Aanvulling Zeeuws woordenboek vergt nog de nodige bijdragen Waterschap verkoopt kistdam Gevonden en verloren Vosmeer dames falen Zilver voor zwemster Gelijkspel Smash 1 Zon in de schoorsteen Ingetogen en explosief Winst AVC Schieting Pr. Juliana Belcantorium in Night of Proms Eerste aanzet Oranjecomité Oud-Vossemeer Donderdag 24 oktober 1991 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Plaatselijk nieuws Winkelactie middenstand Weer inbraak tennis Verkiezing ambtsdragers Oud-Tholenaar doet dialectvereniging computer cadeau ZLM onderzoekt samenwerking Zes kandidaten voor bouw van oeververbinding Westerschelde Geslaagd dus gefeliciteerd Afdelingsvoetbal Nipte zege WHS 5 Eigen treffer kost Vosmeer punten Atletiek Wilma van Onna wint in Amerika Vosmeer 2 met lege handen Vosmeer 3 gedisciplineerd Zwemmen Programma Meulvliet Tholen Verlies Emergo 2 ^"l Tafeltennis De middenstandsvereniging houdt van 22 november tot en met 5 december weer een winkelactie onder het motto '5 december spaarplan'. Bij elke aankoop van vijf gulden krijgt men een zegel en kaarten met tien zegels erop din gen mee naar de prijzen. De hoofdprijs, een reis ter waarde van 1000 gulden, wordt vrijdaga vond 6 december om acht uur ge trokken door burgemeester Vogel. Op 27 november worden 10 plan ten en 15 handdoeksets verloot en op 2 december 10 fruitdozen en 15 banketletters. De bussen staan bij drogisterij Jansen en P. v.d. Reest in Anna Jacobapolder. Er zijn to taal 14 deelnemende winkeliers. De winkelactie werd donderdaga vond besproken in de Druiven tros, waarbij bijna alle leden aanwezig waren. Voorzitter N.J.G. Jansen blikte terug op een goede braderie. Na het huishoudelijk gedeelte sprak dhr. A. de Jong van het Ne derlands Christelijk Onderne- mersverbond over het hoe, wat en waarom van een dienstverlende organisatie als de NCOV. Op een volgende vergadering wordt beslo ten of de middenstandsvereniging toetreedt tot de NCOV. Tennisvereniging De Ruucstoppe- len heeft voor de derde keer in korte tijd ongewenst bezoek ge kregen in de kantine. In de nacht van woensdag op donderdag wer den twee busjes opengebroken door onbekende indringers. De inhoud, ongeveer tien gulden, werd meegenomen. Dhr. J. v.d. Hoek en G. van Herk zijn door de leden van de Her vormde Gemeente gekozen tot respectievelijk ouderling en dia ken. Er waren vacutures ontstaan in verband met het aftreden van ouderling A.M. Guiljam en dia ken A. Verstrate. Voor diaken J. Everaers zijn geen tegenkanidaten ingediend, zodat deze automa tisch is herkozen voor een volgen de periode. Het loopt nog geen storm met de sponsoring van de aanvulling op het uit 1964 daterende Woordenboek der Zeeuwse dialecten. Daarvoor is vier ton nodig. Een subsidieaanvraag bij alle dertig Zeeuwse gemeenten en die op Goeree-Overflakkee heeft tot nu toe weinig opgeleverd, zo bleek zaterdag tijdens de Zeeuwse dialect dag in Kapelle. Daar schonk de Middelburgse serviceclub De Soroptimisten ƒ2750,- aan de stichting De Zeeuwse Taele, die zich met de financiering van het supplement bezighoudt. De kistdamelementen bij Stavenisse worden opgeladen door loonbedrijf Fase. Het waterschap Tholen doet de kistdammen bij Stavenisse in de uitverkoop. Vorig jaar zijn ze van de dijken rond de haven afgehaald omdat de stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde en de keersluis de tijdelijke verho ging van de dijken overbodig had gemaakt. De kistdamelementen werden opgeslagen op de voorma lige gemeentelijke stortplaats aan het einde van de Veerweg, waar ze vrijdag werden opgeladen door loonbedrijf Fase uit Poortvliet. Die