Raymond Schrauwen mist cross-finale Ruud Havermans prij zenrijder Met vrijwilligerswerk schopt een vereniging het heel ver Visitekaartje van Jan Groenewegen en doelman Mabelis Clubs bereiden zich voor op competitie Tholenaren in de prijzen bij triathlon Wethouder Van Schetsen prijst inzet Tholense Boys Si Winst voor WHS en Smerdiek Donderdag 12 augustus 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Voetbal programma Finalisten van Eendrachtcup '92 openen toernooi Eén punt tekort bij WK te Schijndel Raymond Schrauwen uit Poortvliet is er niet in geslaagd om zich te kwalificeren voor de finalerondes bij de wereldkampioenschappen fietscross te Schijn del. Bij de titelstrijd, die door 20.000 mensen werd bij gewoond, kwam hij in de expertklasse één punt tekort. Vossemeerder Ruud Havermans blijft in uitstekende vorm verkeren. Bij de wielerwedstrijden voor A- amateurs rijdt hij voortdurend in de prijzen. Zelden mist hij de beslissende slag, maar tot een overwinning hééft het nog niet geleid. Havermans moet zich tevre den stellen met een reeks ereprijzen. Wanneer hij over een goede eindspurt zou beschikken, zouden ongetwij feld al diverse overwinningen achter zijn naam prijken. Wielrennen Atletiek Vele uren organisatiewerk in de vrije tijd en soms ook nog wel de tijd van de baas. Las-, metsel- en timmer werk op verschillende avonden en zaterdagen. Het aanzoeken van sponsors en aandeelhouders. Dankzij een berg vrijwilligerswerk kon Tholense Boys zater dagavond de eerste tribune op het eiland in gebruik nemen. Cachet Schitterend 't Fleurt op 'Bravo en chapeau voor John Nieuwkoop, de Thoolse hoop in bange dagen.' Lein de Wolf uit Meliskerke, vaste gast bij omroep Zeeland, verhoogde zaterdaga vond de sfeer tijdens de wedstrijd Tholense Boys- Willem II. De speaker kreeg echter slechts één keer een daverend applaus, want de andere negen treffers waren van Willem II. Hoe oud is 11? Goede reflexen Lob Nieuwkoop De voetbalverenigingen zijn begonnen aan de voorbe reiding voor de competitie. Zaterdag speelden de meeste verenigingen hun eerste oefenduel. Derdeklas ser WHS en vierdeklasser Smerdiek begonnen het sei zoen met een overwinning. Nederlaag SPS Oefenvoetbal Bevelander/Gladdines Donderdag 12 augustus Stavenisse-Welberg Vosmeer 2-Dinteloord 2 Krabbendijke 2-Smerdiek 2 uur 19.30 19.00 19.30 uur Zaterdag 14 augustus Eendrachtcup: Thol.Boys-SPS(Dalebout) 14.30 Stavenisse-Vosmeer(Vroegop) 15.30 Stavenisse 2-Vosmeer 4 13.30 Smerdiek 2-Botlek 2 14.30 WIK-Noad 14.30 WIK 2-Noad 2 14.30 SKNWK-WHS 14.30 WHS 2-Heinkenszand(De Boer) 14.30 WHS 3-Heinkenszand 2(Van Ham) 14.30 WHS 5-Rillandia 3 12.30 Zondag 15 augustus uur Vosmeer 2-Val Aan 12.00 Dinsdag 17 augustus uur Eendrachtcup: Smerdiek-Thol.Boys(Van Diemen) 19.30 W HS-Stavenisse(Van Geel) 19.30 Noad-Dauwendaele 19.30 Val Aan-Noad 3 19.00 Noad 2-Kaaise Boys 2 19.30 Woensdag 18 augustus uur Smerdiek 2-VVC 2 19.30 WHS 4-Duiveland 3 19.15 Donderdag 19 augustus uur Eendrachtcup: SPS-Smerdiek(Bruynes) 19.30 Vosmeer-W HS(Quist) 19.30 Noad 3-Gastel 3 19.30 Gastel 5-Noad 4 19.30 BSC-Thol.Boys Bruse Boys 2-WHS 3 19.00 Drie jaar achter elkaar ging de fi nale van de Eendrachtcup tussen SPS en Tholense Boys. Het is ech ter uitgesloten dat ook dit seizoen beide teams de eindstrijd zullen bereiken. Zowel SPS als Tholense Boys komen immers uit in poule A. Zaterdagmiddag om half drie ontvangt Tholense Boys op de eerste speeldag van de Eendracht cup de vierdeklasser uit Poort- vliet/Scherpenisse. Vorig seizoen