Koploper WC gevloerd door bluf en inzet van Noad '67 Luxe voor 95 gulden contributie bij tennisclub Sint-Annaland Wim van Dijke wint Schipholloop weer P Officiële ingebruikneming verlichting op drie banen AVC verslaat de koploper Eerste nederlaag Halsterse ploeg na eenentwintig wedstrijden Zaterdag topper Thol.Boys-VVC om periodetitel Smash verliest van koploper Emergo tweede Donderdag 14 november 1991 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Noad '67 uit St.Philipsland zorgde zaterdag voor de sensatie in het door de regen beperkte programma. Koploper in de derde klas WC werd met 2-1 geklopt na een boeiend en aantrekkelijk duel. Man van de wed strijd werd, met twee treffers, Kees van Tiggele. Tho- lense Boys profiteerde, met een gelijkspel tegen Kapelle, maar half van de misstap van de ambitieuze ploeg uit Halsteren. Noad weerbestendig Trefzeker Topscorer Voetbat programma Voetbal uitslagen Knvb voetbal WHS deelt punten Tholense Boys koploper Smerdiek verliest van koploper Verlies Thol.Boys 2 SPS zit in dal Winst WHS 3 "Wat een luxe kunnen we onze leden aanbieden voor 95 gulden contributie", zei voorzitter C. van Dijke vrijdagavond in de kantine van de tennisclub St. An naland. "Drie tennisbanen met verlichting en dat alles zonder vreemd geld gerealiseerd. We hebben zelfs nog geld in kas", aldus een tevreden voorzitter bij de offi ciële ingebruikneming van de lichtinstallatie. Zelfwerkzaamheid Kantine Thoolse veteraan krijgt uitnodiging voor WK Bevestiging talent Atletiek -Vl Tafeltennis Thoolse titel Korfbal Voor Noad waren de herfststor men en de regen zeer welkom voor de confrontatie met WC '68 uit Halsteren. Het veld in St.Philips land was loodzwaar, wat duidelijk in het voordeel was van de thuisploeg. De werklust en de to meloze inzet waren immers de be langrijkste wapens om de zonder meer uitstekende individuele voet balkwaliteiten van de elf uit Halsteren (en omstreken) aan banden te leggen. De ploeg maak te op een formidabele wijze ge bruik van de middelen waarover het beschikt. Het team van Jan Verreijen trok zich niets aan van de reputatie, die WC in de derde klas heeft. Niet met terughoudend Slechts vijf treffers werden zaterdag gemaakt, waardoor er weinig veran dert aan de kop van het Eendrachtbode-topscorerklassement. Arie Suarez scoorde zijn vierde doel punt, Kees van Tiggele bracht met twee doelpunten zijn totaal op drie. Erwin de Nijs tekende zijn tweede treffer aan en Hassan Eljilali (Tholen- se Boys) trof voor het eerst doel. Lijstaanvoerder blijft Adrie Smits met zes doelpunten. Zaterdag 16 november Thol.Boys-VVC(Duyzer) Yerseke 2-WHS 2(Froma) K'vangers 4-Smerdiek 5 Smerdiek 2-Noad 2(beker) Smerdiek-Krabbendijke(vr.) Stavenisse 3-Smerdiek 3(vr.) Smerdiek 4-Stavenisse 2(vr.) Zondag 17 november Vosmeer-FC Bergen(Broere) Vosmeer 4-NVS 5 RSV-Vosmeer d.(beker) Vosmeer 3-HSC 3(vr.) uur 14.30 14.30 14.00 14.30 12.30 13.00 12.30 uur 14.30 11.30 10.00 11.00 Derde kl. KNVB: Noad-VVC 2-1, WHS-Zwaluwe 1-1, Tholense Boys- Kapelle 2-2. Vierde kl.: SSV-SPS 1-0, Zuilichem- Smerdiek 1-0. 