Provincie Zeeland Opknapwerk Zestig km. fietsen rond Stavemsse Muziek in binnenstad Werken aan morgen Bekendmaking Loïs Lane en De Dijk op Schouwen Volkshogeschool en Interlineair werken samen Actie tegen sproeien tuin Donderdag 10 juni 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Jaagpad langs Kanaal door Walcheren en Postweg tussen Kapelle en Yerseke krijgen opknapbeurt Het werk aan het Jaagpad neemt veertien dagen in beslag, aan de postweg wordt vier maanden gewerkt COMMISSIES IN BEROEP Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Milieuverslag 1992 Postweg Jaagpad Directie Milieu èn Waterstaat Provincie Zeeland Ontwerp-vergunningen gemeente Tholen Pak even uw zakboekje Je afdeling basis- en speciaalon- derwijs van de provinciale onder wijsraad vergadert woensdag 16 juni, aanvang 14.00 uur. Geagendeerd staat onder meer het volgende: project leesbevor dering, reductie werkdruk jeugd- artsen, stand van zaken project versterking plattelandsscholen en het advies voorontwerp plan jeugdhulpverlening 1994-1997. De vergaderstukken liggen ter in zage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Mid delburg. De vergadering is open baar en vindt plaats in het provin cie, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. De Arob-commissie uit gs houdt dinsdag 15 juni, aanvang 15.20 uur, een hoorzitting. Burgemeester en wethouders van de gemeente Bruinisse hebben een verklaring van geen bezwaar gevraagd voor de bouw van een garage aan de Molenstaart 42 in Bruinisse. Gedeputeerde staten hebben geweigerd de verklaring af te geven. De betrokken inwo ner van Bruinisse is het daar niet mee eens, vandaar het bezwaar schrift. De tweede kamer uit gs behan delt dinsdag 15 juni vijf beroeps schriften algemene bijstand van inwoners Vlissingen, Oostburg (drie maal) en Heinkenszand. De zittingen beginnen om 14.00 (inwoner Vlissingen), 14.20, 14.30 en 14.40 uur (inwoners Oostburg) en 15.00 uur (inwoner Heinkenszand). Woensdag 16 juni, 9.10 uur, be handelt de voorzitter van gedepu teerde staten, een bewaarschrift over het weigeren van spoedshal ve bijstand voor een inwoonster van Terneuzen. De zittingen zijn openbaar en wor den gehouden in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42 in Mid delburg. Nieuws Wie na wil gaan wat het provinci aal bestuur in 1992 heeft gedaan aan het verbeteren van het mi lieu, kan het Milieuverslag van dat jaar opvragen bij het informatie centrum van de provincie. Hoe hangt de vlag erbij bij de uitvoe ring van het provinciaal milieube- leidplan Kerend Tij, daar gaat het om. Te lezen valt dat de proble men over de volle breedte zijn aangepakt, er zijn concrete resul taten geboekt en een aantal pro blemen zijn weerbarstiger dan men dacht. De kwaliteit van de lucht is in een aantal opzichten verbeterd. De noodzakelijke samenwerking tus sen verschillende overheden komt op gang, om de regels te handhaven wordt er meer gecon troleerd en de achterstand bij het aanpassen van de vergunningen is een stukje ingelopen. Bodem bescherming en bodemsanering gaan gestaag voort, er kwamen proefprojecten voor duurzame landbouw en de eerste bedrijfsmi lieuplannen zagen het licht. Tot de categorie weerbarstige problemen hoort de afvalverwijde ring. Het totstandbrengen van een werkbare organisatiestruc tuur vraagt veel inzet, melden de schrijvers van het verslag. Dat geldt ook voor het benaderen van allerlei .maatschappelijke groepe ringen, de doelgroepen. Zij heb ben een eigen verantwoordelijk heid en moeten er voor zorgen dat hun bedrijvigheid de draag kracht van het milieu niet te bo ven gaat. Het milieuverslag is te verkrijgen bij het indformatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, telefoon 01180-31400. Vanaf 22 juni wordt gewerkt aan het deel tussen de draaibrug Sou burg en Middelburg. Alternatief voor de fietsers is dan de vent- weg van de Nieuwe Vlissingse- weg. Het werk kan alleen worden gedaan bij goed