wonnen de Tholenaren nog met 3-0 van SPS. In 1990 en 1991 ging de Eendrachtcup naar SPS. In poule B gaat de eerste wedstrijd zaterdag tussen Stavenisse en Vosmeer. Dinsdag 17 augustus ontvangt Smerdiek Tholense Boys en speelt WHS uit St.Annaland thuis tegen Stavenisse. Op donderdagavond zullen de finalisten bekend zijn wanneer SPS tegen Smerdiek speelt en Vosmeer tegen WHS. De avondduels beginnen om half acht. Zaterdagavond 21 augustus ontmoeten de finalisten elkaar om half zeven op sportpark D'n Ae- kerboom in Poortvliet. De Thoolse voetbalfederatie heeft besloten om het systeem van vorig jaar te handhaven. Hierbij levert een winstpartij drie punten op en een gelijkspel met doelpunten twee punten. In de eerste manche van de kwali- ternationaal nog steeds groeit. ficatiewedstrijden kwam Schrau wen ten val, waardoor hij niet verder kwam dan een achtste plaats. In de twee daaropvolgende manches eindigde Schrauwen op respectievelijk een vierde en een tweede plaats. Ook in de cruiser klasse (grote wielen) slaagde hij er niet in om zich voor de finale te plaatsen. "Ik kijk echter terug op een mooie ervaring", aldus de vijf tienjarige inwoner van Poortvliet. "Het toernooi was zeer sterk be zet. In mijn categorie moest ik de strijd aanbinden met 96 coureurs. Uit alle delen van de wereld kwa men ze. Vooral de Columbianen en de Amerikanen reden zeer sterk", vertelt Raymond Schrau wen, die lid is van The Flying De vils uit Made. De crossers moesten door de vele regen hun wedstrij den rijden op een bijzonder zwaar parcours. "Het was voor mij de eerste keer dat ik aan een officieel WK mocht deelnemen. Eerder heb ik in Bel gië wel meegedaan aan een we reldkampioenschap van de wilde bond." Volgens Raymond Schrau wen is fietscross een sport, die in- Aan het WK te Schijndel namen 2123 fietscrossers deel uit 33 lan den. Raymond hoopt zich vol gend seizoen te kwalificeren voor het EK in Oostenrijk en het WK in de Verenigde Staten. Enkele jaren geleden behaalde Raymond Schrauwen drie natio nale indoortitels en werd hij kam pioen van West-Brabant. Momenteel staat hij redelijk ge klasseerd voor het Nederlands kampioenschap. "Dit toernooi gaat over 5 wedstrijden", aldus Raymond. "De wedstrijden wor den gereden in Baarn, Baarlo, Doetinchem, Rijswijk en Valkens- waard. Voor de eerste plaats kom ik niet in aanmerking, maar een klassering bij de eerste acht be hoort tot de mogelijkheden", geeft Raymond Schrauwen te ken nen. In de tussenstand staat hij op de twaalfde plaats staat en in de cruiserklasse neemt hij de vijf tiende positie in. De vader van Raymond is officieel KNWU-fietscrosstrainer en is een promotor voor deze tak van sport. Bij de wereldkampioenschappen in Schijndel was hij één van de speakers bij de wedstrijden. In Burgh-Haamstede was Ruud Havermans zaterdagavond bij een wedstrijd over 100 kilometer op nieuw één van de smaakmakers. Tachtig kilometer lang maakte hij deel uit van een kopgroep van ze ven renners, die het wedstrijd beeld bepaalde. Naast Havermans maakten Marcel Remijn, Vital Timmermans, Peter Mol, Ludo van Overveld, Rini Sestig en de Oekraïner Michael Touz deel uit van de kopgroep. Met nog twaalf kilometer te rij den luidde Peter Mol met een de marrage de finale in. Hij slaagde Jochem Kuzee en Johan Gunter uit Sint-Annaland en Jacqueline van Os uit Tholen vielen in de prijzen bij de triathlon van Kam perland. Kuzee werd eerste bij de jeugd van 14 tot en met 16 jaar in een tijd van 1.04.34 uur. Die pres tatie leverde hem tevens