Hulde voor jeugdleider/brandweerman VISSER Plaatselijk nieuws Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 23 juli 1992 Tholen Fietspad schuin Natuurvereniging Zomermarkt Fabeltuin Betrapt Autodief gepakt Foutparkeerders Reisje Anbo Veronica op braderie Oud- Vossemeer Rommelmarkt Musical voor adoptiekind 't Scharretje in Randstad Paard dwingt auto in berm Sint- Annaland Jongeren verhit VVN en pelsdieren DIT ALLES BIJ UW THOOLSE SLAGERS J. Geilings, Tholen C. Slager, Sint-Annaland J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, 0ud-Vossemeer Fancy fair Casembroot Fietstocht W.I.K. Chr. school geeft 4430,95 Vacature lerares Aanleg strandje Sint- Maartensdijk Fiets gestolen Bestuurder voor gerecht Binnenbocht Bloemschikken Weekend diensten td Predikbeurten Strandje Gorishoek Schoolfeest Motorrijder gewond Inbraak in auto Kampeerders bekeurd Verlichting kerk Sint- Philipsland Werkweek De Luyster Onder invloed "Het fietspad langs de Postweg hangt een beetje schuin," merkte W.C. van Kempen (CDA) op in de gemeenteraad, waar geld werd ge vraagd voor de verbetering van het pad. Het raadslid stelde voor om naar de fundering te kijken. Wethouder J. van der Jagt vond dat niet noodzakelijk. "Die schuinte is er voor de afvoer van het hemelwater; ze wordt gedeel telijk opgeheven door de nieuwe laag (steenslagasfaltbeton en daarop een slijtlaag met parel- grind)." Volgens de wethouder bestaat er geen gevaar voor het verkeer. Er is wel naar de funde ring gekeken, maar er is geen geld voor om daar wat aan te doen. Voor de verbetering is anderhalve ton beschikbaar. De natuurvereniging sloot het sei zoen af met een excursie naar Noord Beveland en Walcheren, 's Ochtends bekeken de 19 deelne mers, waaronder 3 jeugdleden, eerst het gebied de Keihoogte. Vanuit de daar aanwezige obser vatiehut werden met (tele- scoop)kijkers de vogels bekeken zoals kemphanen en Noorse sterntjes. In de Schotsman vertel de voorzitter en bioloog L. Sauter het een en ander over het land schap, en wees hen op de verschil lende orchis-soorten (de vleeskleurige orchis en wespenor chis) terwijl ook de parnassia en het kleverig ogentroost voor velen onbekend was. De secretaris T. Fopma leidde de deelnemers 's middags rond in Middelburg. Op een enkeling na waren de 20 deelnemers aan de Zomermarkt woensdag tevreden. Zo gaf duik school Orka informatie en tim merde de Wereldwinkel aan de weg met milieuvriendelijke was middelen. 's Avonds verzorgde de koninklijke muziekvereniging Concordia een optreden. De fancy fair van peuterspeelzaal de Fabeltuin heeft woensdag on geveer 500 gulden opgeleverd. Het bestuur kon 's avonds tevreden te rugkijken op een geslaagde fancy- fair. Er waren verschillende activi teiten: spekhappen, grabbelen, touwtje trekken, computeren, de zenuw-spiraal. Er werd tweede hands speelgoed verkocht en na verloop van tijd liepen er ook kin deren met gesminkte gezichten rond. Zelf buttons maken viel ook in de smaak. De trekking van de verloting werd verricht door voor zitter R. Verburg. Een elfjarige scholier uit Steen bergen werd betrapt, toen hij maandag onder zijn jas enkele pakjes milkshake zonder betalen wilde meenemen uit een super markt aan de Eendrachtsweg. De jongen is doorverwezen naar het bureau Halt. Een zo mogelijk nog brutalere diefstal deed zich diezelfde mor gen voor op de Markt. Medewer kers van een bedrijf uit Halsteren droegen daar een combi-ketel voor een centrale verwarming een woning binnen. Toen ze even later bij hun auto terugkwamen, was een aluminium schoorsteenpijp verdwenen die ze op het trottoir hadden neergezet. In de nacht van vrijdag op zater dag hebben