Pupillen D2 Tholense Boys B top junioren Tholense Boys Tholenaar kampioen met Gouldamadine Lodewijk Napoleon op werkbezoek in Tholen Gelijkspel matig AVC An Roza wordt sportvrouw TOV Sehoonspringster zet de joker in Oktober tussen nazomer en winterse grillen Piet Ooms 3de bij nationale ploeg wedstrijden Punt Emergo C Smash wankelt Donderdag 17 oktober 1991 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 18 Vierde klas afdelingsvoetbal SPS 4 met lege handen Thol.Boys 5 geeft voorsprong weg '/i Tennis Koning van Holland brengt nacht door in notariskantoor Duivenrubriek door J.H. Pelleboer Kampioenschappen De Reisduif Scherpenisse Natuurbroed Korfbal Volleybal Verlies AVC dames 1 SPS 4 leed een 2-3 nederlaag tegen DVO. Bij de bezoekers speelde in de achterhoede oud-Smerdiekenaar Adrie van Hemert, die een sterke in druk achterliet. DVO zette SPS onder druk en kwam na twintig minuten op voorsprong. Na de achterstand kwam SPS beter in de wedstrijd. Na goed voorbereidend werk van Rens Elen- baas en Joop de Boe maakte Thijs Geuze met een kopbal de gelijkmaker. Direct na het beginsignaal van de tweede helft sloeg DVO toe. De SPS'ers hadden het nog te druk met zichzelf en stonden binnen één minuut op een 1-2 achterstand. DVO bleef sterk in de aanval, maar doelman Le- né van der Werf deed voor SPS prima werk. Uit een directe vrije trap vanaf twintig meter scoorde Joop de Boe de gelijkmaker. SPS probeerde de 2-2 stand te verdedigen, maar vijf minu ten voor het eindsignaal pakte DVO de volle winst. De vijfde keus van Tholense Boys heeft na vijf duels nog slechts drie punten verzameld. De vorm van vorig jaar ontbreekt duidelijk. In het in- haalduel tegen WC 7 werd een 2-0 voorsprong prijsgegeven. De Tholena- ren verloren uiteindelijk met 3-4. Tholense Boys kwam al snel aan de leiding. Een van rechts voorgetrokken bal kwam tegen het been van een WC-verdediger en verdween zo in het doel. Halverwege de eerste helft werd een inzet van Emiel Streng met de hand uit het doel geslagen. De arbiter legde de bal op de stip, maar verzuim de de overtreder uit het veld te sturen. Piet Quist bracht zijn ploeg uit de strafschop op 2-0. WC had tot dan toe geen uitgespeelde kans gehad en het bleef eenrichtingsverkeer. Na de rust bleef de pas van een blessu re herstelde Chris Quist aan de kant voor Jan van Maurik. De Tholenaren maakten de fout om te aanvallend te willen spelen en zetten daarbij de deur achterin wagenwijd open. Na tien mi nuten scoorde WC 2-1, de aangesla gen Tholenaren gingen praten en het draaide niet meer in de ploeg. Halver wege werd het 2-2. Men kreeg enkele mogelijkheden om opnieuw de leiding te nemen, maar het lukte niet. WC kreeg vleugbis en uit een ongevaarlijke aanval scoorde het team via binnen kant paal 2-3. Vijf minuten voor het einde werd het zelfs 2-4. Piet Jansen maakte er op aangeven van Jaap Schot nog 3-4 van, maar in de aller laatste minuut lukte het niet om de ge lijkmaker te scoren. Dhr. Slooff is niet alleen trainer van een elftal bij Tholense Boys, hij is nu ook sponsor van de voet balvereniging geworden. De D2-pupillen waren de gelukkigen en dat is niet verwonderlijk omdat daarin ook Slooff jr. in meespeelt. Zijn vader wilde de oude naam van het voormalige ca fetaria 't Dobbertje in ere herstel len. Dankzij de prachtige outfit van de D2 pupillen krijgt petit- restaurant De Lunch steeds meer bekendheid. Rechts sponsor dhr. Slooff en links de leidsters Paulien de Graaf-Schotkamp