een twee de plaats op in het algemeen klassement. Gunter werd derde bij de senioren van 20 tot 40 jaar. Zijn tijd was 1.15.21 uur. Jacqueli ne van Os liep de derde tijd bij de vrouwen. Ze eindigde in 2.14.53 uur. er echter niet in om weg te komen, waarna Ludo van Overveld in de aanval ging. Ruud Havermans zag eveneens zijn kans en wist zich met een knappe inspanning bij de renner uit Schijf te voegen. De twee renners hadden met nog vier ronden te rijden een redelijke voorsprong, doordat de reactie in eerste instantie uitbleef. Toen ech ter de winnaar van de Pijl van Tholen, Michael Touz, het initia tief voor de jacht op zich nam, werd in korte tijd het gat dichtge- reden. Ruud Havermans, die be sefte dat hij in een sprint kansloos was, probeerde nog diverse keren alleen weg te komen. De kopgroep bleef echter bij elkaar. De sprint werd eenvoudig door Peter Mol gewonnen, die in Burgh- Haamstede zijn tiende overwin ning in dit seizoen behaalde. Ruud Havermans mengde zich niet meer in de spurt en klasseerde zich op de zesde plaats. In Heerle maakte Ruud Haver mans eveneens deel uit van de kopgroep, maar deze werd in de finale teruggepakt. Met een ze ventiende plaats wist hij echter ook in dit criterium in de prijzen te rijden. Bij de B-amateurs behaalde Hans Etiënne uit Oud-Vossemeer een 25-ste plaats in de ster van Valke- nisse. Met deze klassering was Etiënne de beste Zeeuw in de wie lerklassieker over 120 kilometer. Jack Hommel uit Oud-Vossemeer kwam als 28-ste over de meet. Van de 124 gestarte coureurs behaal den slechts 35 renners de finish. "We hebben het toch maar gefikst!", geeft bestuurslid L. Ottevanger met de duim omhoog aan nadat wethouder Van Schetsen met een grote sleutel de tribune had geopend. Rechts secretaris Van der Vlies en KNVB-bestuurder mr. Haverman. Oud-voorzitter Geluk met zijn vrouw beproefden als eerste de tribune. "De voetbalvereniging laat zien, dat vrijwilligers tot heel veel in staat zijn", zei de wethouder van sportzaken, P. van Schetsen, in zijn felicitatie. "In een tijd dat de beurs wat smaller wordt, geeft Tholense Boys aan, dat je met be langeloze medewerking van een groot aantal mensen, heel ver kunt komen. Vrijwilligers zijn zeer belangrijk. Zij zijn in feite de kurk waarop een vereniging drijft." De wethouder constateerde, dat de tribune in een zeer kort tijds bestek verwezenlijkt is. "Opval lend is, dat er binnen Tholense Boys steeds weer mensen opstaan, die proberen de vereniging op een hoger plan te brengen. Vorig jaar leidden deze ambities op het spor tieve vlak tot het bereiken van de op één na hoogste afdeling in het zaterdagamateurvoetbal, de lan delijke tweede klas van de KNVB. Helaas heeft men dit niveau moe ten verlaten, maar ik ben ervan overtuigd, dat Tholense Boys op nieuw de goede weg heeft ingesla gen. Lerend van de fouten in het verleden, zal de club terug keren naar de tweede klas. De vereni ging straalt enthousiasme uit en als dat is terug te vinden in het spel, zal het eerste elftal in de der de klas zeer zeker een geduchte te genstander zijn." Van Schetsen stelde vast, dat Tho lense Boys vooruitlopend op de nieuwe competitie zaterdagavond al flink aan de weg timmerde met de opening van de tribune. "Een voorziening, waar menig andere vereniging met jaloerse blikken naar zal kijken. Als eerste in onze gemeente heeft Tholense Boys kans gezien om een tribune te bouwen. Daarmee staat u op nieuw in de schijnwerpers, want vorig jaar deed de vereniging aan klantenbinding door een