r Blarenprikkers maken overuren bij Zeven-dorpen-wandeltocht 300 spelers op toernooi Eegedima De Jonge wint race Eurocircuit vanHoute vanH Kevin v.d. Hoek 2e in race Rilland MTT rijdt een rondje Zeeland Heel gezin Jeugdtitels tennisclub St. Annaland Mestsilo's in de polder Met de bus Opslag zand Tachtig procent deelnemers kiest voor 30 of 50 kilometer Toch medaille Procedures om 1205 mJ grond Thoolse aannemers uitten vrees Donderdag 15 juli 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Tennis Motorsport Koninklijk brons jubilerende fruitteler Duivenrubriek Het aantal deelnemers aan de Zeven-dorpen wandeltocht over Tholen blijft stijgen. Weliswaar meldden zich zaterdag in Oud-Vossemeer niet de door een aantal organisatoren verwachte duizend wande laars, maar met 841 - een stijging van 24% ten opzich te van vorig jaar - was de organisatie dik tevreden. Het weer viel erg mee; ondanks de slechte voorspellingen viel er maar één bui. Koffie Computer Nijmegen Boomgaarden Tbinieren en jagen ZLM-getuigschrift Doyenne du Comice Veilingweg Herbestratingen Leerlingenproject Het 7de Eendrachttoernooi van de tennisvereniging Eegedima uit Tholen had een deelnemerslijst van bijna 300 spelers. Het toernooi waarin uitslui tend dubbelspel wordt gespeeld, werd bezocht door tennissers uit onder an dere het Friese Dokkum en uit heel Zeeland en West-Brabant. De finales van zondag moesten uitmaken wie de sterkste was. Namens het bestuur zette vice-voorzitter Perry Bakx de geestelij ke vader van het toernooi, Peter Theu- nisse, in het zonnetje. Theunisse stopt met zijn activiteiten voor het toernooi. De uitslagen van de finales zijn: Dames D2 Van Ditshuizen/Van Loon - Vermaas/Goedegebuure 6-2, 7-5; Heren D2 De Nijs/Nieuwkoop - Van de Kasteele/Plasmans 6-3, 6-0; Gemengd D2 Van Ditshuizen/Van Ditshuizen - Van As/Mens 6-3, 6-3; Dames Dl Moerland/De Rijke - Lam- mers/Van der Graaff 6-2, 6-2; Heren Dl Broekhuizen/Van Koetsveld - Bogers/Van Schilt 6-3, 6-1; Gemengd Dl Broekhuizen/Heynen -, Bogers/Nagelkerke 7-5, 2-6, 6-3; Dames C2 Ars/Scholten - Riet- kerk/Harthoorn 6-2, 6-1; Heren C2 Polderman/Verspuy - Schaier/Scholten 4-6, 6-3, 6-3; Gemengd C2 Suarez/Suarez - Van der Graaff/Verspuy 7-5, 0-6, 6-4. Op de banen van tennisvereniging St.Annaland werd er gestreden om de clubkampioenschappen bij de jeugd. Bij de beginners werden er wedstrij den van 20 minuten gespeeld. Bij de jongens kwam Dennis van Vossen als winnaar uit de bus, na een spannende finale tegen Jeroen Borst. Marlous Rijnberg was onder de deel nemers het enige meisje. Zij nam het op tegen Barry Westdorp en Ronald Bruin en won beide wedstrijden. Bij de jongens t/m 10 jaar ging de strijd tussen Christiaan Roodenburg, Dennis Borst en Robert van Vossen. In de finale won Robert met 6-4 en 6-2 van Dennis. Ook bij de jongens t/m 13 jaar waren er drie deelnemers. Egbert Moerland verloor zijn wedstrijden, waardoor de finale zal gaan tussen Curtis Goedege- buure en Martijn Potappel. Door ziekte van één van de spelers is de fi nale uitgesteld. Bij de meisjes t/m 13 jaar waren de deelnemers Petra Bazen, Ilona Gil- jam, Liesbeth Scherpenisse, Jacqueli ne Poot en Diana Kodde. Petra Bazen kwam als kampioen uit de bus. De jeugdcommissie kan terug kijken op een geslaagd toernooi, met mooi weer. Na afloop werd er gezamenlijk frites gegeten. Rallycrosser Niels de Jonge uit Poort vliet is zondag op het Eurocircuit irt Valkenswaard eerste geworden. In de eerste manche werd hij tweede en met een