VISSER Plaatselijk nieuws JUWELIER MIREILLE GESLOTEN Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 14 november 1991 Zondag intrede kandidaat De Buck Parkeren en bos Kinderatelier in 't Kreatiekje Zaterdag 16 november Aan de kinderen van Tholen Sint-Nicolaasactie Kerkemiddag in Ichtuskerk Videobeelden Moskou en Roemenië Verstralers weg Klaverjassen M Oud- Vossemeer Promotie tamboers Jeugddienst Voorlichtingsavond Biljarten Bouw garage Nieuwe bezorger Botsing Kerstkaarten maken Sint- Annaland Auto's beschadigd Woord en Daad Creatieve avond drukbezocht Keur verslaat Mosselman HAASKARBONADE 1 kg14.50 RIBKARB0NADE 1 kg13.50 KIPFILET 500 gr.7.75 ACHTERHAM 100 gr.2.25 KATENSPEK 100 gr.1.60 SNIJW0RST 100 gr.1.50 EISALADE 150 gr.2.25 BAMIHAPPEN 5 stuks2.50 ST00FLAPPEN 1 kg15.00 HACHEEVLEES 400 gr.5.00 RUNDERVINKEN 5 halen4 betalen GEHAKT met gratis kruiden 500 gr.5.25 Woensdag 20 november wegens Dankdag gesloten Dit alles bij uw Thoolse slagers j. Geilings, Tholen c- klager, Sint-Annaland j. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer Sint- Maartensdijk Biljarten Plattelandsvrouwen over analfabetisme Intocht Sinterklaas Klaverjassen Lampionoptocht later Auto's botsen Brommer weg Scherpenisse Trottoir Langeweg GRIEPVACCINATIE Patiënten dr. Padt maandag 18 november 19.00 uur aan de praktijk Langeweg 42 Bijna 7 mille voor Waakt en Bidt Verkoop woning en schuur Weinig vis Zondag nieuwe predikant GRIEPVACCINATIE Donderdag 21 november om 19.00 uur aan de praktijk De Eevliet naar circus Biljarten Van Moorsel beste Knorhaan Verkoping Sint- Philipsland De Makreel Intocht Sinterklaas BETAALBARE HAARMODE ■ViPSMCN MIIIANDA Tevens verhuur zonnebank Dammen Uitwisselingsconcert DAG EN NACHT Kandidaat Pieter Jan de Buck doet zondagmorgen om tien uur intrede in de Gereformeerde Kerk aan de Doelweg. De bevestiging gebeurt door ds. Sjouke Bruining uit Middelharnis. In februari 1990 stipte raadslid P. van Belzen de parkeerproblemen bij diverse kerken aan en sinds dien had hij er weinig meer van gehoord. Maandagavond infor meerde hij er nog maar eens naar in de commissie ruimtelijke orde ning. De burgemeester verwees hem naar wethouder J. van der Jagt die over verkeerszaken gaat. De burgemeester nam verder ken nis van opmerkingen van raadslid J.L. van Gorsel over de toekomsti ge ontwikkelingsschets en uitbrei dingsmogelijkheden. Hij zei problemen te hebben met de grootte en de plaats van het ge plande bos, dat Van Gorsel het liefst in plan Buitenzorg VI aan gelegd zag worden. Op de bovenverdieping van 't Kreatiekje in de Brugstraat heerst al enkele woensdagmiddagen gro te bedrijvigheid. De dames Telder- man, Rens en Deurloo hebben het initiatief genomen om ook de jeugd tot creativiteit te inspireren en dat is wonderwej geslaagd. El ke week wordt er door de dames en de 14 kinderen een ander mate riaal en een andere techniek bij de kop gepakt. Het leuke is dat in de periode van 14.00 tot 15.30 uur iets wordt gemaakt, wat mee naar huis mag worden genomen. De eerste keer werd er met rubber ge werkt, toen was het fimoklei en daarna een pop of eend van pa pierlint. De minimumleeftijd voor de kinderen is ongeveer 8 jaar. Ge zien de reacties ligt het in de be doeling om in januari weer met een korte cursus te beginnen voor de jeugd. Maar ook de ouders hebben al gevraagd naar een soortgelijke kortdurende cursus vertelt Veroni Rens. Samen met Adrienne Deurloo is ze druk bezig om alles in goede banen te leiden. Als het onderwerp erg bewerkelijk is en de dames bang zijn dat de kinderen het resultaat niet binnen de tijd af kunnen krijgen, wordt er door hen alvast huiswerk