ncie Zeeland SSSo>. Veedrinkputten Kanaalzone op de schop Altijd met patiënt begaan Open dag in Lievensberg IX 11 AI A IA £EreM,nd Agrarische studenten debatteren Circus geeft voorstellingen op Tholen Stremming Keersluisbrug Aantal katten moet minder Bloed geven Collectanten hartstichting in zonnetje Laatste keer polio-vaccinatie EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT7 Abdij Nieuws is de I informatierubriek van I I m. A B. Bv li 1 4330 LA Middelburg, W W telefoon 01180 31392 Donderdag 6 mei 1993 De Kanaalzone in Zeeuwsch-Vlaanderen gaat echt op de schop nu de Intentieverklaring is ondertekend. Met het zetten van hun handtekening verklaren de betrokken partijen dat ze hun beste beentje voorzetten voor het realiseren van de plannen. Pak even uw zakboekje COMMISSIES %£S£a* Bergs ziekenhuis bestaat 25 jaar Terugblik Sloothaak, baggerbeugel en molbord waren vroeger de gereed schappen waar een veedrinkput mee werd schoongehouden. Een sloothaak is het best te vergelijken met een wat groot uitge vallen hark met vier tanden, een baggerbeugel is een lange steel met aan het eind een ronde metalen band met een netje eraan en een molbord is een groot model schep die door paar den door de put werd getrokken. Tegenwoordig gebeurt het schoonmaken meestal met een hydraulische kraan met een ge sloten bak. Het schonen van een put is als regel niet vaker nodig dan eens in de acht tot tien jaar. Voor het onderhoud van drinkput ten is een financiële tegemoetko ming beschikbaar. De eigenaar/ gebruiker van de put in een van de relatienotagebieden (rijksbeleid) gaat dan een beheersovereen komst aan met de Dienst beheer landbouwgronden van het ministe rie van landbouw, natuurbeheer en visserij in Goes (tel. 01100- 37911). Voor de putten buiten de ze gebieden stelt de provincie geld beschikbaar voor onderhoud of voor het eenmalig opknappen. Een en ander verloopt via de Stichting Landschapsverzorging Zeeland (SLZ) in Goes, tel 01100- 30075. De GGD en het kruiswerk in Zee land organiseren op verschillende plaatsen in de provincie een herha- lingsvaccinatie voor polio. Inwo ners die hiervoor in aanmerking komen, krijgen een persoonlijke oproep in de bus. Het gaat om de laatste vaccinatie tegen polio. Nu de epidemie van deze ziekte voorbij is, stopt ook de inentingscampagne van kruiswerk en GGD voor mensen die nog nooit tegen polio ingeënt waren. Voor een volledige bescherming te gen de ziekte is het echter noodza kelijk om aan het volledige programma van drie vaccinaties deel te nemen. Hoewel er officieel geen sprake meer is van een epide mie, benadrukken beide organisa ties toch het belang van deelname aan deze laatste vaccinatie. In de gemeenteraad heeft wethou der P. van Schetsen op een vraag van PvdA-fractievoorzitter I.C. Moerland geantwoord, dat Tholen één van de vijf Zeeuwse gemeenten is waar de vaccinatiegraad van 75% niet is gehaald. Het gaat daarbij om kinderen tussen 0 en 13 jaar, die waarschijnlijk nog nooit zijn ingeënt. Circus Bavaria geeft volgende week drie voorstellingen op Tho len. Op woensdag 12 mei staat de circustent op het speelterrein aan de Deestraat in Poortvliet, donder dag 13 mei aan de Westpoort in Sint-Maartensdijk en vrijdag 14 mei op het speelveld aan de Patrij- zenweg in Oud-Vossemeer. Op 12 mei begint de voorstelling om drie uur, op beide andere dagen om kwart over vier. In de circuspiste treden artiesten op uit België, Marokko, Polen, Tsjechië en Nederland. Zij brengen dressuur, acrobatiek, magie, clow nerie en jongleurs. In het twee uur durende programma treden onder meer op miss Soraya met de pony Tobias en met slangen, duo Bobak met gedresseerde katten, Viktor met een duivennummer, Heidi en Mitzi met dwerggeitjes, miss San dra, de Hamido Brothers, miss Fanny en de clowns Chico, Ritchie en Silvano. De kassa van circus Bavaria is da gelijks geopend van elf tot één uur en vanaf een uur voor