Koersbal Smerdiek klopt Gunners in boeiend en doelpuntrijk duel Schietvereniging Eendracht stapt uit schutterskring De Snotdolf duikt diep in de theorie SPS 2 klopt Noad SPS voldoet aan wensen Englebert Rombout Kousemaker pakt naast damtitel Gelijkspel Emergo C Sterke start Smash '76 IF "MEULVUET" THOLEN Eendracht Boys profiteert volop Tiimult tussen spelers na afloop wedstrijd Noad-PTT Opnieuw punt SC Stavenisse va Daniëlle de Vos ruikt aan finale titelstrijd dammen SS Tholense Boys ontvangt Noad Vosmeer dames doelpuntloos Donderdag 6 februari 1992 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Trefzeker Topscorer Voetbal programma Voetbal uitslagen Zaalvoetbal Smerdiek behaalde een knappe 4-3 overwinning op het lager geklasseerde Gunners. Door dit resultaat blijft het team van trainer Kees Stoutjesdijk meedraaien in de subtop van de vierde klas. Noad '67 deelde de punten met PTT Breda. Deze wedstrijd in de derde klas kende een turbulent slot. De derby WHS- Tholense Boys en de wedstrijd Meeuwen-SPS werden afgelast. Gevecht Noad onbeslist S2 KNVB - voetbal Smerdiek wint spannend duel Zeeuwse bond contra landelijke schuttersassociatie Lieve Heer Buurman De dertienjarige Rombout Kousemaker is er niet in geslaagd de Zeeuwse damtitel bij de aspiranten te ver overen. Na twee beslissingswedstrijden moest het lid van damclub De Eendracht zaterdag in 's- Gravenpolder zijn meerdere erkennen in Ron Lescher uit Goes. Tholen II Informatie onderkoeling en verdrinking Water- en wintersport SPS 2 te sterk voor Noad Afdelingsvoetbal Nederlaag Smerdiek 2 Stavenisse 2 pakt punt Steenbergse trainer tekent een jaar bij Niet ontevreden Vierde klas afdelingsvoetbal Winst Thol.Boys 5 Moeizame winst Smerdiek 4 Vosmeer 4 faalt Tafeltennis 'n het Eendrachtbode- topscorerklassement blijven Jan Groe- newegen en Adrie Smits met zeven treffers aan de leiding. Addy Stoutjes- dijk en Leo Zuidweg brachten zater dag hun totaal op vijf doelpunten. Drie nieuwkomers voegden hun naam aan de lijst toe: Perry Opree met twee en Remie Lindhout (beiden Smerdiek) met één treffer, alsmede Martin Neele (Stavenisse) met eveneens één doelpunt. uur 14.30 14.30 14.30 14.30 14.30 15.00 14.30 14.45 15.00 12.30 Zaterdag 8 februari Oostkapelle-WHS(Verhoeks) Thol.Boys-Noad(Gabriels) SPS-Zaamslag(dMeulmeester) Smerdiek-Klundert(Koens) WHS 2-Terneuz.B.2 (Luijsterburg) Hoek 2-Thol.Boys 2(Hoheker) WHS 3-Meeuwen 2(Bruynes) DVO-Stavenisse(dJong) Neo 2-Noad 2(Bax) SPS 2-Oni 2(Vroegop) Olympia 2-Smerdiek 2(Brienen) 12.30 Thol.Boys 3-PTT 3(vdHulst) 15.30 DVO 2-Stavenisse 2(Bastiaansen)12.30 FSV 4-WHS 4(RenshoO 12.30 ZPR 2-WHS 5(Vucinec) 13.00 Alliance 3-SPS 3(vOosten) 14.30 WC 3-Smerdiek 3(Verstijlen) 12.30 Noad 3-Dinteloord 4(vHoof) Smerdiek 4-Thol.Boys 4 (Nuytemans) Noad 4-SPS 4 Stavenisse 3-ZPR 3 (vDorrestein) Dinteloord 5-Smerdiek 5 Noad 5-Seolto 4 Thol.Boys 5-ZPR 4 Zondag 9 februari TVC-Vosmeer(Kivits) Vosmeer 2-Schutters 2(Renshof) 11.30 Alliance 4-Vosmeer 3(vdBoom) 10.00 Vosmeer 4-Schutters 3 12.15 Vosmeer d.-Madese B.(Voeten) 10.00 15.30 14.30 13.30 14.30 13.00 13.00 13.30 uur 14.30 Derde kl. KNVB: Noad-PTT 1-1. Vierde kl.: Smerdiek-Gunners 4-3. Derde kl. res.: Tholense Boys 2-Kloetinge 3 2-1. Eerste kl. afd.: Stavenisse-Baronie 1-1. Eerste kl. res.: Noad 2-SPS 2 0-4, Ca- pelle 3-Smerdiek 2 2-0. Tweede kl. res.: WC 2-Tholense Boys 3 2-2. Derde kl. res.: Stavenisse 2-ZPR 2 0-0, DVO 2-Noad 3 3-0, Smerdiek 3-Dinteloord 4 3-5. Vierde kl. res.: FSV 6-Stavenisse 3 4-1, Smerdiek 4-Unitas 2 2-1, Alliance 5-Tholense Boys 5 1-3; Halsteren 8-Vosmeer 4 2-0. Dames: Voab-Vosmeer 0-0. Vriendschappelijk: Tholense Boys- SPS 1-1. Jeugd: Vosmeer B-FC Bergen 2-4, Vosmeer D-Smerdiek 0-1, Steenbergen-Vosmeer E 2-3. Alle andere competitiewedstrijden werden afgelast. Door het verlies van l'Esperance pro fiteerde koploper Eendracht Boys maximaal van de overwinning op naaste concurrent Smits Boys. Halver wege de competitie staat Eendracht Boys drie punten los in poule A van de Meulvliet zaalvoetbalcompetitie. Ko mende zondag staat een bekerronde op het programma. Uitslagen poule A: rest. Zeeland- Smalstad 4-11, Kaai-'t Anker 2-7, Stalland-l'Esperance 6-2, Eendracht Boys-Smits Boys 9-2. De stand na acht wedstrijden: 1. Eendracht Boys 14 p., 2. l'Esperance 11 p., 3. Smalstad 11 p., 4. Smits Boys 11 p., 5. Stalland 9 p., 6. Batavieren 7 p., 7. rest. Zeeland 4 p., 8. de Kaai 3 p. en 9. 