en Maja Neelen-v.d. Heijden. De D2-selectie bestaat uit G. Hette- ma, M. Neelen, J. Nieuwkoop, W. Bal, R. de Graaf, J. Baaij, J. Vroegop, G Ouhammed, R. v.d. Velde, J. Slooff, J.M. Hage, J. Kortland, R. van Kuijk, J.W. Vijfhuizen en R. Benhamou. (Advertentie I.M.) An Roza is door de leden van tennis vereniging Oud-Vossemeer uitgeroe pen tot sportvrouw 1991 van TOV. De bijbehorende beker en bloemen wer den haar na afloop van het slui- tingstournooi overhandigd door voorzitter Jan Egberts. Toen werd ook afscheid genomen van bestuurslid Jan v.d."Velde, die wegens zijn werk gaat vertrekken naar Werkendam. Alle bestuursleden kregen namens de leden een bloemetje aangeboden als waarde ring voor hun werk voor TOV. Dit ge béurde allemaal tijdens een gezellig samenzijn met een barbecue, waar ook de videofilm van het slui- tingstournooi 1990 werd getoond. De hele dag stond in het teken van de ja ren zestig, zodat de muziek was aange past. Iedereen vermaakte zich prima. De voorzitter maakte de prijswinnaars bekend van de mixed-double avonden, wat door mysterieuze goocheltrucs van 'mister Roza' werd afgewisseld. Aan het tournooi zelf deden eerder op de dag ruim dertig leden mee. Zij ver schenen in kleding, aangepast aan de jaren zestig. André Maas was, in een creatie van Elvis Presley, het fraaist uitgedost. De sfeer was prima en de strijd fel. Het clubkampioenschap van TOV is bij de heren-enkel gewonnen door P. van Poortvliet. Hij bleef in de finale W. Douw de baas met 6-0, 6-1. W. Pons werd derde ten koste van F. Ha- vermajis (7-6, 6-4). In de verliezersron de won J. Egberts van C. Schipper (2-6, 4-6). In de jongens-enkel won W. Pons jr. de finale van M. van Daalen (3-6, 3-6), J. Hopmans werd derde en E. van Gorsel vierde. Bij het gemengd dubbel hadden H. Douw/W. Douw drie sets nodig om M. Heijboer/J. Va ders te verslaan (4-6, 6-4, 6-3). A. Ro- za/A. Douw werden derde ten koste van L. Douw/K. van Loenhout. In de dames-dubbel waren M. Boonman/L. Hommel het sterkst, zij klopten S. van Driel/L. Hopmans met 2-6, 3-6. De derde plaats was voor C. Egberts/J. Aarden, ten koste van M. Egberts/H. Niemantsverdriet. In de heren-dubbel ging de clubtitel naar F. Haver- mans/W. Douw, die C. Timmer mans/A. v.d. Vorst versloegen met 4-6, 4-6. A. Douw/K. van Loenhout wer den derde vóór vader en zoon Pons. De laddercompetitie is door de jeugd zeer nauwkeurig gespeeld. Winnaar in categorie 1 werd M. van Daalen met 10 p. De nummers 2 t/m 4 plaatsten zich met 8 p. op gamesaldo: E. van Gorsel, J. Hopmans en E. Hopmans. Vijfde werd C. Geerts 6 p., 6. F. Aar den 2 p. en 7. C. Schipper 0 p. In cate gorie 2 won M. Dorst met 8 p., 2. C. v.d. Velde 4 p., 3. J. v.d. Velde 0 p. PéPé sportkleding sponsort het B top-juniorenelftal van Tholense Boys met nieuwe shirts. Het be drijf is bekend van de bekers en andere sportherinneringen, maar PéPé aan de Grindweg in Tholen levert nu ook de kleding aan de voetbalvereniging. Er is een uitge breid assortiment. Dhr. Boot(links) ontving als dank voor de sponsoring bloemen van Tho lense Boys. De selectie van de B top bestaat uit Jan Willem van Houdt, Peter Room, Tom Bijl, Alie Boudou, Peter Stokkers, Martijn Schellinger, France! Kou semaker, Arie Draaier, David Noom, Johan Nelisse, Jeroen Zoeteweij, Patrick Theunisse, Leendert de Graaf, Peter Kleppe, Wiedo Quist en Erik van Gorsel. (Advertentie I.M.) Renate Geuze uit Oud-Vossemeer heeft in Duitsland meegedaan aan een internationaal