de voor stelling. Veedrinkputtèn zijn overal in Zee land te vinden. Er zijn er nog zo'n 1240: 600 in Zeeuwsch-Vlaande ren, 460 op Zuid-Beveland, 100 op Walcheren en nog eens zo'n 80 in de rest van Zeeland. Het is nog maar een fractie van het aan tal drinkputten dat ooit in Zeeland lag. Geschiedkundigen gaan er vanuit dat de putten zijn gegraven vanaf het jaar 800. In de loop der eeuwen zijn er niet alleen bijgeko men, maar ook weer gedempt, bij voorbeeld omdat bij het schoon maken van de put door de kleilaag was gestoken en de put brak werd. De bodem van de drinkput bestaat altijd uit een kleilaag; het THOLEN 7 mei Excursie natuurver. Tholen rond eiland Tholen, vertrek 9 u. 7 mei 10e Volleybal scholentoer- nooi, Meulvliet 16.30 u. 11 mei Anbo-reis vertrek Pr. Clauslaan, 13 u. 12 mei NCVB thema: Het Gebed, m.m.v. ds. Balk, 't Visnet 19.30 u. 13 mei Info-avond milieugroep, Meulvliet 19.30 u. 13 mei Bloedafname, Meulvliet, 18.30-21 u. 15 mei Dag van de muziek, plein concert Accelerando bibliotheek 19 u. 15 mei Orgelconcert van Sander Marion in N.H. Kerk, 20 u. 16 mei Viswedstr. De Pieterman, vanaf boot Salamander 1 18 mei Kijkavond/Doe Dag Ter Tolne, 18.30-20 u. 19 mei Plattel.vrouwen thema: we reldwinkel, Patronaatsgebouw 20 u. 22 mei Oriëntatierit MAC, start Zoekweg 19 u. OUD-VOSSEMEER 8 mei Clubwedstr. hsv 't Scharret je, De Noord 16-19 u. 18 mei Bingo AVB, Vossenkuil 20 u. 19 en 26 mei Koersballen Anbo, Vossenkuil 14 u. 22 mei Clubwedstr. hsv 't Scharret je, de Noord 15.30-18.30 u. SINT-ANNALAND 10 t/m 13 mei Avond-wandelvier daagse 5-10 km., vertrek sportveld 13 mei Rondgang Accelerando met wandelvierdaagse 14 mei Promotie/degradatiewedstr. tafeltennise NTTB, Wellevaete 20 u. t/m 29 okt. 3 Tentoonstell. in streekmuseum De Meestoof. 1. De watersnoodramp 1953 en haar ge volgen; 2. werk van kunstenares Marie Slager o.a. schilderijen; 3. akkerbouw- en veeteeltonderwijs, geopend van di t/m za 14.15-16.45 u. SINT-MAARTENSDIJK 7 mei Bedrijfsvoetbaltoernooi, Haestinge 18 u. Cursus schrijfvaardigheid plat tel.vrouwen, opgeven voor 15 mei Cursus: 50+ vrouwen - de zorg de baas, plattel.vrouwen, opgeven voor 15 mei 18 mei Muziek ver. Euterpe haalt spullen op voor rommelmarkt, vanaf 18.30 u. SCHERPENISSE 8 mei Bekerwedstr. hsv De Zee baars, Anna Vosdijkpolder 16-19 u. 18 mei Reis plattel.vrouwen naar Vechtstreek en Hilversum, verrek Spuidam 8 u. 22 mei Bekerwedstr. hsv De Zee baars, Anna Vosdijkpolder 15-18 u. POORTVLIET 10 mei Plattel.vrouwen, bezoek aan natuurtuin BERGEN OP ZOOM 8 mei Concert kon. filharmonisch water zakt daar niet in weg. In de dekzandgebieden langs de grens met België in Zeeuwsch-Vlaande ren is dat om te voorkomen dat het zoete water wegzakt in het zand. Hier werd de kleilaag aange bracht. In bijvoorbeeld de poelge- bieden werden de putten gegra ven op de hoogstgelegen delen omdat daar de kleilaag het dikst is. Op deze manier wordt het zoe te regenwater afgescheiden ge houden van het zoute of brakke grondwater. Wat de kosten van aanleg en on derhoud betreft kan de veedrink put concurreren met moderne veedrinkmethoden via de waterlei ding, het slaan van putten of het rijden met een tankwagen. Behal ve nuttig voor het drenken van vee zijn de putten van belang vanuit de cultuurhistorie en voor de natuur: er groeit een grote verscheiden heid aan planten en de putten bie den onderdak aan verschillende soorten amfibieën. Met als titel Veedrinkputten heeft de provincie een brochure be schikbaar over geschiedenis en betekenis van de putten. Ook staat in het boekwerkje in grote lij nen beschreven waar men bij aan leg en onderhoud op moet letten. De adressen voor informatie over financiële steun bij onderhoud kan men er eveneens in vinden. De brochure is verkrijgbaar bij het in formatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 01180- 31400. Donderdag 13 mei, aanvang 14.30 uur, vergadert de Provincia le