THOLENDERWIJS EEN BETER MILIEU BEGINT informatierubriek van de gemeente tholen MAANDAGMIDDAG VERGADERT DE GEMEENTERAAD VERGADERING COMMISSIE OPENBARE WERKEN SPREEKUUR B W GEMEENTEHUIS GESLOTEN WAT LIGT TER INZAGE? DE BERINI'S HET NAADJE VAN DE KOUS Donderdag 24 oktober 1991 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensc|ijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 BEHANDELING BEGROTING 1992 DINSDAG 29 OKTOBER: ZATERDAG 2 NOVEMBER 1991 AANVANG 20.15 UUR GEMEENSCHAPSCENTRUM 'MEULVLIET' TE THOLEN (HANDIGE TIPS VOOR MINDER VERSPILLING EN MINDER AFVAL) IN UW WINKELWAGENTJE BIJ U THUIS IN UW VUILNISZAK Op maandag 28 oktober a.s. komt de Thoolse gemeenteraad voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering is zoals altijd openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom. Het aanvangstijdstip is 14.00 uur. In verband met de behandeling van de begroting voor het dienstjaar 1992 is de verwachting dat de vergadering omstreeks 17.30 uur wordt geschorst en dat om 18.30 uur de vergadering weer wordt voortgezet. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: Voortzetting behandeling en vaststelling van de gemeentebegroting 1992; Op maandag 2 september jl. heeft het college van burgemeester en wethouders de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1992 aan de gemeenteraad aangeboden. De raadsfracties hebben de begroting vervolgens bestudeerd en becommentarieerd. Zij stelden haar alge mene beschouwingen op die in de raadsvergadering van maandag 30 september kort zijn toegelicht. Tevens hebben de fracties schriftelijke vragen gesteld (begrotingsonderzoek) aan burgemeester en wethou ders over de begroting 1992. Burgemeester en wethouders hebben inmiddels op de algemene be schouwingen van de raadsfracties schriftelijk gereageerd. Maandag wordt begonnen met de behandeling van deze beantwoor ding. De verwachting is dat de vergadering vervolgens wordt ge schorst voor collegeberaad. Indien de tijd het toelaat, zal reeds in de middaguren met de 2e discussieronde tussen college en raad worden begonnen. Na het gebruik van de maaltijd (omstreeks 17.30 uur) zul len de discussies omstreeks 18.30 uur worden voortgezet. Een en an der zal moeten leiden tot de vaststelling van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1992. Instemming met meerjarenraming 1992-1994; Het is verplicht om naast een begroting per dienstjaar ook een meerja renplanning te maken. Zo'n planning geeft een beeld van de gevolgen van de investeringen en stelt het gemeentebestuur in staat over meer dere jaren inzicht te hebben in het financiële plaatje van investeringen en zodoende afwegingen te maken c.q. prioriteiten te stellen. De meerjarenraming 1993-1995 is reeds op 2 september, tegelijk met de begroting 1992 aangeboden aan de gemeenteraad. De raad wordt nu voorgesteld in te stemmen met deze meerjaren raming. Vaststelling wijzigingen van de verordeningen op de heffing en invor dering van hondenbelasting, lijkbezorgingsrechten en de afvalstoffen heffing en reinigingsrechten; In de aanbiedingsbrief behorende bij de ontwerp-begroting 1992 heb ben burgemeester en wethouders reeds mededeling gedaan dat het om budgettaire redenen noodzakelijk zou zijn ingaande 1992 een aan tal tarieven te verhogen. De hondenbelasting is sedert 1984 niet meer verhoogd. Het tarief voor de 1e hond bedraagt nu nog f 39,—. Het voorstel is dit te brengen op f 50,40. Voor elke volgende hond van één houder f 34,80 meer (was f 27,— dan de belasting voor de voorafgaande hond van dezelfde houder. Met andere woorden: iemand met 2 honden betaalt daarvoor f 135,60 (was f 105,— Ook de tarieven voor de lijkbezorging ondergingen sedert 1984 geen verhoging. Er wordt thans een verhoging