Commissies Veren in 1991 Regen spelbreker vakantiespelweek Actiedag in Vossemeren Boekhandel Oostdijk Installatie CdK Jaarmarkt in Steenbergen Eeuwig verderf Donderdag 3 september 1992 Tot 5 oktober kan schriftelijk worden gereageerd op het concept beleidsplan recreatie en toerisme. Verbreding, vernieuwing en versterking zijn de trefwoorden voor het beleid in de sector. Thema's Inspraak IX HE HO El' "Gelukkig dat ik altijd een blik zeeverkenners kan opentrekken, want de leiding bleek een probleem." Dat stelt Jan le Due, een van de organisatoren van het kindervakantiespel Tholen dat deze week wordt ge houden. Pak even uw zakboekje Stemmen van lezers Bedrijvig ABDIJ De visserijnota is onderwerp van gesprek in verscheidene com missies Maandag 7 september vergadert de statencommissie welzijn om 9.30 uur. De commissie bespreekt de af ronding van de provinciale wel- zijnsreorganisatie, waaruit de op richting van de stichting Volksge zondheid, Ontwikkeling en Cul tuur (VOC) moet volgen. Andere agendapunten zijn een bijdrage in het arbeidsintegratieproject voor schoolverlaters van het voort gezet speciaal onderwijs, de ont- werp-nota Met cultuur in zee, de jaarrekening 1991 van de Zeeuw se Bibliotheek en van de provincie en een nota over de provinciale re serves en fondsen. Maandag 7 september vergadert ook de statencommissie water staat en verkeer. De aanvangstijd is 13.30. Plaats van samenkomst is het gebouw van de directie mi lieu en waterstaat. Het Groene Woud 1, Middelburg. Geagendeerd zijn de jaarstukken van de provinciale stoomboot diensten 1991, verbetering van het wegvak Turkeije in de weg Oostburg-IJzendijke, een aanvul lend krediet voor de verbetering van de spoorwegovergang bij Yer- seke en het herverdeelplan van wegen als gevolg van een nieuwe financieringsvorm. Andere pun ten zijn de verhoging van het maximum op de rekening-cou rant-overeenkomst WOV en de nota reserves en fondsen. De statencommissie algemeen bestuur vergadert donderdag 10 september, 10.00 uur. De agendapunten zijn onder meer de rekening over >991, het aan gaan van een samenwerkingsver band tussen de Scheldemond- provincies, het Interreg-program- ma euregio Scheldemond en het provinciaal visserijbeleid. De op richting van de stichting Volksge zondheid, Ontwikkeling en Cul tuur (VOC) wordt besproken, evenals het meerjarenbeleidsplan van de provinciale VVV en de jaar lijkse subsidie aan de stichting Cultuurmaand i.o. De commissie buigt zich over het heffen van le ges voor de afgifte van verklarin gen van geen bezwaar voor het bouwen in afwijking van gemeen telijke bestemmingsplannen. De onkostenvergoeding aan staten leden en gedeputeerden komt ter sprake en dat geldt ook voor een bijdrage in de bouw van kassen voor het Agrarisch onderwijscen trum in Goes en de besteding van stads- en dorpsvernieuwingsgel den voor het plan van aanpak in de Kanaalzone. De statencommissie economie vergadert donderdag 10 septem ber, 14.30 uur. Besproken worden bijdragen aan het proefstation voor de fruitteelt IEITWS in Wilhelminadorp (50 mille) en aan de Koninklijke Vereniging het Nederlandsche Trekpaard (1.000 gulden). Uit het sociaal-econo misch ontwikkelingsfonds wor den bijdragen voorgesteld van 75 mille voor het arbeidsintegratie project schoolverlaters voort gezet speciaal onderwijs, 40.500 gulden voor zoetwateraanvoer naar Nieuw- en Sint Joosland en 50.000 gulden als aanvulling op een eerdere bijdrage voor kassen bij het agrarisch opleidingscen trum (AOC) in Goes. Het Interreg-programma euregio Scheldemond, de provinciale vis serijnota en het structuurschema Verkeer en vervoer staan even- eensop