THOLENDERWIJS Notaris koopt monument Brugstraat informatierubriek van de gemeente tholen SPREEKUUR B W MAANDAGAVOND VERGADERT DE GEMEENTERAAD LEVERING DRANKEN, KOFFIE, THEE, SUIKER ENZ. GEMEENTEHUIS 1992 RESERVERING INVALIDEN PARKEERPLAATS TE THOLEN VERGADERING COMMISSIE WELZIJN EN ONDERWIJS WAT LIGT TER INZAGE? KENNISGEVING VAN BEKEND MAKING ONTWERPBESCHIKKINGEN WIJZIGING VOORRANGSREGELING PARKEERTERREIN HAVEN TE SINT-MAARTENSDIJK Donderdag 14 november 1991 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 MAANDAG 18 NOVEMBER: HINDERWET: Auto Kar Lease B.V. Uw partner in Leasing VW Golf., vanaf 533,- ex VW Polo., vanaf 433,- ex Audi 80... vanaf 888,- ex offertes op aanvraag BEL: 01670-64250 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Op maandag 18 november a.s. komt de Thoolse gemeenteraad voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De ze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstel lende is van harte welkom om de discussies bij te wonen. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: Aanpassen ramingen begroting 1991 aan de werkelijke/de te ver wachten uitgaven en inkomsten; Het is de gewoonte zo tegen het eind van het dienstjaar, in dit geval 1991, de diverse ramingen aan te passen aan de werkelijke/de te ver wachten uitgaven en inkomsten. Een en ander heeft tot gevolg dat de post onvoorzien ad f 45.986,— met een bedrag van f 739.967,— kan worden verhoogd tot f 785.953,—. De belangrijkste reden hier voor is gelegen in het feit dat door het achterblijven (later dan gepland in uitvoering nemen) van kapitaalwerken een overschot is ontstaan aan vaste financieringsmiddelen; de tijdelijke overschotten zijn tegen een aantrekkelijke rente in deposito belegd waarvan de opbrengst op f 400.000,— wordt geraamd. Dat bedrag kan nog met f 64.295,— worden verhoogd, zijnde de ontvangen rente over de eigen financie ringsmiddelen (reserves). Een tweede niet minder belangrijke reden is een meeropbrengst van de algemene uitkering van f 468.116,— als gevolg van de compensatie voor de loon- en prijsontwikkeling en de decentralisatie van de bijzondere bijstand. De raad wordt voorgesteld in te stemmen met de desbetreffende wij ziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1991. Omtrent de besteding van het bedrag op de post onvoorzien zullen burgemeester en wethouders de raad binnenkort een voorstel doen. Verbetering openbare verlichting kern Poortvliet en vervanging licht masten in kernen Sint-Annaland, Scherpenisse en Stavenisse; In de lijst 'in uitvoering te nemen kapitaalwerken 1991' is opgenomen de uitvoering van het streefplan openbare verlichting Poortvliet. Het plan voorziet in het plaatsen van 20 stuks nieuwe lichtmasten, het veranderen c.q. verplaatsen van 16 lichtmasten en het verwijderen van 2 i.chtmasten. Deze werkzaamheden zullen worden uitgevoerd in de kern Poortvliet, te weten in: - de Hogedorpstraat; - het Hogedorp; - de Bernhardstraat (gedeeltelijk); - het Zuidplantsoen (gedeeltelijk); - de Zuidstraat; - de Paasdijkstraat (gedeeltelijk); - de Achterstraat (gedeeltelijk); - de Molenstraat (gedeeltelijk); - de Hogeweg; - de Tolweg (gedeeltelijk); - de Kruytenburgseweg; - de Lange Zandweg (gedeeltelijk). De werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd binnen het budget ge noemd in de lijst van in uitvoering te nemen werken. Tevens is het college voornemens 9 lichtmasten te vervangen die in een zeer slechte staat verkeren. Het betreft hier de volgende licht masten): - 6 te Sint-Annaland; - 2 te Stavenisse; 1 te Scherpenisse. De raad wordt gevraagd het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Verbetering herkenbaarheid secretariepersoneel; De herkenbaarheid van het secretariepersoneel voor de gaande en ko mende burger/vertegenwoordiger/willekeurige bezoeker van het ge meentehuis laat te wensen over. In het streven om in navolging van andere in de dienstverlenende sector werkzame bedrijven meer cliënt gericht te werk te gaan, hebben burgemeester en wethouders het voornemen over te gaan tot: a. het aanbrengen van naamborden van alle medewerkers aan