1\veede kl. res.: WHS 2-Serooskerke 2 0-3. Derde kl. res.: Bevelanders 2-Tholense Boys 2 2-1, Arnemuiden 3-WHS 3 1-3. Vriendschappelijk: Nw.Borgvliet- Vosmeer 1-1. De afdeling Noord-Brabant laste zo wel zaterdag als zondag het competi- ieprogramma af. Zaterdagmiddag om half drie speelt Tholense Boys een thuis wedstrijd tegen WC. Dit duel werd eerder afgelast wegens de droogte. Beide teams voeren de ranglijst aan in de derde klas. Het duel heeft echter een extra lading, doordat in deze rechtstreekse con frontatie gestreden wordt om de eerste periodetitel. Tholense Boys heeft daarop de grootste kans. Een gelijkspel is voor het team van trainer Ad Voermans al vol doende. "Wij gaan voor een ge lijkspel," aldus de Roosendaalse trainer. Het vorige treffen werd met een 5-4 eindstand een waar spektakel. Trainer Rokven meent Tholense Boys door en door te kennen. "Tholense Boys heeft geen geheimen voor ons. De paren staan nu al vast. Een uitslag als vorig jaar is ondenkbaar," meent Rokven. Leon van Elzakker en Erik van Elzakker spelen tegen de club waar hun vader voorzitter van is. "Erwin de Nijs en Jan Groenewegen zullen moeten be wijzen, dat ze aan het begin van dit seizoen voor de juiste club hebben gekozen," meent Voer mans. Vanaf half vier zendt radio Sloth rechtstreeks flitsen uit van deze wedstrijd en maakt een nabe schouwing op de derby. De uit zending is te beluisteren op de FM 106.5 MHz en via de kabel op de 89.9 MHz. Blessures zaalsporten. Op 27 en 28 no vember worden gratis cursusavonden 'Voorkoming van blessures bij zaalsporten' georganiseerd. Op 27 no vember komen in de Stenge te Hein- kenszand volleybal, basketbal en handbal aan de orde. Een dag later staat korfbal centraal in de kantine van korfbalvereniging Swift te Mid delburg. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de Zeeuwse Sportraad. spel, maar met aanvallend spel werd WC in toom gehouden. Een juiste tactiek tegen de Brabanders, die juist in de verdediging kwets baar zijn. Dat bleek al in het duel tegen WHS en moet trainer Piet Rokven zeker na het duel tegen de Sint-Philipslanders aan het den ken zetten. Met veel bluf en nog meer inzet werd WC in de eerste helft te kijk gezet. Bij rust had Noad gezien het spelbeeld al dubbel en dwars een voorsprong verdiend, maar het doelpunt bleef uit. Na een kwartier kreeg Joop Quist een uit stekende mogelijkheid, maar zijn schot ging net voorlangs. WC had in deze fase niets in de pap te brokken. Een door Jaap van Ou denaarde doorgekopte bal beland de voor de voeten van Frans Stols, die zijn schot door een verdediger gekeerd zag. Noad hield de Halsterse ploeg onder druk en hoefde verdedigend nauwelijks op te treden. Frans Stols zag van deze verrassende ontwikkeling wel de humor in en maakte voortdurend grappen met zijn medespelers en plaatste opmerkingen tegen de voorhoedespelers van WC. Waaronder dorpsgenoot Ard Beurkens, die in de eerste helft nauwelijks aan de bak kwam. In de tweede helft probeerde WC meer druk uit te oefenen op de thuisploeg, waardoor de snelle spitsen Leo Zuidweg en Kees van Tiggele kansen kregen om via de counter toe te slaan. In de twin tigste minuut scoorde Van Tiggele de verdiende openingstreffer voor Noad. Het publiek leefde volop mee en steunde de thuisploeg. Na ruim een half uur liet Kees van Tiggele de doelman opnieuw kansloos achter en leek de winst veilig te zijn. Uit een corner van Ard Beurkens scoorde Bram Hage echter 2-1 met een kopbal. In de zeer spannende slotfase kwamen beide teams niet meer tot scoren en ging de verdiende winst naar Noad. "Een bittere teleurstelling", was de eerste reactie van trainer Rok ven direct na de wedstrijd. "Wij hebben qua voetbal de beste ploeg. Maar een goed team zon der inzet is een zeer matige ploeg. WC heeft het duidelijk af laten weten. De instelling bij Noad was 100 beter", aldus de trainer van