Weinig belangstelling voor hoogaars Negenspan draaft over Pluimpot Thoolse Dagen blijft hopen op terugkeer meerdaags evenement Concours hippique prominent aanwezig op Speelmansplaten Aquarelleren in buitenlucht Open dag waterrecreatie ondergesneeuwd door Thoolse Dag Van Doezelaar Viering zevende lustrum op zonovergoten Speelmansplaten Donderdag 27 mei 1993 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Zeeland doet dit jaar niet mee aan de open dag water recreatie op 29 mei. Uitgezonderd dan Tholen, dat die dag afgelopen zaterdag combineerde met de Thoolse Dag. Tenminste, dat werd aangekondigd op de affiches. Schipper Lodewijk Versteegh van de hoogaars YE 36 Andries Jacob verwijt de organisatie echter dat ze in het programma teveel de nadruk heeft gelegd op de Thoolse Dag. Je moet 't gezien hebben bij De Schelde... Hoogaars Schoolproject Volop tevredenheid over het verloop van het zevende lustrum van de Thoolse Dag. Burgemeester H.A. van der Munnik zei zaterdagmorgen bij de opening dat door het zeer gevarieerde programma, het prachtige weer en de opgewekte mensen alle ingrediënten voor een mooi festijn aanwezig waren. Minder blij waren en kele deelnemers aan de open dag waterrecreatie. Zij klaagden over gebrek aan belangstelling. Geld terug Vossejacht Het concours hippique van de Eendrachtruiters liep za terdag als een rode draad door het programma van de Thoolse Dag. Tussen negen uur 's morgens en na zes sen 's avonds streden ruim 450 combinaties om de prij zen. Er waren tien Thoolse deelnemers: twee bij het springen en acht bij de dressuur. Dressuur Springen Jeugdige deelnemers aan het concours hippique verlaten het oefenterrein op de Speelmansplaten. Links loopt voorzitter Brooijmans van de Eendrachtruiters. Versteegh kwam voor de stichting Behoud Hoogaars naar Tholen, maar bleek niet te kunnen aanleg gen aan het steiger vlakbij de in gang van de Speelmansplaten. Het was er te ondiep. De YE 36 week uit naar de uiterste noord ken ch Een Poggenpohl keü- 'A I van De Schelde smaakvol en leus naar een exclusieve woon omgeving... door: designs' door kleuren en löor 'n perfecte en niet i eeklen verassende indeling* rmans van De ti graag Izten tioe Sëhftterend een functiónfete topkeuken kan zijn. Nauwlettend houden begeleiders het negenspan hajlinger paarden in de gaten, dat wordt gemend door Ted Frigge uit Oud-Vossemeer. Advertentie I.M. Niet altijd even goed luisterend draven negen paarden over het Pluimpotterrein bij Scherpenisse. Begeleid door minstens zoveel mensen, die angstvallig in de gaten houden of de dieren geen onver wachte bewegingen of sprongen maken. De paarden trekken een wagen. Ze oefenen voor een optre den op 15 augustus in Etten-Leur. Daar moet voor het eerst in Neder land een zestienspan van deze paarden - haflingers - voor het voetlicht treden bij het negentigja rig bestaan van de kring Breda van de Vereniging ter bevordering van de paardenfokkerij. Het zestienspan wordt samen gesteld uit haflingers van elf eige naren uit Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Het merendeel lid van de vereniging De aangespannen haflinger. De deelnemende paar den worden op twee plaatsen afge richt: zes in het Limburgse Velden en twaalf op Tholen. De gemeente heeft daarvoor vijf keer het Pluim potterrein ter beschikking gesteld. Zondag voor het eerst. Vier Thole- naren doen met hun haflingers - voskleurige uit Zuid-Tirol stam mende paarden - mee: J. de Boer uit Sint-Annaland, A.C Geluk, J.D. Vroege en ThJ. Frigge