de bui tenzijde van de desbetreffende werkkamer; b. het aanbrengen van bureau-naamborden voor leden van het colle ge, gemeentesecretaris, afdelingshoofden, bureauchefs en een aantal andere medewerkers met een zelfstandige werkruimte; c. het aanschaffen van badges voor onder andere baliemedewerkers. Voor de invulling van het bovenomschreven streven is een bedrag no dig van f 5.550,—. De raad wordt gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen ten laste van de post onvoorzien 1991. Verbetering gemeentelijke werkplaats te Scherpenisse; In november 1990 stelde de gemeenteraad een bedrag beschikbaar van f 152.000,— voor de aanleg van een riolering en wasplaats ten behoeve van de gemeentelijke werkplaats te Scherpenisse. De uitvoe ring van het werk vergt echter aanzienlijk meer kosten dan was voor zien als gevolg van een kostenstijging van 8%, het opnemen van een betonverharding en het herstraten en dichtstraten van de rioolsleuven. In het werk zijn de posten voor het baggeren van de sloten rondom de werkplaats als extra aan dit werk toegevoegd, omdat na de aanleg van het riool geen lozing op de sloten meer plaats zal vinden en na het baggeren de sloten als schoon aangemerkt dienen te worden en te blijven. De begroting van 1990 was gebaseerd op een globaal plan en als on derdeel van een totale herinrichting van de werkplaats en buitenter rein. Door nu een gedeelte van dit globale plan uit te voeren (de riolering en de wasplaats) dienen er extra kosten te worden gemaakt voor het opbreken en weer dichtstraten van de rioolsleuven. De raad wordt gevraagd een extra krediet ten laste van de reserve openbare werken ter beschikking te stellen. Vaststelling nieuwe verordening onroerend-goedbelastingen; In 1978 werden in de gemeente Tholen de onroerend- goedbelastingen ingevoerd. De verzendingen van de aanslagbiljetten en de invordering van die belastingen werd door de wetgever in han den gegeven van de rijksbelastingdienst. Per 1 januari 1992 dienen de taken op het gebied van de heffing en de invordering van de onroerend-goedbelastingen volledig door de gemeenten zelf te wor den uitgevoerd. Die taakoverdracht maakt dat ook de gemeente Tho len een aantal maatregelen dient te treffen op een 3-tal gebieden: op bestuurlijk gebied, in de heffingssfeer en in de invorderingssfeer. Bij de bestuurlijke maatregelen wordt allereerst gedacht aan aanpas sing c.q. vernieuwing van de verordening onroerend-goedbelastingen. Daarnaast wordt gedacht aan het eventueel combineren van de aan slagen onroerend-goedbelastingen met de aanslagen van de afvalstof fenheffing, hetgeen kostenbesparend is. Een dergelijke combinatie zal echter in 1992 nog niet mogelijk zijn, maar het samenvoegen van aan slagen zal in de toekomst zeker worden nagestreefd. In de heffings sfeer voorziet het college voorshands geen maatregelen. Onderkend wordt dat het zelf berekenen en verzenden van de aanslagen een ex tra inspanning vraagt. Een uitbreiding van het personeelsbestand op het bureau financiën c.a. is vooralsnog niet nodig. Het moge duidelijk zijn dat het zwaartepunt van de taakuitbreiding ligt in de invorderingssfeer. Door uitbreiding van de invorderingstaken ont staat behoefte aan extra deurwaarderscapaciteit. Op dit moment wordt met de gemeente Sint-Philipsland en het waterschap Tholen de mogelijkheid onderzocht in deze de krachten te bundelen. Indien die samenwerking gestalte krijgt zal zij niet beperkt blijven tot het gebied van de dwanginvordering, maar zal zij tevens omvatten de taxatie van de waarde in het economisch verkeer van de binnen het grondgebied gelegen onroerende zaken. In de loop van 1992 zal het college met concrete voorstellen komen. Thans wordt de raad voorgesteld een nieuwe verordening onroerend- goedbelastingen vast te stellen. Afwijzen subsidieverzoek van ANBO Tholen ten behoeve van de oprichting van een regionaal ANBO-bestuur; De plaatselijke ANBO afdelingen in de gemeente Tholen hebben het verzoek gedaan tot het verkrijgen van subsidie. Ofschoon de leden van de ANBO een bijdrage betalen acht men zich niet in staat om de beoogde regionalisering van de diverse afdelingen zelf te bekostigen. Met de regionalisering wordt bedoeld dat naast de bestaande bestu ren een regionaal bestuur wordt gevormd dat jaarlijks een aantal ma len bijeenkomt, waarbij overleg wordt gevoerd over mogelijke knelpunten in het ouderenbeleid. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat instemmen met het verzoek tot gevolg heeft dat doublures zullen ontstaan met de werk zaamheden die tot het taakgebied van de Stichting Welzijn voor Oude ren behoren. Daar reeds aan die stichting subsidie wordt verstrekt wordt de raad voorgesteld het verzoek van de gezamenlijke ANBO-besturen af te wijzen. Aankoop Kaaistraat 9 en Westzeedijk 1 te Scherpenisse; Met de erven W. Keur is onlangs overeenstemming bereikt over de aankoop van de schuur Kaaistraat 9 en de woning Westzeedijk 1 te Scherpenisse. Deze aankoop is opgenomen in de urgentielijst verwer vingen ten laste van het stads- en dorpsvernieuwingsbudget 1991. De na de sloop van deze kwalitatief slechte opstallen vrijkomende grond kan, nadat een aantal andere opstallen aan de Westzee- dijk/Kaaistraat is aangekocht, worden aangewend voor de terugbouw van enkele woningen. De raad wordt voorgesteld tot aankoop over te gaan. Verkoop Brugstraat 16 te Tholen; Per 1 augustus j.l. is het gebruik van het pand Brugstraat 16 te Tholen door de Christelijke school voor voortgezet speciaal onderwijs beëin digd. De heer mr. J. Schot uit Tholen is bereid dit beschermde rijksmonument tegen taxatieprijs te kopen en het pand ingrijpend te restaureren. Daarna zal het monument weer een woonfunctie krijgen. De raad wordt voorgesteld het pand Brugstraat 16 te verkopen. Verlenen opdracht voor het opstellen van een gemeentelijk werkplan t.b.v. de uitvoering van het Nationaal Milieubeleidsplan en het op stellen van een regionaal werkplan; Het Nationaal Milieubeleidsplan en het Nationaal Milieubeleidsplan plus NMP blijken consequenties te hebben voor nagenoeg alle on derdelen van het bekende gemeentelijk milieubeleid: vergunningverle ning en handhaving (Hinderwet c.a.), afvalbeleid, riolering, enzovoort. Daarnaast liggen in de beleidssectoren ruimtelijke ordening, volkshuis vesting en verkeer concrete mogelijkheden voor het realiseren van mi lieudoelstellingen. Om de doelstellingen van het NMP te bereiken is het van belang dat alle gemeenten hun milieubeleid verbreden en intensiveren. In dit geheel vormt Tholen samen met de gemeenten op Zuid- Beveland een regio. Intussen is een Kaderplan van aanpak opgesteld waarin is aangegeven welke gevolgen het NMP heeft voor het ge meentelijk beleid. De grondslag voor de activiteiten van de milieusector kan de gemeen te vastleggen in een door de raad vast te stellen werkplan met een meerjarige looptijd. Voor de uitvoering van de werkplannen (gemeen telijk en regionaal) wordt door het ministerie van VROM geld beschik baar gesteld. In gezamenlijk overleg met de regiogemeenten is aan DHV Milieu Infrastructuur B.V. offerte gevraagd voor de begeleiding en totstandko ming van de werkplannen. De raad wordt gevraagd voor het opstellen van de werkplannen door DHV een krediet beschikbaar te stellen. Vaststelling ruimtelijke ontwikkelingsschets Tholen (R.O.S.); In augustus 1990 stelde de gemeenteraad geld beschikbaar voor het samenstellen van een ruimtelijke ontwikkelingsschets (R.O.S.) voor de kern Tholen. De behoefte aan een dergelijke samenhangende studie openbaarde zich), omdat de capaciteit in de huidige uitbreidingsplannen ziender ogen terugliep. Binnen een termijn van 5 a 7 jaar zullen de uitbrei dingsplannen Buitenzorg volledig zijn gerealiseerd en hoe dan verder? In de opgestelde schets is naast de economische uitvoerbaarheid ook rekening gehouden met aspecten als infrastructuur, verkeersveilig heid, milieu en landschap. In overleg met de commissie ruimtelijke or dening en na de gebruikelijke inspraakprocedure stellen burgemeester en wethouders de raad thans voor in te stemmen met de verschillen de locaties en programma-onderdelen: - voor woningbouw aanwijzen de locaties Stadszicht en Buitenzorg VI; - voor bos