WHS nog niet veilig Ter Tolne voor vierde keer Zeeuws kampioen schooldammen Belgische vlag, Zeeuwse bolus en de punten voor zuiderburen Spannende finales wintercompetitie Ridderhof Turnen in Wellevaete Assistenten voor turnen Op 27 maart naar voorronden nationaal kampioenschap Tafeltennisvereniging Smash 76 speelt oefeninterland John de Wolf te gast op sportgala Sluiting velden niet afhankelijk van vakanties Jochem Kuzee tweede plaats bij zwemloop SPONSOR: SMASH '76 - DE LEUGENBERG Donderdag 25 februari 1993 EEN DRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Atletiek Degradatiezorgen voor reserveteams WHS en Tholen WHS krijgt klop Knvb - voetbal Ongelukkig puntverlies WHS 2 Domper Tholense Boys 2 Voor de vierde achtereenvolgende keer is Ter Tolne uit Tholen kampioen schooldammen van Zeeland gewor den. In de spannende finale werd de Ireneschool uit Goes woensdagmiddag met 5-3 verslagen. De School met de Bijbel uit St. Annaland werd vierde, het tweede team van Ter Tolne vijfde. Bij sportzaal de Wellevaete wapperde zaterdagmiddag naast de Nederlandse driekleur de Belgische vlag. Voor het eerst speelde tafeltennisvereniging Smash '76 uit St.Annaland een oefeninterland. De Belgische gasten uit Hoevenen kregen met koffie en een Zeeuwse bolus een warm onthaal. Tijdens de wedstrijden werd er fa natiek gespeeld, waarbij de zuiderburen een maatje te groot waren voor de Thoolse spelers. Na afloop van de internationale wedstrijd kregen de spelers een warme maaltijd aangeboden. Jeugd Jammer Te zwaar Tennisvereniging St.Annaland op gras baan SCHILDERSBEDRIJF Ring 1, Oud-Vossemeer Telefoon 01667 - 2431 Zaterdag 27 februari uur Roda B.2-WHS 2(Konings) 14.30 Thol.Boys 2-Meeuwen 2(Bruynes) 12.30 Hock 2-WHS 3(Noteboom) 14.30 Stavenisse-Unitas(Wijnen) 15.30 Smerdiek 2-Neo 2(Hettema) 14.30 Thol.Boys 3-VVC 3(Roodenburg) 14.30 WHS 4-Smerdiek 3(Bastiaansen) 14.00 WHS 5-SPS 3(vdHulst) 12.30 Dinteloord 4-Stavenisse 2(Martens) 14.30 Smerdiek 4-ZPR 2(Coppens) 14.30 FSV 4-Noad 4(dRond) 14.30 Thol.Boys 4-Stavenisse 3(Opree) 14.30 SPS 4-FSV 6<Nuytemans) 14.30 Thol.Boys 5-K'vangers 4(Pollie) 12.30 Zondag 28 februari uur Vosmeer-NSV(vr.) 14.30 Divo 3-Vosmeer 3(Akkerman) 14.30 Vosmeer 4-Bergen S(vDorrestein) 12.00 Vosmeer d.-BSC(beker) 10.00 Dinsdag 2 maart uur Vosmeer-Zierikzee(vr.) 19.30 Feijenoorder John de Wolf is vrij dagavond 5 maart te gast op het zesde sportgala van de gemeente Tholen. De robuuste voetballer, die woensdagavond de belangrijke interland van Oranje tegen Turkije moest missen wegens een hamstring-blessure, zal vooral de videobeelden van Tholense Boys (de grootste kanshebber voor de ti tel sportploeg van het jaar) kri tisch volgen. Hij maakt ongetwijfeld ook kennis met Adri- aan Moerland, die in Tholen 'De Wolf' wordt genoemd omdat hij veel op de Feijenoorder lijkt en bo vendien ook voorstopper is. Tijdens het gala worden de Thool- se sportprijzen 1992 uitgereikt: de aanmoedigingsprijs aan een talent volle jeugdige sporter, de indivi duele prijs aan een sportvrouw en de collectieve prijs aan een sportploeg. Het gala wordt opgeluisterd door diverse artiesten. Het aerobicteam van sportschool Dinami, de zange res Daisy en de West-Brabantse kampioen tonpraten 'd'n Teun' zullen hun kunnen tonen en de Thoolse motorcrossers