uit Oud-Vossemeer. Het africhten op Tholen gebeurt door Ted Frigge. Hij zal in augus tus één van de koetsiers zijn. Na twee keer een zesspan te hebben gemend, heeft hij nu negen paar den voor zich. Het hadden er twaalf moeten zijn, maar twee hebben pas een veulen en een der de is kreupel. Staand op de bok heeft Frigge 254 meter teugels in zijn handen. Om wegglippen te voorkomen, zijn de uiteinden door een blokje hout getrokken. De kracht van de dieren wordt inge toomd door een grote, met water gevulde, bak op de wagen. Tussen de dieren zijn speciale dissels aan gebracht. Ze zijn voor deze gele genheid in elkaar gelast. De Thoolse en Brabantse dieren (uit Sprundel, Etten-Leur, Oud- Gastel, Roosendaal en Zundert) lopen hun rondjes en maken draai en over het warme, zomerse Pluim- potterein. Over bijna drie maanden wacht hen de finale. De zestien haflingers zullen dan een originele bierwagen van de brou werij Oranjeboom voorttrekken. oostkant van het recreatieterrein, bij de zeilschool TG 17. Om daar te komen, moesten bezoekers langs alle ringen én het inrijterrein van het concours hippique. Slechts een handjevol mensen ondernam die wandeling. L.A. Almekinders van de zeilschool kreeg de hele dag door geen enkele bezoeker. Voor beiden viel de open dag waterre creatie letterlijk in het water. "We hebben vijf authentieke val ken. Één ligt er de hele dag in het water om de mensen kennis te la ten maken met het zeilen, maar er is niemand geweest", vertelt Alme kinders. Versteegh meldt dat zijn hoogaars door een provinciale subsidie gratis naar Tholen is ge komen. "De organisatie heeft daar gretig gebruik van gemaakt." Iets positiever is Jan Akkermans, die de stand van Akkermans re creatie uit De Heen bemant. Hij staat direct tegenover de ingang van de Speelmansplaten. Hoewel het ook bij hem geen storm loopt, toonden enkele bezoekers wel se rieuze belangstelling. Enkele ka no's liggen in het water, soms vaart wat jeugd er een eindje mee. Surf- zeilen zijn op de windstille dag nauwelijks op de waterplas te zien. De hoogaars YE 36 is eigendom van de stichting Behoud Hoog aars, een organisatie die deze sche pen als varend monument wil be houden. En de geschiedenis, bouwwijze en het gebruik ervan onderzoekt, verzamelt en vastlegt. Leraar Engels Lodewijk Versteegh is één van de vrijwilligers die voor de stichting als schipper optreedt. Hij weet alles te vertellen over het schip, dat in 1900 is gebouwd op de Thoolse werf van Van Duiven- dijk. De YE 36 is, samen met de ARM 17, de enige nog authentieke visserman-hoogaars. Ooit voeren er 800 tot 900 van deze schepen in Zeeland. Ze werden ondermeer ge bruikt voor de mossel- en garna lenvisserij. Aan boord van de YE 36 is bijna alles nog authentiek. Het schip is ook niet in de lak gezet, maar be werkt met harpuis: een mengsel van bijenwas, terpentijn en lijnolie. Je kan het ruiken, evenals de teer die gebruikt is. De touwen zijn van hennep en voor de zeilen is canvas gebruikt. Op het houten schip staat geen stuurhut. De open ruimte waarin vroeger de mossels lagen, bevat de motor van het schip. Het is de enige concessie, ge daan om benedendeks meer ruim te te scheppen voor bezoekers. Een commissie - ook weer vrijwilligers - houdt zich met het onderhoud bezig. Behoud Hoogaars is drie jaar gele den opgericht en weet zich sinds dien verzekerd van een provinciale bijdrage. Daarnaast werft men do nateurs. Met het eigen schip - én andere hoogaarzen van eigenaren die voor de stichting varen - wor den