't Anker 2 p. Uitslagen poule B: Internationals-Hof van Holland 1-10, Geilings-Smulhoek 4-0, Leeuwen-Pinocchio 6-5, Dalem- Callelas 4-4. De stand na acht wedstrijden: 1. Hof van Holland 14 p., 2. The Pub 13 p., 3. Internationals 10 p., 4. Dalem 9 p., 5. de Leeuwen 8 p., 6. de Callelas 7 p., 7. Geilings 6 p., 8. Pinocchio 5 p. en 9. de Smulhoek 0 p. Daniëlle de Vos uit Tholen gaat een spannend weekeinde tege moet. Zij is in de halve finale van het Nederlands damkampioen schap bij de dames op de tweede plaats geëindigd met Barbara Graas. In Alphen aan den Rijn moet een barrage zaterdag de doorslag geven, wie van de twee samen met Nicole Schouten naar de finale mag. Oud-kampioene Graas is een geduchte tegenstan der, die al vijftien of zestien keer eerder om een finaleplaats speelde. In de Zeeuwse hoofdklas staat To by Hage na vijf ronden op een ge deelde vierde plaats met vijf punten. Uitslagen van de maandag gespeelde wedstrijd: I. dhr. W. Bijl en dhr. C. van Gorsel 21 p, 2. mevr. Dane- Leendertse en mevr. Goode-Jansen 20 p, 3. mevr. M. Geuze-van Tiggelen en dhr. L. Kloet 19 p, 4. mevr. van Haaf- ten en mevr. M. Bijl-Vaders 11 p; mevr. Bolier-De Graaf en dhr. A. Leemreijze 11 p, 6. dhr. van Haaften en dhr. Gen- se 9 punten. Noad '67 bewees tegen PTT Breda ook met een incomplete selectie een rol te kunnen spelen in de der de klas. Tegen de Brabanders werd na een matig duel een gelijkspel (1-1) behaald. Na het laatste fluitsignaal toonden de spelers zich strijdvaardiger dan tijdens het duel. Bij het verlaten van het veld vielen er rake klappen over en weer. Nadat de vechters bazen uit elkaar waren gehaald kreeg de onenigheid in de nauwe ingang bij de kleedkamers een vervolg. Het incident kon echter in de kiem worden gesmoord. De lezing op het betreuringswaardige voorval was verschillend. Noad- speler Joop Quist zou iemand bij het verlaten van het veld een tik hebben gegeven, als wraak op een trap, die hij tijdens het voetballen had gekregen. Vervolgens zetten de Brabanders een klopjacht in op de spelbepaler bij Noad. De reactie van Quist was overi gens niet onbegrijpelijk. Gedu rende de wedstrijd werd voortdurend getracht het talent door middel van zware overtredin gen uit te schakelen. Diens incas seringsvermogen was bewonderenswaardig, maar na het duel verloor Quist niettemin zijn zelfbeheersing. Noad miste voor het eerste duel na de winterstop enkele belangrij ke spelers. Jaap van Oudenaarde was niet fit, terwijl aanvoerder Bram Filius pas de laatste twintig minuten in actie kon komen. Ver der was trainer Jan Verreijen niet aanwezig. De thuisploeg ging te- gen PTT sterk van start. Al in de beginfase klopte Leo Zuidweg zijn tegenstanders op snelheid en kwam oog in oog met de PTT- doelman te staan, die zijn inzet keerde. Even later moest aan de andere zijde doelman Huib van Westen reddend optreden. De on zichtbare Hans Polderman pro beerde tevergeefs met een afstandsschot tot scoren te ko men. Kees van Tiggele zag halver wege de eerste helft zijn kopbal net naast gaan. Vijf minuten voor rust bekroonde de actief en zeer scherp spelende Leo Zuidweg zijn spel met zijn vijfde seizoentreffer. Joop Quist stuurde Sjaak Koolaard op links de diepte in. Diens voorzet op maat schoot Zuidweg hard tegen de touwen. Na rust zakte het spelniveau te rug. Noad maakte veel te weinig gebruik van het sterke spitsenduo Zuidweg/Van Tiggele. Zij kregen nauwelijks bespeelbare ballen, waarmee de thuisploeg haar sterkste wapen niet benutte. Sjaak Koolaard wist