Koersbal Droom voor Noad is uit Eegedima stelt teleur Ter Tolne tiende bij N.K. dammen Moe aast op Jan Groenewegen Pers. record Piet van Dijke Nederlaag (5-1) in eerste promotieduel Vosmeer eerst tegen TVC Motorcrossers in de prijzen Trainer Tholense Boys wil selectie versterken met zes spelers Donderdag 7 mei 1992 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17i Atletiek Wielrennen Twintig renners trotseren wind bij Dammentocht Dirk Uijl veertiende Toerrit de Bidon Volleybaltournooi voor scholieren Initiatief verloren Drie treffers in blessuretijd Smerdiek scoort niet isÜsij J Neem nu een abonnement, j De Thoolse tennisvereniging Eegedima presteerde niet goed in het afgelopen week einde. Het eerste herenteam verloor met 4-2 van Sluiskil, terwijl het eerste mixed team een kansloze 0-8 nederlaag leed. 4 tegen 1 Het is nog onzeker of Tholense Boys bij zijn debuut in de tweede klas gebruik kan maken van spits Jan Groenewegen. Er zijn verschillende kapers op de kust voor de talentvolle Tholenaar. Zondag-tweedeklasser Moe uit Bergen op Zoom is een serieuze gegadigde. Het heeft al een aanbod gedaan en een bespreking ge had met de Thoolse spits. T.O.V. St.Annaland De Ruucstoppelen Jacoba van Beieren Smash verspeelt kostbaar punt Zaterdag 9 mei Noad-VVC Smerdiek-Family B. Noad 2-Chrislandia 2(beker) Zondag 10 mei TVC-Vosmeer Vosmeer 2-Nw.Borgvliet 2 uur 16.00 14.30 15.00 uur 14.30 11.00 Piet van Dijke heeft prima gepresteerd tijdens de vijftien kilometer loop in de Haagse Beemden te Breda. In een sterk bezet veld van een paar honderd deelnemers werd hij achtste. Hij ver beterde zijn persoonlijk record met 34 seconden. Zijn tijd was 50 minuten en 20 seconden. Aan de door toerclub 't Koetshuijs uit Tholen georganiseerde Dammentocht namen slechts 22 fietsers deel. Toer club Tandje Bij uit St.Maartensdijk was met tien leden goed vertegenwoor digd bij deze mooie tocht door Zee land. Óm negen uur vertrok men vanaf de Markt in Tholen voor een rit over 150 kilometer. In Kortgene werd na de eerste inspanning gerust. Vier lekke banden zorgden voor enig op onthoud. Na een tweede pauze in Zonnemaire ging het weer richting Tholen. De fietsende 'waaier' gaf aan dat er behoorlijk wat wind stond. Om drie uur arriveerden de renners in het clubhuis van toerclub 't Koetshuijs. Zes toerfietsers van Tandje Bij nemen zaterdag deel aan een rit over 200 kilo meter, die vanuit Ossendrecht ver trekt. TVvee weken later staat er een tocht over 300 kilometer op het pro gramma. De tochten tellen niet mee voor het seizoenklassement, dat er bij Tandje Bij als volgt uitziet: 1. Marthy den Haan 725 kilometer, 2. Arjaan den Braber 715 km, 3. Mas Andriesse 705 km, 4. Leen v.d. Berge 625 km en 5. René Hoek 615 km. Op koninginnedag werd door elf ren ners een tocht van 83 kilometer afge legd door West-Brabant. Dirk Uijl uit Poortvliet heeft bij een wedstrijd voor B-amateurs in Kwaden- damme een veertiende plaats behaald. De wedstrijd werd gewonnen door Ad Verheijen uit Oud-Gastel. Negentien leden van toerclub de Bi don stonden aan het vertrek voor de clubrit over een afstand van 67 kilo meter. Men ging via Tholen, Halsteren richting Moerstraten en Steenbergen via St.Philipsiand terug naar het club huis. Materiaalpech was er voor Mar co Kwaak. In het kilometerklassement zijn er acht renners, die al meer dan 500 kilometer hebben gereden. Uitslag koersbal van de op 4 mei gespeelde wedstrijden: mevr. T. Goode-Jansen en dhr. C. van Haaften 22, mevr. C. van Splunter-De Graaf en dhr. L. Kloet 29, mevr. M. Bijl-Vaders en dhr. Joh. Geuze 12, mevr. Wolse- Bil en dhr. V. Spaan 13, dhr. A. van Splunter en dhr. W. Bijl 21, mevr. M. Dane-Leendertse en mevr. van Haaften-Bil 17 en mevr. M. Geuze-Van Tiggele en dhr. A. Leemreijze 10. Voor de negende keer wordt vrij dagavond (morgen) het schoolvol- leybaltoernooi gehouden in Meulvliet. Voor de vierde maal is de organisatie in handen van de Thoolse volleybalvereniging AVC. De basisschplen beginnen om 17.30 uur, terwijl de middelbare