WC. Het was voor de Halsterse ploeg de eerste nederlaag na 21 wedstrijden. Derdeklasser WHS kwam voor ei gen publiek tegen het laag geklas seerde Zwaluwe niet verder dan een puntendeling. De St.Annalan- ders kwamen al in de derde mi nuut op voorsprong door een doelpunt van Arie Suarez. Het zou, naar later bleek, de enige treffer zijn voor WHS. Zoals Sua rez ook al in de twee voorafgaan de duels de produktie van de spaarzame doelpunten alleen voor zijn rekening nam. Daarente gen heeft William Vroegop sinds het eerste competitieduel niet meer gescoord. Door blessures kon trainer Moer land niet beschikken over Rien Fase en Kees Westdorp, wat een behoorlijke aderlating betekende voor het middenveld van WHS. Na de snelle 1-0 bleef WHS op het slechte veld de betere ploeg. Op slag van rust scoorden de Braban ders echter de gelijkmaker. Op de rechterkant rukte een speler van Zwaluwe sterk op en zijn voorzet werd door één van de twee vrijstaande spelers doeltreffend afgerond. Voor de tweede helft kwamen Pe ter Saarloos en Jan Willem Mos selman in het veld voor William Vroegop en Henk Vermaas. Een speler van Zwaluwe kreeg een boeking na het onderuit halen van Dick Saarloos. De door Danny Vroegop genomen vrije trap was te zacht en zodoende een gemak kelijke prooi voor de keeper. Het duel was zeker na rust van een laag niveau met weinig spektakel. WHS kreeg nog een doelkans na een mooi opgezette combinatie tussen Arie Suarez en Danny Vroegop, maar het schot ging naast. De bezoekers kregen in de slotfase een goede mogelijkheid op de winst, toen doelman Jaap Verhoef al was gepasseerd. De bal kon echter van de doellijn worden gered, waarmee WHS het punt veilig stelde. In het programmaboekje van Tholense Boys, dat de bezoekers voor de wedstrijd tegen Kapelle kregen, hoopten de samenstellers dat er met een slechte traditie ge broken zou worden. In de laatste drie thuisduels ging immers twee keer de winst naar Kapelle en werd er één keer gelijk gespeeld. Tholense Boys slaagde er echter Tholense Boys 7 5 2 0 VVC'68 8 5 2 1 NOAD'67 9 3 4 2 WHS 9 3 3 3 Kapelle 8 2 4 2 PTTBreda 9 2 4 3 Tern.Boys 7 3 13 Dinteloord 8 15 2 Nieuwland 8 2 3 3 Oostkapelle 9 2 3 4 Zwaluwe 9 2 3 4 AZVV 9 14 4 Stand eerste periode: VVC'68 TholenseBoys WHS 's-H.Arendskerke SSV'65 Veere Zaamslag SPS Rillandia GPC Kruiningen Dauwendaele Colpl.Boys Wemeldinge Meeuwen 9 7 0 2 8 6 11 8 5 2 1 8 4 2 2 9 3 4 2 7 2 3 2 8 15 2 8 2 3 3 8 2 2 4 9 2 2 5 7 12 4 9 10 8 14 26- 9 13 21- 8 12 12- 3 10 14- 8 8- 6 12-11 10-16 9-16 10-13 11-17 8-16 11-29 Smerdiek leed tegen Zuilichem een 1-0 nederlaag. In de beginfase werd Smerdiek door de sterk spe lende thuisploeg onder druk ge zet. Maar echt gevaarlijk werd de koloper niet. Een kopbal ging voorlangs het doel. Met razend snelle uitvallen zorgden de Thole- naren voor het meeste gevaar. Corné Stoutjesdijk en Alex van der Reest waren echter ongelukkig in de afwerking. Vijf minuten voor rust kwam Zuilichem op voorsprong. Een vrije trap werd tegen de paal gekopt, waarna de achterhoede van Smerdiek te laat reageerde en Zuilichem uit de re bound kon scoren. Na rust waren de Tholenaren dui delijk sterker. Ab Poot zag zijn vrije trap op het laatste moment geblokt. De verdiende gelijkma ker voor Smerdiek bleef uit. opnieuw niet in om voor eigen pu bliek de winst te pakken. Het duel eindigde in 2-2, waarmee Tholen als enige ploeg nog ongeslagen is in de derde klas. Na het vernemen van de nederlaag die WC opliep tegen