Drie zussen 250 jaar VISSER Plaatselijk nieuws bij slijterij STURRIS Vers vleeslekker mals en mager, koopt u bij uw slager 4 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 november 1991 Burgerlijke stand BETAALBARE HAARMODE r4PI4L0N Milieubellen weg Steun NCVB-bestuur Vanaf vandaag: BEAUJOLAIS PRIMEUR 1991 Hoogstraat 2 01660-2237 Tholen Bermbeheer natuurvereniging Oud- Vossemeer Soos 30 jaar Klaverjassen Rest. Zeeland Uitslagen Hof van Holland: Truckerstrofee Verstralers weg Doorrijder bekeurd Welfare bijeen Burgerlijke stand Circus Rijn Trijn Intocht Sint Nicolaas Andere bril Biljarten Kaartavond Diabetesfonds Winkelweek Botsingen door kapotte auto Dit alles bij uw Thoolse slagers ~~.x C. Slager, Sint-Annaland 1%: t J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer J. Geilings, Tholen Sint- Annaland Burgerlijke stand Bestraten Van de Bosstraat Tentoonstelling Vogelvreugd Winkelactie Biljarten Auto in sloot Nieuwe kerkeraad Stavenisse diensten Burgerlijke stand Verkoping Aankomst Sinterklaas Circus op De Schalm Bezoek aan ABN Sint- Maartensdijk Burgerlijke stand Inhaalwedstrijd Pendelaars Motorische vorming Koperslager De Wit Winkelactie Predikbeurten Zangavond Biljarten DAG EN NACHT Geboorten: 1 okt. Marjolein dv H.K. Westra en A.A. van Delft, 13 okt. Esmee dv R.J.G. de Keijzer en J.L. van Lier, 17 okt. Ilona dv J.C.B. van Oost en M.A.E.M. Nijs, 21 okt. Danny zv M.C. Ista en P. Khongthon, 24 okt. Jeroen zv J.P.M. Deurloo en M.H. van Dijke. Overlijden: 14 okt. Kathleen Ma ry Heijboer-Ebbs (70), 23 okt. Cornelia Maatje Smit-van Stee (76). Huwelijken: 4 okt. Johannis Schot (25) met Johanna Wilhel- mina Geertruida Maria Aarnoud- se (23), 11 okt. Cornelis Pieter Bout (27) met Elizabeth Johanna Houmes (24), 11 okt. Cornelis Re- né van den Berg (35) met Adriana Anita Roggeband (30), 18 okt. Leendert Cornelis Verstrate (40) met Lai Fong Hui (31), 25 okt. Job Anthonie Bout (37) met Wil- lemina Maria van Dijke (20). Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M, Het experiment met de milieubol- len aan de Bosstraat is geslaagd, maar wordt niettemin door de ge meente vanaf dinsdag gestaakt. Het is te duur. Volgend jaar zou voor het project ƒ11.465,- nodig zijn en dat vindt het gemeente bestuur teveel. Toch heeft de proef aangetoond dat de inwoners be reid zijn gekleurd en wit glas ge scheiden aan te bieden en dat er behoefte is aan het tussentijds kunnen aanbieden van papier en karton. Daarom studeren b. en w. nog op manieren om een inzamel- plaats te scheppen voor papier, glas en textiel. Daarbij zouden de instellingen moeten worden be trokken, die nu het oud papier in zamelen. Het bestuur van de NCVB krijgt steun van een activiteitencómmis- sie. De dames J. Laban, G. Bie- rings en W. Leunis hebben zitting genomen in deze commissie die de taken van het bestuur zal verlich ten. Dat deelde presidente J. Deurloo - van der Velde woens dagavond mee in het Visnet tij dens de maandelijkse bijeen komst. Elk seizoen wordt de creativiteit van de leden bijgespijkerd. Deze keer was de techniek het vervaar digen en beplakken van een doos je. De techniek werd onderwezen door mevrouw G. Hoogedeure - Kieviet. Er waren 50 dames aan wezig. Na het zingen van enkele liederen uit psalm 136 volgden ge bed en schriftlezing. De medidatie sloot daarop aan. Ten bate van het NCVB onder wijsproject in Pakistan vond in de pauze een verloting plaats. Die le verde 115 gulden ofi. Daarna gin gen de dames aan de slag. Aan het eind van de avond hadden de meesten een exemplaar klaar of bijna klaar. De