Sint-Annalandse brandweer zevende és Provincie Zeeland Wegenverslag 1991/1992 Prijswinnaar Landbouw Zomerschool voor ouderen Scholenfusie Steenbergen Rehoboth chr. mavo Tholen Donderdag 17 juni 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 COMMISSIES Beperkte overzetcapaciteit van de veren over de Westerschelde en tariefstijgingen zouden er de oorzaak van kunnen zijn dat de veerdiensten wat minder worden gebruikt de laatste jaren. Ook de openstelling van de Liefkenshoektunnel zou een rol kunnen spelen. Deze argumenten worden aangevoerd in het onlangs verschenen provinciaal wegenverslag 1991/1992. Landbouw grijpt te veel en te vaak naar bestrijdingsmiddelen Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Rectificatie Waarnemer Rabo Sint-Annaland Geslaagd dus gefeliciteerd Sportschool Umo I.V.N. Diversen AOC-Zeeland Thoolse scholengemeenschap Thoolse stichting vakopleiding Reg. Scholengemeenschap 't Rijks Pak even uw zakboekje Christian van 't Hof bedwingt damescrack Minder bonificatie door voorzichtige aanpak De St. Annalandse brandweer is bij gewestelijke wedstrijden in Oostkapelle zaterdag zevende gewor den. Bram van Iwaarden eiste echter een ereplaats op omdat hij met 288 punten de beste van alle elf bevel voerders was. Juiste reddingen Marco-Leer in nieuwe vestiging Gedeputeerde Dijkwel bekijkt de uit handen van mevr. baronnesse M.M. van Heemstra - de Braauw ontvangen wisseltrofee De Stichting Stijgbeugel heeft de provincie Zeeland onderscheiden door haar de Stijgbeugeltrofee 1992 toe te kennen. Namens het provinciaal bestuur mocht gede puteerde A.J. Dijkwel de wissel trofee in ontvangst nemen uit handen van de voorzitter van de Stichting Stijgbeugel, mevrouw baronesse M.M. van Heemstra - de Braauw. De provincie heeft de prijs gekregen omdat zij in 1992 de meeste bouwkundige aan passingen heeft verricht ten be hoeve van lichamelijk en zintui- gelijk gehandicapten. Aan de wisseltrofee is een bedrag ver bonden van vijfduizend gulden. Het provinciaal bestuur toonde zich bij monde van de heer Dijk wel gelukkig met de prijs maar gaf tegelijkertijd aan dat het ei genlijk gaat om het aanbrengen van specifieke voorzieningen die niet specifiek horen te zijn: het gaat om het toegankelijk maken van voorzieningen. In Zeeland zijn vorig jaar 21 aanpassingen gere aliseerd. De kosten werden gedragen door provincie, ge meenten, bedrijfsleven en diverse stichtingen. Enkele voorbeelden zijn aanpassingen van een wagon van de stoomtram Goes-Borsele, Scoutingcentrum 't Jagertje in Hulst, sanitaire voorzieningen in Sportcentrum Onderdak in Zie- rikzee en de bibliotheek in Axel. Het is nog niet bekend wat de provincie gaat doen met de vijf duizend gulden. De Zeeuwse Stichting Gehandicaptenbeleid, ook aanwezig op de prijsuitrei king, gaf alvast een suggestie: het vervaardigen van informatie materiaal in braille door en voor musea die beschikken over voor visueel gehandicapten tastbare collecties. De Stichting Stijgbeugel reikte de wisseltrofee voor de derde keer uit. Eerder ging de prijs naar de Nieuws provincies Noord-Brabant en Friesland. Het doel van de stichting is, te bevorderen dat gehandicapte mensen zo goed mogelijk kunnen meedoen aan het gewone maatschappelijke verkeer. De stichting doet dit werk al 25 jaar. Men is begonnen vanuit een boerderij en manege, vandaar de naam Stijgbeugel, waar gehandicapten konden paardrijden. Om ruimer te kunnen werken is de boerderij en de manege verkocht en probeert men op velerlei wijze accommo daties op het gebied van recrea tie en toerisme