met zijn snelheid in combinatie met zijn onverzette lijkheid verschillende malen op te rukken naar de achterlijn, wat ge vaar opleverde voor het doel van PTT. Koolaard kfeeg zelf nog een doelkans toen hij een vrije trap van Joop Quist verlengde, maar deze poging ging over. Vlak voor het eindsignaal gaf Noad de winst uit handen. Uit een vrije trap te kende een vrijstaande speler van PTT de gelijkmaker aan. Erwin Kot, Frans Stols en twee spelers van PTT Breda werden tij dens de wedstrijd geboekt door scheidsrechter Spek. Tholense Boys 13 9 4 0 22 24-11 VVC'68 14 7 5 2 19 29-12 NOAD'67 13 5 6 2 16 17-12 Kapelle 13 5 5 3 15 21-15 PTT Breda 14 3 8 3 14 17-17 WHS 12 3 5 4 11 10-9 Oostkapelle 14 3 5 6 11 21-25 Zwaluwe 14 3 5 6 11 12-20 Tem. Boys 14 3 5 6 11 8-18 Nieuwland 12 2 6 4 10 7-15 AZVV 13 2 6 5 10 18-27 Dinteloord 12 1 6 5 8 16-19 Tholense Boys periodekampioen Vierdeklasser Smerdiek behaalde tegen de Gunners een 4-3 overwin ning. Op het moeilijk bespeelbare veld ontwikkelde zich een mooie partij. De thuisploeg probeerde via korte combinaties door de ver dediging van de Gunners te ko men. Hierin slaagde men wei, maar de afwerking kostte meer problemen. Noud Hogendoorn kwam na een dubbele één-twee met Perry Opree en Addy Stout jesdijk alleen voor de keeper, maar verprutste deze kans. De be zoekers brachten voor rust doel man Kees Lindhout geen enkele keer in de problemen. Door een doelpunt van Addy Stoutjesdijk kwam Smerdiek op voorsprong. Goed voorbereidend werk ver richtte Alex van der Reest, die sa men met Perry Opreé een uitstekende wedstrijd speelde. De eerste tien minuten van de tweede helft waren met vier doel punten zeer attractief. Eerst scoorde Perry Opree op aangeven van Alex v.d. Reest 2-0. Met een vrije trap, die in de kruising ver dween, behield Gunners de aan sluiting. Enkele minuten later werd het 2-2 door een eigen doel punt van Corné Stoutjesdijk, na een communicatiestoornis met keeper Lindhout. Nadat Opree de stand op 3-2 had gebracht viel de score even stil. Smerdiek kreeg verschil lende kansen, maar de doelman was een moeilijk neembare hin dernis. Door een twijfelende doel man Lindhout kon Gunners de gelijkmaker aantekenen. De Bra bander ging met gestrekt been op Lindhout in, waardoor deze niet ingreep en de bal over hem heen werd getikt. Vijf minuten voor het eindsignaal stelde Remy Potappel de winst veilig. Uit een pass van Alex v.d. Reest bepaalde hij de eindstand op 4-3. Sleeuwijk Well Zuilichem ONI NEO'25 Smerdiek JPS Klundert Family B. Vesting B. GDC BVC'54 The Gunners Olympia'60 12 6 6 0 18 18- 9 12 7 3 2 17 17-11 14 6 5 3 17 19-12 14 5 6 3 16 27-21 14 6 4 4 16 16-16 13 6 3 4 15 23-20 13 3 7 3 13 18-13 14 4 5 5 13 23-22 14 5 3 6 13 17-17 13 3 6 4 12 21-26 14 5 2 7 12 21-21 14 2 7 5 11 12-16 14 2 5 7 9 23-29 13 2 2 9 6 6-28 De conditie van de voetbalvelden bij WHS in St.Annaland was der mate slecht, dat het streekduel te gen Tholense Boys zaterdag geen doorgang kon vinden. Na de eer ste veldkeuring werden het jeugd voetbal en de wedstrijden van de lagere teams al afgelast. Bij de tweede keuring om elf uur besloot de consul tot een volledige afge lasting. De thuisduels van Noad, Smerdiek en Stavenisse werden wel gespeeld, maar bij Vosmeer werd zondag eveneens alles afge last. In totaal ging maar 50% van alle wedstrijden op Tholen en Sint-Philipsland door. Zaterdag krijgen de Tholenaren opnieuw een kans om voor eigen publiek te tonen, dat zij over het beste team van de streek en de derde klas beschikken. Het sterk spelende Noad '67 uit Sint- Philipsland is dan de tegenstan der. Die ploeg moet in staat wor den geacht om het de ongeslagen koploper nog lastig te maken. Het team van Jan Verreijen verloor slechts twee duels en is sinds 26 oktober vorig jaar ongeslagen. De eerste ontmoeting tussen beide streekelftallen leverde een 1-2 overwinning op voor Tholense Boys. De wedstrijd Tholense Boys-Noad begint zaterdagmid dag om half drie. De schietvereniging