Atleet Wim van Dijke en voetballer Leo Havermans kandidaat sportprijs Amusement en sport hand in hand bij het sportgala Koersbal Sportprijzen Uien 13 cent Tennisclub St. Annaland, Batho en Smerdiek voor sportteam J Donderdag 23 januari 1992 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Derde nominatie Voor het vijfde sportgala zijn Leo Havermans en Wim van Dijke kanshebber voor de titel Thools sportman van het jaar 1991. Voor het beste team zijn er drie ver enigingen kandidaat gesteld: het eerste elftal van voet balvereniging Smerdiek, het eerste gemengde team van tennisvereniging St. Annaland en het eerste team van badmintonvereniging Batho uit Tholen. De prijzen worden vrijdag 21 februari in Meulviet uitgereikt. Leo Havermans Primeur Gratis Zeeuwse titel In Meulvliet Plaatselijk nieuws Uitbreiding Rozeboom Oud-inwoner voorzitter onderwijsraad Parkeerterrein Ons Dorpshuis Reinigingsheffing goedgekeurd Telefoonkabel langs Rijksweg Duivenklok met slagzin NCVB en homeopathie Hogere contributie Smash door stijging van de zaalhuur Tafeltennis Chr. van 't Hof promoveert Verkeerscontroles Natuurvereniging tegen fietspad Oosterschelde De Zeeuwse tenniskampioenen op de banen van het Spookhuisje in St. Annaland, v.l.n.r. Anita en Aanvoerder Leo Havermans bij de huldiging van zijn 700ste wed- De badminton-kampioenen van Batho Tholen: Ferry Lammers, Rob Peper, Anja Moeliker en Jea- Arie Suarez, Gea Verkouteren en Leen Goedegebuure. strijd voor Vosmeer 1. net van Duivendijk. Eric Offermeyer ontbrak tijdens het maken van de foto. INDIVIDUEEL 1991 Wim van Dijke, atleet uit St.Maartensdijk Leo Havermans, voetballer uit Oud-Vossemeer 1990 Tóby Hage, dammer uit Tholen (winnaar) Wim van Vossen, jeugdtrainer uit Tholen Ilja Graauwmans, hengelsport uit Oud-Vossemeer 1988 Wim van Dijke, atleet uit St.Maartensdijk (winnaar) Jaap de Rijke, tri-atleet uit St.Maartensdijk Sjakko Bliek, autocross uit St.An naland 1987 Jan van der Vlies, voetballer uit Tholen (winnaar) Wim van Dijke, atleet uit St.Maartensdijk Thijs Fase, wielrenner uit Oud- Vossemeer 1986 Diana de Ruijter, schoonspringster uit Tholen (winnaar) Mare Zuidweg, tennisser uit Tholen Leen van Driel, atleet uit St.Maar tensdijk PLOEGEN 1991 Het eerste elftal van voetbalver eniging Smerdiek Badmintonvereniging Batho uit Tholen Het eerste mixed-team van tennis vereniging St.Annaland 1990 Het eerste elftal van WHS uit St.Annaland (winnaar) Het eerste damesteam van volley balvereniging AVC uit Tholen Het senioren achttal van damclub de Eendracht uit Tholen 1988 Het dameselftal van voetbalver eniging Vosmeer (winnaar) Springgroep gymvereniging Olympia uit Tholen Schoolvoetbalelftal De Casem- brootschool uit St.Annaland 1987 Tennisgroep C.C.E.T. uit Tholen (winnaar) Damesteam volleybalvereniging Amigos uit Oud-Vossemeer Eerste elftal voetbalvereniging Tholense Boys uit Tholen 1986 Jeugdteam damclub de Eendracht uit Tholen (winnaar) Eerste elftal voetbalvereniging SPS uit Poortvliet/Scherpenisse Eerste herenteam volleybalvereni ging Amigos uit Oud-Vossemeer. In 1989 zijn er geen sportprijzen uitgereikt, door de geringe kwali teit van de aanmeldingen. Voor atleet Wim van Dijke uit St. Maartensdijk is het al de derde keer, dat hij genomineerd is voor de ereprijs. In 1988 werd hij geko zen tot sportman. Een jaar eerder ging de prijs zijn neus voorbij en streek voetballer Jan van der Vlies de titel tip. Van Dijke dwong