Voetballers fêteren jeugdleider VISSER Plaatselijk nieuws V Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers C. Slager, Sint Annaland J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud Vossemeer J. Geilings, Tholen IViDSAL€N MIDANDA DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 oktober 1991 Tholen Burgerlijke stand Help een oorlogskind Klaverjassen Samenwerking Anbo en soos uitgesteld Frontale botsing Kijk eens naar het vogeltje Prijzen Vogelvreugd Fancy-fair muziek Oud- Vossemeer Burgerlijke stand Verkoping AVB naar bakker Biljarten Anbo 40 jaar Sint- Annaland Burgerlijke stand Ledenwerving streekmuseum Palingdieven betrapt Ouders beproeven leesmethode Biljarten Stavenisse Burgerlijke stand Bestuur SC Stavenisse vergroot r.i Sint- Maartensdijk Burgerlijke stand Wijkzuster vertrekt Leerlingen op kamp Biljarten Zang in Sint Maartenshof Burgerlijke stand Bromfietser gewond BETAALBARE HAARMODE i Poortvliet Burgerlijke stand Nieuwe lichtmasten Geslaagd Frans van Moorsel beste visser Stroper gevat Gereedschap weg Sint- Philipsland Uitwisselingsconcert Geboorte: 1 sept. Karina Johanna dv J.J. van Dijke en M.S. Istha, 2 sept. Ramon Pieter Dionisius zv P.G. Deurloo en H.M. Landa, 12 sept. Jan Antonius Pieter zv J.A. van Dijke en P.W. Quist, 12 sept. Jacob Willem Machiel zv J.A. van Dijke en P.W. Quist. Overlijden: 29 aug. Johannis Deurloo (72), 4 sept. Ramon Pie ter Dionisius Deurloo (2 dg.), 9 sept. Lena Adriana Scherpenisse- van de Vate (98), 9 sept. Frans Braai (77). Huwelijken: 6 sept. Arie Jacob Adriaan de Nijs (21) met Johanna Catharina Maria van Schilt (21), 7 sept. Franciscus Johannes Jaco bus van Treijen (24) met Cornelia Maria Potappel (24), 13 sept. Pie ter Johannes van Dijke (28) met Cornelia Petronella Maria Roo senboom (24), 20 sept. Johannes Franciscus Cornelis de Baat (23) met Nicole Adriana Johanna Joo- sen (21), 27 sept. Johannes Anko Arthur Oostinga (21) met Johan na Martina Schot (22), 27 sept. Johannes Cornelis Knuist (22) met Jozina Lucrétia Schot (22). Leden van scouting Heenetrecht werken mee aan de actie van Uni cef 'Help een oorlogskind uit de lappenmand'. Morgen en zaterdag halen scouts in uniform huis-aan- huis de machtigingskaarten op, waarmee iedereen voor dit doel een bedrag kan overmaken aan het kinderfonds van de Verenigde Naties. De kaarten zijn opgeno men in de omroepbladen. De uitslag van de donderdag gespeelde wedstrijd van Hof van Holland: 1. W. v.d. Berge 5506 p., 2. C. Leydekkers 5127 p., 3. M. Moeliker 5117 p., 4. W. Schot 5018 p. en 5. gastspeler P. Pollie 4909 p. De samenwerking tussen Anbo en soos is op de lange baan gescho ven. Het gesprek tussen beide besturen over eventueel samen gaan en het gezamenlijk organise ren van de sinterklaas- en kerstvieringen leverde de soos wat problemen op. Men wil eerst over leggen met de leden en bovendien is men druk bezig met de viering van het zesde lustrum, op 29 no vember in Ten Anker. Verdere af spraken worden nu gemaakt na de voorjaarsvergadering van de soos in februari, deelde voorzitter mevr. M. Verhoef-Theuns donder dag mee tijdens de ledenvergade ring van de algemene Ned. bond voor ouderen. Mevrouw C. Schless van Welzijn voor Ouderen, die de zieke J. Mens verving, vertelde een en an der over de enquête 'aangepast vervoer'. Ze zei dat de stichting in speelt op de problemen en eventu ele nieuwe behoeften bij het openbaar vervoer. Wellicht moe ten nieuwe voorzieningen worden gemaakt of bestaande verbeterd. Maar mevrouw Schless stelde na drukkelijk dat er geen plannen bestaan voor nieuwe aanpassin gen. Elders in Zeeland lopen al projecten, maar hier wordt