Subsidie gidsencursus Wegwerk Omvang Zeeuwse gemeenten in discussie In beroep Overvaren Landelijke broodprijs Veel hogedruk zonder vriezend winterweer Hypnose in Tholen THOLENDERWIJS Terugblik op evangelisatie bij camping Stamreeksen Dorst/Gebraad Boetseren voor ouderen KINDERTHEATER TEELE DAT MAG IN DE KRANT! DJAZZEX INSIDE OUT 2 Donderdag 23 januari 1992 Het rijk draagt steeds meer taken over naar provincies en ge meenten. Gedeputeerde staten willen overleg over de uitvoe ring van hettoenemende werk. Herindeling van gemeenten kan een gevolg zijn. Meer werk Begrip door J.H. Pelleboer Pak even uw zakboekje Energy aangepast Hostellerie wint ondernemersprijs ABDIJ Het dagelijks bestuur van de provincie wil ten hoogste 8.000 gulden subsidie geven voor het houden van een gidsencursus in Zeeuwsch- Vlaanderen. De totale kosten van het project worden geschat op 40.000 gulden. De provinciale bijdrage moet komen uit het toeristisch-recreatief ontwikkelingsfonds. Het Toeristisch Bureau Zeeuwsch- Vlaanderen organiseert de cursus voor de tweede keer. In de loop van de tijd - de eerste opleiding was in 1987 -heeft een aantal gid sen afgehaakt, bovendien is het aantal activiteiten, waarbij het gid- senteam wordt ingeschakeld ge groeid. Gebleken is dat met het werk van de rondleiders de kwaliteit van het toerisme in de regio is versterkt. Verder heeft het bijgedragen aan de verlenging van het seizoen. Het aantal dagtrips onder leiding van de gidsen heeft een gestage groei ondergaan: 167 in 1989, 240 in 1990 en half oktober vorig jaar werd verwacht dat 1991 zou af sluiten met 350. De excursies zijn voor 90 procent buiten het hoog seizoen gehouden. De nieuwe cursus biedt plaats aan zestig reisleiders/stadsgidsen, die zich kennis verwerven over de re gio en de provincie. Verder worden zij getraind in het samenstellen, or ganiseren en begeleiden van ex cursies, cultuurprogramma's en bedrijfsbezoeken en in het verzor gen van rondleidingen. De oplei ding bestaat uit een theoretisch en een praktisch gedeelte, verspreid over 40 avonden en 15 excursies. De examens worden afgenomen door (Belgische) examinatoren die zijn aangesloten bij de Beroepsver eniging van de Autobus- en Auto carondernemers van Vlaanderen. De kosten van de opleiding zijn be groot op 40.000 gulden. De cur sisten betalen zelf 150 gulden per deelnemer per jaar. De cursus duurt twee jaar. Gedeputeerde staten meldden de statencommissies voor economie en algemeen bestuur positief te staan tegenover het initiatief. Niet temin menen zij terughoudend te moeten zijn bij de toekenning van een bijdrage. Het toeristisch- recreatief ontwikkelingsfonds is niet bedoeld voor het bij herhaling meefinancieren van dezelfde acti viteiten. Ook vinden gs dat organi sator het toeristisch bureau Zeeuwsch-Vlaanderen, de deelne mers, de gemeenten en het be drijfsleven een grotere bijdrage zouden kunnen leveren. Zij willen daarom volstaan met een bijdrage van 20 procent in de totale kosten met een maximum van 8.000 gulden. Voor de vorige cursus werd een provinciale bij drage tot een derde van de kosten beschikbaar gesteld met een maximum van 10.000 gulden. Gs haken in op de gedachte van de provinciale VVV een provinciale gidsendienst op te zetten. Vanuit een centraal punt kunnen dan gid sen worden besteld en ingezet voor alle regio's van de provincie. Welke mogelijkheden er dan zoal zijn, moet duidelijk worden uit een brochure/catalogus met het totale Zeeuwse aanbod. Gs verbinden aan de subsidie daarom de voorwaarde dat het toeristisch bureau Zeeuwsch- Vlaanderen meewerkt aan de tot standkoming van zo'n centrale gidsendienst. De statencommissies voor econo mie en algemeen bestuur hebben de subsidie vorige week in hun vergadering behandeld. IH Provinciale staten beslissen 7 fe bruari over een krediet van 40.000 gulden voor de