scholen om 19.25 uur hun toer nooi starten. Er zal op drie velden gespeeld worden, waarbij elke wedstrijd 9 minuten duurt. De deelnemende scholen zijn: De Schalm (Stavenisse), De Rieburch (St.Maartensdijk), School met de Bijbel (Oud-Vossemeer), De Ca- sembroot (St.Annaland), De Oosterschelde (Scherpenisse), Montessorischool (Tholen), CNS De Regenboog (Tholen), Chr. Mavo (Tholen), TSG (St.Maar tensdijk), De Brug (Steenbergen) en St.Thomas Mavo (Halsteren). In totaal komen er ongeveer 250 scholieren in actie verdeeld over 29 teams. Om 21.00 uur zal mevrouw L. Groenewegen, secretaresse van de districtsraad sectie techniek en jeugd van de volleybalbond, de prijzen uitreiken voor de basis scholen. De prijzen voor de mid delbare scholen zullen om ongeveer 23.00 uur worden uitge reikt door dhr. De Kort, directeur van Intraco uit Bergen op Zoom, de hoofdsponsor van AVC. De toernooicommissie bestaat uit Anton Timmermans, Jan van 't Hof, Ria Westdijk, Ada van der Meer en Jannie Stokkers. De toe gang is gratis. Noad speelt geen rol van betekenis meer in de nacompetitie. Het eerste duel tegen Kapelle werd door de ploeg uit St.Philipsland met 5-1 verloren. Zaterdag sluit de 25-jarige voetbalvereniging het seizoen af met een thuis wedstrijd tegen VVG Dit duel begint om vier uur. Noad speelt ook volgend seizoen in de derde klas. Een niveau waar de ploeg uit St.Philipsland met zijn beperkte spelersmateriaal meer thuis hoort dan de tweede klas. Tot afgelopen zaterdag maakte het team van Jan Verreij- en kans om in de tweede klas te komen. Na de succesvolle rentree in de derde klas, waar Noad op een eervolle vierde plaats eindig de, mochten de St.Philipslanders als kampioen van de tweede perio de meestrijden in de nacom petitie. De ploeg had, na het boven ver wachting verlopen seizoen, niets te verliezen in de wedstrijdenreeks met Kapelle en WC als opponen ten. Het seizoen kon voor Noad niet meer kapot. Maar in plaats van door Kapelle op de slacht bank te worden gelegd, had Noad zich een kansrijkere positie in de nacompetitie toegedicht. In het eerste kwartier van de wed strijd leken de spelers van Noad aan deze verwachting te kunnen voldoen. De ploeg bood goed te genstand en slaagde erin om Ka pelle terug te dringen op de eigen helft. Naarmate het duel vorderde verloor Noad meer en meer het initiatief. Kapelle had Noad in de tang en kreeg verschillende doel kansen. In de twintigste minuut had Kapelle de eerste goede moge lijkheid op de openingstreffer. Op een dieptepass klopte de spits van Kapelle Edwin Hage op snelheid, waarna zijn schot net voorlangs het doel ging. Met schoten uit de tweede lijn bleef de thuisploeg ge vaarlijk en moest doelman Huib van Westen voortdurend paraat zijn. Noad bleef voor het eigen doel hangen en kwam zelden meer op de helft van Kapelle. Uit één van de spaarzame uitval len leek Noad drie minuten voor rust 0-1 te scoren. Een pass van Erwin Kot werd door Leo Zuid- weg direct verlengd en met een In de eerste klasse van het afde lingsvoetbal begint zondag de na competitie voor promotie. Vosmeer speelt om half drie in Breda tegen TVC '39, dat de beslissingswedstrijd om het kam pioenschap met 1-0 (een treffer van ex-Vosmeerspeler Frank Tim mermans) verloor van Meto. Bij een gelijkspel of verlies van Vosmeer wordt op 17 mei Vosmeer-TPO gespeeld. Wint Vosmeer in Breda, dan staat voor 17 mei TPO-TVC op het program ma. De resterende wedstrijd is op 23 mei. De winnaar promoveert naar de vierde klasse KNVB. Wanneer ploegen gelijk eindigen, is het doelsaldo van de competitie doorslaggevend. TVC heeft dan de beste papieren met een saldo van +18, Vosmeer 6 en TPO -6. Noad '67 speelt zaterdag de laat- ste wedstrijd in de nacompetitie. Men krijgt WC '68 op bezoek. De wedstrijd begint pas om vier uur, doordat er dezelfde dag nog twee jeugdtournooien zijn in Sint- Philipsland. schitterende boogbal in doel ge schoten. De treffer werd echter wegens buitenspel afgekeurd. Na rust kreeg Noad na zes minu ten de eerste doelkans. Kees