Zeeuws Orkest Onderzoek hinderbeleving rondom Sloegebied Hulde voor lerares Anita Cultuurmaand Calvijn over dienstplicht Vogelkijkdag voor jeugd Tefeens IX BEHOEF Burgemeesters krijgen eerste themanummers Muzikant AJP naar Amerika Meer dan 4000- bezoekers in De Meestoof Gezinsbeurs in Zeelandhallen Donderdag 17 oktober 1991 Mogelijk een aanscherping van milieumaatregelen als gevolg 7ppi l\A/Qp l<|pi van de uitslag van een enquete. L.CCUVVOC rxicn Inhoud enquete ALS ELKE SECONDE TELT COM MI SS IKS B en w: voetpaden zonder obstakels Kennismaken met boetseren/keramiek Tineke Noordsij wint prijs in kinderboekenweek Pak even uw zakboekje Uw partner voor uw huwelijksdag VOOR BRUID, BRUIDEGOM BRUIDSMEISJES EN BRUIDSJONKERS ABDIJ IEUWS Het Zeeuws Orkest. De concertagenda voor het komend seizoen van het Zeeuws Orkest is uit. Het programma vermeldt solistisch optreden van onder andere Marco Bakker, Eliane Rodrigues en Floris Mijnders. De serie najaarsconcerten wordt gedirigeerd door Lex Veelo. So list, op de cello, is Floris Mijnders. Op het programma staan de Ou verture in ftaliaanse Stijl van Schubert, Beethovens Symfonie no. 5 en het Celloconcert opus 104 van Dvorak. Het eerste concert is in Middel burg op zondag 10 november, aanvang 14.30 uur. De andere uit voeringen in deze serie zijn 12, 14 en 15 november in achtereenvol gens Middelburg, Vlissingen en Goes, aanvang 20.00 uur. De voorjaarsserie 1992, onder leiding van Roelof van Driesten heeft als solist Eliane Rodrigues, piano. Uitgevoerd worden wer ken van Haydn, Symfonie no. 16, Beethoven, pianoconcert no. 4 en Brahms, symfonie no.2. De uitvoeringsdata zijn 17, 19, 20 en 21 maart in achtereenvolgens Goes, vlissingen, Middelburg en Terneuzen, steeds om 20.00 uur. In de zomerserie 1992 wordt de Ouverture La Gazza Ladra van Rossini uitgevoerd en het Trom petconcert van Aratunian. Iedere uitvoering in deze serie wordt besloten met een gevarieerd opera-, operette- en musicalpro gramma. De zomerserie staat onder lei ding van Lex Veelo. Solisten zijn de trompetiste Tiny van de Wij- deven, de sopraan Ellen van Haa- ren en de bariton Marco Bakker. Deze serie wordt uitgevoerd in Zierikzee, 18 juni, Goes, 19 juni, steeds om 20.00 uur. In Zierikzee vindt de uitvoering plaats in de Nieuwe Kerk en in Veere in de Grote Kerk. Het Zeeuws Orkest treedt in Middel burg steeds op in de Concertzaal, in Goes en Terneuzen in de Grote Kerk en in Vlissingen in het Schelde-kwartier. Kaarten kosten f 20.- in Middelburg en f 17,50 inde overige plaatsen. CJP/pas 65, f 15,- en jongeren tot 16 jaar betalen f 7,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV's in Middelburg en Goes, boekhandel Bikker in vlissingen en het Muziekcentrum aan de Korte Kerkstraat 17 in Goes, ^b Wie subsidie wil hebben van de provincie voor culturele aktivitei- ten die in te passen zijn in de Zee land Cultuurmaand 1992, moet dit vóór 1 november aanstaande aanvragen. Het provinciaal bestuur zal kort daarna beslissen welke activitei ten voor subsidie in aanmerking komen. Voor de Zeeland Cultuurmaand 1992 is drie ton beschikbaar on der het voorbehoud dat de staten van Zeeland in november de be groting vaststellen. Bij de beoor deling van de subsidie-aanvragen wordt er op gelet dat de culturele activiteiten uitgevoerd worden in september of in die maand begin nen en doorlopen tot in oktober. De activiteit of het project moet van een goede kwaliteit zijn en ge schikt zijn als "visitekaartje" om in samenwerking met het toeristisch-recreatief bedrijfsle ven het toeristenseizoen te ver lengen. De gemeente waar de activiteit gebeurt zal zijn ook meebetalen. Organisatie en promotie moeten goed in elkaar zitten. Tot slot is het van belang dat niet overal in de provincie ongeveer hetzelfde gebeurt. Dat betekent dat de provincie zal kijken of, over de hele provincie gezien, er een spreiding is van muziek, theater, film en