overwinning in de tweede en derde manche plaatste De Jonge zich voor de A-finale. Hij startte in eerste positie en ondanks de regen, die het wegdek glad maakte, haalde De Jonge als eer ste de finish. Een week eerder ging het minder goed. De coureur uit Poortvliet werd in het Belgische Aerendonk zesde in de A-finale. Duikvergunning. Duikschool Delphis te Bodegraven krijgt geen algemene ontheffing voor intro- ductieduiken in de Grevelingen. Volgens de duiksportverordening Zeeland heeft elke individuele sportduiker een duikvergunning nodig. Het zonnetje in huis. In volle glorie of zacht ge temperd. U regelt het zelf met prachtige jaloezieën in uw favoriete kleur. Allicht van uw Esfera dealer. n e r i erzorging Markt 23 Kevin v.d. Hoek uit St. Maartensdijk behaalde zaterdag in Rilland-Bath de tweede plaats bij de motorcross wedstrijd, waaraan 8 Tholenaren deel namen. In de 80 cc serie verscheen Kevin v.d. Hoek als enige Tholenaar met een nieuwe motor. Dat hij die nog niet he lemaal beheerste, bleek aan de start van de eerste manche. Kevin trok de motor op het achterwiel en reed zo'n 60 meter voor hij de machine weer met beide wielen op de grond kreeg. Toch haalde hij de tweede plaats. In de tweede manche gaf Kevin iets te wei nig gas, waardoor de motor stilviel. Hierdoor vertrok hij als laatste. Toch werd hij na enkele inhaalmanouvres als tweede afgevlagd, wat hem een be ker opleverde. In de recreantenklasse vertrokken 4 Tholenaren in een veld van 22 deelne mers. Jamy Mullens eindigde op een 10de plaats in de eerste manche en een 9de plaats in de tweede. Patrick Potter reed zijn eerste wedstrijd sinds hij zijn sleutelbeen brak. Hij eindigde in beide manches op een 12e plaats. Richard Hartog maakte zijn debuut in de motorcross-sport en eindigde als 21e. Frans Stouten reed naar een 14e en 16e plaats. In de superklasse verschenen Joey Moerland, Sjaak Fase en Kees Stouten aan de start. Joey Moerland eindigde in de eerste manche op een 10e plaats, maar moest het in de tweede ronde opgeven wegens een motorstoring. Sjaak Fase werd in de eerste manche als 11e afgevlagd. Hij was hierover niet tevreden en reed in de tweede manche naar een 6e plaats. Kees Stouten reed in de eerste rit als 14e en in de tweede manche als 15e over de streep. De Motor Tourclub Tholen (MTT) maakte zich zondagmor gen op voor een rondrit door Zee land. De zomerrit werd verreden door 25 motoren en ging over de Philipsdam naar Brouwershaven. Na een pauze met een kopje kof fie reed de groep verder over Schouwen-Duiveland via de stormvloedkering naar Veere. Daar konden de leden wat eten en de stad bezichtigen. Om 2 uur werd de rit vervolgd. Door de Zeeuwse polders en over de Zee- landbrug belandden de motorrij ders in Zierikzee waar nog even een glaasje kon worden gedron ken. Het laatste deel van de rit voerde onderlangs de zeedijk via Bruinisse naar Tholen. Het eind punt lag in restaurant de Zeester waar de nabespreking plaatsvond. Op 22 augustus is de volgende rit van de MTT gepland. Advertentie I.M. De Reisduif Scherpenisse, Dax 9 juli, los 13.30 u. bij w.z.w. wind. Eerste duif 10.01.01, laatste duif 12.33.12. A. Moerland 1, 9; J. Moerland 2, 4, 5, 7, 8, 15; P. Potappel 3; J.J. Bolier 6; L. de Kwak Koolaard 10, 17; D. Uyl 11, 14; G. Larooy 12, 13; J. op den Brouw 16; A. Hage 18. De Reisduif Scherpenisse, Jouy Ie Chatel 10 juli, los 8 u. bij w.z.w. wind. Eerste duif 11.52.25, laatste duif 12.13.47. D. Uyl 1, 4, 27; D. Menheere 2, 10, 26; J.J. Bolier 