ge maakt. Beneden in de winkel gaat Ine Telderman druk door met het adviseren van klanten die geïnte resseerd zijn in de vele lapjes. Ine is, na een wat voorzichtige aan loopperiode, tevreden met haar handvaardigheid winkeltje. En thousiast vertelt ze over haar nieu we idee: een kinderverjaardag in het atelier. De mogelijkheid bestaat dat kinderen vanaf groep 5 van de basisschool, zo'n creatie ve middag houden samen met hun vriendinnen. De keren dat er een verjaardag was, is het bijzonder leuk geweest. De moeders kunnen natuurlijk meekomen, en aan het eind van de middag voelen ze zich allemaal een beetje jarig. Ze heb ben dan immers zelf een leuk ca deautje gemaakt. Ine Telderman is telefonisch bereikbaar onder 4217 of 4794. Advertentie I.M. Even een briefje van de Hoofdpiet uit een ver land. Want wat is er aan de hand? Pedro laat weten dat de Sint in aantocht is. Met een boot vol presentjes dat is niet mis. Zaterdag 23 november komt Sint naar hier, de kinderen van Tholen ontvan gen hem vast weer met plezier. Om twee uur wordt de Sint in Tholen verwacht. Ook de Pieten zijn er bij, wat had je dan gedacht. Komen jullie allemaal Sint een handje geven? Later kunnen jullie in Meulvliet nog meer beleven. Met een kindershow en een ver rassing nadien, hopen Sint en zijn Pieten jullie al lemaal weer te zien. Hoofdpiet Pedro. Maandag gaat de Sint- Nicolaasaktie van de onderne mersvereniging van start. De actie loop tot 5 december. Er zijn 2 trekkingen; de eerste op vrijdaga vond 29 november om 20.00 uur in de hal van het stadhuis, terwijl de 2e trekking plaats vindt op donderdagmiddag 5 december om 17.00 uur. Beide keren is de hoofdprijs f 1000,- in waardebon nen. De prijzen zijn te bezichtigen in de showroom van garage Bal aan de Eendrachtsweg. Sint-Nicolaas arriveert 23 novem ber om 14.00 uur en zal aan de ha ven worden ontvangen door muziekvereniging Concordia die het buitenlandse gezelschap daar na naar de kiosk op de Markt zal brengen, waar men wordt ontvan gen door de burgemeester. In Meulvliet is er om 16.00 uur een kindermiddag, die georgani seerd wordt door muziekvereni ging Concordia met medewerking van de ondernemersvereniging. De koopavonden in verband met Sint Nicolaas zullen zijn op 28 en 29 november, alsmede op 3 en 4 december. Op 30 november zijn de winkels tot 16.00 uur open en op 5 december tot 17.00 uur. De kerkemiddag van de z.w.o.- commissie (zending en wereld oriëntatie) van de Gereformeerde kerk kan geslaagd worden ge noemd. De middag die in het te ken stond van "Vrede en Gerechtigheid" werd afgesloten met een vesperdienst, waarin de voorzitter van de commissie, B. 't Hart, voorging. De tekst van de dienst uit Jacobus 3 stond ook in het teken van deze middag. Het publiek kon in de kerk genieten van een aantal muzikale bijdra gen. Er draaide een videofilm in de consistorie, terwijl in het Vis- net stands waren ingericht. Ook deze deelnemers waren tevreden over de belangstelling. Tonja Bo- luit van de stichting Goed Werk kon enkele donateurs inschrijven voor de te stichten wereldwinkel in Tholen. In het Visnet aan de Hofstraat is er morgen een videoavond over Moskou en Roemenië. De familie Meertens doet verslag over een werkvakantie in de Russische hoofdstad. Daar werkten ze in een gaarkeuken, waar arme en vaak oude Moskovieten kwamen eten. Verder zijn er beelden over het be zoek aan een kindertehuis, be zienswaardigheden en over de coup die tijdens hun verblijf plaatsvond. De familie Wesdorp verhaalt over zijn reis in Roemenië, waar hulp goederen (voedsel, kleding enz.) werden verspreid. Er zijn beelden van de gezinnen die ze