beeldende kunst. Voorrang wordt gegeven aan acti viteiten die in eerdere Cultuur maanden hun waarde hebben bewezen. De subsidie-aanvragen, waarin opgenomen een zo uitgebreid mogelijk programma, een begro ting (inclusief sponsoring) en een publiciteitsplan, kunnen worden verstuurd naar het college van ge deputeerde staten, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tm Het college van Gedeputeerde Staten heeft vergunning verleend aan de firma Zilverschoon bv te Beuningen voor het winnen van klei ten behoeve van de keramische industrie. De firma kan nu aan de slag in de Adornispolder bij Nieuwvliet-Bad in de gemeente Oostburg. Zeeuwse klei is geschikt als grondstof voor de keramische in dustrie. Aardewerken potten, pannen, serviesgoed en beeldjes zijn producten van deze industrie. Tot op heden werd zeeuwse klei niet op grote schaal hiervoor ge bruikt. De firma Zilverschoon b.v. te Beu ningen was op verschillende plaatsen in Nederland op zoek Bij zo'n veertienhonderd inwo ners rondom het industriegebied Vlissingen-oost (Sloegebied) valt binnenkort een enquêtefor mulier in de bus. Ruim achthon derd andere adressen zullen telefonisch worden benaderd. Doel van deze aktie is dat de pro vincie gegevens wil verzamelen om een zo goed mogelijk milieu beleid te voeren. Daarbij kan aan de orde komen of het milieubeleid zoals dat op dit moment wordt ge voerd in dit gebied onder de loep moet worden genomen en of al of niet de huidige milieubescher- mende maatregelen aangevuld moeten worden. Hoe de bewo ners van de omgeving van het Sloegebied hun woonomgeving ervaren is belangrijk bij het al dan niet wijzigen van het beleid. De uitkomsten van het onderzoek spelen dus een rol bij de besluit vorming over milieu-maatrege len. In de schriftelijke en telefonische vragen wordt ingegaan op even tuele overlast van stank, stof. Vlissingen Oost. Vrijdag 25 oktober, aanvang 10.00 uur vergadert de staten commissie voorbestuurszaken. Agendapunten voor deze verga dering worden in de volgende edi tie van Abdijnieuws bekend gemaakt. De statencommissie voor milieu- hygiene vergadert eveneens op vrijdag 25 oktober. Deze verga dering begint om 14.00 uur. Aan de orde komen het concept milieuprogramma 1992 met de inspraaknota, de gewijzigde nota natuur- en milieueducatie, het mi lieuverslag 1991 en de presenta tie van het milieupunt Zeeland. Beide commissievergaderingen zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter in zage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij(plein) 9 te Middelburg. De twee commissies vergaderen in middelburg: de statencommis sie bestuurszaken in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, de commissie milieuhygiëne komt bijeen in het gebouw van de di rectie milieu en waterstaat, Groenewoudl. mm roet en geluid. Hoe vaak komt dit voor, hoe erg is het. Met dit onderzoek wordt gepro beerd inzicht te krijgen in het ef fect van de mogelijke overlast op gedrag en gezondheid. Gevraagd wordt een rangorde aan te bren gen in de overlast: wat komt het meest voor en wat voor soort overlast is het ergst. Omdat de enquete op verschillen de afstanden van het Sloegebied wordt gehouden kan duidelijk' worden "hoe de hinderbeleving zich ontwikkelt" in relatie tot de bron van de overlast. M Het onderzoek wordt in opdracht van de provincie uitgevoerd door Bureau Oliemans Punter Part ners bv uit Utrecht. Dit bureau heeft ruime onderzoekservaring en heeft vorig jaar een vergelijk bare enquete gehouden in de Ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. De schriftelijke en telefonische enquete zal worden worden af genomen in Ritthem, Nieuw- dorp, Borsele, Heinkenszand, Nieuw en St. Joosland, Lewe- dorp, 's Heerenhoek en buiten de bebouwde kommen van deze kernen. Om een goed beeld te krijgen van de hinderbeleving is het belangrijk dat de mensen die schriftelijk benaderd worden het enquete-formulier