Eendracht uit Tholen stapt uit de schutterskring Tholen. Vanaf 1 januari 1993 ver breekt de Eendracht na bijna 20 jaar de banden met de vier andere schietverenigingen uit Poortvliet, Scherpenisse, Stavenisse en Sint- Annaland. Dat werd besloten tij dens de jaarvergadering van de schutterskring Tholen, maandag avond in De Stove te Stavenisse. De kwestie kwam ter sprake aan het eind van de vergadering tij dens de rondvraag. De schietvere niging Eendracht uit Tholen is lid van de Koninklijke Nederlandse Schuttersassociatie terwijl de overige vier clubs aangesloten zijn bij de Zeeuwse Schietbond (ZSB). Volgens D. Bruynzeel (die maan dag aftrad als secretaris/penning meester van de kring wegens drukke werkzaamheden) zijn bei de partijen niet uit elkaar gegaan met 'verwijten over en weer'. "Toch zat het niet zo lekker. Om een of andere reden klikte het niet zo. Over en weer zit er oud zeer." Volgens Bruynzeel speelt het ver schil in organisatie een rol in de verwijdering. De Zeeuwse Schiet bond is provinciaal actief en steunt op vrijwilligers. De KNSA opereert landelijk en heeft een be taald bestuur en betaalde mede werkers. De contributie is dan ook hoger. Voorzitter P. van Rooy van de Eendracht legt desgevraagd uit dat de Eendracht het niet langer 'zinvol' vond om bij de kring aan gesloten te blijven. "Voor bepaal de mensen schijnt het een onoverkomelijk bezwaar te zijn dat wij lid van de KNSA zijn." Volgens Van Rooy hoeft dat hele maal geen handicap te zijn. De voorzitter van de scheidende club betreurt het dat er weinig leden van de andere verenigingen deel namen aan wedstrijden die de Eendracht houdt. "Terwijl wij vaak met een respectabel aantal mensen de verenigingswedstrijden bezochten. We zagen niemand te rug. Waarom weten we niet pre cies. We zouden het graag anders zien. Het is heel vervelend." De Eendracht telt 151 leden en heeft een wachtlijst van 32. Hoe wel de Eendracht vanaf volgend jaar geen lid meer is van de schut terskring, kunnen schutters toch blijven deelnemen aan eikaars wedstrijden. Bruynzeel zegt over de status van de kring: "In kringverband bestaan er voor de verenigingen geen verplichtingen. Het is geen officieel orgaan. We zitten op een eiland en organiseren onderling wedstrijden. Daarvoor is het op gericht. Wat nu gebeurt, is geen elegante oplossing, maar wel een praktische benadering." Volgens Van Rooy wordt de Een dracht op een voetstuk geplaatst waar het niet hoort. "Tijdens de vergadering zei iemand van de Zeeuwse schietbond dat wij den ken dat we de Lieve Heer zijn. Waarom weet ik niet. Maar daar schijnt ergens de schoen te wrin gen." Tijdens de vergadering werd J. van de Klooster jr. uit Sint- Annaland gekozen als opvolger van bestuurslid D. Bruynzeel. Vrijdag legde Bruynzeel ook zijn functie neer als vice-voorzitter van Prinses Juliana, de schietvere niging van Sint-Annaland. De twee kringwedstrijden voor dit jaar zijn vastgesteld op 3 en 4 april (12 meter) in Sint-Annaland en op 17 en 18 juli (100 meter) in Scherpenisse. De kring besloot om op de jaar vergadering van de Zeeuwse schietbond aandacht te vragen voor de wedstrijden op de 100 me ter banen. Volgens de kring bestaat er geen vaste regeling wat te doen wanneer een schutter zijn eigen doel mist en de kogel op de schijf van zijn buurman terecht komt. In de gewone competitie eindig den beide dammers met 14 punten uit acht wedstrijden op de eerste plaats, waardoor de beslissings wedstrijden nodig waren. Indien die een 2-2 stand zouden opleve ren, zou een derde en alles beslis sende wedstrijd de kampioen aan moeten wijzen. Daarbij zou Le scher het voordeel hebben van meer SB-punten - 98 tegen 88 - in de gewone competitie (hoe beter de uitslagen tegen hooggeklas- seerden, des te meer SB-punten). Maar zover kwam het niet. In de eerste ontmoeting bouwde Rom bout Kousemaker zijn stelling zorgvuldig op. Op een lokzet ging hij terecht niet in, maar verzuim de onmiddellijk daarna een ande re