3, 5, 8, 16, 20, 30, 32; J. Moerland 6, 7, 11, 31, 35, 37; A. Moer land 9, 13, 15, 21; J. v.d. Zanden 12, 23, 24; L. de Kwak Koolaard 14, 28, 34; M. Potappel 17, 18, 29; L. Hage 22; A. Hage 33; P. Potappel 36. De Reisduif Scherpenisse, Cambrai 10 juli, los 7.55 u. bij w.z.w. wind. Eerste duif 09.50.43, laatste duif 10.26.39. H. Krijger 1, 2, 13, 43, 52, 78; D. Uyl 3, 33, 40, 41, 50, 67, 93; L. de Kwak Koolaard 4, 6, 22, 23, 34, 79, 89; A. Moerland 5, 7, 15, 17, 18, 32, 35, 37, 38, 45, 53, 58, 61, 62, 75; P. Uyl 8, 12, 65, 70, 82; J.J. Bolier 9, 11, 19, 20, 21, 24, 27, 49, 51, 59, 64; L. Hage 10, 14, 26, 66, 83, 92; D. Menheere 16, 28, 39, 47, 76, 77, 80; J. op den Brouw 25, 42, 57; J. Moerland 30, 44, 54, 60. 69, 71, 73, 74; A. Hage 31, 85, 90; A. Hage Lzn. 46; M. Potappel 48, 81, 84; P. Po tappel 55, 56, 88, 91; C.D. Uyl 63, 72, 87; K. Lisseveld 68. In de commissie ruimtelijke orde ning heeft M.A.J. van der Linde (PvdA) geïnformeerd naar de voorschriften voor het bouwen van mestsilo's in het polderge bied. Hij verbaasde zich erover, dat die zomaar vrijstaand in een polder verschijnen zonder dat er bebouwing in de buurt is. Zoals aan de Snabbeweg tussen Poort vliet en Tholen. De burgemeester zei dat voor twee silo's een vergunning is gevraagd, joen er nog geen gemeentelijke richtlijnen waren. Die vergunning moest daardoor verleend worden. De silo aan de Snabbeweg is er één van. "Ik ben het met u eens dat het eigenlijk geen gezicht is. Maar ik heb gezien dat er boompjes omheen geplant zijn." i tr^rwÊm Drie deelnemers aan de Zeven-dorpen-tocht, waarbij mevrouw Janse (links) uit Sint-Maartensdijk, na 22,5 kilometer in de Hogeweg bij haar woonplaats. Die regenbui was er wel de oor zaak van, dat de blarenprikkers dit jaar overuren moesten maken. Doorweekte voeten loop je im mers eerder stuk. Slechts twee deelnemers moesten echter voor tijdig opgeven: één op de 50 en één op de 30 kilometer. Een rolstoeler, die voor de vierde keer meedeed, stopte noodgedwongen nadat hij voorbij Sint- Maartensdijk te maken kreeg met materiaalpech. De weersvoorspellingen weerhiel den ongetwijfeld een aantal men sen van deelname aan de tocht, maar er was ook concurrentie. ger maken en de wachttijd voor de deelnemers bekorten. Het perso neel van De Vossenkuil sleepte koortsachtig koffie aan voor de wachtenden, die om half acht mochten vertrekken. Een half uur eerder dan vorig jaar. Op verschil lende plekken in het dorp verwees een vijftal vrijwilligers de auto mobilisten naar een parkeerplaats en hield de dorpskom vrij in ver band met de braderie. Voor de 50 kilometer vertrokken 412 wandelaars (vorig jaar 272) - waaronder burgemeester Van der Munnik - en om negen uur voor de 30 kilometer 258 (vorig jaar 254). Voor deze twee langste af standen kozen 110 mensen uit de streek: 53 Oud-Vossemeer, 25 Tholen, 10 Poortvliet, 6 Stavenis- se en Sint-Philipsland, 5 Sint- Annaland, 3 Sint-Maartensdijk en 2 Scherpenisse. De beker voor de grootste groep was voor het vierde elftal van voetbalvereniging Vosmeer. De deelnemers aan de 50 km wan delden via de Hiksedijk en de Broeksedijk naar Sint-Annaland, waar na 9,8 kilometer in café Ha venzicht de koffie gereed stond. Toen ging het richting Stavenisse en kregen de wandelaars een plensbui over zich heen. De meesten vermeden daarop het gras van de zeedijk en wandelden Een echtpaar uit Arnhem en een man uit Aardenburg kwa men vrijdagavond al naar Oud-Vossemeer om de volgen de morgen tijdig te kunnen