de agenda. De commissie bespreekt de vergaderstukken voor 16 september van de raden van bestuur van de havenschap pen Vlissingen en Terneuzen. Het hoofdstuk economie uit de pro vinciale begroting 1993 komt ook aan de orde. Donderdag 10 september, 9.45 uur, vergadert de commissie geestelijke gezondheidszorg en zwakzinnigenzorg uit de provin ciale raad voor de volksgezond heid in het Magnoliagebouw in Goes. Agendapunten waren bij het maken van Abdijnieuws nog niet bekend. De statencommissies ruimtelijke ordening en milieu bespreken bei de op vrijdag 11 september de provinciale begroting 1993, elk voor hun eigen werkterrein. De commissie ruimtelijke orde ning begint om 9.30 uur en die voor milieu om 14.00 uur. Ten onrechte is in Abdijnieuws van vorige week vermeld dat de statencomissie milieu vrijdag (4 september, 14.00 uur) spreekt over de nota handhaving, de milieu-effectrapportage bagger specie Hansweert en Kerend tij voor de landbouw. In de plaats van deze punten staan op de agenda het tweede structuur schema elektriciteitsvoorziening en de provinciale visserijnota. Bij de ingekomen stukken en mede delingen gaat het om onder ande re de geluidhinder van Pilatus PC-7-lesvliegtuigen. Alle commissies beginnen met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter inza ge in het provinciaal informatie centrum. Abdij 9, Middelburg. Tenzij anders bij de betreffende commissie vermeld, is de verga derplaats het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Er moet evenwicht worden ge vonden in vraag en aanbod op de toeristisch-recreatieve markt en in de spreiding van de toeristen en recreanten over een groter tijdvak dan alleen de vakantiemaanden. Er moet een betere afstemming komen tussen recreatie en toe risme enerzijds en milieu, natuur en landschap anderzijds. Zo kan de druk op sommige plaatsen tij dens het hoogseizoen worden verminderd. Tegelijkertijd moet ervoor worden gezorgd dat de overlast die nu vooral tijdens het hoogseizoen ontstaat, wordt voorkomen. Als voorbeelden van hinder worden genoemd files, parkeerdrukte, wachttijden in winkels en criminaliteit. De kwaliteit van de huidige re creatieve voorzieningen moet worden verbeterd. Bovendien kan worden gedacht aan verbreding: meer verschillende activiteiten die in eikaars verlengde liggen. Daarbij gaat het dan om voorzie ningen die elkaar versterken. Met andere woorden, wie in een jacht haven ligt moet op geringe af stand ook kunnen genieten van bij voorbeeld natuur, cultuur en an dere vormen van (water)sport. Ruimte voor nieuwe voorzienin gen is er alleen als die zijn gevat in plannen die al zijn goedgekeurd. Versterking van de recreatie kan alleen worden gerealiseerd als re kening wordt gehouden met an dere belangen, zoals die van natuur en landschap, leefbaar heid en milieu. Het dagelijks bestuur van de pro vincie wil het nieuwe evenwicht in de branche bereiken door the matisch te werk te gaan. De the ma's zijn recreatie en cultuurhis torie, recreatie en natuur en land schap, recreatie en milieu, recrea tie en leefbaarheid en recreatie en professionalisering. Recreatie en cultuurhistorie is vooral gericht op de recreatieve aspecten van dorps- en stede- schoon. Er kunnen wandel- en fietsroutes worden uitgezet, waarin ook het buitengebied is opgenomen. Een tocht langs mo numentale boerderijen zou bij voorbeeld een mogelijkheid zijn. Uitstapjes en excursies in gebie den met natuurwetenschappelij ke en landschappelijke waarde scoren al als recreatieve activiteit. Toch kan de toegankelijkheid van sommige gebieden nog worden vergroot. Voorwaarde is steeds dat de waarden niet verloren