dreiging onschadelijk te maken. Zodoende moest hij een schijf in leveren en dat kostte hem de partij. Gezien de mogelijkheid om door een overwinning op gelijke hoogte te komen, moest de Tholenaar in de tweede partij risico's nemen. Dat deed hij ook, echter te veel, zodat ook deze wedstrijd werd verloren. Een tweede plaats voor Kousemaker derhalve, al met al een zeer verdienstelijk resultaat voor een dammer met toekomst. Met nog twee wedstrijden te spe len in het Zeeuws kampioenschap eerste klas voor club achttallen, kan de strijd vanavond (donder dag) beslist worden. Middelharnis I, koploper met een wedstrijdpunt meer dan Tholen II, komt op be- zQek. Bij winst voor de Thools/St.Philipslandse combi natie kan de titel hen bijna niet meer ontgaan. In de Zeeuwse hoofdklas staat To by Hage na vijf ronden op een ge deelde vierde plaats met vijf punten. B. Kegge staat met een ge lijk puntental negende in de twee de klas. De onderwatersportvereniging de Snotdolf uit Tholen heeft in Meulvliet een voorlichtingsavond georganiseerd over onderkoeling en verdrinking. Tol teleurstelling van het bestuur waren er alleen ei gen leden, hoewel zwemleerkrach- ten, EHBO'ers en brandweerlieden uitgenodigd waren. Er is weinig bekend bij het pu bliek hoe onderkoelde mensen be handeld dienen te worden. Eigenlijk kwam men er pas achter bij de ramp met de veerboot de Harold of Free Enterprise. Dhr. G. Frietman uit Halsteren, docent-examinator bij de Kon.Ned.Bond tot redding van drenkelingen alsmede ski- en zwemleraar in Bergen op Zoom, blikte terug op de behandeling van onderkoeling en verdrinking in het verleden. Pas na de ramp met de veerboot kwam men er pas achter, dat de literatuur dateerde uit de Tweede Wereldoorlog. Hart- en vaatziekten komen ook veel meer voor dan verdrinking of onderkoeling, zodat de medici er vermoedelijk minder belangstel ling voor hadden. EHBO'ers leren in het algemeen iets, maar veel handelingen zijn niet toepasbaar bij onderkoeling. Zo kan men het slachtoffer niet controleren via de halsslagader, er mag geen maskerbeademing wor den toegepast, massage is onjuist, evenals opwarming van buitenaf. De leden van de Snotdolf werden overspoeld met theorie. Aan de hand van alledaagse voorbeelden maakte Frietman duidelijk, dat veel fouten gemaakt worden door onwetendheid. Er zal een uitge breid stencil nageleverd worden om een beter handvat te hebben, zoals bijvoorbeeld voor een lagere frequentie bij het reanimeren van onderkoelde mensen. Onderkoe ling kan niet alleen bij de wa tersport ontstaan, maar ook t>ij de wintersport. Frietman toonde nieuwe vaardig heden bij het beademen van slachtoffers van verdrinking. De Selleck-methode, die voorkomt dat er lucht in de maag komt, werd in de praktijk getoond. De hoeveelheid informatie tijdens deze 'bijscholing' was zo groot, dat de Snotdolf dat tijdens de instructie-avonden verder gaat uitdiepen. In het naseizoen komt Frietman dan nog eens terug voor een evaluatie. In de eerste klas reserve behaalde SPS 2 een ruime 0-4 overwinning te gen Noad uit Sint-Philipsland. Het reserveteam van Smerdiek moest met 0-3 zijn meerdere erkennen in de derde keus van Capelle. Ondanks de goede tegenstand, die Noad 2 in de beginfase tegen SPS bood, leed de ploeg uiteindelijk een kansloze 0-4 nederlaag. In het eerste half uur waren er verschil lende kansen voor de St.Phi- lipslanders, maar men verzuimde de score te openen. Voor SPS scoorde Peter Noordijke uit een mooie aanval de openingstreffer, waarmee het verzet van Noad was gebroken. Door een fout in de de fensie van Noad kon Sjaak Quist de 0-2 aantekenen. Nog voor rust kwam het team van leider Laban Hage op een veilige 0-3 voor sprong, door een lob van René van Vossen, die on grijpbaar was voor doelman Frans Reijngoudt. De leiders van Noad moesten be hoorlijk op de jonge ploeg inpra ten, om het team nog enigszins gemotiveerd aan de tweede helft te laten beginnen. Met de invallers Wilco van Herk en Marco