begon nen met het invullen van lijsten door zoveel mogelijk ouderen. Daarna wordt bekeken wat er ver der gaat gebeuren. Voor de pauze verzorgde VVV- gids H. Elenbaas een lezing met dia's over Tholen en de andere plaatsen op het eiland. De oor sprong, de bebouwing, aangevuld met diverse anekdotes; het werd een boeiend verhaal met voor ve len nogal wat onbekende plekjes. Twee auto's liepen zaterdag scha de op bij een botsing op de Schel- derijnweg. J. van S. uit Amster dam reed vanaf de haven over die weg en sorteerde voor om linksaf te slaan. Maar dat was een fiets pad. Van S. blokkeerde echter de doorgang en daardoor reed A.M.J.B. er frontaal tegenaan. Mevrouw M.F. is door de politie aangehouden omdat ze ervan werd verdacht zes banden van drie auto's te hebben lek gestoken. Hoewel ze een steekwapen bij zich droeg, is niet zeker of daarmee in de banden is gestoken. F. heeft ontkend en is na verhoor vrijgela ten. De schade beloopt ongeveer duizend gulden. In de C-1000 supermarkt aan de Eendrachtsweg is donderdag een vijftienjarige jongen betrapt, die eer, muziekblad wilde meenemen zonder te betalen.. De speciaal voor de jeugd georga niseerde vogelkijkdag is zaterdag prima verlopen. Er namen 23 per sonen aan de excursie bij de Oesterdam deel. Excursieleider Piet Stols kon zelfs jongelui uit Waarde en Steenbergen verwelko men. De zoute en zoete kant van de dam werd bekeken met vier te lescoopkijkers en diverse verrekij kers. De leiding maakte het voor de deelnemers niet al te moeilijk, want men koos bewust voor de meest herkenbare vogelsoorten: scholekster, kluut en bergeend. Interessant waren ook de grote groepen aalscholvers. Diverse mensen waren zeer geïnteresseerd in de natuur en zullen binnenkort zeker enkele activiteiten van de natuurvereniging bezoeken. Enkele leden van de natuurvereni ging brachten onlangs een bezoek aan Westkapelle om daar de vo geltrek te observeren. De weers omstandigheden waren daar echter bijzonder slecht en men week uit naar de Weversinlaag op Schouwen. Men telde die dag 55 vogelsoorten. De eerstvolgende activiteit van de natuurvereniging is een lezing van dhr. Dees, hoofd ambtenaar technische dienst van het waterschap. Hij zal het een en ander vertellen over het milieu en huishoudelijk afvalwater. De avond wordt gehouden in het Kof fiehuis op 14 november en begint om 19.30 uur. Enkele leden van vogelvereniging Vogelvreugd hebben prima resul taten behaald op de internationale tentoonstelling en de districtkam pioenschappen van de Nederland se zebravinkenclub in Arnemuiden. H.J. Giljam werd met een grijze bleekrug kampioen bij de stam- zebravinken. Hij behaalde 355 punten. I. de Graaf werd met een grijze bleekrugman kleurkampi- oen N.Z.C. I. de Graaf was ook succesvol (90 punten) met een zwarte maskerpop. J.W. Jeroense ontving een tweede prijs met een kanarie geelivoor (46-90 punten). Bij de Nederlandse zebravinken club verdiende I. de Graaf de zil veren medaille in het klassement over drie vogels (269 punten). Bij het klassement over vijf vogels werd hij met 444 punten ook kam pioen. H. Giljam werd derde met 442 punten. Muziekvereniging Concordia or ganiseert op de eerste zaterdag in november een fancy-fair ten bate van het uniformen- en instrumen tenfonds. Er zijn diverse attrac ties, zoals het bekende rad van avontuur, sjoelen, spiraal, ballon- nenboom, enveloppe trekken en foto-gooien. Ter versterking van de inwendige mens worden er olie bollen gebakken. Tevens worden de prijzen uit de najaarsverloting getrokken. U bent zaterdag 2 no vember van harte welkom in het repetitielokaal van Concordia aan de Oudelandsepoort. Om 