Thoolse renners buiten de prijzen Davy Dubbeldam wint de ronde in Sint-Maartensdijk Koos v.d. Hoek drijvende kracht bij wielerronde Schutters Poortvliet winnen kringbeker op 100 meter-baan Twee leiders bij De Bidon D-pupillen van Noad in Bruinisse Strijdlust Ruud Havermans levert negende plaats op Smash sluit seizoen af Ulco Klos wint bij B-amateurs Karate Tholen 25 Jaar actief lid wielercomité Wisselprijs voor derde keer in handen Nederland en Oranje Donderdag 23 juli 1992 ■EENDRACHTBÓDE, DE THOOLSE COURANT 15 De wielermiddag in St.Maartensdijk begon met een wedstrijd voor B-amateurs over 60 kilometer. Van de kleine 80 deelnemers bleek Ulco Klos uit 's Graveru zande de sterkste. Hij soleerde naar zijn eerste over winning in dit seizoen. De Thoolse renners vielen buiten de prijzen. Na een indrukwekkende solo schreef Davy Dubbel dam uit Sluiskil de 27ste wielerronde van Sint- Maartensdijk op zijn naam. Streekrenner Ruud Ha vermans uit Nieuw-Vossemeer, klasseerde zich na een sterk optreden, op de negende plaats. Schande Schermutselingen Havermans Tevreden T\veede in mosseltoernooi Tafeltennis Publiek in de min Andere datum Schietvereniging Nederland en Oranje uit Poortvliet heeft voor de derde achtereenvolgende keer de kring wedstrijd op de 100 meter-baan gewonnen. Zaterdag middag reikte kringvoorzitter J. de Graaf op de baan bij Gorishoek de wisselbeker uit. Aan de wedstrijd de den 49 schutters mee. Uitslagen Het startschot van de wedstrijd' voor B-amateurs werd gegeven door jubilaris Koos v.d. Hoek, die al 25 jaar bij de organisatie van de wielerronde in de smalstad be trokken is. Na een mislukte aanval ia de eerste kilometers', van Fred Krebbekx uit Steenbergen, onder nam Frans Hommel een poging. De Vossemeerder kon echter niet uit de greep van het jagende pelo ton blijven. Met nog, 35 kilometer te rijden demarreerde Hommel opnieuw. Dit keer kreeg hij gezel schap van Flip Segeren en Adrie Voogt, maar weer was de vlucht poging van korte ,duur. Een solo van Ulco Klos was wel succesvol. De renner uit 's Gravenzande wist ondanks de stevige wind in de fi nale een voorsprong van een klei ne twintig seconden te verdedigen. Naast Hommel was Corné Stout- jesdijk uit Scherpenisse opnieuw zeer strijdvaardig. Tevergeefs pro beerde de Zeeuws kampioen ver schillende keren uit de grote groep weg te komen. Peter Metske uit Oud-Vossemeer verliet halfkoers met achterstand de wedstrijd. Uitslag B-amateurs: 1. Ulco Klos ('s Gravenzande), 2. Ad Verheijen (Oud-Gastel), 3. Flip Segeren (Made), 4. Corné Oomen (Ruc- phen), 5. John van Wortel (Oud- Gastel), 6. Jos yan Ginneken (Etten-Leur), 7. Kees Jonkers (Oud-Gastel), 8. Mare Castelijns (Steenbergen), 9. John Akker mans (Nieuw-Vossemeer), 10. Fred Krebbekx (Steenbergen), 11. M. den Rooyen (Hooge Zwalu- we), 12. René Bax (Uppel), 13. Marino van den Elshout (Made), 14, Paul Sager (Zuid-Beijerland), 15. Wim van Kappel (Eethen), 16. Adrie Voogt -(Breda), 17. Hans Oomen (Etten-Leur), 18. Kees Dekkers' (St.Willebrord),19. Jan Janssen (Putte), 20. Henk Lems (•s-Gravendeel). Twaalf leden van De Bidon hebben