets-oriëntatierit die de activi teitencommissie van voetbalvere niging Vosmeer voor zondag had gepland, wordt verplaatst naar een nog nader te bepalen datum. De rit - een nieuwe activiteit op de kalender - bleek moeilijk te com bineren met het oefenprogramma van de selectie. Bovendien zijn nogal wat voetballers met va kantie. De activiteitencommissie organi seerde dinsdag een bootvisdag en doet dat ook weer op 29 decem ber. Voor 30 oktober, 18 december en 22 januari staan kaartavonden op het programma. Een oliebol lenactie is op 20 november ge- Het kindervakantiespel in Anna Jacobapolder begon dinsdag. De natuur krijgt veel aandacht. Dinsdagmorgen maakte de oudste groep een wandeling in Ramme- gors en de jongsten gingen naar de speeltuin. Maar voor het zover was, moest er nog het een en an der geregeld worden. De kinderen werden verzameld bij de School met de Bijbel en gingen tegenover hun ouders zitten die hen uit kwa- n\£n zwaaien. De kindervakantieweekvlag van Anna Jacobapolder werd in de grond gestoken met daarop de sluissteen die als monument mid den in het dorp staat. Toen iedereen zijn plaats had ge vonden, zette schooldirecteur Bert de Kok het kamplied in. De kinde ren zongen over het vrolijke va kantieleven en de spelletjes die hen nog te wachten staan. Het lied eindigt met de woorden: "Heel de Polder moet op z'n kop. We gaan om het hardst, de vlag moet in top." Ook de ouders lieten zich niet onbetuigd en zongen uit volle borst mee. De Kok bedankte ze voor hun medewerking, want het was wel duidelijk dat de kinderen niet zo hard zongen als hun va ders en moeders. Na deze feestelijke opening wer den de groepen verdeeld. Met brood en drinken gingen de kin deren op weg naar hun bestem ming. De 4- tot en met 8-jarigen gingen in de auto's naar de speel tuin te Roosendaal. De anderen stapten op de fiets naar de slikken van de Heen en het natuurgebied Rammegors voor een rondleiding onder leiding van Madeion van der Zee. Zij is lid van de natuur- vereniging de Natuurvrienden in Sint-Philipsland en met vragen en antwoorden probeert ze de kinde ren iets te leren over het land schap. Met een vrij krachtige wind hadden de jongelui een flin ke trap voor de boeg. Om half vier eindigde het pro gramma voor iedereen. Maar dat was nog maar het begin. Woens dag ging de hele groep met de bus naar Diergaarde Blijdorp in Rot terdam. Van een kijkje in de vrije natuur, naar een park vol dieren die je op het Rammegors niet te gen zult komen. Net als de vorige dag ging hier de lunch mee en om vijf uur kwam er een einde aan het avontuur. Voor vandaag, donderdag, staat een knutselmiddag op het pro gramma. Dat is de kans om te la ten zien hoe handig of creatief je bent. Na deze inspanning hoeft nu eens geen zelf meegebracht brood te worden gegeten, want op de slotdag staan er pannekoeken op het menu. Vanavond komt het poppentheater 'Ibbily' uit Den Bosch naar Anna-Jacobapolder. In het dorpshuis kunnen de kin deren dan kijken naar de voorstel ling Post ter zee. Het gaat eigenlijk over pesten. Iets dat ze ker voor kinderen van de basis school geen onbekend verschijnsel is. Ibbily probeert hen daar wat over te vertellen. Ook de ouders en vriendjes mogen vanavond meegenieten van het poppenspel dat de afsluiting vormt van de kindervakantieweek in Anna Ja cobapolder. water gehaald en erop gewezen dat het sluitingsuur al geruime tijd gepasseerd was. De agenten stuurden hen