16.00 uur beginnen de eerste activitei ten. De sluiting is omstreeks 23.00 uur. Geboorten: 29 aug. Wendy dv H.A. Beens en W. Knippel, 7 sept. Ashley dv P.L. Heskes en L. Ros bergen, 17 sept. Cornelia Geer- truida dv A.M. Stuijts en M.J. Aarnoudse, 19 sept. Lieselotte dv S. Vlaming en A.J.M. Adri- aansen. Overlijden: 2 sept. Marinus Lau rens van Dijke (81), 2 sept. Janna van Schaik-van der Stoep (75). Huwelijken: 14 sept. Dirk Anto- nie Snijder (41) met Geertje de Kluiver (36), 18 sept. Mourice Pa scal van Sintmaartensdijk (22) met Eunice Alouette Pool (18). De christelijk gereformeerde vrouwenvereniging organiseert za terdag haar jaarlijkse verkoping in de zaal van de kerk aan de Mo lenstraat. Er zijn weer diverse ei gengemaakte artikelen en etenswaren te koop. Voor de kin deren zijn er ook enkele attracties. De openingstijden zijn van tien tot twaalf en van twee tot vier uur. Uit de opbrengst worden kinder bijbels gekocht, die bestemd zijn voor onder ander Rusland, leder een is van harte welkom. Zestien leden van de Algemene Vrouwenbond hebben een bezoek gebracht aan banketbakkerij Smaal in Bergen op Zoom. Na de koffie met gebak kreeg men een rondleiding door de bakkerij, voorzien van de nodige uitleg. De heer Smaal liet zien hoe marse peinfiguurtjes worden gemaakt. Na afloop kreeg mevrouw Smaal een presentje en de dames werden verblijd met een doosje mar sepein. Voor het bloemschikken, een dag eerder, kwamen 26 dames naar de Vossenkuil. Onder leiding van mevrouw A. Adriaansen werden fraaie stukjes in elkaar gezet. Op 12 november komt men weer bij elkaar. Dan worden kerstkaar ten gemaakt. Uitslagen KOT B-team: J. Vaders- A. van Daalen 0-2, A. Zwegers-P. Vroegop 0-2, W. de Leeuw-J. Kruf 2-0, P. de Jager-H. van Herpen 2-0, A. Kruf-C. van Steenpaal 2-0. Hoogste serie (7 car.) H. van Her pen, kortste partij (27 brt.) en bes te gemiddelde (1,25) W. de Leeuw. Poedelaars: T. Schot-J. Wessels -12/-6, A. v.d. Houten-J. Hermans 1/-6, B. Kruize-J. van Meer 10/-16, D. Hendrikse-D. Vaders 1/-10, B. Kruize-D. Vaders 3/-6, D. Hendrikse-J. van Meer -15/ 3, A. v.d. Houten-J. van Gorsel -5/ 2, T. Schot-A. v.d. Houten -7/-1, W. den Ouden-T. Schot -4/+4, P. van Gastel-J. Wessels -3/-5. Hoogste serie (19 car.) en beste gemiddelde (1,92) D. Vaders, meeste pluspunten (10 car.) B. Kruize. Treffers: H. Hommel-C. Burgers 10-7,67, K. Hommel-D. van Driel 10-6, L. van Wezel-P. Hommel 10-6,92, J. Burgers-J. Geuze 10-9,48, B. den Hollander-P. de Leeuw 10-7,60. Kortste partij (25 brt.) en beste gemiddelde (3) H. Hommel, hoogste serie (16 car.) C. Burgers. De afdeling van de algemene Ned. bond voor ouderen viert op 13 de cember het veertigjarig bestaan. Het bestuur heeft daarvoor tij dens de maandelijkse bestuursver gadering een voorlopig programma samengesteld, dat binnenkort aan de leden wordt ge presenteerd. Een dag eerder vond de ledenver gadering van de Anbo plaats. Toen kozen de 63 aanwezige leden mevr. Van Tilbeurgh-Gunst in het bestuur in de plaats van mevr. Van Diénst-Voshol. Tweede kandi daat voor de vacature was mevr. Van Galen. Secretaresse mevr. M. Bijl-Vaders vertelde de aanwezigen over het onlangs in Tholen ge vestigde depot van de rolstoelcen trale. En voorzitter F.G. v.d. Zande deelde mee dat de ouderen op 13 november in de Vossenkuil een bingomiddag krijgen aange boden wegens het 150-jarig bestaan van de rooms-katholieke kerk. Ook na de rondvraag wer den enkele ronden van dit popu laire spel gespeeld. Geboorten: 27 aug. Natascha Aranka dv K. Ras en A.J. Hugue- nin, 2 sept. Leendert zv C.P. van Schetsen en I.M. Theunisse, 9 sept. Dirk Marinus zv D.K. Bruijnzeel en