Commissaris legt zijn oor te luisteren Plaatselijk VISSER Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 12 november 1992 Tweedehands boeken Dames kaarten sterk Verkoping Oriëntatierit gesaboteerd R. Kok viskampioen Inbraak in woning Geslipt door slik Bonte avond Aan de kinderen In de sloot Intocht Sinterklaas Milieuvriendelijke zeep Carnavalsclub viert elf-elf Verkoop oliebollen Biljarten Geslaagden Jeugddienst Andere opzet winkelactie Woensdag 18 november GESLOTEN wegens Dankdag Dit alles bij uw Thoolse slagers F. Graauwmans, Oud-Vossemeer J. Geilings, Tholen j C. Slager, Sint-Annaland j AarfS stavenisse Jantje Beton Schrijfster op Casembrootschool A.C.J. Noteboom A. v.d. Berge huisartsen GRIEPVACCINATIE op dinsdag 17 november van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur Jongetje aangereden Half miljoen gulden Winkelactie maandag Pupil schiet op prof Stavenisse Fout geparkeerd Reanimatiecursus Voorlichting cara Geen voorrang Sint komt Biljarten Klaverjassen Lampionoptocht DAG EN NACHT Tussen tien en vier uur zaterdag wordt in Meulvliet een beurs ge houden van tweedehands boeken. Er zal een ruime sortering zijn op het gebied van theologie, geschie denis, kinder- en jeugdboeken, (chr.) romans, hobby enz. De toe gang is gratis. Lia van Dijk heeft de zesde com petitiewedstrijd gewonnen van klaverjasclub Stad Tholen. Zij be haalde 5441 punten. Overigens waren de dames in topvorm, want tweede werd Hanny Kurvers met 4996 punten, 3. Joke van Gink 4975 p., 4. Adrie van As 4947 p. en 5. Wim v.d. Berge 4941 p. Er waren twintig deelnemers. Op vrijdag 18 december houdt de club in café De Kroon het kerst- tournooi. Belangstellenden daar voor kunnen nu al inschrijven. De vrouwenvereniging Bidt en Werkt houdt vandaag, donder dag, de jaarlijkse verkoping in de zaal van de Rehobothkerk aan de Hoogaarsstraat. Tussen half drie en vijf uur én van zeven uur tot half negen is er van alles te koop, zoals handwerken, oliebollen, le vensmiddelen en gebak. Ook is er een boekenstand. De wedstrijdcommissie van de Mac moest zaterdagavond nood gedwongen grote gedeelten van de uitgezette oriëntatierit laten ver vallen. Onbekenden hadden na melijk een aantal controlebordjes vernield of weggehaald in de pol ders tussen Tholen ^Poortvliet en Oud-Vossemeer. Er verschenen 18 equipes aan de start in de A-klasse en 8 in de B-klasse. Uitsjag A-klasse: 1. R. v.d. Zande 18 strafpunten, 2. C. de Waard 23 p., 3. A. van Loo 29 p., 4. S. de Korte 30 p., 5. J. Goorden 45 p., 6. J. Huige 49 p., 7. J. Tuk 51 p., 8. 1. de Graaf 53 p., 9. J. van Vossen 54 p. en 10. C. Smits 101 p. B-klasse: 1. N. de Kok 74 strafp., 2. A. van Marion 106 p., 3. S. Langendoen 111 p., 4. J. Hage 172 p., 5. J. Vinjé 193 p., 6. J. van Dij- ke en H. Jansen 212 p., 8. J. Len- sen 294 p. De volgende rit is op zaterdag 19 december vanuit de Zoekweg. R. Kok is kampioen geworden van hengelsportvereniging De Pieter man, tweede werd H. Kok en der de W. van Elzakker. Laatstgenoemde won ook de eer ste periode en C. van Tilburg de tweede. Eerste dame in het afgelo pen visseizoen werd L. Spapen. Jos van Elzakker kreeg de prijs voor zowel de grootste rondvis als de grootste paling, L. Verkerke schreef de grootste platvis op zijn naam. De bekers werden uitge reikt tijdens de jaarlijkse feesta vond in clublokaal De Tol. Bloemen waren er voor de dames R. van Elzakker en M. Berrevoets - die meten de vis tijdens wedstrij den - alsmede voor de dames C. Schot en C. Sakkers. Hierna barstte het feest pas goed los, met een optreden van G. Brusselaars als Harry Slinger, Jan van Elzakker als eenarmige violist en Wim van Elzakker als André