'Lonen Zeeland lopen achter' Staken blijkt echt geen pretje te zijn CNV huldigt trouwe bouwvakkers Afdeling Tholen wil netwerk van contactpersonen bedrijven vergroten Nieuwbouw Dacomex is accoord Metaalbedrijf naar Tholen Jeugd maakt nestkasten Belastinghulp van de FNV Uien acht cent Leerlingenploeg voor het groen Fluitend naar je werk gaan Donderdag 20 februari 1992 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 J. Roepers, 40 jaar lid Industriebond J.W. Roepers uit Oud-Vossemeer werd donderdag avond gehuldigd vanwege het feit dat hij 40 jaar lid is van de Industriebond FNV. Hij kreeg een gouden speldje. Er wordt soms gemakkelijk over staken gesproken, maar in de praktijk zitten er heel wat haken en ogen aan vast. Het is echt geen pretje, zo bleek vrijdag avond tijdens de jaarvergadering van de hout- en bouwbond CNV in St. Philipsland. Verstandhouding Mattenklopper Zes jubilarissen stonden vrijdagavond centraal in dorpshuis de Wimpel te St. Philipsland. J. Joppe, J. Quist en W. Meijer waren 40 jaar lid van de hout- en bouwbond CNV, G. Koolaard, C. Overbeeke en J. v.d. Gouwe ontvingen een speld met oorkonde voor hun 25-jarig lidmaatschap. Strengere controle In politiecel De De afdeling Tholen van de Industriebond FNV wil de ledenservice en de belangenbehartiging voor de leden in de Thoolse be drijven uitbreiden. Dat bleek tijdens de jaarver gadering jubilarissen- avond donderdag in café Smerdiek. Nieuwe voorzitter Nieuw bestuurslid Achterstallig loon Pendelen Kleinmetaal Industriebond FNV groeit en is blij met ondernemingsraad Budelpack Het voeren van acties kwam ter vrije dagen gepland zijn. "Daar sprake in verband met de moeiza me onderhandelingen over de c.a.o. Het eerste rode bulletin 'Werkgevers varen ramkoers' is verschenen en dat duidt op ge vaar. "De werkgevers hebben heel hard ingezet bij het terugdringen van het ziekteverzuim", zei CNV- districtsbestuurder Tj. van Rijssel in dorpshuis de Wimpel. "De 20% premie die voor de ziektewet betaald wordt(1.25% door werk nemers en 18.75% door werkge vers) is ook een enorm bedrag. De werkgevers willen gedurende zes weken ziekte maar 80 in plaats van 100% meer betalen; daarna pas het volle pond. Bovendien zouden er maximaal 4 roostervrije dagen ingeleverd moeten worden voor ziekte. "Voor de hout- en bouwbond CNV moet dat van de baan, anders valt er niet te pra ten", zei Van Rijssel. Hij schetste de procedure met het stellen van een ultimatum en het voeren van acties. "Het is weer een spannende tijd. We blijven wel in gesprek om een ultimatum te voorkomen, maar het landelijk actiecomité heeft toch vrijdag middag al vergaderd om voorbe reidingen te treffen. Het zou ons echter heel wat waard zijn, wan neer we een goede c.a.o. zonder acties kunnen afsluiten. Na de ac ties van 1990 was een slechte ver standhouding met de werkgevers het gevolg, terwijl we die werkge vers in allerlei besturen tegenko men. Van ziekzijn mogen mensen evenwel geen financieel nadeel on dervinden. De c.a.o.'s bij Hoogo vens, de Bijenkorf en in de havens geven ook aan, dat er bij ziekte geen inlevering van uitkering of vrije dagen plaatsvindt. Ook de bouwsector heeft voor rooster vrije dagen prijscompensatie in geleverd en daar moeten de werk gevers van afblijven." houden we rekening mee, want met de staking van 1990 hebben we daarmee voldoende ellende ge had", antwoordde de districts bestuurder. Iz. Reijngoudt vond, dat het CNV in 1990 net zolang had moeten doorstaken, totdat de twee roostervrije