bezochten en van het land, waar ze geduren de een week met een caravan doorheen trokken. Beide projecten hebben te maken met de stichting Dorkas, een christelijke organisatie die zich in zet voor gewetensvervolgden en voor mensen die, om wat voor re den dan ook, niet in hun levens onderhoud kunnen voorzien. De familie Wesdorp heeft, op 'Bloemhof' bij Poortvliet, een de pot van Dorkas. Zij verzamelen voedsel, kleding, speelgoed enz. Van een vrachtauto, die in de Edi- sonweg geparkeerd stond, bleken maandag twee verstralers verdwe nen te zijn. A.P. deed bij de poli tie aangifte van deze diefstal. En bij de woning van G.B. in de Garnalenstraat was donderdag een herenfiets verdwenen. De wit groene Giant mountain-bike had een waarde van duizend gulden. De klaverjaswedstrijd van Hof van Holland is gewonnen door mevrouw M. Leydekkers met 5427 punten. Tweede was W. Schot met 5260 p., 3. mevr. J. van Gink 5151 p., 4. C. Prince 4943 p. en 5. W. v.d. Berge 4929 p. Overigens sloop er vorige week een fout in de uit slag. Toen won namelijk niet me vrouw Leydekkers-Schot, maar haar echtgenoot C. Schot. De tamboers van muziekvereni ging OVM promoveren naar de tweede divisie. Tijdens een KNF- concours, zaterdag in Heinkens- zand, behaalden ze een eerste prijs met 82 punten. Onder lei ding van S. v.d. Boom werden de nummers Contrast Variations en Happy View uitgevoerd. De majorettes, die eveneens in de derde divisie uitkwamen, kwamen net iets tekort voor een tweede prijs. Hun show op mechanische muziek leverde 78,88 punten op. Het korps stond onder leiding van mevrouw M. Scheepers. Zondagavond wordt in de kerk van de Hervormde Gemeente de laatste jeugddienst van het jaar gehouden. Ds. Jac. Griffioen uit Klundert zal spreken over het the ma 'Zet eens een ander bril op'. Het jeugdkoor Polyhymnia zal onder leiding van Hannie Droogers- Vogel een viertal liede ren zingen. De collecte is bestemd voor evangelisatie onder kinderen in Antwerpen. De bijeenkomst begint om 19.00 uur. Dinsdagavond hebben vele ouders de voorlichtingsavond van de Die Heenetrechtschool bezocht. In een tijdsbestek van tweemaal drie kwartier werd door alle leerkrach ten in het groepslokaal uitleg ge geven over de leerstof en het werken in groepen. Interessant was de voorlichting voor de ouders die kinderen heb ben of krijgen in de groepen 1 en 2. In deze groepen wordt niet ge werkt met een 'boeken-methode', toch wordt elke dag de kinderen een vastgesteld programma aan geboden. Spelend leren is het uit gangspunt. Na het inleidende praatje mochten de aanwezige ouders onder deskundige leiding met de diverse materialen aan de slag. In de groepen 3 tot en met 8 lag de nadruk meer op het hoe en waarom van de in gebruik zijnde taal en rekenmethoden. Vragen als: "Waarom leerden we dit vroe ger anders/" en "Hoe wordt mijn kind dat aangeleerd?" of "Waar om moet mijn kind dat weten/" waren de uitgangspunten. Na af loop konden ouders en leerkrach ten terugzien op een heel geslaagde avond. Uitslagen de Treffers: P. de Leeuw-L. van Wezel 8,4-10, K. Hommel-B. den Hollander 6,66-10, J. Geuze-J. Etienne 10-7,66, H. Hommel-P. Hommel 9,86-10, D. van Driel-C. Burgers 7,81-10. Kortste partij (19 brt.) B. den Hollander, hoogste serie (14 car.) K. Hommel en beste gemid delde (2,39) H. Hommel. KOT B-team: D. Vroegop-P. Vroe- gop 2-0, H. van Herpen-A. Zwe- gers 2-0, M. Potappel-P. de Jager 0-2, A. van Daalen-A. Kruf 2-0. P. de Jager is kampioen geworden van de eerste periode. Hoogste se rie (11 car.), kortste partij (18 brt.) en beste gemiddelde (2,66) H. van Herpen. De heer W. Roos wil aan de Coentjesweg een garage bouwen, maar