van Tiggele brak op rechts door, kapte zijn tegenstander uit en verraste met een mooie lob bijna de kee per. Die slaagde er echter met moeite in om de bal uit de hoek te plukken. Een nog maar net in het veld gekomen speler van Kapelle opende vijf minuten later de sco re. De doorgebroken speler klopte Bram Filius op snelheid, kapte naar binnen en schoot op bijzon der fraaie wijze de bal achter doelman Van Westen. Vier minu ten later moest de sluitpost van Noad opnieuw de bal uit het net vissen. Na balverlies op het mid denveld was hij kansloos, toen hij oog in oog kwam te staan met drie spelers van Kapelle. In deze fase leek Noad alles tegen te zitten. Aanvoerder Bram Filius viel geblesseerd uit. Hans Polder man, die niet in de basis stond, werd in het veld gebracht waarna Frans Quist op de positie van Fili us ging spelen. Vijf minuten voor het eindsignaal besliste Kapelle de wedstrijd definitief in zijn voor deel. Edwin Hage werd op snel heid geklopt, waarna van dichtbij een speler eenvoudig de 3-0 aante kende. In de negentigste minuut was Leo Zuidweg ongelukkig in de afwerking, toen zijn inzet tegen de buitenkant van de paal ging. In blessuretijd kon het talrijke pu bliek nog drie treffers bewonde ren. Nadat Kapelle was uitgelopen naar 4-0 redde Jaap van Oude naarde met een treffer de eer voor Noad. Trainer Rokven van WC zag de kansen voor de Halsterse ploeg kleiner worden, toen Kapel le het doelpuntensaldo in de slot minuut opvijzelde en de eindstand bepaalde op 5-1. Scheidsrechter Heijsteeg gaf boe kingen aan Frans Stols en Frans Quist en aan een speler van Kapel le. De Smerdiekse voorhoede kwam tegen Well opnieuw niet tot sco ren. Smerdiek was de betere ploeg, maar moest door het mis sen van de schotkracht voorin, ge noegen nemen met een doelpuntloos gelijkspel. Well, dat nog kans maakt op de ti tel, begon offensief. Met schoten uit de tweede lijn was het verschil lende keren dicht bij een doel punt. Smerdiek zorgde voornamelijk via de linkerkant voor dreiging. De Thoolse vierde klasser kreeg twee uistekende doelkansen. Alex van der Reest schoot net naast na een korte pass binnendoor van Perry Opree. Even later trof een inzet van Van der Reest uit een moeilijke hoek eveneens geen doel. Een schot van Frans Ista ging vlak voor het rust- signaal net over. Well was met en kele hoekschoppen op rij in de eerste helft zeer gevaarlijk. Na rust speelde Well met een extra spits. Doordat de achterhoede van Smerdiek geconcentreerd speelde leverde dit voor de thuisploeg wei nig effect op. Addy Stoutjesdijk was met een schot en een kopbal dichtbij een doelpunt. Schoten van Jacky op den Brouw en Mar cel Wesdorp misten de juiste rich ting. In de slotminuten gaf Smerdiek bijna het punt uit han den. Keeper Lindhout reageerde echter allert op een verkeerde te rugspeelbal van Ab Poot en keer de even later een schot van de sterke spits van Well. Sleeuwijk 25 12 11 2 35 41-23 Well 25 12 11 2 35 34-19 Zuilichem 25 10 10 5 30 36-22 ONI 24 10 9 5 29 45-35 Smerdiek 25 9 10 6 28 36-30 Family B. 25 8 9 8 25 33-30 Klundert 24 8 8 8 24 33-36 NEO'25 25 8 7 10 23 31-35 Olympia'60 25 9 4 12 22 26-41 The Gunners 25 5 11 9 21 35-38 GDC 25 6 9 10 21 32-37 JPS 25 5 10 10 20 31-39 BVC'54 25 3 12 10 18 21-33 Vesting B. 25 3 11 11 17 30-46 1 i TMevmurnimetpamenéfrimuken loopt uit op een rumte met bveamii j Een mnt sarren lezen I qeeftoóte veel te vrezen i wie ontvangt er de temt Voor slechts 81 cent per week i i wordt volop informatie over Tholen en St. Philipsiand ver- i i strekt. Bel nu 01665-2752 of vul de bon in en u krijgt de j Eendrachtbode een maand i j gratis. NaamJ i Adresj I Woonplaatsi I De jonge tennisclub St. Philipsiand kampt met parkeerproblemen. Er is geen geschikt terrein, zodat aan weerskanten van de Rijksweg geparkeerd wordt, wat onveilige situaties met zich kan meebrengen. Het team van de Zeeuwse tenniscom- binatie, met daarin diverse Thoolse le den leed een 1-7 nederlaag tegen Oud-Beyerland. Het eerste mixed-team staat na de 0-8 nederlaag