dagen die in de sta king vielen, werden uitbetaald. Hoewel Van Rijssel het aan de ene kant idioot noemde om door eer der gemaakte afspraken over roostervrije dagen een streep te halen, vond hij het niet accepteren van die extra vrije dagen - zolang er geen cao is - 'een uitstekend drukmiddel'. "Sommige werkge vers zitten echter wel op een paar weken vorstverlet en staking te wachten", meende de districts bestuurder. Afdelingsvoorzitter A. de Raat beslist niet. "Het is toch jammer, dat je telkens moet staken voor een c.a.o., terwijl we daar als CNV toch niet zo voor zijn. Het is toch eigenlijk onbegrijpelijk, dat de top van de vakbeweging en de werkgevers niet in staat zijn om een c.a.o. af te sluiten", aldus De Raat. Overbeeke bracht naar voren, dat bij stakingen de grote bouwwer ken steeds de dupe zijn. Hij be waarde weinig goede herinneringen aan de staking van 1990 met overvloedig alcoholge bruik, het smijten met broodjes en harde muziek. Van Rijssel keurde dat niet goed, maar zei alle leden niet in de hand te hebben. "Ik ben geen kinder juffrouw. Hopelijk krijgen ze in zulke situaties thuis ruzie en ligt de mattenklapper gereed." Hij sprak tegen, dat alleen grote bouwwerken bij de staking be trokken worden. In 1990 had hij heel Schouwen-Duiveland be werkt: zowel kleine als grote wer ken en bedrijven. CNV-voorzitter De Raat(links) met de jubilarissen, v.l.n.r. het echtpaar Koolaard, Quist, Joppe en dhr. Overbeeke. Volgens de districtsbestuurder is men het wel eens over 14 punten om het ziekteverzuim terug te dringen. "Aangepast werk in de bouw is één van de oplossingen, want de grootste bult van de kosten gaat naar langdurig zieken. Verder strengere controles om misbruik bij de zogenaamde maandagmorgen-ziektes na uit gaan in het weekeinde aan te pak ken." Voorts pleitte Van Rijssel nog voor verbetering van de ar beidsomstandigheden. Ten aanzien van de stakingsdrei ging wees C. Overbeeke erop, dat er eind februari wel twee rooster- Aan de veiling CHZ in Baren- drecht werden gisteren 70 ton Thoolse uien verkocht. De note ringen waren als volgt: maat 45/60 klasse II ƒ8,- - ƒ8,60 en maat 60/80 klasse II 20,70 per honderd kilo. De gemeente Tholen neemt al deel aan het project voor leerling- straatmakers, maar nog niet aan de groene leerlingenploeg(GOA groen), zoals die functioneert bin nen de gemeenschappelijke oplei dingsactiviteit Zuid-West Nederland. Het gaat om groen voorziening, boomteelt, bosbouw en cultuurtechniek. Er zijn 30 be drijven, boomkwekers en gemeen ten bij het project aangesloten, die circa 50 leerlingen opleiden. Een ploeg bestaat uit 4 leerlingen, die begeleid worden door een vak bekwaam leermeester. Voor de ge meente Steenbergen werkt een leerlingenploeg aan het uitdunnen van een in 1975 beplante vuilstort aan de Westlandselangeweg. Belangstellenden voor de groene leerlingenploeg kunnen zich mel den bij coördinator J.J.M. van Oort, tel. 01640-55605. Nordland, een bedrijf met 28 werknemers, verhuist van Bergen op Zoom naar de Slabbecoorn- polder tussen Oud-Vossemeer en Tholen. Het bedrijf koopt 6000 m grond op het industrieterrein, waarvan in eerste instantie 1500 m bebouwd wordt. Nordland ont wikkelt drie activiteiten. In de eer ste plaats constructie en machinebouw, waarvoor een ei gen draaierij en metaalbewer kingsafdeling beschikbaar is. Daarnaast montage en onder houd, voornamelijk in de chemi sche industrie. Tenslotte heeft het bedrijf een technisch adviesbu reau, dat onlangs nog een inpak- machine heeft ontwikkeld die nu in produktie is genomen. De verkoop van de grond gaat ge paard met de aanleg van een ont- sluitingsweg op het industrieterrein. 