dat is in strijd met het bestemmingsplan. Het betreffen de stuk grond heeft namelijk de bestemming 'landbouw'. B. en w. vragen de gemeenteraad om het bestemmingsplan te wijzigen, zo dat de bouw mogelijk wordt. Maandagavond neemt de raad een besluit. De familie Geerts is de nieuwe be zorger van de Eendrachtbode in Oud-Vossemeer. vanaf heden heb ben zij die taak overgenomen van de familie De Jager. Voortaan kunt u adreswijzigingen aan de familie Geerts doorgeven. Ook kunt u in de Burgemeester Ver- sluysstraat 9 uw advertenties op geven voor dinsdagmiddag twee De politie is nog op zoek naar de autobestuurder, die vrijdag op de hoek Vogelsangsedijk/ Veer- straat/ Kalisbuurt tegen de auto van K.R. uit Sint-Annaland aan reed. R. stopte op de dijk achter een auto, die plots achteruit kwam en tegen hem aanreed. Daarbij werd het linker voorspatbord ge deukt. De onbekende automobi list ging er vervolgens vandoor. Voor de Algemene Vrouwenbond verzorgde mevrouw Hoogedeure uit Tholen een avond over het zelf maken van kerstkaarten. Zeven tien dames slaagden erin, na te hebben zitten prutsen met stro, om mooie creaties te ver vaardigen. In de Weststraat ontstond zater dagmiddag materiële schade bij een aanrijding tussen twee auto's. J.B. wilde vanuit de Ring linksaf de Weststraat inrijden. Hij week uit omdat van die kant een auto naderde, raakte bij die manoeuvre de macht over het stuur kwijt en reed met zijn achterkant tegen de geparkeerde auto van J.S. De opbrengst van de collecte, die de stichting Woord en Daad on langs hield tijdens de zangavond in de Ned. hervormde kerk is 1185,50. Dit geld komt ten goede aan een ziekenhuis in Guatemala. De creatieve avond van de Platte landsvrouwen trok dermate veel belangstelling, dat maandag werd uitgeweken naar een grotere zaal. Onder leiding van dhr. en mevr. Van den Broek werden doosjes be plakt met stof. Iedereen ging met een zelfgemaakt doosje naar huis. Buiten de eigen leden waren er ook gasten, die door presidente mevrouw De Wilde werden opge roepen om lid te worden. De kerstavond van de Plattelands vrouwen is vastgesteld op 17 de cember. In de kortste partij van de avond bezorgde J. Keur zijn tegenstan der J. Mosselman de eerste neder laag in de biljartcompetitie van De Hoop. Door het tussentijds wegvallen van D. Bult kon de als eerste op de wachtlijst staande A. Jeroense alsnog mee gaan doen met de competitie. Hij was succes vol, want K. Smits werd aan de ze gekar gebonden. L. Menheere speelde een beste partij tegen H. Keur en datzelfde gold voor A. van Poortvliet die M. Elenbaas achter zich liet. Een bijzonder wisselvallige wedstrijd was die Donderdag, vrijdag en zaterdag 14, 15 en 16 nov. Maandag en dinsdag 18 en 19 november Advertentie I.M. tussen G. Rijnberg en R. Smits. Waar Rijnberg in 2 beurten 22 ca ramboles scoorde, had hij in to taal toch nog 29 beurten nodig om de winst binnen te halen. T. van Poortvliet - P. Quist 9.84-10, A. Weijler - E. van Poort vliet 9.56-10, A. Jeroense - K. Smits 10-8.69, J. Mosselman - J. Keur 8.40-10, G. Rijnberg - R. Smits 10-7.86, L. Menheere - H. Keur 10-7.86, A. van Poortvliet - M. Elenbaas 10-9. Kortste partij: J. Keur 21 beurten. Hoogste serie: G. Rijnberg 14 ca ramboles. Beste gemiddelde: A. Jeroense en G. Rijnberg 1.7. r. - Bij biljartvereniging Smerdiek werden 6 partijen gespeeld voor de competitie. Lijstaanvoerder W. v.d. Hoeven bracht de als tweede geklasseerde C. van Gorsel een zware nederlaag toe, waardoor hij zijn positie nog verbeterde. Bak ker senior won overtuigend van junior en J. van Splunter won in een veel te lange partij in 41 beur ten van