THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente tholen CONCERT VAN DE JOHAN WILLEM FRISOKAPEL MORGENAVOND IN MEULVLIET LOUIS VAN DIJK SMALSTADS MANNENKOOR Er veranderen wat spelregels in het verkeer RESULTATEN VERLICHTINGS CAMPAGNE MAAND JANUARI Glas het inzamelen waard. Hup,in de glasbak! MAANDAGAVOND VERGADERT DE GEMEENTERAAD WAT LIGT TER INZAGE? VERTRAGING BAGGERKE&KZAAMHEDEN IN THOOLSE VEST SPREEKUUR B W Donderdag 20 februari 1992 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 VANAVOND IN MEULVLIET EEN NIEUW REGLEMENT VERKEERS REGELS EN VERKEERS TEKENS (RVV) V Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Vanavond vindt in het sport- en gemeenschapscentrum 'Meulvliet' een concert plaats van de Johan Willem Frisokapel. Aanvang 20.00 uur. Kaarten a f 2,50 verkrijgbaar aan de zaal. Kassa open vanaf 19.15 uur. Met als hoogtepunt de verkiezing van de sportman en het sportteam van Tholen 1991. Het Thoolse Sportgala is voor elke belangstellende gratis toe gankelijk. U komt toch ook!! Zaterdag 22 februari Holland Huis te Aanvang 20.00 uur Scherpenisse De beheerscommissie van het Holland Huis presenteert een optreden van: en het: Goede wijn behoeft geen krans. Dat geldt zeker voor Louis van Dijk, maar niet minder voor het Smalstads Mannenkoor. De combinatie van de bekende pianist en de Smerdiekse zangers is beproefd. Reeds eer der werd in een dergelijke setting opgetreden. De beheerscommissie zorgt voor een gratis kopje koffie. Kaarten: aan de zaal f 10,— (volwassenen) en f 6,50 (voor kinderen tot 12 jaar en 65 In het kader van de actie -25% heeft de rijkspolitie in de maand januari een grote verlichtingsac tie gehouden. Tijdens de actie werden zowel ochtendcontroles als avondcontroles gehouden. Tijdens de ochtendcontroles zijn er totaal 979 voertuigen gecontro leerd, waarvan 628 personenauto's, 20 vrachtauto's, 2 motoren, 89 bromfietsen, 227 fietsers en 13 overige voertuigen (w.o. landbouw voertuigen). Daarbij zijn 69 overtredingen geconstateerd. In 16 geval len kon de overtreder ter plaatse de verlichting repareren. In 53 gevallen werd proces-verbaal opgemaakt. Tijdens de avond controles zijn er totaal 141 voertuigen gecontroleerd, waarbij 6 overtredingen werden geconstateerd. Doel Doel van de verlichtingscampagne was het terugdringen van het aan tal overtredingen met 10%. In de 1e week van de campagne lag het overtredingspercentage op 8,3%. Begin februari is er een nameting geweest, waarbij een overtredingspercentage van 4,09% is geconsta teerd. Het aantal overtredingen daalde dus met ruim 50%. Een mooi succes. In verband met de Biddag van woensdag 26 februari a.s. treden er een aantal wijzigingen op in het schema voor het ophalen van huisvuil en het ledigen van bedrijfscontainers. Voor week nr. 9 geldt de onderstaande regeling: Maandag 24 februari: de kern Tholen ten zuiden van de Ten Ankerweg en de Grindweg; de buitenroute Oost. Dinsdag 25 februari: de kern Tholen ten noorden van de Ten Ankerweg en de Grindweg (Dalempolder); de kernen Poortvliet en Sint-Annaland; de buitenroute West. Donderdag 27 februari: de kern Sint-Maartensdijk en de containers op het industrieterrein, als mede de adressen Provincialeweg 2, 24 en 1a; de kern Scherpenisse ten oosten van de Kerkstraat. Vrijdag 28 februari: de kernen Oud-Vossemeer en Stavenisse; de kern Scherpenisse ten westen van de Kerkstraat, alsmede Hartogsweg, Westkerke, West- kerkseweg, Gorishoeksedijk, Havenweg, Brijhoekseweg, Platteweg en Gatweg. Omdat gebleken is dat het publiek maar weinig af weet van het op 1 november 1991 in werking getreden nieuwe RVV, schenken wij in een opeenvolgende ar tikelenreeks aan dacht aan de opvallendste veran deringen. In deze vijfde en voorlaatste aflevering schenken we