Milieuraad. Op het moment van schrijven van deze rubriek waren er nog geen agendapunten bekend. Het niet doorgaan van de vergadering of Met de uitvoering van het Plan van aanpak gebiedsgerichte benadering Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen kan echt worden begonnen nu de betrokken partijen hun handte kening hebben gezet onder de Intentieverklaring. Voor de ondertekening van deze verklaring kwam minister Alders (VROM) zaterdag 24 april naar Zeeland. Behalve de minister te kenden de provincie Zeeland, de gemeenten Terneuzen, Sas van Gent en Axel, Het Havenschap Terneuzen, de Kamer van Koop handel en Fabrieken in Zeeuwsch- Vlaanderen en de Kring van Werk gevers in Zeeuwsch-Vlaanderen. Met het zetten van de handteke ningen kwam er officieel een eind aan jarenlang onderhandelen. Alle neuzen staan nu in de richting van een en dezelfde visie op het ge bied, uitmondend in een pakket van plannen en te nemen maatre gelen. Zo zijn de ondertekenaars het er over eens dat de Kanaalzo de agenda van de vergadering worden aangekondigd in het vol gende nummer van AbdijNieuws. De Raad vergadert in het provin ciehuis, St. Pieterstraat 42 in Mid delburg. De agenda en bijbehoren de stukken liggen tezijnertijd ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg. De vergadering is openbaar. ne een industriegebied is en dat ook moet blijven. Voor de toe komst is het de beste plek in Zeeuwsch-Vlaanderen om de in dustrie de mogelijkheid te geven uit te breiden. Aan de uitbreiding van de industrie zijn een aantal voorwaarden gesteld die er toe moeten leiden dat het milieu in de Kanaalzone er op vooruit gaat. Dat is in het belang van alle inwo ners van het gebied. Zo moet er een eind komen aan het over schrijden van vastgestelde milieu normen voor stof, stank en geluid, en moet de huidige belasting van het milieu een heel eind worden teruggedrongen. Minder last van stof, stank of geluid heeft tot ge volg dat de kwaliteit van het wo nen in de streek toeneemt. Ook dat was een van de doelstellingen van de plannenmakers. Zij realise ren zich ook dat het nemen van een reeks van milieumaatregelen onvoldoende is voor het verbete ren van de woonkwaliteit. Op een aantal plekken in de Kanaalzone zijn woon- en industriegebieden zo met elkaar verweven dat de enige oplossing is, een eind te maken aan deze verwevenheid. Zo liggen de buurtschappen Boerengat/ Hoogedijk zo ongunstig als het gaat om luchtverontreiniging, ge luidsoverlast en ongevalsrisico dat er eigenlijk geen andere mogelijk heid overblijft dan het afbreken van de woningen. Onderzoek maakte duidelijk dat de inwoners van Koegorsstraat op dit moment al een te hoge geluidsbelasting ondervinden. De Axelsche Sassing ligt al wel beroerd ten opzichte van de industrie, maar de overlast ligt nog binnen de wettelijk toege stane grenzen. Voor beide buurt schappen geldt dat zij in de toe komst te maken krijgen met meer overlast. Vandaar het besluit ook deze woningen af te breken. De Axelsche Vlakte en de Autriche- polder voorzien in de behoefte aan nieuw industrieterrein. Ge luidshinder en risico's voor de om liggende plaatsen Sluiskil, West- dorpe, Sas van Gent en Zand straat mogen slechts gering zijn. De maxima voor de toekomst zijn al aangegeven. In de nabijheid van grotere woon kernen gaan voor bedrijven milieu normen gelden die aantasting van het woongenot niet of nauwelijks mogelijk maken. Hier is goed wo nen blijvend gegarandeerd. In het bijzonder geldt dat voor twee plek ken waar de omstandigheden goed zijn en waar geen sprake mag zijn van aantasting: de Otheense Kreek in Terneuzen en Philippine. Dat zijn dan ook de plekken waar in de toekomst wo ningen gebouwd gaan worden. Behalve plannen voor wonen en in dustrie liggen er plannen klaar om de infrastructuur in de Kanaalzone te verbeteren en de natuur meer kansen te geven. De inwoners van de te slopen buurtschappen hebben