Joey Moer land en Kevin v.d. Hoek vertellen wat zo boeiend is aan hun sport. Het sportgala begint om 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom en de toegang is gratis. Bij sluiting van de Thoolse sport velden in de zomer wordt geen re kening meer gehouden met de schoolvakanties. Het gemeente bestuur heeft dat alle scholen in een brief laten weten. Burgemees ter en wethouders laten de belan gen van de voetbalverenigingen zwaarder wegen. Ook het advies van de Nederlandse Sportfederatie telt mee. Die instantie bepleit een langere sluiting (10 tot 12 weken) van de velden dan de tot 1992 ge bruikelijke zes weken. Vorig jaar gingen de velden al acht weken dicht en ook nu is het ge meentebestuur dat van plan. Van 14 juni tot 7 augustus zijn de wedstrijdvelden buiten gebruik. De trainingsvelden gaan al op 3 mei dicht. Scholen die in de betreffende pe riode voor gymnastieklessen ge bruik willen maken van een veld, kunnen in de ogen van het ge meentebestuur overal terecht op de trapvelden. In Tholen en Sint- Maartensdijk zijn bovendien de speelweiden bij de zwembaden be schikbaar. Met de scholen uit stad Tholen is, op hun verzoek, overleg gevoerd. Daar zijn de minste alternatieven voorhanden. Het speelveld langs de Ten Ankerweg is onveilig, de voormalige oesterputten achter de Bosstraat liggen te ver weg en de speelweide bij het zwembad is te klein en er zitten konijneholen in. De scholen hebben het idee van een schoolsportveld geopperd. Het gemeentebestuur heeft zich bereid verklaard om naar een alternatief te kijken. Jochem Kuzee uit St.Annaland heeft een tweede plaats behaald bij een zwemloop in Kapelle, waarbij er 500 meter zwemmend en vijf ki lometer lopend moest worden af gelegd. Bij het zwemmen was Kuzee de snelste. Na zeven minu ten en veertien seconden kwam hij uit het water. Tijdens het lopen werd hij gepasseerd door Floris van Loon uit Hoogerheide, die bij de finish een voorsprong had op gebouwd van 32 seconden. Zeeuwse vakantieweken. De Stiva - stichting vakanties voor licht- gehandicapten en ouderen woon achtig in Zeeland - biedt mensen die om de één of andere reden af hankelijk zijn van hulp, de moge lijkheid op een ontspannende vakantieweek. Deze wordt gehou den in vakantiecentrum Bos en Duin te Oostkapelle. Inlichtingen tel. 01188-3110. In verband met het carnaval werd er afgelopen weekeinde geen competitieprogramma afgewerkt. Wel kwamen de teams in actie, die nog een wedstrijd moesten inhalen. WHS presteerde slecht, door met 4-0 te verliezen van Kapelle. Evenals het reserveteam maakt het nog kans op degradatie. Ook Tholense Boys 2 is nog niet veilig na het 1-0 verlies tegen Dinteloord. Derdeklasser WHS staat weer met beide benen op de grond. Na de verrassende 1-0 overwinning op Noad '67 verloren de St.Annalan- ders kansloos met 4-0 van Kapelle. Omdat beide teams nog kans maakten op degradatie, waren de belangen in het inhaalduel groot. De groen-witten leken zich hiervan niet goed bewust. In de eerste helft toonden de Thoolse bezoekers nog veel inzet, maar nadat Kapelle was uitgelopen naar een 2-0 voor sprong, liet men de kopjes hangen. Niemand nam het initiatief of zet te de lijnen uit, waardoor WHS simpel door de thuisspelende ploeg werd vernederd. Met een be schamende 4-0 werd de Thoolse