zondag 70 kilometer afgelegd. Men ging via Halsteren en Bergen op Zoom richting Wouwse Plantage en zo w(eer .naar Tholen. Bandenpech was er dit keer voor Johan Bijl. De kop van de ranglijst is, mede een gevolg van va- kantiés, uitgedund tot twee: Kees Ei- kelenboom en Arie Bijl met 1737 km. Dan volgt J. Bijl 1697 km, 4. P. Wei- jers' 1666 km, 5. Corry van Zetten 1635 km, 6. W. van Gorsel 1591 km, 7. M. Goedegebuure 1559 km, 8. K. v.d. Hoek 1544 km, 9. H. Keur 1508 km, 10. M. Bogert 1403 km| 11. A. v.d. Ree 1214 km, 12,Annemiek Slootweg 1178 km, 13. J. Geuze 1176 km en 14. C. Bogaerts 1170 km. Zondagmiddag'was de jaarlijkse puz- zelrit. Wim van Gorsel en Martin Bo gert hadden een route van circa 20 kilometer uitgestippeld met verschil lende vragen en opdrachteji. Winnaar werd Jan de Viet met twee fouten, Piet van Ast en Arie Bijl deelden de tweede plaats.-Na afloop werd onder het ge not van een drankje en een hapje ge zellig nagepuzzeld. De Bidon gaat zich nu, samen met het evenementencomi té Smalstad, opmaken voor de'avond- fietstweedaagse in de eerste week van september. B-amateur Ulco Klos Met beker en bloemen, geflankeerd door rondemiss Simone Walpot en comitévoorzitter Koos v.d. Hoek. Bij de karate-examens van Sport-' school UMO zijn de volgende le den van de groep Tholen geslaagd: Bruirte band (2e kyu): Marjan van de 'Velde, Theo Fase en Piet de N.ijs. Groene band.(5e kyu): Ton Tak, Waldie Hansen en Ruud Heshof. Oranje band (6e kyu): So Le en Sjors Burger. Gele band (7e kyu): Ard Geluk, Char lotte Geluk, Devlin en Mervin van As. De karateHrainingen van de Sportschool UMO beginnen weef op -7 september. Daarna iedere maandagavond vanaf 19.00 uur in de gymzaal aan 'de'Zoekweg te Tholen. De D-pupillen van Noad '67 uit Sint-Philipsland spelen zaterdag middag om kwart voor vijf tegen Bruse Boys. Dat is een voor wedstrijd bij het duel tussen RBC en Volendam, dat wegens de visse- rijdagen in- Bruinisse wordt afge werkt. De 'betaalde voetbalclubs •ontmoeten elkaar om zes uur. Op maandag 27 juli oefent Bruse Boys tegen de Roosendaalse eerste divjsieclub. Winnaar Davy Dubbeldam van de 27ste ronde van Sint-Maartensdijk, met rondemiss Simone Walpot uit Sint-Philipsland. Een amateurronde behoort een individuele wedstrijd te zijn. Evenals in Poortvliet was in St.Maartensdijk de praktijk ech ter anders. In Poortvliet zegevier de Paul Konings, rpede dankzij zijn ploegmaat Jeroen Blijlevens. In St.Maartensdijk ging Davy Dubbeldam met de hoogste eer strijken. De inwoner van Sluiskil mocht de erepalmen in ontvangst nemen na een zeer knappé solo. Het sterke collectief van de Euro polis ploeg v,an Frits Schür stond aan de basis van het succes. "Het zou toch een schande zijn, als onze ploeg hier niet de over winning had gepakt," verklaart winnaar Dubbeldafn. "Als je met drie ploeggenoten in een kop groep van zes renners zit, ga je toch niet tegen elkaar rijdgn. Eén van ons moest hier winnen." Bij Davy Dubbeldam maakte-zijn vierde scizoenoverwinning in St.Maartensdijk weinig emoties los. Alsof hij de poedelprijs in ontvangst moch) nemen, onder ging