starten. Ze overnachtten bij gastgezinnen. Het probleem doet zich namelijk voor, dat het Thoolse dorp op zaterdag morgen op zijn vroegst om half tien met de bus bereikt kan worden. Een wandelaar uit Voorburg werd om diezelf de reden met een auto door de organisatie afgehaald aan het NS-station in Bergen op Zoom. "Vorig jaar hadden we tientallen deelnemers uit de regio Rotterdam en Den Haag. Nu is dat stukken minder, doordat er ook een tocht in Delft wordt georganiseerd", vertelt secretaris Leo Havermans van het wandelsportcomité Vosmeer. Hoewel deze verwoede wandelaar het evenement graag verder ziet uitgroeien, onderkent hij de problemen die dat met zich meebrengt. "Op de verschillende rustpunten onderweg dreigt nu al een tekort aan zitgelegenheid. En de parkeerproblemen in Oud- Vossemeer nemen ook toe." Vol gend jaar wordt het grootste wan delevenement in de regio op zaterdag 9 juli georganiseerd. In dorpshuis De Vossenkuil was het zaterdag de hele dag een druk te van belang, 's Morgens vanaf zeven uur vormden zich rijen mensen aan de tafels van het in- schrijfbureau. Negen vrijwilligers namen het inschrijven en afreke nen voor hun rekening. Wie 50 of 30 kilometer wilde wandelen, werd voor het eerst in de compu ter geregistreerd. Dat moet in de toekomst de verwerking eenvoudi- Voetverzorging halverwege in St. Maartensdijk. In Tholen stapte een mevrouw uit Ede uit de bus om mee te doen aan de Zeven-dorpen- tocht. Toen ze haar vergissing bemerkte, wandelde ze over de rijbaan van de Oud- Vossemeersedijk naar Oud- Vossemeer. Ze meldde zich bij het inschrijfbureau, betaalde en meldde zich meteen weer af. Omdat ze vijf kilometer had gelopen, ontving de me vrouw tóch de begeerde me daille. over het naastgelegen asfaltpad, om de voeten te sparen. Inmiddels liet de zon zich zien om niet meer te verdwijnen. De grote rust nam het gros na 26,6 kilometer in café Smerdiek. Via natuurgebied De Pluimpot en Scherpenisse werd na 35,4 kilometer Poortvliet bereikt. Om één uur deden de eerste twee (snel)wandelaars Tholen aan, zij liepen met een tempo van onge veer negeti km/u. De laatste vijf deelnemers - vier geestelijk gehan dicapten uit Den Haag met een begeleidster - passeerden daar om kwart over vijf. De laatste 6,2 ki lometer naar Oud-Vossemeer voerde ondermeer door de boom- Aannemer AVK uit Oude Tonge heeft van de provincie toestem ming gekregen om tijdelijk (tot 31 december 1994) ongeveer 3500 m' ophoogzand op te slaan op de binnenberm van de Krabbenkree- kweg. Wanneer er zand is gedepo neerd, moet dat binnen een week worden afgedekt met een laag grond van tenminste vijf cen timeter. De aannemer, die in opdracht van het waterschap werkt aan het ba sisplan watervoorziening, is tevens ontheffing verleend van de wegen verordening Zeeland, om het zand te kunnen aan- en afvoeren. Het waterschap gaat twee proce dures volgen om deelplan West I en II - ten zuiden en westen van Sint-Annaland - van het basisplan watervoorziening uit te kunnen voeren. De algemene vergadering van hoofdingelanden heeft hier voor het licht op groen gezet. Ten noord-westen van Sint- Annaland, aan de Vlietweg, is 1125 vierkante meter grond nodig. De eigenaar wil die niet verkopen, omdat hij in plaats van de vijf dammen naar zijn land er slechts drie terug krijgt. Het waterschap wil geen precedent scheppen; het beleid is één dam per vier hectare of per 400 meter breedte cultuur grond. Op grond van de artikelen 12 en 12a van de waterstaatswet zal de betrokken