kan er heel wat gebruiken, maar er zijn verschillende afne mers. De één wil er 5, de ander 20. De storm van vorige week donder dag heeft geen noemenswaardige schade gebracht aan de zeewering. Volgens het hoofd van de techni sche dienst van het waterschap, J.A. Dees, zijn hier en daar wat stenen in de glooiing los geraakt. Medewerkers van het waterschap hebben die weer op hun plaats ge legd. Verder zijn enkele bomen gesneuveld, maar dat heeft niet tot gevaarlijke situaties geleid. Bij de rijkspolitie in Tholen zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen. De politie vraagt de genen die iets als verloren hebben gemeld, dit bij terugvinden te wil len melden aan het bureau (tel. 01660-3750). GEVONDEN: zilveren ring met zwart steentje; gouden kettinkje met hanger; zil veren ring met inscriptie 'Helen'; gouden ring met kartelrandje; herenhorloge, merk Casino; zon nebril met zwart montuur; bril met goudkleuring montuur; bril, grijs met voorzetbril; portemon nee met inhoud; zwarte porte monnee; zwart/paarse portemonnee, merk Rucanor; geel/paarse portemonnee; diverse sleutels; blauw/groen regenpak; spijkerjack (bedrukt) en hand doek; twee lichtblauwe spijkerjas- ser.; zakje knikkers; zwart etui met inhoud; wieldop Nissan; Ga zelle fiets; damesfiets (omafiets); roeispaan; herderachtige hond (bruin); poesje (zwart/wit); springtouw; bermpaal; goudkleu rige spiegellijsten; lichtbruin da- mesvest; stuk kettingkast van grijze fiets; speelgoedpistool; bankbiljetten. VERLOREN: gouden kettinkje met hanger; bronzen kettinkje met hanger; zil veren kettinkje met bedeltjes; da meshorloge met bruine band; dameshorloge, zilver/goudkleu rig; trouwring met inscriptie 'Jan' en data; herenhorloge met zwart bandje, groen/wit; blauw kinder horloge met opdruk; dameshorlo ge, goudkleurig met inscriptie op, achterkant; dameshorloge met bruin bandje; dameshorloge Sei ko, lichtbruin; zwart waterdicht horloge; dameshorloge, bruin; horloge met bruin bandje; bril met zwart/bruin montuur; Pearl bril, rood/goudkleurig; bril in geel etui; verschillende portemon nees; diverse sleutels; trainings jack paars/groen; spijkerjack blauw, merk Chippie; trui, kleur zwart met fluor opdruk; regenpak blauw/geel/paars/groen; zwart tasje; siervelg Renault; zwarte brillenkoker; vlag ABN/Amro; papegaai, nestpootje; kater grijs/zwart; kinderfiets rose/wit; kinderfiets groen/rose; Schotse Collie wit/bruin; vishengel Silstar, met molen; lapjeskat rood/wit/bruin; wieldop Fiat Uno; hondje, zwart; geld. De Zonnebloem roept, in het ka der van de actie 'Zon in de schoorsteen', mensen op een Sin terklaassurprise te maken voor een zieke, gehandicapte of hulp behoevende oudere. Die mensen wil men met deze actie uit hun isolement halen, omdat aan velen van hen het Sinterklaasfeest onge merkt voorbijgaat, aldus de Zon nebloem. Het gaat niet om dure cadeaus, maar om aardige, nutti ge attenties. Feestelijk verpakt en zo mogelijk met een rijnpje, brief je of tekening. ledereen kan aan de actie mee doen. Wie een pakje wil maken, kan zich aanmelden bij A. Schip per, Oud-Vossemeer (tel. 01667-2903), of in Tholen bij J. Moerland (tel. 01660-3464) of V. Rens (tel. 01660-3697). De Zuidelijke Landbouw Maat schappij (ZLM) gaat samen met de Gelderse Maatschappij van Landbouw, de Overijsselse Land- bouwmaatschappij en het Utrechts Genootschap onderzoe ken of er mogelijkheden zijn voor een samenwerkingsverband. Een en ander is het gevolg van een bespreking tussen de voorzitters van de vier maatschappijen en het organisatie-adviesbureau Agri- ment. Dit bureau heeft de ZLM al eerder geadviseerd om te