'Het is logisch dat wij dit toejuichen, want daar mee kan de infrastructuur op dit Reijngoudt vond het allemaal wat te vrijblijvend. "Je moet allemaal staken of helemaal niemand. An ders zijn degenen die staken, later hun premie-uren en koffiebonnen kwijt." Hij meende dat de sta kingsuitkering van 103 gulden per dag en 117 gulden vanaf de zesde dag ook hoger zou kunnen wan neer uitgaven voor een muziek groep e.d. niet gedaan zouden worden. Reijngoudt I. Bolier merkte op, dat er bij pro jecten in de wegenbouw ook vaak mensen werken die onder een an dere c.a.o. vallen. Die werken dan gewoon door, waardoor staken voor de bouwvakkers eigenlijk weinig zin heeft. De districtsbestuurder wilde nie mand gaan dwingen om te staken. "Een stemming houden op een werk, dat heeft geen zin, want sommigen staken om principiële of andere redenen toch niet. In een democratisch land mag ieder een er ook zijn mening op na hou den. Met woorden probeer ik mensen te overtuigen, maar het gaat me veel te ver om mensen van projecten af te slaan. Ik wil niet op staatskosten in het politiebu reau overnachten. Zonder geweld kunnen we het de werkgevers ook lastig maken, bijvoorbeeld de re gels voor de ondernemingsraad en de arbeidsomstandigheden te bespreken", aldus Van Rijssel. Reijngoudt lanceerde nog een voorstel om bij de cao onderhandelingen mee te nemen, dat er bij temperaturen van -10 graden Celcius niet gewerkt mag worden. Het bondsbestuur zal zich eerst buigen over dat voorstel van de CNV-afdeling St. Phi lipsland. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 01666-4041 01640-41497 n vrijdag en zaterdag geopend I gerenommeerde vLL 1 iZU EEUWEN LIJSTENMAKER J U IJST WERK XdhTholen Advertentie I.M. industrieterrein verder worden verbeterd en wordt de positie van een aantal industriekavels veel aantrekkelijker' schrijven burge meester en wethouders aan de ge meenteraad. Het juichen van het gemeentebestuur zal er ook wel mee te maken hebben, dat de pro vincie voor de aanleg van de weg een ton heeft toegezegd uit het sociaal-economisch ontwikke lingsfonds. De Klerk Elektrotechniek, dat al 1500 m grond in de Slabbecoorn- polder in erfpacht heeft, wil nog eens 1350 m in erfpacht nemen om daarop het bedrijf uit te brei den. Het installatiebedrijf begon enkele jaren met vijf personeelsle den en nu werken er al 25 mensen. Het gemeentebestuur heeft de erf pachtscanon vastgesteld op ƒ4557,- per jaar. Maandagavond beslist de gemeenteraad over bei de transacties. Districtsbestuurder Tj. van Rijssel zei dankbaar te zijn voor het ja renlange lidmaatschap van de ju bilarissen. "Het CNV is er ontzettend blij mee, dat er mensen heel erg lang lid blijven. We erva ren het als een bewijs, dat het be leid ondersteund wordt. Wij proberen uw belangen zo goed mogelijk te behartigen, onder meer door invloed uit te oefenen op de politiek en de regering ad viezen te geven via de Sociaal Eco nomische Raad. Het CNV is een vereniging van werknemers, die invloed hebben. Wij moeten goed luisteren naar wat de leden belangrijk vinden. De bond is aan het groeien, dat geeft ook het ledental in St. Phi lipsland aan. Een poos geleden had de hout- en bouwbond 100 le den, inmiddels zijn dat er 110. Dat is ook een aanwijzing voor het ac tieve bestuur, want er zijn altijd afvallers door vertrek, overlijden of overschrijving naar een andere