grondeigenaar gedwongen worden te gedogen dat het werk volgens plan wordt uitgevoerd. Hij krijgt een eigen domsbeperking en de schade wordt vergoed. Via de pachtwet gaat het water schap verder proberen 80 vierkan te meter grond te verwerven, waarvan de eigenaar accoord is, maar de pachter dwars ligt. Laatstgenoemde wil uit princi pieel oogpunt niet meewerken. gaard van J. van Dijk tussen de Nieuwlandsedijk en de Langeweg. In De Vossenkuil lagen de herin nering - een tegel - en het ingevul de wandelboekje gereed. P.r.-man Koos Bosters van het wandelcomi té verkocht er bovendien nog 75 speciaal bedrukte T-shirts. Groepen, verenigingen, echt paren. Dat die meedoen aan de Zeven-dorpen-tocht is heel gewoon-. Maar een compleet gezin dat over Tholen wan delt, komt minder vaak voor. Zaterdag toonde de familie Beurskens uit Oud-Vossemeer zich zo sportief. Moeder José waagde zich op de 50 kilome ter, dochter Rebecca legde 30 kilometer af. Vader Hans en de vijfjarige zoon Bart kuier den op hun gemak 15 kilome ter over het eiland. De 30 km ging eveneens richting Sint-Annaland, maar boog via de Kleine Dijk en Mallandseweg af naar Scherpenisse. Op de Broek sedijk begon het te regenen. Een groepje wandelaars benutte enkele grote buizen die daar lagen om er in te schuilen. Het traject van Scherpenisse terug naar Vosse- meer viel samen met dat van de 50 km. De groeiende deelname op deze twee afstanden (de helft meer dan vorig jaar) geeft aan, dat steeds meer wandelaars de Zeven- dorpen-tocht zien als een voorbe reiding op de Nijmeegse wandel vierdaagse. Deze staat tien dagen na Oud-Vossemeer gepland. Uit alle windstreken komen dan ook mensen naar Tholen om er te wandelen. Er waren deelnemers uit heel Zeeland, West-Brabant en de Zuid-Hollandse eilanden, maar ook uit plaatsen als Uit hoorn, Naarden, Wageningen, Zeist, Nijmegen, Arnhem en het Limburgse Grubbenvorst. In groepsverband deden wandelver enigingen uit bijvoorbeeld Bergen op Zoom en Dordrecht mee, maar ook atletiekvereniging Olympia uit Halsteren, ziekenhuis Lievens- berg en militairen van de vliegba sis Woensdrecht. Van de deelnemers kwamen er 32 uit Bel gië en twee uit Duitsland. De goede verzorging onderweg maakt de Zeven-dorpen-tocht ge liefd bij de wandelaars. De con troleposten onderweg krijgen dat voortdurend te horen van de deel nemers. Koffie, soep, fris, een ba naan, appel, tomaat en meloen zijn enkele versnaperingen die ze kregen aangeboden. Onderweg waren meerdere EHBO-ers pa raat. En in Poortvliet konden de stramme spieren gratis gemas seerd worden. Dankzij een flink aantal sponsors kan de organisa tie dit tegen een laag inschrijfgeld aanbieden. Van de drie korte afstanden was die van vijf kilometer het minst in trek met slechts achttien deelne mers. Zij liepen ondermeer door drie boomgaarden vlakbij het dorp. Tien kilometer werd door 80 wandelaars afgelegd (vorig jaar 46) en vijftien kilometer door 73 (vorig jaar 77). De Eendracht bode-wisselbeker voor de grootste groep ging naar een club van achttien wandelaars uit Vlaardingen. Op deze drie afstan den gingen 49 streek bewoners van start: 28 Oud-Vossemeer, 12 Sint- Maartensdijk en 9 Tholen. De drukte in De Vossenkuil duur de ook 's avonds voort. Voor het blarenbal, muzikaal opgeluisterd door Garfield, was er een flinke belangstelling. VERVOLG VAN PAG. 1 nam flink toe. De aanschaf van een hefmast in 1968 gaf een stuk verlichting bij het werk. In 1972 werd de aanplant van direct na de ramp vernieuwd met 