presidente sloot de avond af met psalm en dankge bed.De volgende bijeenkomst op 11 december is een koffiemaaltijd in kerstsfeer. Deze wordt gehou den in het Visnet. Het NCVB- koor onder leiding van D. Letzer zal medewerking verlenen. Advertentie I.M. Is het onderhoud van bermen niet eer, taak voor de natuurvereni ging? Die vraag kwam aan de or de tijdens een bijeenkomst van de natuurvereniging Tholen en het waterschap Tholen donderdag in het Koffiehuis. Voorzitter L. Sau- ter informeerde naar het bermbe heer van het waterschap. Een van de leden vertelde dat de bermen in West-Brabant in fasen worden ge maaid. Op die manier kan de ve getatie beter tot haar recht komen. Hoofd technische dienst J. A. Deesantwoordde dat de ber men in dat gebied veel breder zijn dan de Thoolse. Hij speelde de bal toe aan de natuurvereniging. "Als u zich inzet voor het behoud van wilgen door ze te snoeien, is het mischien ook mogelijk de ber men onder uw hoede te nemen." Hoewel alleen Dees als inleider stond aangekondigd waren ook adviseur waterbeheer H. Verkooy- en en milieutechnisch mede werkster L. Willemse M meegekomen. Dees zette de taken van het waterschap uiteen. Ver- kooyen vertelde iets over de taak van de begeleidingscommissie on derzoek waterbeheer. Mevrouw Willemse ging vooral in op het milieu-aspect en vertelde dat het gebruik van fosfaatvrije wasmid delen loont. Sinds 1984 pleegt het waterschap mechanisch onderhoud. Het is duurder maar daardoor worden er geen chemische middelen ge bruikt. Mevrouw Willemse bood het bestuur een exemplaar aan van haar werkstuk 'Onderzoek dijkvegetatie'. Diezelfe ochtend had ze dat ook gedaan aan de stuurgroep Oosterschelde. Als vervolg op deze avond bezochten de leden van de vereniging zater dagochtend de rioolwaterzuive ring in Sint-Maartensdijk. Technischambtenaar M. Klippel legde eerst aan de hand van teke ningen in het Polderhuis uit hoe een en ander werkt. Daarna be zocht men de zuivering onder lei ding van Klippel en A. Bolier. De bejaardensoos Tholen viert op vrijdag 29 november het 30-jarig bestaan. Dit feit wordt gevierd in de grote zaal van het bejaarden complex Ten Anker. De jubileum viering begint om 13.30 uur. De stand in de klaverjascompeti- tie van restaurant Zeeland:l B. Vonk 6106 punten, 2 K. Vonk 5048 ptn, 3 A. Luiks 4943 ptn, 4 P. Czeckawski 4879 ptn en 5 A. Aarnoudse 4679 ptn.Er is nog plaats voor nieuwe leden. 1. mevr. J. van Gink 4838 p., 2. C. Prince 4766 p., 3. A. Volwerk 4721 p., 4. K. Leydekkers 4692 p., 5. L. Hage 4630 p. Hengelsportvereniging De Pieter man viste zondag om de Truc kerstrofee. Eerst werd gevist bij Strijen vanaf de sportvissersboot Salamander 1 van C. Schot waar behoorlijk wat platvis werd ge vangen. Daarna werden bij Goris- hoek wijtingen gevangen. De prijsuitreiking vond plaats in het clubhuis De Tol. Winnaars: 1 W. van Elzakker 2450 punten, 2 A. Doornen 2375 ptn, 3 A. Papen 2260 ptn, 4 A. van Dijk 2000 ptn, 5 A. Minheere 1960 ptn, 6 C. Schot 1560 ptn, 7 P. Roovers 1050 ptn, 8 H. Kok 990 ptn, 9 O. Con tant 725 ptn, 10 J. van Elzakker 660 ptn. De grootste vis was van A. Minheere: 44 cm. Bij de dames was L. Spapen eerste. De pech- prijs ging naar mevrouw M. Kok. Zij gooide haar hengel wat al te letterlijk in het water en was daar mee ook haar molen kwijt. Van een vrachtwagen die in de Edisonweg geparkeerd stond, ble ken donderdagmorgen verstralers te zijn afgehaald. Chauffeur J.C.S. deed daarvan aangifte bij de politie. In de nacht van vrijdag op zater dag werd een ruit vernield van de BMW van A.J.R. De auto stond