Hazes. De dames lieten zich ook niet onbetuigd met een zelfge maakt lied betreffende de Pie terman. Voor zondag staat de Truckers trofee op het programma. Dinsdag meldde R.M. bij de poli tie dat er was ingebroken in zijn woning. Er zijn compact discs weggenomen en een onbekend geldbedrag. In het weekeinde is er ingebroken in de Eben Haëzerschool aan de Molenvlietsedijk. Alle kasten wer den doorzocht, maar er is slechts een klassepotje met een klein geldbedrag meegenomen. In de nacht van zondag op maan dag is de fiets van mevrouw K.B. gestolen. En maandag verdween ook het rijwiel van mevrouw L.G., dat korte tijd in de Molenvliet- sestraat stond. Deze laatste fiets is naderhand op een andere plaats teruggevonden. De mountain-bike van A. v.d. H. is echter nog steeds zoek. Die werd vorige week weg genomen uit het schuurtje achter zijn woning. Een knipperlamp die als waar schuwing was bevestigd aan een container, is in de nacht van vrij dag op zaterdag gestolen. De con tainer stond in de Doelweg, de lamp was in bruikleen gegeven door de gemeente. In de Bartelmeetweg in de Broek polder is maandagavond om streeks tien uur de heer H. uit Oud-Vossemeer met zijn auto in de sloot beland. Hij raakte in een slip door de grote hoeveelheid slik op de weg. H. bleef ongedeerd, de auto werd vernield. Tegen land bouwer B. is proces-verbaal opge maakt wegens nalatigheid bij het opruimen van de modder. L.W. uit Kruisland reed donder dagavond in de S. Lindhoutstraat met een witlofrooier tegen de ge parkeerde auto van J.S. Dqarbij ontstond lichte schade aan de auto. W. moest omrijden, omdat de Ten Ankerweg wegens werk zaamheden was afgesloten. Diezelfde avond was een voor- rangsfout de aanleiding tot een botsing tussen twee auto's op de kruising van de S. Lindhoutstraat met de Kon. Julianastraat. Ook hierbij was de schade beperkt. Mevrouw L.B. reed in de Kon. Ju lianastraat en verleende geen voorrang aan L. v.d. N. uit Til burg, die van rechts kwam. Bij een snelheidscontrole, zater dagmiddag op de Molenvlietse dijk, reed niemand van de 149 passerende auto's te hard. In de Brugstraat stonden van woensdag op donderdag twee auto's geparkeerd bij de gele streep. En zondagavond trof de politie een auto in de Stoofstraat aan op een plaats waar niet gepar keerd mag worden. De eigenaren kregen een bekeuring. De stichting christelijk jeugdwerk organiseert vrijdag 20 november in Meulvliet een bonte avond. Ouders, broers en zussen, andere familieleden van de clubleden en ook overige belangstellenden krij gen dan een gevarieerd program ma voorgeschoteld. In het programma zitten allerlei onder delen die te maken hebben met een 'avondje uit'. De bonte avond begint om kwart over zeven. De toegang is gratis, maar belangstel lenden worden verzocht bij de clubleiding een plaats te re serveren. Weten jullie het allemaal al? Sint Nicolaas zet weer voet aan wal. Op 21 november wel te verstaan doet hij met zijn Pieten Tholen aan. Er is een probleempje, maar daar om niet getreurd: op de boot is een ongelukje gebeurd. Met een zware storm is Piet uit gegleden, maar het viel gelukkig mee. Het leed was gauw geleden. Werken zal volgens Piet nog niet gaan, maar toch zal hij bij ons op de ki osk staan. Sint zal het dit jaar met een Piet minder moeten doen, maar beloofd is beloofd: iedereen krijgt wat in zijn schoen. Om 14.00 uur komt de Sint weer aan en hij hoopt dat jullie allemaal aan de haven staan. Met de muziek gaan we naar Meulvliet toe. Daar is het weer feest, en hoe! Want Concordia laat jullie weten dat de gezelligheid niet wordt vergeten. Let op, om half vier, vergeet dat niet, is 't feest in Meulvliet, met