J. v.d. Berg. A. Dane - G. Geuze 5,11-10, C. van Gorsel - W. v.d. Hoeven 4,18-10, R. Bakker jr. - R. Bakker sr. 2,59-10, J. van Splunter - J. v.d. Berg 10-9,44, A. Dane - W. v.d. Hoeven 7,44-10, G. Rothwell - G. Geuze 10-4,75. Kortste partij: C. van Gorsel - W- v.d. Hoeven 19 beurten. Hoogste serie: G. Geuze 7 caramboles. Hoogste gemiddelde: W. v.d. Hoe ven 1,94. Stand: 1. W. v.d. Hoeven 70 uit 7, 2. J. van Splunter 56,99 uit 6, 3. C. van Gorsel 53,01 uit 6, 4, J. v.d. Berg 51,66 uit 6, 5. R. Bakker sr. 46,85 uit 6. Woensdag spraken de Plattelands vrouwen tijdens de koffieochtend in Haestinge over analfabetisme. Mevrouw de Jong, lerares bij het R.E.C., en vijf van haar leerlin gen, waren als gasten aanwezig. In een voortreffelijke inleiding, gaf mevrouw De Jong uitleg over de problemen van het analfabe tisme. In Nederland zijn er ten minste 100.000 volwassenen en op Tholen tenminste 200, die de Ne derlandse taal niet kunnen lezen of schrijven, of daar zeer veel moeite mee hebben. Dat betreft zowel jongeren als ouderen. Op enthousiaste wijze demonstreerde zij voor welke problemen de Ne derlandse taal deze mensen dage lijks stelt. Drempelvrees, angst en schaamte vormen voor hen vaak de grootste belemmering om het lezen en schrijven beter te gaan le ren. Velen hebben inmiddels bij het R.E.C. met succes een cursus Nederlands afgesloten. De cur sisten die bij de koffieochtend aanwezig waren, moesten als op dracht een verslag van de bijeen komst maken. Zaterdag 23 november wordt Sint- Nicolaas en zijn gevolg verwacht in de Smalstad. Om 15.15 uur wordt het gezelschap en muziek vereniging Euterpe opgewacht bij de Groenedijk/Plevierlaan. Via Westpoort, Keethil, Zuidsingel, Parallelweg, Radda Barnenstraat, Oostsingel, Bloemenlaan, Hoge- weg, H. Dunantstraat, Ooster- scheldestraat en de ds. de Bresstraat gaat men naar de Markt. Om 16.00 uur vindt daar de officiële ontvangst plaats voor het gemeentehuis. Daarna ver trekt het gezelschap naar Haestin ge, waar de muziekvereniging enkele sinterklaasliedjes zal spe len. Alle kinderen tot 9 jaar kun nen daar ook Sinterklaas een hand geven, of hem een tekening aanbieden. Dit jaar zal er geen ar tiest optreden. Alle kinderen krij gen een verrassingszakje uitgereikt, wat beschikbaar is gesteld door de middenstandsver eniging. Omstreeks 17.00 uur zal het programma afgelopen zijn. M. van Bloppoel heeft de vrijdag gespeelde competitiewedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars gewonnen. Hij behaalde 5457 punten. 2. H. Zwagemaker 4979, 3. J. Guiljam 4831, 4. A. Arts 4731, 5. J. van Splunter 4705, 6. P. Bazen 4696, 7. J. v.d. Hoek 4609, 8. J. van Zetten 4588, 9. J. van Gorsel 4573, 10. L. Kampman 4493, 11. Mw. Bronmans 4282, 12. C. Landa 4253, 13. P. van Blop poel 4221, 14. J. Knuist 4185, 15. M. den Haan 4027, 16. J. v.d. Werf 3847, 17. Mw. Franke 3579. De kerstwedstrijd wordt gehou den op vrijdag 20 november. De lampionoptocht die maandag ter gelegenheid van Sint Maarten zou plaatsvinden, is uitgesteld. Stormachtig weer en regen deed het bestuur van het evenementen comité Smalstad besluiten de op tocht af te gelasten. De meeste kinderen waren op school op de hoogte gebracht van het besluit, maar toch was een aantal kinde ren 's avonds naar Sint Maartens- hof gekomen vanwaar de stoet achter muziekvereniging Euterpe zou vertrekken. Mogelijk wordt de lampionoptocht gehouden op zaterdag 30 november. Het is nog niet zeker of de muziek dan van de partij is. Op de Westvest raakten zaterdag middag drie auto's beschadigd bij een aanrijding. M.B. reed daar en wilde een geparkeerde auto passe ren. Daarbij zag hij te laat