geparkeerd in de Kotterstraat. Bij een snelheidscontrole op de Postweg zijn donderdagmorgen negen automobilisten bekeurd. Zij reden tussen 95 en 104 km/u. Er werden 425 auto's gecon troleerd. Mevrouw W.J. de R. uit Poortvliet is maandagmiddag bekeurd, na dat ze op de Molenvlietsedijk het stopteken van twee verkeersbriga- diers negeerde. Hoewel op dat moment geen kinderen oversta ken, stonden de brigadiers mid den op de weg met hun 'spiegelei' omhoog. Mevrouw De R. reed echter gewoon door in haar auto. Diezelfde middag ontstond op de kruising Deltaweg/Slabbecoorn- weg lichte blikschade bij een aan rijding tussen een personenauto en een oplegger. R.J. reed in zijn auto op de Deltaweg. Van links kwam de oplegger, bestuurd door de Portugees M.M.D. Deze ver leende geen voorrang aan J., met een botsing als gevolg. Een groot deel van de eilandelijke Welfare-leidsters en -deelnemers kwam maandag voor een gezellige middag bijeen in Ten Anker. Er werden enkele rondjes bingo gespeeld en enkele dames lazen een gedicht voor. Onder het genot van een kopje koffie werd gezellig bijgepraat. Voor deze opzet was gekozen, omdat men eigenlijk niet zoveel zin meer had in een sinterklaasmiddag. Niettemin was er na afloop voor iedereen een presentje. Een deel van de aanwe zigen kwam voor het eerst in de nieuwbouw van het bejaardente huis. Vorig jaar moest men nog uitwijken naar de Oesterschelp. De leiding van het Welfarewerk hecht aan de onderlinge contac ten. Daarom is er naast een ont spanningsmiddag in de winter ook jaarlijks een reisje in de zomer. Geboorten: 17 okt. Cornelia Dirkje Jacoba dv A.J. van Houdt en M.J. Aarnoudse, 23 okt. Hen- drina dv A.J. Aarnoudse en M.D. Aarnoudse. Het circusgezelschap Rijn Trijn bezocht donderdagmiddag Die Heenetrechtschool. Elke groep werd door het duo uit het klaslo kaal opgehaald en naar de speel zaal gebracht. Begeleid door de vrolijke klanken van het circusor kest brachten wilde dieren, acro baten, jongleurs, het intelligente paardje Pony en de danseres Pe- troesjka met haar dansende beer tje Dolly het publiek in een cir cusstemming. Vele kinderen mochten bij de diverse optredens meespelen. Zaterdag 23 november komen Sint Nicolaas en zijn Pieten naar het dorp. Het Sint Nicolaascomité nodigt alle kinderen uit om 13.30 uur voor de Vossenkuil aanwezig te willen zijn. Samen met de mu ziekvereniging wordt een rond gang gemaakt door het dorp. Rond half drie wordt het bezoek van Sinterklaas in de Vossenkuil voortgezet. Voor de kinderen wordt een toneelstuk opgevoerd. De middag wordt omstreeks half vijf afgesloten. Zondagavond hield de Neder lands hervormde kerk een jeugd dienstmet het thema 'Zet eens een andere bril op'. Dominee Jac. Griffioen uit Klundert veroordeel de in zijn preek alle vooroordelen. Polyhymnia zong een viertal num mers waaronder een negro spiritual dat a cappella ten gehore werd gebracht. De schriftlezingen werden gedaan door Johan Droo- gers en Adriane van Poortvliet. De samenzang (er werd veel ge zongen in deze dienst) werd bege leid door J. Bos (orgel), P. Ridderhof en R. Vos (trompet). De volgende jeugddienst is op 23 februari. Uitslagen KOT A-team: P. Moerland-A. Brusselaars 2-0, A. van Wezel-H. van Daalen 0-2, P. Timmermans-J. van Daalen 2-0, W. Heijboer-A. Havermans 2-0, M. Goudzwaard-M. van Hees 2-0. Kortste partij (18 brt.), hoogste se rie (20 car.) en beste gemiddelde (4,67) W. Heijboer. KOT B-team: D. Vroegop-A. van Daalen 0-2, P. Vroegop-J. Kruf 0-2, J. Vaders-H. van Herpen 2-0, A. Zwegers-C. van Steenpaal 0-2, P. de Jager-A. Kruf 0-2, W. de