verbete ring van een stukje parallelweg ten oosten van Waterlandkerkje in de verbinding Oostburg- IJzendijke. Tot de opknapbeurt hoort het ver wijderen van het fietspad ter plek ke. Het is namelijk de bedoeling dat fietsers voortaan gebruik gaan maken van de parallelweg, waardoor het stukje provinciaal fietspad kan vervallen. Het be heer en onderhoud van de paral lelweg horen tot de verantwoor delijkheid van de gemeente Oostburg. Gs en de gemeente Oostburg zijn overeengekomen elk de helft van de kosten te betalen. Bovendien wil de provincie de kosten van grondaankoop voor haar rekening IEU Vermindering van het aantal ge meenten in Zeeland kan de uit komst zijn van een discussie die op gang komt over de verande rende taken van rijk, provincies en gemeenten. Het dagelijks pro vinciebestuur zwengelt de dis cussie aan met de vereniging van Zeeuwse gemeenten. Gedeputeerde staten doen dit in de wetenschap dat een meerder heid van de Zeeuwse staten van mening is dat binnen Zeeland "bestuurlijke eenheden" nodig zijn "van een grotere omvang dan die van sommige Zeeuwse ge meenten." Schaalvergroting kan ook bereikt worden door samenwerking tus sen gemeenten onderling. Maar dat is geen oplossing vinden pro vinciale staten. Bij samenwerking bestaat het risico dat de demo cratische besluitvorming in de ge meenteraden niet volledig tot zijn recht komt. Gedeputeerde staten zeggen in hun discussienota dat de praktijk laat zien dat gemeen teraden "weinig of geen invloed hebben op bestuur in samenwer kingsverbanden". Het college stelt verder dat kleine gemeenten vaak gebruik maken van samenwerkingsverbanden om zo een werkbaar draagvlak te krijgen voor zuiver lokale taken. Hier valt uit af te leiden dat ge meenten zelf al aangeven dat ze te weinig inwoners hebben om zelfstandig alle gemeentelijke ta ken te doen. Het rijk draagt steeds meer taken over naar de gemeenten, decen tralisatie in vakjargon. Een van de overwegingen daarbij is dat op die manier de besluitvorming dichter komt bij die mensen die daar be lang bij hebben. Wil decentralisa tie echt lukken dan moet iedere gemeente zelfstandig alle taken uit kunnen voeren. Het werk dat het gemeentelijk apparaat ver richt moet gebeuren onder toe zicht en met instemming van het door de inwoners gekozen be stuur, de gemeenteraad. De rijksoverheid gaat er vanuit dat een nieuwe gemeente tenminste achtduizend inwoners moet heb ben om zelfstandig te kunnen functioneren. Zeeland telt op dit moment dertig gemeenten. Zeventien gemeen ten hebben minder dan 8000 in woners. De verschillen tussen de gemeenten onderling zijn groot. De kleinste gemeente, Sint Phi- lipsland, telt 2.330 inwoners. In de grootste gemeente, Vlissin- gen, wonen 43.740 mensen. Gedeputeerde staten zouden het liefst zien dat gemeenten onder ling meer gelijkwaardig aan elkaar zijn dan nu het geval is. Dit vanuit de redenering dat er best wel een aantal zaken zullen blijven die be ter in regionaal verband aange pakt kunnen worden. Evenwich tige verhoudingen tussen de overlegpartners zijn dan geboden om de belangen van alle inwoners voldoende tot hun recht te laten komen. Dat betekent dat het dagelijks provinciebestuur geneigd is te denken aan het vormen van ge meenten met aanzienlijk meer dan achtduizend inwoners. Het dagelijks provinciebestuur zegt het gevoel te hebben dat bij een herindeling van gemeenten de verschillende dorpen en ste den zich niet bedreigd voelen in hun bestaan. Door eerdere herin deling zou er in Zeeland begrip voor zijn dat er goed valt te leven met een scheiding van gemeente en woongemeenschap. De ge meente is dan de bestuurlijke in stantie terwijl het woonverband met alle daarbij behorende socia le contacten in stand blijft binnen het dorp, de stad, het eiland. De discussie die nu gevoerd wordt staat los van de formele procedures die gelden