van 10% voorgestaan. Daarmee komt de uitgifte van een eigen graf van f 187,50 op f 207,—, het ge bruik van een aula van f 83,— op f 92,— en het verzorgen van een begrafenis van gemeentewege van f 260,— op f 286,—. Op grond van een uitgestippelde marsroute (in het kader van de slui ting van de gemeentelijke stortplaats Tuttelhoek) zijn de tarieven voor de afvalstoffenheffing per 1 januari 1990 en per 1 januari 1991 met 10% verhoogd tot thans f 82,80 voor een gezin/samenwoning en f 62,40 voor alleenstaanden. Per aansluiting bedragen de kosten vanaf 1997 echter f 233,—. Dit betekent dat de uitgestippelde marsroute (een jaarlijkse verhoging van 10%) voor de dekking van de kosten, verbonden aan het ophalen, af voeren en verwerken van de huishoudelijke afvalstoffen, mede als ge volg van een geplande gescheiden inzameling, is achterhaald. Noodzakelijkerwijs is het uitstippelen van een nieuwe marsroute ge wenst. In verband hiermee legt het college de raad een 2-tal varianten voor. Beide varianten leiden op termijn tot een kostendekkend tarief van circa f 242,— voor een gezin/samenwoning en f 183,— voor al leenstaanden. Voor 1992 staat het college een tariefsverhoging van 15% voor waar mee het tarief voor een gezin/samenwoning komt op f 95,40 en op f 72,— voor alleenstaanden. Het recht voor het periodiek ledigen van containers ondergaat een stij ging van 60%. Voor een container met een inhoud minder dan 751 liter moet bijvoorbeeld per 1 januari 1992 een bedrag worden betaald van f 855,— (excl. BTW), thans nog f 534,—. De raad wordt voorgesteld bovengenoemde tariefsverhogingen vast te stellen. Verhoging gebruikstarieven diverse welzijnsaccommodaties per 1 ja nuari 1992; Tijdens de besprekingen over het sluitend krijgen van de begroting 1992 is het college tot de conclusie gekomen dat het redelijk is om een aantal tarieven van welzijnsaccommodaties met ingang van 1 ja nuari 1992 te verhogen. Vooralsnog gaat het niet om de tarieven van voetbalvelden, tennisbanen en kleedgebouwen. De tarieven voor de gemeentelijke zwembaden zijn het laatst op 1 ja nuari 1989 verhoogd. De andere in dit artikel bedoelde tarieven wer den per 1 januari 1984 vastgesteld en zijn nadien niet eerder gewijzigd. Burgemeester en wethouders staan een tariefsverhoging voor van ca. 10% voor de zwembaden (toegangsbewijzen, abonnementen, zwem- leskaarten) en voor het gebruik van sportzalen, sporthal en vereni gingsgebouwen (dorpshuizen). Voor wat betreft de zwembaden wordt voor de eerste keer een zogenaamde 12-badenkaart geïntro duceerd. De raad wordt voorgesteld de desbetreffende tarievenregelingen vast te stellen. Vaststellen nota: het welzijn in Tholen een kwestie van "evenwicht"; Het college van burgemeester en wethouders heeft bovengenoemde nota opgesteld omdat periodiek nagegaan moet worden in hoeverre het gewenste beleid aan de hand van activiteiten is uitgevoerd. Of an ders gezegd: 'je moet als gemeentebestuur periodiek je welzijnsuitga- ven 'tegen het licht houden', nagaan of bijstelling daarvan noodzakelijk is en bezien in hoeverre er zich binnen de gemeente nieu we ontwikkelingen voordoen waarop ingespeeld moet worden'. De nota valt in feite in twee delen uiteen. Het eerste deel heeft een wat algemeen karakter. Daarin wordt aandacht besteed aan de on derstaande zaken: - wat is nu eigenlijk 'welzijn'? - het probleem van de vele instellingen - waarom verleent de overheid subsidie? - hoe bepaal je wat belangrijk is? - hoe kan in Tholen 'sociale vernieuwing' worden ingevuld? In het tweede deel wordt aandacht besteed aan de uitgaven en subsi dies op het welzijnsterrein. Onder welzijnsterreinen verstaan burge meester en wethouders: a. ZORG: gezondheidszorg, ouderenwerk, minderheden, kinderop