tournooi schoonsprin- gen. Op de 1 meterplank behaalde ze een derde plaats met 183,90 p. uit vijf sprongen. Op de 3 meterplank werd ze met 208,30 p. vierde. Beide onderdelen telden tien deelnemers. Zij mochten zelf de joker inzetten bij een sprong naar keuze, wat dan dubbele punten opleverde. Renate koos op de 1 meter voor de dubbele salto voorover ge hurkt en op de 3 meter voor 2,5 salto gehurkt. Twee grote blinkende bekers en een bondsmedaille, daar mag Sjaal Kruize van de Parksingel uit Tholen gerust trots op zijn. Nog trotsei echter is hij op degenen die hem deze prijzen bezorgden. Twee vogels, de zwartkop Gouldamadine en de groene roodkop Gouldamadine. Zij kregen respectievelijk 91+ en 91 punten tijdens de tentoonstelling van Natuurbroed Gouldamadine Nederland in Soest. Goed voor een lande lijke kampioenstitel en een tweede prijs. Sinds enkele jaren is Kruize, lid van vogelvereniging Vogelvreugd, ook lid van de genoemde speciaal- club. AI bijna twintig jaar heeft hij een volière, maar de interesse in deze schitterend gekleurde Australische vink heeft tot dit re sultaat geleid. In Soest was Sjaak de enige Het 625 jaar oude stadje Tholen kreeg in zijn bestaan meerdere keren edelen en koninklijke gasten op bezoek. Misschien wel de eerste koninklijke bezoeker was Louis Bonaparte (1778-1846), als Lode wijk Napoleon van 1806 tot 1810 koning van Holland. De vorst maakte in 1809 een reis door Brabant en Zeeland, en overnachtte van 4 op 5 mei in Tholen, in wat nu het notariskantoor van mr. J. Schot aan de Hoogstraat is. De Fransman, op 5 juni 1806 door zijn keizerlijke broer als vorst in Holland aangesteld, toonde tijdens zijn bewind grote belangstelling voor het welzijn van zijn onderdanen. Zelf was hij een zakelijk en goedhartig man, tegelijkertijd wispelturig, on zelfstandig en prachtlievend. Als gevolg van het Nederlandse kli maat werd hij in toenemende mate geplaagd door reumati sche aandoeningen. Lodewijk ondernam reizen door het hele land omdat hij zich op de hoogte wilde' stellen van de toestand waarin de departementen zich bevonden en van eventueel aan te brengen verbeteringen. De Thoolse magistraat werd be gin april 1809 van de komst van de koning op de hoogte gesteld. De Zeeuwse landdrost Van Doorn bepaalde dat de stad moest zorgen dat op alle torens vlaggen werden uitgestoken en dat de klokken werden geluid, er voldoende rijtuigen en paarden zouden zijn en behoorlijke huis vesting voor de koning en zijn gevolg. Voor dat laatste werd het gemeubileerde huis van de al een aantal jaren in Breda wonen de Emericus de Weerd (rent meester van het kroondomein en de geestelijke goederen te Steenbergen, Tholen, Roosen daal en Nispen) uitgekozen, dat in de Hoogstraat stond. Mastbomen Het stadsbestuur liet in allerijl de veerdam verbeteren waar de vorst zou arriveren. Bij een han delaar in Steenbergen werden mastbomen gekocht, die vervol gens tegen betaling aan de ge goede burgers in de Hoog-, Brug-, Kerk-, Stoof-, Dalemse- en Oudelandsestraat werden ver strekt om ze ter versiering voor hun woningen te zetten. De min der draagkrachtige Tholenaren kregen de bomen, die met goud en zilverpapier werden versierd, van de stad. Zowel in Middel burg als Oud-Vossemeer werden rijtuigen geleend, haver, stro en hooi aangeschaft en voor het nachtverblijf van de koning turf en wijn. Uit Bergen op Zoom werden tien schildwachthuisjes overgebracht. De magistraat ver bood, op straffe van tien gulden boete, het