derdeklasser naar huis gestuurd. Trainer Jan Englebert, die volgend seizoen bij WHS gaat werken, was als aandachtig toeschouwer getui ge van de afgang van de St.Anna- landers. In het eerste half uur hielden de hardwerkende teams elkaar in evenwicht. In de dertigste minuut opende de behendige linkerspits Kievit de score voor Kapelle. De thuisploeg kreeg een goede moge lijkheid op 2-0, toen WHS balver lies leed op het middenveld. Doelman Kees Goedegebuure rea geerde echter attent en keerde het gevaar. Het enige wapenfeit van WHS voor rust was een goed af standsschot van Wil Fase, dat door de doelman tot hoekschop werd verwerkt. Voor de tweede helft kwam Arie Suarez in het veld voor Johan Sturris. Suarez slaagde er echter niet in om het tij te keren, zoals het gehele team geen vuist kon maken tegen het technisch sterkere en met meer bezieling spelende Kapelle. Met een schot voorlangs van Kees Westdorp begon WHS voortva rend, maar in de daarop volgende minuten kreeg de thuisploeg kans op kans. Anco Fase redde nog een inzet van Kapelle op de doellijn. Vlak daarna scoorde Kapelle de verdiende tweede treffer. Anco Fa se slaagde er niet in om een diepte bal te onderscheppen, waarna een speler van Kapelle oog in oog met de doelman van WHS niet faalde. Enige minuten later stelde Kapelle de winst veilig door de stand op 3-0 te brengen. Uit een afgeslagen corner van WHS sloeg Kapelle met een snelle uitval toe. In de slotfase bracht de thuisploeg de eindstand op 4-0. Door deze nederlaag ver loor WHS zeer kostbare punten in de strijd tegen de degradatie. Bij WHS kreeg Richard de Jonge een gele kaart. Door een 3-4 overwinning op 's-Heer Arendskerke werd Veere in de derde klasse winnaar van de tweede periode. Yerseke werd kam pioen van de eerste periode. Hier door zijn de kansen voor Noad '67 op deelname aan de nacompetitie gestegen. Wanneer Vecre of Yerse ke kampioen wordt, mag de best geklasseerde ploeg uit de rang schikking zónder periodetitel meestrijden voor een plaats in de landelijke tweede klasse. Veere 17 9 8 0 26 43-22 Yerseke 17 8 7 2 23 25-15 NOAD'67 17 7 5 5 19 21-21 's-H. Arendskerke 16 6 5 5 17 36-29 Kapelle Zwaluwe PTT Breda Oostkapelle WHS Bruse Boys Tem. Boys AZVV 17 3 11 3 17 29-25 17 6 5 6 17 23-32 4 7 16 26-25 7 6 15 29-29 3 8 15 21-28 4 8 14 32-29 4 8 12 13-28 5 9 11 11-26 17 6 17 4 17 6 17 5 16 4 17 3 Wanneer WHS 2 tien procent van de kansen had benut die het dit seizoen kreeg, was het team al kampioen geweest. In plaats daar van moet het vechten tegen de de gradatie. Voor het inhaalduel tegen AZVV 2 traden de Sint-Annalanders, op papier, verzwakt aan door blessu res, schorsingen en vakantie. Er moest een beroep worden gedaan op drie A-junioren en twee voet ballers van het derde team. Doch dit bleek allerminst een verzwak king. Met een enorme inzet en ka rakter, zeker in de eerste helft, speelde WHS de Axelaars weg. Maar zeker acht a negen grote doelkansen werden op een onbe grijpelijke manier gemist. En het team had geen greintje geluk. Verdedigend stak WHS goed in el kaar, mede door het goede spel van A-junior Jacky van Oeveren. Keeper Jaap Verhoef kreeg niet één moeilijke bal te verwerken. In de rust werd Peter Saarloos gewis seld voor A-junior Leendert Klein- veld. Ook hij kon na drie minuten alleen voor de