inmiddels te maken met een zogeheten amoveringscommissie die alle be woners apart gaat benaderen om te proberen tot overeenstemming te komen over de aankoop van de panden. Bewoners kunnen met hun vragen en wensen terecht bij de Amoveringscommissie, p/a de gemeente Terneuzen, postbus 35, 4530 AA Terneuzen. Bellen kan ook: 01150- 75465, de heer C.M. de Vos, of, 01150 75417, de heer P.A. van Driel. Wie nog eens wil nalezen welke problemen er zoal opdoemen in de Kanaalzone en voor welke op lossingen is gekozen, kan een sa menvatting van het Plan van aan pak Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan deren opvragen bij het informatie centrum van de provincie, tel. 01180-31400. Van maandag 17 mei tot vrij dag 4 juni zijn twee rijstroken op de Keersluisbrug in Vlissin- gen niet beschikbaar voor het autoverkeer. In die periode worden de spoor rails verwijderd die in het wegdek van de brug over het Kanaal door Walcheren zitten, waarna de rijba nen weer geschikt worden ge- maakt voor het wegverkeer. De stremming, die met hekken wordt aangegeven, is zowel overdag als 's nachts. De twee buitenste rij stroken en de voetpaden van de brug blijven in gebruik. Vanaf de Nieuwe Vlissingseweg, de Paul Krugerstraat en de Prins Hendrikweg wordt het verkeer naar de twee buitenste rijstroken geleid. De verwachting is dat het scheepvaartverkeer geen hinder ondervindt van het werk aan het brugdek. Zoals eerder gemeld, krijgt de Stationsbrug over het Kanaal door Walcheren in Middelburg tijd van maandag 3 tot zaterdag 15 mei een nieuw wegdek. De Stations- brug is in die tijd alleen beschik baar voor voetgangers en (brom)fietsers. Voor het streekver voer zijn aan de stadskant van de brug tijdelijke bushalten gemaakt, zodat passagiers te voet naar de andere kant kan van het kanaal kunnen. Voor de scheepvaart gel den aangepaste openingstijden. orkest van Vlaanderen, de Maagd 20.15 u. 8 mei Concert Smalstads mannen koor samen met 3 andere koren, St. Gertrudiskerk 20 u. t/m 9 mei Expos, schilderijen, te keningen en grafiek van Herman Gordijn, Markiezenhof 13 mei Komisch toneelstuk: Ex, met Pleunie Touw en Hugo Met sers, de Maagd 20.15 u. 16 mei Volksmuziek: Liedjes en vertelsels, van Willem Vermandere, de Maagd 14 u. 17 mei Jaarvergad. KRO met KRO-voorzitter Gerrit Braks, De Raaijberg, Antwerpsestr.weg 267, 20 u. t/m 23 mei Expos, beeldende kunst 'Watzeels en Watzeels' van Anton Watzeels, Markiezenhof t/m 27 juni Expos, hedendaagse figuratieve beeldhouwkunst uit Brabant, Markiezenhof t/m sep. Elke zaterdag huifkar tocht met gids door historische stad, vertrek 13 t/m 16 u. vanaf VVV-kantoor Beursplein ROXY 1: Sommersby - a.l., do 20 u., vr, za en zo 18.45 en 21.30 u., ma, di en wo 20 u. Ferngully, het laatste regenwoud - a.l., za, zo en wo 14 u. ROXY 2: Consenting adults - a.l., do 20.15 u., vr, za en zo 19 en 21.30 u., ma, di en wo 20.15 u. Sister act - a.l., za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Nowhere to run - 12 jaar, do en vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Passenger 57 - 16 jaar, do en vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Forever young - a.l., do, vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u. Dracula - 12 jaar, ma, di en wo 20 u. Junglebook - a.l., za, zo en wo 14 u. De Thoolse Rode Kruisvoorzitter H. Brinkman, tevens personeelslid van Lievensberg, drukt trekkende directeur patiëntenzorg mevr. Jacobs-Maas de hand. Anderhalf uur lang schudde ze donderdagmiddag handen. Tien tallen mensen kwamen in zieken huis Lievensberg afscheid nemen van mevrouw GM. Jacobs-Maas (60). De voorlopig directeur pa tiëntenzorg van het Bergse zieken huis maakt per 1 juli gebruik van een regeling voor vervroegd uittre den. Ze heeft er een kwart eeuw in Lievensberg opzitten en jubileert dus met het ziekenhuis mee. In 1956 begon mevrouw Jacobs als leerling-verpleegkundige in het ABG. "Daar zette