de Sluiskillenaar de huldi ging. "Het winnen van een criterium is meegenomen, maar weegt natuurlijk niet op tegeij een klassieker of een buitenlandse etappekoers," relativeerde Dub beldam zijn behaalde succes. On langs ndm de Zeeuwsvlaming nog deel aan de ronde van Italië voor amateurs. Al in de eerste schermutselingen waren de renners van de Europolis ploeg actief. Patrick de Boer uit Haarlem en Dubbeldam probeer den allebei tevergeefs met een solo uit de greep van de ongeveer 50 gestarte renners te komen. Na 30 kilometer was een tempoversnel ling van. Niels van Elzakker vol- 'doende om èen groot dgel van het peloton definitief vaarwel te zeg gen. De Hoogerheidenaar, die in 1990 succesvol was in Oud- Vossemeer, kreeg- in zijn kielzog Wilfried Bastiaanse, John Paul v.d. Ameele en Davy Dubbeldam mee. Eric de Crom en Dino Tol- hoek zagen Het gevaar in en sloten na enkele kilometers bij het lei dende kwartet aan. i Door een goede samenwerking re den Dubbeldam, v.d. Ameele en Tolhoek van de Europolis ploeg en de Hoogerheidenaars Basti aanse, De Qrom en Van Elzakker naar een comfortabele voor sprong van een kleine minuut. Doordat bij de drie Brabanders eerder sprake was van enigè rivali teit dan bereidheid tot samenwer king, stond het licht voor dë jpngens van Europolis'op groen. Vanuit de achterhoede ontstond er halfkoers een jachtgroepje'met Paul Coehorst, Patrick de Boer en Ruud Havermans. Havermans toonde in eigen streek zijn goede vorm en was één van de smaak makers. Rondenlang bleven 'de achtervo'lgers op een achterstand rijden, welke schommelde tussen de veertig en vijftig seconden. Toen het peloton- 'echter gedub beld dreigde te worden door de zes leiders, viel het "tempo in de kopgroep terug. Havermans rook zijn kans en wist met Coehorst en De Boer de aapsluiting- met de kop van de wedstrijd te maken. Op het moment dat het drietal op de leiders neerstreek, demarreerde Davy Dubbeldam. Op deze tem poversnelling moest Havermans het antwoord schuldig blijven. De oud-inwoner van Oud-Vossemeer, die zijn laatste, reserves al had aangesproken,-moest de groep la ten gaan en klasseerde zich op de negende plaats. "Ik ben blij, dat ik in eigen streek weer iets heb laten zien," aldus Ruud Havermans."In Poortvliet ging het nog niet zo lekker. Nu ik volledig hersteld ben van mijn val in Kloosterzapde gaat het weer beter. De achtervolging op de kopgroep kostte te veel inspan ning om in de finale mee te kun nen strijden. Toch ben ik tevreden," concludeerde Haver mans, ,die dit seizoen al verschil lende keren dicht bij een overwinning is geweest. Vopr Dubbeldam was de eerste aanval direct voldoende om zijn belagers van zich af te schudden. Ondanks de jacht die Wilfried Bastiaanse op hëm maakte, liep hij per ronde verder uit. Uiteinde lijk voltooide hij de 85 kilometer 27 seconden eerder dan de Hoo gerheidenaar. en kon hij naast Bergen op Zoom, Heikant en het Belgische Destelbergen de ronde, van St.Maartensdijk aan zijn ere lijst toevoegen. Uitslag A-amateurs; 1. Davy Dub beldam (Sluiskil), 2. Wilfried Bastiaanse' (Hoogerheide), 3. John Paul