Leeuw-M. Potappel 0-2. Hoogste serie (13 car.), kortste partij (16 brt.) en beste gemiddelde (2,43) M. Potappel. Treffers: J. Burgers-K. Hommel 4,60-10, C. Burgers-P. Hommel 9,45-10, H. Hommel-J. Etienne 10-6,33, L. van Wezel-J. Geuze 5,83-10, P. de Leeuw-D. van Driel 10-6,90. Kortste partij (19 brt.) en beste gemiddelde (3,32) K. Hom mel, hoogste serie (14 car.) P. Hommel. Hof van Holland (15 nov.): J. Hermans-J. Burgers 2-0, J. van Wezel-C. Boogaart 2-0, P. de Ronde-M. Vercammen 2-0, B. Kruize-J. de Koning 2-0, J. Bosters-J. van Daalen 2-0. Kortste partij (10 brt.) J. van Wezel. Uit slag 8 nov.: J. de Koning-A. Douw 2-0, C. Boogaart-J. Burgers 0-2, M. Vercammen-J. Hermans 0-2, J. van Daalen-P. de Ronde 2-0, J. Bosters-A. Douw 0-2, J. de Koning-J. van Wezel 0-2. Kortste partij (12 brt.) J. Burgers. De activiteitencommissie van v.v. Vosmeer organiseerde zaterdag de eerste van een serie van drie kaart avonden. Met 32 deelnemers viel de opkomst niet tegen. De uitslag bij het rikken: 1. mevr. P. Zeeman-v.d. Zande 212 p., 2. P. Havermans 202 p. en 3. W. Heij boer 201 p. Uitslag wippen: 1. S.J. de Koning 140 p., 2. A. Goedege- buure 135 p. en 3. H. Benjilali 129 P- De collecte voor het Diabetes fonds, die voor de tiende keer is gehouden, heeft ƒ678,65 opge bracht. Gevers en collectanten hartelijk dank daarvoor. Van 25 november tot 4 december houdt de middenstandsvereniging de jaarlijkse winkelactie. Bij de deelnemende winkeliers krijgt men bij besteding van vijf gulden een lot, dat in de bus bij de winkel van P.C. de Wilde gedeponeerd kan worden. Men dingt dan mee naar dagprijzen als boterletters, fruitmanden, levensmiddelen- en textielpakketten, kippen en bloembakjes. Op woensdagavond 4 december om kwart over negen worden in de Vossenkuil de hoofdprijzen getrokken. Te win nen zijn een fiets, cd-speler, gour- met/steengrillset, sjoelbak, accuboormachine, poppewagen en tafel voetbalspel. Op zaterdag 30 november bezoekt Sinterklaas met zijn Pieten de diverse winkels. Een onverlicht achtergelaten auto heeft maandagmorgen op de Oud-Vossemeersedijk voor een flinke chaos gezorgd. Twee andere auto's botsten erop en kwamen Donderdag, vrijdag en zaterdag 21, 22 en 23 november BIEFSTUK 250 gr.7.25 BIEFLAPPEN of ROSBIEF 500 gr.10.95 TARTAAR 5 halen4 betalen KIPFILET 100 gr.2.25 OLÉ 100 gr.1.90 PALINGWORST 100 gr.1.50 KIPZIGEUNERSALADE 100 gr.1.95 Maandag en dinsdag 25 en 26 november RIBLAPPEN 1 kg15.00 VERSE WORST 1 kg8.50 HAMBURGERS 5 halen4 betalen Woensdag 27 november GEHAKT met gratis kruiden 1 kg10.50 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg7.50 Advertentie I.M. naast de dijk terecht. Sint- Annalander M.C.P. kreeg - onder weg naar Tholen - motorpech in een flauwe bocht van de dijk (ter hoogte van de Betho). Hij liet zijn auto staan en ging te voet op zoek naar hulp. Om kwart voor zeven reed W.S. uit Sint-Philipsland te gen de achterkant van de auto aan en gleed van de dijk af. Ruim tien minuten later naderde J.J.A.P. uit Oud-Vossemeer. Hij remde om de auto te ontwijken, kwam in een slip en gleed eveneens van de dijk en kwam op het fietspad terecht. Twee van de drie auto's waren vol ledig vernield. Geboorten: 6 okt. Jan Julian zv J.G. Elenbaas en B.A. Theunisse, 21 okt. Jacobus Willem zv A.L. Hommel en W.J. Mosselman, 30 okt. Jannetje Maria dv J.J. Elen baas en E.M. Snoep, 31 okt. Mi- chiel zv S. Westdorp en J.C. van Beveren. Huwelijken: 11 okt. Leendert Cornelis Willem Vroegop (27) met Janna Pieternella Kloet (20), 17 okt. Pieter Johannis Pipping (25) met Helena Carolina van