weer. Bij aanhou dende regen wordt het karwei uit gesteld. Direct na Pinksteren is begonnen met de reconstructie van de Postweg tussen Kapelle en Yerse ke. De werkzaamheden aan het Jaagpad langs het Kanaal door Walcheren beginnen maandag 14 juni. De reconstructie van de Postweg duurt tot 1 oktober. Dan zou de hele weg weer voor het verkeer beschikbaar moeten zijn. Voor de afwerking is dan nog een maand nodig. Het eerste deel dat wordt aange pakt ligt tussen de oprit naar de Postbrug en de Akkerseweg. Over een lengte van 400 meter worden de klinkers en tegels ver vangen door asfalt. De weg krijgt zo een breedte van zes meter. Bij de Akkerseweg wordt tegelijker tijd een veetunnel gebouwd. De eerste maand wordt alle ver keer over het fietspad geleid. Met een verkeerslichtinstallatie wordt beurtelings voorrang verleend aan auto- en fietsverkeer in beide richtingen. Die situatie zal naar verwachting tot 1 juli duren. Daar na wordt het wegvak tussen de voet van de oprit van de Post brug en Yerseke voor autover keer gesloten. Het fietspad blijft beschikbaar. Aanwonenden kun nen dan met de auto gebruik ma ken van het fietspad. Andere au tomobilisten zijn in die tijd aangewezen op de route Yerse- ke-Wemeldinge via de Breedsen- dijk. Rond september kan het wegvak weer worden opengesteld voor het verkeer, zij het dat dan nog wat aanvullend werk moet wor den uitgevoerd. In het deel van de Postweg tus sen Kapelle en de oprit naar de Postbrug worden in de vakantie periode de ondergrondse kabels verlegd. Het verkeer ondervindt daarvan geen hinder. Direct na de vakantie, half augustus, wordt de weg onderhanden genomen. Ook hier wordt dan alle verkeer via een verkeerslichtinstallatie over het fietspad geleid. Aange nomen wordt dat de vertragingen die daarbij ontstaan vrij groot zul len zijn. De overlast duurt tot on geveer half september, waarna in drie weken tijd het ontbrekende vak tussen Kapelle en de Post brug wordt uitgevoerd. Bij de toe gang tot Kapelle wordt in de de rijbaan een snelheidsremmer aan gebracht. Als alles goed gaat is de klus 1 oktober geklaard en is de weg weer beschikbaar voor het verkeer. Door de wegwerken moeten de populieren aan de kant van Yerse- Jaagpad ke worden gerooid. De bomen zijn bijna kaprijp. Van de essen bij Kapelle moeten er ongeveer der tig worden gerooid. Om de weg toch weer in het groen te krijgen, wordt een beplantingsplan opge steld. De uitvoering ervan is voor zien in de winter van 1993/1994. Als het weer meewerkt is het Jaagpad langs het Kanaal door Walcheren 25 juni opgeknapt. Met een freesmachine worden de hobbels en slechte plekken weggehaald en wordt vervolgens waar nodig het asfalt voorzien van een nieuwe laag. Het gaat om het westelijk Jaagpad. Eerst wordt gewerkt aan het deel tus sen Vlissingen en de draaibrug Souburg. Fietsers kunnen de brug oversteken en gebruik ma ken van het oostelijk Jaagpad. Regeren is vooruitzien, ook op provinciaal niveau. Het thema van de ZLM-manifestatie "Werken aan morgen" is het provinciaal be stuur dan ook uit het hart gegre pen. Vandaar dat de provincie met een stand aanwezig is op de manifestatie in de Zeelandhallen in Goes, donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 juni. Het provinciaal bestuur beweegt zich op vele terreinen. De laatste jaren is drie miljoen gulden be steed aan projecten in de land bouw. Welke projecten dat zijn wordt in de stand inzichtelijk ge maakt. De provinciale waterhuis houding is in een plan vervat. Alfe facetten van water komen erin aan bod, inclusief de oevers. Hoe muskusratten die zich nestelen in de oevers worden bestreden, wordt duidelijk bij het bekijken van de klemmen en fuiken. Bo vendien is er geschreven informa tie beschikbaar over het hoe en wat van de holengravers. Aandacht is er voor grote ver- keers- en vervoersprojecten: de Westerschelde Oeververbinding en de bouw van de nieuwe dub beldekker voor het veer Vlissin- gen-Breskens. De