onbekenden in de Pol derstraat het dak bekrast van de auto's van M. van V. en J.C.S. De achttienjarige M.J.A. v.d. S. heeft tegenover de politie bekend, in de nacht van 3 op 4 juli de auto van M.B. op de Ten Ankerweg te hebben weggenomen. De auto werd teruggevonden in een groenstrook langs de Schelde- Rijn-weg, met schade aan de on derkant. Die schade is door v.d. S. veroorzaakt, gaf hij toe. Drie auto's die op de Oesterdam geparkeerd stonden, zijn zondag door de politie voorzien van be keuringen van honderd gulden. Één auto stond gedeeltelijk onder de slagboom op de parallelweg en werd door de sterke arm ver plaatst. De beide andere auto's stonden hinderlijk geparkeerd. Op de Eendrachtsweg is gisteren een bromfietser bekeurd die niet verzekerd bleek te zijn. De brommer van R. den O. is vo rige week door de politie uit het verkeer genomen voor technisch onderzoek. Den O. reed te hard. De Anbo organiseert op 11 augus tus een middagreisje over het eiland. Liefhebbers kunnen zich daarvoor donderdag 30 juli tussen tien en twaalf uur opgeven in het zaaltje aan Schuttershof. De braderie op 28 en 29 augustus zal zaterdagavond om half tien weer worden afgesloten met een vuurwerk. Vorig jaar was dat spectaculair door de bijkomende brand en daarom is dit keer de plaats veranderd. Het vuurwerk wordt op het schor neergezet, van af de dijk rond de voormalige oesterputten zal het publiek alles goed kunnen zien. Vrijdagavond tussen half zeven en negen uur staat de Veronica Zo mer Truck aan de Kaaij. Wil Lui- kinga en Bart Boos presenteren een uitgebreid programma met di verse bekende artiesten. Voor de oudere inwoners verzorgt de mu ziekgroep van mevrouw J. Zwaan 's middags een concert in de tent op de Markt. De braderie begint om een uur en duurt tot negen uur. De volgende morgen barst het spektakel opnieuw in alle he vigheid los. Om negen uur begint dat met de kinderbraderie. De be kende vismeisjes zijn ook weer present, evenals de dansgroep van Laura Ouwens. Deelnemers aan de braderie kunnen zich nog tot 10 augustus aanmelden bij secre taris N. Jansen van de Onderne mersvereniging. Sportief staat er in genoemd weekeinde eveneens wat op het programma. Vrijdagmorgen is dat het dauwzwemmen in De Spetter, 's avonds de wielerronde. En vocJr zaterdag is de Oosterschelde zwemtocht gepland. M Op het terrein van de firma Quist aan de Veerstraat wordt zaterdag een rommelmarkt georganiseerd. De opbrengst is bestemd voor de Ned. Hervormde kerk. De rom melmarkt begint om negen uur. De Vossenkuil was donderdag avond tot de laatste plaats bezet toen leerlingen van de Sint Antho- niusschool de musical 'Vreemde kuren' opvoerden. Ouders, een enkele grootouder, broers en zus jes, vriendjes en vriendinnetjes van de acteurs in spe genoten van het vertoonde spel. Met verve brachten de kinderen - een enke ling wat schuchter - uit de groepen 6, 7 en 8 de belevenissen in een kuuroord op de planken. De tekst werd afgewisseld met verschillen de leuke liedjes. Daarbij werd voor de nodige lichteffecten gezorgd. Na afloop beloonde het publiek de jeugd met een luid applaus. Di recteur A. Rijk bood elke speler een bloem aan. De kinderen op hun beurt hadden boeketten voor enkele ouders die hadden gehol pen met de decors en de dansjes, alsmede voor de technici. De op brengst van de avond komt ten goede aan Foster Parents Plan, waarbij de school een adoptiekind heeft, 's Middags woonde een veertigtal ouderen en gasten van de Zonnebloem de generale repe titie bij. Zondagmorgen reisden acht vis sers van hengelsportvereniging 't Scharretje af naar de Randstad voor een wedstrijd op het strand yan Rockanje. Om zeven