naar huis. Vader C.W. uit Scherpenisse deed zaterdag aangifte van diefstal van de fiets van zijn zoon. Die had hem bij de Haestinge op slot weg gezet, maar kon hem bij terugkeer niet meer vinden. Een getuige heeft gezien dat de fiets in een auto werd geladen. Uit onderzoek bleek het te gaan om een inwoner van Scherpenisse. De dader moet nog voor verhoor naar het politie bureau komen, maar de fiets is in middels terecht. Ds. P. van Bergen Bravenboer neemt zondagmiddag 10 oktober om half drie afscheid van de Her vormde Gemeente. Na bijna tien jaar heeft hij een beroep uit het Brabantse Loop op Zand bij Waalwijk aangenomen. Bij een frontale botsing op de Poortvlietsedijk is wonderwel nie mand gewond geraakt. De uit Antwerpen afkomstige L.T. kwam woensdagmorgen om kwart voor tien uit de richting van Poortvliet. Hij wilde de Stoofdijk inslaan, maar bedacht zich halverwege de bocht en draaide terug om de af slag naar de Spuidamstraat te ne men. Daarbij raakte T. op de linker weghelft en botste op de vanaf Sint-Maartensdijk komen de J.C. uit Eist. Daarbij werd de auto van T. totaal vernield en die van C. zwaar beschadigd. In een caravan op camping de Pluimpot vloog zaterdagavond de geiser in brand. Bij het aansteken van de waakvlam, kwam er een steekvlam uit het apparaat die de geiser een tijd lang in brand zette. De brandweer rukte wel uit, maar hoefde niets te ondernemen. Het vuur doofde vanzelf. De in Frankrijk wonende Neder lander F.B. kreeg van surveilleren de agenten een boete van 150 gulden voor illegaal kamperen. Hij had van vrijdag op zaterdag zijn kamp opgeslagen aan de Gat- weg en lag al op een oor toen de agenten bij hem aanklopten. De Duitser M.W. uit Osnabrück reed zaterdagmiddag met zijn auto bromfietser L.C. uit Stave nisse aan op de Poortvlietsedijk. W. reed daar om half een in de richting van Scherpenisse en wilde links afslaan, maar gaf daarbij geen voorrang aan de achterop komende C. op het fietspad. Die hield aan het ongeluk wat verwon dingen aan zijn arm over. Elke derde maandag van de maand, dus nu op 16 augustus, haalt voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Op de Stoofstraat werd zaterdag ochtend om tien uur E.B. uit Ber gen op Zoom aangehouden om dat haar auto een garagekenteken droeg, terwijl het voertuig niet werd gerepareerd of voor een testrit werd gebruikt. Een autobe drijf uit Bergen op Zoom gaf de auto aan B. als vervangende wa gen. B. heeft een proces-verbaal gekregen. Zondag werd T.G. uit Bergen op Zoom op de Lageweg bekeurd omdat zijn auto niet gekeurd was. Daarop staat een boete van 120,-. Surveillerende politieagenten trof fen donderdag aan de Schelp- hoekseweg P.B. uit Scherpenisse aan die op een crossmotor reed. Aangezien B. nog geen 16 jaar was en bovendien geen helm droeg, en de motor niet verzekerd was, werd de motor meegenomen naar het bureau. Hervormd predikant ds. J.G. Lammers neemt zondagmiddag om half drie afscheid. Zijn taak zal gedeeltelijk worden waargeno men door ds. D.A. Snijder uit Oud-Vossemeer. De familie Lam mers vertrekt naar Benthuizen. Vrijdagavond om half acht is er in het N.H. jeugdgebouw een af scheidsbijeenkomst, waar elke be langstellende welkom is. De kapper stopt ermee, de domi nee neemt afscheid en de burge meester gaat met pensioen. Dat laatste gebeurt overigens pas 1 ok tober en tot december blijft de fa milie Vogel nog in de ambtswoning aan de Deensestraat wonen. Dan is hun nieuwe huis in Lopik klaar. Burgemeester en mevrouw Vogel Zondag 15 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.15 en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Hiensch, Kloetinge. GEREF. KERK 10 u. ds. De Buck. 17 u. ds. Hooijkaas. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. Boogaard. GEREF. GEM. 10 en 18.30 ds. Gunst. 14.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 u. en zo 11.30 u. H. Mis. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 9 u. ds. Dondorp, Middelburg. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Lammers, Sint- Philipsland. 18 u. ds. M. Goudriaan, Arne- muiden. hadden al lang en breed grond in Lopik, toen het onverwachte, maar eervolle verzoek van de commissaris der koningin kwam om waarnemend burgemeester van Kortgene te worden. Ook die Noord-Bevelandse gemeente wordt evenals St. Philipsland per 31 december 1994 heringedeeld. De samenvoeging van Tholen en St. Philipsland is echter de laatste tijd in een stroomversnelling ge komen. Vanaf 1 oktober ook in St. Philipsland als waarnemend burgemeester blijven, vindt Vogel teveel van het goede. In de prak tijk blijkt die combinatie nu al moeilijk op te brengen te zijn. "Want beide gemeenten vragen je volle aandacht en zeker bij de her indelingsbesprekingen met Tho len moet je als St. Philipsland goed tegenwicht kunnen bieden", aldus burgemeester Vogel. De commissaris zal dus een andere burgemeester als waarnemer moe ten benaderen. Vogel blijft tot april 1994 wel de rit uitzitten als gezworene van het waterschap Tholen. In maart zijn er namelijk verkiezingen en dan treedt er een nieuw bestuur aan. Hij blijft ook nog voorzitter van het Zeeuws Landschap, bestuurslid van het Anjerfonds en lid van de wildschadecommissie. Tot 31 december 1994 werkt bur gemeester Vogel immers nog in Zeeland, zij het na 1 oktober niet meer in St. Philipsland, maar dan alleen als waarnemer in Kortgene. De Trouwe Duif Tholen, Soustons 31 juli, 39 duiven van 6 deelnemers. Los 13.30 u. bij z.w. wind. Eerste duif 11.50.56 is 1078.557 m/min, laatste duif 15.40.35 is 857.539 m/min. C. Laban 1, 2, 6; Jac. van Dijke 3; P. Laban 4, 5, 7, 9; C. Moeliker en Zn. 8; L. Hage 10. De Trouwe Duif Tholen, Chantilly 7 augustus, 339 jonge duiven van 18 deelnemers. Los 7.30 u. bij w.z.w. wind. Eerste duif 11.15.26 is 1278.908 m/min, laatste duif 11.37.15 is 1163.638 m/min. F. Bal en Zn. 1, 10, 11, 12, 31, 47, 63, 79; J. Baay 2; C. Laban 3, 9, 22, 28, 29, 32, 34, 40, 44, 46, 52, 62, 70; M.J. Laban en Zn. 4, 6, 8, 21, 30, 33, 38, 43, 45, 50, 61, 73, 78, 84, 85; P. Laban 5, 7, 42, 82; C.J. v.d. Berge en Zn. 13, 14, 17, 18, 23, 24, 49, 55, 56, 59, 65, 69, 72, 83; L. v.d. Klein 15, 27, 77; A. La ban 16, 25, 35, 37, 53, 54, 66, 68, 74, 75, 80, 81; C.J. Deurloo 19; Joh. Keg ge 20, 26, 41; L. v.d. Kleyn en Zn. 36, 51, 60; A.F. Bustraan 39, 48, 64, 67, 76; C.J. van Haaften 57, 58; L. Hage 71. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Chantilly 7 augustus, 352 jonge duiven van 23 deelnemers. Los 7.30 uur bij w. wind. Eerste duif 11.22.04 is 1254.262 m/min, laatste duif 11.45.34 is 1139.578 m/min. F. Hommel 1, 50, 54, 64; D. Haver- mans 2, 21, 38, 40, 72, 75; A.P. Key- zers 3, 29, 37, 62, 66, 77, 83; J. Hol 4, 6; Comb. Capelle-Burgers 5, 15, 17, 28, 30, 35, 44, 45, 51, 60, 63, 70; P. Hommel 7, 11, 12, 31, 36, 39; I.K. Ber- key 8, 69, 71, 85; Jos en J. Vaders 9, 33, 42, 76, 78, 79; C.A. Hommel 10, 19, 23, 47, 68, 84; R. Voormeulen 13, 16, 22; J. Potappel 14, 27, 48, 87, 88; J. Schetters 18, 25; D. Vaders 20, 49, 52, 53; M. de Graaff 24, 32, 58, 65, 67, 73; M. van Driel 26, 56; A. Capelle 34, 61; A. van Daalen 41, 46, 74, 86; D. Istha 43; J. Buitenhuis 55; P. Vis 57, 81; W. Burgers 59; Comb. G. en L. Hoek 80; A.J.J. Henraath 82. De Reisduif Scherpenisse, Chantilly 7 augustus. Los 7.30 u. bij w.wind. Eer ste duif 11.14.16 is 1276.57 m/min, laatste duif 11.47.19 is 1114 m/min. A. Moerland 1, 8, 23, 27, 31, 43, 44, 53, 55, 59, 60, 65, 66, 67; J. Moerland 2, 3, 5, 6, 7, 10, 12, 14, 16, 17, 25, 32, 35, 37, 48, 52, 61; J. op den Brouw 4, 21, 30; L. de Koolaard 12, 13, 18, 20, 22, 28, 38, 42, 47, 50, 54; J.J. Bolier 9, 40, 41, 46, 58; A. Hage en Lzn. 15, 49, 64; H. Krijger 19, 63, 68, 71; P. Potap pel 24, 34, 69, 70; D. Menheere 26; L. Hage 29; D. Uyl 33, 45, 56, 57, 62; G. Laarooy 36; K. Lisseveld 39, 51. De Reisduif St. Philipsland, Chantilly 7 augustus (jonge duiven). Comb. Bolijn 1, 2, 3, 6, 11, 12, 15, 19, 21, 24, 25, 26, 33, 36, 37, 51, 52; P.A. van Raay 4, 10, 31, 32, 34, 35, 45, 47; mevr. Quist Zn. 5, 7, 13, 22, 23, 57; Jac. Geense 8, 9, 18, 28, 39, 43, 44, 50; Adr. Verwijs 14, 29, 30, 40, 41, 48, 55; Abr. Verwijs 15, 17, 42, 49; S. Fontijne 20; A. Geense 27, 46; J. Suurlant Zn. 38, 54; J. Walpot Zn. 53; J. Zuidweg 56. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst do 19/8 19.30 u. dhr. Silfhout. GEREF. GEM. IN NED. 9.45. 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Born, Asperen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 1'8 leesdfénst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Bosma, Middelburg. 19 u. ds. Anker, Doorn. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens. 14 ai. leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Egas. 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. dhr. Smouter, Rhoon. 14.30 u. ds.De Buck. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 19/8 19.30 u. dhr. M. Karens, Zoetermeer. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meeuse, Sint- Annaland. 14.30 u. ds. Lammers, afscheids- dienst. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Burger, Oud-Beijerland. 15 u. drs. Knoop, Sommelsdijk. Zaterdag 14 en zondag 15 au gustus Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. .01660-2377. St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-4126. St.Philipsland en Nieuw- Vossemcer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545. TANDHEELKUNDIGE HULP Tandarts Augustijn, Bergen op Zoom, 01640-41698. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, dag en nacht be- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 CENTRUM THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.15-17 u., Dr. Tazelaarstr. 1, St. Maartensdijk, tel. 01666-3577. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 01660-3727 en 01666-4303; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, tel. 01666-8208 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 juli t/m vrijdag 6 juli donderdag 12 10.32 - 23.12 vrijdag 13 11.52 .-- zaterdag 14 0.42 - 13.17 zondag 15 1.52 - 14.27 maandag 16 2.57 - 15.22 dinsdag 17 3.47 - 16.07 woensdag 18 4.37 - 16.57 donderdag 19 5.17-17.37 vrijdag 20 6.07 - 18.22 di 17/8 21.28 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getij verwachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 2