tegen de Schelde 1 uit Vlis- singen met beide benen weer op de grond. Drie van de acht partijen wer den pas na een drie-setter beslist. Het herenteam verloor uit tegen Sluis kil met 4-2. Winst was er voor Pieter Potter en Ary Draaier in de enkelpar tijen. Het tweede herenteam won met 1-5 van Lepelstraat. Patrick de Wit ver loor als enige zijn partij. Bij het 35 team van Eegedima had Jaap de Jon ge opnieuw een sterke dag. Uit zijn twee partijen, herendubbel met Cees Zuidweg en mixed-dubbel met Ria Rietkerk, behaalde hij de volle winst. Bij het nationaal kampioenschap schooldammen in Soest behaalde Ter Tolne uit Tholen een tiende plaats. Uitblinker was Mathijs Binkhorst, die al zijn partijen won. Ter Tolne had zich via een tweede plaats in de halve finale geplaatst voor de eindronde. De Thools en Zeeuws kampioen schooldammen moest in Soest de strijd aanbinden met 15 andere teams. In de voorrondes kwam Ter Tolne niet verder dan een der de plaats in zijn poule. De eerste wedstrijd eindigde in 4-4. Mathijs Binkhorst en Joyce de Vos won nen hun partij. Na een 6-2 overwinning op Rhe- den moest het derde duel de be slissing brengen. De druk was voor de Thoolse dammers schijn baar te groot. Alleen Mathijs boekte een overwinning, terwijl de overige drie partijen werden verloren. Hierdoor kwam Ter Tol ne niet in aanmerking voor een fi naleplaats. De Thoolse school moest strijden voor de negende t/m twaalfde plaats. Eindstand voorronde: 1. Eben Haezer Waddinxveen 3-5, 2. De Rank Appingedam 3-4, Ter Tolne Tholen 3-3 en 4. Enkschool Rhe- den 3-0. In de strijd voor de negende t/m twaalfde plaats was de Vlier uit Winterswijk de eerste tegenstan der. Door opnieuw een overwin ning van Mathijs en een remise van Gerbrand Kousemaker leek schoolkampioene Joyce de Vos de winst veilig te gaan stellen in een '4 tegen 1' eindspel. Het werd ech ter remise, waardoor de eindstand 4-4 werd. In de tweede ronde bood de Be- thelschool uit Waddinxveen wei nig tegenstand. Ter Tolne behaalde een ruime 6-2 overwin ning. Reservespeler Ching Hei Chong maakte in de laatste ronde een goede invalbeurt en pakte re mise, zodat hij een 4-4 gelijkspel tegen de Bron uit Molenaarsgraaf veilig stelde. Met dit resultaat leg de Ter Tolne beslag op de tiende plaats. In het team van Ter Tolne speel den: Mathijs Binkhorst, Joyce de Vos, Bertha de Waal, Gerbrand Kousemaker en Ching-Hei Chong. De Beatrixschool uit Lunteren werd schooldamkampioen van Nederland. De interesse van Moe komt niet helemaal onverwacht. Ook vorig jaar deed de ambitieuze Bergse voetbalclub een poging om Groe newegen in te lijven. Zes uur voor het verstrijken van de overschrij vingstermijn werd hij toen bena derd. Groenewegen was inmiddels al rond gekomen met WC en leg de het aanbod van Moe naast zich neer. Uiteindelijk maakte hij ook zijn overschrijving naar WC on gedaan en bleef bij Tholense Boys waar hij een belangrijk aandeel had in het kampioenschap. "Na het behalen van de titel werd ik gebeld door de technische com missie van Moe," vertelt Groene wegen. "Er volgde een gesprek, waarbij trainer Ko Stoutjesdijk niet aanwezig was. Zij hebben bij mij de indruk gewekt, dat ze al langere tijd een oog op mij had den. Vervolgens heb ik gesproken met Tholense Boys. Het wordt voor mij een zeer moeilijke keus," meent Jan Groenewegen, die ver klaart dat er belangstelling is ge weest van meerdere verenigingen. Stoutjesdijk laat weten via een Moc-speler van Groenewegen's belangstelling te hebben gehoord, maar van een gesprek tussen de Thoolse spits en de technische commissie is hij niet op de hoogte. "Bij Tholense Boys weet ik wat ik aan de club heb," aldus Jan Groe newegen. Wij hebben een gezelli ge groep, waarin men veel voor elkaar over heeft. Bij Moe is het maar afwachten, wat je daar zult aantreffen. Sportief gezien is Moe voor mij een uitdaging. Het heeft een professionelere aanpak. We kelijks bezoeken vele toeschou wers de wedstrijden. Dat is een prima ambiance om te presteren," aldus de Thoolse spits, die