afvuren van geweren en afsteken van vuurwerk. Over treders liepen bovendien het risi co twee dagen op water en brood te worden gezet. Het samenstellen van een ere wacht (gardes d'honneur a che- val) leverde problemen op omdat er geen geschikte paarden wa ren. Daarom werd aan Middel burg gevraagd een wacht te voet te mogen samenstellen. Later bleek echter, dat de twaalf leden met paarden hadden geoefend en niet meer te voet wilden. Hun uniform bestond uit een zwarte of blauwe rok, wit vest, panta lon, zwarte slobkousen, een driekante steek (hoofddeksel) met gouden biezen en een zwar te kokarde en vergulde degen. Commandant was B. van Em- den, standaard (vaandrig) J. de Wit en luitenant A. Andriessen. Lodewijk Napoleon reisde al van af 14 april door Brabant, verge zeld van de prefect van het koninklijk paleis, twee adjudan ten, een gevolg van bijna dertig personen en een lijfwacht van zestig huzaren. De koning reisde in een gele coupé - een reiskoets - getrokken door zes paarden. Vanuit Bergen op Zoom bezocht hij op 4 mei Nieuw-Vossemeer. Dit stukje Zeeland werd, wegens de ligging aan de overzijde van de Eendracht, ter plekke bij de creet door de koning bij Brabant gevoegd, 's Avonds arriveerde de koning in zijn jacht en verge zeld van een kanonneerboot in Tholen, dat voor de gelegenheid fraai was verlicht. Hij werd er verwelkomd onder herhaald ge roep van 'Leve de koning'. Bege leid door de gardes d'honneur, de gewapende burgerwacht en een optocht te paard (cavalcade) begaf het vorstelijk gezelschap zich naar de Hoogstraat. Keersluis Daar werd nog diezelfde avond gesproken over de stormvloed van 1808, die ernstige schade had veroorzaakt doordat de ha ven was overgelopen. Bekeken werd het plan om een keersluis te bouwen. Verder volgde een gesprek met de geestelijke lei ders. De gereformeerde (Neder lands Hervormde) en rooms-katholieke kerk kregen respectievelijk 2000 en 1000 gulden voor verbetering van de kerkgebouwen. Lodewijk zegde toe om Tholen onder de steden van de eerste rang te stellen. Op vrijdag 5 mei bezocht hij het stadhuis, de kerken en de meestoof aan het einde van de Hoogstraat. Hierna vertrok de koning via Oud-Vossemeer, Poortvliet, Scherpenisse, Gorishoek, Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland naar Stavenisse, waar het gezel schap zich inscheepte voor de overtocht naar Zierikzee. De dorpsrekeningen van Poortvliet en Scherpenisse maken melding van uitgaven voor het tracteren van de erewacht en versieren van de straten met mastbomen. Op 20 mei was Lodewijk Napo leon terug in Amsterdam. Enkele weken later verscheen een lijst met besluiten naar aanleiding van de reis in de Koninklijke Cou rant. Voor het leggen van een dijk om de Thoolse haven kwam f 2000,- uit de schatkist be schikbaar. Het plan is echter nooit uitgevoerd. Na opnieuw een overstroming in 1825, werd in 1826 de haven verlegd naar de zoute vest en op de toen ge dempte oude haven een dijk ge legd. Zowel de haven als de vestingwerken (voor hoognodig onderhoud werd f 5855,- uitge trokken) werden een zaak voor de minister van waterstaat in plaats van voor diens collega van oorlog. De straatweg van Tholen zou worden doorgetrok ken naar Gorishoek, waar de ha ven verbeterd zou worden. Schoolmeester De schoolmeester van Scherpe nisse, die in geen dertien maan den salaris had gehad, kreeg een toezegging voor f 34,- meestersloon en f 200,- voorzangerstractement. De minister van eredienst zou onderzoeken