aandacht aan het zogenaamde matrixbord, maximumsnelheden en de 'verdrijvings- vlakken'. Matrixbord In plaats van een adviessnelheid geeft het getal in het matrixbord de maximumsnelheid ter plaatse aan. Snelheden De algemene maximumsnelheden voor autosnelwegen (120 km per uur) en autowegen (100 km per uur) zijn onveranderd gebleven. Nieuw is dat voor de minimumsnelheid op autowegen geen bepaling meer is opgenomen. Bestuurders die met een onverantwoorde minimumsnel heid rijden, kunnen daarvoor aansprakelijk gesteld worden op grond van artikel 25 van de Wegenverkeerswet. De veiligheid komt in gevaar als er te grote verschillen in snelheid zijn. Het gebruik van de autosnelwegen is slechts toegestaan voor bestuurders van een motorvoertuig waarmee met een snelheid van tenminste 80 km per uur mag en kan worden gereden. In het RVV 1966 golden snelheden van tenminste 70 en 60 km per uur. Het gebruik van een autoweg is slechts toegestaan voor bestuurders van een motorvoertuig waarmee met een snelheid van ten minste 40 km per uur mag en kan worden gereden. Deze snelheid gold in het RVV 1966 ook al. De maximumsnelheden op overige wegen buiten de bebouwde kom zijn tot twee teruggebracht: - voor vrachtauto's, auto's, autobussen en motorvoertuigen met aanhangwagen 80 km per uur; - voor tractoren en zelfrijdende werktuigen 25 km per uur. Maxima als 6, 12, 16, 20 en 60 km per uur zijn komen te vervallen. Verdrijvingsvlakken Bestuurders mogen verdrijvingsvakken niet gebruiken. Een verdrij vingsvak is een gedeelte van de rijbaan waarop schuine strepen zijn aangebracht. Deze vakken hebben een nuttige functie: het voorkomen van gevaarlijke en/of hinderlijk inhaalgedrag vlak voor of vlak na een kruising. Op maandag 24 februari a.s. komt de Thoolse gemeenteraad voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering, aanvang 19.30 uur, is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom om de discussies bij te wonen. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: Opknappen bestaande abri's De abri's in onze gemeente worden regelmatig bekrast en beschreven. Door het inwerken van schoonmaakmiddelen op de kunststof ruiten treedt bovendien vergeling op. Al met al bieden sommige abri's een slecht aanzicht. Door de kunststof ruiten te vervangen door ruiten van gehard glas kan hierin verandering gebracht worden. Indien (geharde) doorzichtige ruiten aangebracht worden wordt het aanzicht van de abri's aanzienlijk verbeterd. Er dient echter ook het nodige schilder werk verricht te worden. Tevens dienen een zestal dakplaatelementen vervangen te worden; verder dienen een aantal moeren weer aange bracht en vernielde zitregels hersteld te worden. Bovendien dient één abri in verband met een verzakking weer rechtgezet te worden. Het vervangen van de kunststof ruiten door exemplaren van gehard glas kan binnen de beschikbare ramingen in de begroting 1991 en 1992 worden uitgevoerd. De overige werkzaamheden vergen echter extra financiële middelen tot een bedrag van f 7.500,—. De raad wordt gevraagd de benodigde financiële middelen beschik baar te stellen. Verbeteren warmwatervoorziening S.C. Stavenisse Al gedurende langere tijd geeft de warmwatervoorziening in het kleed gebouw van de voetbalvereniging S.C. Stavenisse problemen. De tem peratuur van het douchewater is niet te regelen omdat de huidige thermostatische mengkraan totaal versleten is, de douchedrukkers van het huidige type niet passen binnen het systeem en de douche koppen een veel te grote doorlaat hebben. Voor het verhelpen van laatstgenoemde euvel was in de begroting 1992 reeds een bedrag van f 500,— opgenomen. Voor het uitvoeren van de andere werkzaamheden is een aanvullend krediet nodig van f 4.900,-. De raad wordt gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen. Reconstructie gedeelte Stoofdijk te Stavenisse In de lijst in uitvoering te nemen kapitaalwerken 1992 is opgenomen de reconstructie van een gedeelte van de Stoofdijk te Stavenisse. Voor deze reconstructie hebben burgemeester en wethouders een plan ge maakt dat voorziet in het plaatsen van keerwanden waardoor de mo gelijkheid wordt gecreëerd voor de aanleg van een trottoir. Het plaatsen van keerwanden is noodzakelijk i.v.m. het bereiken van een waterkerende hoogte van 4.50 m+ NAR Op 26 november 1991 is door het Waterschap Tholen ontheffing ver leend voor het aanbrengen van keerwandelementen op en reconstruc tie van de Stoofdijk. In de lijst van in uitvoering te nemen kapitaalwerken 1992 is een glo bale raming van de kosten van dit project opgenomen. Deze raming is gebaseerd op het prijspeil 1991. Bovendien is in deze raming geen rekening gehouden met het planten van bomen achter de keer wanden. De raad wordt verzocht het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Terugbrengen ureum-gehalte zwembad 'de Spetter' te Tholen Om te voldoen aan de eisen en de voorschriften (o.a. van de Wet Hy giëne en Veiligheid Zwemgelegenheden) is het noodzakelijk dat in de komende jaren aan beide gemeentelijke zwembaden voorzieningen worden getroffen. In verband daarmee is op de investeringsplanning 1993 een bedrag van f 400.000,— opgenomen. Eén van de aanpas singen betreft het terugbrengen van het hoge ureumgehalte in het zwemwater van het zwembad 'de Spetter' in Tholen. Dit structurele probleem maakt het noodzakelijk de waterkwaliteit te optimaliseren. Het probleem wordt door het college dermate urgent genoemd dat de raad wordt gevraagd nu reeds de noodzakelijke voorzieningen uit te voeren voor een bedrag van f 70.000,—. De raad wordt gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen. Restauratie torenspits bij N.H.-kerk te Sint-Maartensdijk In het op 24 juni 1991 door de raad vastgestelde meerjarenprogram ma restauratie monumenten 1991-1997 is de restauratie opgenomen van de gemeentelijke toren bij de N.H.-kerk, te Sint-Maartensdijk. Her stel van de toren is als gevolg van houtrot dringend noodzakelijk. Het omvangrijke werk bestaat in hoofdzaak uit het restaureren van het in- en uitwendige van de toren en het grotendeels vernieuwen van de be kroningen en van de grote en de kleine lantaarn. Na het demonteren van het carillon (54 klokken) en een drietal luidklokken zal de to renspits verwijderd moeten worden. Vervolgens zal de op de begane grond vervaardigde nieuwe torenspits geplaatst worden en het laatste grote onderdeel betreft het weer terugbrengen van het carillon en de luidklokken. Aan de hand van een door het architectenbureau Rothui zen en 't Hooft B.V. te Goes samengestelde begroting ad f 872.237,—, inclusief b.t.w. (gebaseerd op prijspeil juli 1990) is eind augustus vorig jaar aan de Rijksdienst voor de monumentenzorg ge vraagd de subsidiabele kosten vast te stellen. Deze zijn krachtens een beschikking van 27 november j.l. voorlopig bepaald op f 661.939,—. Bij een maximale subsidiëring van 70% zou er een bedrag benodigd zijn van f 463.358,—. Met betrekking tot de te ontvangen subsidie ten laste van verschillende jaarbudgetten is echter in voormeld meer jarenprogramma als beleidsuitgangspunt aanvaard om dit vooralsnog te beperken tot maximaal f 300.000,—, zulks met de volgende ver deling: Budget 1992 f 48.966,-; Budget 1993 f 91.571,-; Budget 1994 f 95.997,-; Budget 1995 f 63.466,-. Wel is de mogelijkheid opengelaten dat later altijd nog een aanvullend subsidieverzoek voor het ontbrekende deel ten laste van een toe komstig restauratiebudget ingediend kan worden. Daar de eerste sub- sidiebijdrage ten laste van het budgetjaar 1992 is