uur moest men al present zijn. De acht hengelaars zouden deze dag een wel heel bijzondere prestatie leveren want van de acht vielen er maar liefst zeven in de prijzen. Het was dat bij Remi Lindhout de vis geen staart had, anders had den alle acht leden van 't Schar retje zich in de prijzen gevist. De eerste plaats werd echter opgeëist door A.v.d. Meer van de Zeenaald 115 cm 2. Wim Burgers 't Schar retje 91 cm 3. H. Karremans HMSV 82 cm 4. Sjaak Lindhout 80 cm 5. Ad Steyns 77 cm 6. Ton- ,ny Matthijssen 72 cm (1 vis meer gevangen)7. Arjan Rijnberg 72 cm 8. Jan Verhees 71 cm (allen 't Scharretje) 9. C. Westdorp Zee naald 70 cm 10. C.v. Marion Zee naald 63 cm 11. Theo Rinberg 't Scharretje 55 cm en 12 H. Bressers Zeenaald 55 cm. De auto van M.V. uit Scherpenisse liep maandagavond fikse schade op, nadat de man op de Krabben- kreekweg had geprobeerd een los lopend paard te ontwijken. Het paard stak de weg over en toen V. naar links uitweek, volgde het dier. V. stuurde de berm in, maar belandde in de greppel tussen de autoweg en de parallelweg. Daar door raakte ondermeer het linker voorwiel van zijn auto ontzet. Zaterdag trof de politie een auto aan die niet was verzekerd, geen geldige APK-sticker had en geen kentekenbewijs deel III. De eige naar kan bekeuringen tegemoet zien van respectievelijk 400 en 150 gulden, terwijl voor het deel III de kantonrechter de hoogte van de boete bepaalt. De politie heeft zaterdagavond in de Voorstraat een opstootje gesust tussen twee groepjes jongeren. Ze hadden onenigheid waarbij enkele klappen over en weer werden uit gedeeld. Maar geen van de jeugdi gen wilde aangifte doen. Later die avond is aan vier van deze jonge ren de toegang ontzegd tot ver schillende cafés. Het oud papier voor de zending zal niet op dinsdag, maar op maandag 27 juli worden opgehaald. Adverentie I.M. De leerlingen van groep 7 en 8 van de Casembrootschool legden on langs hun praktijkexamen verkeer af. Alle 33 leerlingen slaagden en kregen vrijdag het diploma uitge reikt door secretaris M.A. van Beek van VVN, afdeling Sint- Annaland/ Sint-Philipsland. Van de School met de Bijbel slaagden 19 leerlingen. Van Beek zei dat hij blij was dat iedereen geslaagd was. Hij wees de kinderen van groep 8 erop dat ze volgend jaar allemaal met de bus of de fiets naar een andere school gaan. En dat het verkeer drukker en gevaar lijker wordt. Hij hoopte dat de leerlingen het geleerde in de prak tijk zullen uitvoeren. De examens werden afgenomen door, voorzit ter J. van Popering. 's Middags bracht groep 8 van de Casembrootschool een bezoek aan de nertsenfokkerij van de fa milie Walhout in Stavenisse. Op school was er een project over pelsdieren gehouden waarbij ge bruik gemaakt werd van een vide oband, boekjes, een lesbrief en een kleurplaat. Op de fokkerij werden de kinderen in twee groep jes verdeeld en rondgeleid door de familie. Daarna volgde een vra genronde. Iedereen kreeg een bal pen, blocknote en stickers. Op de terugweg ontstond er een hele dis cussie of het nu wel of niet leuk was voor de nertsen, ledereen had hierover zijn eigen mening. Woensdagochtend bracht groep 8 een bezoek aan de plaatselijke Ra bobank. Ook hier werden de leer lingen in twee groepjes verdeeld. Via de fax werd de vestiging Poortvliet meegedeeld dat alle kinderen waren gearriveerd. Ook werd de kluis bekeken. De vragen- Donderdag, vrijdag en zaterdag 23, 24 en 25 juli MAGERE RUNDER- f of SUCADELAPPEN 1 kg 17.00 250 gr. SOEPVLEES 250 gr. GEHAKT MERGPIJP samen6.95 GEBRADEN ROSBIEF MOSTERDROLLADE SCHOUDERHAM VRUCHTENSALADE 100 gr. 100 gr. 100 gr. 150 gr. 2.95 1.95 1.50 2.25 ST00FLAPPEN RUNDERVINKEN Maandag en dinsdag 27 en 28 juli kg. halen. 