Noad waren spelers en trainer niettemin rede lijk content met het behaalde punt. Door de puntendeling heeft de ploeg van Ad Voermans de lei ding overgenomen van WC. Tot twee keer toe kwam Tholense Boys in dit duel op achterstand. Al vroeg in de wedstrijd voor het eerst. Een inzet van Kapelle stuiterde vreemd op en verdween via de borst van doelman Alex Hogen- doorn in eigen doel. Een minuut later scoorde Erwin de Nijs met een afstandsschot de gelijkmaker. Beide teams hielden elkaar in evenwicht en maakten er een aan trekkelijk schouwspel van. Na rust nam Kapelle opnieuw de leiding. Tholense Boys zette een geslaagd offensief in voor de ge lijkmaker. Met een diagonaal schot uit een moeilijke positie scoorde Hassan Eljilali 2-2. Met zijn eerste seizoentreffer stelde hij het punt voor Tholense Boys vei lig. Voor de Tholenaren was het gelijkspel het tweede puntverlies in deze competitie. In het eerste competitieduel werden de punten gedeeld met AZVV. Zuilichem Sleeuwijk Well JPS Smerdiek ONI Family B. GDC BVC'54 Klundert NEO'25 Olympia'60 Vesting B. The Gunners 9 6 3 0 15 8 4 4 0 12 8 5 2 1 12 9 2 5 2 9 9 3 3 3 9 8 3 2 3 8 8 3 2 3 8 9 3 2 4 8 9 16 2 8 3 14 8 2 3 3 8 2 2 4 8 13 4 9 0 4 5 16- 3 14- 8 11- 6 14-10 15-14 19-16 13-11 14-15 7- 8 14-15 10-13 4-15 13-21 8-17 12 13- 6 12 21- 8 10 10-10 9 8-6 8 12-10 8 14-16 7 4-7 13-10 6-13 15-16 9-15 11-19 6 4 2 0 10 18- 5 5 4 10 9 9-4 7 3 2 2 8 6-3 Het tweede team van Tholense Boys gaf tegen Bevelanders een 0-1 voorsprong uit handen. De Tholenaren reisden met vier inval lers af naar Kamperland. Op het loodzware veld hadden zij tegen Bevelanders, dat versterkt was met Leo Versluis van het eerste team, een zware dobber. In de eer ste helft hielden beide teams el kaar in evenwicht en speelde het spel zich voornamelijk op het middenveld af. Echt uitgespeelde kansen waren er nauwelijks. Na twintig minuten kwam Tholense Boys op voorsprong door een doelpunt van Maarten Bakx. Vijf minuten voor rust moest Sjaak Suijkerbuijk met een blessure het veld verlaten. Zijn plaats werd in genomen door Johan van Stee. Met een vrije trap zorgde Bevelan ders vlak voor het rustsignaal voor gevaar, maar een redding van de weer fitte Peter Nieuwenhuijzen voorkwam een doelpunt. Na rust drong de thuisploeg sterk aan en stonden de Tholenaren met de rug tegen de muur. De ver dediging van Tholense Boys, met Stefan Zoeteweij als uitblinker, hield echter lang stand. Na een half uur kwam Jan Lensen in het veld voor Maarten Bakx. Even la ter scoorde Bevelanders uit een vrije trap de gelijkmaker. Na een verdedigingsfout stelde de thuisclub in de slotfase de winst veilig. Door deze 2-1 nederlaag zakt de tweede keus van Tholense Boys weer in de rangschikking. Stand tweede periode: Nieuwland 2 2 0 0 4 4-1 NOAD'67 2 2 0 0 4 4-1 TholenseBoys 2 110 3 4-2 Zwaluwe 2 110 3 2-1 Het gaat niet goed bij de Thoolse vierdeklasser SPS. Uit de laatste vier duels behaalde het team slechts drie punten. Daarnaast heeft SPS al drie duels het vijan delijke doel niet weten te vinden. Tegen SSV leed trainer Jan Engle- bert met zijn team een 1-0 ne derlaag. Na een vrij gelijkopgaande wed strijd, waarin beide teams kansjes kregen, scoorde SSV in de laatste seconden van de eerste helft 1-0, na een aanval over rechts. Daar voor had Maarten Hage al het veld moeten verlaten. Voor hem bracht de Steenbergse trainer Kees de Graaf in het team. In de rust werd SPS aangespoord tot meer inzet, wat echter nauwe lijks in daden