streven naar een gezamenlijke organisatie met sterke provinciale steunpun ten. De betrokken organisaties zullen op zo kort mogelijke ter mijn elkaar hun standpunten la ten weten. Operaensemble Belcantorium maakt vandaag, vrijdag, zaterdag en zondag deel uit van het 200 le den tellende koor dat meewerkt aan de zevende Night of the Proms in Antwerpen en Rotter dam. Het ensemble, met leden van Tholen en uit de regio Bergen op Zoom, heeft stukken ingestudeerd als de Carmina Burana van C. Orff, het Wiegelied van Brahms en Land of hope and glory. Bel cantorium staat onder leiding van Elsa Hernady en zal op het podi um staan met bekende artiesten als Randy Crawford, Beverly Cra ven, Steve Harley, Roger Hodgson en pianist Daniel Blumenthal. Het programma bevat populair klassiek, maar ook pop classics. De concerten worden op televisie uitgezonden door de BRT en RTL4. Vertegenwoordigers van muziek vereniging OVM, voetbalvereni ging Vosmeer, judoclub OVJV, toneelvereniging Sint-Joseph, de Vogelvrienden, Anbo, de Zonne bloem, middenstandsvereniging, Plattelandsvrouwen, stichting Promotie Oud-Vossemeer en de basisscholen komen op 26 novem ber bij elkaar om definitieve af spraken te maken over de vorming van een nieuw Oranjecomité in Oud-Vossemeer. Dat is het concre te resultaat van een bijeenkomst dinsdagavond, geleid door wet houder J. Versluys. Aan de oproep, gericht aan een groot aantal verenigingen in het dorp, hadden 24 mensen gehoor gege ven. Een aantal waarmee de wet houder in zijn nopjes was. Onder de aanwezigen ook drie leden van het oude comité, die bereid zijn aan de vorming van een nieuw mee te werken: mevrouw M. Graauwmans en de heren L. van Wezel en F. Witkam, ledereen zag het belang in van een Oranjecomité om activiteiten te organiseren rondom koninginne dag, bevrijdingsdag e.d. De wet houder vond dat dit comité een zo breed mogelijk draagvlak uit het dorp moet hebben en kon aan het einde van de bijeenkomst alleen maar constateren dat dat er is. Verschillende aanwezigen hadden vragen over de financiën van het oude comité, zij wilden volledig met een schone lei kunnen begin nen. Versluys had eerder met alle leden daarvan rond de tafel geze ten om alles op een rij te zetten. Hij vond dat er niet al te veel ach terom moet worden gekeken, maar dat het belangrijk is om voor de toekomst een goed functionerende organisatie te krij gen. Nadrukkelijk stelde hij dat op het gebied van de financiën de afspraak moet worden gemaakt om voortaan alles schriftelijk vast te leggen. Er wordt tenslotte ge werkt met gemeenschapsgeld: in de meeste gevallen wordt de ge meentelijke leerlingbijdrage van de scholen doorgesluisd naar het Oranjecomité en bovendien wordt een actie gehouden onder de be volking. Meerdere aanwezigen we zen erop dat het vertrouwen van de inwoners nodig is om weer wat van de grond te krijgen. Het oude comité functioneerde niet meer sinds half vorig jaar. Een aantal leden stapte op en dat resulteerde erin dat dit jaar geen koninginnedagprogramma in Oud-Vossemeer werd gepresen teerd. Om sponsors te lokken is bepaald dat iedereen die meer dan hon derd gulden bijdraagt, met naam in de nieuwe uitgave vermeld zal worden. Daaraan zal door enkele deskundigen vier tot vijf jaar ge werkt moeten worden, om alle woorden en uitdrukkingen te Er hebben zich bij de provincie zes gegadigden aangemeld voor het ontwerpen en bouwen van een vaste oeververbinding bij de Oosterschelde. Die verbinding - bestaande uit een tunnel onder de hoofdvaargeul Pas van Terneuzen en een brug of tunnel bij de ne venvaargeul Everingen - moet worden aangelegd