Dijke (23), 18 okt. Adriaan van Ast (24) met Jacoba Pieternella Kleppe (20), 25 okt. Roland Post (23) met Johanna Cornelia Dimphena Mol (22). Op dinsdag 26 november wordt er oud papier opgehaald voor de zending. Advertentie I.M. Straatmakersbedrijf C. W. van Haaften uit Stavenisse gaat in op dracht van de gemeente Tholen de Van de Bosstraat herbestraten. Met het karwei is een bedrag ge moeid van 48.585 gulden (inclu sief BTW van 7585,-). De vogelvereniging Vogelvreugd houdt volgende week de jaarlijkse tentoonstelling in de Wellevaete. Donderdag 28 november worden de vogels gekeurd. Vrijdag is de tentoonstelling voor het publiek geopend vanaf 19.00 uur, zaterdag vanaf 13.00 uur. De schooljeugd van Sint -Annaland is uitgenodigd om op vrijdag de vogels te komen bekijken. Aan het bezoek is een tekenwedstrijd verbonden. Er worden 340 vogels ingezonden, onder andere kanaries, (tropen en parkieten). De tentoonstelling wordt opgesierd met een volière. Middenstandsvereniging Activa houdt van 25 november t/m 4 de cember de jaarlijkse Sinterklaas actie. Bij de deelnemende winke liers ontvangt men bij besteding van elke vijf gulden een bon. Tien bonnen kunnen, in een witte enve loppe, worden gestopt in de bus bij firma Pleune. Op 4 december om vier uur trekt Sinterklaas in de Wellevaete de prijzen, onder an dere een Nintendo spel, compu- ter-electro en een jeugdency- clopedie. Die middag is er vanaf half drie een kinderprogramma met de clowns Robbie en Bukko. Zij be trekken de kinderen in hun spel, dat in het teken staat van Sinter klaas. Hun vaste organist zorgt voor de muzikale begeleiding, ook bij het arriveren van Sinterklaas om kwart voor vier. In de competitie van b.v. De Hoop kwam E. van Poortvliet er tegen L. Menheere niet aan te pas. Voor J. Mosselman was het een drama tische avond. De normaal sterk spelende biljarter werd door H. Weij Ier genadeloos onderuit ge haald. A. Weijler liet P. Quist geen moment in zijn spel komen en behaalde een gemakkelijke overwinning. De spannendste par tij, met een tot aan de finish even wichtig spelverloop, was die tussen G. Rijnberg en A. Jeroen- se. Laatstgenoemde trok uiteinde lijk de winst naar zich toe. R. Smits won gladjes van J. Keur. Uitslagen: L. Menheere-E. van Poortvliet 10-6,97, A. van Poortvliet-A. Jeroense 5,65-10, A. Weijler-P. Quist 10-3,88, J. Keur- R. Smits 5,66-10, J. Mosselman- H. Weijler 2,80-10, H. Keur-M. Elenbaas 10-5, G. Rijnberg-A. Je roense 8,33-10. Kortste partij (18 brt.)U. Menheere/H. Keur, hoog ste serie (10 car.) L. Menheere, beste gemiddelde (2,0) A. Je roense. Doordat de bestuurster schrok van een overstekend dier, beland de maandagavond een auto in de sloot bij het tunneltje in de Oude Zeedijk. Er was alleen materiële schade. J.B. Moerland en diaken E. Goe- degebuure zijn zaterdag gekozen als nieuwe ouderlingen van de Hervormde Gemeente in de vaca tures A.J. Duijzer en D. Quist, die beiden niet herkiesbaar waren. In de plaats van de niet herkiesbare J.G. Kats werd H.W. van Eenen- naam als diaken gekozen. Wan neer allen hun benoeming aannemen, dient er in plaats van Goedegebuure nog een nieuwe di aken gekozen te worden. Moer land is al eerder ouderling geweest. Zijn tegenkandidaat was diaken C. Scherpenisse, die min der stemmen kreeg. Dat gold ook voor diaken E. Overbeeke die de tegenkandidaat van Goedegebuu re was. Ouderling W.P. Goedegebuure en de diakenen E.W. Goedegebuure en W.E. Overbeeke, die alle drie herkiesbaar waren, zijn bij enkele kandidaatstelling herbenoemd. Aan de stemming zaterdagmiddag in de consistorie