opgenomen is het zaak dat vóór 1 april a.s. met de uitvoering van het werk wordt begon nen. In verband hiermede is de hiervoor gememoreerde kostenbegro- ting nog op verschillende onderdelen geactualiseerd. De totale uitvoeringskosten zijn thans geraamd op f 904.000,—. De uitvoe ringskosten zullen in eerste aanleg volledig uit de gemeentelijke reser ve monumenten worden voorgefinancierd. De naderhand terug te ontvangen subsidie zal weer aan die reserve worden toegevoegd. De raad wordt gevraagd het genoemde bedrag beschikbaar te stellen. Kredietvotering t.b.v. bouw nieuwe bijzondere Montessorischool De staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen heeft in augus tus 1990 goedkeuring verleend voor de verwezenlijking van een nieuwbouw van een Montessorischool ten behoeve van vijf groepen. Een en ander ter vervanging van de thans in gebruik zijnde gebouwen aan de Burg. van Berchemstraat 21 en 23 te Tholen. Het bestuur van de Montessorivereniging vraagt thans om beschikbaarstelling van de financiële middelen om de inmiddels door het college goedgekeurde bouwplannen aan de Zoekweg te Tholen te kunnen realiseren. De ge raamde bouwkosten blijven binnen de door het rijk vastgestelde normvergoeding. Er is een totaalkrediet nodig van f 1.593.000,—. Daarvan is reeds f 40.000,— beschikbaar gesteld als voorbereidings krediet. De raad wordt gevraagd de benodigde gelden beschikbaar te stellen. Renovatie oude hoofdveld sportcomplex Oud-Vossemeer Op de lijst van in uitvoering te nemen werken in 1992 is de renovatie van het oude hoofdveld te Oud-Vossemeer opgenomen. Het uil 1955 daterende veld Verkeert in een matige staat vanwege onder meer de vrij forse nazakkingen. Om het veld weer in een optimale conditie te krijgen is het noodzakelijk dat het (verouderde) drainagesysteem ge heel vernieuwd wordt, alsmede dat het veld opnieuw aangelegd en in gezaaid wordt. Na uitvoering van deze renovatie dient dit veld nog gedurende één sei zoen onbespeeld te blijven. De raad wordt voorgesteld tot renovatie te besluiten en daarvoor het benodigde bedrag beschikbaar te stellen uit de reserve sportvoorzie- ningen. Verkoop grond voor vestiging Nordland B.V. op industrieterrein te Tholen Onlangs is met de directie van Nordland B.V. uit Bergen op Zoom over eenstemming bereikt over verplaatsing van dit bedrijf naar Tholen. Nordland B.V. richt zich op constructie en machinebouw, montage en onderhoud en 'engineering' (product-ontwikkeling). De directie heeft besloten om circa 6.000 m2 industriegrond te kopen in de Slabbecoornpolder te Tholen en daarop een fabriekshal te stich ten van circa 1.200 m2 (met daaraan toegevoegd kantoor- en perso neelsruimte ter grootte van 300 m2). Het kantoor zal in twee bouwlagen worden uitgevoerd. Nordland B.V. biedt thans werkgele genheid aan 28 personen. Het te verkopen perceel grond zal mede worden ontsloten door een nieuw aan te leggen ontsluitingsweg; die ontsluitingsweg zal kunnen worden aangelegd in het kader van de subsidiegelden die worden ver kregen uit het sociaal-economisch ontwikkelingsfonds van de provin cie Zeeland (bijdrage f 100.000,— De raad wordt voorgesteld tot verkoop van grond te besluiten. Grondtransacties ten behoeve van het woonzorgproject Stavenisse Aanvankelijk was het de bedoeling het project tegenover de N.H.