aanwijzen de locatie c.q. zone Luchtenburg; - voor bedrijfsontwikkeling aanwijzen de locatie Welgelegen. In verband met de Dankdag van woensdag 20 november a.s. worden het huisvuil en de bedrijfscontainers volgende week aan de hand van een gewijzigd schema opgehaald. Dit schema luidt als volgt: Maandag 18 november: Tholen-stad Buitenroute Oost Dinsdag 19 november: Tholen Molenvliet (voorheen Dalempolder) Poortvliet, Stavenisse en Scherpenisse Buitenroute West Donderdag 21 november: Sint-Annaland Vrijdag 22 november: Sint-Maartensdijk en Oud-Vossemeer. Houdt u rekening met bovenstaande wijzigingen en zet het huisvuil tij dig (vóór 8.00 uur) aan de rand van het trottoir. Het aanbieden van huisvuil reeds vanaf de avond voorafgaande aan de feitelijke ophaal dag is verboden en strafbaar. Het gemeentebestuur van Tholen stelt de gelegenheid open in te schrijven voor de levering van koffie, thee, suiker, dranken (ook alco holische) enz., voor het gemeentehuis voor het jaar 1992. Inschrijvingsbiljetten, waarop per produkt bij benadering de te leveren hoeveelheid op jaarbasis is vermeld, zijn verkrijgbaar bij het bureau in terne zaken ter gemeentesecretarie (telefoon 01666 - 8325). leder kwartaal dient op afroep ongeveer 1/4 gedeelte te worden afgeleverd. Alleen belangstellenden binnen de gemeente Tholen kunnen voor de ze leveranties inschrijven. De inschrijvingsbiljetten dienen uiterlijk vrijdag 22 november 1991 te zijn ingeleverd. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten een invaliden-parkeerplaats te reserveren ten behoeve van mej. F.H. Dek ker. De reservering vindt plaats ter hoogte van het perceel Mossellaan 24 te Tholen. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende binnen 30 dagen na he den beroep instellen bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's-Gravenhage. Het te betalen griffierecht bedraagt f 150,—, welk bedrag zal worden te ruggestort indien bezwaarde in het gelijk wordt gesteld. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 18 november 1991 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders P. van Schet sen, ing. J. van der Jagt en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. Op maandag 18 november a.s., aanvang 15.45 uur, komt de commis sie welzijn en onderwijs voor een vergadering bijeen in het gemeente huis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: Subsidieverzoek vereniging Wereldwinkel Tholen; Voorstel tot het sluiten van een convenant sociale vernieuwing; Toekomstige ontwikkeling kinderopvang. Genoemde drie agendapunten stonden eveneens op de agenda van de commissie sociaal cultureel werk die op woensdag 13 november bijeen kwam. In de rubriek 'Tholenderwijs' van donderdag 7 novem ber zijn deze agendapunten uitgebreid toegelicht. Kortheidshalve ver wijzen wij u naar die rubriek. Een ander agendapunt betreft: Subsidiëring samenwerking Thoolse Scholengemeenschap en school voor voortgezet speciaal onderwijs 'De Burcht' gedurende een perio de van 4 jaar; De directeuren van de Thoolse Scholengemeenschap (TSG) en de school voor voortgezet speciaal onderwijs (v.s.o.) 'De Burcht' hebben een verzoek ingediend om een financiële bijdrage voor de continuering van de samenwerking tussen beide scholen. In 1982 startte een vorm van samenwerking tussen beide scholen via het zogenaamde symbiose-onderwijs. In dat kader volgen leerlingen van de v.s.o.-afdeling praktijklessen bij een school voor L.B.O. (lager be roepsonderwijs), in dit geval de TSG. De leerlingen volgen die lessen in groepsverband in aanwezigheid van de eigen leerkracht. In 1989 is er wijziging in die opzet gekomen in die zin dat vanaf augustus van dat jaar v.s.o.-leerlingen zelfstandig naar de TSG gaan en voor bepaal de lessen in de reguliere L.B.O.-groep terecht komen. Hierdoor ont stond voor de leerlingen van de v.s.o.-afdeling tevens de mogelijkheid deelcertificaten van het L.B.O.