de te gemoetkomende M.S. Als gevolg daarvan botste B. eerst tegen de geparkeerde auto, eigendom van H. van A. uit Steenbergen, en ver volgens raakte hij met de achter kant ook de auto van S. Zondag kwam M.J.H. uit Stave nisse met zijn auto in een sloot langs de Provincialeweg terecht. Door een plotselinge hagelbui raakte H. in een slip. Hij kwam er zonder kleerscheuren af, maar de auto werd beschadigd. Mevrouw H. v.d. S. uit Poortvliet zette haar bromfiets maandag avond om zeven uur afgesloten neer bij de Rehobothkerk aan de Westvest. Toen ze een uurtje later terugkwam, bleek de Honda MT echter verdwenen te zijn. De da ders zijn onbekend. Wanneer de Langeweg herstraat wordt, komt er een trottoir. Bur gemeester Van der Munnik deelde dat maandagavond mee in de raadscommissie ruimtelijke orde ning tijdens een gesprek over lint bebouwing. Raadslid K.A. Heijboer wees daarbij op de wens van de bewoners voor een trottoir. Volgens de burgemeester blijft dat bij vrijstaande bebouwing zoals aan de Langeweg vaak achterwe ge, maar bij de eerstvolgende her bestrating wordt dat bekeken. Advertentie I.M. De verkoping, die vrouwenvereni ging Waakt en Bidt (Gereformeer de Gemeente) donderdag organiseerde heeft 6.724,- op gebracht. De opbrengst is bestemd voor diverse goede doelen. De ver koping werd geopend door ds. J. Beens en gesloten door ouderling Rijstenbil jr. Iedereen was zeer te vreden over het verloop van de verkoping en de opbrengst. B.en W. hebben met de erven W. Keur overeenstemming bereikt om de schuur Kaaistraat 9 en de wo ning Westzeedijk 1 aan te kopen. Deze aankopen zijn opgenomen in de urgentielijst verwervingen en komt ten laste van het stadsver nieuwingsbudget 1991. De na sloop van deze kwalitatief slechte opstallen vrijkomende grond kan, nadat een aantal opstallen aan de Westzeedijk/Kaaistraat is aange kocht, worden aangewend voor woningbouw. De 31 vissers van h.s.v. De Zee baars hebben zaterdag tijdens zeer slechte weersomstandigheden niet best gevangen. Men kon slechts slecht 5 bovenmaatse botten op de dijk bij de Van Haaftenpolder krijgen. De eerste plaats was voor D. Tichem die met 2 bovenmaatse botten 1420 punten wist te beha len. Hij ving bovendien de groot ste vis van het seizoen: een bot van 830 gram. Hij versloeg daar mee S. Brooshoofd, die lange tijd met een bot van 805 gram het klassement aanvoerde. De verdere prijswinnaars waren: L. Poot met 540 punten, 3. Mevr. G. v.d. Werff met 460 punten, 4. G. Koppenhol met 395 punten. De volgende en tevens laatste be kerwedstrijd van het seizoen wordt gehouden op zaterdag 23 november a.s. van 13.30 uur tot 16.30 uur aan de Van Haaften polder. De Gereformeerde Kerk aan het Zuidplantsoen krijgt zondag een nieuwe predikant. Om half drie doet de 's morgens in Tholen be vestigde ds. P.J. de Buck intrede. In de dienst gaat ook ds. S. Brui ning uit Middelharnis voor. Advertentie LM. De leerlingen van de openbare ba sisschool de Eevliet hebben maan dagmiddag in 't Ouwe Raed'uus een voorstelling van het circus Rijn en Trijn bijgewoond. Rijn schudde alle kinderen in de gang de hand. Begeleid door vrolijke klanken van het circusorkest brachten wilde dieren, acrobaten, alsmede Petroesjka en haar dan sende beertje de kinderen in een echte circusstemming. Leuk was 'bovendien dat de leerïingen meel NDF konden spelen. De kinderen wa ren dolenthousiast over deze voorstelling. Elke derde maandag van de maand, dus nu 18 november, haalt voetbalvereniging S.P.S. oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Uitslagen biljartvereniging Tol- rust: L. Bijl - H. Anthonisse 7.78-10, A. Burgers - A. Schot 10-6.21, W. Bijl - J.K. Elenbaas 4.55-10, J. Tol - G. Tol 10-9.6, J. Elenbaas - K. Lisseveld 10-7.04, W. Bijl - K. Lisseveld 10-3.33. Kortste partij: 15 beurten J.K. Elenbaas. Beste gemiddelde 3,44 en hoogste serie 12 van W. Bijl. Frans van Moorsel heeft zaterdag de zeste wedstrijd van h.s.v. De Knorhaan gewonnen. Door het slechte weer waren er bij Den En gel slechts 10 deelnemers. Van Moorsel werd winnaar door een schol van 36 centimeter op de kant te halen. 