voor ge meentelijke herindeling. Wordt zo'n procedure eenmaal gestart dan duurt het nog drie jaar voor al les rond is en een ieder, inwoners, gemeenteraden, provinciale sta ten, onafhankelijke deskundigen en minister, zijn zegje heeft gedaan. De hoorcommissie bestem mingsplannen houdt donderdag 30 januari, aanvang 10.00 uur, een zitting. Aan de orde is het plan "Tweede totale herziening Schotsman- Ruiterplaat" van de gemeente Wissenkerke. Namens een aantal bewoners is tegen dit plan be zwaar ingediend door mr.J. Wou ters. De bewoners hebben be zwaar tegen de in het plan toe gestane bebouwingshoogte van zeven meter. Daardoor wordt, naar de mening van de bewoners, het uitzicht belemmerd over het Veerse Meer en het karakter aan getast van het park Schotsman- Ruiterplaat. De zitting is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42 in Middel burg. De Westerscheldeqpren hebben in 1991 bijna 98 duizend voertui gen minder overgezet dan in 1990. Dat is een daling van van 3,2 procent. In totaal hebben ongeveer drie miljoen voertuigen gebruik ge maakt van de lijnen Kruiningen - Perkpolder en Vlissingen - Bres- kens. Traditiegetrouw werd van uit Vlissingen/Breskens het grootste aantal motoren overge varen, ruim 15 duizend. Op de lijn Kruiningen/Perkpolder waren dat er iets meer dan achtduizend. Van of naar Kruiningen werden 12.464 bussen vervoerd door de PSD. Net als voorgaande jaren is dit aantal meer dan het dubbele van de bijna zesduizend bussen die gebruik maakten van de veer dienst van of naar Vlissingen. In tegenstelling tot de totaalcij fers is het busvervoer op de lijn Kruiningen toegenomen met twee procent. Het verschil tussen de beide lij nen in aantallen personenauto's is te verwaarlozen. Ruim 2,3 mil joen auto's konden geteld wor den op de dekken van de boten op beide lijnen gezamenlijk. Voor het vrachtvervoer spant Kruiningen/Perkpolder de kroon; 176.049 vrachtauto's met aan hanger, een stijging van bijna één procent, 150.749 zonder. Voor Vlissingen waren deze cijfers 115.963en 126.261. De topdag op beide veerdiensten was tweede paasdag. Op het veer Vlissingen - Breskens werden toen 5.878 personenauto's ver voerd. De lijn Kruiningen - Perk polder kreeg die dag 4.967 personenauto's te verwerken. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 De commissie Campingevangeli satie Tholen-St.Philipsland keek vrijdag terug op het afgelopen jaar. Daarvoor waren in Tholen uitgenodigd de zendingscommis sies van de Hervormde Gemeen ten en de Gereformeerde Kerken, de campingpastor en leden van de evangelisatieteams die vorig jaar zomer vier weken actief waren op camping Stavenisse. Pim Kalkman uit Zeist, die samen met zijn vrouw Monique het cam pingpastoraat verzorgde, vertelde over de voorbereiding, de ervarin gen, de vreugden en problemen en de zegen door het werk verkregen. Zijn uitgangspunt was Mattheus 9:35-38: in navolging van Christus worden de christenen opgeroepen met liefde en bewogenheid met de mensen om te gaan, te bidden en te getuigen. "Bij de mensen zijn, gedreven door Gods liefde, geeft zegen," aldus Kalkman. Jeanette Kareis, Wilma Verboom (Gouda) en Jan-Wim van Sprang (Fijnaart) vertelden over hun werk met kin deren en jongeren op camping Stavenisse. De commissie Cam pingevangelisatie hoopt daar ook komende zomer het evangelisatie werk weer te kunnen doen en zou graag zien dat jongelui uit de streek zich voor deze vorm van kerkewerk inzetten. Na de pauze vertelde Kalkman over zijn reis naar Siberië en ver blijf in Nowosibirsk. Een in dustriestad met 1,5 miljoen inwoners en een niet zo gezond milieu. Met dia's lichtte hij zijn verhaal toe. In de nazomer reist het echtpaar opnieuw naar Nowo sibirsk om er een christelijke ge meente te helpen bij het opzetten van kinderwerk, informatiedienst en het werk onder de studenten. Er is in