westelijk van de sluizen bij Terneuzen en weste lijk van Ellewoutsdijk. Gedepu teerde staten zullen provinciale staten rond de jaarwisseling rap porteren over de vijf uit te nodi gen bedrijven of combinaties. Die krijgen vervolgens negen maan den de tijd voor het maken van een ontwerp en indienen van een prijsopgave. Onder de zes gegadigden zijn be halve Nederlandse ook Duitse en een Italiaans bedrijf. Laatstge noemde is CMF Sud SpA te Gu- asticce. Verder het Duitse bedrijf Strabach en Dywidag te Dor drecht, de combinatie Krupp In dustrie Technik GmbH en Bilfinger te Duisburg met Berger- bau AG te Keulen, alsmede Ne- deximpo te Amsterdam (100% dochteronderneming van een fir ma uit Düsseldorf). Tenslotte heb ben zich twee Nederlands/Belgische combina ties aangediend. De eerste is Com binatie Westerschelde te Gouda, waarin samenwerken Kon. Volker Stevin, Ballast Nedam Groep, Hollandsche Beton Groep, Struk- ton Groep, Kon. Boskalis West minster, Dirk Verstoep bv, Aannemingsmaatschappij CFE (Brussel), SBBm en Six Construct (Brussel), L.L. en N. De Meijer (Gent), met als gelieerde staal bouwbedrijven Hollandia te Krimpen a.d. Ussel en Grootint te Zwijndrecht. Tenslotte de Kombinatie Middel plaat Westerschelde v.o.f. te 's- Hertogenbosch, die wordt ge vormd door Bredero Bouw, Fran- ki (Luik), Verenigde Heijmans Bedrijven, Philipp Holzman AG (Frankfurt), Voormolen Bouw, Ways und Freytag AG (Frank furt). Aan deze combinatie ge lieerd zijn ingenieursbureau Lievense te Breda, baggerbedrijf Decloedt en Zonen te Brussel en Dillinger Stahlbau te Saarlouis. Aan de Groene School te Kapelle heeft M.W. v.d. Blankevoort uit Tholen het diploma groenverzor- ger behaald. En W. Jobse uit Oud-Vossemeer slaagde voor het examen groenvoorziener. rangschikken. Maar vraag is er nog steeds naar het 'visitekaartje met vijf sterren' van de Zeeuw- sche Vereeniging voor Dialecton derzoek. Voorzitter mevrouw A. v.d. Zande-Vleugels Schutter il lustreerde dat met de mededeling dat de duizend exemplaren van de achtste druk van het woorden boek moeiteloos zijn gesleten. Door het wekelijkse programma 'Goed Zeeuws goed rond' via Omroep Zeeland (elke woensdag middag tussen half zes en zes uur) komen er nogal wat nieuwe gege vens binnen. Die worden allemaal geregistreerd bij het secretariaat. Een levend archief dus, dat dage lijks wordt aangevuld. En men kan terugvallen op diverse re gisters met bijvoorbeeld trefwoor den. Een computer was daarom een grote wens van het bestuur. Een wens die zaterdag in vervul ling ging door een spontaan ge baar van oud-Tholenaar C. Zachariasse uit Vlaardingen. Hij deed de vereniging zo'n 'technisch wonder' cadeau en verzekerde zich daardoor van een eenjarig gratis lidmaatschap. Voor de ruim 300 aanwezige leden (van de bijna 900), waaronder de commissaris van de koningin en echtgenote, sprak prof. dr. J. Tael- deman over 'De Zeeuwse dialec ten in het Nederlands dialectlandschap'. De prof, ver bonden aan de universiteit in Gent, vertelde op een voor ieder een begrijpelijke manier over de verschillende fasen waarin het Zeeuws is gevormd tot wat het nu is, met de typische eigen kenmer ken. Dat er de laatste eeuwen nog al wat Hollandse woorden in zijn geslopen, deed de sympathieke hoogleraar af met de opmerking: als je bij de hond slaapt, krijg je z'n vlooien. De dialectdag was geopend door mej. M.W. Blaas uit Tholen, met een gedicht. "Vandaehe is de dag!" klonk het vanaf het podi um. In het middagprogramma stond Tholen nog nadrukkelijker in de schijnwerpers. Mevrouw C. Stoutjesdijk-Engelvaart uit Stave nisse, mej. Blaas en het echtpaar L. Hage