2e. Rien Konings met 33,5 cm. en 3. Henk Vane met 19 cm. Na deze laatste wedstrijd worden tijdens de jaarvergadering op 29 november de eerste kampi oenen gehuldigd. Deze bijeen komst vindt plaats in cafe 't Centrum. Op donderdag 21 november vindt in het verenigingsgebouw van de Hervormde Gemeente een verko ping plaats van 14.00 tot 16.30 en van 18.30 tot 20.00 uur. Lingerie, nachtkleding, textiel en cadeau-artikelen zullen onder meer te koop worden aangebo den. De opbrengst komt ten goede aan de stichting Adullam (gehan dicaptenzorg). Zaterdag 16 en zondag 17 novem ber Woensdag 20 november Dankdag Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400 wo dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. v.d. Bel): dr. Noteboom, St. Annaland, tel. 01665-2400 wo dr. Noteboom, St. Annaland, tel. 01665-2400 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 wo dr. De Groot, Nieuw- Vossemeer, tel. 01676-2545 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP M. van Willigenburg, Halsteren, tel. 01641-3576 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.30-10 u., Hoogstr. 12, Tho len, tel. 01660-2350. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Vértrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma t/m vr 12.30-14 u. ma, wo en vr.avond 19-21 u. Do 14-16 u. Tel. spreeku ren 01640-55878, weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 1ROPVANG Coördinatrice M. Francke, gem.huis St. M'dijk, tel. 01666-8208 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 14 november t/m vrij dag 22 november donderdag 14 7.47 - 20.32 vrijdag 15 8.42 - 21.37 zaterdag 16 10.02 - 22.57 zondag 17 11.22 maandag 18 0.02 - 12.22 dinsdag 19 1.02 - 13.17 woensdag 20 1.47 - 14.02 donderdag 21 2.27 - 14.47 vrijdag 22 3.12 - 15.27 do 14/11 15.01 EK do 21/11 23.56 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor gecorrigeerde getijverwach tingen bel 06-91122353 (niet gratis). De competitiewedstrijd van h.s.v. De Makreel leverde zaterdag slechts vier winnaars op. 1. A. Verwijs Jzn. 710 punten, 2. A.M. den Braber 415 p, 3. T. Geu ze 345 p, 4. Johan van Moort 150 P- De volgende wedstrijd voor het kampioenschap is op 23 novem ber van 13.30 tot 16.30 uur in de Van Haaftenpolder. Sinterklaas en Zwarte Piet vergeten ook dit jaar Sint- Philipsland niet. Op 23 november bij de haven om half vier, maken groot en klein plezier. Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Want de muziek en de drumband staan ook paraat aan de wa terkant. Nadat hij in de koets is getreden, wordt hij door het dorp gereden. De muziek voorop, dat is simpel, gaat het naar de Wimpel. Om dat feest mee te maken, maak je grote kansen, als je even langs gaat bij Jansen, daar krijgt men dan een kaart, waarmee men naar binnen gaat. O ja, en vergeet dit niet, maak allemaal een tekening voor Sint en Piet. De strijd in de damcompetitie van DSVF ligt nog geheel open. A. Slager won zijn partij tegen J. Joppe, die met een mooie stand op het bord in de fout ging. J. den Braber schakelde met zijn beken de sterke opening W. Drenth al vrij snel uit en behaalde zijn twee de overwinning. J. Noorthoek moest, net als vorig