zijn nominatie af met twee opvallende resultaten. Voor het tweede ach tereenvolgende jaar won hij in 1991 de Schipholloop over 61 kilo meter. De Tholenaar zorgde voor een unicum, doordat nog nooit een veteraan in deze loop een der gelijke prestatie had geleverd. Hii finishte in 3 uur 47 minuten en 5 seconden, waarmee hij 6 minuten sneller was dan zijn in 1990 gerea liseerde tijd. Verder nam Wim van Dijke in 1991 voor het eerst deel aan een loop over 100 kilometer in Winschoten. Hij klasseerde zich als beste Nederlander, waarmee hij zich officieus Nederlands kampioen mag noemen op deze afstand. Naar aanleiding van dit resultaat nodigde de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie de Smurdie- kenaar uit om Nederland te vertegenwoordigen op de wereld kampioenschappen over 100 kilo meter. Deze wordt in februari in Spanje gelopen. De talentvolle atleet zal tijdens het sportgala concurrentie krijgen van voetballer Leo Havermans uit Oud-Vossemeer. De aanvoeder van het eerste team van Vosmeer is al jarenlang een steunpilaar voor de vereniging. Op 14 april 1991 werd de 37-jarige speler uit- De prestaties in 1991 waren in de breedte van de Thoolse sport van een vrij gering gehalte. Uit de aan meldingen voor de individuele sportprijs waren in de ogen van de sportcommissie slechts twee kan didaten geschikt om genomineerd te worden. Het is voor de eerste keer dat er tijdens het gala, geen drie sporters onder de aandacht worden gebracht. In totaal waren er voor de titel van sport man/vrouw van Tholen 10 aan meldingen. Doordat het verschillende keren dezelfde man of vrouw betrof, waren er uitein delijk 5 kandidaten. gebreid door de voetbalclub in het zonnetje gezet. Tegen Kaaise Boys speelde hij zijn zevenhonderdste wedstrijd in het eerste team. Ha vermans maakte 18 jaar geleden zijn debuut bij Vosmeer, toen dat nog derde klas KNVB speelde. Binnen de vereniging toont hij zich zeer actief. Hij blinkt uit door zijn trainingsbezoek en stond aan de basis van het club blad Vosmeer Treffers. Daarnaast trainde Havermans negen jaar het dameselftal, waarmee hij de pro- eerste maal ging deze titel naar een Thoolse ploeg. Badmintonvereniging Batho uit Tholen werd ongeslagen kam pioen in de tweede klas van de dis trictscompetitie Noord Brabant en promoveerde naar de eerste klas. Door dit resultaat komt deze tak van sport voor de eerste maal in aanmerking voor de Thoolse sportprijs. Het genomineerde team bestaat uit Ferry Lammers, Het eerste elftal van Smerdiek promoveerde in het jubileumjaar na een omstreden kampioenschap uit de afdeling naar de 4e klas KNVB. "De uitreiking van de sportprij zen verpakt met amusement is een succesformule gebleken, waarvan wij dit jaar niet zullen wijken", al dus gemeentevoorlichter F.A.P.M. Bakx over de invulling van het sportgala. De gemeente zorgt met veel amusement voor een afwisse lend programma. De Crab City Girls zullen ook dit jaar weer voor show zorgen. De Bergse dansgroep, bestaande uit onder andere verschillende Thool se dames, treedt weer op. Dit jaar echter niet in samenwerking met de bekende zanger Lee Mitchel. De Zeeuwse zanger en conféren cier Peter Dieleman is nu een be langrijke trekpleister. Hij werd ontdekt dankzij een optreden bij omroep Zeeland. Volgens de orga nisatoren is Dieleman iemand met vele kwaliteiten, vanwie de ver wachtingen hoog zijn. Verder wordt het programma af gewisseld door een optreden