ingevuld te rugsturen. Het is de bedoeling dat de resulta ten van het onderzoek voor het eind van het jaar bekend zijn. ^b De tweede kamer uit gedeputeer de staten behandelt dinsdag 22 oktober twee beroepsschriften van inwoners van de gemeente Terneuzen. De bezwaarden zijn het niet eens met de beslissing van hun gemeentebestuur op hun aanvraag voor algemene bijstand. De zittingen beginnen om 10.00 en 10.20 uur. Het bestuur van de Klarenbeek LTS in Middelburg heeft bij de provincie een bezwaarschrift in gediend. Het schoolbestuur wil een loods laten bouwen die zal dienen als praktijkruimte voor de opleiding bouwtechniek.De provincie heeft besloten geen subsidie te geven voor de bouw van deze loods, vandaar het ingediende bezwaar. De Arob-commissie uit gedepu teerde staten behandelt deze zaak op 22 oktober om 11 uur. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het Provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 te Middelburg. BH naar geschikte plekken voor het winnen van klei. Dit zoeken was noodzakelijk omdat de grondstof winning in kwetsbare gebieden als uiterwaarden van de grote ri vieren steeds minder acceptabel werd. De firma heeft zijn oog laten vallen op de Adornispolder bij Nieuwvliet-Bad. Het is de bedoeling dat in onge veer vier jaar tijds 21 hectare grond wordt afgegraven tot op een diepte van ongeveer twee meter. De firma Zilverschoon heeft ervaring met dergelijke grootschalige projecten en draait op voor eventuele schade als ge volg van de ontgronding. In samenwerking met ondermeer het Zeeuws Landschap is een zo geheten inrichtingsplan opge steld voor na de ontgronding. Dat betekent dat na afloop van het werk natuurontwikkeling vooropstaat. In aansluiting op de naastgelegen Verdronken Zwar te Polder, als natuurgebied al in beheer bij het Zeeuws Land schap, wordt zo een groter na tuurgebied gemaakt dat gedeel telijk toegankelijk is voor re creatie. Voor dit doel worden wandel- en fietspaden aangelegd, een speel weide, een uitkijktoren en een kleine parkeerplaats. Ontwikkeling en aanleg van deze voorzieningen komen voor reke ning van de firma Zilverschoon. De graafwerkzaamheden worden buiten het toeristenseizoen uit gevoerd. hb 'A*sÜ tb rJE2GJtvfcL, Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31392 De burgemeesters T.A. Vogel van Sint-Philipsland en H.A. van der Munnik van Tholen krijgen op 30 oktober de eerste exemplaren aan geboden van een speciaal nummer van het Zeeuws Tijdschrift. In dit themanummer over Tholen en Sint-Philipsland worden de veran deringen van de afgelopen 50 jaar beschreven in het gebied. Zes auteurs leverden een bijdrage. Zij werden bijgestaan door een bege leidingscommissie, waarin ir. M.A. Geuze en de archivarissen J.P.B. Zuurdeeg (Tholen) en H. Uil (Schouwen-Duiveland en Sint- Philipsland) zitting hadden. De gemeente Tholen stelde voor het tijdschrift 2500,- beschik baar en ontvangt in ruil daarvoor 100 exemplaren. Die zullen wor den gebruikt als relatiegeschenk. SGP-studievereniging Calvijn heeft het verenigingsjaar geopend met een avond over het onderwerp 'militaire dienst'. SGP- voorlichtingssecretaris M. Dan- kers uit Den Helder belichtte de partijvisie op de dienstplicht. Hij zei dat een aantal beginselen van de staatkundig-gereformeerden rechtstreeks is gebaseerd op Gods Woord, terwijl andere beginselen meer zijn afgeleid vanuit de histo rie. De SGP is voorstander van de dienstplicht naast een leger van beroepsmilitairen. "Een be roepsleger zou nog verder van de maatschappij vervreemden dan een gemengd leger, zoals wij nu kennen," aldus Dankers. Dat oorlogsvoering aan normen is gebonden, illustreerde de spreker met de conventie van Genéve. Zelfs Hitier heeft die tijdens de tweede wereldoorlog nooit ge sehonden, hoewel hij zich aan ver schillende andere normen niet hield. Vervolgens ging Dankers in op de houding van de menisten (volgelingen van