werd omgezet. Da vid Joppe en Jacco Janssen zorgden met kopballen wel voor gevaar, maar de verdiende gelijk maker bleef uit. Voor de slotmi nuten kwam Marinus Slootmaker in het veld voor Rien Voshol. Op Wim de Groen werd, evenals vori ge week, geen beroep gedaan. De speler stond niet op één lijn met de trainer. De hem toegewezen plaats op de bank kon De Groen moeilijk verwerken. De proble men zouden echter zijn opgelost, zodat hij mogelijk binnenkort weer zijn rentree maakt in het eer ste team. Vanavond speelt SPS een thuis wedstrijd tegen FC Bergen. Zater dag speelt men een vriendschappelijke uitwedstrijd tegen Strijen. Bevel. 2 10-3 FSV 2 8- 9 Meeuwen 2 10-12 Thol.B. 2 10- 9 SSC 2 10-12 WHS 3 10- 9 Hoek 2 10-11 Kloet inge 3 8- 6 Dintel. 2 9-10 Arnem.3 9- 6 PTT2 8- 9 Oost k. 2 10- 6 De derde keus van WHS heeft te gen Arnemuiden 3 met 1-3 gewon nen. De eerste helft had een open karakter, met kansen aan weers zijden. Bij WHS slaagden Nico Hage en Jan Fase er niet in die te verzilveren. Arnemuiden kreeg de beste kans om de score te openen, na slecht uitverdedigen van de Sint-Annalanders. Maar de spits aarzelde te lang waarop doelman René Moerland de bal van voor zijn voeten graaide. In de rust werd de zwaargeblesseerde Hans v.d. Repe vervangen door Marco Scherpenisse. Na tien minuten in de tweede helft opende Arnemuiden de score door een afstandsschot dat van richting werd veranderd. Daarna was het alleen nog groen-wit wat aanviel. Plotseling ging de machi ne draaien en Abby Hommel te kende de gelijkmaker aan met een lob. Vijf minuten later verschalkte Jan Fase de keeper met een stift- bal en stond het 1-2. WHS drukte door. De vrijstaande Marco Scherpenisse zorgde uiteindelijk, op aangeven van Sjaak Gunter, voor de bevrijdende 1-3. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 016664041 0164041497 vrijdag en zaterdag geopend De gerenommeerde EEUWEN LIJSTENMAKER voor hel eiland Tholen IJSTWERK Advertentie I.M. Mevr Noteboom stelt met een forse klap de verlichting van de tennisbanen in St. Annaland in gebruik; in het midden Dennis Borst, rechts voorzitter C. van Dijke. Dennis Borst en Agnes Note boom, het jongste en het oudste lid van de bijna 170 leden tellende St. Annalandse tennisclub, druk ten op een knop, waarna de banen van het Spookhuisje in een zee van licht kwamen te staan. Daar na was het de bedoeling van zeven tot tien uur een toernooi voor se nioren en junioren te houden, maar er was zoveel regen gevallen en er zat nog meer water in de lucht, dat de lichtwedstrijden niet doorgingen. Voorzitter Van Dijke vertelde, dat het eerst de bedoeling was om al leen de kunstbaan van verlichting te voorzien omdat die in de win termaanden goed kan worden bespeeld. "Onze goede buur vrouw, voetbalvereniging WHS, had echter zes lichtmasten in de aanbieding en dat tegen een schappelijke prijs. Het lag voor de hand dat we alle drie banen van verlichting zouden voorzien. Dat blijkt een goed besluit te zijn ge weest, omdat sinds de aanleg vrij wel elke avond alle drie de banen bezet zijn", aldus de voorzitter. Omdat de kunststofbaan het meest met verlichting kan worden bespeeld, heeft deze baan de hoogste prioriteit gekregen. Die is beter verlicht dan de twee gravel- banen, maar uit de reacties van de leden blijkt, dat die toch ook goed te bespelen zijn. "Men mag bok niet vergeten, dat het eigenlijk maar een hulpmiddel is, zoals ook een indoorbaan mede door de ver lichting ook anders speelt dan