hogere voetbalklasse binnen te stappen. Nu wil men deze klanten blijvend aan zich binden door hen een on derkomen te verschaffen. De tri bune geeft het sportcomplex een bepaald cachet. Het is ook een voorziening, waarmee veel sup porters blij zullen zijn." De wethouder stipte ook de bezui nigingen bij de gemeente Tholen nog aan, zoals hij dat eerder had gedaan bij de viering van het 30-jarig bestaan van SPS. "Priva tiseren van bepaalde gemeentelij ke taken zijn één van de vormen om te bezuinigen. Wij laten onze gedachten gaan, of in de toekomst de gemeentelijke kleedaccommo daties aan de desbetreffende vere nigingen kunnen worden over gedragen. Waar mogelijk ook nog bepaalde kleine onderhoudsta ken. Wij beseffen, dat privatise ren voor een aantal clubs moeilijk is omdat dit nog meer van de vrij willigers vraagt", aldus Van Schetsen. De bouw van een tribune was voor de wethouder een bewijs, dat er met vrijwilligerswerk veel kan. "Zonder anderen tekort te doen, wil ik inspirator L. Ottevanger toch wel in het bijzonder noemen. Hij kwam met het idee om deze schitterende voorziening te verwe zenlijken. Dat het bestuur er ver der nog in geslaagd is om erevisieclub Willem II naar Tho len te halen, onderstreept dat we hier te maken hebben met een bruisende vereniging, waar het prettig spelen is, waar toeschou wers zich thuis voelen en waar ve len van een zinvolle vrijetijdsbesteding kunnen genie ten. Veel kijkplezier, al dan niet vanaf deze tribune", zo besloot wethouder Van Schetsen. Dhr. L. Hage, één van de vrijwilli gers van de bouwploeg, bood hem een grote sleutel aan, waarmee de wethouder de papieren toegang tot de tribune vrijmaakte. Voorzitter H.H. Draaijer bedank te de vrijwilligers en sponsors ook voor 'de grandioze inzet.' Totaal 71 mensen hadden met de aan koop van 120 aandelen van 50 gul den het laatste gaatje volgemaakt. De nieuwe voorziening biedt 88 zitplaatsen, 2 invalidenplaatsen en zo'n 150 staanplaatsen. "Voor normale wedstrijden is zo'n capa citeit voldoende", stelde bestuurslid L. Ottevanger vast. De eerste bezoekers reageerden trots en enthousiast. "Je zit com fortabel en dicht op het veld." Een klok houdt de speeltijd bij. "Zo'n tribune fleurt het sport complex op", liet aanvoerder Jo han Schot weten. "We zien graag het gehele seizoen de tribune vol met supporters." Tholense Boys kreeg complimen ten voor de goede organisatie van deze feestelijke wedstrijd. Dankzij de medewerking van de tennisver eniging was de Eegedima-kantine beschikbaar voor de sponsors en de pers. De andere belangstellen den konden in de eigen kantine te recht, maar de weersomstandigheden waren uit stekend, zodat ook velen buiten bleven om wat te drinken. Na af loop was er een barbecue, waar aan de spelers van Willem II op een gereserveerd terras ook volop meededen. Voorzitter Draaijer was in zijn nopjes. "Zo'n opening van het voetbalseizoen is wel voor herha ling vatbaar, al hoeft het natuur lijk niet elk jaar Willem II te zijn." Wethouder Van Schetsen ging met een bijzondere herinnering naar huis. Hij won de eerste prijs in de loterij. Een voetbal met de hand tekeningen van alle spelers van Willem II siert voortaan het ge meentehuis in St. Maartensdijk. Aandeelhouders en sponsors op de tribune met vooraan trouwe supporters als oud-voorzitter De Laater en de heren Schot, Van der Vlies en Baaij. De Tilburgse eredivisieclub bleek beter te kunnen voetballen dan te vissen, want tijdens de vistocht op de Oosterschelde haalde men za terdagmiddag