manifestaties en festiviteiten bezocht. Mensen mogen een kijkje nemen aan boord. Ook werkt de stichting mee aan schoolprojecten. Versteegh: "De school moet dan natuurlijk in verschillende vakken aandacht besteden aan het onder werp. Bijvoorbeeld in de Neder landse les spreekwoorden over de visserij bespreken. En in de hand- vaardigheidsles de zeemanskno pen." Een excursie naar en een tochtje met een hoogaars vormt dan een hoogtepunt voor de kinderen. De Zeeuwse hoogaarzen voeren vroeger tot in België om de opge viste mossels te verhandelen. Dat gebruik is vorig jaar door de stich ting in ere hersteld. Ook dit jaar maakt een aantal hoogaarzen en hengsten vanuit Yerseke de tocht naar Antwerpen, waar aan het ZIE VERDER PAG 19 De zeevalk van vaarschool TGI7 kruist achterlangs de hoogaars YE 36 van de stichting Behoud Hoogaars. De klauterbaan van de stichting Recreatiewerk was erg in trek bij de jeugd Een groep van 41 Nederlan ders, Belgen, Luxemburgers en Nieuw-Zeelanders bracht onder leiding van VVV-gids Els Frigge zaterdag een blik sembezoek aan de Speel mansplaten. Het gezelschap - nakomelingen van een echt paar Van Doezelaar uit Scher penisse - maakte in het kader van een familiereünie een bustocht over Tholen. Één van hun verwanten stond met vee op de Thoolse Dag. De familieleden komen vaker bij elkaar. Nu voerde hun uit stapje ondermeer langs de voorouderlijke woning aan de Randweg en naar streekmu seum De Meestoof te Sint- Annaland. De stichting Thoolse Dagen no teerde tussen de 1600 en 1700 beta lende bezoekers op de Speelmansplaten. De meesten 'kwamen 's middags. Vorig jaar meldde voorzitter M.C.J. Kosten totaal drieduizend belangstellen den, zowel betalend als met een vrijkaartje. Niettemin was de op brengst uit de entree naar tevre denheid. Datzelfde geldt de verkoop van consumptiebonnen, wat gezien de hoge temperatuur niet verwonderlijk is. De burgemeester noemde de Thoolse Dagen een begrip in en buiten Tholen. Een evenement dat kwalitatief altijd goed voor de dag komt. Een stukje promotie. Van der Munnik wees op de verbon denheid met de landbouw. "Die verkeert in een moeilijke fase, maar zal blijven bestaan. Zij het misschien in een andere vorm en een gewijzigde organisatie. Maar zonder landbouw is er geen bestaan." Die situatie in de land bouw koppelde de burgemeester aan de toekomst van de Thoolse Dagen. "Kijkend in het hart van de stichting denk ik, dat wat u be treft er nog vele Thoolse Dagen zullen volgen." Voorzitter Kosten onderschreef die opmerking. "En hopelijk worden het in de toe komst ooit weer meerdere dagen. Daar zullen wij ons voor inzetten." Hoewel een uitgebreid programma was aangekondigd, gingen ver schillende onderdelen niet door. Zoals de ouderwetse boerenbeurs door het afzeggen van de stand houders, de presentatie van agrari sche produkten en de tentoonstelling van kleinvee. Door het ontbreken van thermiek kon de hete-luchtballon niet opstijgen. Mensen die hadden ingeschreven voor een tochtje, kregen hun geld terug. Ook de vliegerdemonstraties werden slachtoffer van de zwakke wind, hoewel 's middags nog enke le pogingen werden ondernomen. Goede publieke belangstellling was er bij het onderdeel fiets 'm d'r in. "Attractief en voor herhaling vat- baaif aldus bestuurslid A. van den Hoek. Slechts zeven deelnemers waagden het om op een oude fiets over een smalle balk boven het wa ter te rijden. Vanzelfsprekend was het enthousiasme bij het publiek het grootst wanneer de fietser in het water terechtkwam. Winnaar