-diploma te behalen. Deze activiteiten vonden plaats binnen de reguliere formatie van beide scholen. Beide scholen hebben geprobeerd deze vorm van samenwer king via een projectplan bij het ministerie voor bekostiging in aanmer king te brengen. Dit verzoek is echter afgewezen. De argumenten daarvoor waren: - er waren geen financiële middelen; - het paste - nog - niet in het rijksbeleid; - moeilijke integratie tussen lbo-vso; - de geringe omvang van het project. Aangezien de scholen bij het ministerie achter het net hebben gevist en zij de voortgang van het project van groot belang achten, verzoe ken de directeuren thans de gemeente deze kosten voor haar rekening te nemen. De jaarlijkse kosten worden nu geraamd op f 18.000,—. In een eerder stadium was er sprake van een hoger bedrag, doch over leg met de beide directeuren heeft geleid tot dit lagere bedrag. Door de leerlingen van de v.s.o.-afdeling één der deelcertificaten te la ten behalen tracht men de uitgangspositie (het verkrijgen van een plaats op de arbeidsmarkt) te verbeteren. Het teloorgaan van de sa menwerking tussen v.s.o. en de TSG ervaart het college als een groot verlies voor met name de leerlingen van de v.s.o. Momenteel volgen 9 leerlingen de lessen aan de school voor voort gezet speciaal onderwijs, waarvan er 5 in aanmerking komen voor een deelcertificaat. Van de bijdrage van f 18.000,— kunnen de 5 leerlin gen gedurende één jaar de lessen volgen voor het behalen van een deelcertificaat. De leerlingen zullen gedurende 4 jaren deze opleiding moeten blijven volgen. Benadrukt moet dan ook worden dat de bekostiging van het project niet tot één jaar beperkt kan worden, aangezien in deze termijn de leerlingen geen kwalificaties kunnen behalen. De bekostiging moet dan ook voor langere tijd gewaarborgd worden, dat wil zeggen voor in ieder geval vier jaar. Binnen die termijn is nog niet te verwachten dat het ministerie de integratie tussen het v.s.o. en LBO gerealiseerd zal hebben. De verwachting is dat men over enkele jaren pas een aan zet gaat geven aan deze integratie. Burgemeester en wethouders zijn voorstander van de voortzetting van de samenwerking en zijn dan ook voornemens de gemeenteraad een voorstel te doen het samenwerkingsproject voor een periode van 4 jaar te bekostigen met een bijdrage van maximaal f 18.000,— per jaar. De commissie wordt om advies gevraagd. Verzoek om vergunning ingevolge de Monumentenwet Er is een aanvraag om vergunning ingediend door de heer J.L.J. van den Berge, Oud-Vossemeersedijk 4 4e Oud- Vossemeer voor het bouwen van een kantine op het perceel kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie N, nummer 196, plaatselijk gemerkt Oud-Vossemeersedijk 4. Het betreft een verzoek om vergunning volgens artikel 11 van de Monumentenwet. Dit verzoek ligt van 15 november 1991 tot en met 28 novem ber 1991 ter inzage ter gemeentesecretarie te Sint- Maartensdijk, afdeling gemeentelijke ontwikkeling. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders van Tholen. Sint-Maartensdijk, 14 november 1991 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Vorige week werd in deze rubriek een publicatie opgenomen onder een verkeerd gestelde 'kop'. Reden waarom onderstaan de publicatie, thans met een correcte aanhef wordt herhaald, waarbij de termijn van ter inzage legging is aangepast. 1e planverandering 'Buitenzorg lil' (Tholen) De burgemeester van Tholen maakt bekend, dat met ingang van 15 november 1991 gedurende één maand ter gemeente secretarie van Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inza ge zal liggen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 8 oktober 1991, nummer 650/128, dir. II RO, waarbij goed keuring is onthouden aan de mede ter inzage liggende eerste planverandering van het bestemmingsplan 'Buitenzorg III' (Tholen). Gedurende bovengenoemde termijn kan beroep worden in gesteld bij de Kroon door: a. hen, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeente raad als Gedeputeerde Staten hebben gewend; b. hen, die zich tijdig tot Gedeputeerde Staten hebben ge wend en bezwaren hebben tegen de wijzigingen die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht; c. een ieder die bezwaren heeft tegen onthouding van goed keuring aan gedeelten van het bestemmingsplan. De beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en kunnen worden ingediend bij de afdeling van de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Postbus 20019 te 's-Gravenhage. Zij, die reeds een beroepschrift hebben ingediend, dienen dit opnieuw bij de Kroon te herhalen. Sint-Maartensdijk, 14 november 1991 De burgemeester van Tholen, H.A. van der Munnik. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 24, tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder opleg ging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op de aanvragen om een vergunning inge volge de Hinderwet van: a. gebr. C. en P. Hage, Molenweg 46 te Scherpenisse voor het oprich ten en in werking hebben van een landbouw- en loonbedrijf gele gen aan de Molenweg 46 en 27a te Scherpenisse; b. metaalbewerkingsbedrijf M.J. van den Hoven, Slabbecoornweg 38 te Tholen voor het oprichten en in werking hebben van een me taalbewerkingsbedrijf aan de Slabbecoornweg 38 te Tholen. De ontwerpbeschikkingen, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 15 november 1991 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de ge meente Tholen te Sint-Maartensdijk van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 tot 20.30 uur in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint- Maartensdijk. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde schriftelijke be zwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerpbeschikkingen. De gene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te werden aan ons college. De ingekomen bezwaarschriften worden me de ter inzage gelegd. 14 november 1991 Burgemeester en wethouders van Tholen Zeer recent zijn er aanpassingen getroffen aan het parkeerterrein op de Haven te Sint-Maartensdijk, in die zin dat ter plaatse van de in-/uit- ritten verhoogde in-/uitritconstructies zijn aangebracht. Vanuit het oogpunt verkeer heeft dit tot gevolg dat er niet langer spra ke is van wegen van gelijke waarde, zoals voorheen. Het verkeer dat thans het parkeerterrein verlaat zal in alle gevallen voorrang moeten verlenen aan het verkeer dat zich op de wegen bevindt die langs het parkeerterrein lopen. Deze voorrangsregeling geldt overigens bij alle (woon-)erven en erf achtige constructies. De gemeenteraad beslist maanda gavond over de verkoop van het monumentale pand Brugstraat 16 in Tholen aan notaris mr. J. Schot. Het pand is bij velen be kend als distributiekantoor, vere nigingsgebouw en tot 1 augustus van dit jaar als schoolgebouw voor de Burcht, de chr.school voor voortgezet speciaal onder wijs. Na verhuizing van de leerlin gen naar de Veste aan het Schuttershof kwam het pand vrij. In april had de notaris de gemeen te al van zijn belangstelling laten blijken en uit de onderhandelin gen bleek, dat mr. Schot bereid is het beschermde rijksmonument tegen de taxatieprijs van de vrije verkoopwaarde te kopen. Hij is van plan het pand ingrijpend te restaureren, waarna het monu ment weer een woonfunctie zal krijgen. De raadscommissie onroerende zaken heeft een positief advies uitgebracht en maandagavond hakt de gemeenteraad de knoop door. De tuin van het notariskantoor aan de Hoogstraat grenst aan de tuin van het pand Brugstraat 16. "Ze vormen een eenheid", zegt de notaris desgevraagd. "Buurmans grond is maar één keer te koop en het is zonde dat zo'n pand verpau- Het monumentale pand aan de Brugstraat in Tholen met op de achtergrond het stadhuis in de Hoogstraat. pert. Daarnaast is het parkeren in de binnenstad een probleem. Je moet grond hebben, wil het nota riskantoor kunnen blijven functi oneren. Naast het verenigingsgebouw heeft de be- jaardensoos gestaan en dat terrein is nog bestraat. Daar kunnen we parkeermogelijkheden scheppen met een aangepaste afsluiting naar de Brugstraat." Voor de restauratie moet hij nog een plan laten maken, waarna dat in etappes zal worden uitgevoerd. "Op deze manier blijft het pand voor Tholen behouden." De nota ris benadrukt dat alleen monu menten die als zakenpand gebruikt worden goed onderhou den kunnen worden gezien de ho ge kosten. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 5