v.d. Ameele (Terneu- zen), 4. Niels van Elzakker (Hoo gerheide), 5. Eric de Crom (Hoogerheide), 6. Dino'Tolhoek (Jaarsveld), 7. Patrick de Boer ^Haarlem), 8: Paul Coehorst (Til-* burg), 9. Ruud HavermgnS (Nieuw-Vossenieer), 10. Erwin Stofmeel (Tilburg), 11. Arie van der Giessen (Numansdorp), *12.' Toon van dér Steen (Bruinisse), 13. John de Crom (Woensdrecht), 14. Twan den Braber (Fijnaart), 15. Arjan Pijnenburg (Ooster hout), 16. Dennis Mesu (Middel burg), 17. Kees Schouwenaar (Kloetinge),'l8. Leo Goeree (Krui- ningen), 19. Norman van Hes^ (Tilburg), 20. Gustav Swagema- kers (Kruisland)., Will Leune uit St. Annaland, lid vap de St. Philipslandse tennisve reniging de Ruucstoppelen, is twfeede geworden in het damesenr kélspel tijdens het mosseltoernooi in Bruinisse. Zij versloeg in de halve finale Dl Bianca den Ouden met 6-2 en 6-1. In de spannende finale moest Will Leune na drie sets de overwinning laten aan Maartje Wehrmeijer uit Bruinisse. Tafeltennisvereniging Smash '76 uit Sint-Annaland heeft zaterdag het sei zoen afgesloten met een spelmiddag voor alle leden. Er "waren vier teams gevormd met senioren en jeugd. Team B (Joyee Bazen, Marnix en Leon v.d. Graaf, Jeroen en Marco Saarloos, Ar jan Ketting, Kees' Vroegop en Christi an van 't Hof) was het sterkste op de .drie onderdelen touwtrekken,-korfbal en badminton. De scheidsrechters de ze middag waren Arjenne Gunter en David van Driel. Wegens het goede weer werd er ook 'op het veld achter dB Wellevaete gesport. 24a de prijsuitrei king reikte Christian van 't Hof na mens de trainingscommissie de diploma's uit aan df jeugd. 's Avonds stond een barbecue-parjy op het programma, waar 45 mensen voor hadden ingeschreven. Tussen door draaide Wim Slager enkele keren het rad van avontuur. Wedstrijdsecre taris David van Driel overhandigde Peter Bazen de percentagebeker als béste competitiespeler over het afgelo pen seizoen. Hij won de beker - mét een 100°7o score bij de A-elpen - voor de eerste keer. Voorzitter Kees Vroegop huldigde de welpen en het eerste senio renteam wegens de behaalde kampi oenschappen. In de eerste week van seRtember be,- gint voor Smash het nieuwe seizoen. Voor de wedstrijd van de A-amateurs werd comitélid Koos v.d. Hoek in de bloemen gezet. Al 25 jdar zit hij in de organisatie van de jaarlijkse wielerronde in Sint-Maartensdijk. Ondanks dat de publieke belangstel ling voor de wielersport is afgenomen, hoopt hij nog lang de jaarlijkse ronde te organiseren. Namens het wielerdistrict Zeeland feliciteerde secretaris A. Komejan de jubilaris. "Wij zijn je bijzon der veel dank en waardering ver schuldigd," meende Komejan. "Je wordt-wel getypeerd als een stille kracht. Voor mij ben je echter geen stille kracht, maar een drij vende kracht van deze ronde," voegde de secretaris van het dis trict Zeeland aan zijn korte felici tatie toe, waarna hij Van den Hoek een tinnen bord overhan digde. Van'het comité kreeg de ju bilaris een cadeaubon. Ook burgemeester H.A. van der Munnik stond stil bij het jubi leum, alvorens hij het startschot gaf van de wedstrijd voor A- amateurs. "Het