M.E. Aarnoudse, 18 sept. Maria Pieternella dv F.M. Burgers en A.E.B. Rijstenbil, 24 sept. Jan Simon Willem zv E.W. van Vossen en C.J. Bijl. Huwelijken: 6 sept. Adriaan Izaak Hage (24) met Dingena Ma ria Goedegebuure (22), 13 sept. Matheus Willem Lobbezoo (26) met Neeltje Maria Klaasse (22), 27 sept. Pieter Cornelis Johannis Goedegebuure (25) met Derkelina Geertruida van Stuijvenberg (26). Dinsdag 29 oktober ophalen oud papier voor de zending. Advertentie I.M. Het streekmuseum de Meestoof wil ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan in 1993 het leden tal verdubbelen van 350 naar 700. In verband met de vergrijzing en de toegenomen werkzaamheden is een bredere steun en draagvlak onder de eigen bevolking nodig, schrijft voorzitter ir. M.A. Geuze in een brief aan de inwoners. Wanneer het streven lukt, is dat volgens hem een bewijs dat de Meestoof onder de inwoners een goede levende zaak is geworden. Na St. Annaland komen de ande re plaatsen aan de beurt. R.B. en M.B. uit Oud-Gastel zijn van vrijdag op zaterdag op heter daad door de politie betrapt bij het wegnemen van paling. Bij pa lingrokerij Scherpenisse aan de Nieuwlandseweg haalden ze die met een schepnet uit een bassin. Tijdens het verhoor bekenden de mannen, al drie keer eerder samen paling te hebben gehaald, terwijl M.B. dat ook nog een keer alleen deed. Bij hen thuis trof de politie nog een hoeveelheid ingevroren paling aan. Die is inmiddels aan de eigenaar teruggegeven. De mannen zijn in de loop van zater dag vrijgelaten. Meer dan twintig ouders van leer lingen uit groep 3 maakten dins- Donderdag, vrijdag en zaterdag 24, 25 en 26 oktober BIEFSTUK 250 gr7,25 ROSBIEF OF BIEFLAPPEN 500 gr10,95 TARTAAR 5 halen4 BETALEN GEKOOKTE LEVER 100 gr1,15 SCHOUDERHAM 100 gr1,75 BACON 100 gr2,25 PRÉPARÉ 100 gr1,95 Maandag en dinsdag 28 en 29 oktober RUNDVLEES MET RANDJE VET 1 kg13,50 HAMBURGERS 5 halen4 BETALEN Bij aankoop van een ROOKWORST 500 gr. ZUURKOOL GRATIS RUNDERGEHAKT met gratis kruiden HACHEEVLEES Woensdag 30 oktober 1 kg 400 gr. 10,50 5,00 Advertentie I.M. dagavond in de De Casembrootschool kennis met de leesmethode Letterstad. Juf Van Diepeningen vertelde alles over de methode en liet de aanwezigen 'hakken en plakken'. Daarna ging men in groepjes aan de slag in de leesschrijfhoek. Er werd driftig gestempeld, geplakt, geknipt, ge puzzeld e.d. Om de vijf minuten liet de juf van activiteit wisselen, zodat iedereen aan bod kwam. "Veel leuker dan vroeger," merk ten verschillende ouders op. In de biljartcompetitie heeft K. Smits de goede vorm nog niet te pakken en leed een ruime neder laag tegen L. Menheere. J. Mos selman speelde voor zijn doen een fantastische partij tegen H. Keur. Hij speelde maar liefst l.l punt boven z'n normale gemiddelde en daardoor kwam Keur er niet aan te pas. Uitslagen: L. Menheere-K. Smits 10-5.22, G. Rijnberg-A. Weijler 10-5.21, H. Keur-J. Mosselman 3.93-10, J. Keur-T. van Poortvliet 4.67-10. Kortste partij: J. Mosselman 13 beurten, hoogste serie: G. Rijn berg 19 caramboles, beste gemid delde: T. van Poortvliet 3. Huwelijken: 6 sept. Pieter Dorst (27)-met Adriana Pieternella He lena van Haaften (23), 6 sept. Jo hannes Antonius Franciscus Maria Aarts (29) met Adriana Le- onarda Maria Johanna van de Werf (27), 20 sept. Job de Jonge (36) met Willemina Margriet Ma ring (35). Woensdag 30 oktober wordt voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Tijdens een buitengewone leden vergadering is voetbalvereniging SC Stavenisse er in geslaagd om het bestuur met twee personen te versterken. J. Hoek en L. Poot werden gekozen met respectieve lijk 31 en 30 stemmen. Vijf