toegankelijker te maken voor gehandicapten. Woensdag 23 juni, aanvang 14.00 uur, vergadert de afdeling voortgezet onderwijs en volwasseneneducatie van de provinciale onderwijsraad. Men gaat praten over kerntaken en subsidiebeleid provincie Zeeland, het voorontwerp van het plan jeugdhulpverlening Zeeland 1994 - 1997, voortijdige schoolver laters, de opvang van allochtone leerlingen in het voortgezet onderwijs in Terneuzen, het on derwijsvoorrangsbeleid, scholen gemeenschapsvorming, natuur- en milieu-educatie, wet educatie en beroepsonderwijs en blijven leren, en, tot slot, de jeugdge zondheidszorg door de ggd. De vergadering is openbaar en vindt plaats in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middel burg. De vergaderstukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Het verkeer op de provinciale wegen neemt in Zeeland meer toe dan gebruikelijk in veel andere delen van het land. Uit onderzoeksgegevens zou blijken dat de veren over de Wester schelde een barrière zijn in het verkeer van Zeeuwsch-Vlaanderen met andere delen van Zeeland. Een ander onderzoek maakt duidelijk dat er op een zonnige topzomerdag, 3 augustus 1991, langs de kustlijn plek zat is voor parkeren. Natuurlijk waren er volle plekken, maar 21% van de totale capaciteit was niet bezet. Het verkeer in Zeeland eiste 1223 verkeersslachtoffers in Zeeland in 1991: 58 doden en 1165 gewonden. De kwaliteit van het openbaar vervoer is gebaat bij experimenten als bijvoorbeeld zomerbus en regiotaxi. Onder meer deze conclusies en feiten zijn te lezen in het onlangs verschenen Wegenverslag 1991/1992 van de provincie Zeeland. Ingaand op de ontwikkelingen van het verkeer stelt men verder dat de groei op de primaire wegen lager uitvalt dan het landelijk gemiddelde. Primaire wegen zijn hoofdverkeersaders die door het rijk worden beheerd. De mindere j groei zou volgens de verslaggevers te maken kunnen hebben met de betrekkelijk lage kwaliteit van dit soort wegen in Zeeland, met uitzondering van de A 58. De samenstellers van het verslag vrezen dat het openbaar vervoer de komende tijd te maken zal krijgen met negatieve gevolgen van eerder doorgevoerde (rijks)bezuinigingen. Vandaar dat men er voor pleit experimenten te houden als aanvulling op het gebruikelijke openbaar vervoer. Bij aktiviteiten voor het verhogen van de verkeersveiligheid is in 1991 de aandacht vooral uitge gaan naar Zeeuwsch-Vlaanderen. In samenwerking met andere overheden, politie en Veilig Ver keer Nederland is de situatie in dit deel van Zeeland uitvoerig onder de loep genomen. Op grond van de bevindingen zijn drie acties uitgevoerd. In juli 1992 is een verkeersveiligheid- campagne gestart, op rijksweg 61 (tussen Breskens en Terneuzen) is een radarsnelheids- project opgezet en het project Integraal Gericht Verkeerstoe zicht is begonnen. In dit project zorgen onder meer politie, weg- beheerders en Veilig Verkeer Ne derland gezamenlijk voor toe zicht, voorlichting en het nemen van kleinschalige maatregelen. Het doel is te komen tot veran dering van het gedrag van de weggebruiker, om langs die weg de verkeersveiligheid te vergroten. Een andere manier om te werken aan de verkeersveiligheid is natuurlijk door voortdurend let terlijk aan de weg te timmeren: wegen verbeteren, fietspaden aanleggen. Het verbeteren van de verkeersveiligheid is ook dan steeds uitgangspunt. Over de WOV is in het verslag te lezen hoe de ontwikkelingen waren tot en met november vorig jaar. Het wegenverslag geeft voorts een overzicht van een veelheid aan werken die zijn uitgevoerd of