vang, e.d. b. EDUCATIE: onderwijs, basiseducatie voor volwassenen, biblio theekwerk, muziekonderwijs, museumwerk, e.d. c. RECREATIE: sport, muziekverenigingen, zangkoren, lokale omroep, Uit op Tholen, jeugdverenigingen, bejaardensozen, e.d. d. INKOMEN/WERK: Algemene Bijstandswet, gemeentelijk minima fonds, sociale werkplaats, banenpools, asielzoekers, e.d. e. WELZIJNSACCOMMODATIES: dorpshuizen, gymzalen, sporthal, tennisbanen, zwembaden, voetbalvelden, bibliotheken, peu terspeelzalen, e.d. In de toelichting bij deze overzichten wordt aangegeven waar dit jaar of de komende jaren kritisch naar moet worden gekeken. Enkele aan bevelingen daarvoor zijn: - op korte termijn moet er een advies uitgebracht worden hoe aan de functie van 'jeugdwerk' inhoud gegeven moet worden. voor diverse grotere instellingen moet nagegaan worden of de sub sidiëring op een andere (meer resultaatgerichte) wijze kan plaats vinden. nagegaan moet worden of er met de neveninkomsten van vereni gingen rekening,gehouden kan worden. onderzocht moet worden of het beheer van speelterreinen overge heveld kan worden naar de buurt. Het college van burgemeester en wethouders stelt nadrukkelijk dat in deze nota niet alles geregeld wordt ten aanzien van het gewenste ge meentelijke welzijnsbeleid. Deze nota heeft de bedoeling hiertoe een aanzet te zijn. De komende jaren zal aan een verdere invulling gewerkt moeten worden. Het college is er overigens ook van overtuigd dat dit alleen op een goede wijze kan gebeuren indien instellingen en belang hebbende burgers daarbij betrokken worden. Om een beetje aan te geven wat het college van burgemeester en wethouders in ieder geval belangrijk vindt om in die besluitvorming te betrekken zijn de volgende algemene beleidsuitgangspunten in de nota waargenomen: 1. Integratie van voorzieningen daar waar verantwoord is. 2. Door middel van een welzijnsnota wordt periodiek nagegaan welke voorzieningen voldoen aan het gemeentelijke welzijnsbeleid en welke niet. 3. De gemeentelijke overheid moet zich verantwoordelijk voelen voor het invullen van het welzijnsbeleid voor haar burgers. 4. Nagegaan wordt of bundeling van instellingen binnen de gemeente mogelijk is ter versterking van het draagvlak en continuïteit. 5. Bij elke voorziening zal de vraag beantwoord moeten worden of de eigen bijdrage van de gebruiker in redelijke verhouding staat tot het 'nut'; dit geldt ook voor de welzijnsaccommodaties. 6. De vraag of een voorziening nog gewenst is dient niet alleen in een tijd waarin bezuinigd moet worden gesteld en beantwoord te wor den; 'nieuw-voor oud beleid' is te allen tijde mogelijk en nodig. De raad wordt in meerderheid voorgesteld de nota vast te stellen. Wethouder Van der Jagt (S.G.P.) heeft op onderdelen bezwaren tegen de nota. Op dinsdag 29 oktober a.s. komt onder voorzitterschap van wethou der ing. J. van der Jagt de commissie openbare werken voor een ver gadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke be langstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staat: Verbetering openbare verlichting kern Poortvliet en vervanging licht masten in kernen Sint-Annaland. Scherpenisse en Stavenisse; In de lijst "in uitvoering te nemen kapitaalwerken 1991" is opgeno men de uitvoering van het streefplan openbare verlichting Poortvliet. Het plan voorziet in het plaatsen van 20 stuks nieuwe lichtmasten, het veranderen c.q. verplaatsen van 16 lichtmasten en het verwijderen van 2 lichtmasten. Deze werkzaamheden zullen worden uitgevoerd in de kern Poortvliet, te weten in: de Hogedorpstraat; het Hogedorp; de Bernhardstraat het Zuidplantsoen de Zuidstraat; de Paasdijkstraat de Achterstraat de Molenstraat de Hogeweg; de Tolweg de Kruytenburgseweg; de Lange Zandweg (gedeeltelijk); (gedeeltelijk); (gedeeltelijk); (gedeeltelijk); (gedeeltelijk); (gedeeltelijk); (gedeeltelijk). De werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd binnen het budget ge noemd in de lijst van in uitvoering te nemen werken. Tevens is het college voornemens 9 lichtmasten te vervangen die in een zeer slechte staat verkeren. Het betreft hier de volgende licht- mast(en): - 6 te Sint-Annaland; - 2 te Stavenisse; - 1 te Scherpenisse. De commissie wordt om advies gevraagd. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 28 oktober 1991 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De wethouders ing. J. van der Jagt en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik en wethouder P. van Schetsen komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. In verband met de arbeidsduurverkorting voor het gemeentepersoneel is het gemeentehuis vrijdagmiddag 25 oktober 1991 gesloten en te vens telefonisch niet bereikbaar. Houdt u daar rekening meel! Bestemmingsplan "Molenvliet" (Tholen) De burgemeester van Tholen maakt bekend, dat ter secretarie der gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk (bureau ruimte lijke ordening en grondzaken) met ingang van 25 oktober aan staande gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland van 20 au gustus 1991, nummer 578/224, afdeling 4 bureau ROV, waar bij goedkeuring is verleend aan het mede ter inzage liggende bestemmingslan "Molenvliet" (Tholen). Gedeputeerde Staten hebben krachtens artikel 29, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening een onherroepelijk besluit genomen. Gedurende bovengenoemde termijn kan beroep worden in gesteld bij de Kroon door hen, die zich tijdig met bezwaren tot zowel de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend. De beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en kunnen worden ingediend bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State te 's- Gravenhage. Sint-Maartensdijk, 24 oktober 1991 De burgemeester voornoemd, H.A. van der Munnik Per 1 juli jl. werd de gemeentelijke stortplaats Tuttelhoek gesloten. Sindsdien wordt het huishoudelijk afval zoals dat door de gemeente wordt opgehaald afgevoerd naar de stortplaats Midden-Zeeland in Nieuwdorp. Tot 1 juli kon u er voor wat betreft de komst van de huis- vuilwagen uw horloge bijna op gelijk zetten. Met de lange afvoerlijn naar Nieuwdorp ligt dat net even anders. De ene week zal men om 10.30 uur bij u langs komen, de week daarop om 9.45 uur en de week daarop pas om 13.30 uur. Het is ondertussen al voorgekomen dat huisvuil op een bepaald tijdstip is buiten gezet, terwijl de huisvuilwa- gen al geweest was. Daarom dit advies: Zet uw huisvuil op tijd buiten. Wat is op tijd? Per 1 november a.s. gaat het personeel van de reinigingsdienst over op wat dan heet 'wintertijd'. De werkzaamheden worden dan om 8.00 uur aangevangen. Het is raadzaam om 8.00 uur het huisvuil aan de rand van het trottoir te zetten. Dan bent u ervan verzekerd dat het die dag wordt meegenomen. En bent u desondanks toch een keer te laat: Haal de vuilniszakken dan 's avonds weer terug binnen. Daarmee wordt voorkomen dat op straat een onhygiënische situatie ontstaat. De werkgroep 'Uit op Tholen' presenteert het optreden van het oer- Rotterdams duo: De Berini's, Annie en Harrie, brengen het avondvullend programma: Annie en Harrie nemen het publiek mee in hun leven van alledag. Het leven van twee muzikanten met hun dromen, sores, hun muziek... Niemand weet van zijn dromen of ze ooit uit zullen komen. Maar als je je dromen verliest aan één of andere werkelijkheid is dat meestal niet zo leuk. Is dat de reden dat Annie en Harrie zo nu en dan flink naar elkaar uithalen? Het naadje van de kous is een