doelman niet sco ren. Door gebrek aan wedstrijdrit me, met name bij de na een jaar van een blessure herstelde Johan v.d. Repe, was de tweede helft van een iets lager niveau. In de loop van de wedstrijd viel A-junior Ro bert Metske in voor Johan Heij- boer. Na twintig minuten scoorde Sander Westdorp de openingstref fer. De wedstrijd leek beslist, want AZVV kon geen vuist maken. Tóch werd het 1-1, toen een zeker vijf meter buitenspel staande spe ler van de scheidsrechter door mocht gaan en kon scoren. Pro testen van WHS-zijde hielpen niet. WHS zal het nog moeilijk krijgen om zich in de tweede klasse reserve te handhaven. Er degraderen dit seizoen twee teams. Wanneer de mentaliteit blijft zoals zaterdag en er wél gescoord wordt, ziet leider Chris van 't Hof het nog wel zitten. Seroosk. 2 18 26 Tern. B. 2 18 17 Kloet. 2 18 23 Yerseke 2 18 17 Arnem. 2 17 20 N. Sparta 2 16 16 Roda B. 2 17 19 Kapelle 2 18 16 Tricht 2 17 17 WHS 2 17 15 AZVV 2 17 17 FSV 2 17 5 Tholense Boys 2 is er niet in geslaagd om tegen Dinteloord 2 een goed resultaat neer te zetten. In een gelijkopgaande wedstrijd wonnen de Brabanders het degra datieduel door een doelpunt in de laatste minuut. Dat de belangen groot waren, kwam tot uiting in de felle duels in de openingsfase. Vooral Dintel oord speelde op het scherpst van de snede. Na een kwartier kwam Tholense Boys beter in de wed strijd en was dicht bij een doel punt. Een vrije trap van Marnix Kousemaker ketste tegen de lat. Na twintig minuten viel Wim Schot in voor de aan zijn knie geblesseerd geraakte Julian Roman. Tholense Boys kreeg enkele kansjes, maar kwam niet tot scoren. In de tweede helft werden op het middenveld pittige duels uitge vochten. Dinteloord kreeg één goe de mogelijkheid, maar deze werd door doelman Hans Mabelis uit de hoek getikt. Tien minuten voor tijd kwam bij de Boys Marco van Velzen in het veld voor Sjaak Gun- ter. Uit een hoekschop scoorde Dinteloord in de laatste minuut de winnende treffer. In de blessuretijd speelde Tholense Boys vol op de aanval. Zelfs doelman Mabelis trok mee naar voren, maar men kon de gelijkmaker niet forceren. In deze wedstrijd kregen Aad Gunter en Sjaak Suijkerbuijk van Tholense Boys een gele kaart. Hoek 2 16 29 Klundert 2 17 14 Zwaluwe 2 18 28 Meeuw. 2 15 13 SSC 3 18 24 Arnem. 3 18 13 WHS 3 17 20 Dintel. 2 16 12 Oostk. 2 18 17 Thol. B. 2 17 10 Bevel. 2 16 16 Yerseke 3 18 8 De Zeeuwse kampioenen Mathijs Binkhorst, Sarah Lammers, Bertha de Waal en Mohammed Benjilali met directeur J.F. Kousemaker van Ter Tolne; daaronder het tweede damteam Said Ouhammed, Mare Schot, Leanne Geene, Vivian van Loon en Wouter Troost. De Zeeuwse kampioenschappen schooldammen werden in 's Gra venpolder gespeeld. Onder de acht deelnemers waren er maar liefst drie viertallen uit Tholen omdat daar het schooldammen zo sterk leeft. In de eerste poule stak Ter Tolne I met kop en schouders boven de andere drie scholen uit. Met drie keer 8-0 werden 24 bordpunten verzameld. De St. Annalandse School met de Bijbel werd met vier punten tweede met 0-8, 6-2, 8-0, goed voor 14-10 bordpunten. De Burcht uit Oost-Souburg verza melde twee punten (8-16) en het Kompas uit Yerseke sloot met geen enkele punt (2-22) de rij in de eer ste poule. Piet Ridderhof in actie voor Smash '76 tijdens de