Menno Simons in de 16de eeuw). Zij weigeren het gebruik van alle wapens, zowel om aan te vallen als om zich te verdedigen. Niettemin bereikte de menist Witte de With een hoge post bij de vloot. Tenslotte ging de spreker in op de plaats van de godsdienst in het militaire leven. Het gereformeerde leven, dat zo'n 30 jaar geleden norm was, is nu nog slechts moge lijk bij de gratie van ontheffing, betoogde Dankers. In de discussie kwam als belangrijk punt naar voren dat juist het ware Godsver trouwen de moed geeft om ge vaarlijke opdrachten goed te vervullen. Anita Roggeband en René v.d. Berg zijn vrijdagmiddag ge trouwd in het stadhuis van Tho len. Na de huwelijksvoltrekking, waarbij raadslid W.G van Kem pen uit Poortvliet als ambtenaar van de burgerlijke stand optrad, vond de kerkelijke bevestiging plaats in de Gereformeerde Kerk aan de Doelweg te Tholen. Voor ganger was ds. J.G van Egmond uit Middeistum. Bij het verlaten van het stadhuis zorgden leerlingen van de School met de Bijbel uit Poortvliet al zin gend voor een erehaag. Anita Roggeband geeft al vele jaren les aan de groepen 1, 2 en 3 van de Poortvlietse basisschool. Behalve lerares is ze samen met dhr. Wisse ook nog directeur, allebei in deel tijd. Voor de Poortvlietse kinderen was het een leuk uitstapje, want na Tholen trokken ze naar Oud- Vossemeer, waar in de Vossenkuil de receptie volgde. Het echtpaar gaat in Tholen wonen. Anita Rog geband blijft bij de school in Poortvliet werken en haar man is benoemd aan de School met de Bijbel te Anna Jacobapolder. De gemeente Tholen zal in de toe komst beter kijken naar het plaat sen van lantaarnpalen en verkeersborden op voetpaden. De SGP heeft enkele malen aandacht gevraagd voor dit zogenaamde straatmeubilair, dat op sommige plekken tot gevaarlijke situaties aanleiding geeft. Raadslid M. Klippel bood het college een half jaar geleden zelfs een fotoreporta- voorstel van de SGP ter harte zul len nemen. In de woorden van het college: 'Daar waar herbestrating ge aan over die obstakels in de stoep. B. en w. laat nu in de beant woording op de algemene be schouwingen weten dat ze het zal plaatvinden, zal aandacht be steed worden aan eventuele knel punten.' Om lichtmasten buiten de be bouwde kom hoeft de gemeente zich niet meer te bekommeren als het waterschap het onderhoud gaat overnemen. De gemeente moet dan ook afzien van invloed op het al dan niet uitbreiden van openbare verlichting. Mondharmonica-speler Joop Winterberg uit Anna Jacobapol der brengt een tweeweeks bezoek aan Amerika en Canada, waar hij deelneemt aan een internationaal festival. Hij maakt deel uit van the Multicats, samen met Joop van Wouden, Ton van Reeuwijk en Aad de Haan. Vorig jaar april organiseerde die groep een reünie in Ons Dorpshuis in Anna Jaco bapolder, waar de nationale mondharmonica-top bijeen kwam. Daarna trad de groep nog vele keren op. Vorig weekeinde stonden zij nog in het Duitse Hil- den op de planken. Zondag ver trekken ze naar Amerika, samen met andere Nederlandse mondharmonica-spelers. In De troit wordt op uitnodiging van de International Harmonica Organi zation (IHO) meegewerkt aan een mondiaal festival met deelnemers uit Australië, China, Japan, Is raël, Europa en Amerika zelf. Winterberg verwacht een paar duizend muzikanten onder wie al leen al 150-200 mondharmonica spelers uit Japan. "Alleen onze vrienden uit Joegoslavië zullen we waarschijn lijk moeten missen, maar hopelijk zijn die uit Oostenrijk en Duits land er wel." Het festival wordt financieel gesteund door Hohner, fabrikant van mondharmonica's en accor deons. Dankzij een kennis uit Amsterdam treden the Multicats na hun Amerikaanse trip op in het Canadese Toronto, waar een groots jazzgala wordt georgani seerd. Tüssendoor hopen de muzi kanten nog tijd te vinden om de Niagara watervallen te bezichti gen. In westerns zoals het klassie ke Once upon a time in the west wordt