namen zoals ge bruikelijk alleen mannen deel. Een poging van vrouwelijke lid maten om hun stem uit te bren- gen, stuitte op bezwaren. In bijvoorbeeld Stavenisse gebeurt dat wel en volgens de Kerkorde is het ook toegestaan. WAM ui ii ff— weeKena- Geboorten: 7 okt. Willempje dv B. Dorst en M. den Braber, 27 okt. Naomi dv W. Vermaas en W.A. Duinhouwer. Overlijden: 5 okt. Maria van Driel-van de Sande (84). Huwelijk: 11 okt. Leendert van Haaften (25) met Maartje Ver schuur (22). De vrouwenvereniging Stavenisse houdt zaterdag de jaarlijkse ver koping, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Mbuma- zending en de stichting Adullam. Belangstellenden kunnen tussen half drie en vijf uur terecht in de zaal bij de kerk van de Oud- Geref. Gemeente aan de Pr. Bern- hardstraat. Rond drie uur zaterdagmiddag ar riveert Sinterklaas in de haven. Na aankomst maakt hij met zijn Pie ten een rondrit door het dorp. Aansluitend zijn alle kinderen welkom in De Stove. Vrijdagochtend trad het circusge zelschap Rijn Trijn op in De Schalm. In de gemeenschaps ruimte stelde Rijn zich eerst aan iedereen voor. Met zijn accordeon speelde hij voor circusorkest. Trijn was circusdirecteur. De kin deren mochten meespelen als paardjes of acrobaten. Trijn speel de als Petroesjka met haar dan sende beer. Rijn gromde als een echte, waar de kleuters met angsti ge gezichten naar keken. Daarna jongleerde het duo met fakkels. De kinderen mochten ze met zijn allen uitblazen. Tot slot zongen alle kinderen een liedje van Rijn, die hen begeleidde met de accor deon. De groepen 7 en 8 brachten een bezoek aan het ABN-kantoor te Bergen op Zoom. De heer J. M. Moerland van de vestiging in Sint- Maartensdijk gaf uitleg over het ontstaan van geld en wat er zo al lemaal op de bank gebeurt. Op een video werd getoond hoe een en ander op de bank werkt. Daar na mochten de leerlingen een te raden bedrag invullen dat in een glazen pot zat (met een pen van de bank). Daarna werd de groep gesplitst voor een rondleiding door het hele gebouw. Vooral de grote kluis oefende grote aantrek kingskracht uit op de leerlingen. Met de verjaardag van Marie Franken bereikten de drie Oud- Vossemeerse zusters Franken za terdag samen de 250 jaar. De 16 november 1906 geboren Ma- rie(rechts) is de oudste van de drie. In het midden Johanna Franken, die 25 december 1907 in Oud-Vossemeer geboren werd, maar nu in een klooster verblijft. Zij kon zaterdag wegens haar ge zondheid de verjaardag van zuster Marie niet bijwonen. Links de jongste zuster: Petronella Hommel-Franken, die 27 septem ber 1909 werd geboren. Geboorten: 5 okt. Johanna Maria dv J.J. van Dijke en A.M.C.E. van Schilt, 8 okt. Jan Cornelis zv P.W.J. Scherpenisse en F. Mus- sche, 25 okt. Johan Christoffel Mark zv Z.T. Tak en N.M. Lind- hout, 28 okt. Johanna dv C. van Haaften en W. van Dalen. Overlijden: 4 okt. Pieternella van Haaften-Quist (63), 13 okt. Adri aan Lindhout (77), 30 okt. Aar- noud Walhout (64). De klaverjasclub De Pendelaars speelde vrijdag een inhaal wedstrijd. Uitslagen: 1 J. van Gorsel 4952 punten, 2 P. Bazen 4902 ptn, 3 J. van Zetten 4751 ptn, 4 J. van de Werf 4654 ptn, 5 J. van den Hoek 4613 ptn, 6 J. van Splunter 4464 ptn, 7 J. Knuist 4426 ptn, 8 R. Waasdorp 4401 ptn, 9 C. Landa 4365 ptn, 10 H. Zwagemaker 4364 ptn, 11 W. Da ne 4235 ptn, 12 M. den Haan 4018 ptn, 13 J. Guiljam 3934 ptn, 14 A. Arts 3693 ptn. Tussenstand na 6 wedstrijden: 1 J. van Gorsel 29350 ptn, 2 H. Zwa gemaker 28732 ptn, 3 R. Waas dorp 28529 ptn, 4 J. van Zetten 28199 ptn, 5 J. Guiljam 27.661 ptn. Marsenprijs: 1 A. Aarts (8 stuks), 2 Mevr. Bronmans (7 stuks)3 R. Waasdorp, J. van den Hoek en P. Bazen (6 stuks) In tegenstelling tot wat vorige week stond vermeld vindt de kerstklaverjaswedstrijd plaats op vrijdag 20 december en niet op 20 november. 