of het nodig was om voor de katholieken buiten Tholen stad een kerk te stichten. Toen de koning in Bergen op Zoom vertoefde had hij al aange kondigd dat er een straatweg van die stad naar Tholen zou worden aangelegd, en tevens dat de Bergse vissers net zo goed op de Schelde mochten vissen als de Tholenaren. Twee maanden na het bezoek van de koning vielen de Engel sen Walcheren binnen. De kwar tierdrost Frangois Ermerins werd daarom tevens tot landdrost be noemd en verbleef in Tholen. In september stonden 8000 solda ten tussen Bergen op Zoom en Willemstad om de oprukkende Engelsen te stuiten. Dat lukte, doordat die troepen werden ge veld door de Zeeuwse koorts. Eind december was het gevaar geweken, maar keizer Napoleon was niet blij met de houding van zijn broer, die hij ondermeer ver weet onvoldoende de hand te houden aan het continentale stelsel (volledige boycot van En- Eer? opname uit 1924 van het pand Hoogstraat 13-15, waar koning Lodewijk Napoleon in 1809 de nacht doorbracht. (Foto rijksdienst v.d. monumentenzorg). geland). Op 16 maart 1810 werd het departement Zeeland uit het koninkrijk losgemaakt en bij Frankrijk gevoegd, sinds mei heette het gebied département des Bouches de l'Escaut; op 2 juli van datzelfde jaar deed Lode wijk Napoleon noodgedwongen afstand van de troon. Op 15 december 1813 verenigde Wil lem I Zeeland (uitgezonderd Wal cheren) weer met de staat der Nederlanden. Acht dagen later bracht de souvereine vorst en la tere koning op zijn beurt een be zoek aan Tholen. Bronnen. Aantekeningen van ge meentearchivaris J.P.B. Zuur deeg; ir. G.S. van Holthe tot Echten, Het bezoek van Lode wijk Napoleon in mei 1809; drs. Ch. de Mooij, Eindelyk uit d'On- derdrukking; S. Schama, Patriot ten en bevrijders. Dat oktober duidelijk een maand is die beschouwd kan worden als de drempel tussen nazomer en winter, is al enkele keren gebleken. In de tweede helft van die maand is al eens de zomerse waarde van 25 graden overschreden, maar evengoed is er al sneeuw gefoto grafeerd en vroor het aan de grond 6 a 7 graden. Een zeer vroege koudegolf beleef de West- en Midden-Europa in 1974. Al in de eerste helft van de maand 30 cm sneeuw in het Zwar- tewoud (Feldberg), 10 in de Harz (Tcrfhaus) en op de Broeken (toen nog DDR) 62 cm op 1100 meter hoogte. In 1972 op 21 oktober ook al 3 tot 5 cm sneeuw in het Sau- erland. In ons land werd de allervroegste sneeuw die het landschap wit maakte, waargenomen op 13 ok tober 1975, gevolgd door 1 tot 2 cm op 18 oktober 1973 in Zuid- Limburg. Op 20 oktober 1926 in Noord-Nederland al zoveel sneeuw dat de koeien op de vee markt in Aduard in een laag van 5 cm stonden. Wat een verschil met de zeer hoge temperaturen, in de laatste week van oktober geme ten in Limburg. Op de 27ste nog 26 graden, in 1971 op 24 oktober ook 26 graden en dat is nazomers. De allerdroogste oktober is die van 1953 met 5 a 10 mm regen, terwijl in 1912 Zand voort totaal 312 mm regen kreeg en in 1981 Velsen 269 mm tegen normaal 70 mm. In De Bilt staat als laagste oktobertemperatuur 28 oktober 1931 genoteerd, met in de weerhut -7,8 graden met ijs op sloten en plassen. Nu hebben we een mooie, vrije warme eerste helft van de herfst genoteerd, maar er is veel koudere lucht op komst, miet gure buien afkomstig uit het gebied Groen land/IJsland. Dit als eerste doorstoot naar onbestendiger en kouder herfstweer. Pleegouderdag. Zaterdag van tien uur tot half vijf wordt in De Sten- ge te Heinkenszand de Zeeuwse pleegouderdag gehouden. Alle pleegouders zijn welkom op deze dag, die enkele lezingen, een caba retprogramma en activiteiten voor kinderen omvat. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 01666-4041 01640-41497 vrijdag en zaterdag geopend De gerenommeerde LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen HOK. Vitesse: 1. J. Moerland, 2. A. Romeyn, 3. D.J. Menheere. Midfond: 1. J. Moerland, 2. L. de Kwak Koo- laard, 3. A. Moerland. Fond 1: 1. J. Moerland, 2. P. Potappel, 3. J. v.d. Zanden. Fond 2: 1. G. Larooy, 2. J. Moerland, 3. P. Potappel en J. v.d. Zanden. Jong: 1. J. Moerland, 2. J.J. Bolier, 3. A. Moerland. Natoer: 1. D.J. Menheere, 2. J. Moerland, 3. J. v.d. Zanden. Generaal: 1. J. Moerland, 2. D.J. Menheere, 3. A. Moerland. Aan gewezen oud en jong: 1. A. Moerland, 2. J. Moerland, 3. D.J. Menheere. Aangewezen fond: 1. J. Moerland, 2. D. Uijl, 3. P. Potappel. DUIF. Vitesse: 1. J. Moerland, 2 en 3. A. Romeyn. Midfond: 1 en 2. J. Moer land, 3. D.J. Menheere. Fond 1: 1 en 2. J. Moerland, 3. D. Uijl. Fond 2: 1. P. Potappel, 2. J. Moerland, 3. G. La rooy. Jong: 1. J. Moerland, 2 en 3. A. Moerland. Natoer: 1 en 2. D.J. Men heere, 3. J. Moerland. Zeeuw, met zes vogeltjes op de to taal 314 inschrijvingen. Behalve het kampioenschap en de tweede prijs behaalde hij met nog twee zwartkoppen 88 punten, terwijl twee roodkoppen respectievelijk 87 en 86 punten kregen van de ju ry. De drie keurmeesters van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers beoordeelden de vogels onder meer op formaat, model, hou ding, conditie, poten, snavel, bevedering, kleurregelmatigheid, kleurdiepte en kop-, vleugel-, staart- en lichaamstekening. De kampioen moest zijn meerdere er kennen in een groene roodkop Gouldamadine die 92 punten scoorde en daarmee algemeen kampioen werd. De kweker, die uit vijf koppels 44 jongen heeft gekweek, is evenals zijn medeleden van de club bij zonder geïnteresseerd in de na tuurbroed. "Ik houd me niet met pleegouders bezig, de natuur moet zijn gang kunnen gaan." De volière van Kruize, achter diens huis, ziet er bijzonder fris uit. Dat is een van de belangrijkste facto ren, meent Sjaak, hygiëne moet er zijn. De samenstelling van het voedsel en andere informatie over de kweek van deze prachtvink kan iedereen van hem krijgen. De vijftig Gouldamadines, waar van er enkele misschien nog niet op kleur zijn maar die voor de leek een prachtig plaatje vormen, leven in een binnen- en een bui- tenkooi. "De kampioen komt uit de buitenkooi," vertelt Kruize. Hij weet precies welk mannetje bij welke pop hoort en er wordt met grote zorgvuldigheid geringd. De plastic ringetjes geven ondertus sen al allerlei kleuren te zien, om alles goed uit elkaar te houden. Maar die kleuren kunnen niet tip pen aan de schitterende tinten van de roodkop, geelkop en zwartkop amadines. Kruize zal zijn favorieten binnen kort ook naar de eilandelij ke ten toonstellingen brengen. Piet Ooms uit Oud-Vossemeer heeft een fraaie derde plaats be reikt bij de Nederlandse kampi oenschappen voor wentelploegen die vrijdag en zaterdag in het Limburgse Belfeld werden gehou den. Hij bracht een bekertje mee naar huis als bewijs van de eervol le klassering. Koos Deurloo uit Tholen deed het ook goed. In de categorie rond gaande ploegen eiste hij een vier de plaats voor zich op. Advertentie I.M. Bij de Thoolse korfbalvereniging Emergo kwamen alleen de jeugdteams in actie. Emergo C behaalde met veel inzet