en N. Hage-Ligtendag uit Sint-Annaland presenteerden de Thoolse klederdracht. De mut sen, het nachtgoed, de jakjes, on- derkleding en sieraden passeerden allemaal de revue. Ook werd een smeuïge samenspraak in Thools dialect gehouden en werden enke le dialectstukjes van mevrouw N. Slager-den Engelsman uit Oud- Vossemeer voorgelezen. De 'Zeeuwse troubadour' Engel Reinhoudt ontbrak niet op deze dialectdag en had zelfs, op veler verzoek, meer ruimte in het pro gramma gekregen. Die vulde hij ondermeer op met De snietsel- bank. En speciaal voor deze dag schreef hij een ode aan 'een bolus bie de koffie'. Want traditiege trouw worden de leden van de dia lectvereniging 's ochtends Beleidsplan VVV. De provinciale VVV Zeeland presenteert vandaag het beleidsplan 1992-1996 en het activiteitenplan 1992. Bij die gele: genheid spreekt voorzitter P.H. van Zeil van de ANVV over de toekomstplannen van de VVV in Nederland. ontvangen met een bolus (of jik- kemien, of drol) bij de koffie. "Want dat dienk bluuf 't zelfde," aldus Reinhoudt, die niet begreep dat er geen bakker is die een gat in de markt ziet voor een reuzenbo- lus, een rambolus zogezegd. Of een vetvrije, een tefalbolus. Of een alternatieve, dus links ge draaid. De liedjeszanger, die zijn teksten in het Noordbevelandse dialect schrijft, had zoals gewoon lijk de lachers op zijn hand. De sfeervolle bijeenkomst werd afgesloten met het zingen van het Zeeuwse volkslied. Theaterartiesten zijn niet te verge lijken. Dat bleek weer eens zater dagavond in Meulvliet, waar Jeroen van Merwijk optrad met zijn programma 'Geef mij mijn sperma terug', gevolgd door Ma rijke Boon met 'Vandaar dat ik ween'. Van Merwijk, bekend van hoorspelen en als tekstschrijver, staat sinds twee jaar zelf op de planken. Zijn repertoire omvat een verscheidenheid aan teksten, uiteenlopend van een gedicht over kwark tot maatschappijkritische liedjes (waarbij hij zichzelf op gi taar begeleidt). Hij schuwt het niet om de waarheid in een ander, eigen daglicht te stellen, maar ontroert soms ook door zijn kijk op alledaagse mensen en dingen. Van Merwijk brengt zijn repertoi re op een ingetogen manier, zodat de aandacht vooral valt op de in houd van wat hij zegt. Dit in tegenstelling tot Marijke Boon, die lachend en explosief overkomt. Ze schrikt er niet voor terug om zichzelf volop in een gunstig daglicht te plaatsen. Dit is grappig, maar een beetje minder zou ook nog leuk zijn. Boon's teksten zijn liederen met een vro lijke wijs en een treurige inhoud die ze geen smartlappen, maar le vensliederen wenst te noemen. Ge lukkig voor haar en haar publiek is ze alleen, wat een onuitputtelij ke bron van inspiratie is. Grappig zijn de problemen en de oplossin gen, waar je als alleenstaande mee te maken krijgt. Het publiek reageerde heel en thousiast op de verschijning van Marijke Boon. Haar programma is van een heel ander gehalte dan dat van Jeroen van Merwijk. On derhoudend en anekdotisch komt vooral de liefde aan bod, of erger de gevolgen van een gebrek eraan. Met haar levendige presentatie krijgt ze het publiek volledig op haar hand, hoewel het gehinnik, dat ze ten beste geeft, af en toe best ingedamd zou mogen worden. loofde een aantal van de Thoolse spelers het wel. Men liet het erbij zitten in plaats van te knokken voor een goed resultaat en zo kon Alliance simpel uitlopen naar 6-0. WHS 5 speelde tegen DVO 2 een onforuinlijke wedstrijd, ondanks de 0-1 winst. Na een kwartier spe len kwam Wim Snoep in botsing met doelman Dies den Engels man, die een te zacht teruggetikte ba! van Theo Fase wilde wegstom- pen. Snoep moest met een