2000 bomen per ha. Met pneumatisch snoeien op lucht in 1978 werden de werk omstandigheden verder verbeterd. Het bleef niet alleen bij fruitteelt, want Van de Velde werkte ook graag in de akkerbouw, zodat hij zich ook in de suikerbieten van Wisse thuisvoelde. Halverwege de tachtiger jaren vond er weer een herinplant plaats, maar nu met 3000 bomen per ha. Van de Velde kwam toen ook in het ziekenhuis terecht, maar hij was weer snel op de been. Uit de Flevopolder werden insecticiden opgehaald om een roofmijt populatie op te bouwen. Wisse hoopte dat er nog meer der gelijke milieuvriendelijke moge lijkheden zouden komen om de kosten van bestrijdingsmiddelen terug te dringen. In 1988 zorgden flinke hagelbuien voor veel schade. Het fruitteeltbe- drijf vernieuwde verder, o.a. met druppelbevloeiing. Om herplant te bespoedigen, hoopte Wisse op steeds meer zoet water uit het Zoommeer. Dit jaar kwam er 1 ha boomgaard bij, waarmee de totale oppervlakte van Wisse op ruim 14 ha kwam. Aangezien de situatie niet zo rooskleurig is, zei de werk gever te hopen op betere perspec tieven voor de fruitteelt. In zijn dankwoord tot zijn goede sorteerchef betrok Wisse ook mevr. Van de Velde, die al meer dan 30 jaar helpt bij het dunnen en ander werk in de boomgaard. Hij bood haar bloemen aan, zoals ook burgemeester Vogel had gedaan. Voor de jubilaris was er een snor fiets, waarmee hij straks na zijn pensioenering door de Polder kan rijden. "Want je tijd is nu nog meer dan gevuld", zei Wisse. "Naast je werkkring heb je sinds 1960 immers een eigen fruitteelt- bedrijf, samen met je broer. Daar naast ben je bezig met tuinieren en jagen", aldus Wisse, die Maar ten v.d. Velde dankbaar was voor zijn inzet. ZLM-voorzitter A.A. van Nieu- wenhuijzen overhandigde de jubi laris een getuigschrift namens de landbouworganisatie en feliciteer de hem met zijn koninklijke on derscheiding. "Die is je van harte gegund, welverdiend. Ook de fa milie Wisse geluk gewenst. Veertig jaar kun je nauwelijks een dienst verband noemen; het is veel meer een samenwerkingsverband. De ZLM heeft grote waardering voor zoveel trouw en overgave in een boerengemeenschap, een platte landsgemeente zoals St. Philips- land. In 40 jaar deel je vreugde en verdriet. De afstand werkge ver/werknemer is dan nauwelijks aanwezig. Je hebt het bedrijf zien groeien met ups en downs en zo'n onderneming is dan een beetje van jezelf. Je bent ermee ver groeid en ook na je 65ste zul je je daarmee nog verbonden weten. Het is immers uniek, zoveel veran deringen je in 40 jaar hebt meege maakt. Dat is voor ons nog nooit eerder gebeurd!", zei Van Nieu- wenhuijzen, die Van de Velde Gods nabijheid toewenste op zijn verdere levenspad. De jubilaris genoot daarna van de felicitaties, zoals hij in septem ber/oktober ook altijd doet bij het binnen rijden van de oogst. "Dat is het mooiste van het sei zoen. Niet dat we anders om werk verlegen zitten, want er is altijd wel wat te doen in een boom gaard." Hoewel Van de Velde 40 jaar met plezier heeft gewerkt - 'al die tijd hebben we nog nooit geen ruzie gehad' - noemt hij de boomgaard ook net 'een concentratiekamp.' "Je zit opgesloten, je ziet niets. Daarom zou ik 's avonds het liefst wat anders doen, maar dan moet ik naar mijn eigen boomgaard. Tussen half tien en tien uur kom je dan thuis, maar op zaterdag zet ik er om vijf uur een punt achter. Dan vind ik het welletjes." Wisse en Van de Velde hebben de enige appelboomgaarden op St. Philipsland. De oogst gaat naar