op het punt staan onder handen te worden genomen. De huidige landbouw gebruikt nog te veel en te vaak allerlei bestrijdingsmiddelen. Dat is de conclusie die te lezen valt in het onderzoeksrapport "Kerend Tij voor de landbouw". In opdracht van het provinciaal bestuur is het onderzoek uitgevoerd door het adviesbureau Nieuwland uit Wageningen. Sleutelwoord in de landbouwsector zou moeten zijn, duurzaamheid. Daar wordt onder verstaan dat in de bedrijfsvoering rekening wordt gehouden met het milieu, door zo weinig mogelijk gebruik te maken van bestrij dingsmiddelen. Natuurlijk moet de landbouwer wel zijn boterham De ZLM-manifestatie "Werken aan morgen', donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 juni, vindt plaats in Veiling CHZ in Kapelle. In de vorige uitgave van Abdij Nieuws stond "Zeelandhallen Goes" abusievelijk vermeld als plaats van handeling. op het bedrijf kunnen verdienen. Vandaar dat inkomensvorming voor de boer een tweede uit gangspunt is bij de term duurzaamheid. Duurzame landbouw is grofweg te verdelen in twee richtingen: geïntegreerde landbouw en bio logische landbouw. In de geïnte greerde landbouw legt men zich toe op het beperken van het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Dat kan door nauwkeurig te letten op de groei van de gewassen. Hierdoor kunnen bestrijdings middelen worden ingezet op de meest noodzakelijke momenten. In de biologische iandbouw wordt helemaal geen gebruik gemaakt van chemisch-synthetische be strijdingsmiddelen. Het onderzoeksrapport is samengevat in een informatie blad. Dat blad is gratis verkrijg baar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, telefoon 01180- 31400. Tijdens de ZLM-manifestatie "Werken aan morgen", 17 t/m 19 juni in Kapelle, zal een deel van de stand van de provincie zijn ingericht rondom het onderwerp 'duurzame landbouw'. Ouderen die in de zomerperiode niet op vakantie gaan, maar ook niet thuis willen zitten, kunnen meedoen aan de Zomerschool. Het Ree (regionaal educatief cen trum voor volwassenen) organi seert die in de week van 12 juli rond het thema 'Zeeland, vroeger en nu'. Vijf dagen achter elkaar zijn er lezingen, excursies, gesprekken en gezelligheid. De deelnemers gaan elke avond ge woon naar huis en komen 's mor gens weer naar het Rec-gebouw in Goes. Op de openingsdag schetst gede puteerde J.I. Hennekeij de sterke en zwakke kanten van Zeeland. Ook komen de ontwikkeling van bevolking en cultuur aan bod. De tweede dag staat het landschap centraal, de derde dag de Zeeuwse dialecten. De vierde dag is gewijd aan landbouw en visserij en de slotdag aan Zeeland vroeger en nu. In het programma zijn excur sies opgenomen door het land schap, naar een landbouwbedrijf, een visserijproject op Neeltje Jans en een industrieel bedrijf in het Sloegebied. Bij de Zomerschool wordt het leerzame gecombineerd met ont spanning en gezelligheid. Zo is er ter afsluiting van de week een bar becue. Deelnemers hoeven geen bepaalde vooropleiding te heb ben. Belangstellende ouderen kunnen zich aanmelden bij het Ree in Goes. Het bestuur van de Rabobank Sint-Annaland/Poortvliet heeft dhr. A. Slieker uit Sliedrecht be noemd tot waarnemend algemeen directeur. Hij vervangt dhr. A. van der Perk, die sedert enige tijd door ziekte verhinderd is om zijn werkzaamheden uit te voeren, al dus een mededeling van het bestuur. Begin dit jaar kon hij door een ongeluk op de ijsbaan zijn taak gedeeltelijk niet invul len. Dhr. Slieker is door het bestuur en de raad van toezicht, in overleg met en op advies van de directie van het