15.00 4 BETALEN Woensdag 29 juli RUNDERGEHAKT met gratis kruiden 500 gr. VERSE WORST 500 gr. 5.25 4.25 Advertentie I.M. ronde werd gewonnen door Luud van Dijke. Vrijdag werd de jaarlijkse fancy fair gehouden. Ondanks de goede weersvoorspellingen werkte het weer niet mee en kon het evene ment niet op het schoolplein wor den gehouden. De toeloop van ouders en kinderen in de verschil lende lokalen was enorm. Ook de rommelmarkt trok veel publiek. Leerlingen vanaf groep drie had den spelletjes georganiseerd, zoals grabbelton, blikken gooien en worst hakken. Ook de pannekoe ken konden zich in een grote be langstelling verheugen. De opbrengst van de fancy fair gaat onder mee naar Sinterklaasvie ring/Kerstviering en het dekken van de tekorten op de schoolrei zen en schoolkamp. De huisvrouwen van gymvereni ging W.I.K. gebruikten de laatste gymles van dit seizoen om te gaan fietsen. Via de Javadijk, de Hol- lairepolder en de Philipsdam gin gen ze richting Grevelingendam waar ze omstreeks 10 uur bij het restaurant aankwamen. Eén dame arriveerde met de auto en samen werd er koffie gedronken. Rond half één waren de huisvrouwen weer terug in het dorp. De School met de Bijbel heeft over het bijna voorbije schooljaar 1991/92 totaal 4430,95 ingeza meld voor verschillende zendings- en hulpinstellingen. De actie Peru, waarvoor de Hervormde Gemeen te ook vele activiteiten organiseer de, kreeg het meest met 1785,65. Daarnaast ging er 1107,73 naar de zending van de Gereformeerde Gemeente. De Gereformeerde Zendingsbond in de N.H.Kerk kreeg 429,82 en drie instellingen kregen allemaal 369,25: Woord en Daad, Kom over en Help en de Spaanse evangelische zending. Verder ging er nog 262,25 naar het jarige adoptiekind Chardelin Marcelin. Tijdens de kijkavond kwam er 3638,75 binnen, waarvan 878,75 naar de Bonisazending ging. De familie Leemreijze won de taart door het juiste ge- wicht(314 gram) van een hoeveel heid rijst te raden. Liesbeth Heijboer met 316, J.J. Ketting met 310 en Hanna Ketting met 320 gram zaten er ook heel dicht bij. De gezamenlijke maaltijd met me dewerking van slagerij Slager viel prima in de smaak. Het bestuur van de School met de Bijbel is er nog niet in geslaagd om een opvolgster te vinden voor juffrouw Van Belzen, die in 's Gravenpolder aan deJuliana- school een baan heeft aanvaard. Zij heeft driejaar hier gewerkt. Er zijn verschillende advertenties ge plaatst en een groot aantal brieven verstuurd aan kandidaten, maar zonder succes. Kleuterleidster mevr. De Rooij kon haar werk een poos niet doen, waarvoor vier invalsters de school uit de nood geholpen hebben: de juffrouws Havenaar, Paans, Over- beeke en Van Strien. Ten zuiden van het havenkanaal is een strandje aangelegd. De ge meenteraad heeft er groen licht voor gegeven, waarbij J.L. van Gorsel (VVD) volgens wethouder J. Versluys 'naar de bekende pad' vroeg, toen hij informeerde wan neer het werd aangelegd. "Het ligt er dus al," concludeerde de li beraal, waarna W.C. van Kempen (CDA) aanvulde dat er uitgebreid over was gesproken in de commis sie openbare werken. Het plan, dat is goedgekeurd door de stuurgroep Oosterschelde, bestaat uit het aanbrengen van zand, het maken van een dijkover- gang en het plaatsen van afval bakken. Er is anderhalve ton voor beschikbaar uit de reserve recrea tieve voorzieningen. Aan de hand van de ervaringen deze zomer, zal worden bekeken of er 19 parkeer plaatsen en 9 fietsklemmen ge plaatst gaan worden. De plaats van het strandje is na onderzoek bepaald, omdat andere plekken niet haalbaar bleken. Het ministerie van landbouw maakte bezwaar tegen een strandje in