stem biljetten waren blanco. Voorzitter Elenbaas deelde de 24 aanwezige leden (er waren verder 7 volmach ten en 2 machtigingen ontvangen) mee dat Poot penningmeester wordt in de plaats van B. v.d. Jagt, die een functie binnen de jeugd commissie ambieert. Hoek wordt tweede secretaris. Omdat beide gekozenen deel uitmaakten van de kascommissie, waren daarvoor twee nieuwe mensen nodig. P. Wielaard en L. Wesdorp werden bereid gevonden deze functie op zich te nemen. Overlijden: 1 sept. Dingenus Cor nelis Vermeulen (73), 24 sept. Cornelia Jacoba Stougie (59). Huwelijken: 16 aug. Ali Kivrak (19) met Gülcan Kivrak (16), 3 sept. Erik Abraham de Hooge (23) met Adriana Renata Flach (26), 6 sept. Richard den Hollan der (27) met Marga Petrus Petro nella van de Laak (24), 27 sept. Hendrik Adriaan Hartog (24) met Petronella Antonia Antonetta van der Zanden (24), 27 sept. Adria- nus Segebertus Wilhelmus Farla (26) met Irene Roelse (24). Wijkverpleegkundige Cecile van Ettinger gaat per 1 december het eiland verlaten. Zij kwam op 1 ja nuari 1988 in dienst en was behal ve bij het kruiswerk, ook nog actief bij de ambulancedienst van het Rode Kruis. Er zijn al sollici tanten opgeroepen, maar er is nog geen opvolgster benoemd. De hoogste groepen van de Julia na van Stolbergschool zijn op schoolkamp geweest in Sluipwijk. Woensdagmorgen vertrokken de kinderen met hun begeleiders richting Bergen op Zoom om van daar met de trein naar Gouda af te reizen. Daar werden ze opgehaald met de boot en zo over het water naar hun kampadres gebracht. Nadat men alles verkend had, vertrok de hele club naar de museumboerde rij, waar de kinderen een indruk kregen hoe nog niet zo gek lang geleden de plassen door het afste ken van het veen zijn ontstaan, 's Avonds vond er in het donker een speurtocht plaats. De volgende dag werd de morgen besteed aan het beheer van de natuur in het gebied van de Reeuwijkse plassen. Een eiland werd 'schoon' ge maakt, wilgen geknot en zelfs bo men omgezaagd om het riet meer kans te geven om te groeien. Te vens werden er takkebossen ge maakt, die als oeververdediging dienst gingen doen. Donderdag middag werd er gevaren in antieke platbodems (grundels). Eerst werd er geroeid, later werd er zelfs een zeiltje opgestoken. Mede door het schitterende weer was het een fijne middag, 's Avonds luisterde men bij het kampvuur naar een spannend verhaal. De laatste dag werd een bezoek gebracht aan de stad Gouda, waarbij natuurlijk de Sint-Jan het hoogtepunt vormde met zijn gebrandschilderde ra men. Laat in de middag werd het station opgezocht om weer per spoor huiswaarts te keren. Daar werden de kinderen opgewacht door hun ouders en op school werd God gedankt voor de behou den thuiskomst. Uitslagen b.v. Smerdiek: W. v.d. Hoeven-J. van Splunter 10-7,66, R. Bakker sr.-J. v.d. Berg 7,14-10, W. v.d. FIoeven-R. Bakker jr. 10-7,77, C. van Gorsel-J. van Splunter 10-9,33. Hoogste serie (10 car.) J. v.d. Berg, beste gemid delde (1,86) C. van Gorsel, kortste partij (23 brt.) W. v.d. Hoeven-J. van Splunter en C. van Gorsel-J. van Splunter. In de competitie leidt J. v.d. Berg na drie partijen met 30 p., gevolgd door C. van Gorsel met 28,83 en R. Bakker sr. met 27,14 p. Ook werden nog drie partijen, over 25 beurten, gespeeld ter be paling van het gemiddelde: J. Thornton-J. v.d. Berg 19-25, C. van Gorsel-G. Rothwell 57-21 en J. Verbaandert-W. v.d. Hoeven 10-23. Hoogste serie (9 car.) en beste gemiddelde (2,28) C. van Gorsel. Het huiskoor Nieuw Leven en Crescendo uit Kruiningen hebben een zangavond verzorgd in bejaar dentehuis Sint Maartenshof. Er werden mooie liederen ten gehore gebracht en ook