van de rolschaatsvereniging Markie- zaat uit Bergen op Zoom, die twee demonstraties zullen verzorgen. Sportschool Dinam uit Steenber gen zal verschillende dansvormen tonen. De vereniging was onlangs nog op televisie te bewonderen bij een uitzending van Eurosport. Van Thoolse bodem verlenen de gymnastiekverenigingen WIK uit St. Annaland, Spido uit Oud- Vossemeer en Olympia uit Tholen hun medewerking. Zij zullen ge zamenlijk optreden en hetzelfde nummer tonen, dat zij onlangs bij de gymnastrade uitvoerden. Een gebruikelijk programma on derdeel bij het sportgala is een educatief onderwerp. Vorig jaar werd dit ingevuld door scheids rechter Rien van Haaften, die af komstig is uit Stavenisse. Dit jaar is als onderwerp gekozen 'ouderen en sport', waarvoor de organisato ren buiten Tholen een spreker moesten uitnodigen. Theo Struijs van de Zeeuwse sportraad zal dit onderwerp belichten. De presentatie van het sportgala is evenals vorig jaar in handen van Leo Troost uit St. Maartensdijk. Door middel van een videoband en een gesprek in Meulvliet zullen de genomineerden aan het publiek worden voorgesteld. Mede door dat er bij de individuele sporttitel slechts twee genomineerden zijn, is het programma enigszins inge kort. Het belichten van één tak van sport is eveneens komen te vervallen. In het verleden oogstten de organisatoren hiermee succes, o.a. met een film over het jeugdige voetbaltalent Lars Tazelaar en vo rig jaar werden de Thoolse wiel renners aan het begin van het nieuwe seizoen voorgesteld. Men hoopt nu om ongeveer 22.00 uur het programma te kunnen afslui ten. De kosten zijn geraamd op 3500 gulden. Het Thoolse sportgala wordt vrij dag 21 februari gehouden in sporthal Meulvliet te Tholen, aan vang 19.30 uur. De toegang is gra tis. i i Wordt het in Meulvliet in februari zoals in 1988 in Haestinge? Neemt Wim van Dijke het applaus in ontvangst, zoals toen van Sjacco Bliek en Jaap de Rijke? Gemeentevoorlichter Perry Bakx (rechts) weet het al, maar houdt zijn handen en kaken nog op elkaar. motie naar de hoofdklasse bereik te. Voor de titel sportteam van het jaar zijn de kampioensteams van badmintonvereniging Batho en tennisvereniging Sint-Annaland genomineerd en voetbalvereniging Smerdiek, dat op een gedeelde eerste plaats eindigde en promo veerde naar de vierde klas KNVB. Vooral de prestatie van tennisver eniging Sint-Annaland is van een hoog niveau. Het eerste mixed team, bestaande uit Gea Verkou teren, Arie en Anita Suarez en Leen Goedegebuure, behaalden het kampioenschap in de Zeeuwse hoofdklasse, wat de derde titel was in vier jaar tijd. Een maand later schreef het succesvolle team ook het Zeeuws kampioenschap op haar naam, door winst op Dui- veland uit Nieuwerkerk. Voor de Rob Peper, Anja Moeliker, Jeanet van Duivendijk en Eric Of fermeyer. Voetbalvereniging Smerdiek zorg de als derde genomineerde voor het meest spraakmakende resul taat in het sportjaar 1991. Het team onder leiding van trainer Kees Stoutjesdijk waande zich kampioen van de eerste klas afde ling. Door een onverwachte uit spraak van de commissie van beroep moest Smerdiek de eer de len met Olympia uit Dongen. De resultaten en de behaalde promo tie naar de KNVB voldeden vol gens de sportcommissie om in aanmerking te komen voor de ti tel. In totaal waren er voor het sport team van het jaar zes aanmel dingen. Vrijdag 21 februari zullen de win- Meulvliet te Tholen. Een bewuste keus van de