internationale tafeltennisontmoeting in De Wellevaete. Vorig jaar werden door het bestuur van Smash de eerste con tacten gelegd met de Belgische ta feltennisvereniging De Leugenberg uit Hoevenen (in de buurt van Antwerpen). Op 6 juni speelden de Tholenaren hun eerste wedstrijd over de grens. Zaterdag vond de re turn plaats. De wedstrijdsecretaris kon voor deze oefeninterland maar liefst drie senioren- en vier jeugdteams opstellen. Op zeven tafels werden door de 42 spelers zeventig wedstrijden afgewerkt. In het eerste team van Smash speelden de St.Annalanders Marco Saarloos en Christian van 't Hof (competitiespeler bij Markiezaat) en Piet Ridderhof uit Oud- Vossemeer, die tevens sponsor was van deze interland. Door blessures konden Hans van Dijke en Ad van 't Hof niet spelen. Het vlaggeschip speelde 5-5 gelijk. Voor Smash scoorden Saarloos en Van 't Hof twee keer. Het vijfde punt bezorg den Ridderhof en Van 't Hof door middel van het dubbelspel. Het tweede team was niet opge wassen tegen de Belgen. Er werd kansloos met 0-10 verloren. Alleen Rafaël Fructuoso bood goed te genstand, maar hij verloor steeds in de derde set. Kees van Poortvliet verving de afwezige Adrie Aar- noudse. Het derde herenteam werd ge vormd door Jos IJzerman, Piet van Dijke en Jan den Engelsman. Wim Slager moest op het laatste moment afhaken vanwege een voetblessure. Met 1-9 waren de Belgen ook hier te sterk. In de laatste partij redde Van Dijke in een zwaar bevochten wedstrijd de eer (15-21, 21-18 en 21-17). Bij de jeugd viel er tegen de zuiderburen weinig eer te behalen. De junioren Henk Jopse, Jacob Elenbaas en Jeroen Saarloos verlo ren met 9-1. Jopse scoorde het eni ge punt voor Smash. Het eerste kadettenteam, dat in de competitie nog ongeslagen is, verloor met 7-3. Anné van Dijke won twee wedstrij den en Arjan Ketting zegevierde één keer. Leon van de Graaf kon dit keer niet imponeren. Het tweede kadettenteam deelde de punten. Het Thoolse team was versterkt met Matthijs Bruijnzeel. Deze talentvolle speler scoorde 100%. Peter Bazen toonde met twee winstpartijen zijn vorm. De welpen (Jaco Hage, Marnix v.d. Graaf en Marco Menheere) verlo ren met 8-2. Hage en v.d. Graaf wonnen voor Smash. Na de wedstrijd kregen de spelers een warme maaltijd en bedankte voorzitter Kees Vroegop de gasten voor de sportieve en gezellige ont moeting. De totaaluitslag was 53-17 in het voordeel van De Leu genberg uit België. In de tweede poule zegevierde de Ireneschool uit Goes met 4 punten voor de diaconieschool de Spring plank uit Aagtekerke met drie punten. Dat was evenveel als het tweede team van ter Tolne, dat 3-5, 6-2, 4-4 speelde. De Springplank had echter 14 bordpunten, ter Tol ne 13, zodat de Thoolse openbare basisschool maar net de tweede plaats in de poule miste. "Dat was een beetje jammer", al dus directeur J.F. Kousemaker. "Ons tweede team miste Said Ou hammed, anders hadden we de fi nale wel bereikt. "Nu kwamen we met 1 gewonnen, 1 remise en 1 ver loren partij op de derde plaats, ter wijl ons tweede team in de poulewedstrijden met 6-2 van de Ireneschool uit Goes had gewon nen, die uiteindelijk tweede werd." Toch is directeur Kousemaker blij met twee viertallen van zijn school bij de Zeeuwse kampioenschap pen. "De damsport leeft erg bij ons. Vele leerlingen