Sint en Piet. Koop vooraf een kaartje bij Aal- brechtse, anders mag je niet naar binnen. Zijn we er allemaal? Het feest kan beginnen!! J.V. uit Sint-Annaland is zaterdag middag met zijn auto in de brede watergang naast de Krabben- kreekweg terecht gekomen. Zowel V. als zijn passagier bleven onge deerd, maar de auto was total loss. Het ongeluk ontstond doordat V. tijdens het rijden een aansteker zocht in het dashboardkastje. Hij stuurde daarbij naar rechts. Toen hij corrigeerde, zag hij een tegen ligger aankomen en stuurde op nieuw naar rechts. De auto kwam daarbij in de berm terecht en ver volgens in de watergang. Sinterklaas brengt zaterdag 21 no vember een bezoek aan het dorp. Het Sint Nicolaascomité wil hem met alle kinderen verwelkomen". De kinderen wordt gevraagd om half twee bij de Vossenkuil te zijn, waarna men met de muziekvereni ging de Sint en zijn Pieten inhaalt en een rondgang maakt. Rond half drie begint er in het dorps huis een gezellige middag voor de kinderen, ondermeer met een to neelstukje. Het programma duurt tot ongeveer half vijf. Vijfentwintig leden van de Alge mene Vrouwenbond werden dins dagavond geïnformeerd over de produkten van Masta. Deze Belgi sche firma maakt zeepprodukten op ecologische en biologische ba sis. Het was een interessante bij eenkomst. De carnavalsvereniging, die in middels ongeveer vijftig leden telt, is toe aan zijn eerste activi teit. Zaterdagavond wordt in café Hof van Holland de elf-elf viering gehouden. Dan wordt het carna valsmotto bekendgemaakt en de prins en nar gekozen. Blaaskapel De Voskes verleent muzikale me dewerking. De avond begint om half acht met de eerste ledenver gadering en aansluitend is er een boerenmaaltijd. "Mensen die nog geen lid zijn, maar dat wel willen worden, zijn deze eerste keer bij uitzondering welkom. Zij kunnen zich die avond dan aanmelden," aldus voorzitter F. Hommel van de carnavalsvereniging. Hij toont zich tevreden met het ledental tot nu toe. "Vijftig was, toen we deze zomer begonnen, zo'n beetje ons streven. Maar we wisten niet of het haalbaar zou zijn. Er zijn zelfs mensen lid geworden uitsluitend om ons initiatief te steunen." Op zaterdag 20 februari organi seert de vereniging een carna valsmiddag voor de kinderen. Verder is er die dag een feestavond. De activiteitencommissie van voetbalvereniging Vosmeer houdt zaterdag een oliebollenactie. Van af 's morgens worden oliebollen te koop aangeboden. De opbrengst is bedoeld om de clubkas te ver sterken. Vrijdagvond houdt de voetbalve reniging de algemene ledenverga dering. Op de agenda staat ondermeer de verkiezing van drie nieuwe bestuursleden: D.A. van Driel, C.M. Bolier en I.R. Mosch. Penningmeester M.A. Wessels is herkiesbaar. Vice-voorzitter M. Goedegebuure en secretaris C.P.G. de Koning leggen hun bestuursfunctie neer. Uitslagen De Poedelaars: A. van Wezel-J. Wessels -17/+1, J. Plandsoen-W. Roos -10/-11, J. Wessels-J. Hermans -4/-10, T. Schot-J. van Gorsel +7/-11, B. Kruize-D. Vaders -3/+14, D. Hendrikse-R. Hendrikse 14/+9. Hoogste serie (13 car.) T. Schot, beste gemiddelde (2,68) D. Vaders en meeste pluspunten (14 car.) D. Vaders en_ D. Hen drikse. KOT A-team: M. van Hees-M. Goudzwaard 2-0, W. Heijboer-A. Brusselaars 2-0, P. Timmermans- J. de Koning 2-0. Kortste partij (27 car.) en hoogste serie (18 car.) P. Timmermans, beste gemiddel de (2,57) W. Heijboer. KOT B-team: M. Potappel-P. Moerland 0-2, P. de Jager-A. van Daalen 2-0, H. van Herpen-P. Vroegop 2-0, J. Vaders-D. Vroe- gop 2-0. Kortste partij (17 brt.) en beste gemiddelde (2,0) H. van Herpen, hoogste serie (8 car.) H. van Herpen en P. de Jager. KOT bekeruitslag: P. Vroegop-J. van Daalen 0-2. De Treffers: K. Hommel-J. van Meer 8,10-10, J. Geuze-P. de Leeuw 10-8,54, L. van Wezel-J. Etienne 6,66-10, J. Burgers-D. van Driel 5,96-10, C. Burgeis-B. den Hollander 10-6,87. Hoogste serie (14 car.) K. Hommel, kortste par tij (15 brt.) en beste gemiddelde (2,27) D. van Driel. Marco Lindhout heeft het vakdi ploma AGF (aardappelen, groen te en fruit) behaald. De werknemer van Service Super deed daarvoor examen in Amster dam. Zes andere medewerkers van de supermarkt slaagden in Bode graven voor een kaascursus. Het zijn de dames Havermans- Etienne, Heijboer-van Poortvliet, Versluijs, Vroegop, Roggeband- Klippel en de heer Roggeband. Voor het laatst dit jaar wordt zon dagavond in de Ned. Herv. kerk een jeugddienst gehouden. Domi nee D.A. Snijder zal preken over de tweede brief van Timotheus, onder het thema 'Een brief van God?' Medewerking wordt ver leend door Polyhymnia onder lei ding van Hannie Droogers, de organist J. Bos en de trompet tisten M. Vos en P. Ridderhof. De dienst begint om half zeven. De winkelactie van de mid denstandsvereniging kent dit jaar een andere opzet dan tot nu toe gebruikelijk was. Er wordt niet langer gewerkt met bonnen, die meedingen naar te verloten prij- Donderdag, vrijdag en zaterdag 12, 13 en 14 november MAGERE RUNDERLAPPEN of SUCADE 1 kilo17.00 SOEPPAKKET 6.95 EIGEN HAM 100 gram2.40 CORNED-REEF 100 gram1.20 R0SREEF 100 gram2.95 ZULT 1 bakje1.50 Maandag en dinsdag 16 en 17 november KIPFILET 500 gram7.50 VARKENSFILET 500 gram7.50 RUNDERGEHAKT 500 gram5.25 Advertentie I.M. zen. In plaats daarvan moeten de kassabonnen die klanten bij de deelnemende winkeliers krijgen, voorzien van naam en adres wor den gestopt in de rode bus op de stoep bij P.C. de Wilde in de F.D. Rooseveltstraat. Men maakt dan kans op cheques ter waarde van het bestede bedrag tot maximaal 500 gulden. Er zijn drie trekkin gen van 500 gulden, op 21 en 28 november en op 5 december. De laatste is de hoofdtrekking, 's middags om vier uur in de Vos senkuil. Dan zijn er ook nog twee extra prijzen van elk 250 gulden aan cheques te winnen, ongeacht het bedrag dat op de getrokken kassabon staat. Aansluitend aan de laatste trekking is er om half vijf een lampionoptocht voor de jeugd, met medewerking van de muziekvereniging. De winkelactie duurt van 16 no vember t/m 5 december. Op de laatste dag bezoekt Sinterklaas de deelnemende winkeliers. De collecte voor het nationaal jeugdfonds Jantje Beton heeft 923,75 gulden opgebracht. De helft hiervan komt ten goede aan speeltuinvereniging Vrij en Blij, die de collecte verzorgde. Vanavond is de schrijfster Ellen Tijsinger te gast op de De Casem brootschool. Tijdens de algemene ouderavond vertelt ze over het schrijven van boeken in het alge meen en over haar eigen werk in het bijzonder. Morgen zal zij sa men met de leerlingen enkele werkjes maken. De kinderen van de groepen 5 t/m 8 keken dinsdag naar het to neelstuk 'Kwaad is de koningin', dat in de school werd opgevoerd door de groep Saga. Op 24 no vember komen de groepen 1 t/m 4 aan de beurt. Voor hen voert D-3 dan het toneelstuk 'Ga je mee schelpen zoeken' op. Donderdag bezocht groep 1 van de school het streekmuseum De Meestoof, terwijl groep 2 een kijkje nam bij bakker Van der Maas. In het oude schoollokaal van het museum vertelde juf Wil de kleuters hoe het daar vroeger toeging. Daarna bezocht men het winkeltje en ook de rest van het museum werd goed bekeken. Één van de kinderen zag het ambts kostuum van oud-burgemeester Baas aan voor een Batmanpak. Anderen dachten dat ze op zolder zwarte Piet hoorden. Groep 2 had zich in de klas al een tijdje verdiept in