organisatoren, die ho pen op een nog grotere publieke belangstelling. Wel vergt de nieu we zaal een andere organisatie. Men heeft daar geen beschikking over een vast podium met gordij nen. De op te voeren demonstra ties en presentatie zal op de vloer van de sporthal plaatsvinden, ter wijl in de zaal tribunes worden ge bouwd, die zitgelegenheid bieden voor een kleine vijfhonderd toe schouwers. naars van de ereprijzen, tijdens het sportgala, door wethouder van Schetsen worden uitgereikt. Naast de sportprijzen is er even eens weer een jong aankomend ta lent, die de aanmoedigingsprijs zal krijgen. Vorig jaar kreeg schoonspringster Renate Geuze uit Oud-Vossemeer deze onder scheiding. De lustrumuitgave van het Thool se sportgala zal niet plaatsvinden in Haestinge te Sint- Maartensdijk, maar in sporthal VERVOLG VAN PAG. 2 Het ministerie van VROM heeft voor dit jaar ƒ320.690,- gereser veerd om bejaardencomplex De Rozeboom uit.te breiden Zowel de stichting verpleeg- en rusthuizen Zeeland als de stichting Beter Wo nen willen meewerken aan de uit breiding met acht huurwoningen. Gisterenavond sprak de gemeente raad over wijziging van het bestemmingsplan Kern, om de uitbreiding planologisch mogelijk te maken. De in januari 1945 in ons dorp ge boren prof. dr. J.M.G. Leune is door het kabinet voorgedragen als voorzitter van de Onderwijsraad. Han Leune is een zoon van onder wijzer Cornelis Jan Leune en van Anthonia Anna Felius. Het gezin vestigde zich in oktober 1943 van uit Stavenisse in het dorp en ver trok in mei 1950 naar Steenbergen. Leune is sinds 1980 hoogleraar aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam en vanaf 1988 hoogle raar op het terrein van de onder wijssociologie. Hij was tot juni vorig jaar belast met de dagelijkse leiding van het Rotterdams Insti tuut voor Sociologisch en Bestuurskundig Onderzoek, waar hij hoofd is van de afdeling on derwijsonderzoek. Hij is verder plaatsvervangend kroonliü van de Sociaal Economische Raad en maakte recentelijk nog deel uit van de projectgroep 'tweede fase van het voortgezet onderwijs' van het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Leune is (mede-) auteur van tal van wetenschappe lijke publicaties en vervult ver schillende nevenfuncties op onderwijsgebied. Gedeputeerde staten hebben dins dag besloten om 20.000 gulden subsidie te betalen voor herinrich ting van het parkeerterrein bij Ons Dorpshuis aan de Langeweg in Anna Jacobapolder. De werk zaamheden van aannemingsbe drijf Reijngoudt zijn in een vergevorderd stadium. De totale kosten zullen naar verwachting van het gemeentebestuur uitko men op 94.000 gulden. De provin cie heeft uit de knelpuntenpot 25 mille toegezegd, waarvan nu 80% wordt overgemaakt. De omvang van de provinciale bijdrage zal de finitief worden vastgesteld na overlegging van de van belang zijnde rekeningen na voltooiing van het parkeerterrein. De verordening reinigingsheffin gen, 18 december aangenomen door de gemeenteraad, is dinsdag goedgekeurd door gedeputeerde staten. Alleen moet artikel 4 lid 3 worden herzien. Dit houdt ver band met,een uitspraak van de Hoge Raad in mei 1990 over een afvalstoffenheffing en de riool rechten van de gemeente Tegelen. Dat betekent dat de gebruikers heffing slechts betrekking heeft op degene die zelf het feitelijk ge bruik heeft. Daaruit volgt dat de enkele omstandigheid dat iemand zonder een object zelf te gebrui ken verantwoordelijk is