bedrijfstak. We hebben de steun van onze le den broodnodig gezien het moei zame overleg over een nieuwe De bond zoekt in de bedrijven contactpersonen om hieraan gestalte te geven. De afdeling heeft, om dit doel te bereiken, een werkplan opgesteld. Het afde lingsbestuur heeft een zogenaam de bedrijfsschets gemaakt van Thoolse bedrijven om na te gaan 'welke bedrijven er wel en welke er niet onder de werkingssfeer van de bond vallen'. Bij het maken van die schets is er een verdeling gemaakt naar kern. Voorzitter J. van Akkeren lichtte toe dat de bedrijven gevraagd is hoeveel personeelsleden ze in dienst hebben. "De bereidheid van werkgevers om informatie te geven was bijzonder goed. We zoeken nu contact met de leden in die bedrijven om een soort net werk op te zetten." De leden kun nen bij dergelijke contactpersonen terecht voor in formatie; voor het bestuur zijn ze de personen die aangesproken worden als er zich nieuwe ontwik kelingen voordoen die voor de le den van belang zijn. Binnen de afdeling is Auke van der Wal uit Sint-Annaland belast met de ledenservice/klachtenbe handeling. Ook bij andere bestuursleden kunnen volgens Van Akkeren leden hiervoor te recht. Dirstrictsbestuurder B. Ou denaarden benadrukte het belang van deze vorm van belangenbe hartiging. Dat het goed gaat met de vakbeweging bewijzen niet al leen de groeicijfers(het ledental van de afdeling steeg van 275 in 1990 naar 309 in 1991 tot 334 nu), maar ook de installatie van een ondernemingsraad bij Budelpack in Poortvliet. Oudenaarden noemde dat een succes. "De aan zetten daartoe zijn vanuit de afde ling gekomen. Een jaar geleden waren de leden daar op de vingers van een hand te tellen, nu hebben we minstens zes handen nodig. Veel is op conto van de kaderleden tot stand gekomen. Zij hebben ge holpen de noodzaak hiervoor uit te dragen. We zijn daar als district trots op." Het bestuur heeft in het afgelopen jaar enige verandering ondergaan. c.a.o. dat momenteel aan de gang is. Gelukkig is de organisatie graad in de bouw groot en de bond moet ook sterk blijven. We dienen elkaar vast te houden om de arbeidsomstandigheden te hel pen verbeteren. Daarvoor hebben we mensen nodig als de jubilaris sen, die hun vrije tijd opofferen voor het bondswerk", zo schetste de districtsbestuurder. Koolaard was 4 jaar bestuurslid, Overbeeke trouw bezoeker van de vergaderingen en Joppe is al van af 1975 bestuurslid. Quist is van Fluitend naar je werk gaan, thuis komen met een redelijke beloning en lang gezond blij ven. Die ideale situatie met ar beidsomstandigheden van hoge kwaliteit schetste CNV- districtsbestuurder Van Rijs sel vrijdagavond voor de hout- en bouwbond St. Phi lipsland. Voordat Van Akkeren voorzitter werd is deze functie het eerste half jaar van 1991 vacant geweest na het vertrek van P. van der Wal uit Sint-Annaland. Van Akkeren leg de uit dat het intern is opgelost; hij is voorzitter geworden en me vrouw C. van der Horst uit Sint- Maartensdijk secretaris. Penning meester P. Elshof uit Tholen heeft ook zijn vertrek aangekondigd. Het bestuur heeft hem gevraagd dit te heroverwegen. "We kunnen op dit moment geen bestuursle den missen. Als hij weggaat dan zullen we het binnen het bestuur oplossen, maar dan zitten we toch nog met een vacature." Van Akkeren riep de leden op mee te doen aan de besprekingen over het arbeidsvoorwaardenbeleid. Hierover houdt de afdeling meer bijeenkomsten dan in het verleden (als gevolg van een andere opzet). de voedingsbond overgekomen naar de