regiokantoor te Bergen op Zoom, voor onbepaalde tijd aan getrokken. Slieker is in dienst van Rabobank Nederland om bij ziek te of andere redenen van het ont breken van een directeur, in te vallen. Er zijn nu twee Thoolse Raboban- ken met een waarnemend direc teur: Tholen na het plotselinge vertrek van W.H. Louwerse en St. Annaland door de ziekte van A. van der Perk. Zeeuwse Bibliotheek. In het alge meen bestuur van de Zeeuwse Bi bliotheek is namens de provincie gedeputeerde drs. G.L.C.M. de Kok benoemd als opvolger van mevrouw G. de Vries Hommes. Berichten voor - gratis - plaatsing in deze rubriek kunnen telefo nisch worden doorgegeven aan de redactie, 01665-2752. Aan de Rehoboth scholengemeen schap voor basisvorming, vbo en mavo te Tholen zijn voor het eindexamen mavo geslaagd: Oud-Vossemeer: Jaap Boogaard, Martijn de Kreek, Robert Metske, Marscha Ponse, Jeanine Tange. Poortvliet: Anco Fase. Scherpenisse: Renate Dijke, Lené Wessels. St. Annaland: Rianne Bruijnzeel, Nadja Goedegebuure, Ilse van der Klooster, Ilze Polderman. St. Maartensdijk: Joscelin van Houdt, Johanna Nelisse, Jacob Priem, Luciel de Rijke, Yvonne Scherpenisse, Joke Snoep. Tholen: Jan Boer, Johan van den Boogaart, Adriaan Bout, Michiel van Dijk, Bianca van Dijke, Cori- na van Dijke, Marieke Keijzer, Eric Quist, Jaap Roggeband, Arie Schot, Peter Wilsing. Bij sportschool Umo uit Roosen daal zijn de volgende karateka's geslaagd: Ruud Heshof voor blauwe band; Devlin en Marvin van As, Char lotte en Ard Geluk en Erik van Gorsel voor groene band; Eugène van Meel voor oranje band. De lessen zijn in Tholen gegeven door Otto Bakker derde Dan. Het diploma natuurgids van het instituut voor natuureducatie (IVN) is behaald door: Ineke Brevet en Jan Putters uit Sint-Maartensdijk, Tineke Fopma uit Scherpenisse, Corry Moeliker uit Poortvliet en José Kunst uit Sint-Philipsland. Mariëlle Vissers uit Scherpenisse is aan de kappersacademie te Rot terdam geslaagd voor het examen vakbekwaamheid kappen. Aan de afdeling mbo van het AOC-Zeeland te Goes zijn de vol gende leerlingen geslaagd. Vakrichting akkerbouw: M.C. van der Male uit Poortvliet, K.M. Stouten uit St.Maartensdijk en S.J.B. Verbogt uit Tholen. Vakrichting fruitteelt: H. Tim- mers uit St.Philipsland. Aan de Thoolse scholengemeen schap (TSG) slaagden 14 leerlin gen voor het MAVO-diploma. Het is de laatste lichting MAVO- scholieren op de TSG. Oud-Vossemeer: Marko de Jonge. Poortvliet: Anita Goudzwaard. Scherpenisse: Annemieke Breure en Mariëlle Wesdorp. Sint-Annaland: Niels Keur. St. Maartensdijk: Remco Flik- ert, Miranda Noom, Jos Oost- dijk, Corné Polderman en Helène Reedijk. Tholen: Mariska van As, Mariëtte van der Donker, Joyce Karremans en Nadia Lamrhari. VBO/LH NO, afdeling ver zorging: Oud-Vossemeer: Pascal van Driel, Saskia van Gorsel en Shireen van Maanen. St.Annaland: Ineke Gunter, San dra Gunter, Jessica van 't Hof, Conny Rijnberg, Leontine van Poortvliet en Davida Scher penisse. St. Maartensdijk: Digna Hoek en Gerdien Schot. Tholen: Wendy de Jonge, Daniëlle de Graaf, Patricia de Graaf, An drea van der Jagt, Colinda de Jonge, Samira Oumhamed, Mar- cella Schults, Monique van der Steen en Wilma Verkerke. VBO/LTO, afdeling bouw techniek: St. Annaland: Patrick Ketting. Tholen: Dion Burgers, Arco Kot, Jaap van der Male, David Noom en Richard van Vossen. VBO/LTO, afdeling motorvoer tuigentechniek: Poortvliet: Mart van Houdt, Henk Uijl en Leo Vroegop. St.Annaland: Aschwin Burgers, Wilbert Dunki-Jacobs, Marco de Jonge en Jeroen Saarloos. St.Maartensdijk: Niek Meerman, Hennie