gaan door het recreatieve medege bruik. Recreatie en milieu krijgt al gestalte in het zomerbussenpro- ject. Uitbreiding van het net van fiets- en wandelpaden bevordert verder de milieuvriendelijke mobi liteit van toeristen en recreanten. Ook het gescheiden inzamelen van afval op campings valt onder dit thema. Recreatie en leefbaarheid is vooral gericht op de Zeeuwse be volking. De toestroom van toe risten betekent in de zomer maanden overlast van de eigen bevolking. Parkeerwachters en strandwachten moeten de stro men in goede banen leiden. Ver der hoort de registratie van vandalisme in dit thema thuis. Recreatie en professionalisering richt zich op de werkers in de toeristisch-recreatieve sector. Niet alleen de gebouwen en ande re voorzieningen moeten van goe de kwaliteit zijn, maar ook de dienstverlening. Tot 5 oktober kan schriftelijk op de provinciale voornemens wor den gereageerd. De reacties moeten worden gericht aan Ge deputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg. Het beleidsplan Recreatie en toe risme in evenwicht en de samen vatting daarvan in het informa tieblad Een nieuw evenwicht zijn verkrijgbaar bij het provinciaal in-, formatiecentrum. Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. h Vorig jaar hebben de provinciale veerboten over de Westerschelde 41.340 reizen gemaakt. Er kwamen 277 vaarten te vervallen. De meeste als gevolg van de weersomstandigheden en in mindere mate door technische storingen. De kaartverkoop leverde ruim 16,7 mil joen gulden op. Dit blijkt uit de jaarstukken 1991 van de provinciale stoomboot diensten in Zeeland (PSD), die 2 oktober ter vaststelling aan pro vinciale staten worden aangebo den. De totale lasten van de veer diensten kwamen op ruim 60,9 miljoen gulden. De rijksbijdrage kwam op 32,2 miljoen gulden en ruim 3,3 miljoen aan inkomsten kon worden geboekt op de post verschil verkoop oude schepen. Een belangrijke gebeurtenis in 1991 was de beslissing bij de Ko ninklijke Schelde Groep in Vlis singen een veerboot te huren. Het schip wordt nu gebouwd en krijgt de naam Koningin Beatrix. Een speciaal in het leven geroe pen rederij van de Schelde Groep verhuurt de veerboot, die najaar 1993 klaar moet zijn, aan de pro vincie. De PSD is nauw bij de bouw betrokken. Alle veerboten passeren kort de revue in de jaarstukken. Van de Prinses Juliana, de dubbeldekker op het veer Vlissingen-Breskens, wordt gemeld dat er zich opnieuw storingen in de technische instal latie hebben voorgedaan. De veerboot was een week uit de vaart voor vernieuwing van het roer en de roerkoning. Niettemin maakte de Prinses Juliana de Woensdag 16 september, 14.30 uur, is een speciale statenverga dering belegd. In die vergadering wordt de heer drs. W.T. van Gel der (CDA) geïnstalleerd als com missaris van de koningin in Zeeland. De heer Van Gelder is nu nog ge deputeerde van Noord-Holland. Hij is de opvolger van de heer dr. C. Boertien, die wegens pensio nering het ambt per 1 augustus dit jaar heeft neergelegd. Aansluitend aan de vergadering is er een receptie die duurt van 16.00 tot 18.30 uur. De statenvergadering en de re ceptie zijn openbaar, beide wor den gehouden in het Statenzaal- complex, Abdij 10, Middelburg. meeste overtochten van de hele vloot: 13.179. De dubbeldekker Prins Willem- Alexander op de lijn Kruiningen- Perkpolder lag van begin januari tot half mei aan de kant. Ingrijpen de revisiewerkzaamheden wer den in die periode uitgevoerd en er werd van de gelegenheid gebruik gemaakt het periodieke onder houd aan de technische installa tie te doen. n De Arob-commissie uit gedepu teerde staten hoort dinsdag 8 april, 10.00 