bouwbond. Van der Gou- we(oud-secretaris) was met Meijer vrijdagavond verhinderd om de vergadering bij te wonen. Ieder kreeg een speld met oorkon de, terwijl voorzitter A. de Raat nog bloemen overhandigde. De vacature Van der Gouwe werd vrijdagavond opgevuld met de be noeming van Abr. Noorthoek, die 16 van de 17 stemmen kreeg; 1 blanco. Totaal waren er 27 belang stellenden onder wie 7 vrouwen. Ook bondsbestuurder J. Boulog ne uit St. Annaland was in de Wimpel present. Voorzitter De Raat zei blij te zijn met de vervulling van de vacature. "Het aantrekken van bestuursle den wordt namelijk steeds moei lijker. Dat blijkt ook in het rayon, waar we op 800 leden momenteel alleen een peningmeester heb ben." De voorzitter stipte nog de discus sie over de handhaving van de plaatselijke vertegenwoordigers van de hout- en bouwbond aan. In verband met de kosten wil het Sociaal Fonds Bouwnijver- heid(waarin zowel werknemers als werkgevers vertegenwoordigd zijn) het aantal p.v.'ers terugbren gen. De Raat noemde dat een ver arming voor de leden en de afdeling, want bouwvakkers uit St. Philipsland zouden dan bij- "De opkomst was steeds schraal. De discussies waren goed en we willen er ook mee verder gaan." De afdeling denkt erover de leden telefonisch hiervoor uit te nodigen omdat de berichten in het FNV- Magazine 'nogal eens over het hoofd worden gezien'. De voorzitter zal het district Zee land in mei te Zeist vertegenwoor- De FNV Tholen biedt leden gratis hulp bij het invullen van het aan giftebiljet inkomstenbelasting A en E en vermogensbelasting B. Ook voor T-biljetten kan men te recht. "Het invullen is voor vele mensen een groeiend probleem", constateert FNV-secretaris A. den Haan. "De bepalingen verande ren voortdurend en de biljetten voorbeeld naar de p.v.'er in Roo sendaal moeten voor vakantiebonnen en bij werkloos heid. Dat er heel wat omgaat in een af deling, bleek uit het verslag van penningmeester J. Ligtendag, die 21.000 gulden contributie inde en meer dan 800.000 gulden vakan tiegeld betaalde. Over de gewone dienst was er een batig saldo van ƒ19.15. Voorzitter De Raat bracht naar voren, dat het afgelopen jaar het nut van het CNV-lidmaatschap weer volop is bewezen. Zo werd er via het districtskantoor ƒ12.558,37 gulden aan achterstallig loon voor St. Philipslandse bouwvakkers binnengehaald. Het grootste deel daarvan was voor een zaak waar bij de inningsprocedure vier jaar heeft geduurd. De voorzitter was minder tevreden over de deelname aan de be lastingzitting. Er waren slechts vier deelnemers. In eerste instan tie zou die dienstverlening dit jaar niet meer plaatsvinden in St. Phi lipsland, maar bij nader inzien ge beurt het alsnog op 24 maart. De Raat hoopte dan wel, dat er meer animo van de leden zou zijn, an ders valt de belastingzitting niet te handhaven. Na het huishoudelijk gedeelte ver maakten de CNV'ers zich nog met enkele ronden bingo. digen op het driedaagse congres van de bond over het zogenaamde grensverleggend vakbondswerk. Dit is bedoeld om een samenwer king tussen verschillende bonden in andere Europese landen tot stand te brengen voordat de bin nengrenzen in Europa worden op geheven. Oudenaarden stipte drie actuele worden alsmaar ingewikkelder en onoverzichtelijker. Speciaal opge leide kaderleden staan klaar om andere FNV-leden te helpen. Het is echt een uniek stukje dienstver lening." Om van de service gebruik te kun nen maken, dient men zich telefo nisch aan te melden: 01666-3445. De 64-jarige Roepers, die sinds