het verlengde van de Scheldseweg en tegen plaatsen noordelijker langs de kust: Daar in de buurt liggen namelijk mosselpercelen. De fiets van mevrouw N. is zater- Leon de Witte en Nieske Vroegop werden vrijdag hulde gebracht door jeugdige voetballers van WHS. Wegens de regen gebeurde dat in de Wellevaete te St. Annaland, waar het bruidspaar toepasselijk de sportzaal had gekozen om feest te vieren. Leon de Witte is behalve jeugdleider en eerste elftalspeler van WHS ook nog lid van de vrijwillige brandweer. De spuitgasten waren voor een speciale hulde van hun collega op het dak van de door de bruidegom zelf gebouwde woning aan de 's Gravenkreek geklommen, waar een brandweerman en een spandoek werden bevestigd. De collega's van de bruid uit bejaardencentrum de Schutse bleven met beide benen op de grond staan om hun gelukwensen over te brengen. dagavond gestolen. Het rijwiel stond bij een cafetaria op de Haven. J.C.G. ontdekte zondagavond bij thuiskomst dat er gedurende het weekeinde was ingebroken in zijn woning aan de Bosstraat. Er was ondermeer stereo-apparatuur meegenomen en enkele honder den guldens aan geld. De techni sche recherche heeft een onderzoek ingesteld. G.M. van H. moet binnen acht weken voor de rechter verschij nen, omdat hij zaterdagnacht on der invloed van alcohol achter het stuur zat. De ademanalyse wees 635 mg/1 (bijna 1,5 promille) uit. Het rijbewijs van Van H. werd in gevorderd, maar dat is inmiddels door justitie teruggegeven omdat de man het voor zijn werk nodig heeft. Euterpe haalt volgende week woensdagavond 29 juli vanaf 18.00 uur weer oude spullen op voor de aanstaande rommel markt. Heeft u soms nog iets, zet het dan op de stoep, wij nemen liet graag mee. Advertentie I.M. Twee auto's liepen vrijdagmiddag schade op bij een aanrijding op de hoek Westvest/Achter 't Bos. C.P. op den B. reed in laatstgenoemde straat en draaide links de Westvest in. Maar hij nam de binnenbocht, waardoor een botsing met de tege moetkomende C.P. van H. uit Sta venisse niet voorkomen kon worden. Op de Markt werden zaterdag een automobilist en diens passagier bekeurd, omdat ze geen gordel droegen. In de recreatiezaal van Sint Maar- tenshof is er vrijdag 31 juli een middag bloemschikken. Bewo ners, donateurs, personeel en an dere bij het bejaardentehuis betrokken mensen moeten zelf een bakje meebrengen. In de gemeenteraad heeft I.C. Moerland (PvdA) gepleit voor het regelmatiger schoonhouden van het strandje bij Gorishoek. "Het is enkele keren gebeurd, maar ik heb de indruk dat het vaker nodig is." Wethouder J. Versluys z.ei dat al eerder een grotere frequentie van schoonmaken is toegezegd. Moerland stelde verder voor, om bij het strandje enkele zitbanken te plaatsen, met name bedoeld voor ouderen. De Oosterscheldeschool hield vrijdag in een vol en warm Hol land Huis het jaarlijkse school feest. Eerst zongen de kinderen van de groepen 1 t/m 4 twee lied jes en daarna brachten de groepen 5 en 6 een bewerking van 'The drunken sailor' ten gehore. Ze hadden zelf borden gemaakt met fruit en werden op accordeon be geleid door Pia Jansens. De groepen 7 en 8 brachten de musical 'Alles kits' op de planken. Jan-Jaap Bolier speelde de over spannen onderwijzer Herman, die niet meer naar school wil. Bij een uitzendbureau worden daarom twee krachten - loodgieters - inge huurd om met de kinderen een musical in te studeren. De twee lieten ook de zaal meedoen. De groep bracht diverse liedjes ten gehore, zoals 'Zuinig' over de be zuinigingen door de minister en het jazzachtige 'Icecream mix'. Heidi Geuze en Rianne Tichem play-backten de nummers 'Lam bada' en 'Nijlpaard in reuzenrad'. Op