spannend deeltje in de Bouquet-reeks. Dreigt tussen Annie en Harrie de grote verwijdering plaats te vinden? Vinden zij, de Berini's, uiteindelijk samen het geluk? Je zal in het programma iets van jezelf herkennen, maar, denk erom, het is "Doe maar gewoon", aldus Harrie, "Kop houwen en genieten", volgens Annie. Entree: Leden f 11,—; 65 /CJP f 9,—; Niet-leden f 12,50. Reserveren (ook telefonisch en ook afhalen van kaarten): VVV Tholen: Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel. 01666-3771. VVV Folderpost, Kerkstraat 8 te Tholen, tel. 01660-4436. In het voorjaar van 1991 verscheen bij het ministerie van V.R.O.M. een aardig boekje, met waardevolle tips onder de titel: '60 dingen die u voor het milieu kunt doen'. Dit boekje was en is nog steeds voor het publiek beschikbaar. Wekelijks publiceerden wij in de rubriek 'Tholenderwijs' een hoofdstuk uit die folder. Onder de titel 'Minder afval heb je zelf in de hand' is onlangs een nieuwe folder verschenen. Ook die folder is voor elke be langstellende op het gemeentehuis verkrijgbaar. Vanaf deze week zullen we ook uit de nieuwe folder regelma tig in deze rubriek artikelen publiceren en die aanvullen met specifiek plaatselijke informatie. We kopen allemaal afval Als u gaat winkelen, staat u er waarschijnlijk niet altijd bij stil dat u naast een hoop leuke dingen ook heel wat afval in huis haalt. Denk voornamelijk maar aan de verpakkingen. Veel arti kelen worden verpakt, terwijl dat eigenlijk niet nodig is. Kom kommers in folie bijvoorbeeld. Andere artikelen worden heel overdadig verpakt. En wat te denken van wegwerpproducten, terwijl we net zo goed kunnen kiezen voor artikelen die lang meegaan. Voorkomen van afval is beter dan hergebruik We gooien veel weg, waardoor een enorme afvalberg ontstaat. Die bestaat uit de meest uiteenlopende zaken. Van afval uit de industrie en vervuilde grond tot afval uit uw huishouden. Alles bij elkaar maar liefst 53 miljard kilo per jaar. Dat weggooien leidt tot verspilling van schaarse materialen. Want we gooien niet alleen steeds méér weg, maar we gebrui ken ook nog te weinig dingen opnieuw. Hergebruik is één oplossing, maar het eerste wat we moeten doen is: zoveel mo gelijk voorkomen dat afval ontstaat: Laten we beginnen om onderstaande tips ter harte te nemen! Als u inkopen gaat doen. zorgt u meteen voor minder afval en dus minder verspilling als u even denkt aan de volgende tips. Duurzaam Koop zoveel mogelijk duurzame produkten. Uiteindelijk goedkoper en vaak te repareren. Minder Koop niet meer dan u werkelijk nodig heeft. Dus liever geen verpakking met 25 schroefjes als u maar twee schroefjes nodig heeft. Onverpakt Als 't even kan. kies dan onverpakte produkten. Denk aan groenten. A fruit, snoepgoed en dergelijke. Weinig verpakt Koop bij voorkeur eenvoudig verpakte produkten. dus bijvoorbeeld zo min mogelijk blisterverpakkmgen. Statiegeld Als u kunt kiezen, neem dan produkten waar statiegeld op zit. Navulverpakkingen Kies verpakkingen die u opnieuw kunt vullen. Denk aan (vaat)- wasmiddelen. wasverzachters en cosmetica. Hergebruik Statiegeld of hervulbaar met mogelijk? Gebruik dan bij voorkeur verpak kingen van papier, karton en glas. Die kunnen in de glas- of papierbak. Maar let op: melk- en vruchtensap-pakken mogen er niet bij. Grootverpakkingen Grootverpakkingen zijn beter voor het milieu dan kleinverpakkingen, want er wordt naar verhouding minder materiaal voor gebruikt. Van 10 kuipjes koffiemelk houdt u meer afval oVer dan van koffiemelk m een (statiegeld)flesje. Schadelijkheid Mijd schadelijke materialen. Gebruik verf op waterbasis. Denk ook aan groene zeep in plaats van allesreinigers. Kies niet-chloorgebleekt en ongekleurd papier Wegwerp Kijk eens of u