aan boord van het sportvissersvaartuig van Jos Mo lenaar slechts één bot boven water en een banaan. Maar het was wel gezellig en daar ging het trainer Jan Reker om. "Willem II ziet zo'n dag als een goede ontspan ning. De vistocht voor de wed strijd en de barbecue erna, pasten daar prima in." Tholense Boys hield zich tot de 21ste minuut staande, toen Jean Paul van Gastel met een laag schot in de linker hoek scoorde. In de volgende 24 minuten van de eerste helft vielen er 6 doelpunten, waarbij Hans van Arum en Yassin Abdellaoui elk 2 keer scoorden. Behalve een goed schot van aan voerder Johan Schot en een mooie actie van Jan Groenewe gen, had de thuisclub weinig in te brengen tegen het snelle tik-tak- spelletje van de Tilburgers. Alleen reserve doelman Hans Mabelis (Alex Hogendoorn was nog op va kantie, evenals Erik van Elzakker en Hassan Eljilali) kon zich on derscheiden met uitstekende red dingen. In de tweede helft lukte dat ook Jan Groenewegen, zodat de Til burgse trainer zelfs informeerde: "Hoe oud is die nummer 11?" Groenewegen bleek een aanwinst voor de Thoolse club. De topsco rer van het eiland in het seizoen 1991/1992 zal na zijn éénjarig avontuur bij Moe in de nieuwe competitie de Thoolse aanvals- kracht aanzienlijk versterken. Maar voor Jan Reker is hij niet meer geschikt. "Niettemin een aardige speler", stelde de proftrai ner vast. De thuisclub kon zich na rust meer ontplooien, toen de Tilburg se greep op het spel minder werd. "De tweede helft waren onze spe lers na een drukke week moe", legde Reker uit. "In de voorberei ding lopen ze op hun tandvlees en dat moet ook, voordat het norma le wedstrijdprogramma begint." Ook voor de Thoolse ploeg was het echter een conditieslag, stelde trainer Ad Voermans vast. "Ze wilden niet afgaan en dat is ook niet gebeurd. Daarom ben ik te vreden met de 1-9 uitslag. In het begin kwamen we er niet aan te pas. Het ging allemaal zo snel, je kwam gewoon niet aan de bal. Op het laatst kregen we nog wat kans jes. Willem II had toen kennelijk last van zeebenen als gevolg van de vistocht 's middags. Maar 't was een leuke wedstrijd, met na me voor keeper Hans Mabelis. Hij toont goede reflexen en zijn optre den deze avond zet grote druk op de terugkomst van Alex Hogen doorn", aldus trainer Voermans. In de tweede helft werden er veel wisselspelers ingezet, o.a. John Nieuwkoop en Adriaan Moerland bij Tholense Boys. Willem II maakte er via Stewart en Martin van Geel (strafschop) 0-8 van, voordat de thuisclub bij een vlie gende aanval van Groenewegen, Erwin de Nijs en de afrondende kopbal van Johan Schot aan een tegentreffer rook. Toch liepen de Tilburgers nog uit naar 0-9 en ook profvoetballers willen dan het gaatje vol maken. "Effe gas geven voor de tiende", riep trainer Re ker. "Naar buiten spelen en een beetje agressie erop." Bij Willem II waren de doelpun ten - mede door de katachtige reacties van keeper Mabelis en een redding op de doellijn op - maar de thuisclub kon de eer nog red den. Nieuwkoop zorgde voor meer kracht in de Thoolse aanval. Hij bediende De Nijs op maat, die naast schoot, evenals Groenewe gen, maar in de 41ste minuut van de tweede helft was het raak. Nieuwkoop, die zich boos maakte op scheidsrechter M.L. Koopman omdat hij de voordeelregel niet toepaste bij een overtreding tegen De Nijs, pikte de vrije trap op en scoorde met een fraaie lob over de Tilburgse doelman: 1-9. Het applaus klonk op van de tri bune. Groenewegen probeerde dat te prolongeren, maar zijn schot uit een