de voormalige Sovjetunie een grote honger naar het Woord van God. Het aantal christenen neemt enorm toe; zelfs atheïsten erkennen, dat de bijbel van grote betekenis is. Jongeren zijn intens bezig met de vragen naar de zin van het leven en de boodschap van het evangelie. Kalkman wees op het belang van het gebed voor het werk daarginds en vlakbij. De bijeenkomst werd door tweede voorzitter A. Boxhoorn geopend met lezen uit Jesaja 12 en gebed. Met het zingen van Ps. 25:2 en ge bed door commissielid W. de Wolf werd geëindigd. Job Schuring. In Ons Dorpshuis te Kruiningen verzorgt Job Schu ring op 1 februari een cabareta vond. Vanaf acht uur brengt hij het theaterprogramma 'De an tiquair'. De bakkers Van der Est en Buijs met hun bokaal. Directeur A.P. v.d. Est en chef bakker A. Buijs uit St. Philips- land wonnen landelijk een eerste prijs van de stichting verenigde bakkers Nederland voor het beste brood van die organisatie. Van der Est was er trots op. "Het is een er kenning voor de zorg waarmee wij ons brood maken", zei hij bij de prijsuitreiking door stichtings voorzitter M.A. Outhuyse in de nieuwe bakkerij aan de Industrie weg te St. Philipsland. Tijdens de competitie werd het brood om de twee weken door een onafhanke lijk bureau gekeurd. De winter heeft tot nu toe voor 80% in het teken van hogedrukge- bieden gestaan. De december maand gaf in De Bilt zelfs een record hoog hogedrukgemiddelde van 1027 millibar. Ook de afgelo pen week stond geheel in het teken van hogedruk. Barometerstanden tussen 1030 en 1040 mb zijn deze week al herhaaldelijk voorgeko men. Men zou dan veronderstel len dat dit overwegend koud en vriezend winterweer zou beteke nen, want bij een grote depressie activiteit kun je dat als regel niet verwachten. Niets is minder waar. Zaterdag 11 januari is tot nu toe de enige wat koudere winterdag geweest. Een zogenaamde ijsdag, omdat het ook overdag bleef vriezen. Maar één dag later alweer een algemene dooi. Het ligt aan de positie die de tal rijke hogedrukgebieden kiezen. Vorige maand regelmatig een cen trum boven Frankrijk, vorige week een centrum boven Enge land. Dat geeft zwakke winden tussen west en noord en dat bete kent lucht van de Noordzee. Het zeewater heeft nog een vrij hoge temperatuur van rond de 7 gra den, met als gevolg dat de binnen komende lucht met die zwakke zeewind temperaturen van 5 a 8 graden te zien geeft en er van vrie zend winterweer geen sprake is. Alleen wanneer de voor de deur staande tweede winterhelft erin mocht slagen een dergelijk hoge- drukcentrum boven Scandinavië te vestigen, dan zou er - evenals verleden jaar - alsnog geschaatst kunnen worden. In onze naaste omgeving is even min kou aanwezig. Alleen strenge vorst in Lapland en Noord- Rusland, maar dat is normaal. En...al vele weken prima winter weer, met 's nachts 6 a 10 graden vorst, in grote delen van Oosten rijk, Beieren en omgeving, waar door aldaar fraai wintersportweer. Bij gemeentearchivaris J.P.B. Zuurdeeg kwamen twee reacties binnen naar aanleiding van de on langs gepubliceerde stamreeksen Dorst en Gebraad. Mevrouw Roozemond te Stavenis se was het opgevallen dat Jacobus Cornelis Dorst in 1916 te jong was om te huwen. De juiste datum is 16 april 1936. Mevrouw J. Potter-Gebraad deel de mee dat Adriaan Cornelis Ge braad op 18 juni 1913 in Sint-Maartensdijk is gehuwd. THOLEN 24 jan. Concert Jaap van Zweden en begel.band A. Vermeulen, Meulvliet 20.15 u. 12 feb. Jaarfeest NCVB, 't Visnet OUD-VOSSEMEER 15 feb. Bingo r.k. kerk, Vos- senkuil 22 feb. Bootwedstr. hsv 't Schar retje, vertrek Bergse Diepsluis 7.45 u. 25 feb. Carnavalsavond met verlo ting AVB, Vossenkuil 20 u. STA VENISSE 3 feb. Jaarverg. schutterskring Tholen, de Stove 20 u. SINT-MAARTENSDIJK 29 jan. Kindertheater Teele 'dat mag'in de krant', Haestinge 23 jan. Lezing over koningin Em