er zich niet over uitlaat of de aanbieding van Moe hem ook financieel iets oplevert. Tholense Boys probeert de top scorer van het afgelopen seizoen binnen zijn gelederen te houden. "In gesprekken met Jan is geble ken, dat er bij hem geen financiële drijfveer is om bij Tholen weg te gaan," aldus trainer Ad Voermans van Tholense Boys. "Tholen heeft een team met veel onderling ver trouwen. Of hij dat bij een moge lijke overgang naar Moe ook aantreft, is nog maar de vraag. Jan zoekt echter erkenning van zijn kwaliteiten op het hoogste ni veau. Aan hem is nu de keus Tho len of Moe. Voornaamste is, dat de beslissing die hij neemt, uit zijn hart zal komen," concludeert Voermans, die ook achter Hassan Eljilali nog een vraagteken moet zetten. "Binnenkort gaat hij trouwen en definitief in Spijkenisse wonen. Hij ervaart de sfeer bij Tholense Boys als zeer fijn, maar of de af stand geen probleem vormt is nog een vraag," meent de trainer. Eljilali heeft inmiddels een aan bod gekregen om bij voetbalvere niging Botlek te komen spelen. De voorzitter van deze club werkt bij hetzelfde bedrijf als Hassan. Bij Tholense Boys zou hij in eerste in stantie al in december vorig jaar stoppen. Door de goede resultaten maakte hij het seizoen alsnog af. Samen met Leon van Elzakker be hoort hij bij de pendelaars van Tholen. De Thoolse tweedeklas ser zoekt een vereniging in Zuid- Holland waar deze spelers in het nieuwe seizoen kunnen trainen. "Daarnaast is een reiskostenver goeding niet meer als redelijk", meent Voermans. "Of je nu twee minuten moet fietsen of een uur auto moet rijden voor je op het sportpark ben, dat maak toch wel wat uit. Legaal binnen de KNVB normen is een reiskostenvergoe ding dan redelijk." Volgens bestuurslid Leen Ottevan- ger is er nog nooit een reiskosten vergoeding aan spelers van Tholense Boys verstrekt. "Ook voor het komende seizoen is aan niemand een vergoeding toege zegd." De komende weken wordt er door Tholense Boys hard gewerkt om een selectie op de been te krijgen, die in de tweede klas kan overle ven. Trainer Voermans heeft in middels al met zeven spelers van de huidige selectie gesproken en doet dat deze week met de reste rende spelers, waaronder aanvoer der Johan Schot. Om een indruk te krijgen van het niveau in de tweede klas bezocht hij de nacom- petitiewedstrijd Kloetinge-Veen. Inmiddels heeft Tholense Boys voor het nieuwe seizoen twee nieuwe spelers. Tonny Delgado, die eerder bij de regionale top-A van Dosko speelde en Guido Pel grim (Dosko) lieten zich naar de kersverse tweedeklasser over schrijven. Geen spelers die bij voorbaat aanspraak kunnen ma ken op een plaats in de hoofdmacht. "Voor het komende seizoen zul len wij onze selectie met 5 a 6 spe lers moeten uitbreiden," aldus Voermans. "Eerst ronden wij de besprekingen met onze eigen spe lers af. De basis voor het nieuwe seizoen is immers het kampi oensteam. Na de gesprekken zul len wij zien welke spelers er benaderd zullen worden. Aller eerst zal gekeken worden naar spelers die in Tholen wonen en el ders voetballen, en spelers uit de directe omgeving. Spelers van clubs als Dosko, Halsteren en Moe zijn voor ons niet haalbaar." "Wanneer Tholen overigens drie talenten van elders zou aantrek ken en het zou in het nieuwe sei zoen mislukken, dan is al wat wij nu hebben opgebouwd kapot. Dat moeten we ons goed realiseren. Een team dat met het hart speelt kan iets extra's geven. Een goede selectie is echter wel belangrijk. Het produkt dat je verkoopt naar het publiek toe, moet op het veld staan," aldus trainer Voermans. Het bestuur van Tholen heeft ech ter verschillende andere prioritei ten. Naast de mogelijke bouw van een tribune is de bestuurskamer dringend aan uitbreiding toe. Doordat dit de enige winstpartijen waren verloor het Thoolse team met 2-3 van LTC de Zoom uit Bergen op Zoom. In de districtscompetitie verloor het eerste herenteam van Eegedima met 4-2 van Kapelle. Perry Bakx en Willem Drenth schreven de winstpartijen op hun naam. Door deze nederlaag staat