van Stavenisse lijkt zich te hebben her vonden in de eerste klas. Na de eerste overwinning, twee weken geleden, pakte de ploeg tegen het technisch veel betere Baronie op nieuw een punt (1-1). In de begin fase kreeg de Thoolse hekkesluiter al enkele goede scoringskansen, maar Adrie Smits schoot naast en Peter Stoutjesdijk net over het doel. Daarna nam Baronie het heft wat meer in handen. Het bleef een spannende wedstrijd, waarbij aan weerskanten doelkan sen ontstonden. Invaller-doelman Jaap de Vos verving de geblesseer de Rien Smits prima. Na een half uur moest Baronie met tien man verder, nadat een speler uit het veld werd gestuurd wegens een grove overtreding op Paul Oos- dijk. Vijf minuten voor de rust kreeg de ploeg uit Breda de beste kans om de score te openen, maar van vijf meter voor het doel ver dween de bal naast. Op slag van rust redde De Vos goed op een af standsschot. Na vijf minuten in de tweede helft nam Stavenisse de leiding. Martin Neele zag de keeper ver voor zijn doel staan en lobde de bal van veertig meter in het net. TVvee mi nuten later stond het weer gelijk. Uit een vrije trap zou de bal tegen een arm van een Stavenisse-speler zijn aangekomen. De arbiter besliste penalty en dat buiten kansje liet Baronie niet glippen. Daarna ging het spel op en neer, met een wat meer aanvallend Sta venisse. De gevaarlijke spitsen van Baronie stuitten regelmatig op laatste man Nico Nooy. Halver wege stormde Adrie Smits alleen op de keeper af en legde de bal breed op Paul Oosdijk. Hoewel deze naderhand verklaarde achter de bal te zijn gebleven, honoreer de de scheidsrechter het vlagsig- naal van de grensrechter. De treffer van Oosdijk werd wegens buitenspel afgekeurd en zo bleef het 1-1. Seolto Alliance 11 Baronie 10 DVO'60 10 FSV 11 SV Capelle 12 Vrederust 9 Unitas'30 12 SC Stavenisse 11 Rust Roest 12 10 10 1 1 21 37- 8 5 4 2 14 22-12 6 1 3 13 26-19 6 1 3 13 22-17 5 2 4 12 20-17 2 5 5 9 15-19 8 11-18 8 13-26 6 14-30 6 12-26 3 2 4 2 4 6 1 4 6 2 2 8 Herpen speelde Noad wel agres siever, maar kon voorin geen pot ten breken. Uit een scrimmage bepaalde Kees de Graaf de eindstand op 0-4. Volgens leider Hage van SPS zit er in het reserve team van Noad wel voetbal, maar mist men de ervaring. Tegen Capelle 3 leed Smerdiek een 3-0 nederlaag. Smerdiek was veel in balbezit, maar kon zich nauwe lijks kansen creëren, doordat de verdediging van Capelle zeer gesloten was. Na tien minuten werd een aanval van Smerdiek on derschept, waarna Capelle uit een snelle counter op voorsprong kwam. Na rust probeerden de Tholena ren Capelle onder druk te zetten. Een kwartier voor tijd kreeg Smerdiek een uitstekende doel kans. Een vrije trap van Huib Uijl belandde op het hoofd van spits Addy Stoutjesdijk, maar die kop te naast. Smerdiek ging meer risi co nemen, wat in de slotfase werd afgestraft. Uit twee counters be paalde Capelle de eindstand op 3-0. Het tweede team van Stavenisse deelde de punten tegen ZPR, na een doelpuntloze wedstrijd. De openingsfase was voor de Thoolse ploeg. ZPR werd onder druk ge zet en Stavenisse kreeg enkele kan sen om tot scoren te komen. Benny de Ruiter was onfortuin lijk, toen zijn schot via de binnen kant van de paal terug het veld inkaatste. Door goed verdedigend werk hoefde doelman Marco Dorst van Stavenisse nauwelijks in actie te komen. Na rust hetzelfde spelbeeld, waar bij Stavenisse de. beste mogelijk heden kreeg. Een kopbal van de sterk spelende Jeremy Gierman werd op het nippertje door de doelman gered. Ook Rien Klippel slaagde er niet in om met afstand schoten tot een doelpunt te ko men. In de slotfase kregen de meespelende jeugdspelers bij Sta venisse vermoeidheidsverschijnse len, waardoor ZPR gevaarlijk kon opzetten. De bezoekers troffen één keer doel, maar de treffer werd door de scheidsrechter we gens buitenspel afgekeurd. Het bleef 0-0, waarmee Stavenisse te vreden was, al waren er in deze partij winstkansen Vosmeer dames heeft in Goirle 0-0 gespeeld