ook harmonica gespeeld, zodat dit instrument in Amerika niet onbekend is. Toch blijft de harmonica nog steeds een stief kind onder de muziekinstrumen ten. Met beide internationale festivals hoopt Joop Winterberg weer een steentje bij te dragen aan het populairder maken van zijn geliefde instrument. Op zaterdagochtend 26 oktober is in Meulvlfet de eerste van vijf les sen boetseren/keramiek, georga niseerd door het Ree. Dat heeft deze introductiecursus opgezet om iedereen de kans te geven ken nis te maken met de techniek. De eerste beginselen worden aange leerd. Boetseren is het creëren van massieve voorwerpen, terwijl ke ramiek hol is. Er wordt volgens opdrachten gewerkt en al zijn het maar vijf lessen, de leerling krijgt toch een stuk vaardigheid mee. Tijdens de twee uren durende cur susochtenden worden ook begrip pen als reliëf en ruimte overgebracht. Juist zo'n kortdu rende cursus geeft mensen, die al een andere creativiteitscursus volgden, de kans mee te doen en kennis te maken met deze tech niek. Men kan zich nog aanmel den bij het Ree. Pret en inspanning bij het maken, spanning bij de jurering en blijd schap bij het bekendmaken van de prijzen. Dat alles was er vooral voor de 11-jarige Tineke Noordsij uit Oud-Vossemeer na deelname aan de wedstrijd 'Bouw een huis voor een boekenkind'. Ze won na melijk, met twee andere kinderen, de eerste prijs in provinciaal ver band. Het leverde haar een boe- ikenbon op. Samen met nog een aantal kinde ren uit diverse Thoolse plaatsen was Tineke dinsdagmiddag te gast in de Zeeuwse Bibliotheek te Mid delburg. Daar werden de resulta ten van de wedstrijd georganiseerd in het kader van de kinderboekenweek - beoordeeld door enkele medewerkers van de jeugdafdeling van de bieb en een echte architect. De kinderen ko zen voor een boekenfiguur en bij de beoordeling werd uitgegaan van een eigen inbreng, dus niet persé een kopie van een plaatje uit dat boek. Tineke liet zich inspireren door 'Bobbel in de bakfiets' van Joke van Leeuwen. Haar schattige werkstuk, gemaakt van koper draad, was zoals gezegd goed voor de eerste prijs. Overigens kreeg Tineke bij het maken wel een klein beetje hulp van haar va der, zo vertelde ze. Haar werkstuk en de creatieve resultaten van alle andere kinderen staan de komen de maand te pronken in Mid delburg. Na de ontvangst in de bibliotheek werd de jeugd uitgenodigd voor een bezoek aan Miniatuur Wal cheren. Ook dat viel in de smaak. THOLEN 17 okt. Ledenvergadering Anbo, Visnet 14 u. 19 okt. Concert Immanuel, Ned. Herv. kerk 20 u. 19 okt. Twee artiesten op 1 avond, theatwerprogramma van Jeroen van Merwijk en Marijke Boon, Meulvliet 20.15 u. 30 okt. Reis plattel, vrouwen naar expos. P3W te Middelburg t/m 31 okt. Tentoonst. kinderboe kenweek, bibliotheek OUD-VOSSEMEER 19 okt. Clubwedstr. hsv 't Schar retje, van Haaftenpolder 14-17 u. 26 okt. Clubwedstr. hsv 't Schar retje, van Haaftenpolder 14-17 u. 30 okt. Bingomiddag Anbo, Vos senkuil 14 u. 1 nov. Alg. ledenvergadering v.v. Vosmeer, kantine 19.30 u. SINT-ANNALAND t/m 19 okt. Isings' kijk op ge schiedenis, Meestoof, di t/m za 15-17 u. 31 okt. Reis Plattel.vrouwen naar tentoonst. P3W in Middelburg t/m 15 nov. Tentoonst. aquarellen en zijde schilderen, bibliotheek SINT-MAARTENSDIJK t/m 31 okt. Tentoonst. kinderboe kenweek, bibliotheek Volksdansen Dodi Dodi, elke ma.avond in kleuterschool R. Barnenstr., 20.15-22 u. 24 okt. Plattelandsvr. naar ten toonstelling 'Het sterke geslacht', vertrek Haven 8.30 u. De Vogelbescherming organiseert zaterdag een vogelkijkdag die spe ciaal op de jeugd is gericht. Tho len is één van de meer dan honderd plaatsen in ons land waar een excursie wordt georgani seerd. Dat gebeurt onder het mot to 'Nationale Vrije Vogeldag'. De opstapplaats is de parkeer plaats bij de Oesterdam. Voor de jeugd die daar 's morgens om 9 uur aanwezig is, nemen leden van de vogelwerkgroep van de Na- tuurvereniging