ma, St. Maartenshof 19 u. 29 feb. Jaarconcert Euterpe, Haestinge SCHERPEN ISSE 29 jan. Jaarvergadering vrouwen ver. Geref.Gem., verenigingsge bouw POORTVLIET 31 jan. Toneelstuk 'De onbetaal bare loodgieter', Plattel.vrouwen en ZLM, 't Ouwe Raed'uus 19.30 u. 10-24 feb-9-23 mrt-6-13 apr. Cur sus 'hardanger' plattel.vrouwen, t'Ouwe Readhuus SINT-PHILIPSLAND 14 feb. Jaarvergadering Hout- en Bouwbond CNV BERGEN OP ZOOM t/m 9 feb. Toonstel. schilderijen tekeningen van Jos van den Broek, Markiezenhof t/m 8 mrt. Tentoonstel, over het werk van Oscar van Hemel, Mar kiezenhof t/m 8 mrt. Beeldende kunst 'De keuze van Kraaijpoel', Markie* zenhof 26 jan. Opening Van Hemel-jaar; 11 u. hoogmis Gertrudiskerk, 13.30 u. lezing Markiezenhof, 16.30 u. concert Gertrudiskerk 4 en 5 feb. Voorstel. Tineke Schouten 'Tien maal Tien', de Maagd 20.15 u. 11 feb. Dia's 'voettocht in Oost Nepal' kon. mij. Tuinbouw en Plantkunde, zaal Bolwerk t/m 23 feb. Tentoonst. 'Rijke oogst van schrale grond', Markiezenhof film film film ROXY 1: Hot shots - a.l., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. De Red- dertjes in Kangoeroeland - a.l., za, zo en wo 14 u. ROXY 2: Drop dead Fred - a.l., vr en za 19 u., zo 16.30 u. The Ad- dams family - a.l., vr en za 21.30 u., zo 19 en 21.30 u. Stanno Tuti Bene - a.l., ma t/m do 20.15 u. Bingo - a.l., za, zo en wo 14 u. CI- NEMACTUEEL 1: Ricochet - 12 jaar, vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., di t/m do 20 u. Curly Sue - a.l., za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Don't tell mom the babysitter's dead - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma do 20 u., wo 14 u. Eline Vere - a.l., ma t/m wo 20 u. CINEMACTUEEL 3: City Slic kers - a.l., vr t/m zo 19 en 21.30 u. The fisher king - a.l., ma t/m do 20 u. Fievel in het wilde westen - a.l., za en wo 14 u., zo 14 en 16.30 u. Sportstudio Energy aan het Ko renbeursplein in Bergen op Zoom heeft afgelopen maanden het complex aangepast aan de eisen van deze tijd. De sportschool kreeg ondermeer een naadloze anti-slip vloer. Om een juiste kwa liteit van het zwemwater te berei ken, beschikt men over computergestuurde apparatuur. Met de toekomstige richtlijnen van de overheid op het gebied van hygiëne en veiligheid is ook al re kening gehouden. Sportstudio Energy verzorgt zwemlessen en lessen aerobics en fitness. Bij het zwemmen zijn er groepen voor ouder-kind- zwemmen (vanaf 6 weken), peu ters (3 en 4 jaar), diplomazwem- men (vanaf 4 jaar) en voor volwassenen. Elke voorlaatste za terdag van het kwartaal kan voor het diploma worden gezwommen. Fitness in groepsverband kan bij Energy zowel 's middags als 's avonds worden beoefend. Verder start elke zes weken een cursus ae robics. Leden van de sportstudio kunnen na de lessen gratis gebruik maken van het zwembad en de sauna. De prijs voor creatief onderne merschap 1992 is toegekend aan Hostellerie Schuddebeurs te Noordgouwe. Voorzitter drs. C. Hartog van de kamer van koop handel voor Midden- en Noord- Zeeland reikte de prijs tijdens de nieuwjaarsreceptie uit aan de fir manten van dit hotel, het echtpaar Arkenbout. Het in 1976 begonnen hotel geniet inmiddels grote faam vanwege de culinaire kwaliteiten. Ook heeft het een plaats veroverd op de markt van het vergader- en con- grestoerisme. De bedrijfsvoering werd verbreed door de bouw van een aantal appartementen. Hostellerie Schuddebeurs heeft twaalf mensen in vaste dienst en daarnaast nog zo'n tien oproep krachten. De jaaromzet bedraagt ongeveer twee miljoen gulden. De Ned. vereniging voor toege paste hypnose (NVTH) organi seert op 8 en 9 februari een besloten bijeenkomst in Tholen. Daar kunnen geïnteresseerden in de praktijk in aanraking komen met toegepaste hypnose. De bij eenkomst staat onder leiding van een professionele hypno- therapeut, tevens docent bij de NVTH. De