anderhalf jaar in Oud-Vossemeer woont, werkte tot zijn 53ste in de zeepfabriek van Unilever in Vlaar- dingen. Toen werd hij afgekeurd omdat hij niet langer meer tegen de stoffen kon die in de fabriek bij de bereiding van zeep werden ge bruikt. Over het lidmaatschap van de bond zegt Roepers:"Lid wor den van de bond was een opoffe- reing. Dat kostte toen 85 cent in de week. Daar kon je vier broden van kopen. Er kwam altijd een man met een boekje en een zegel tje. Moeder de vrouw moest beta len maar mijn naam stond op de kaart." Roepers kwam als ongeschoold arbeider op de fabriek waar zo'n 1200 man werkte (nu 400). "Je werkte tot zaterdagochtend half twaalf. En 48 uur in de week, met nachtdiensten van negen en een half uur. Maar van werken gaat niemand dood. Tegenwoordig wordt er veel te veel geouwehoerd. Het gaat er om dat je je goed voelt. Je moet niet alleen over de werkgevers zaniken. Het moet van twee kanten komen. Als arbeider moet je fit op je werk komen. Dat kan niet als je tot 12 uur aan de tv zit." zaken aan; Europa, het milieu en de VUT. Hij stelde dat het begrip Europa door werkgevers te pas en te onpas wordt gebruikt. "Te pas omdat het de markt vergroot, te onpas vanwege de vele concurren ten. En om de slag met de concur rentie niet te verliezen willen ze loonmatiging. Die kreet slaat al tijd aan en het is niet makkelijk te controleren." Volgens Oudenaar den geldt iets dergelijks ook voor het milieu:"In Nederland hoef je geen verstrekkende maatregelen te treffen omdat het in het buiten land ook niet hoeft, zeggen de grote concerns. Dat slaat bij ons niet aan." De milieuheffing waar het kabinet over praat noemde Oudenaarden 'best verdedigbaar', als deze belasting op energie uit mondt in meer arbeidsplaatsen. Hij waarschuwde echter voor een verkapte belastingmaatregel zoals dat is gebeurd bij cle benzineprijs rijbewijs te halen om met de auto naar het werk te kunnen gaan. "Nu hebben de mensen alles. Na tuurlijk gun je ze dat, maar tevre denheid is er niet. Vroeger had je alleen je loonzakje. Als je daar mee thuis kwam was je vrouw ook gelukkig. Als een arbeider gaat denken dan moet hij bij de bond. Je kunt je belangen niet alleen verdedigen. Alleen is een mens niks." Over het pendelen van Tholena- ren en andere Zeeuwen naar de randstad heeft Roepers een duide lijke mening: "De lonen in Zee land lopen achter. Ook de werktijden. Vijfenveertig uur is hier nog gewoon. Mensen die wat verdienen die pendelen. Degenen die relatief minder verdienen heb ben meestal wel een tuintje. Dat is mooi." die met een kwartje is verhoogd: "Er is nadien geen kilometer min der gereden." Oudenaarden hoopt dat de VUT blijft bestaan, al ziet hij nieuwe regelingen ontstaan (bij AKZO, waar de VUT als collectieve maat regel is vervangen door een indivi duele) die 'niet slechter hoeven te zijn'. Hij wees erop dat in de kleinmetaal 59-jarige werknemers gebruik kunnen maken van de re geling: "Werkgevers tornen er niet aan. Het is een uitstekend instru ment. Werknemers dragen er al jaren een steenje aan bij." Oudenaarden huldigde zeven le den; zes vanwege hun 25-jarig lid maatschap en een vanwege zijn 40-jarig lidmaatschap. Hij wees daarbij op de veranderingen die in deze periode hebben plaatsgevon den, zoals het instellen van een 38-urige werkweek, de VUT, de wet op het minimumloon en de ondernemingsraad. "De vakbe weging is één van de aanzwenge- laars geweest. De bond kan veel betekenen, we maken zelf de ge schiedenis. Grotere veranderingen laten