uur, de heer A.D. Nijs- seuit Arnemuiden. De heer Nijsse heeft bezwaar ge maakt tegen de weigering van gs een verklaring van geen bezwaar te geven voor de bouw van een akkerbouwloods aan de Oostweg in Arnemuiden. Het gemeente bestuur had de verklaring ge vraagd. Ook die partij wordt daarom gehoord. De tweede kamer uit gedeputeer de staten hoort dinsdag 8 april 4 indieners van beroepschriften te gen gemeentelijke beslissingen op aanvragen voor algemene bijstand. In het geding zijn besluiten van de gemeentebesturen van Reimers- waal (10.20 uur), Hulst (10.40 uur). Oostburg (11.00 uur) en Mid delburg (11.20 uur). Alle zittingen zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. hi Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 Onder het motto 'back to the six ties' (terug naar de zestiger jaren) wordt morgen, zaterdag en zon dag in Steenbergen de traditionele jaarmarkt gehouden. In het cen trum bieden 150 stands een grote variatie aan artikelen, er is een kunstmarkt en talrijke verenigin gen geven acte de presence. De kinderen kunnen zich op de Markt vermaken op een groot luchtkussen. De Steenbergse burgemeester opent de jaarmarkt vrijdagavond om kwart over negen, wat gepaard gaat met een groots vuurwerk. Vanaf acht uur is er op de Markt live muziek van het combo Wilde bras. In de bibliotheek aan de Blauwstraat geven leden van de vereniging van radiozendamateurs vrijdag en zaterdag uitleg over oude en nieuwe communicatie middelen. Zaterdag bouwt de scouting op de Markt een reuzenrad op. 's Mid dags van twee tot zes uur zijn er op het kerkplein demonstraties met politiehonden. Om half ne gen begint aan de haven het sprietlopen voor volwassenen. Op de Markt is er de hele middag en avond live muziek. Zondag waant men zich op de Markt in het Amerika van de ja ren zestig. Een groot aantal oldti mers van de Amerikaanse automobielclub zijn te bewonde ren en er zijn optredens van rock and roll groepen. Vanaf half drie is aan de haven het sprietlopen te zien voor de jeugd tot 16 jaar. De middenstandsvereniging reikt prijzen uit voor de mooiste stand en de mooiste etalage. De jaarmarkt duurt vrijdag van twee tot negen uur, zaterdag van tien tot negen uur en zondag van een tot zes uur. Deelnemers aan het kindervakantiespel maken paspoorten in Meulvliet. Bejaardentehuis De Vossemeren in Nieuw-Vossemeer voert morgen (vrijdag) actie tegen de dreigende bezuinigingen in de bejaar denzorg. Als teken van protest hangt de vlag halfstok en zullen personeel en bewoners in het zwart - of don kerblauw - gekleed gaan. De maaltijd zal een sober karakter dragen. Er zal precies volgens de regels gewerkt worden, wat kan betekenen dat bepaalde werk zaamheden niet kunnen worden uitgevoerd. Het gemeentebestuur zal worden uitgenodigd voor een bouwkundige inspectie van het bejaardentehuis. De bedoeling van de actie - die in heel Noord-Brabant wordt gehou den - is om Den Haag duidelijk te maken dat het zo niet langer kan. De actievoerders willen dat de ex tra bezuiniging van 50 miljoen gulden niet doorgaat; dat het voor verpleegcapaciteit gereserveerde geld, dat nog niet is gebruikt, tij delijk ten goede komt aan extra verpleeghulp in verzorgingstehui zen; dat het tekort aan verpleeg- en verzorgingscapaciteit in Bra bant verminderd wordt; dat de rijksoverheid een bijdrage levert aan de kosten voor samenwerking en fusie van de verzorgingshuizen. Ook moet de financiering van de combinatie 'wonen en zorg', die op dit moment erg onduidelijk is, worden verbeterd. Ondanks de vele oproepen in de krant laat de leiding het afweten. De deelnemers daarentegen niet. Maandagmorgen komen