seizoen, een punt afstaan aan L. v.d. Velde. J. Suurland deed er alles aan om J. v.d. Velde te verslaan. Zijn pogin gen om Van de Velde uit zijn con centratie te halen faalden echter. Na steen-winst behaalde Van de Velde de overwinning. In de grote zaal van dorpshuis de Wimpel zal zaterdag 23 november een uitwisselingsconcert plaats vinden van de muziekverenigin gen Concordia o.l.v. René Bogaart en Accelerando uit St.Annaland ZIE VERDER PAG. 18 Zondag 17 november Woensdag 20 november Dankdag THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Emaus 18.30 u. kand. Janse, Middelburg wo 9.30 en 19 u. ds. Van Dijk HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk wo 19 u. ds. Balk GEREF. KERK 10 u. ds. Bruining, Middelharnis, bevestiging en intrede ds. De Buck 17 u. drs. Baas wo 10 u. drs. Schneider 19 u. ds. Kessiers CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard wo 10 u. ds. Boogaard 18.30 u. ds. Tanis GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst wo 10 en 19 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. dhr. Peters, Alphen a.d. Rijn R.K. KERK za 19 u. en zo 10.45 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder 19 u. ds. Griffioen, Klundert; jeugddienst wo 10 u. ds. Snijder 19 u. ds. Noordhof, 's- Gravenpolder GEREF. KERK 10 u. ds. Verheul, Sleeuwijk 18.30 u. ds. Griffioen, Klundert; jeugddienst wo 10 u. ds. Moolenaar, Ulven- hout 19 u. ds. Noordhof, 's- Gravenpolder CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Boogaard wo 10 u. ds. Boogaard 14.30 en 18.30 u. ds. Tanis GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17 u. Gezinsmis en zo 9.30 u. H. Mis vr 15/11 19 u. bisschop Ernst, H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Gorsel, Schoonho ven 18 u. ds. Groenendijk, Dussen wo 10 u. ds. Meeuse 18 u. kand. Van Binnendijk GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst wo 9.30, 14 en 18 ds. Van Stuij- venberg GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst wo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van de Pol, Dinteloord 18 u. ds. Bom wo 10 u. ds. Heikoop, Vreeswijk; jubileum 19 u. ds. Born OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Muil wijk, Dordrecht SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon wo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.A.) en 19 u. ds. De Goei wo 19 u. ds. De Goei OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst wo 9.30, 14 en 18.30 u. ds. v.d. Meer, Krimpen a.d. IJssel GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst wo 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer do 14/11 19 u. ds. Van Bergen Bra venboer, Bijbellezing wo 9.30 en 19 u. ds. Van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens 14 u. leesdienst wo 9.30, 14 en 18.30 u. ds. Beens POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas wo 10 en 19 u. ds. Egas GEREF. KERK 10 u. dhr. v.d. Laan, Kruiningen 14.30 u. ds. Bruining, Middelhar nis; bevestiging en intrede ds. De Buck wo 10 u. ds. Koorneef, Hoo- gerheide 19 u. ds. Schneider, Raams- donkveer GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Vene- ma, Elspeet SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Codeé, Stellendam 17 u. ds. Lammers wo 9.30 en 19 u. ds. Lammers GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst wo 9.30, 14.30 en 18 u. ds. Karens, Opheusden OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. v.d. Meer, Wekerom ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Siderius, Oosterhout 15 u. ds. Van Pijkeren, Breda wo 19 u. ds. Griffioen Klundert Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 2