is erg belangrijk, dat er in een dorp mensen zijn die £Ïch vrijwillig ergens voor inspan nen. Iemand die vaak onzichtba re, maar belangrijke dingen doet. Zo heeft Koos v.d. Hoek altijd in stilte zijn steentje bijgedragen aan het organiseren van de jaarlijkse wielerronde," aldus de burge meester. - "Ik sta graag op de achtergrond, maar ik ben met deze waardering toch blij," aldus Koos v.d. Hoek. "De ronde is dit jaar goed verlo pen, alleen is het jammer dat de publieke belangstelling tegenvalt. De koninginnerit in de tour de France heeft ons zeker ook parten gespeeld. Vergeleken met 1984 wa ren er een 300 mensen minder. Daardoor is de waardering, die je als organisatie krijgt, wel minder. Zo lang we niet in de rode cijfers vuld,", meent de comitévoorzitter. De laatste twee jaar heeft St.Maartensdijk concurrentie van Hoeven, waar gelijktijdig een cri terium wordt verreden. Er is al sterk over gedacht om uit te wij ken naar een andere datum. "Wij hebben al gekeken of er ruimte is om uit te wijken naar bijvoorbeeld een avondcriterium op de vrijdagavond. De kalender is in de maanden juli en augustus al vol. Wanneer er echter een cri terium afvalt, zullen wij daar ze ker op inspelen. Zo volgen wij ook de ontwikkeling van een nieu weling als Arjan van Haaften uit Stavenisse. Wij streven er naar, dat de Tboölse renners zoveel mo gelijk in eigen streek kunnen fiet sen. Al kunnen wij dat natuurlijk niet garanderen," aldus Koos v.d. Hoek. Alleen bij de eerste twee wieler ronden in St.Maartensdijk was Koos v.d. Hoek niet bij de organi satie betrokken. In 1965 werd de eerste wielerwedstrijd in de smalstad verreden. Dit was een in ternationale dameskoers, die ge organiseerd werd door voetbalvereniging Smerdiek en - de inmiddels opgeheven - gym nastiekvereniging WWV. Belang rijke impulsen voor het organiseren van een wieler wedstrijd waren destijds de wie- Iersuccessen van Keetie en Bella Hage. Pas in de derde ronde was er ook startgelegenheid voor de amateurs. Dat was de eerste keer Zilveren comitévoorzitter Koos v.d. Hoek. komen gaan wij door. Ik hoop nog vele jaren actief te zijn. Wij hebben nu een versterkt enthousi ast wielercomité," meent de ju bilaris. "Het is verheugend dat de spon sors ons blijven steunen, zodat de renners kunnen strijden voor een maximaal gevulde premiepot. Om het publiek terug te krijgen bij de koers overwegen wij het heffen van entree op te heffen. Het dan ontstane financiële gat zal via sponsors moeten worden opge- dat Koos v.d. Hoek in het comité zitting had. Mas Andriesse uit Scherpenisse kreeg vorig jaar een zilveren speld van verdienste, om dat hij 25 jaar actief lid was van het wielercomité. Vlak na die on derscheiding stapte hij onver wachts uit het comité, waarna Koos v.d. Hoek de nieuwe voorzit ter werd. Momenteel bestaat het comité in Sint-Maartensdijk verder uit Kees Stoutjesdijk, Remie Potappel, Izak Hage en Nap Hage. "Een wat tegenvallend aantal," al dus A- Potappel van de organise rende vereniging Prinses Juliana uit 'Scherpenisse. "Misschien heeft het weer er mee te maken. De wedstrijden begonnen