was er samen zang. Lian Gebraad en Jeannet de Vos bespeelden de accordeon. Di rigent I. Riedijk had de algehele leiding. Na afloop kregen de bei de koren een enveloppe met in houd en de beide accordeonisten een doosje Zeeuwse babbelaars. Geboorten: 3 sept. Laurina Hele na dv I.M. van Dijke en N.J. Ge luk, 14 sept. Jantine Dingena Jacoba dv N. Rijstenbil en J.H. van Gorsel, 18 sept. Marinus Cor nelis zv C.M. Andriesse en L. Quaak. Overlijden: 19 sept. Leuntje Bijl- Rottier (68). Huwelijk: 9 sept. Anthonius Jo hannes van der Spiegel (39) met Leentje Geertrui Brand (40). ACTIE HULP AAN ROEME NIE, MAAK UW BIJDRAGE OVER OP BANKREKENING 34.02.31.777. (Advertentie I.M.) P.K. uit Poortvliet is zaterdag ge wond naar het ziekenhuis ge bracht, nadat hij op de Provincialeweg met zijn brommer was gevallen. Onderzoek wees uit dat K. onder invloed van alcohol verkeerde. Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Geboorten: 23 sept. Jan Adriaan zv A. Prins en M.J. Pelgrim, 26 sept. André Boelle zv S.J. van de Velde en A.A.B. Reeders, 30 sept. Colinda Adriana dv M.C. de Groen en Y.G. Sparreboom. Overlijden: 19 sept. Cornelis Evert Slijkoord (77), 30 sept. Jan Jacob Feijtel (47). Het gemeentebestuur wil twintig nieuwe lichtmasten plaatsen in het dorp. Verder worden 16 licht masten veranderd of verplaatst en twee verwijderd. Dat gebeurt in de HF JMt André van Ast uit Sint-Annaland en Janny Kleppe uit Poortvliet gaven elkaar vrijdag hun ja-woord. Jeugdige voetballers van WHS stonden met erebogen bij de Wellevaete. De bruidegom is bij de club actief als lid van de jeugdcommissie, jeugdtrainer en leider van de E-pupillen. (Foto Cor Poot). Zaterdag 26 en zondag 27 oktober Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. v.d. Bel): dr. v.d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: dr. Van Doesburg, St. Philipsland, tel. 01677-2500 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP G. Bakker, Bergen op Zoom, tel. 01640-37302 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.30-10 u., Hoögstr. 12, Tho len, tel. 01660-2350. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIENTENVER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma t/m vr 12.30-14 u. ma, wo en vr.avond 19-21 u. Do 14-16 u. Tel. spreek uren 01640-55878, weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, gent.huis St. M'dijk, tel. 01666-8208 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 28/10 9-12 u. gemeentehuis St. Maartensdijk STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24 oktober t/m 1 no vember donderdag 24 3.42 - 15.57 vrijdag 25 4.17 - 16.32 zaterdag 26 4.37 - 17.12 zondag 27 5.37 - 17.52 maandag 28 6.17 - 18.42 dinsdag 29 7.07 - 19.32 woensdag 30 8.07 - 20.42 donderdag 31 9.12 - 21.57 vrijdag 1 10.32 - 23.27 wo 30/10 8.11 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getij verwach tingen bel 06-91122353 (niet gratis). i Zondag 27 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.D.) ds. Van Dijk 18.30 u. kand. Emaus vr 25/10 15 u. ds. Van Dijk, huw.bev. Bout-van Dijke do 31/10 19.30 u. ds. Van Dijk en ds. Boogaard, herdenking kerk hervorming HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk GEREF. KERK 10 u. ds. Wulffraat, Hoogerheide 17 u. drs. v.d. Spek, Krabbendijke CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND geen dienst R.K. KERK za 19 u. en zo 10.45 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 u. ds. Coppoolse, Papendrecht 15.30 u. ds. v.d. Spek, Krabbendij ke CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. (H.D.) ds. Meeuse 18 u. ds. Vergunst, Ridderkerk wo 30/10 19.30 u. ds. Meeuse GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst do 31/10 19.30 u. ds. De Pater GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18 u. ds. Born OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon wo 30/10 19.30 u. ds. Van Loon, herdenking kerkhervorming HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. (H.D.) ds. De Goei 19 u. ds. De Kieviet, Numansdorp OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. ds. Verhoeks 14 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer do 24/10 ds. Van Bergen Braven- boer, Bijbellezing GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas do 31/10 19.30 u. ds. Van Kooten, hervormingsdienst GEREF. KERK 10 u. ds Vos, Halsteren 14.30 u. ds. Staat, Yerseke GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Lammers GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst 15 u. stud. De Jongste OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. Talsma, Bréda volgende straten: Hoge- dorpstraat, Hogedorp, Zuid straat, Hogeweg, Kruytenburgseweg en gedeelten van de Bernhardstraat, Zuidplant soen, Paasdijkstraat, Achter straat, Molenstraat, Tolweg en Lange Zandweg. Maarten Haentjens Dekker is aan de economische faculteit van de Erasmus Universiteit te Rotter dam voor zijn doctoraal examen. De scriptie waarop hij afstudeer de, handelt over de reorganisatie naar Westers model van een on derneming in het voormalige Oostblok. Haentjens Dekker ver bleef daartoe drie maanden in Ko- sice (Tsjecho-Slowakije). Tijdens zijn universitaire opleiding be haalde de kersverse doctorandus tevens de Masters Degree of Busi ness Administration aan de Mi chigan State University. Frans van Moorsel was vrijdag avond de beste visser van hen gelsportvereniging De Knorhaan. Hij behaalde in deze vrije wed strijd in de Scherpenissepolder 100 punten. Ondanks het slechte weer viel het aantal deelnemers mee. Men begon om 20.00 uur en om 11.00 uur werden de onderlij nen van de hengels gehaald. 2. Ria v.d. Sterren 99 p, 3. Jaco Hagen 98 p, 4. Paul v.d. Sterren 97 p, 5. Peter v.d. Sterren 96 p, 6. Ri- nus Lisseveld 95 p. 7. Henk Vane 94 p. Na de prijsuitreiking kregen alle deelnemers uit handen van de voorzitter een rollade. In een bietenveld aan de Hok weg is door de politie C.H.A. van G. uit Zundert aangehouden, die van woensdag op donderdag met een lichtbak aan het stropen was. De lichtbak en zeven geschoten hazen werden in beslag genomen. Van G. stroopte, met een aantal ande ren, in een gebied westelijk van de Reimerswaalseweg, richting Strij- en. Drie jachtopzieners en een po litiepatrouille zetten het terrein af, waarop de stropers vluchtten naar het bietenveld. Daar verscholen ze zich. Alleen Van G. kon in de kraag worden gevat. De politie trof bij de lichtbak ook een lege doos aan waarin hagelpatronen hadden gezeten. Bij de firma Dekker aan de Paas- dijkweg is in de nacht van donder dag op vrijdag een bestelauto met daarin een flinke hoeveelheid ge reedschappen gestolen. De auto is inmiddels, leeg, teruggevonden in Gilze-Rijen. Muziekvereniging Concordia met de drumband waren zaterdag te gast bij de Chr. muziekvereniging Euphonia uit Halsteren. Het con cert werd gegeven in De Sprenge op Vrederust. Euphonia opende de middag met een zestal num mers. De dirigent was dhr. G. de Waal. Na de pauze was het de beurt aan Concordia o.l.v. dirigent R. Bo- gaarts en instructeur bij de drum band K. van Driel. Er werd afwisselend gespeeld en tevens trad men gezamenlijk op. Als dank voor de mooie middag wer den de dirigenten na afloop in de bloemetjes gezet. ZIE VERDER PAG. 17 Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 2