de honneurs als gids waar. Zij zullen ook voor te lescoopkijkers zorgen. De deelne mers wordt gevraagd zich warm aan te kleden, kaplaarzen aan te doen en eventueel zelf een verre kijker en een vogelgids mee te ne men. Hoewel de actie zich richt op de jeugd - er is namelijk via affiches op school en de schooltelevisie op ingespeeld - zijn ook volwassenen welkom. De rondwandeling duurt tot ongeveer elf uur. Wie nog in lichtingen wil kan bellen, 01666-2500. SCHERPENISSE 23 okt. Openbare avond VBOK met thema 'Gehandicapt leven', Holland Huis 19.45 u. 24 okt. Handwerkmiddag Platte landsvr., Holland Huis 13.45-15.45 u. 26 okt. Bekerwedstrijd hsv De Zeebaars, Camping Irenehoeve 14.30-17.30 u. BERGEN OP ZOOM 18 okt. Hommelscoop film 'Young Guns II', Botte Hommel 20 u. 31 okt. Hommelscoop film 'Three men and a little lady', Botte Hom mel 20 u. 20 okt. Openstelling van Gevan genpoort, bekijken van archeolo gische vondsten, za en zo 14-17 u. 27 okt. Orgelconcert in kerk v.d. Goddel. Voorzienigheid, 15.30 u. 19-20 okt. Musical 'Josephine', de Maagd 20.15 u. t/m 10 nov. Expos. 'Door de bril van de kunstenaar', schilderijen van Kurt Paul de Lap, Markiezen hof t/m 5 jan. Tentoonst. 'Vroomheid in prenten', Markiezenhof film film film ROXY 1: Only the lonely - a.l., vr en za 14 en 19 u., zo 14 en 16.30 u., wo 14 u. Dying Young - a.l., vr en za 21.30 u., zo 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. ROXY 2: Point Break - a.l., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30 u., Not without my daughter - a.l., zo 19 en 21.30 u., ma t/m do 20.15 u. Wit-Tand - a.l., vr t/m zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Robin Hood - a.l., vr 14, 18.45 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.45 u., zo 14, 18.45 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: Terminator 2:judgment day - 12 jaar, vr 14, 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45, 21.30 en 22.45 u., zo 14, 18.45 en 21.30 u., ma, di en do 14 en 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: The naked gun 2 1/2 - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 19 en 21 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., di t/m do 20 u. Asse poester - a.l., vr t/m zo en wo 14 u. Streekmuseum De Meestoof heeft dit jaar een record aantal bezoe kers te verwerken gekregen. Meer dan vierduizend mensen kwamen een kijkje nemen in Sint- Annaland. Voorzitter ir. M.A. Geuze spreekt van een 'soort doorbraak' en schrijft die toe aan het bezoek van de Zuidafrikaanse presidentsvrouw M. de Klerk. "Daardoor is landelijk meer be kendheid aan het museum gege ven." Tot nu toe kreeg De Meestoof nooit meer dan 2800 be zoekers per jaar te verwerken. Zaterdag is de laatste dag, dat geïnteresseerden de collecties van het streekmuseum en de wisselex positie Isings' kijk op geschiede nis kunnen bekijken. Na sluiting van het seizoen is alleen groepsbe zoek op aanvraag mogelijk. Vandaag begint in de Zeelandhal len in Goes de gezinsbeurs 'Wo nen Wensen'. Daar presenteren zich standhouders uit het hele land. En niet alleen op het gebied van wonen (interieur, exterieur, werken aan de woning). Ook de mode krijgt ruime aandacht, on dermeer via shows. Uit Tholen is muziekhandel Verspuy present in Goes. De koninklijke landmacht heeft eveneens een voorlich tingsstand op de beurs. Het am- bachtengilde Harderwich presenteert een tiental oude am bachten, zoals siersteenslijpen, kaarsenmaken, houtsnijden, calli- graferen, spiegeletsen en poppen- maken. De door hen gemaakte produkten zijn op de beurs te koop. 'Wonen Wensen', dat voor de tweede keer wordt gehouden, is vandaag en morgen geopend van twee tot tien uur, zaterdag en zon dag van elf tot zes uur. Steenbergsestraat 28 - BERGEN OP ZOOM - Tel. 01640 - 34480 PERSOONLIJKE SERVICE 's maandags gesloten/'s avonds op afspraak

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 7