vinden het leuk en een voordeel is, dat dam club de Eendracht in Tholen bij de hand is. Het is ook geen specifieke jongensaangelegenheid meer. De meisjes zijn in aantocht, niet enkel wat aantal betreft (de verhouding is ongeveer 50/50), maar ook qua spelniveau worden ze steeds beter ten opzichte van de jongens." Het eerste team van ter Tolne be stond uit Mathijs Binkhorst, Mo hammed Benjilali, Bertha de Waal en Sarah Lammers. Ter Tolne II werd gevormd door Vivian van Loon, Leanne Geene, Mare Schot en invaller Wouter Troost. De ploeg van de School met de Bijbel bestond uit Anné van Dijke, Arjan de Boer, Anton Elenbaas, Hans Leune en Matthijs Bruijnzeel. Ter Tolne I versloeg in de kruisfi nale de nummer twee van de twee de poule, de Springplank uit Aagtekerke, met 8-0. Tegen de nummer één van de andere poule, de Ireneschool, kreeg ter Tolne met meer tegenstand te maken. Mis schien drukte de toenemende spanning toen ook op de Thoolse ploeg, want ter Tolne II had de Ire neschool in de poule immers met 6-2 overwonnen. Het eerste team van ter Tolne kwam niet verder dan 5-3, maar dat was meer dan voldoende voor het prolongeren van de Zeeuwse titel. Op 27 maart worden de halve fina les om het nationaal kampioen schap schooldammen gespeeld. Er zijn dan zes deelnemers, waarvan er twee naar de finale overgaan. "Persoonlijk denk ik dat het voor ons te zwaar wordt", zegt directeur Kousemaker. "We zijn al drie keer Op de grasbaan van tennisvereniging Sint-Annaland is er vanaf begin no vember gestreden in de wintercompetities. Het team C, bestaande uit Siem Snoep, Theo van 't Hof, Robert van de Wal, Willy de Rijke en Ger- da van Vossen, werd verrassend kampioen. De competitie werd gestart met een strak schema van zes teams van elk vier spelers, bestaande uit twee heren en twee dames. Twee teams hadden vijf spelers. Hierbij werd er gedurende de competitie gerouleerd. Tot nieuwjaar werden er mixed-dubbels gespeeld. In de eerste maand was de harde wind hinderlijk, maar konden de wedstrijden toch doorgang vinden. Het niveau was goed tot uit stekend. Na de jaarwisseling werden er heren- en damesdubbels gespeeld. Doordat er verschillende titelkan didaten waren, was de spanning groot. In de finale moest team C het opnemen tegen team E, be staande uit Thijs Fase, Wim van Leeuwen, Corry Bazen en Agnes Noteboom. Zij waren als favoriet getipt, maar de finale kende een verrassende ontknoping. Het kop pel Theo van 't Hof/Gerda van Vossen behaalde een 10-6 overwin ning op Wim van Leeuwen en Ag nes Noteboom. Siem Snoep behaalde met Willy de Rijke na een spannende wedstrijd een 10-8 overwinning op Thijs Fase en Cor ry Bazen. Team C liep uit naar een veilige 3-0 voorsprong door de 12-8 overwin ning die Willy de Rijke en Gerda van Vossen in het damesdubbel be haalden tegen Corry Bazen en Ag nes Noteboom. Hierdoor werd de finale van de heren een verplicht nummer. Team E wist hierin de eer te redden door een 10-6 winst. Zo werd de eindstand 3-1 in het voor deel van team C. Alle wedstrijden duurden 55 minu ten. Bij de prijsuitreiking sprak voorzitter Cent van Dijke de wens uit, dat volgend jaar de wedstrij den vanuit de nieuwe kantine kun nen worden bekeken. Hij hoopte dat iedereen zijn steentje wil bij dragen in de vorm van een obliga tie van 25, 50 