van dit spel werd Adriaan v.d. Plasse uit Yerseke in 38,62 secon den. Het leverde hem honderd gul den op. 1\veede was Antonis Riedijk, eveneens uit Yerseke, in 42,99 sec, 3. Arnold de Ruijter uit Middelharnis 43,06 sec en 4. Kristiaan van Heemskerk uit Tho len in 43,37 sec Voor de belangstellende bezoeker was er op het uitgestrekte terrein - "Veel bezoekers en deelnemers van elders zeggen nergens in ons land zo'n terrein te kennen. Ze hebben er alleen lof voor", aldus Kosten - van alles te zien. Verschillende ras sen schapen en koeien werden ge toond en enkele keren gedurende de dag werd over het fokken uitleg gegeven. Het scheren van schapen en het kappen van de hoeven, het beslaan van paarden, het drijven van schapen door border collies viel eveneens te bewonderen. Pr achtig ook waren de arabische paarden van de familie Herwegh uit Sint-Maartensdijk. Het tuig en de zadels in oosterse stijl, alsmede de oosterse dracht van de ruiters trokken de aandacht. Het optreden van de jachtvereni- ging Soestdijk leek zo uit een En gelse film of een Engels boek te zijn geplukt. Het nabootsen van de vossejacht met een meute hon den - waarvoor het concours hip pique werd onderbroken - was een prachtig gezicht. De ruiters in de overbekende traditionele kledij. Een jachthoornkorps dat toepasse lijke muziek blies. En een grote groep honden die wanordelijk door elkaar leek te lopen, maar reageerde op elk hoornsignaal van de 'master'. Hoewel ook weieens een hond een kijkje nam aan de andere kant van de afrastering. De foxhounds worden speciaal voor dit doel gekweekt. Aandoen lijk was, dat tussendoor kinderen de gelegenheid kregen de dieren aan te halen. De foxhound houdt erg van aandacht, vertelde de lady speaker. Na het volgen van het uit gezette spoor volgde de beloning voor de honden: een koeiepens die volledig in stukken werd ge scheurd. Ook amusement ontbrak deze dag niet. In de vorm van optredens van muziekvereniging OVM uit Oud- Vossemeer en - in de opgestelde tent - van de Thoolse zangeres Ginny Lee. Verder vermaakte een aantal bezoekers zich met karaoke. Voor de kinderen was, evenals vo rig jaar, de stichting Recreatiewerk present. Hun springkasteel en klauterbaan waren bijzonder po pulair, maar voor het uitgezette spelcircuit viel de belangstelling wat tegen. De ruitercombinaties kwamen uit heel Zeeland, West-Brabant en van Goeree-Overflakkee, in totaal 46 verenigingen. Een groot deel van de ruimte op de Speelmansplaten werd door het concours hippique in beslag genomen. Niet alleen voor de wedstrijdringen, maar ook voor parkeerruimte en ruimte om in te rijden voor de deelnemers. Bij de dressuur wisten de Een drachtruiters Carola v.d. Slikke (pony, LI), Jolanda Weijler (B), Magda Smits (B), Christianne Ver duit (Ll) en Mariska Vermaas (L2) een winstpunt te behalen. Bij de ponydressuur debuteerde Mirella van Dienst met Silvester in de klas se B. Ze behaalde 112 punten. Bij het springen was Cees van Da len met Goofy weinig succesvol in de klasse L. Het paard sprong één balk af en weigerde een keer, wat zeven strafpunten betekende. Jan van Dalen reed met Delila een foutloos parcours en plaatste zich voor de barrage. Daarin was hij opnieuw foutloos, maar vier con currenten zetten een snellere tijd neer. De uitslagen van het concours zijn als volgt. PONY'S Klasse B, cat. ABC ring 2: 1. M. Key, Goya, Country Riders 128 p., 2. N. de Ripainsel, Springtime, Grensruitertjes 124 p., 3. M. Sweep, Bonnie, Rodeo Ruiters 124 p., 