solo-actie ging naast. "Het is leuk om het voetbalsei zoen zo te openen", zei aanvoer der Johan Schot. "Een eredivisieclub als Willem II of een vierde klasser uit de omgeving, dat scheelt natuurlijk honderd procent! En we hebben het onder de tien weten te houden en zelfs een keer gescoord. Met een paar counters zaten we dichtbij meer dere goals. En belangrijk is ook, dat we conditioneel goed mee konden. Natuurlijk zijn we bek af, maar niettemin kwamen we een paar keer mooi voor het Til burgse doel en dat is voor het Thoolse publiek ook leuk", aldus Johan Schot. Derdeklasser WHS heeft de eerste wedstrijd in de voorbereiding voor de nieuwe competitie met 3-2 gewonnen van Mevo uit Zierikzee. De St.Annalanders kwamen op een 2-0 voorsprong door doelpun ten van William Vroegop en Rien Fase. Vervolgens scoorden de be zoekers tegen. William Vroegop bracht de stand op 3-1, waarna Mevo de eindstand bepaalde op 3-2. Bij WHS speelde de van tweede klasser WC overgekomen Jan van Dijke zijn eerste wedstrijd. Het doel van WHS werd in de eer ste helft verdedigd door Kees Goe- degebuure, terwijl na rust aanwinst Peter Scherpenisse een basisplaats probeerde af te dwin gen bij trainer Jan Englebert. Noad '67 uit St.Philipsland ver loor met 6-1 van zondag eerste klasser Goes. Voor Smerdiek stond zaterdag een oefenduel tegen Krabbendijke op het programma. De Thoolse vier deklasser wachtte echter tever geefs op zijn tegenstander. De ploeg uit Zuid-Beveland verkeerde in de veronderstelling dat Smer diek in Krabbendijke kwam spe len. Na telefonisch overleg reisde de Thoolse vierdeklasser naar Krabbendijke, waar Smerdiek een 0-2 overwinning behaalde. SPS is de voorbereiding begonnen met een 5-1 nederlaag tegen Bruse Concours hippique. In Domburg wordt morgen en overmorgen een concours hippique verreden met daaraan verbonden ook de Zeeuwse kampioenschappen voor ponyruiters en ruiters en amazo nes ouder dan 18 jaar. Finalisten van het B-, 1^, en M-springen zul len samen met de scurry drivers uit Engeland een 'jump and drive- wedstrijd rijden. Boys. De wedstrijd begon hoopvol voor SPS met een goede actie van Jacco Jansen, die de doelman om zeilde, maar verzuimde om de score te openen. Bruse Boys bleek conditioneel sterker te zijn en kwam voor rust op een 3-0 voor sprong. Vlak voor rust schoot de Schouwse ploeg nog tegen de paal. Na rust speelde SPS feller en zorgde de ingevallen spits Corné Schaart twee keer voor gevaar met een kopbal. De Thoolse vierde klasser kreeg een strafschop toe gewezen, nadat Peter Noordijke door de doelman werd neerge legd. De strafschop werd door Ab v.d. Belt verzilverd. Vooral spits Peter Noordijke kreeg verschillen de mogelijkheden op de aanslui tingstreffer, maar liet deze onbenut. Uit een vrije trap scoor de Bruse Boys 4-1. Jacob v.d. Ber ge van Bru bepaalde de eindstand op 5-1. Het doel van SPS werd in dit oefenduel verdedigd door Rien Hage. Trainer Piet Koulil van SPS miste voor de wedstrijd vijf a zes man, die eventueel bij het eerste kunnen komen. Hoofdklasser Halsteren haalde een opmerkelijk resultaat tegen Manchester City. De Engelse profclub leed een 2-1 nederlaag. De Tholenaren Ad Gladdines en Walter Bevelander hadden een groot aandeel in het succes. Bij één van zijn eerste acties opende Ad Gladdines voor Halsteren de score. Nadat Manchester City de gelijkmaker had aangetekend, scoorde invaller Walter Bevelan der op zeer fraai wijze de winnen de treffer voor Halsteren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 15