een traditionele travelbaan bij dag licht", zei Van Dijke. De voorzitter prees de medewer king van de leden. "Velen hebben op grandioze wijze hun bijdrage geleverd om de lichtmasten te plaatsen. Het aanbod van vrijwil ligers was op een avond zelfs zo overweldigend, dat spontaan aan gemelde dames niet eens konden worden ingezet. Die grote mede werking heeft het bestuur goed gedaan. Daaruit blijkt, dat de sfeer in de club meer dan goed is", aldus Van Dijke. Hij overhandigde Wim Bazen, Marco Bolier, Arie Borst, Patrick Dekker, Luud van Dijke, Jeroen, Marrie en Thijs Fase, Adrie en Trijnie Goedegebuure, Henk Keur, Wim van Leeuwen, Antoine van Luijk, Siem en Wim Snoep, Arie Suarez, Edwin en Tim v.d. Wal, alsmede Henk Giljam een roos voor hun inzet. Er werd ge graven, geschuurd en geverfd en Henk Giljam durfde het aan om op hoog niveau te werken, bove nin de lichtmasten. Voorzitter Van Dijke vond het ple zierig, dat zijn voorganger die al tijd zo zuinig met de clubkas omging, als oudste lid de ope ningshandeling mocht verrichten. "Je bent een voorbeeld voor vele leden, zo actief je nog bent in de club. Je speelt competitie en doet nog mee voor de ereplaatsen bij de clubcompetitie. Bovendien heb je hard gewerkt om in 1989 de kunststofbaan van de grond te krijgen." De voorzitter overhandigde mevr. Noteboom en Dennis Borst als herinnering aan de openingshan deling elk een spiegel met het logó van de club. Daarna werd er nog van gedach ten gewisseld over de verbetering van de kantine. Er is een moge lijkheid om de bestaande accom modatie op te frissen. Ingrijpender is de kantine uitbrei den, maar aangezien dat een ge meentelijk eigendom is, zal dat meer huur betekenen. Als derde kan er een geheel nieuwe kantine gebouwd worden met een terras op de plaats van de huidige oefen- kooi. Dat is centraler ten opzichte van de kunststofbaan en dat ver groot de betrokkenheid. Een ge bouw van 6x6 m kost met zelfwerkzaamheid 25 tot 30.000 gulden, zo rekende voorzitter Van Dijke voor. Zonder contributie verhoging is dat niet te doen. "We kunnen niet voor een dubbeltje op de eerste rang zitten. Er zullen dan een paar tientjes bij moeten, want 170 leden moeten zo'n 2500-3000 gulden per jaar extra opbrengen. Ook sponsoring en bijdragen van leden behoren tot de mogelijkheden", zei voorzitter Van Dijke. Uit de reacties bleek, dat er eigen lijk weinig gebruik gemaakt wordt van de kantine. 'Als het een beetje weer is, zit je buiten', zo werd ge zegd. Verplaatsing van de oefen- kooi en een nieuw terras zou de situatie al verbeteren. De leden konden tot 12 november schriftelijk reageren op de kantine-plannen. Aan de hand daarvan neemt het bestuur een beslissing. Het eerste herenteam van AVC ver sloeg koploper Super/Roosendaal met 3-1 en staat nu met drie punten achter stand op de tweede plaats Het zal echter een zware strijd worden in de top van de eerste klas, want de Roo sendalers beschikken over een gerouti neerd team dat volledig bestaat uit oud-di visiespelers.