vrijdag avond. Toen regende het flink, zo dat zeilen werden gespannen waaronder de schutters droog konden liggen. De wedstrijd kon zonder problemen worden af gewerkt. Er-werd in vijf klassen geschoten. Per vereniging werden de vier bes te resultaten bij elkaar opgeteld om het eindklassement te bepa len. De Poortvlietse schutters ble ven met 557 punten Prinses Juliana uit- Sint-Annaland met vijf punten voor. Derde werd prinses Juliana Scherpenisse met 546.punten, vierde Prinses Beatrix Stavenisse met 538 punten en vijf de Eendracht Tholen met 522 punten. De aan- de wedstrijd ver bonden wisselbeker wordt eigen dom door deze twee keer achtereen of drie keer in totaal te' winnen. De beker van vorig j-aar staat dan ook definitief in de Poortvlietse prijzenkast. In de hoogste afdeling - klasse H (hoofdklasse) - was P. Priem uit Stavenisse de enige deelnemer. Hij behaalde 138 punten. De lagere klassen worden aangeduid met ietters, vanaf A. Hoe verder in het alfabet, hoe lager het niveau. De verenigingen houden elke week wedstrijden en de resultaten daar van leveren per schutter een ge middelde op. Op grond van doo.r de Zeeuwse Schietbond vastgestel de limieten vindt jaarlijks promo tie of degradatie plaats. Klasse A: 1. C. Bout (Anl) 140 p., 2. J. Mouws (Th) 138 p., 3. R. Bruijnzeel (Anl) 138 p., 4. J.C. v.d. Slikke (Sch) 136 p., 5. J. Rijstenbil (Sch) 136 p., 6. C. Andriesse (Sch) 135 p., 7. M. Bazgn (Anl) 135 p., 8. G. Vos (Svn) 135 p., 9. 'A. Potappel (Sch) 134 p., "10. A. Knuist (Svn) 132 p., 11. A. Menheere (Anl) 121 p. en 12. M.C. van Oude naarde (Pvl) 121 p. De nummers 1 t/m 4 vielen in de prijzen. Klasse B: 1. J.A. van Tiggele (Pvl). 141 p., 2. M. Schot (Pvl) 141 p., 3. D. Bruijnzeel (Anl) 139 p., 4. P. Hage- Goudzwaard (Pvl) 139 p., 5. J. Men heere (Sch) 137 p„ 6.'J. Poot (Sch). 137 p., 7. A. Goudzwaard (Pvl) 136 p., 8. M.D.A. Geuze (Sch) 134 p., 9. D. Lindhout (Sch) 134 p., 10. C. Dekker (Pvl) 132 p., 11. J. de Graaf (Sch) 132 p., 12. J. van Tiggele (Pvl)'131 p., 13. L. Bijnagte (Sch) 130 p., 14. J.L. Goe degebuure (Anl) 128 p„ 15. P. Schot kamp (Th) 123 p. en' 16. M. Bazen-Dijkshoorn (Anl) 117 p. Prijs winnaars waren de nummers 1 t/m' 6. Klasse C: 1. J. Ridderhof (Anl) 131 p., 2. H. van Popering (Anl) 130 p., 3. J, v.d. Klooster sr. (Anl) 130 p., 4. J. Bo- lier sr. (Sch) 127 p., 5. C. van Oeveren (Sch) 126 p., 6. J. van Houdt (Sch) 126 R., 7. M. Govers (Th) 124 p., 8. Th. Mouws (Th) 124 p., 9. J.W. Hage (Pvl) 120 p. en 10. A. de Graaf (Sch) 105 p. Prijzen waren, voor de nummers 1 t/m 4. Klasse 1): 1. J. Verbogt (Th) 136 p., 2. C.J. v.d. Graaf (Svn) 133 p., 3. M. Deurloo (Sch) 128 p., 4. J. Bolier jr. (Sch) 126 p., 5. A. Voorbraak (Th) 123 p., 6. J.J. Keur (Anl)'123 p., 7. M. van Meel (Sch) 121 p., 8. H. Bovenschen (Sch) 120 p., 9. P. van Rooy (Th) 109 p. en 10. F.J.L. Boogaart (Th) 94 p. De nummers 1 t/m 4 vielen in de prijzen. Nederland en Oranje uit Poortvliet met de wisselbeker, v.l.n.r. J. Hage, A. Goudzwaard, voorzitter C. Dekker en P. Hage-Goudzwaard.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1992 | | pagina 15