bijeenkomst is be doeld voor mensen die hypnose in het dagelijks leven (eventueel pro fessioneel) willen toepassen. Zo kan men leren hoe hypnose te ge bruiken is bij het opheffen van hoofdpijn (migraine), stress, slaapproblemen en het verbeteren van leer-, werk- en sportprestaties. Geïnteresseerden kunnen telefo nisch contact opnemen met het secretariaat van de NVTH in Eindhoven, tel. 040-457817. Het Regionaal Educatief Cen trum in Tholen begint maandag middag met een cursus boetseren en keramiek, speciaal bedoeld voor ouderen vanaf 55 jaar. De cursus omvat twaalf bijeen komsten en er is een excursiedag aan verbonden. Deelnemers aan de cursus leren de eerste beginselen van het werken met klei. Zowel boetseren (massie ve vormen) als keramische vorm geving (werken vanuit een dunne wand klei) komen aan de orde. Met behulp van basistechnieken worden toepassingsmogelijkhe den uitgewerkt: een reliëf, een ruimtelijke vorm en een vaasvorm met decoratie. Na het drogen wor den de werkstukken afgewerkt en gebakken. Belangstellenden kunnen zich voor de cursus aanmelden bij het Ree in Tholen. Economie als wereldoorlog. Deze uitdagende titel draagt een boek van de priester en Europarlemen tariër Herman Verbeek. Hij be schrijft daarin hoe ons economisch systeem eigenlijk een voortdurend oorlogsproces is, wat zou moeten worden omgezet in een vredeseconomie (het recht vaardig en verantwoord omgaan met alle vormen en voorraden van energie en arbeid). Op uitnodi ging van het Conciliair Beraad Zeeland spreekt Verbeek hierover op 30 januari om acht uur in de Concert- en Gehoorzaal te Mid delburg. De toegang is gratis. informatierubriek van de gemeente tholen Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt ,1-5' Sint-Maartehsdijk Tel. 01666 8200 Telefax: 01666 3553 Woensdag 29 januari Haestinge Aanvang 14.15 uur te Sint-Maartensdijk De werkgroep 'Uit op Tholen' presenteert: met het programma: In het tweede theaterprogramma van Teele, "Dat mag in de krant!" mogen en kunnen kinderen weer zelf meespelen. Op verzoek van Teele brengen de kinderen de ideeën en de verhalen aan die zo leuk zijn dat ze vast in de krant komen. Doordat de kinderen ook zelf meespelen kunnen er de meest wonderlijke dingen gebeu ren; het toeval speelt een grote rol en wat er dan gebeurt, dat weet je nooit. Kortom, een vrolijke kinder-' voorstelling waarin veel te zien en te beleven valt. "Dat mag in de krant!" is voor kinderen van zes tot twaalf jaar. De toe gangsprijs is f 5,—. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Zaterdag 1 februari Dorpshuis 'De Vossenkuil' Aanvang 20.15 uur te Oud-Vossemeer De werkgroep 'Uit op Tholen' presenteert een optreden van het dans gezelschap: met het programma Djazzex heeft altijd al goed ont vangen produkties gemaakt, maar de recensies van de afgelo pen seizoenen spannen beslist de kroon: "Jazzdans op internatio naal peil", "Dutch dancers bring out excitement of jazz", "Djazzex maakt de jazzdans volgassen", enz. enz. Djazzex is erin geslaagd de jazz- dans te verlossen van de etiket ten 'amusement' en 'show'. Met een grote dosis energie en ent housiasme presenteert het gezel schap "INSIDE OUT 2". Van artistiek directeur Glenn van der Hoff zijn er twee choreogra fieën te zien, waarvan er een het afgelopen jaar een nominatie ont ving voor de zilveren dansprijs. Verder is de choreografie "Blow Ups" van Neel Verdoorn te zien. Zij liet zich inspireren door de stomme film en de swingende muziek van Thelonius Monk. Een dansevenement voor alle dansliefhebbers. Entree: Leden f 11,00; 65+/CJP f 9,00; niet-leden f 12,50. Reserveren: (ook telefonisch en ook afhalen van kaarten): VVV Tholen: Haven 10 te Sint- Maartensdijk, tel. 01666-3771, VVV Folderpost, Kerkstraat 8 te Tholen, tel. 01660-4436.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1992 | | pagina 7