of 100 gulden, die over vier jaar weer wordt terug betaald. "De wintercompetitie is een prach tig tournooi. Het is een voorrecht om hieraan mee te mogen doen," meende de voorzitter. Na de prijs uitreiking werd er nog gezellig na gepraat over het toernooi, dat zorgde voor een hechte band bin nen de vereniging gedurende de wintermaanden. Advertentie I.M. bij de nationale finale geweest, dus dat is al een heel mooi resultaat, maar sommige scholen zijn toch wel heel sterk geworden. Je ziet dat ook aan de deelname van tweede teams, maar we zullen wel zien. Op 27 maart is ter Tolne er in elk geval weer bij!" In De Wellevaete te Sint-Annaland worden zaterdag verenigings wedstrijden gehouden voor het rayon Noord van de KNGB regio Zeeland. Er zullen ongeveer 250 turners aan meedoen. Behalve le den van de Thoolse verenigingen Kwiek, SHF, Excelsior, Spido, Olympia en WIK komen turners van Delta Sport en Duiveland in actie. De wedstrijden beginnen om negen uur. Rond half vijf sluit een optreden van de jongste jazz- groepen van WIK de turndag af. De meisjes en dames komen op vier onderdelen in actie: brug, lan ge mat, balk en sprong. De jon gens werken zeven onderdelen af: lange mat, brug, twee verschillen de sprongen, rekstok, ringen en voltige. De jongste leeftijdsgroe pen hebben lage rekstok, de oude re groepen hoge rekstok, terwijl men vanaf 16 jaar tevens uitkomt op de ringen stil in plaats van de gewone ringen. Iedere groep bestaat uit zes tur ners. Om het cijfer te bepalen, worden op elk onderdeel de resul taten van de groepsleden opgeteld en gedeeld door het aantal. Er kan worden ingeschreven voor de cate gorieën A (gemakkelijke oe fenstof) en B (moeilijke oefenstof). Verder kan er individueel worden geturnd in de categorieën B3/B4 en C. De tweede voorwedstrijd is op 24 april eveneens in De Wellevaete, maar dan heeft Excelsior uit Poortvliet de organisatie in han den. De beste ploegen na twee wedstrijden gaan door naar de Zeeuwse finale. Voor de jongens is die op 8 mei in Heinkenszand, voor de meisjes en dames op 15 mei in Axel. Zestien Thoolse gymnasten, drie uit Oosterland en één uit Bergen op Zoom zijn geslaagd voor het examen assistent turnen. Voor het eerst organiseerde de KNGB regio Zeeland deze cursus op Tholen, voorheen moest men er meestal voor naar Goes. Vanuit de Thoolse turnfederatie zijn leden enthousiast gemaakt voor deelname, zodat er vanaf sep tember vijftien zaterdagen lang les werd gegeven in de gymzaal te Sta- venisse. Bij het examen was het een drukte van belang door de vele meegekomen gymnasten waaraan de cursisten les moesten geven. Met het assistentendiploma kun nen de kersverse geslaagden, onder supervisie van de hoofdleiding, meehelpen bij de lessen. Alle kandidaten slaagden, ze kre gen door de verschillende vereni gingsbesturen bloemen aangeboden voor hun inzet. De Thoolse gediplomeerden zijn: Kwiek, Stavenisse: Lianne Moer land, Elles Steendijk, Astrid van Rossum, Caroline Geluk, Marga Lindhout en Diana Lindhout. WIK, Sint-Annaland: Benjamin van 't Hof, Corina Menheere, Iris de Rijke, Evelien Moerland en Ad- dy Moerland. Olympia, Tholen: Nanda de Wil de, Ellis Tichem en Corellen Laban. Spido, Oud-Vossemeer: Dirk Lis- seveld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1993 | | pagina 17