zich op langere termijn zien. Een sterke organisatie is nodig. De industriebond is 100 jaar oud. Dat kan alleen met leden." Er waren in totaal elf leden die de bond donderdag had willen huldi gen, maar niet iederen kon daar voor komen zo lichtte Van Akkeren toe. De afdeling had er voor gekozen de jubilarissen die in 1990, 1991 en 1992 (tot 13 fe bruari) 25, danwel 40 jaar lid zijn, samen te huldigen. De Thoolse jeugd van 10 t/m 12 jaar kan op zaterdag 14 maart te recht in het Patronaatsgebouw in Tholen voor het maken van nest kasten. Dit gebeurt onder deskun dige leiding van leden van de natuurvereniging. Voor materiaal wordt gezorgd, maar deelnemers moeten zelf eèn hamer meebren gen. De bijeenkomst begint om negen uur. Als rond twaalf uur een aantal kastjes gereed is, wor den opgehangen in het Bosje. De komende maanden hebben de planten- en de vogelwerkgroep van de vereniging excursies op het programma staan. Verder wordt binnenkort een cursus gegeven over het snoeien van hoogstam- men. Dat wordt de dag daarop meteen in praktijk gebracht. Roepers herinnert zich de omstan digheden in de fabriek als niet al tijd even prettig: "Bij het maken van zeep stoof het als de hel. Op 20 meter zag je niemand staan vanwege het kwartsmeel. We ston den ook op premie, 188 doosjes per uur. En om je aan het bedrijf te binden kreeg je een dienstjaren- toeslag en er was een spaarfonds." Roepers woonde aanvankelijk in Vlaardingen. "Vroeger ging je zo dicht mogelijk bij de fabriek wo nen want je had alleen een fiets.' Later verhuisde Roepers naar Nieuwerkerk op Schouwen- Duiveland. Op zijn veertigste schoolde hij zich om tot onder houdsmonteur. Dat viel niet mee. "Je moet je voor 200% inzetten anders gaat het niet. Als Lubbers nu over omscholen praat, weet hij niet wat hij zegt. Bij iemand die al een jaar thuiszit lukt dat niet meer. Er wordt veel te gemakke lijk over gedacht." Roepers pen delde van Nieuwerkerk naar Vlaardingen. "Met een bus vol Zeeuwse mensen." Totdat die bus werd opgeheven en Roepers ge noodzaakt werd op zijn 50ste zijn Gedeputeerde staten van Zeeland hebben dinsdag een verklaring van geen bezwaar verleend voor het uitbreiden van een kantoorruimte aan de Provin- cialeweg te St. Maartensdijk voor uienhandel Dacomex. Dit na het horen van de inspecteur van de ruimtelijke ordening. De verkla ring van geen bezwaar was nodig voor het geven van een bouwver gunning in het kader van de zoge naamde artikel 19 procedure van de Wet op de Ruimtelijke Or dening. G.S. gaven verder verklaringen van geen bezwaar voor de bouw van een garage aan de Coentjes- weg te Oud-Vossemeer door E. Roos, de bouw van een woning met garage aan de Westvest/Ds. de Bresstraat te St. Maartensdijk door I. Riedijk, 2 woningen onder 1 kap en 1 vrijstaande woning aan de Mosselkreekstraat te St. Phi lipsland door Kleinbouw Tech niek b.v. en voor de bouw van een overkapping ten behoeve van de stro-opslag aan de Kwekerijweg te St. Philipsland door C. Reijngoudt. Van links naar rechts: J. Geuze uit Oud-Vossemeer, G. Goedegebuure uit Sint-Annaland, J.W. Roepers uit Oud-Vossemeer, W. Fase uit Sint-Annaland, C. Scherpenisse en D. Bentschap Knook uit Sint-Maartensdijk en M.A.J. van der Linde uit Tholen. Zittend (v.l.n.r.) de dames Goedgebuure, Roepers, Fase en Scherpenisse). Afwezig waren P. Nuyten, W.J. van Houdt uit St. Maartensdijk, C. Rijnberg uit St. Annaland en C. Bout uit Tholen (allen 25 jaar lid).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1992 | | pagina 13