gebro ken sleutelbeen naar het ziekenhuis, zodat grensrechter Leo van 't Hof inviel. In het centrum van de verdediging maakte Hein Dijke- ma zijn rentree. Er ontwikkelde zich een gelijk opgaande wed strijd met weinig kansen. Na twee minuten liet de Roosendaalse doelman een schot van Nico Hage door zijn handen glippen. In de eerste helft werd het duel nog on derbroken wegens een hagelbui. In de tweede helft voerde DVO de druk op. WHS moest zich beper ken tot verdedigen, waarbij de doelman een hoofdrol vertolkte. Bij uitvallen waren er nog kansen voor Nico Hage, Piet Ridderhof en Jaap Kodde, maar die leverden niets op. De Vosmeer dames zijn er niet in geslaagd om koploper 't Zand een punt afhandig te maken. Het duel kreeg een wrange nasmaak doordat de enige treffer een eigen doelpunt van Vosmeer was. Vosmeer 2 werkte tegen Halsteren een 0-2 achterstand weg, maar verloor uiteindelijk met 2-5. Vosmeer 3 klopte Halsteren 5 met 3-6. Vosmeer dames is er niet in geslaagd om de koppositie in de regioklasse over te nemen van SC 't Zand. De ploeg uit Tilburg won fortuinlijk met 0-1 door een eigen doelpunt van de Tholenaren. Dat viel na een half uur in de eerste helft. Rya den Engelsman verraste haar eigen keeper met een te rugspeelbal, die in het net ver dween. Vlak daarna schoot Tatjana Schroers aan de andere kant net over het doel. Dat was de eerste kans voor Vosmeer, dat qua voetbal de mindere was van de be zoekers. Ondanks dat kreeg Vosmeer na de rust de beste kansen om te scoren. Bij een aanval schoot Vivy de Wit de bal echter hoog over het doel. En na een hoekschop lukte het de Tholenaren ook niet om, in een wirwar van spelers, de bal over de doellijn te werken. Daardoor bleef het 0-1, een sneu resultaat voor de thuisclub. In de loop van de tweede helft kwam Ilja Graauwmans nog in het veld voor Marjan Verhoef. In haar eerste wedstrijd in Amerika, na een maandenlange verblijf in Ne derland, was Wilma van Onna uit St.Philipsland zeer succesvol. Op een 10 kilometer wegwedstrijd behaalde zij een eerste plaats. Zij liep de afstand in 33.24 min en bleef in de sprint op de laatste meter de Canadees Mar quette net voor. Binnenkort keert Van Onna weer terug naar Nederland, waarna zij in januari voor een lange periode vertrekt naar El Paso in de Verenigde Staten. Een gehavend Vosmeer 2 leed te gen het geroutineerde Halsteren 3 een 2-5 nederlaag. Al binnen tien minuten keken de Tholenaren te gen een 0-2 achterstand aan. Eerst door een strafschop na een du bieuze handsbal en vervolgens werkte Peter Vogel het leer achter zijn eigen doelman. Na een half uur scoorde Richard Kooien, maar die treffer zou uit bui tenspelpositie zijn gescoord en werd afgekeurd. Twee minuten la ter kreeg Vosmeer een strafschop cadeau (niemand had een overtre ding gezien behalve de arbiter) en Chris Kouwen zorgde daaruit voor 1-2. Kort daarop tekende Jo- han de Koning de gelijkmaker aan en Vosmeer was weer terug in de wedstrijd. Maar dat pakte na de rust anders uit. Inmiddels stond Rodger Luijs in de ploeg voor Arjan Verreijen. De Halsternaren kwamen op 2-3 en hielden die voorsprong vast. Ze raakten verschillende keren paal en lat, terwijl ook doelman Re- mon Kooien nog twee keer moest vissen. Strenge mandekking zowel op het middenveld als in de verdediging, en met snelle counters uitbreken. Dat was de tactiek die Vosmeer 3 had uitgestippeld tegen Halsteren "5, een team bestaande uit oud- eerste elftalspelers. Door gedisci plineerd en als ploeg te voetballen lukte het een 3-6 overwinning te behalen. Vosmeer hield Halsteren al met een uit zijn spel, het middenveld