wegwerp-artikelen kunt vervangen door produkten die langer meegaan. Denk aan: servetten, oplaadbare batterijen, vulpennen, stoffen zakdoeken, vaatdoeken (in plaats van de kéukenrol). Speelgoed Let bij aanschaf van speelgoed op de duurzaamheid. Ook slim: opwind- baar speelgoed in plaats van speelgoed met batterijen. Als u toch batterijen nodig heeft, kies dan oplaadbare. Die gaan langer mee en zijn op den duur goedkoper. Boodschappentas En als laatste vuistregel: neem. als u boodschappen gaat doen. uw eigen bood schappentas of -krat mee. Of gebruik 'n kartonnen doos die u daarna bij het oud papier kunt doen. Als u thuis bent zorgt u. vaak ongemerkt, voor heel wat afval. Een deel van dat afval is moeilijk te vermijden, maar u kunt meer doen dan u misschien wel denkt. Repareren Als iets kapot gaat, is het de moeite waard om eerst te kijken of de spullen te repareren zijn. Dat geldt niet alleen voor bijvoorbeeld elektrische apparaten, maar ook voor meubels en schoenen. Lichtnet Als 't kan. gebruik dan liever apparaten die op het lichtnet werken in plaats van op batterijen. Boterhamtrommeltje Gebruik voor uw lunch op werk of op school een boterhamtrommel in plaats van boterhamzakjes of folie. Papier Koop bij voorkeur kringlooppapier. Wat u dan het beste aan twee kanten kunt beschrijven. Dat bespaart immers de helft. En denk voor het maken van boodschappenlijstje:; ook eens aan al die enveloppen die u anders weggooit. Vulpen Een vulpen gaat heel wat langer mee dan 'n wegwerp-pen. Uiteindelijk is n vulpen dus goedkoper. En voorkomt heel wat verspilling. Reclamedrukwerk Als u geen ongeadresseerd reclamedrukwerk wilt ontvangen, vraag dan de brieven bussticker aan bij het Direct Marketing Instituut Nederland (DMIN). Antwoordnummer 17999,1000 AR Amsterdam, Geadresseerd drukwerk Wilt u evenmin geadresseerd drukwerk, stuur dan een kaartje aan: DMIN. Ant woordnummer 666,1000 AL Amsterdam, We zijn al 'n eind op weg om al het huishoudelijk afval té scheiden. Maar nog niet alle gemeenten bie den op dit moment dezelfde mogelijkheden. Onderstaande tips kunnen u in ieder geval helpen. Als u meer informatie wenst over bepaalde mzamelmogelijkheden. bel dan met de gemeentereinigmg. Textiel Textiel kunt u kwijt bij mzamelacties van bijvoorbeeld het Leger des Heils of naar n tweedehands winkel brengen. En een kapot hemd is een prima poetsdoek. Chemise.i afval Chemisch afval hoort niet thuis in de vuilniszak. Lever net in dij de mzamel- plaats voor klem chemisch afval m uw gemeente of bij de Chemokar. Veel chemisch afval kunt u trouwens ook kwijt in de winkel waar ,u het oorspronkelijke produkt heeft gekocht. Groente-, fruit- en tuinafval Steeds meer gemeenten gaan groente-, fruit- en tuinafval gescheiden inzamelen om er compost van. te maken. Is dat in uw gemeente nog niet het geval? Dan is het vaak wel mogelijk om een compostvat te kopen of te huren om zelf compost in uw tuin te maken. Papier en karton Karton en oud papier horen evenmin in de vuilniszak thuis. Denk ook eens aan enveloppen, folders en kartonnen verpakkingen. U kunt dit het beste naar de papierbak brengen, of meegeven aan een inzameiaar.van oud papier. Glas Lege flessen en glazen potten waar geen statiegeld op zit. kunt u in de glasbak kwijt Denk vooral aan de kleine glazen potjes (kruiden, babyvoeding). En ook 'n gebroken drinkglas mag in de glasbak. Tweede leven Oude meubels, tv's en dat soort spullen zijn welkom in speciale tweedehands winkels en op rommelmarkten. Koelapparatuur Afgedankte koelkasten en diepvriezers be vatten bruikbare materialen. De gemeente haalt ze bij u op. Steeds vaker neemt ook de leverancier van uw nieuwe koelkast of diepvriezer uw oude mee.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 5