Eegedima in de onderste regionen van de tweede klasse. Het tweede team won voor de vierde maal in successie. Dit keer werd WPD uit Wolphaartsdijk aan de zegekar ge bonden. Eegedima 3 ging met 5-1 on deruit tegen LTC Schelde. Geert Almekinders tekende voor het Thool se punt. Ook het 35 team kon tegen Game '78 niet tot winst komen. Alleen Dick Noteboom in zijn enkelspel en in het dubbel samen met Hans Koore- vaar behaalde Thoolse succes. Het eerste damesteam behaalde een 3-1 overwinning op MLTC uit Middel burg. Het tweede damesteam verloor met 0-4 van Lewedorp. Eegedima 3 deelde de punten tegen Brou wershaven. De jeugd van Eegedima verloor met 1-5 van de Ruucstoppelen uit St.Phi lipsland. Het andere jeugdteam be haalde een 6-0 overwinning, op Kruiningen. Het aspirantenteam won met 4-6 van NVTV uit Nieuw- Vossemeer. Het herenteam val TOV gaat ruim aan de leiding in de vijfde klasse. Na vier overwinningen op rij werd Den Haene uit Schuddebeurs verslagen. In de herendubbel wonnen P. van Poort vliet/S. Mees met 6-1/6-3 en W. Pons/W. Douw 6-1/6-0. In de enkel wedstrijden won P. van Poortvliet met 6-4/6-2, S. Mees met 6-2/6-3, W. Pons met 6-0/7-5 en W. Douw met 6-2/6-4. Met nog twee wedstrijden te gaan staat TOV al ruim zes wedstrijdpunten voor op naaste belager Zierikzee. TOV kan zaterdag al kampioen worden in Zierikzee. Het tweede team verloor met 4-0 van WIK uit Kerkwerve. Uitslagen: Douw/Egberts 6-2/6-1, Frigge/v.d. Meer 6-2/6-0, Douw/v.d. Meer 6-3/6-2 en Frigge/Egberts 6-2/6-2. Het eerste damesteam van TOV uit Oud-Vossemeer behaalde een 4-0 over winning op Swaecke 2 uit Wemeldin- ge- Uitslagen: Hommel/Roza 6-0 en 6-2, Boonman/v. Driel 6-3 en 7-5, Boon- man/Roza 7-6 en 7-6, Van Driel/Hommel 6-0 en 6-0. Het eerste team van tennisvereniging St.Annaland won de uitwedstrijd te gen Ovezande overtuigend met 0-6. Met dit resultaat is het herenteam nog ongeslagen. Tim Martin won zijn par tij na een drie-setter. De sterk opko mende Marco Bolier zegevierde in twee sets (6-1 en 7-5). Arie Suarez ver ving Leen Goedegebuure voorbeeldig en won gemakkelijk in twee sets (6-1 en 6-1). Cent van Dijke klopte zijn te genstander met 6-1 en 6-3. In het dub belspel behaalde het koppel Suarez/Snoep de winst in twee sets, terwijl Bolier/v. Dijke na een spannen de drie-setter de 0-6 overwinning veilig stelden. De dames Willie de Rijke, Hanna Moerland, Corrie Bazen en Agnes Noteboom behaalden een 0-4 over winning op Terneuzen. Hiervoor had den de St.Annalanders drie tie-breaks en twee drie-setters nodig. Het vierde team van St.Annaland won met 4-2 van de Bathse Kreek. P. v.d. Wal verloor zijn enkelspel en samen met W. Snoep het dubbel. De enige drie-setter in deze ontmoeting werd door W. Bazen in het voordeel van de St.Annalanders beslist. Het eerste herenteam van tennisvereni ging De Ruucstoppelen uit St.Philips land won met 6-0 van Duiveland. Uitslagen: Marco van Herpen/Giel v.d. Est 6-0/6-0, Wim v.d. Ree/Ad den Engelsman 6-1/6-2, Marco van Her pen 6-0/6-1, Jan Bolier 6-2/4-6 en 6-2, Ad den Engelsman 6-2/7-6 en Wim v.d. Ree 6-3/6-2. Het eerste team van Jacoba van Beie ren speelde 3-3 gelijk tegen Bathse Kreek. Invaller Wim Brevet won zowel zijn enkel als de dubbel samen met Frank Vingerhoets. Frank zorgde voor het derde punt in zijn enkel. Aad Broekhuizen en George Meeuwsen waren niet opgewassen tegen de Beve landers. Het tweede team van de tennisvereni ging uit St.Maartensdijk verloor met 1-5 van Zierikee. De enige winstpartij schreef Marcel Bentvelsen op zijn naam. Johan Dorst, Marcel Bentvel sen, Gerard de Wilde en Jaap v.d. Kooy konden geen eer behalen. Het derde team verloor met 2-4 van Klappers 3. Voor het eerst in dit sei zoen verloor Leon Hertogs zijn en kelspel (6-4/2-6 en 4-6). Ook in het dubbel met Ron Swiderski kon hij geen winst boeken (6-7/6-7). De dub bels Hans Poot/J. Pieper en Wim Poot/B. Plaisier leverden wel punten op voor Sint-Maartensdijk. Het zondag-herenteam van Jacoba van Beieren won met 1-5 van Veere. Louis Scherpenisse verloor