de bakker. Ver kleed als echte bakkers togen ze naar de bakkerij, waar bakker Van der Maas een broodtekening kreeg. Na wat te hebben rondge neusd bij de oven, de rijskast en de deegmachine mochten de kin deren zelf aan het werk. Van mar sepein werden verschillende dingen gemaakt en ook werden koekjes gebakken. Trots ging ieder kind met zijn marsepeinen 'muisje' naar huis. Advertentie I.M. Doordat E. de R. op zijn fietsje plotseling de Langeweg overstak, kon de naderende mevrouw C.P. hem niet meer ontwijken. Ze reed echter niet hard met de auto en daarom bleef de schade beperkt tot het fietsje en de auto. Tijdens de spaarweek heeft de Ra bobank voor een half miljoen gul den spaargeld vastgezet voor 1 en 2 jaar. Hiervoor gold een speciale rente van 7.8 en 7.9Hoofd par ticulieren B. van der Meer is tevre den over het resultaat. "Voor het personeel was het ook een gezelli ge week gezien de drukte bij het sparen, het geven van cadeautjes en de deelname aan de foto prijsvraag. Het bleek best moei lijk te zijn om de onderwerpen te raden, maar na onderzoek in de bankhal kwam men er wel achter." John Hartog uit de Bierensstraat won de 100 gulden. Vooral maan dag en dinsdag was het heel druk in de bank. De voorstellingen van de zes foto's waren: 1. neus spaar varken 2. nietjes 3. bankover- schrijving 4. dop van een pen 5. plakbandautomaat 6. elastiekje. Maandag begint middenstands vereniging Activa met de winke lactie, die tot en met 28 november duurt. Bij de 25 deelnemers krijgt men bij besteding van vijf gulden een bon. Tien bonnen in een enve loppe geven kans op 36 prijzen, waarvan 21 bij de jeugdtrekking op 21 november en 15 bij de eind- trekking op 28 november. Een spelcomputer en waardebonnen ter waarde van 1000 gulden zijn de hoofdprijzen. Op de basisscholen is er nog een kleurwedstrijd. WHS-pupil Iman de Witte ver schalkte de profdoelman van RBC met drie doelpunten. Anton Elenbaas scoorde twee keer en Curtis Goedegebuure één keer. Dit gebeurde in de rust van de wedstrijd RBC-Heracles in de eer ste divisie van het betaald voetbal. De activiteitencommissie was met 41 jeugdspelers en 13 begeleiders per bus naar Roosendaal gereden om de voetbalwedstrijd zaterdag avond mee te maken. Met de zes strafschoppen staat WHS op de vierde plaats in het RBC- klassement. Een speciale avond had Colin Bolier, want hij mocht als wedstrijdmascotte optreden. In de Wilhelminastraat trof de politie maandagmiddag een auto aan die met twee wielen op het trottoir geparkeerd stond. Het le verde de eigenaar een bekeuring op. Binnenkort begint een nieuwe cursus hartreanimatie. Deze neemt twee avonden in beslag: donderdag 19 en maandag 30 no vember. Beide keren begint de avond om half acht in dorpshuis De Stove. Inlichtingen en opgave bij mevrouw C.C. Stoutjesdijk- Engelvaart, tel. 2362. De EHBO-vereniging organiseert maandagavond in Haestinge een voorlichtingsbijeenkomst over astma, bronchitis en longemfy seem. Mevrouw C. Janssen van het Astmafonds zal een lezing houden over cara (de verzamel naam voor eerdergenoemde ziek ten aan de luchtwegen). Aan de orde komen de overeenkomsten en verschillen tussen de drie kwalen, wat allergie met cara te maken heeft en wat aan cara-klachten te doen is. Ook zal een videoband worden getoond over de proble men die cara-patiënten kunnen er varen in het gezin, op school of op het werk. Er zal verder gelegen heid zijn tot het stellen van vragen. De bijeenkomst begint om acht uur en is voor iedere belangstel lende gratis toegankelijk. Bromfietser J. van H. uit Tholen reed dinsdagmiddag over de Ha ven en verleende geen voorrang aan automobilist J.S. uit