* In de eerste set passte AVC goed, waardoor spelverdeler Willem Valkier de aanvallers prima kon aanspelen. Roosendaal, dat dit seizoen nog geen set had verloren, kreeg geen vat op de snelle middenaanvallen van Sjaak Smeets en AVC liep uit naar 14-7. Via een goede service kwam Roosendaal terug tot 14-11, maar daarna blokte AVC een hoge aanval af en won met 15-11. In de tweede set eenzelfde spel- beeld. Een sterk blokkerend AVC gaf Roosendaal geen kans. Met name uit blinker Nico Klippel was niet te stui ten. In de derde set kwam Henk Note boom in het veld voor Frank Liefting en kwam Ron Steketee diagonaal te staan met spelverdeler Valkier. Na een voortvarende start (9-4 voorsprong) stokte de aanval. Noteboom, die de laatste weken sterk speelt, kwam niet in de wedstrijd. Achterin stopte Smeets enkele services slecht en de be zoekers liepen uit naar een 11-9 voor sprong. Het inbrengen van René Minheere op de plaats van Smeets le verde de Tholenaren niet het gewenste resultaat op en AVC verloor met 15-10. In de laatste set opnieuw een omzet ting bij AVC. Liefting nam de plaats in van de moegestreden Steketee en men pakte de draad op. Goede servi ces van Valkier en enkele goede red dingen van Ko Droogendijk in het achterveld droegen bij tot een regel matige 15-7 zege. Zaterdag om 15.30 uur speelt AVC in Oud-Gastel tegen Apollo '72. Atleet Wim van Dijke uit St.Maartensdijk heeft voor het tweede achter eenvolgende jaar de Schipholloop over 61 kilometer gewonnen. De Tholenaar zorgde voor een unicum in de geschiedenis van deze bekende loopwedstrijd. Nooit eerder leverde een veteraan deze prestatie. Het was in eerste instantie hele maal niet de bedoeling dat de ti telverdediger bij dit loopevenement van de partij zou zijn. Door een toevallige, en voor hem leuke bijkomstigheid, besloot hij zich kort voor de wed strijd toch in te laten schrijven. De talentvolle Smerdiekenaar werd namelijk door de Kon. Ned. Atletiekunie (KNAU) uitgenodigd om Nederland te vertegenwoordi gen bij de wereldkampioenschap pen over een afstand van 100 kilometer. Deze titelstrijd vindt in februari aan de Spaanse Costa Brava plaats. Tijdens een vergade ring zou Van Dijke nader infor matie krijgen over deze wereldkampioenschappen. De KNAU plande deze bijeenkomst direct na de Schipholloop. Voor Wim van Dijke reden om alsnog zijn titel in de Haarlemmermeer polder te verdedigen. Zijn zevende Schipholloop werd een klinkend succes. Hij bleef zijn merendeels Nederlandse concur renten opnieuw de baas en verbe terde zijn in 1990 gerealiseerde tijd met 6 minuten. De 42-jarige atleet finishte in 3.47.05 uur. Een bevestiging van mijn talent," noemt Wim van Dijke zijn pro longatie van de titel. "De langere afstanden liggen mij gewoon goed. Ondanks dat ik van tevoren weinig extra trainingsarbeid heb verricht, kwam ik geen enkel mo ment in moeilijkheden. Mijn tijd over de marathon was 2 uur en 37 minuten. In de laatste 20 kilome ter was er nauwelijks verzwak king. Wij vormden een kopgroep van vier, maar één voor één kon men het tempo niet volgen. Uit eindelijk bleef ik samen met nog iemand (Van de Luytgaarden - red.) over. De laatste anderhalve kilometer ben ik solo naar de winst gelopen", vertelt Van Diike. "De loopomstandigheden waren goed. Wij hebben nauwelijks re gen gehad. Het eerste gedeelte hadden we de wind op kop, maar uiteindelijk hadden wij niet te klagen. Vorig jaar moest ik de laatste 30 kilometer alleen over bruggen. Nu was er meer onder linge strijd, waardoor mijn eindtijd aanzienlijk beter was. In deze wedstrijd komt het niet zo zeer op snelheid aan, maar vooral op kracht. Onderweg probeer je door middel van drinken op kracht te blijven. Een begeleider op de fiets zorgt hiervoor. Met het koude weer kun je echter niet te veel drinken, want dat kan een sa nitaire stop noodzakelijk maken. Het was een mooie ervaring," al dus Wim van Dijke, die als enige Zeeuw zijn 140 concurrenten de baas