Schelde van bron tot Noordzee is in foto's ge vangen. Activiteiten in de haven- schapsgebieden aan weerszijden van de Westerschelde worden aan de hand van beeldmateriaal getoond. Dat geldt ook voor het wonen en werken in de Kanaalzo ne. De provincie helpt de natuur een handje door verdroogde en ver ruigde gebieden weer gezond te maken. Overschietende hoekjes bij wegen worden bij voorkeur in gericht op basis van oude land schapsideeën. Het moernerings- landschap bij Goes is daarvan een voorbeeld. Wie met provinciale bestuurders van gedachten wil wisselen tij dens de manifestatie kan op be paalde uren terecht in de stand. Aan het bestuurdersspreekuur doen alle leden van het college van gedeputeerde staten mee. Vrijdag 18 juni, 19.00-21.00 uur: gedeputeerde D.J.P. Bruinooge (landbouw, economie, haven schappen financiën), gedeputeer de A.J. Dijkwel (volksgezondheid, ouderenbeleid, onderwijs, eman cipatie, gemeentelijke herinde ling), gedeputeerde L. Nederhoed - Zijlstra (ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, kleine kernen, Euregio). Zaterdag 19 juni, 10.00 - 11.00 uur: gedeputeerde A.M. Dek (milieu, waterbeheer, Deltanutsbedrijven), gedeputeerde drs. G.L.C.M. de Kok (recreatie en toerisme, na tuur en landschap, cultuur, monu menten, jeugd, sport), 11.00- 12.00 uur: gedeputeerde ing. J.l. Hennekeij (waterstaat en verkeer, openbaar vervoer), commissaris der koningin drs. W.T. van Gelder (openbare orde en veiligheid, koninklijke onder scheidingen, representatie, voor zitter van gedeputeerde staten en van provinciale staten. Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het vol gende bekend. Het college van burgemeester en wethouders van Tholen heeft bij hen op 4 januari 1993 een tweetal aanvragen inge diend om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet voor het oprichten van havenontvangstinstallaties (HOI's) bij de havens van Sint Annaland en Tholen. Op 8 januari 1993 is een aanvraag om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet ingediend voor het oprichten van een HOI bij de haven van Stavenisse. HOI's zijn plaatsen waar men terecht kan voor het inleveren van afvalstoffen afkomstig van de havengebruikers. De inrichtingen zijn kadastraal bekend gemeente Tholen, sectie G nr. 1589 (Sint-Annaland), sectie F, nr. 1316 (Stavenisse) en sectie R nr. 739 (Tholen). Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunningen (waarin opgenomen voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 11 juni 1993 tot en met 24 juni 1993 op de vol gende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur (met uitzonde ring van de vrijdagmiddag) en op maandagavond van 17.30-20.30 uur in het bejaardentehuis Sint Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint Maartensdijk; bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 24 juni 1993, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunningen, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen tot en met 24 juni 1993 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Milieu en Waterstaat, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbren gen naar aanleiding van de ontwerp-vergunningen. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het Groene Woud 1Postbus 165 4330 AD Middelburg Winkelen op de klanken van live muziek. Dat kan deze maand in Bergen op Zoom, waar de stichtin gen Bergse Ondernemers Belangen en Jazz Evenementen voor de tweede keer de juni muziekmaand organiseren. Afgelopen weekeinde vormde het Philip Morris Jazz- weekend het swingende begin. Ko mende zaterdagmiddag musiceren straatmuzikanten in het centrum van de stad! Op zaterdag 19 juni laten zeven draaiorgels hun muzi kale klanken horen. Zaterdag 26 juni tenslotte is uitgeroepen tot 'dag van de muziek'. Op verschil lende plaatsen in het stadscentrum geven ensembles die dag concer ten. Het koperensemble van de Ge meentelijke Muziek- en Balletschool treedt zowel 