4. A. Sekreve, Davy, Mauritsruitertjes 122 p., 5. C. v.d. Plas se, Inca, Zuid-Beveland 121 p., 6. Th. Hart, Darwin H., Renesse 118 p. Klasse B, cat. DE, ring 3: 1. M. Heij- boer, Surprise, Schouwse Ruiters 130 p., 2. A. Rockx, Jazar, Oranjeruiters Moerstraten 128 p., 3. R. van Eekeren, Offem Jupiter, Oranjeruiters M. 127 p., 4. I. van Eekeren, Ilka, Oranjeruiters M. 125 p., 5. M. v.d. Vecht, Sunny, Graeve Jan 124 p., 6. D. Filion, Kom pas Elmar, Country Rider 123 p., 7. B. Kors, Adele, Graeve Jan 121 p., 17. M. van Dienst, Silvester, Eendrachtruiters 112 p. Klasse L1/L2, cat. AB, ring 4a: 1. M. van Keulen, Oscar, Oranjeruiters M. 120 p., 2. M.C. de Ripainsel, Monsieur Hans, Grensruitertjes 120 p., 3. R. Huygevoort, Melody, Niervaertruiters 114 p. Klasse L1/L2, cat. D, ring 4b: 1. P. Pronk, Sintels Domino, Country Rider 124 p., 2. P. van Zundert, Nita, Coun try Rider 123 p. Klasse L1/L2, cat. DE, ring 5: 1. A. Joosse, Freedom, Oranjezon 134 p., 2. A. Horians, Shannon, Mauritsruiters 127 p., 3. S. Baron, Elegance, Plantage- ruitertjes 127 p., 4. E. Knop, Torca, Strieneruitertjes 124 p., 5. T. Korsmit, Sulaatik S.D., Oranjeruiters M. 123 p., 7. C. v.d. Slikke, Patty, Eendrachtrui ters 122 p. Klasse M1/M2, cat. C, ring 6a: 1. W.J. Piggen, Bianca, Heerjansruiters 130 p. Klasse M1/M2, cal. DE, ring 6b: 1. M. Mulders, Hogewald's S., Country Ri der 133 p., 2. L. de Jong, Sovereign C., Sasruiters 125 p., 3. C. Zoetewey, Look Out's Kim, Zuid-Beveland 123 p. Klasse Z/Z2 cat. CDE, ring 7ab: 1. A. Baas, Chery, Oranjeruiters Willemstad 183 p., 2. M. Koster, Rinardo, Zuid- Beveland 162 p. PAARDEN Klasse B, ring 1: 's morgens 1. J. Noordhoek, Hurby, Zwinruiters 135 p., 2. 1. Vroon, Fedor, Westelijk Schou wen, 3. L. Hage, Gibson, Strieneruiters 132 p., 4. K. Oosterbos, Zibrahim 'F', Prins Karei 130 p., 5. V. Bolders, Haronn-B, St.Martinus 127 p. Deelna me Eendrachtruiters: M. Smits met Heaven 121 p. 's Middags: 1. J. van Liere, Udo, Zuid-Beveland 126 p., 2. L. Reynierse, Farah, Gouwe Reyers 126 p., 3. J. Evertse, High Society, Weelruiters 125 p., 4. K. Oosterbos, Galant 'F', Prins Karei 123 p., 5. A. Bierstekers, Glendisch, Plantageruiters 123 p., 6. A. van Liere, Udo, Zuid-Beveland 122p., 7. J. Weijler-Westdijk, Goofy, Een drachtruiters 120 p. Klasse L1/L2, ring 2: 's morgens 1. J. Brasser, Sione, Vroonruiters 133 p., 2. I. van Vliet, Holland P.V., Concordia Florebit, 3. S. de Wilde, Goya, Zuid Beveland 130 p., 4. Chr. Verduit, Evita, Eendrachtruiters 129 p. 's Middags (ring 3): 1. N. de Leeuw, Geralite, Paar debloem 135 p., 2. J. Heynen, Dynami te, Strieneruiters 131 p., 3. G. de Ruiter, Honest Girl, Schouwse Ruiters 131 p., 4. S. Raming, Hanan, Wouw Vooruit 127 p., 5. S. Kok, D-Day, Oranjeruiters W. 125 p. Klasse L2, ring 4: 1. W. Storm, Basti on, Sasruiters 129 p., 2. C. van Bakel, Give me Love, Markiezaat 126 p., 3. Chr. van Binsbergen, Kaprys, Prins Ka- rel 124 p., 4. M. van Dort-Kraus, Char- lette, St.George 123 p., 5. M. de Bruyn, Gallagher's Glamour, Graaf Engel- brecht 122 p., Eendrachtruiters: 6. M. Vermaas met Radetha L. 122 p., 12. A. van Lammeren met Romeo 116 p. en 14. H. Noteboom-van Dalen met Goo fy 113 p. Klasse M1/M2, ring 5: 1. P. Suyker- buyk, Patricia, St.Martinus 125 p., 2. R. van Mechelen, Falco, Strieneruiters 125 p., 3. I. Huzen, Eaigle, Markiezaat 123 p., 4. S. Lazeroms, Coelenhage's M., St.Isidorus 122 p., 5. J. de Kroo, Equator, Scheldestad 122 p., 6. D. Krij ger, Dolly, Oranjezon 121 p. Klasse M1/M2, ring 6: 1. P. Wesel, Double Y.E.M., St.Elooy 131 p., 2. D. Pijnen-de Jong, Festus, St.George 124 p., 3. V. Bruijs, Gabascho, Prins Au- vergne 123 p., 4. A. Hanse, Gentleman, Schouwse Ruiters 123 p., 5. V. Bruijs, Giorgio 122 p. Klasse Zl, ring 7c: 1. 