-kerk aan het Van der Lek de Clerqplein te realiseren op de plaats van de voormalige kleuterschool en het Groene Kruisgebouw. Een plan in die richting werd nader uitgewerkt, waarbij ook de planologische rand voorwaarden moesten worden ingevuld. Eén van die voorwaarden was het bouwen in twee bouwlagen, met name om het pleinkarakter extra gestalte te geven. Het bouwen in twee woonlagen op die plaats stuitte echter bij het bestuur van de Stichting 'Beter Wonen' en bij het bestuur van de Stichting Protestantse Zorgvoorziening voor Ouderen op het Eiland Tholen en Sint-Philipsland i.o., op bezwaren. Naar de me ning van beide stichtingen was het met het oog op de zorgverlening essentieel dat alles in één bouwlaag zou worden gerealiseerd. Om te voorkomen dat het woonzorgproject Stavenisse niet van de grond zou komen is naarstig naar een alternatieve locatie gezocht. Dit alternatief is gevonden in een perceel grond naast de Rabobank aan de Poststraat, doorlopend naar het Bos. Ter plekke staat thans een voormalige dienstwoning van de Rabobank op een perceel grond ter grootte van circa 2.500 m2. Na sloop van deze dienstwoning ontstaat een aantrekkelijke mogelijkheid het woonzorgproject, bestaande uit een centrale voorziening met 9 bejaardenwoningen, te realiseren. Op deze plaats is het niet noodzakelijk, gelet op de omgeving, in twee bouwlagen te bouwen. Inmiddels is met het bestuur van de Rabobank overeenstemming be reikt over de aankoop van het door de gemeente bedoeld perceel. Een nader gedetailleerd bouwplan is met alle partijen doorgesproken en akkoord bevonden. De kosten die aan de locatie Poststraat/Bos zijn verbonden zijn lager dan aan het Van de Lek-de Clercqplein. Niettemin resteert nog een nadelig saldo van f 125.000,—; dit bedrag dient ge dekt te worden uit de reserve saneringsplannen. De raad wordt thans voorgesteld aan te kopen van het bestuur van de Rabobank te Sint-Maartensdijk een perceel grond van 2.340 m2 aan de Poststraat/Bos voor een bedrag van f 220.000,—; te verko pen aan de stichting Protestantse Zorgvoorziening voor Ouderen op het eiland Tholen en Sint-Philipsland een perceel grond van 697 m2 gelegen aan de Poststraat (centrale voorziening) voor een bedrag van f 78.125,—; te verkopen aan de stichting Beter Wonen een perceel grond van 1.213 m2 (9 bejaardenwoningen) gelegen aan het Bos. Uitgifte in erfpacht aan De Klerk Elektrotechniek B.V. In maart 1989 werd overeenstemming bereikt over de vestiging van De Klerk Elektrotechniek B.V. op het industrieterrein Slabbecoornpol der te Tholen. Dit bedrijf verkreeg 1.500 m2 industriegrond in erfpacht en realiseerde vervolgens een loods ter grootte van 240 m2. Het bedrijf maakt een snelle groei door en groeide in zijn korte Thoolse periode van 5 naar 25 personeelsleden. De directie voorziet een ver dere groei, waardoor thans behoefte bestaat aan een aangrenzend in dustrieterrein ter grootte van 1.350 m2 waarvoor eerder een optie aan De Klerk is verleend. Ook dit perceel wenst men in erfpacht te nemen. De raad wordt voorgesteld tot gevraagde erfpachtsuitgifte over te gaan. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan; Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door bouw bedrijf J.A. Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse voor het uitbreiden van de bedrijfsruimte met een kantine op het perceel kadastraal bekend Scherpenisse, sectie E, nummer 720, plaatselijk gemerkt Lenteplein 18. Dit plan is niet in overeenstemming met het ter plaatse gelden de bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tho len zijn voornemens met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen voor het onderhavige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 21 februari 1992 tot en met 6 maart 1992 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekenin gen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 20 februari 1992 De burgemeester van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan; Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de Hervormde Gemeente "Rehoboth", Langeweg 50 te Scherpe nisse voor de verbouw en uitbreiding van het kerkgebouw op het perceel kadastraal bekend Sint-Maartensdijk, sectie