bleef. De Thoolse atleet gaat zich nu richten op het WK in Spanje. Dit jaar liep hij al een duurloop over 100 kilometer in Winschoten. Met 150 tot 200 trainingskilometers per week probeert hij zijn vorm op peil te houden. Naast deelna me aan de WK kreeg de Thole naar eveneens het verzoek om mee te doen aan de Euro-marathon. Door de slechte ervaringen in het verleden wil Van Dijke dit loop- eveneijient echter laten schieten. In Roosendaal werd zondag de Thorcross georganiseerd over 8500 meter. Piet van Dijke uit Tholen finishte in 29.28 min. als zeventiende, Piet Hage zette een tijd neer van 32.54 en Rien van Akkeren had 42.39 nodig. Op de 3350 meter bij de dames finishte Carla v.d. Zande in 14.45 min. als tiende. Drie wedstrijden voor het einde van de competitie is het degradatiegevaar voor het eerste en tweede team van Smash nog volop aanwezig. Daarente gen kunnen de aspiranten zaterdag de titel pakken. Zij hebben één punt voorsprong op Markiezaat 5. Smash 1 speelde zaterdag een inhaal- duel tegen Jeep 2 uit Vught. De Sint- Annalandse tafeltennissers moesten het doen zonder Hans van Dijke, die niet op zaterdagavond speelt. In zijn plaats reisde Rafaël Fructuoso mee. De Brabantse koploper nam een 5-0 voorsprong. Later scoorden Ad van 't Hof (2x) en Marco Saarloos nog te gen, maar een 7-3 nederlaag kon niet voorkomen worden. Smash krijgt Tios nog op bezoek en moet zelf nog naar Markiezaat en Smash '70. De stand na zeven wedstrijden: 1. Jeep 2 13 p., 2. Tios 10 p., 3. Markiezaat 2 7 p., 4. Vi ce Versa 2 7 p., 5. Smash '70 2 3 p. en 6. Smash '76 2 p. De Smash-reserves staan op de voor laatste plaats en komen daardoor in aanmerking voor een degradatieduel. Het team is nog steeds gehandicapt doordat David van Driel kampt met een knieblessure. Op het programma staan nog twee uitwedstrijden (Back hands en Markiezaat) en één thuis wedstrijd (Tanaka). Na zeven wedstrijden is de stand: 1. Markiezaat 5 12 p., 2. Prinsenbeek 11 p., 3. Smash '70 4 8 p., 4. Tanaka 5 6 p., 5. Smash 2 5 p. en 6. Backhands 8 0 p. De pupillen Anné van Dijke, Arjan Ketting, Leon v.d. Graaf en Matthijs Bruijnzeel staan in hun klasse ook nog onderaan. Negentien leden van Smash woonden in Steenbergen de interland Nederland-Polen bij. Zij zagen hoe Oranje deze wedstrijd in de superliga met 4-3 won. Programma 16 nov.: Smash-Tios, Backhands 8-Smash 2, TCO-Smash asp., Smash pup.-Markiezaat 6. Op 14 en 21 december worden in de Wellevaete te Sint-Annaland de kam pioenschapen tafeltennis van Tholen en Sint-Philipsland gehouden. Eerst komt de jeugd t/m 15 jaar aan bod en op de tweede wedstrijddag de heren en dames vanaf 16 jaar. De wedstrijden beginnen steeds om twee uur. Bij de Bergse kampioenschappen in Bergen op Zoom behaalde Christian van 't Hof uit Sint-Annaland een eer ste en twee tweede prijzen. In de finale verloor Van 't Hof van Leon de Kok, die hij in de eigen klasse wél wist te verslaan. De andere tweede prijs werd in het dubbel behaald. Emergo behaalde zaterdag de tweede plaats in het Drieschaartournooi. Het team bestond uit Maddy Muis, Wilma Klomps, Arriënne van Haaften, Dicky van der Linden, Jaap en Daaf de Rij ke, Thino Jansen en Jan Duine. Win naar werd Scheldevogels, derde Ossendrecht 1, vierde Springfield en laatste Ossendrecht 2. Zaterdag begint de zaalcompetitie korfbal. Alleen het tweede team komt in actie en treedt in Mijnsheerenland aan tegen Oranje-Zwart 3.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 19