12 als 26 juni op op de binnenplaats van het Markiezenhof. Info streekschool. Vanavond (don derdag) van zeven tot negen uur is er een informatieavond in de Streekschool West-Brabant te Ber gen op Zoom. Er wordt voorlich ting gegeven over twee afdelingen: dienstverlening en verzorging, mo torvoertuigentechniek en goede renvervoer. Zeeland Studiecentrum is de naam van een vernieuwde organisatie, waarin Interlineair en de Volksho geschool Zeeland hun activiteiten hebben ondergebracht. Naast die integratie is het pakket uitgebreid met ondermeer bedrijfsgerichte trainingen, advies en onderzoek. Het studiecentrum is gevestigd te Aardenburg, waar het Conferen tiecentrum Zeeland is vernieuwd en uitgebreid. Zeeland Studiecentrum heeft nu zeven gespecialiseerde afdelingen: medezeggenschap; bedrijfstrainin- gen; gezondheidszorg; landbouw, milieu en platteland; maatschap pelijke ontwikkelingen; onderwijs en volwasseneneducatie; interna tionale samenwerking. Zaterdag van tien tot vier uur is er een open dag in het centrum. De eerste avond zag het er letter lijk en figuurlijk somber uit voor de fietsdriedaagse in Stavenisse, maar met de opklaringen kwamen er ook meer deelnemers. De orga niserende gymnastiekvereniging Kwiek was uiteindelijk blij met de Bekende popmuziekformaties als De Dijk en Loïs Lane zijn op za terdag 3 juli te beluisteren in Burghsluis. Van 's middags twaalf uur tot 's avonds half elf wordt op het Havenplein in het Schouwse dorp het popfestival Beachpop ge houden. Andere deelnemende groepen zijn The Scene, Candy Dulfer, Gotcha!, Rodi Dean en The Juke Joints. De opbrengst van Beachpop komt ten goede aan het Aidsfonds. Het fonds zal een deel van het geld besteden aan het voorlichtingspro gramma op Zeeuwse scholen. Het festival luidt een negendaagse lan delijke campagne over aids in. 130 deelnemers, ongeveer evenveel als vorig jaar. "Een grote meeval ler na de 75 fietsers van woensdag avond", zegt mevr. Lindhout. "Maar de lucht stond ook drei gend en er waren onweersbuien voorspeld. Gelukkig viel het met de regen mee, maar de tweede avond hadden we bijna 50 fietsers meer!" De start was steeds vanuit de Voor straat om half zeven. Woensdag avond werd door de polders gere den richting Krokkeweg bij Scher- penisse en terug. Bij de controlepost kregen de deelnemers snoep. Donderdagavond ging de 20 km richting St. Annaland; ter versterking was er onderweg worst. Vrijdag werd er op cake getrac- teerd bij de laatste rit richting St. Maartensdijk. Muziekvereniging Concordia uit St. Philipsland haalde de 130 fietsers met een mu zikale hulde in. ledereen die twee avonden had gefietst, kreeg een herinneringsvaantje. Leden van Veilig Verkeer zorgden voor een veilige oversteek van de fietsers bij een aantal belangrijke kruispunten. Ook EHBO'ers wa ren paraat, maar hoefden niet op te treden. Alleen de plakploeg kwam in actie voor drie lekke ban den. Mevr. Lindhout kijkt tevreden te rug op het fietsevenement. "Maar zonder sponsors zou het niet te doen zijn, want zo goed zit een kleine vereniging als Kwiek niet bij kas. En de muziek, vaantjes, e.d. kun je niet van het inschrijfgeld betalen", aldus mevr. Lindhout. THOLEN 18 juni Bingo soos, Ten Anker 14 u. 19 juni Open Thoolse fietsdag, startplaatsen in elke kern, div. af standen 26 juni Orgelconcert door Vincent de Vries in N.H. kerk, 20 u. 27 juni Einduitvoering Zeeuwse Muziekschool, Meulvliet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 11 en 12 juni Kermis 19 juni Clubwedstr. hsv 't Schar retje, Hoge Bomen 14.15-17.15 u. 19 juni Optreden jazzballet Laura Ouwens, Vossenkuil 18.30 en 20 u. 19 juni Schuurfeest PJZ, m.m.v. Flat Out, Langeweg 3 22 juni Steengrillen met verloting AVB, Vossenkuil 19 u. 26 juni Wandeltocht gymver. Spi- do, 5, 10 of 25 km. start Gymzaal B. Kooijmanstr. SINT-ANNALAND 26 juni Diploma-middag (gevor derden) t.t.v. Smash'76, Wellevaete 15 u. 29 juni Diploma-avond (begin ners) t.t.v. Smash'76, Wellevaete 19 u. t/m 29 okt. 3 Tentoonstell. in streekmuseum De Meestoof. 