1. van Gent, Glenn, Wouw Vooruit 192 p., 2. V. Bruijs, Franaut, Prins Auvergne 185 p., 3. A. Breure, Esprit, Oranjeruiters W. 179 p., 4. C. Steendijk, Unicef, Zuid- Beveland 179 p., 5. M. Kommers, Roe land K., Prins Karei 179 p., 6. W. v.d. Velde-Leune, Zorose, Sasruiters 177 p. Klasse Z2, ring 7d: 1. P. Smits, Antoi nette, Prinses Irene 188 p., 2. M. Bustraan-Tuynman, Goldy, Zuid- Beveland 185 p., 3. L. v.d. Velde, Alon- so, Zuid-Beveland 185 p. PONY'S Klasse B, cat. C: 1. C. v.d. Plasse, Inca, Zuid-Beveland, 2. N. de Ripainsel, Springtime, Grensruitertjes, 3. C. Cor- nelissen, Honey Girl, Hulst. Klasse B, cal. DE: 1. A. Joosse, Free dom, Oranjezon, 2. K. Vos, Rinoldo, Gouwe Reyers, 3. M. Heijboer, Surpri se, Schouwse Ruiters. Klasse L, cat. ABC: 1. V. Albers, Tessa, Rodeo Ruiters, 2. R. de Nijs, Katif, Mauritsruitertjes. Klasse L, cat. D: I.E. v.d. Velde, Chas- se Winnie, Gouwe Reyers, 2. A. Ceusters, Mickey, Grensruitertjes. Klasse M, cat. DE: 1. A. van Keulen, Santie's Ilona, Oranjeruiters Moerstra ten, 2. *M. Kosters, Rinardo, Zuid- Beveland, 3. A. Koster, Mon Cherie D, Zuid Beveland. Klasse Z, cat. CD: 1. A. Oomen, Lady Chantal, Mauritsruitertjes, 2. W.J. Pig gen, Bianca, Heerjansruiters. PAARDEN Klasse B: 1. J. v.d. Hoven, Marco, St.George, 2. D. Krijger, Dolly, Oranje zon, 3. Chr. Jonkers, Dolphin, St.Geor ge, 4. V. Bolders, Harriette B., St.Martinus, 5. D. Pijnen-de Jong, Ha zard, St.George, 6. B. v.d. Avert, Emi nent, Wouw Vooruit, 7. G. Kouters, Gamethist, Graaf Engelbrecht, 8. G. de Ruiter, Honest Girl, Schouwse Ruiters, 9. J. Burm, Maldito, Hulst. Klasse L: 1. M. Embregts, Bonny Boy, St.George, 2. M. Baars, Wana, Striene ruiters, 3. G. Moerings, Happy Boy, Heerjansruiters, 4. G. Moerings, Heat- breaker, 5. P. Burm, Ecrasiet, Hulst, 6. J. van Dalen, Delila, Eendrachtruiters, 7. A. Kerstens, Dyoux le suivant, Oran jeruiters Moerstraten, 8. K. van Exel, Gambler, Oranjeruiters Willemstad, 9. A. Vermue, Goodbye, Weelruiters. Klasse M: 1. T. Kommers-van Malsen, Fidal K., Prins Karei, 2. M. v.d. Velden, Sirere. Develruiters, 3. C. Kommers, Fi reball, Prins Auvergne, 4. P. Knobel, Esther, Wouw Vooruit, 5. H. van Pul, Jovial de Manoir, Prins Auvergne, 6. P. Kommers, Fedor, Prins Karei. Klasse Z en ZZ: 1. J. Kerstens (Z), Lea ding le Sursaut, Oranjeruiters Moerstraten, 2. T. Kommers-van Mal sen (Z), Fendt K., Prins Karei, 3. B. Zweep (ZZ), Tatrichta, Country Riders. Bij het Ree begint dinsdag een cur sus aquarelleren buiten. Zes mid dagen krijgen liefhebbers van tekenen en schilderen in de buiten lucht daartoe de gelegenheid on der leiding van Léon Vermunt. Gekozen is voor het thema 'land schappelijk perspectief. Er is een keuze gemaakt voor een aantal vaste plekken in Tholen, de Ring te Sint-Annaland en het aanzicht van Halsteren vanuit de polder. Liefhebbers kunnen zich nog aan melden. De dinsdagavond teken- en schil- dergroep van het Ree bezocht on langs het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel. Daar werd een expositie van Edward Hopper be keken. Een aantal werkstukken van de groep zal te zien zijn op de tentoonstelling 'Mooi Tholen', die van 12 tot 17 juli in de Gasthuiska pel wordt georganiseerd door Tho len Stad Aktief. JM»

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 13