Potappel en Marco Stouten. Tholen: Ronald van Dijke, Fran- cel Kousemaker en Jeroen Zoe- teweij. VBO/LTO, afdeling mechanische techniek: Poortvliet: Kees Kleppe en Linda Kouwen. Scherpenisse: Jacqueline Jansens, Nico Rijstenbil en Mariska van der Werf. St. Annaland: Jacob Elenbaas, Ronnie Keur, Johan Scherpenisse en André Weijler. St. Maartensdijk: Angelique Geu ze, Corina Janssen, Janco Koop man, Lennard van de Ree en André Stolk. Stavenisse: Jody van Hemert. Tholen: Rachid Al Hor, René van den Berge, Jeffry Boer, Marco de Groen, Sjaak Hage, Johan Nelis se, Barry Schot en Patrick Theunisse. Aan de Thoolse stichting voor vakopleidingen te St. Maartens dijk slaagden voor de computer cursus MS-DOS: Poortvliet: K.J. Hoek- van Dijke. St. Maartensdijk: J.A. van Balen, J.C. Kwaak, J.J. Kwaak en C. Rijnberg. Tholen: A.J. Rijnberg. Goes: P.J.F. Castricum. Dezelfde stichting verzorgde een cursus TIG lassen aluminium en staal voor werknemers van het be drijf Goedhart b.v. te St. Maar tensdijk. Vijf cursisten kregen een gertificaat voor aluminium, een voor staal: Oud-Vossemeer: Andries Kersber gen en Frangois Heyboer. St. Maartensdijk: Jurgen Pot en Henk van Zetten Tholen: Kees Scheermeijer en Erik Offermeijer (staal). MAVO Poortvliet: Sandra Wouterse St.Maartensdijk: Maikel Bogers, Sandra v.d. Hoeven, Martin Kaas hoek, Natascha Mouwen, Ludwig Mulders en Jeffrij Stoutjesdijk St.Philipsland: Roland Walpot Stavenisse: Caroline Geluk en Ki- ra van Prooijen Tholen: Edwin van Enck, John van Kuijk en Peter Wiersma HAVO Oud Vossemeer: Willem Pons Poortvliet: Mariël Kers Scherpenisse: Janine Hage en Jea- nette Oostdijk St.Annaland: Liza van Iwaarden St.Maartensdijk: Marleen Guil- jam, Daisy v.d. Hoek, Marjolein Mol, Kees Poot en Mario Po tappel St.Philipsland: Cindy Reijngoudt en Clarinda Verwijs Stavenisse: Marga Lindhout Tholen: Patricia Berrevoets, Joan Blaas, Henk Boer, Karin Deurloo, Peer Deurloo, Tom le Due, Mauri ce Laban en Christianne Verduit. VWO Scherpenisse: Pia Jansens St.Annaland: Jonno den Engels man, Anneke Kleinveld en Willi am Rijnberg St.Maartensdijk: Henriëtte o/d Brouw, William o/d Brouw, Je roen Kloet en Colinda Mulders St.Philipsland: Jolanda van Ou denaarde en Miranda Timmers Tholen: Esther Deurloo, Jan Gei- lings, Wim Geuze, Ronald v.d. Laan, Christian Moeliker en Elly v.d. Munnik. Radio-opname E.O. De Evangeli sche Omroep maakt zaterdag om 19.30 uur in Middelburg een radio-opname van het program ma 'Laat ons de rustdag wijden.' In de Nieuwe Kerk verlenen het chr.gem.koor Besorah o.l.v. Wim Klein Haneveld, organist Kees Bruggeman en ds. L. Wullschleger hun medewerking. Behoud marechaussee. In een ge zamenlijke brief van de commis saris der koningin in Zeeland, de hoofdofficier van justitie en de burgemeester van Terneuzen wordt bij de ministers van binnen landse zaken, defensie en justitie met kracht gepleit voor de in standhouding van de brigade Ter neuzen van de Koninklijke Marechaussee. THOLEN 18 juni Bingo soos, Ten Anker 14 u. 19 juni Open Thoolse fietsdag, startplaatsen in elke kern, div. af standen 19 juni Fancy-Fair, De Kraal 10-12 u. 26 juni Orgelconcert door Vin cent de Vries in N.H. kerk, 20 u. 27 juni Einduitvoering Zeeuwse Muziekschool, Meulvliet 19.30 u. 29 juni Bingo en verloting Anib, 't Visnet 14 u. OUD-VOSSEMEER 19 juni Clubwedstr. hsv 't Schar retje, Hoge Bomen 14.15-17.15 u. 19 juni Optreden jazzballet Laura Ouwens, Vossenkuil 18.30 en 20 u. 19 juni Schuurfeest PJZ, m.m.v. Flat Out, Langeweg 3 22 juni Steengrillen met verloting AVB, Vossenkuil 19 u. 26 juni Wandeltocht gymver. Spi- do, 5, 10 of 25 km. start Gymzaal B. Kooijmanstr. SINT-ANNALAND 26 juni Diploma-middag (gevor derden) t.t.v. Smash'76, Wellevae- te 15 u. 29 juni Diploma-avond (begin ners) t.t.v. Smash'76, Wellevaete 19 u. t/m 29 okt. 3 Tentoonstell. in streekmuseum De Meestoof. 