zijn enkel met 6-7/6-4 en 6-4. Martin Óostdijk had drie sets nodig om de winst in het enkelspel veilig te stellen (6-7/6-4 en 4-6). De andere partijen werden in twee sets in het voordeel van J. van Beieren beslist. Jacoba van Beieren 2 speelde tegen Bonaventura uit Strijen. Robert Padt won zijn enkelpartij in drie sets. Winst was er ook voor het gemengd dubbel Hordijk/Moerland. De andere partij en werden verloren, zodat Strijen met 2-6 deze ontmoeting won. In de aspirantencompetitie won de jeugd van Jacoba van Beieren met 10-0 van HTV uit Halsteren. Pascal de Viet, Martijn v.d. Graaf, Lisette Swi derski en Diane van Bloppoel wonnen alle partijen. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Pont St. Maxence 2 mei. In concours 235 dui ven van 23 deelnemers, los 8.10 uur bij een westen wind. Eerste duif 11.53.10 u. is 1241.521 m/min. en laatste duif 12.14.08 u. is 1133.766 m/min. "Frank Hommel 1, 11, 12, 23, 25, 49 en 52; J. Potappel 2, 14, 19 en 22; P. Vis 42 en 58; Mevr. v.d. Mark 4, 10, 27 en 43; Jos en J. Vaders 5, 13, 17, 21 en 59; C.A. Hommel 6, 15 en 54; A. Ca- pelle 7, 26, 30 en 39; D. Havermans 8, 28, 29, 31, 33, 36 en 38; J. Buitenhuis 9 en 41; D. Istha 16; D. Vaders 18, 20, 32 en 35; R. Voormeulen 24; A. van Daalen 34 en 57; P. Hommel 40, 48 en 53; A.P. Keijers 44. 45, 46, 47 en 51; Capelle-Burgers 50; G. Hoek 55 en 56. De Trouwe Duif Tholen, Pont St. Maxence 2 mei. In concours 239 dui ven van 20 deelnemers, los 8.10 uur bij een westen wind. Eerste duif 11.45.17 is 1273.996 m/min. en laatste duif 12.07.46 u. is 1155.284 m/min. F. Bal en Zn. 1, 2, 34 en 37; C. v.d. Berge en Zn. 3, 7, 8, 11, 13, 16, 18, 24, 25, 26, 35, 52 en 60; P. Laban 4, 12, 20, 27 en 50; J. Noom en Zn. 5, 6, 23, 36, 40 en 56; C. Laban 9, 14, 29, 45, 47, 48 en 54; C. Moeliker en Zn. 10, 19, 32, 55 en 57; Joh. Kegge 15, 31 en 41; J. Baaij 17 en 51; L. v.d. Kleijn en Zn. 21; Joh. Hol 22 en 49; L. v.d. Hoofd 28, 30 en 33; M.J. Laban en Zn. 38; L. Hage 39, 58 en 59; A. La ban 42; C.J. van Haaften 43; J.M. van Dijke 44 en 46; A.F. Bustraan 53. De Vredesduif St. Philipsiand, Pont St. Maxence 2 mei. Prima verloop van de wedstrijd. Windrichting was west tot noord-west, afstand was 281 km. Snelheid eerste duif 1201 m/min. en laatste duif 1105 m/min. L. Reijngoudt 1, 10, 19, 24, 55 en 60; Comb. Reijngoudt en Zn. 2, 16, 20, 41, 45, 50, 52, 54 en 56; P. Wagemaker 3 en 42; Jac. Reijngoudt 4, 6, 27, 29, 37, 47 en 61; J.D. Quist 5, 30, 44 en 59; J. Quist 7, 23, 33 en 34; Comb. Reijn goudt 8, 11, 14, 15, 17, 22, 28, 31, 36, 39, 43, 46, 51 en 58; Joh. Kosten 9, 35 en 49; A.W. Fonteijne 12 en 18; R. v.d. Reest 13, 21, 26 en 53; W. van Domme len 25; K. van Dommelen 32 en 40; C. Verwijs 38; A. Kot 48 en 57; K. de Frel 62. De Zwaluw St. Maartensdijk, Pont St. Maxence 2 mei. In concours 221 dui ven, los 8.10 uur bij een westen wind. Eerste duif 11.57.49 u. is 1219.742 m/min. en laatste duif 12.22.16 u. is 1100.640 m/min. Vermaas en Zn. 1, 12, 16, 19, 42 en 55; C. v.d. Ree 2, 6, 9 en 38; A. van Gorsel 3, 22, 23, 24, 40, 44, 48 en 50; W. Openneer 4, 29, 33, 39 en 43; G. van Leeuwen 5, 8, 31 en 37; H.T. van He- mert 7 en 28; C. van Gorsel 10, 13, 14, 21, 51, 53 en 54; J. Lindhout 11, 18, 30 en 49; J. v.d. Repe 15 en 56; A. Zwage- maker 17, 26, 35, 36 en 47; J. de Rijke 20, 41, 45 en 46; 1. Kwaak 25, 27, 34 en 52; Bentschap-Knook 32. De Reisduif St. Philipsiand, Pont St. Maxence 2 mei. Comb. Bolijn 1, 3, 5, 6, 7 en 8; Mevr. Quist en Zn. 2, 4, 9 en 10. De Reisduif Scherpenisse, Pont St. Maxence. In concours 249 duiven. Eerste duif 11.46.38 u. is 1261.05 m/min. en laatste duif 12.12.07 u. is 1129.40 m/min. A. Romeijn 1, 4, 5, 15 en 37; J. Moer land 2, 7, 11, 17, 18, 22, 24, 46, 49, 77 en 84; J.J. Bolier 3, 6, 31, 51, 52 en 58; D. Menheere 8, 16, 19, 21, 23, 26, 30, 50, 60 en 81; J. v.d. Zanden 10, 25, 47, 59 en 63; L. de Koolaard 12, 13, 54, 56, 61, 65 en 67; A. Moerland 14, 35, 45, 57 en 75; P. Potappel 20, 32, 33, 34, 36, 53, 64, 71, 76 en 83; W. Potap pel 28, 70 en 