het laatst kwam onderwijzer Herman toch weer terug en bespeelde daarbij ook de zaal. Vandaag neemt groep 8 afscheid van de school. De kinderen krij gen een getuigschrift en een pre sentje, en er is een gourmet met ouders en leerkrachten. De 62-jarige J. v.d. P. uit Tilburg is maandagmorgen met zwaar let sel naar ziekenhuis Lievensberg gebracht, nadat hij op zijn motor door een auto was aangereden. De man, die ondermeer een aantal gebroken ribben opliep, verbleef gisteren nog op de intensive care. Het ongeluk gebeurde omstreeks elf uur. Mevrouw J.E. den B. sloeg met haar auto vanaf de Provincia- leweg linksaf de Veerdijkseweg in. Ze zag de motorrijder, die haar vanuit de richting Poortvliet tege moet kwam, over het hoofd met een aanrijding als gevolg. Op de Poortvlietsedijk kreeg een automobilist zondag een bekeu ring van honderd gulden, omdat hij tegelijkertijd dimlicht en breedstralers als verlichting voerde. In de nacht van vrijdag op zater dag is er ingebroken in de auto van mevrouw S.B., die in de Scal- disstraat geparkeerd stond. Er was een ruit vernield, maar het is niet bekend of er spullen vermist worden. P.J. de R. uit Breda deed aangifte van diefstal van vier wieldoppen van zijn BMW. De auto stond in de nacht van zaterdag op zondag geparkeerd aan de Havenweg. Twee inwoners die dit weekeinde lagen te slapen in een bestelauto aan de Westnol bij Gorishoek, -H Zaterdag 25 juli en zondag 26 juli Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. v.d. Bel): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400 St. Philipsland en Nieuw- Vossemeer:. dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP E. Liem, Bergen op Zoom, tel. 01640-35080 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Te bereiken onder tel.nr. 01100-51177 KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde, dag en nacht be- reikb. tel. 01100-49222; inschrijf- bur. ma t/m vr tel. 01100-49249. WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.30-10 u., Hoogstr. 12, Tho len, tel. 01660-2350. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTEN PLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma t/m vr 12.30-14 u. ma, wo en vr.avond 19-21 u. Do 14-16 u. Tel. spreeku ren 01640-55878, weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, gem.huis St. M'dijk, tel. 01666-8208 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 27/7 9-12 u. gemeentehuis St. Maartensdijk NAZORG BORSTAMPUTATIE di 4/8 contactochtend z'huis Lie vensberg, tel. 01640-78000 tst. 316 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 23 juli t/m vrijdag 31 juli donderdag 23 9.37 - 21.52 vrijdag 24 10.37 - 23.02 zaterdag 25 11.47 - 23.57 zondag 26 0.17 - 13.02 maandag 27 1.37 - 14.12 dinsdag 28 2.47 - 15.17 woensdag 29 3.47 - 16.07 donderdag 30 4.37 - 16.57 vrijdag 31 5.17-17.47 wo 29/7 NM 21.36 Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gratis). Zondag 26 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Van Eckeveld, Houten 18.30 u. ds. Breure, Wilnis HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Karreman, Rijswijk GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Sar 17 u. drs. Van Vliet CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst R.K. KERK za 19 u. en zo 11.30 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Spek, Krabbendijk 15 u. ds. Luijmes, Heinkenszand CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. IN NED. 11.30 en 16 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. en 18 u. ds. Meeuse GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Ginkel, Tiendeveen 18 u. kand. Spies, Middelburg OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. eerw. heer