stoorde goed en via dieptepasses werden Jos de Wit en Danker Kouwen voortdurend weg gestuurd. Na tien minuten leverde dat een hoekschop op. Kees Tim mermans plaatste deze op het hoofd van Martin v.d. Plas, die eerst tegen de paal kopte en toen de terugspringende bal van dicht bij inschoot. Nadat Jos de Wit in het strafschopgebied was gevloerd bleef Ardie v.d. Zande koel tegen over de uitdagende doelman, oud- Tholenaar Jos Geene, en maakte uit de penalty 0-2. De aanvallen via de vleugels lukten maar niet bij Halsteren door het storende werk van het Thoolse middenveld. Spits Piet Rokven (de huidige VVC-trainer) probeerde daarom via solo-acties door de defensie te komen, maar hij werd met succes afgestopt. Na de rust speelde Halsteren de bal bekwaam rond en dreigde steeds dichter bij het Vosmeer- doel te komen. Precies op tijd stuurde Frans Havermans Frank v.d. Zande de diepte in, die nog net van rechts kon voorzetten. De Halsterse laatste man trapte over de bal en Danker Kouwen tikte simpel 0-3 binnen. Vosmeer nam even gas terug en de sluwe Rokven maakte daarvan gebruik door zich in het doelgebied te laten val len, een strafschop te versieren en die te verzilveren (1-3). Via de counter bleef Vosmeer succesvol. Jos de Wit soleerde door de verde diging en stelde Erik van Hees in staat 1-4 te scoren. Het werd 2-4 toen een schot van Halsteren van richting werd veranderd. De Bra banders vielen meer aan, maar vergaten De Wit af te dekken. Hij soleerde door de verdediging en tekende 2-5 aan. Kort daarna werd het al 3-5. Danker Kouwen bracht de eindstand op 3-6 door doelman Geene van ver met een lob te verschalken. Het eerste team van volleybalvereni ging AVC behaalde een knappe 3-1 winst tegen het geroutineerde AKL uit Breda. AVC begon voortvarend aan de eerste set en kwam met 9-6 voor. Daar na stokte de aanval en kwamen de Brabanders op gelijke hoogte. AVC kwam met 11-9 voor, maar in één ser vicebeurt trok AKL de eerste set naar zich toe. In de tweede set herstelde AVC zich sterk. Door goed spel van met name Henk Noteboom en Nico Klippel werd de set met 15-7 gewonnen. De derde set werd vrij eenvoudig door AVC met 15-9 gewonnen. Spelverdeler Willem Valkier trok het blok van de Brabanders regelmatig uit elkaar. In de vierde set kwam René Minheere in het veld voor Frank Liefting. Dia gonaal met Valkier nam hij de spelver- deling enkele malen goed over en ook verdedigend achter het blok speelde hij attent. Ook middenvelder Ron Ste- ketee speelde een sterke partij. De vierde set werd met 15-8 in het voor deel van de Tholenaren beslist. Zater dag speelt AVC om 16.15 uur thuis tegen degradatiekandidaat Meilust. Zaterdag 26 oktober: 14.45 u AVC 4 meisjes A-TDK/Brevok 8, AVC 4 jongens A-VAT 3 16.15 u AVC 1 heren-Méffust 1, AVC 1 dames-OSS, AVC heren 2-Voverdi 1. Maandag 28 oktober: 21.15 u AVC heren 3-De Berk 1, AVC dames 2-VAT 2, AVC dames 3-Diomedon 2. Heidi den Engelsman uit Sint- Maartensdijk heeft twee zilveren me dailles en een derde plaats behaald tij dens een uitwisseling met het Engelse Rosegrove. De Thoolse zwemster legde de 50 meter schoolslag af in 40.9 sec en de 50 meter vrije slag (borstcrawl) in 31.9 sec. Beide tijden waren goed voor zilver. Op de 50 meter rugslag legde de zwemster van De Krabben in 39.3 sec beslag op de derde plaats. De start op deze afstand was minder doordat ze uitgleed. De estafette wedstrijd, met als inzet de uitwisse lingsbeker, werd gewonnen door Rosegrove. Bij schietvereniging Prinses Juliana in Sint-Annaland werd er twee vrijdaga vonden geschoten op de 12 meter baan. Er waren wedstrijden voor kara bijn, pistool