voor het gebruik daarvan of het gebruik daarvan mogelijk maakt, niet vol doende is om hem als feitelijk ge bruiker aan te merken. Bepalingen daaromtrent zijn on verbindend. De belasting blijft echter ƒ144,20 per perceel. Voor éénpersoons huishoudens ƒ86,50. PTT Telecom mag een telefoonka bel aanleggen in de berm langs de Rijksweg S 27 en Til tussen km. 3028 en km 3009 met rechte krui sing bij km 3009 en in de zuidelij ke buitenberm tussen km 3009 en km 430. Binnen een jaar moet het werk voltooid zijn. Voor de ver gunning moet PTT Telecom 55 gulden legeskosten betalen aan de provincie Zeeland. Door een slagzin te maken bij de fa. Gebr. Oomens uit Oosterhout werd dhr. C. Verwijs de winnaar van een junior Quarts*computer duivenklok ter waarde van 1000 gulden. De hoofdprijs zal Verwijs, als secretaris van postdui venvereniging De Vredesduif, goed van pas komen. Voor de afdeling Anna Jacoba polder van de NCVB vertelde me vrouw Hollestein over klassieke homeopathie. Zij kreeg heel wat vragen van de aanwezige dames te beantwoorden. De bijeenkomst was geopend door vice-presidente A. v.d. Velde-Wensveen, die presi dente L. Verwijs-Faasse verving. Na Lied 93, gebed, bijbellezing en meditatie kwam het huishoudelij ke gedeelte. De avond werd door mevr. Quist-v.d. Reest beëindigd met een gedicht. Op 18 februari houdt de NCVB de jaarverga dering. Bij de jaarvergadering van tafeltennis vereniging Smash '76 in de Wellevaete te St. Annaland waren 33 leden aan wezig. In zijn openingswoord consta teerde voorzitter Kees Vroegop, dat het ledental gegroeid was, maar dat de sportieve successen achterwege waren gebleven. Secretaris Christian van 't Hof gaf een verslag van de laatste le denvergadering en een uitgebreid over zicht over 1991. Uit 'het verslag van penningmeester Adrie Aarnoudse bleek, dat er nog steeds een financieel tekort is. Omdat de zaalhuur met 10% verhoogd wordt, werd besloten om de contributie met vijf gulden per jaar te verhogen. Daarnaast probeert men meer donateurs te gaan werven. Carla van der Steen reikte de percentage-trofee uit aan aspirant Henk Jopse. Wedstrijdsecretaris Da vid van Driel kon wegens werkzaam- Uitslagen van de maandag gespeelde wedstrijd: W. Bijl/mevr. Bijl-Vaders 23 punten, A. van Splunter/mevr. M. van Haaften 10 p, mevr. M.Geuze-van Tiggele/mevr. M. Dane 15 p, mevr. C. van Splunter-de Graaf/mevr. T. Goode 13 p, J. Geuze/C. van Haaften 11 p en L. Kloet/mevr. C. Bolier-De Graaf 4 punten. heden niet bij de vergadering aanwezig zijn. De periodiek aftredende bestuursle den Christian van 't Hof en Carla van der Steen werden herkozen. Bij de kas- commissie nam Huib van der Klooster de poSitie in van Jan den Engelsman. In de activiteitencommissie nam Ar- jenne Gunter de plaats in van Kees van Poortvliet. Onder andere een vis- en zwemdag en steengrillen zijn voor het nieuwe sei zoen gepland. Het bestuur deelde mee, dat er een nieuwe wedstrijdtafel zal worden aan geschaft. Tevens overhandigde aanne mingsbedrijf A. Goedegebuure drie trainingspakken aan het aspiranten team. Na de vergadering werden er en kele ronden bingo gespeeld. Bij de veiling CHZ te Barendrecht zijn gisteren tachtig ton Thoolse uien geveild. Maat 45/60 klasse II (56 ton) noteerde ƒ12,70 - ƒ13,10 en maat 60/80 klasse II (24 ton) ƒ32,60. Blokfluitles in Lievensberg. In de kinderpolikliniek van ziekenhuis Lievensberg is - als proef voor een half jaar - begonnen met een