tegen Voab. In een gelijkopgaande eerste helft lever den kleine kansjes voor beide ploegen geen doelpunten op. Na de rust werd Vosmeer in de verde diging gedrongen. Het aandrin gende Voab stuitte echter op keepster Conny v.d. Laak, waar door de beginstand ook de eindstand werd. Het harde veld was zondagmorgen moeilijk bespeelbaar. SC 'T Zand 10-18 Be Ready Roosendaal Vosmeer VOAB Sprundel 11-17 11-15 10-14 11- 9 11- 9 Olympia'60 9-8 Gloria UC 10-5 Madese Boys 11-4 TSC 8-3 Türntournooi. In Zierikzee wordt zaterdag voor de zesde keer het Deltasport turntournooi gehou den. Vanaf tien uur treden deelne mers uit zes landen aan, waaronder vijf Nederlandse kam pioenen. Trainer Jan Englebert heeft zijn contract bij voetbalvereniging SPS met één jaar verlengd. Alvorens dat te doen, wenste de Steenbergse trainer een aantal veranderingen op het gebied van materieel en organisatie. Na overleg besloot het bestuur hieraan te voldoen. "Met name bij de trainingen wa ren er problemen," aldus voorzit ter Elenbaas. "Sinds de komst van Jan Englebert is de trainings opkomst aanzienlijk gestegen. Voor een efficiënte training kamp ten wij met ruimtegebrek. Engle bert wenste daarom de aanschaf van verplaatsbare doelen, wat echter de nodige kosten met zich meebrengt," verklaart de SPS- praeses. SPS besloot toch tot de aanschaf van de gewenste doelen over te gaan. "Vooropgesteld moet wor den, dat het hier niet om persoon lijke wensen gaat. De punten heb ik aangestipt in het belang van de vereniging op langere termijn," merkt Englebert op. Met deze doelstelling besteedde de trainer eveneens aandacht aan de doorstroming van de jeugd. "SPS zal in het komende seizoen hier meer aandacht aan gaan besteden. Voor aankomende ta lentvolle jeugdvoetballers wordt de mogelijkheid gecreëerd om in gepast te worden in het tweede team. Het zijn enkele factoren, die in de besprekingen aan de orde zijn gekomen. De doorslaggeven de reden dat ik bij SPS blijf, is het vertrouwen dat ik in deze groep heb voor de toekomst. De kwali teit is aanwezig om binnen twee jaar te promoveren," stelt Engle bert zichzelf een doel. De kans dat SPS in het huidige seizoen deze promotie bewerkstel ligt is gering. "Toch ben ik niet ontevreden met de huidige resul taten. Doel was voor de win terstop gemiddeld één punt per wedstrijd en daar hebben wij aan voldaan. Daarnaast heeft SPS in de eerste competitiehelft veel pech gehad door blessures van belang rijke spelers, zoals Dick Uijl. Wij gaan ons nu geheel richten op de derde periode. De prijzen zijn nog niet verdeeld. Als aan het eind van het seizoen blijkt dat ons gemid delde één punt per wedstrijd is ge bleven, dan zou dat een teleurstelling zijn. Ik hoop en ver wacht dat SPS een goede tweede helft van de competitie zal spe len," meent Jan Englebert, die be zig is aan zijn eerste seizoen bij SPS. Vogelbeurs. Vogelvereniging 'De Gekleurde Edelzanger' organi seert zaterdag een internationale vogelbeurs in paviljoen Rozen- oord te Bergen op Zoom. Vogel liefhebbers kunnen terecht tussen tien en één uur. Tholense Boys 5 heeft de vijfde keus van Alliance met 1-3 verslagen. De Tholenaren oefenden al meteen druk uit op het Roosendaalse doel, wat en kele kansen opleverde. Jaap Schot en Ton Deurloo waren echter niet succes vol. Aan de andere kant zorgde de Alliance-voorhoede voor gevaar, maar doelman Jan v.d. Vlies redde goed. Ondanks het veldoverwicht van Tho len nam de thuisploeg halverwege de eerste helft de leiding. Uit een spaar zame doorbraak kon de doelman niet bij de bal, die vervolgens werd in getikt. Na de rust nam Tholense Boys op nieuw het initiatief, maar pas halver wege kwam de gelijkmaker op het scorebord. Een Alliance-speler werd in het nauw gedreven, wilde terugspelen op zijn doelman waarop de bal in het net caramboleerde. Na die tegenslag zakte Alliance af. Niettemin moest de Thoolse doelman enkele keren red dend optreden. Inmiddels kwam Ri- nus Menheere in het veld voor Bart