er 169 naar Meulvliet voor de eerste acti viteit. De jeugd gaat aan de slag met het maken van vlaggen en paspoorten. Maar niet voordat Dick de Vreugd de opzet van de komende week heeft uitgelegd. Alles staat in het teken van een land. Elke groep kiest zelf een naam, maakt paspoorten en ont werpt een eigen vlag. Dinsdagmorgen kijken de jongste Bestuursacademie. Namens de ge meenten op Tholen, Sint- Philipsland, Schouwen-Duiveland en Noord- en Zuid-Beveland wordt de Goesse gemeentesecreta ris mr. C.M. de Graaf voorgedra gen als lid van het algemeen bestuur van de regeling bestuursa cademie Zuid-Nederland. kinderen naar een poppenkast voorstelling van het echtpaar Rob en Hetty Feenstra- Weiman uit Steenbergen. De oudere kinderen zouden gaan fietsen. Een groot aantal ging op weg om diverse op drachten te vervullen, maar een zware bui met onweer en hagel gooide roet in het eten. De organi satie besloot de fietstocht af te ge lasten. De controleposten werden weer teruggehaald. En de jongelui kregen eveneens een voorstelling van Robhetty te zien. De jeugd tot 7 jaar werd rondgereden in een huifkar van de familie Frigge uit Oud- Vossemeer. Woensdag stond het schrijven van toneelstukjes op het programma die donderdag worden opgevoerd. Voor de kampeernacht van don derdag op vrijdag hebben zich 200 kinderen aangemeld. Zaterdag speelt, bij goed weer, boerenkapel De Klienkers van Concordia bij het zwembad. THOLEN t/m 30 sept. Expos. Liliane Fonds, openb. bibliotheek 5 sept. Wedstr. Kogge-cup 7 sept. Start volksdansgroep, Meulvliet 14-15.30 u. 9 sept. Reicha Kwintet, Gasthuis kapel 20 u. 9 sept. Open avond Ree, 19-21 u. 12 sept. Petra Laseur en Adriaan van Dis, Meulvliet 20.15 u. 16 sept. Lezing over dichter J. Cats voor Plattelandsvr. Patro- naatsgeb. 20 u. 16 sept. NVCB lezing over 'De le vensfasen van de vrouw', Visnet 19.30 u. 17 sept. Concert Smalstads Man nenkoor, Meulvliet 18 sept. Bingo bejaardensoos 26 sept. Oriëntatierit Mac, start Zoekweg 19 u. 26 sept. Sluitingstocht w.s.v. De Kogge OUD-VOSSEMEER 5 sept. Wielerronde, start Dorps weg 13 en 15 u. 5 sept. Kamermuziekfestival, N.H. kerk 20.15 u. 19 sept. Fancy-fair Zonnebloem, Vossenkuil 13.30-18 u. 25 en 26 sept. Hobbytentoonstel ling, Vossenkuil 27 sept. Viswedstr. 't Scharretje, Van Haaftenpolder 13.30-16.30 u. SINT-ANNALAND t/m 30 sept. Expos. Liliane Fonds, openb. bibliotheek 5 sept. Open tafeltennistoernooi Smash, Wellevaete 9.15 u. 12 sept. Viswedstr. De Zeebaars, Annavosdijkpolder 14.30-17.30 u. 12 sept. Viswedstr. 't Scharretje, schietbaan 14.30-17.30 u. t/m 20 okt. Overzichtstentoonst. Ben van Rooij; expos, spreek woorden en knipselkunst; t/m 31 okt. Zeeuwse muntvondsten 'Schatten in de bodem', de Meestoof di t/m za 14.15-16.45 u. STAVEN ISSE 26 sept. Viswedstr. De Zeebaars, camping Quaak 15-18 u. SINT-MAARTENSDIJK t/m 30 sept. Expos. Liliane Fonds, openb. bibliotheek 3 sept. Smalstadsfietsmeerdaagse, 15 en 25 km, start Sportlaan 3 sept. Start volksdansgroep, voorm. kleutersch. 15-16.30 u. 7 sept. Vergad. gemeenteraad, ge meentehuis 14 u. SCHERPEN ISSE 4 sept. Viswedstr. De Zeebaars, Scherpenissepolder 20-23 u. SINT-PHILIPSLAND 19 sept. Ouderenmiddag, De Wimpel 14.30 u. BERGEN OP ZOOM 7-14-21-28 sept. Zomeravond wan deling door hist, stad o.l.v. VVV gids, start Beursplein 19.30 u. 6 sept. Orgelconcert in Kerk van de Goddel. Voorzienigheid, 15.30 U. 13 sept. t/m 11 okt. Expos, schil derijen van Sjoerd v.d. Boom, Markiezenhof 15 sept. Zeeuws Orkest, de Maagd ROXY 1: Alien III - a.l., do 20 u„ vr t/m zo 19 en 21.30 u., ma t/m wo 20 u. Olivier - a.l., do t/m zo en wo 14 u. ROXY 2: Final Analysis - a.l., do 20.15 u., vr en za 21.30 u., zo 18.45 en 21.30 u., ma t/m wo 20.15 u. Batman returns - a.l., do 14 u., vr en za 14 en 18.45 u., zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Lethal weapon III - 12 jr, do 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma t/m wo 20 u. Sneeuwwitje - a.l., do t/m zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Flodder in Amerika - a.l., do 14 en 20 u., vr en za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 u„ ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Basic in stinct: do 20 u., vr t/m zo 19 en 21.30 u., ma t/m wo 20 u. Pro blem child II - a.l., do t/m za 14 u., zo 14 en 16.30 u., wo 14 u. Toen de apostel Paulus in Athene zijnde en de stad doorwandelde en ziende hoe afgodisch deze was, werd zijn geest in hem ontstoken. Hoe zou het zijn als hij nu ons eiland zou zien, verwordend tot recreatiegebied, waarbij het ene evenement na het andere plaats vindt. Zelfs kermis, en ter voorbe reiding op de zondag vuurwerk. De Heere smaadheid aandoende door Zijn instellingen te verachten schijnen de zogenaamde Christe lijke bestuurders er alles op toe te leggen, ouderen en jongeren te voeren naar hun eeuwig verderf. En vooral de jongeren stappen op het zelfde doolpad der ouderen voort. Kennelijk hebben de kerken over het algemeen de moed opgegeven te protesteren bij de overheid, en Gods volk gaat met een gesloten mond over de aarde, bemerkende dat het oordeel over ons ten volle besloten is. Oorlogen en honger rondom leggen geen beslag meer, het volk krijgt brood en spelen. Tholen, Tholen keer terug naar de instellingen Gods en vraag naar de oude paden, eer het besluit Gods gaat komen, want als kaf gaat de dag voorbij. K.J. Drooger Ten Ankerweg 68 Tholen Vandaag (donderdag) opent boek handel Oostdijk de deuren van de nieuwe winkel in de Kerkstraat 19 in Tholen. De familie Oostdijk verhuist daarmee, wat de boek handel betreft, van het privé-adres Oesterstraat 28 naar een ruim on derkomen. Mevrouw Oostdijk legt uit dat zij niet verhuizen om dat ze te weinig privacy zouden hebben, maar omdat de zaak uit zijn jasje is gegroeid. In 1984 begon de familie met de verkoop van literatuur, voorname lijk op reformatorische basis. Sindsdien hebben ze een vast klantenkring opgebouwd, die zich niet alleen tot het eiland beperkt. Naast de boeken, waarbij de theo logische werken een ruime plaats innemen, bestaat het assortiment uit wenskaarten, postpapier, cas settebandjes en CD's met onder meer koor- en orgelmuziek en klassieke muziek. Ook beschikken ze over een grote voorraad casset tes met preken. Door de grotere ruimte is het voor de boekhandel mogelijk geworden het assortiment uit te breiden. Toch wil de familie Oostdijk de ingeslagen weg blijven volgen en dat betekent volgens mevrouw Oostdijk het voeren van een ge richt inkoopbeleid. "We willen graag onze eigen instelling behou den," aldus de familie Oostdijk. Zaterdag 12 september brengt de schrijfster mevrouw Den Uijl-van Golen een bezoek aan de winkel, desgewenst zal ze ook boeken signeren. De winkel is geopend van maan dag tot donderdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdag tot 20.00 uur en zaterdag tot 17.00 uur. Naast het aanbod van boeken zal de heer Oostdijk de winkel ook gebruiken om zijn inlijstwerk en houtsnij werk te tonen. PIT-collecte. Van 7 t/m 12 sep tember wordt de jaarlijkse PIT- collecte gehouden. De opbrengst is bestemd voor het in stand hou den van de militaire tehuizen, maar ook voor werk onder de mi litairen in ondermeer Cambodja en Joegoslavië.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1992 | | pagina 7