je je eerste stappen op Met als doel het alsmaar toene mend aantal katten een halt toe te roepen, is de Dierenbescherming een actie begonnen. In de periode 17 t/m 28 mei kunnen particuliere kattenbezitters deze dieren tegen een gereduceerd tarief laten castre ren of steriliseren. Een groot aan tal dierenartsen uit de regio, waaronder W. Brons uit Tho- len/Poortvliet, werkt aan de actie mee. Kattenbezitters die van de aanbieding gebruik willen maken, kunnen vanaf dinsdag een speciale kortingsbon halen bij de kantoren van de ABN-Amro bank. In ons land lopen op dit moment naar schatting zo'n twee miljoen katten rond. Eigenaren weten vaak niet waar ze met elk nest nieuwe dieren heen moeten. Die belanden dus in een asiel, of hen is een an der lot beschoren. En dat vinden wij pas echt zielig, stelt de Dieren bescherming. In 1990 werden er ongeveer 21.000 zwerfkatten opge nomen in de dierenasiels. Daarom hoopt de dierenbescherming met deze actie een positieve bijdrage te leveren aan de geboortebeperking bij katten. Het Rode Kruis organiseert op donderdag 13 mei een bloedafname-avond in sporthal Meulvliet te Tholen. Gezonde mensen van 18 t/m 69 jaar kunnen dan een halve liter bloed afstaan. Inwoners van Tholen en Poortvliet zijn daar welkom tussen zes en ze ven uur, inwoners van Stavenisse, Scherpenisse en Sint-Maartensdijk van zeven tot acht uur en inwoners van Oud-Vossemeer en Sint- Annaland van acht tot negen uur. de operatie-afdeling. Ook nu nog heeft de operatiekamer je bijzon dere belangstelling", zei algemeen directeur mr. T. van den Akker. Mevrouw Jacobs klom in de loop der jaren op tot hoofd van de poli kliniek, hoofd algemene dienst en hoofd ambulante zorg. Van den Akker vond het jammer dat iemand met zoveel kennis van Lie vensberg vertrekt. Hij omschreef haar als serieus, betrokken, kwali teitsbewust en gevoelig voor de pa tiëntenzorg. Voorzitter A.M. Vosmer van de medische staf zei, dat mevrouw Ja cobs in staat was om het personeel enthousiast te maken voor hun taak, ook al door zich te interesse ren voor hun persoon. Hij prees haar mensenkennis en keek terug op een prima samenwerking in de periode dat beiden het directoraat van Lievensberg waarnamen, toen er enkele jaren geleden problemen waren. "Met de patiënt was je al tijd zeer begaan. Het werk dat je deed voor de klachtencommissie heeft ons ziekenhuis zeer veel goed gedaan." Vosmer deed een beeld cadeau, Van den Akker een leeslamp. Namens de leidinggeven den van de ambulante zorg bood G Snepvangers een speciaal sa mengesteld boek aan. In haar dankwoord zei mevrouw Jacobs afscheid te nemen van één van haar beide levens. Ze keek met dankbaarheid terug op de periode in de gezondheidszorg. "Toen het minder goed ging, merkte ik hoe veel hart er voor Lievensberg was. We zijn er niet bovenop gekomen, maar bovenuit." Het deed de ver trekkende directeur deugd, dat er velen afscheid kwamen nemen. En uit haar hele loopbaan, zoals colle ga's van haar allereerste stage afdeling. "Het zit erop voor mij. Het gaat u allen en ziekenhuis Lie vensberg bijzonder goed", besloot mevrouw Jacobs-Maas. In Sint-Annaland zijn zaterdag zes mensen in het zonnetje gezet, om dat ze al een flink aantal jaren col lecteren voor de hartstichting. Gommert Heijboer doet dat twin tig jaar, de dames Tannie Keur, Willy de Rijke, Ria van 't Hof, Corrie van Leeuwen en Sylvia Menheere tien jaar. Zij kregen na mens de Vrienden van de hartstichting een oorkonde en bloemen. Coby Heijboer, die de collectanten al twintig jaar van koffie voorziet, werd ook in de bloemen gezet. De normale collecte bracht in Sint- Annaland bijna hetzelfde op als vorig jaar: 2367,10 gulden op. Op koninginnedag werd nog eens 105,75 gulden ingezameld. In Tho len was de opbrengst 4162,75 gul den, in Oud-Vossemeer 1936,25 gulden, in Poortvliet 1365 gulden en in Scherpenisse 1600,35 gulden. In Stavenisse was sprake van een groot succes met een opbrengst van 1845,10 gulden, tegen maar duizend gulden vorig jaar. Ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom houdt op zaterdag 15 mei een open dag voor de inwoners uit de stad en de regio. Diverse medewer kers, verpleegkundigen en specialisten presenteren dan hun afdeling. Het ziekenhuis bestaat dit jaar vijfentwintig jaar. Van tien tot vier uur uur staan de deuren van Lievensberg open. Er is een speciale route uitgezet langs de vele afdelingen die het ziekenhuis herbergt. Op verschillende daarvan zijn demonstraties, en medewer kers geven uitleg over hun werk zaamheden. Drie van de vijf operatiekamers worden geopend en ook daar zijn demonstraties te zien. De patiëntenraad, ambulance dienst, Eurotransplant en andere instanties zijn op 15 mei eveneens in Lievensberg vertegenwoordigd. En de patiëntenverenigingen ver- I tellen, wat zij doen op het gebied van bepaalde ziekten. Ook aan de kinderen is gedacht. Zij kunnen hun hart ophalen in een draaimolen, een treintje, springkussen en bij een ballon wedstrijd. Er is een loterij, waar van de opbrengst voor het Bergse Rode Kruis bestemd is en in tentjes zijn diverse versnaperingen ver krijgbaar. Voor kinderen van 0 tot 5 en van 5 tot 10 jaar is kinderop vang geregeld. Een speciaal comité was bijna een half jaar met de voorbereidingen voor de open dag bezig. Men ver wacht een grote toeloop, omdat mensen nu de gelegenheid krijgen afdelingen te bekijken waar ze an ders nooit komen of zelfs het bestaan niet van kennen. Onder het motto 'Lievensberg, toen, nu en in de toekomst' is de open dag een terugblik op de pe riode vanaf 1968, maar tevens een blik op het heden en de toekomst. Begin jaren zestig werd besloten een nieuw rooms-katholiek zieken huis te bouwen in Bergen op Zoom. Tegelijkertijd ontstond het initiatief voor een protestants- christelijk ziekenhuis. Enkele we ken voor de opening van Lievens berg kwam een fusie tot stand en zo kreeg het nieuwe ziekenhuis een interconfessioneel karakter. Het Algemeen Burger Gasthuis (ABG) droeg zijn taken aan het nieuwe ziekenhuis over. Het aantal medisch specialisten in Lievensberg is in de afgelopen 25 jaar gegroeid van 18 naar 55. Het aantal medewerkers van 429 naar 905, zo staat te lezen in een speci aal voor de open dag samengestel de brochure. Jaarlijks worden ruim 10.000 mensen opgenomen in Lievensberg en meer dan 150.000 mensen bezoeken de polikliniek. Steeds is er gebouwd aan het zie kenhuis. Zo is er inmiddels een islamitische gebedsruimte geko men (er werken ook een Turkse en een Marokkaanse tolk in Lievens berg). Onlangs nog werd de ver nieuwde polikliniek cardiologie geopend. Het aantal bedden is al die jaren gelijk gebleven, 367. Dat zal iets teruglopen nu er plannen zijn om alle zespersoons kamers om te bouwen tot vierpersoons ruimten. Helpende Handen. De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van Helpende Handen gehandicapten zorg van de Geref. Gem. houdt za terdag een contactbijeenkomst in de zaal bij het kerkgebouw van de Geref. Gem. te Dirksland. De mid dag begint om kwart over twee. Theo Heijboer uit St. Annaland en Jaap Suurland uit Scherpenisse doen morgen mee aan een debat over landbouwzaken o.l.v. voorzit ter W.J. Deetman van de Tweede Kamer. Suurland wordt bijgestaan door Tweede Kamerlid Van Mid delkoop van het GPV, Heijboer door beleidsmedewerker Pot van de RPF. Totaal 200 studenten van de agrari sche pedagogische hogeschool Stoas te Dronten doen mee aan het debat over invoerheffingen, ex- portrestituties en genetische mani pulatie/modificatie. Behalve Van Middelkoop en Pot werken ook kamerleden van het CDA, de PvdA, VVD, D'66, SGP en Groen Links aan het debat van acht stu dentenfracties mee. Zowel Heijboer als Suurland wor den opgeleid tot docent in het la ger en middelbaar agrarisch onderwijs. Sluiskil

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 7