Coldenhoff. Tholense Boys kwam vijf minuten na de eerste treffer op voor sprong. Jaap Schot rondde een aanval over links goed af. Dezelfde speler be diende een tien minuten later de vrijstaande Leen Ottevanger, die met een hard schot via onderkant lat voor 1-3 zorgde. Daarmee was de sportieve partij op een goed veld beslist. Smerdiek 4 verstevigde met een 2-1 overwinning op Unitas 2 zijn kopposi tie. De Thoolse ploeg kende veel pro blemen met deze tegenstander. De jonge spitsen konden voortdurend voor gevaar zorgen tegen het vetera- nenteam van Smerdiek. Na een half uur scoorde Smerdiek de ope ningstreffer. Jan Guiljam speelde zich op links vrij en bediende Piet Bazen op maat. Via binnenkant paal kopte Bazen van ruime afstand de bal in het doel. Drie minuten later was het bijna gelijk, toen Sjaak Moerland op het middenveld de bal verspeelde en de Unitas-spits ongehinderd op doelman Theo Rijnberg af kon gaan. Het schot belandde echter op de paal, waarmee de Thoolse ploeg door het oog van de naald kroop. Voor de tweede helft kwam bij Smer diek Toon Bosma in het veld voor Sjaak Moerland. Jan Guiljam was met afstandsschoten twee keer dicht bij een tweede treffer. Drie minuten voor het eindsignaal verdween een afstandsschot van Kees v.d. Hoek in de kruising, waarmee de winst defini tief veilig leek. In de slotminuut zorg de Unitas nog voor spanning door 2-1 te scoren. De resterende tijd was ech ter voor de bezoekers te kort om nog voor een verrassing te zorgen. Op een spiegelglad veld ging Vosmeer 4 onderuit tegen Halsteren 8. De Tho lenaren verloren met 2-0, zowel voor als na de rust vonden de Brabanders een keer het net. Aan Vosmeer-kant werd er niet best gespeeld, getuige het feit dat Halsteren nog maar één punt had verzameld in deze competitie en nu dus de eerste overwinning boekte. Bij korfbalvereniging Emergo kwam alleen de jeugd in actie. Emergo C speelde 3-3 gelijk tegen Vios uit Wil lemstad. Via Patricia Scherpenisse kwamen de Tholenaren op voor sprong. Bij rust stondeiy de Braban ders met 2-1 voor. Gerrie Anthonisse scoorde de gelijkmaker. Vios maakte 3-2, maar voor het eindsignaal stelde Karin van Splunter het punt veilig. Emergo D speelde 1-1 gelijk tegen de Scheldevogels uit Bergen op Zoom. Ruth Leysner maakte de Thoolse tref fer voor het enigszins mat spelende Emergo. Emergo F kwam in Numansdorp uit tegen Vios F, dat gedeeld aan kop staat. De Tholenaren boden uitste kend tegenstand, maar moesten uit eindelijk met 4-3 het onderspit delven. De Thoolse treffers werden gemaakt door Ruben Steketee (2x) en Jaco van Heemskerk. Het partijtje strafworpen gooien eindigde in een 12-12 ge lijkspel. Programma zaterdag: Emergo 1-Korvo 2 16.00 uur, Emergo 2-Vios (W) 14.55 uur, DSO-Emergo C, Julia na D-Emergo D, Emergo F-DSO, Emergo G-Togo. De thuiswedstrijden speelt Emergo in Meulvliet. i Het eerste team van tafeltennisvereni ging Smash '76 is de competitie sterk van start gegaan. Één van de titelkan didaten, Vice Versa, werd met 7-3 ver slagen. Voor dit resultaat waren wel zeven drie-setters nodig, waarvan er zes in het voordeel van de St. Anna- landers werden beslist. Hans van Dij- ke behaalde een 100% score. Het tweede team won met 6-4 van Bel- crum uit Breda. Bij een 5-4 voor sprong scoorde Rafaël Fructuoso het winnende punt, waarmee hij eveneens een 100% score behaalde. Voor het derde team was de competi tiestart minder florissant. Tegen Vice Versa werd met 6-4 verloren. Arie Rijnberg scoorde driemaal, terwijl de butant Kees Smits het vierde punt voor zijn rekening nam. De pupillen hadden in Besbo Irene een sterke tegenstander. Toch scoorden de Tholenaren nog drie punten. Leon van de Graaf won 2 partijen en Anné van Dijke zegevierde één keer. De eind- uitslag was 7-3. Programma 7/2: Smash '70-Smash '76, Back Hands-Smash 2; 8/2: Smash 3-Vice Versa, Smash aspiranten-Belcrum en Vice Versa- Smash pupillen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1992 | | pagina 15