Scherpe- nisse, die uit de Kaaistraat kwam. Een botsing was het gevolg, met alleen materiële schade. Op de bromfiets wordt door de politie nog een nader technisch onder zoek verricht. Van zondag op maandag is bij een woning in de Wilhelminastraat een ruit ingegooid. De dader is tot nu toe onbekend. In de Blauwstraat trof de politie maandag twee bedrijfsauto's aan die niet verzekerd waren. Per geval betekende dat een bekeuring van 400 gulden. Op zaterdag 21 november komt Sinterklaas naar de smalstad. Om kwart over drie wordt hij met zijn gevolg op de Molendijk verwacht, Commissaris der koningin drs. W.T. van Gelder bezocht vrijdagmorgen onverwacht Sint Maartenshof, waar bewoners en personeel ernstig bezorgd zijn over de plannen van het provinciaal bestuur voor sluiting van het bejaardentehuis. De commissaris legt hier zijn oor te luisteren bij bewoonster mevr. A.C. Suurland-Kaashoek. mMmtm Ét. .«li ii ■<tlt rreaiKoeurien Zondag 15 november Woensdag 18 november Dankdag THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Schalkoord, Delft 18.30 u. ds. Goudriaan, Arnemui- den wo 9.30 en 19 u. ds. Van Dijk HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Karreman, Rijswijk wo 19 u. ds. Balk fJEREF. KERK 10 (H.A.) en 17 u. ds. De Buck wo 10 u. ds. De Buck 19 u. ds. v.d. Spek CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. Boogaard wo 10 u. ds. Boogaard 18.30 u. ds. Tanis GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst wo 10 en 19 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. Hooijkaas, Hooger- heide R.K. KERK za 19 u. en zo 11.30 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van der Pol, Dinteloord 18.30 u. ds. Snijder wo 10 en 19 u. (in Geref.Kerk) ds. Snijder GEREF. KERK 10 u. ds. Vos, Halsteren 18.30 u. ds. Snijder, jeugddienst wo 10 u. ds. Meijer, Middelburg 19 u. ds. Snijder CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard 18.30 u. leesdienst wo 10 en 14.30 u. ds. Tanis 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Lammers, St. Philipsland 18 u. ds. Meeuse, wo 10 u. ds. Meeuse 19 u. kand. Van Binnendijk GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst wo 9.30, 14 en 18 u. ds. Mulder GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. u. leesdienst wo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Harten, Ridderkerk 18 u. ds. Van Dijk, Tholen wo 10 u. ds. Van Bennekom, Goes 18 u. ds. Van Loon, St. Maar tensdijk OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Muil wijk SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon wo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei, H.A. 19 u. ds. Quartel, Gouda wo 19 u. ds. De Goei OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo 9.30 u. leesdienst 14.30 en 18.30 u. ds. Klok, Kin derdijk GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst waarna met Euterpe een tocht door het dorp wordt gemaakt. Omstreeks vier uur verwelkomt de burgemeester de Sint voor het ge meentehuis. Daarna is er in Haestinge een optreden van Rob bie en Bukko. Peuters en kinderen van de bassischool hebben vrij en tree en krijgen na afloop een surprise. Biljartvereniging Smerdiek speel de donderdag zes partijen. De tot dan ongeslagen J. op 't Hof ver loor kansloos in twintig beurten van C. van Gorsel, maar herstelde zich tegen J. Verbaandert. J. v.d. Berg was in uitstekende vorm en won twee partijen. G. Geuze kwam er niet aan te pas tegen W. v.d. Hoeven en M. Groos won zijn eerste partij tegen J. Verbaandert. De uitslagen: J. op 't Hof-C. van Gorsel 5,55-10, W. v.d. Hoeven-G. Geuze 10-3,15, J. Verbaandert-M. Groos 8,66-10, J. Thornton-J. v.d. Berg 7,72-10, J. op 