N, nummers 1106 en 1339 (gedeeltelijk), plaatselijk gemerkt Westvest 2. Dit plan is niet in overeenstemming met het ter plaatse gelden de bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tho len zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor het onderhavige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 21 februari 1992 tot en met 6 maart 1992 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwik keling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 20 februari 1992 De burgemeester van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door: 1. De gemeente Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, voor de bouw van een bergbezinkbassin op een perceel ka dastraal bekend Tholen, sectie R, nummer 112, plaatselijk gemerkt Ten Ankerweg. 2. De gemeente Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, voor de bouw van een bergbezinkbassin op een perceel ka dastraal bekend Tholen, sectie R, nummer 523, plaatselijk gemerkt Molensingel/Zuid Oudaan. 3. Bouwbedrijf Weggemans, Lenteplein 18 te Scherpenisse voor de bouw van een woning met garage op een perceel kadastraal bekend Stavenisse, sectie F, nummer 1248, plaatselijk gemerkt Boswei 65. 4. De heer L.A. van Steenis, Lenteplein 12 te Scherpenisse voor de verbouw van een woning op een perceel kadastraal bekend Scherpenisse, sectie F, nummer 126, plaatselijk ge merkt Westkerkseweg 47. 5. De heer A.J. van Vossen, Burgemeester Baasstraat 46 te Sint-Annaland voor de bouw van een woning met garage op een perceel kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie G, nummer 1477, plaatselijk gemerkt 's Gravenkreek 40. Deze plannen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplannen. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor de onder havige bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gele genheid gesteld om van 21 februari 1992 tot en met 6 maart 1992 schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemees ter en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter ge meentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling gemeente lijke ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 20 februari 1992 De burgemeester van Tholen Ie herziening van het ontwerp-bestemmingsplan 'Kom' Sta venisse De burgemeester van Tholen maakt bekend, dat met ingang van 21 februari 1992, gedurende één maand ter gemeentese cretarie van Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan 'Kom' Stavenisse, 1e herziening met toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen dit ontwerp- bestemmingsplan bij de gemeenteraad indienen. Sint-Maartensdijk, 20 februari 1992 De burgemeester van Tholen Al geruime tijd vinden er baggerwerkzaamheden plaats in de Vest in Tholen-stad. Gepland was deze werkzaamheden medio februari af te ronden. Diverse oorzaken leiden ertoe dat, zonder vorst en technische storingen, die planning thans is verschoven naar eind april. De belangrijkste oorzaken van het verschuiven van het tijdschema zijn de aanloopproblemen in de startfase met de levering van folie voor het bufferbassin en het inregelen van de zeefbandpersen. Daarnaast ble ken er in de loop der jaren puinresten, plastics en takken in de Vest te zijn gestort waardoor de zuiger telkenmale verstopt raakte. De aan nemer zag zich als gevolg daarvan verplicht met een kraan te gaan baggeren. Bovendien trad in januari een korte vorstperiode in waar door verschillende pompen bevroren en het ijs op Vest maakte dat het manoeuvreren met een bootje onmogelijk werd. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 24 februari 1992 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schetsen, ing. J. van der Jagt en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1992 | | pagina 5