1. De watersnoodramp 1953 en haar gevolgen; 2. werk van kunstenares Marie Slager o.a. schilderijen; 3. akkerbouw- en veeteeltonderwijs, geopend van di t/m za 14.15-16.45 u. SINT-MAARTENSDIJK 28 juni t/m 1 juli Smalstadswan- deltochten, start St. Maartenshof, 18 u. 29 juni Muziekver. Euterpe haalt spullen op voor rommelmarkt, vanaf 18.30 u. SCHERPENISSE 19 juni Vrijeviswedstr. hsv 't Scharretje, Anna Vosdijkpolder 14-17 u. POORTVLIET 19 juni Braderie SINT-PHILIPSLAND 25 juni Psalmzangavond, koor- en samenzang, kerk Oud. Ger. Gem. in Ned., Achterstr. 20 u. 26 juni Braderie in centrum, 9-21 u. BERGEN OP ZOOM t/m 27 juni Expos, hedendaagse figuratieve beeldhouwkunst uit Brabant, Markiezenhof t/m 4 juli Expos, van Piet Middel- hoek, schilderijen van vetkrijt en olieverf, Markiezenhof t/m sep. Elke zaterdag huifkar tocht met gids door historische stad, vertrek 13 t/m 16 u. vanaf VVV-kantoor Beursplein t/m 18 sep. Bezichtigen St. Ger- trudiskerk, iedere donderdagmid. 13-16.30 u. film film film ROXY I: Stay tuned - a.l., do 20.15 u., vr 19 en 21.30 u., za en zo 14, 19 en 21.30 u., ma en di 20.15 u., wo 14 en 20.15 u. ROXY 2: Sommersby - a.l., do 20 u., vr, za en zo 18.45 en 21.30 u., ma, di en wo 20 u. Ferngully, het laatste regenwoud - a.l., za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Loaded weapon I - a.l., do 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Falling down - 12 jaar, do 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Nowhere to run - 12 jaar, do 20 u., vr en za 19 en 21.30 u.f zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en wo 20 u. The junglebook - a.l., za, zo en wo 14 u. Christian van 't Hof uit St. Annaland heeft tijdens het bestuurstoernooi in Hoogerheide de aanstaande ere divisiespeelster Marlies Somers-van Happen een gelijkspel afgedwongen. Deze crack, lid van de organiserende vereniging Hotak '68, bleef vier heren de baas en won het toernooi. Christi an van 't Hof eindigde in de hoogste klasse op de vierde plaats. De gezelligheid stond voorop vrijdag avond, maar toch werd er fanatiek gespeeld door de vijf bestuursleden van Smash '76. Carla v.d. Steen werd in haar poule zesde. Voorzitter Kees Vroegop leverde een prima prestatie met zijn derde plaats. Omdat hij o.a. won van David van Driel, moest het laatste bestuurslid genoegen nemen met een vierde stek. Een klasse hoger werd Adrie Aarnoudse vijfde. De jubilerende club Hotak won de verenigingsbeker. Smash eindigde op een gedeelde vijfde plaats. Zaterdag a.s. is het in sportzaal de Wellevaete vrij spelen van 15.00 tot 17.00 uur. De mavo Petrus Canisius, lts St.Joseph en hno De Bongerd te Steenbergen fuseren met ingang van 1 augustus. De nieuwe school krijgt de naam Scholengemeen schap Steenbergen voor ma- vo/vbo. Ze wordt ondergebracht in de gebouwen van de lts en de hno aan de Molenweg. Met name voor het hno-pand vergt dat een fikse verbouwing. Op de plaats van de mavo aan de Westdam ko men waarschijnlijk bejaardenwo ningen. De nieuwe scholengemeenschap zal ongeveer 550 leerlingen gaan tellen. Op de fusie is positief ge reageerd door de ouders en uit het Steenbergse basisonderwijs. Voor het nieuwe schooljaar zijn al der tig brugklas-leerlingen meer aan gemeld dan vorig jaar. Na de vakantie gaat