we kelijkse blokfluitles voor cara- patiënten. Door de lessen wordt de ademhaling van de kinderen goed ontwikkeld. Christian van 't Hof heeft het jaarlijk se toernooi van tafeltennisvereniging Backhands uit Rucphen gewonnen. Door dit resultaat promoveert hij naar de E-licentie groep. David van Driel en Rafaël Fructuoso slaagden er in het dubbelspel net niet in om een plaats in de finale te bemachtigen. Op 1 februari start de competitie. Za terdag worden er in de Wellevaete oe fenpartijen gespeeld, vanaf 14.45 uur. Brugmij. M. Dijke (SGP) uit Scherpenisse en J. van den Reydt (D66) uit Tho len vertegenwoordigen provinciale staten in de algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Provinciale Zeeuwse Brug Maat schappij. Aan elk van hen zijn 126 van de 987 aandelen toegewezen, zodat ieder ruim 12% vertegen woordigt. De rijkspolitie blijft met de regel maat van de klok verkeerscontro les uitvoeren. Gisterenmorgen werden dertien voertuigen gecon troleerd. Bij een was de verlich ting niet in orde, terwijl twee bestuurders geen autogordel droe gen. Één bestuurder kon de ver lichting ter plekke repareren. Maandag werden 130 voertuigen gecontroleerd. Twee bestuurders kregen een bekeuring wegens een gladde band, één voor een lekke uitlaat en één voor het ten onrech te voeren van mistlicht. Acht bestuurders konden defecte ver lichting ter plekke repareren. Mevrouw P.J.G. uit Tholen kreeg van zaterdag op zondag een rij verbod, nadat ze tijdens een con trole achter het stuur van een auto werd aangetroffen met teveel alco hol op. Zaterdag was er een snelheidscon- De natuurvereniging Tholen heeft bezwaar tegen de aanleg van een buitendijks fietspad tussen Goris- hoek en Strijenham. In een brief aan de gemeente wordt nadrukke lijk gepleit voor een andere route over het eiland, om te voorkomen dat mensen over de dijk het na tuurgebied in de Scherpenissepol- der ingaan. Bij een ongewijzigde route zou er, aldus de natuurvere niging, een afrastering geplaatst moeten worden. Afschriften van trole. Op de Ten Ankerweg in Tholen reden drie van de 98 auto's harder dan 50 km/u, met 70 als hoogste snelheid. Op de Sport- laan in Sint-Maartensdijk waren vijf van de 61 bestuurders in over treding. Hier was de hoogste snel heid maar liefst 114 km/u. Een dag eerder hield de politie P.J.H. uit de smalstad staande, nadat hij op de Provincialeweg bij Tholen was gesignaleerd in een auto die met 140 tot 150 km/u over de weg raasde. Donderdag en vrijdag werden ver lichtingscontroles gehouden. In totaal passeerden 79 personen auto's, 5 vrachtauto's, 10 brom fietsen en 37 fietsen de revue. Bij zeven bestuurders was de verlich ting niet in orde, terwijl vrachtwa genchauffeur J.M.K. uit Eindhoven werd bekeurd omdat hij de diensttijd al drie dagen had overschreden. de brief zijn gestuurd aan de pro vincie, het waterschap en de stuur groep Oosterschelde. Het bezwaar kwam aan de orde tijdens de le denvergadering van de vereniging. Gedeputeerde staten hebben dins dag besloten de gemeente Tholen uitstel te geven tot 31 maart om het plan voor het recreatieve fietspad in te sturen. Maar om de door het ministerie toegekende subsidie ook werkelijk te ontvan gen, moet de aanleg en financiële afwikkeling uiterlijk 15 november van dit jaar gerealiseerd zijn. De gemeente verzocht de provincie begin december om uitstel. L

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1992 | | pagina 15