de veilingen Barendrecht of Ka- peile. Golden Delicious, Elstar, Benoni, Goudreinetten, Cox en Jonagold zijn de neest geteelde appels. Maar echt enthousiast wordt de jubilerende fruitteler pas bij de peren. "De Doyenne du Comice, die lust ik er wel twee per dag. Dan loopt het water in je mond", aldus Maarten v.d. Velde. Zo trots als een pauw zit Maarten v.d. Velde op zijn snorfiets; links zijn vrouw. VERVOLG VAN PAG 1 Versluys noemt de verontrusting van de zeven aannemers 'niet he lemaal onterecht.' "Ze zijn wel erg vroeg verontrust na de discussie in de commissie financiën, want op dit moment verandert er nog niets. De commissie is blijvend op zoek naar bezuinigingen en dan wordt er ook bij de straat- en rio leringswerken naar besparingen gezocht. Maar hoe en wat is nog helemaal niet bekend. Over een eventueel nieuw systeem van aan bestedingen wordt eerst een noti tie gemaakt. De argumenten van de aannemers en de plaatselijke werkgelegenheid vormen dan me de een punt van overweging bij de discussie. De gevolgen van een eventuele verandering moeten ze ker bekeken worden, maar op dit moment wijzigt er niets", zegt wethouder Versluys. Maandagmiddag heeft de ge meente Tholen weer heel wat werkzaamheden aanbesteed. Het grootste karwei was de verbreding van de Veilingweg te St. Anna land, een asfaltwerk, waarvoor vier bedrijven waren uitgenodigd. Van Dijck-Petit uit Middelburg was de laagste met 319.000 gul den. HWZ uit Goes schreef in voor 326 mille, Heijmans uit Roo sendaal voro 329.000 gulden en Jaartsveld uit Steenbergen voor 334 mille. Voor het veel besproken kruispunt Hogeweg/Bloemenlaan in St. Maartensdijk werden drie. St. An- nalandse bedrijven uitgenodigd. Gebr. Moerland was de laagste met 94.500 gulden, gebr. Van Vos sen volgde met 99.750 en C.A. Scherpenisse en Zn. schreef in voor 104.670 gulden. Daarnaast waren er nog drie her- bestratingsbestekken, waarvoor elk twee Thoolse aannemers wer den uitgenodigd. De Kruittoren (- straat) in Tholen, alsmede de Mo lenstraat en Philips de Goe- destraat in Poortvliet worden herbestraat door L. Bolier uit St. Maartensdijk voor 69.500 gulden. C.A. Scherpenisse wilde het voor 73.375 gulden doen. De Bakkerstraat en Dorpsweg in Scherpenisse, de Dr. Taze- laarstraat, Parallelweg (gedeelte lijk) en Achter 't Bos in St. Maartensdijk worden vernieuwd door N. de Rijke uit St. Maartens dijk voor 59.512,50. A. Goede- gebuure uit St. Annaland schreef in voor 60.000 gulden. In Oud-Vossemeer is de herbestra ting van de Marehoekstraat, Bo- nenblokstraat en Patrijzenweg opgedragen aan C.A. Scherpenis se en Zn. uit St. Annaland voor 68.250 gulden, exclusief btw. Aanleg van de definitieve bestra ting in de Philips van Dorpstraat te Oud-Vossemeer wordt voor 36.200 gulden uitgevoerd door A. Goedegebuure uit St. Annaland. Verder is er een leerlingstraatma- kersproject in Stavenisse (ra- batstrook Voorstraat), St. Annaland (Tuinstraat) en Tholen (Doelweg gedeelte). Laagste in schrijver was gebr. Moerland uit St. Annaland met 64.500 gulden voor C.W. van Haaften uit Stave nisse met 67.500 gulden. De aanleg van de definitieve bestrating van een gedeelte 's Gra- venkreek in St. Annaland, alsme de het dempen van de sloot langs een deel van de Hoenderweg, is gegund aan N. de Rijke te St. Maartensdijk. A. Goedegebuure uit St. Analand legt voor 43.413 gulden tegelpa den aan op de begraafplaatsen Poortvliet, Scherpenisse en Oud- Vossemeer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 15