'Motorische vorming' was het on derwerp van de ouderavond van de Juliana van Stolberg/Benja- minschool. In gebouw Calvijn werd de talrijke aanwezigen voor de pauze een dia-klankbeeld over motorische vorming op school ge toond. Op die manier kregen de ouders een indruk van het werk in de groepen 1 en 2, de schrij flessen in de hogere groepen en het bezig zijn in de gymzaal. Leerlingen van groep 8 zorgden voor een muzi kaal intermezzo. Ze zongen ver schillende meerstemmige liederen en ook was er een blokfluitgroep. Na de pauze gaf directeur Egas een algemene inleiding over moto rische vorming. Hij benadrukte het belang van goede beweging, maar wees daarnaast op het ge vaar van te grote prestatiegericht heid bij sportactiviteiten. Juf Korevaar vertelde iets over bewe gingsvormen bij kleuters en liet zien, hoe daar al een begin wordt Zaterdag 23 en zondag 24 no vember Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. v.d. Bel)a dr. v.d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: dr. Van Doesburg, St. Philipsland, tel. 01677-2500 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP M. Augustijn, Bergen op Zoom, tel. 01640-41698 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 KRAAMZORG Homecare Zeeland, dag en nacht bereikb. tel. 01100-32924 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.30-10 u., Hoogstr. 12, Tho len, tel. 01660-2350. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIENTENVER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma t/m vr 12.30-14 u. ma, wo en vr.avond 19-21 u. Do 14-16 u. Tel. spreek uren 01640-55878, weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, gem.huis St. M'dijk, tel. 01666-8208 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 25/11 9-12 u. gemeentehuis St. Maartensdijk HOOGWATERSTANDEN Donderdag 21 november t/m vrij dag 29 november donderdag 21 2.27 - 14.47 vrijdag 22 3.15 - 15.27 zaterdag 23 3.57 - 16.17 zondag 24 4.37 - 16.57 maandag 25 5.27 - 17.47 dinsdag 26 6.12 - 18.37 woensdag 27 7.07 - 19.37 donderdag 28 8.02 - 20.37 vrijdag 29 8.57 - 21.42 do 28/11 16.21 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gratis). gemaakt met voorbereidend schrijven. Juf Van der Velde sloot daarbij aan met informatie over het voorbereidend schrijven in groep 3 en het aanleren van letters volgens de schrijfmethode. Het voortgezet schrijven werd toege licht door juf Meetsma. Zij sprak ondermeer over linkshandigheid en het schrijven met een vulpen. Tenslotte vertelde meester Wierin- ga het een en ander over bewe- gingsondeswijs, zoals wat er tijdens een les in de gymzaal ge daan kan worden. Na het beantwoorden van de gestelde vragen sloot directeur Egas de avond af. Deze was door voorzitter C.J. Knuist geopend met een meditatie over de gelijke nis van de zaaier. Oud-TSG leraar H. de Wit uit Sint-Maartensdijk was te gast bij de plattelandsvrouwen die woens dag bijeenkwamen in Haestinge. De Wit vertelde dat hij na zijn vervroegd uittreden als leraar aan de technische school, zijn voor naamste hobby had gemaakt van het koper slaan. Aan de hand van dia's gaf hij een nauwkeurige uit leg, hoe uit een stuk koper, door telkens verhitten en kloppen, een vaas ontstond. De leden bekeken met veel aandacht de werkstukken die De Wit had meegebracht: ver schillende modellen vazen en ke tels, van