't Hof-J. Ver baandert 10-8,66 en J. van Splunter-J. v.d. Berg 4,37-10. Kortste partij (11 brt.) J. Thornton-J. v.d. Berg, hoogste se rie (15 car.) M. Groos, beste ge middelde (2,72) J. v.d. Berg. De uitslag van de vrijdag gespeel de competitiewedstrijd van De Pendelaars luidt: 1. J. van Gorsel 5702 p., 2. J. van Splunter 5055 p., 3. J. Knuist 5000 p., 4. M. den Haan 4976 p., 6. M. Kwaak 4434 p., 7. H. Zwagemaker 4408 p., 8. P. Bazen 4363 p., 9. L. Kampman 4361 p., 10. W. Dane 4040 p., 11. M. Bronmans 3856 p., 12. J. Guil- jam 3845 p. en 13. J. v.d. Werf 3582 p. Het evenementencomité Smalstad houdt de traditionele Sint Maar- tenslampionoptocht voortaan op de zaterdag na 11 november. Dat is besloten na overleg met muziek vereniging Euterpe, die op een doordeweekse avond niet over vol doende muzikanten kan beschik ken. De lampionoptocht vertrekt dan ook zaterdagavond om kwart over zeven bij Sint Maartenshof. ZIE VERDER PAG. 5 SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u ds. Van Bergen Bravenboer 14.30 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge wo 9.30 en 19 u. ds. Van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens 14 u. leesdienst wo 9.30, 14 (H.D.) en 18.30 u. ds. Beens POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas wo 10 u. ds. Egas 19 u. ds. Boer, Sirjansland GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Noordhof, 's- Gravenpolder wo 10 u. ds. Van Dijke, Oost- kapelle 19 u. ds. De Buck GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Venema SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meeuse, St. Annaland 17 u. ds. Lammers wo 9.30 en 19 u. ds. Lammers GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst wo 9.30, 14.30 en 18 u. ds. Karens, Opheusden OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo 9.30, 14.30 en 18.30 leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Lingen, Haamstede 15 u. ds. Schneider, Raamsdonk- veer wo 19 u. ds. De Jong, Dinteloord Zaterdag 14 november en zondag 15 november Woensdag 18 november Dankdag Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400 wo dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2542 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. v.d. Bel): dr. v.d. Berge, St. Annaland, tel. 01665-2400 wo dr. Janssen, St. Maartensdijk, tel. 01666-4126 Philipsland en Nieuw-Vossemeer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 wo dr. De Groot, Nieuw- Vossemeer, tel. 01676-2545 TANDHEELKUNDIGE HULP H. Hoogenstraaten, Bergen op Zoom, tel. 01640-33462 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Tel. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, dag en nacht bè- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. ST. HOMECARE ZEELAND Tel. 01100-32924 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.30-10 u., Hoogstr. 12, Tho len, tel. 01660-2350. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke tel. 01666-8208 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 23/11 9-12 uur gemeentehuis St. Maartensdijk STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 12 november t/m vrij dag 20 november donderdag 12 4.22 - 16.37 vrijdag 13 4.57 - 17.12 zaterdag 14 5.37 - 17.57 zondag 15 6.17 - 18.42 maandag 16 7.07 - 19.37 dinsdag 17 8.02 - 20.37 woensdag 18 9.07 - 21.47 donderdag 19 10.17-23.07 vrijdag 20 11.32 - 23.57 di 17/11 LK 12.37 Tijden gelden voor Stavenis- se.Voor Gorishoek steeds twee mi nuten later. Voor gecorrigeerde getijverwachtingen bel 06-91122353 (niet gratis). Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M. J

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1992 | | pagina 2