ook de basis vorming op de school beginnen, met de nieuwe vakken techniek, verzorging en informatiekunde. In de loop van het jaar zal het mi nisterie waarschijnlijk toestem ming geven om het huidige lts-gebouw uit te breiden met een lokaal handvaardigheid en een grootkeuken met restaurant. Ook de aanvalsploeg 1 en 2 (Adrie v.d. Reest en Han Ridderhof) deed het uitstekend met een twee de plaats: 236 punten. Pompbe diende Nico Overbeeke kreeg maar 98 punten (een tiende plaats) omdat hij volgens de jury veel te vroeg de pomp ingescha keld had. Leo van Poortvliet en Johan Elenbaas verzamelden 214 punten. Dat bracht het technisch totaal op 1024 punten, goed voor een vijfde plaats. De bonificaties lagen echter met 117 voor redtijd en 24 voor werktijd aan de lage kant. Bij de provinciale wedstrijd werd St. Annaland eerste door het ra zendsnelle optreden. Die rol werd zaterdag in Oostkapelle overgeno men door het Zeeuws-Vlaamse Westdorpe, dat met 1214 punten zegevierde, voor het Limburgse Beesel/Reuver met 1204 p. Derde was Sas van Gent met 1202 p. St. Annaland nam het zekere voor het onzekere, gewaarschuwd door een tekst in het programmaboek je, dat de jury 'juiste reddingen hoger zal waarderen dan onver antwoorde reddingen.' Zo werd in Oostkapelle onder dekking van een straal een slachtoffer op zol der gered, wat volgens de jury niet nodig was. St. Annaland twijfelde nog even, maar mede omdat er een houten vloer in zat, werd het slachtoffer pas onder dekking van een straal weggehaald. Het draaiboek in Oostkapelle ging uit van een bromfietser die zijn tweewieler in een schuurtje, net buiten de bebouwde kom, aan het repareren was. Daarbij was brand ontstaan met een doorslag naar de zolder. De aanwezige trap was niet meer te gebruiken. De brandweer zette een eigen trap tegen het schuurtje en keek op de zolder, waar een vriend van de bromfietser bleek te liggen. Het pand zat vol met rook, geleverd door een rookaggregaat. Dit werkt realistisch, maar de juryle den moeten dan ook gemaskerd zijn. St. Annaland ontdekte beide slachtoffers en leverde ze af bij de EHBO-post. Door de voorzichti ge aanpak kwam de snelheid wat in het gedrang; vandaar de zeven de plaats in de eindrangschikking. De wedstrijden zitten er nu weer op. Eind dit jaar staat alleen de Zeeuwse najaarswedstrijd nog op het programma waarbij de vier Thoolse korpsen elk 1 of 2 man leveren voor een eilandelij ke ploeg. Bevelvoerder Iwaarden. Bram van De volledige uitslag van de ge westelijke wedstrijd te Oostkapel le in de tweede klas lage druk luidt: 1. Westdorpe 1214 p 2. Bee- sel/Reuver 1204 p 3. Sas van Gent 1202 p 4. Hoek 1199 p 5. Kruinin- gen 1185 p 6. Sluis 1173 p 7. St. Annaland 1165 p 8. Hydro Agri 1125 p 9. Putte 1118 p 10. IBC Best Uil p 11. Klundert 1002 p. De eerste twee gaan door naar de landelijke wedstrijden in Heeren veen. Bij de bevelvoerders was St. Annaland eerste met 288 p; Bee- sel/Reuver en Sas van Gent volg den met elk 286 p. Marco-Leer te Brouwershaven heeft een nieuwe behuizing gevon den. Het bedrijf, dat lederen bankstellen, scheeps- en auto interieurs opnieuw kleurt, zit nu op het adres Spuiwekken 21 op het bedrijventerrein. Marco-Leer heeft een concept ontwikkeld om elke leersoort van een nieuwe afdek- en beschermlaag te voor-, zien. In combinatie met het spui ten kunnen, in de meeste gevallen, kapotte stukken leer vervangen worden. Een behandeling neemt ongeveer tien dagen in beslag. Het bedrijf in Brouwershaven is ge opend van maandag t/m vrijdag.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 7