79; A. Hage 29, 38, 62 en 72; D. Uijl 39, 40 en 72; L. Hage 41; H. Krijger 42, 66, 69 en 80; M. Potap pel 48, 68 en 78; C.D. Uijl 74. Het eerste team van tafeltennisvereni ging Smash '76 uit St.Annaland heeft in de race om het kampioenschap een kostbaar punt verspeeld tegen TCO. Het zag er lange tijd naar uit, dat de St.Annalanders een nederlaag zouden gaan lijden. Een 1-4 achterstand werd echter omgebogen in een 5-4 voor sprong. In de laatste partij verloor Hans van Dijke. Hij stond in de derde set op een 20-18 voorsprong, maar ver speelde in de zenuwslopende slotfase de winst voor Smash (21-23). De sterkste man tegen TCO was Mar co Saarloos. Hij schreef drie winstpar tijen op zijn naam. Ad van 't Hof en Hans van Dijke scoorden beiden een maal. Door deze puntendeling heeft Smash in het laatste competitieduel te gen Vice Versa voldoende aan een ge lijkspel voor het kampioenschap. Het tweede team van Smash behaalde tegen Markiezaat uit Bergen op Zoom een 7-3 overwinning. Tegen de num mer twee van de ranglijst hadden de St.Annalanders een slechte start. Na een 0-2 achterstand, kwam Smash 2 op een 5-2 voorsprong. Rafaël Fructu- oso scoorde 100%. Adrie Aarnoudse won twee partijen, terwijl David van Driel één keer zegevierde. Wanneer Smash 2 er in slaagt om Belcrum te kloppen, maakt men nog kans op de promotie. Het derde team had geen moeite met Hotak. Met 9-1 ging de winst naar de Thoolse tafeltennisvereniging. Invaller Leo Wessels won twee partijen. Kees van Poortvliet en Arie Rijnberg be haalden een 100% score. De aspiranten van Smash hadden geen moeite met Tanaka. De Smashers boekten een ruime 9-1 overwinning. Alleen Jeroen Saarloos moest één punt afstaan aan zijn tegenstander. De pupillen konden het niet bolwer ken tegen Markiezaat. De St.Annalan ders werden met 7-3 verslagen. De welpen zijn al bijna zeker van het kampioenschap. Concurrent TCS werd met 13-5 verslagen. Peter Bazen behield met nog één wedstrijd te gaan de 100% score. Ook Richard Burgers won vier partijen. Anné Sturris en Jos Ridderhof wonnen beide twee keer. Programma: 8 mei Belcrum 8-Smash 2; 9 mei: Vice Versa-Smash 1, Vice Versa-Smash 3, Smash aspiranten- Gageldonk, Besbo Irene-Smash pupil len en Belcrum-Smash welpen. Joey Lindhout en Jaap Moerland uit Stavenisse namen in Axel deel aan een motorcross in de super klasse. Joey reed op zijn 125 cc in de eerste manche naar een zesde plaats. Jaap eindigde met zijn 250 cp, na een uitstekende start op een twaalfde plaats. In de tweede manche klasseerde Joey Lindhout zich opnieuw op de zesde plaats. Onder slechte weersomstandighe den namen de crossers uit Stave nisse enkele dagen later deel aan een wedstrijd in het Belgische Oostende. In de eerste manche Werd Joey zevende en Jaap elfde. Voor de tweede manche verscheen alleen Joey aan het vertrek. Hij behaalde nu een zesde plaats. Op Koninginnedag werd er deel genomen aan een bekerwedstrijd bij De Uitlaat in Vlissingen. Voor de eerste keer kwamen de Thoolse crossers in hun sponsorkleding aan het vertrek. Jaap Moerland, Joey Lindhout en Jemie Mullens kwamen uit in de recreatieklasse 125 cc. In de eerste manche ein digde Joey als derfle, Jemie als tiende en Jaap als elfde. Voor de tweede manche ging Joey te fanatiek van start en reed hij zich vast in het starthek. Ondanks dit oponthoud en een valpartij eindigde hij op een knappe zeven de plaats. Jemie Mullens finishte als veertiende net voor Jaap Moerland. Kevin van den Hoek moest in de 50cc klasse de cross wegens motorpech na één ronde staken. Zondag werd er een wedstrijd in Brabant verreden. Voor deze cross werden de deelnemers ingedeeld in leeftijdklassen. In de categorie van 12-18 jaar behaalde Lindhout een vierde en een zevende plaats. In de manche van 35 jaar en ouder startte Jaap Moerland. Hij eindigde in de eerste manche als zesde en in de tweede manche als tiende. Ook Robert en Billy-Yoe Scheepers uit St.Maartensdijk kwamen hier in actie.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1992 | | pagina 17