Kraak, Numansdorp HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Anker, Doorn 19 u. ds. Groen, Waarde OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo 29/7 19.30 u. ds. Muilwijk, Dordrecht GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Groen, Som- melsdijk GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Wijnmaalen GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Noordhof, 's- Gravenpolder GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Van Stui- venberg di 28/7 19.30 u. ds. Melis SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. leesdienst 17. u. ds. Van Ginkel, Tiendeveen GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst do 30/7 14.45 u. ds. Muilwijk, Dordrecht (huw.bev.) ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. De Jong, Din- teloord zijn 's nachts om half twee gewekt door de politie. De man en de vrouw kregen een bekeuring van 150 gulden wegens illegaal kamperen. De gemeenteraad heeft geen enkel probleem met de aanpassing van het Kerkplein in verband met het in september te plaatsen kunst werk. Er is 35.000 gulden voor be schikbaar gesteld. W.C. van Kempen (CDA) informeerde of te gelijkertijd met het werk ook de verlichting van de Ned. Hervorm de kerk gerealiseerd kan worden. "Budelpack heeft hiervoor al een tijd geleden geld beschikbaar gesteld. Hoe zit dat?" P. van Bel zen (RPF/GPV) wees op Oud- Vossemeer, waar een gift van Ba- renbrug verschillende jaren op een bestemming moest wachten. De burgemeester antwoordde dat in heel de gemeente bekeken wordt welke gebouwen verlicht kunnen worden. "In dat totaalplan wordt Poortvliet meegenomen." Bij zijn afscheid van Budelpack in januari overhandigde directeur E.Ph. Nieuwkerk de burgemeester een cheque van 13.000 gulden. "We maken goed gebruik van de ze bijdrage, zodat de kerktoren in het najaar verlicht kan worden," beloofde Van der Munnik toen. De werkweek van de openbare ba sisschool de Luyster is onder zeer goede weersomstandigheden ge- Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M. houden. Maandagmiddag werd een trefbaltournooi gehouden op het strand. De Toeti Froeties wa ren de beste en behaalden de eer ste prijs, 's Avonds was er een vossenjacht. De Maffe Lily's haalden de meeste punten. De vol gende dag ging met te voet naar het strand om het thema van de week 'Film' uit te werken. Er wer den maquettes gemaakt voor een filmset. De Satelites, Alootjese en de Family Wokkels scoorden hier het hoogst. Na een spelletje in het water begon de speurtocht door het filmbos. Woensdag bleven de leerlingen bij de Koebel om decorstukken te maken van materialen die in het bos waren gevonden. De Wokkels waren de beste bouwers, 's Mid dags kwam groep 4 op bezoek en werd er naar een schat gezocht, 's Avonds presenteerden de groe pen zich. Donderdag werd de mo len en de Neeltje jans bezocht en was er sportdag. De week werd met een galabal afgesloten. J.H.V. uit Anna Jacobapolder bleek zondagnacht met net iets te veel alcohol op achter het stuur van zijn auto te zitten. De adem analyse wees 250 'mg/1 aan (0,55 promille). V. kreeg een schikking aangeboden van 400 gulden en een rijverbod van een uur. Burgerweeshuis. In het museum het Burgerweeshuis aan de Poststraat te Zierikzee is tot en met 29 augustus een zomerten- toonstelling van beeldhouwwerk te bewonderen. In de romantische binnentuin en het 18de eeuwse in terieur met regentenkamer met goudleer zijn inzendingen van 32 Nederlandse beelhouwers te zien. Tevens is er keramiek van Tessa Braat en klein antiek. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1992 | | pagina 2