groot tot klein, schemerlampjes, versierd met ko peren eikenbladeren en eikels. Van 25 november t/m 21 decem ber organiseert middenstandsver eniging Smalstad de jaarlijkse winkelactie. Bij de deelnemers, die herkenbaar zijn aan een raambil jet, krijgt men bij besteding van een rijksdaalder een stempel op een kaart. Volle kaarten kunnen worden ingeleverd in de bus bij rijwielhandel Van Houdt. Er is een prijzenpakket van 4050 gul den, bestaande uit waardebonnen. Zondag 24 november THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk 18.30 u. ds. v.d. Kraan, Bles- kensgraaf HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk GEREF. KERK 10 u. drs. v.d. Hauw 17 u. ds. Visser CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. J.H. van Dijk GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND geen dienst R.K. KERK za 19 u. en zo 10.45 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Binnendijk, St. Annaland 18.30 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 u. ds. Visser, Bergen op Zoom 15 u. ds. Westerneng, St. Laurens CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. J.H. van Dijk 18.30 u. ds. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse, aangep. dienst voor verstand, gehandicapten 18 u. kand. De Koeijer, Stel lendam GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Born 18 u. ds. Hoek, Goedereede OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Rossem, Waarder HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. dhr. Schot, Middelburg 19 u. ds. De Goei OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst do 28/11 19.30 u. ds. Muilwijk, Dordrecht GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Budding, Elspeet GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas GEREF. KERK 10 en 14.30 u. dhr. v.d. Schee, Spijkenisse GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers 17 u. ds. Van de Pol, Dinteloord GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Jong, Dinteloord 15 u. ds. Van Vliet, Zevenbergen Op 4 december om half vijf trekt Sinterklaas de eerste prijzen: bon nen van 500, 250 en 100 gulden en dertig bonnen van 25 gulden. Op 21 december, eveneens om half vijf, verricht wethouder J. Ver- sluys de tweede trekking. Dan zijn er waardebonnen van 750, 300, 150 en vijftig van 25 gulden. De middenstandsvereniging heeft twee nieuwe A-leden gekregen: Verburgh Electronica en Van Leeuwen Lijstwerk. De verenigingen van de Hervorm de Gemeente organiseren op 30 november een zangavond in de Maartenskerk. In afwisseling met de zangvereniging Met Hart en Stem worden psalmen en geestelij ke liederen gezongen. Het koor staat onder leiding van C.A. Egas, het orgel wordt bespeeld door Le- né de Graaf en Erik Quist. De zangavond begint om zeven uur. In de biljartcompetitie van Smer- diek leed W. v.d. Hoeven zijn eer ste nederlaag, tegen J. v.d. Berg. C. van Gorsel herstelde zich, ten koste van M. Groos, van de neder laag van een week eerder. Uitsla^ gen: J. van Splunter-G. Geuze 10-7,75, J. op 't Hof-G. Rothwell 9,03-10, C. van Gorsel-M. Groos 10-5,61, J. v.d. Berg-W. v.d. Hoe ven 10-9,45, R. Bakker sr.-J. op 't Hof 10-9,35. Zaterdag werden drie inhaalpartijen gespeeld. A. Dane verloor twee keer. G. Roth well won opnieuw en blijft - on danks enige achterstand in partijen - ongeslagen. Uitslagen: A. Dane-G. Rothwell 9,06-10, G. Geuze-J. Thornton 10-3,91, A. Dane-K. Waasdorp 8,13-10. Kortste partij (20 brt.) C. van Gorsel/M. Groos, hoogste serie (9 ZIE VERDER PAG. 11 Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 2