en geweer. De uitslag luidt als volgt. LIGGEND GEWEER Klasse A: 1. M. Bazen 144 p., 2. A. Menheere 140 p., 3. C. Boot 139 p., 4. J. v.d. Klooster 133 p. en 5. D. Bruijn- zeel 133 p. Klasse B: 1. R. Bruijnzeel 140 p., 2. J. v.d. Klooster 137 p., 3. J.L. Goedege- buure 135 p., 4. O. Steinhage 135 p., 5. J. Bruijnzeel 135 p., 6. J.H. Goedege- buure 126 p. en 7. H. van Popering 117 P- Klasse C: 1. J.J. Keur 131 p., 2. J. Dek ker 126 p., 3. J. Ridderhof 123 p. Het eerste team van korfbalvereniging Emergo leed een 8-6 nederlaag tegen Albatros 4. Na een snelle ope ningstreffer van de Thoolse ploeg wist Albatros de achterstand om te buigen naar een 4-2 voorsprong bij rust. Hal verwege de tweede helft kwam Emergo sterk terug. In de slotfase was de stand 7-6. De gelijkmaker leek er voor Emergo aan te komen. Het doelpunt viel echter aan de andere zijde, waar de scheidsrechter niet floot voor een overtreding. De Emergo-doelpunten werden gescoord door Marco van de Hoek (2x), Dicky van der Linden (2x), Jessica de Rijke en Jan Duine. Het tweede team van Emergo leed zijn eerste nederlaag in de competitie tegen Korvo 3 uit Oude-Tonge. Einduitslag 7-3. Emergo-treffers werden gescoord door Rini Klomps, Peter Klomps en Ad Farla. Emergo C speelde 1-1 tegen BKC. Ni co Boogaarts scoorde voor Emergo, maar door een verdedigingsfout was hij ook verantwoordelijk voor de te gentreffer. Bij de wedstrijd tussen Emergo F en Breda Noord F vielen geen doelpun ten. Het partijtje strafworpen werd met 25-16 door Emergo gewonnen. Klasse Li: 1. P. Nefs 118 p., 2. W. Scherpenisse 114 p. KARABIJN Klasse A: 1. A. Menheere 139 p., 2. D. Bruijnzeel 134 p. Klasse B: 1. C. Boot 115 p., 2. J.L. Goedegebuure 111 p. Klasse C: 1. J. v.d. Klooster jr. 140 p., 2. J. Ridderhof 135 p., 3. W. Nelisse 128 p., 4. M. Bazen 122 p., 5. J. Bruijnzeel 122 p., 6. B. Molier 117 p. PISTOOL 1. A. Menheere 135 p., 2. R. Bruynzeel 113 p., 3. J.L. Goedegebuure 110 p., 4. D. Bruijnzeel 108 p., 5. M. Bazen 95 p., 6. W. Nelisse 89 p., 7. H. van Pope- ring 84 p., 8. J. v.d. Klooster sr. 74 p., 9. O. Steinhage 74 p., 10. J. Quist 64 p., 11. P. Nefs 55 p., 12. L. Walpot 45 P- Met nog een halve competitie te gaan, gaat tafeltennisvereniging Smash '76 uit St.Annaland een spannende com- petitieslot tegemoet. Het duel tegen mede-degradatiekandidaat Smash '70 eindigde onbeslist. Ad van 't Hof kampt nog steeds met een knieblessu re, opgelopen bij een partijtje zaal voetbal, en kwam niet tot scoren. Hans van Dijke en Marco Saarloos waren beter op dreef en wonnen hun partijen. Door winst in het dubbel werd het punt veilig gesteld tegen de tegenstander uit Noordhoek. De St.Annalanders blijven op de laatste plaats staan met twee punten uit vijf wedstrijden. Het tweede team moest in koploper Markiezaat 5 uit Bergen op Zoom zijn meerdere erkennen. Rafaël Fructuoso behaalde twee winstpartijen, terwijl Adrie Aarnoudse één keer zegevierde. Door de nederlaag staan de Tholena ren nu op de voorlaatste plaats met 4 punten uit 5 wedstrijden. De aspiranten van Smash hadden een makkie tegen het zwakke W. van Zoe- len. Door een 10-0 overwinning verste vigde men de koppositie. De pupillen kwamen zaterdag twee keer in actie, 's Morgens werd de uit wedstrijd tegen Markiezaat met 9-1 verloren. Leon van de Graaf scoorde als enige. Het thuisduel tegen Hotak uit Hoogerheide werd met 7-3 verlo ren. Anné van Dijke, Leon de Graaf en Matthijs Bruijnzeel behaalden ieder een punt. Programma: Jeep-Smash 1, Smash 2-Smash '70 4, Smash asp.-Molenberg en Smash pup.-W. van Zoelen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 17