1. De watersnoodramp 1953 en haar ge volgen; 2. werk van kunstenares Marie Slager o.a. schilderijen; 3. akkerbouw- en veeteeltonderwijs, geopend van di t/m za 14.15-16.45 u. SINT-MAARTENSDIJK 12 juni Landelijke open dag Wa terschap Tholen, 10-16 u. 28 juni t/m 1 juli Smalstadswan- deltochten, start St. Maartenshof, 18 u. 29 juni Muziekver. Euterpe haalt spullen op voor rommelmarkt, vanaf 18.30 u. SCHERPENISSE 12 juni Braderie 16 juni Fietstocht Plattel.vrouwen vertr. Hoge Markt 13.30 u. 19 juni Vrijeviswedstr. hsv 't Scharretje, Anna Vosdijkpolder 14-17 u. POORTVLIET 19 juni Braderie SINT-PHILIPSLAND 26 juni Braderie in centrum, 9-21 u. BERGEN OP ZOOM 12 juni Muzikale tocht met Lau rens van Rooijen, de Maagd 20 u. 13 juni Orgelconcert in Kerk v.d. Goddel. Voorzienigheid, 15.30 u. t/m 27 juni Expos, hedendaagse figuratieve beeldhouwkunst uit Brabant, Markiezenhof t/m 4 juli Expos, van Piet Middel- hoek, schilderijen van vetkrijt en olieverf, Markiezenhof t/m sep. Elke zaterdag huifkar tocht met gids door historische stad, vertrek 13 t/m 16 u. vanaf VVV-kantoor Beursplein t/m 18 sep. Bezichtigen St. Gertru- diskerk, iedere donderdagmid. 13-16.30 u. film film film ROXY 1: Sommersby - a.l., do 20 u., vr, za en zo 18.45 en 21.30 u., ma, di en wo 20 u. Ferngully, het laatste regenwoud - a.l., za, zo en wo 14 u. ROXY 2: Fortress - a.l., do 20.15 u., vr, za en zo 19 en 21.30 u., ma, di en wo 20.15 u. Champions - a.l., za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Loaded weapon I - a.l., do 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma en di 20 u.v, wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Falling down - 12 jaar, do 20 u., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Nowhere to run - 12 jaar, do 20 u., vr en za 19 en 21.30 u„ zo 16.30, 19 en 21.30 u-, ma, di en wo 20 u. The jungle- book - a.l., za, zo en wo 14 u. De waterleidingmaatschap pij Noord-West-Brabant, die ook Sint-Philipsland van water voorziet, is een actie begonnen om het gebruik van leidingwater in de tuin te beperken. Sproeien van de tuin vraagt veel kostbaar drinkwater (ongeveer 20 li ter per minuut) en heeft, al dus de maatschappij, zeer weinig nut. Het waterver bruik ligt op een warme, droge dag de helft hoger als gevolg van dat sproeien. Geadviseerd wordt om al leen bij zeer langdurige droogte te sproeien en dan nog alleen na zonsonder gang. Overdag verdampt het meeste water namelijk. Planten en struiken kunnen, ook onder droge weersom standigheden, voldoende water aan de bodem ont trekken. Door vaak te sproeien, wortelen de plan ten minder diep en worden juist gevoeliger voor droog te. Er kan volstaan worden met het gericht begieten van kwetsbare planten. Gras heeft meer dan voldoende aan een half uurtje sproeien per week. Het gazon kan bij droog weer verkleuren, maar herstelt vanzelf als het gaat regenen. De campagne van de waterleiding maatschappij - met als motto: In uw tuin staan geen waterplanten - is erop gericht om het waterge bruik terug te dringen. Gemiddeld wordt 135 liter drinkwater per per soon per dag gebruikt, wat in 1980 nog 107,5 liter was. Als de huidige trend doorzet, groeit het waterver bruik van huishoudens tot het jaar 2010 met 16%. Bergiade. Zaterdag en zondag wordt in Bergen op Zoom de twee de Bergiade gehouden, een evene ment dat de promotie van de sport tot doel heeft. Zaterdag van 9 uur tot half 6 zetten Bergse sportvere nigingen hun beste beentje voor op sportpark Rozenoord en in sport hal en zwembad Gageldonk. Zon dag van 10 tot 5 uur concentreren de activiteiten zich op Kijk in de Pot, in de Theouorushaven en op de Binnenschelde, in het kader van de open dag waterrecreatie. Fietsers in de Tolweg vol goede moed, ondanks de dreigende lucht, waarvoor de regenjassen aan waren.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 7