en vechtlust een 0-0 gelijkspel te gen de Scheldevogels uit Bergen op Zoom. De D-pupillen van Emergo moesten met 0-2 hun meerdere erkennen in Good Luck. Zaterdag speelt Emergo F thuis tegen Breda Noord 2. De senioren 1 en 2 spelen een uitwedstrijd in respectieve lijk Zwijndrecht en Oude Tonge. Het eerste damesteam van AVC heeft zaterdag met 3-0 verloren van de Ze bra's. Daarentegen zorgde de derde Thoolse damesploeg opnieuw voor een prima resultaat met een 1-3 over winning tegen Mëilust 3. Het tweede herenteam van AVC ver loor met 3-0 van Super Roosendaal. De jeugdteams waren evenmin succes vol. Meisjes A verloor met 3-0 van Ga- vok 5 en AVC jeugd C gemengd moest VAT 5 met 3-0 de eer laten. In een zeer matige wedstrijd speelde de heren van AVC gelijk tegen het Roosendaalse Symmachia. Door ver schillende oorzaken was de voorberei ding voor deze wedstrijd aan Thoolse zijde niet best. In de eerste set kwam Symmachia op een 10-3 voorsprong. De Tholenaren kwamen nog terug tot 12-9, maar de aanvallen liepen volle dig stuk op het sterke Roosendaalse blok. De tweede set ging met 15-8 een voudig naar de Brabanders. Aan het einde van de tweede set viel Nico Klip- pel geblesseerd uit. Voor de derde set ging Ko Droogen- dijk in het midden spelen en René Minheere nam de positie in van Sjaak Smeets, terwijl Frank Liefting op de positie van Klippel ging spelen. Met hard werken werd de derde set met 15-10 door de Tholenaren gewonnen. In de vierde set leek AVC eenvoudig op een gelijkspel af te stevenen. De spelverdeling was beter en door een veel scorende Liefting liep AVC uit naar 13-6. In de slotfase van deze set zakte het spel weer naar een laag ni veau. Symmachia kwam terug tot 14-13. Bij deze stand blokkeerde de matig spelende Ron Steketee een Roo sendaalse middenaanval en behaalde AVC de setwinst en daarmee het ge lijkspel. Tafeltennisvereniging Smash '76 is bij na halverwege de najaarscompetitie. Voor het eerste team zijn de vooruit zichten niet rooskleurig. Uit vier wedstrijden behaalde het vlaggeschip van de vereniging slechts één punt, waarmee zij op de laatste plaats staan. Hans van Dijke heeft een persoonlijke score van 50%, Ad van't Hof 42% en Marco Saarloos 33%. Stand derde klas na vier wedstrijden: 1. Jeep 7 punten, Tios 7 p., Vice Versa 4 p., Markiezaat 2 p., Smash '70 2 p. en Smash '76 één punt. Zaterdag speelt Smash thuis tegen Smash' 70 uit Noordhoek. Gezien de huidige stand is dit een belangrijk duel voor de degradatie. Als de Tholenaren de aansluiting willen behouden, zullen zij minimaal gelijk moeten spelen. De reserves van Smash '76 doen het redelijk in de vijfde klas. Adrie Aar- noudse, Rafaël Fructuoso, David van Driel en Arie Rijnberg lieten echter te gen Tanaka kostbare punten liggen. Zaterdag speelt Smash 2 tegen koplo per Markiezaat. Bij winst maakt men nog kans op promotie. David van Driel kampt in dit team nog steeds met een knieblessure. Stand vijfde klas: 1. Markiezaat 7 punten, 2. Prinsenbeek 6 p., 3. Smash '76 4 p., 4. Smash '70 4 p., 5. Tanaka 3 p. en 6. Backhands 0 punten. In de aspirantenklasse doet het Thool se jeugdteam het prima. Na de degra datie vorig seizoen lijkt Smash weer terug te keren naar de tweede klas. Henk Jopse, Jeroen Saarloos en Jacob Elenbaas zullen echter nog zes wedstrijden hun vorm moeten tonen. Stand in derde klasse: 1. Smash '76 4-7, 2. Markiezaat 3-4, 3. TCO 3-4, 4. Witac 3-2, 5. W. v. Zoelen 4-2 en 6. Molenberg 3-1. De pupillen moeten duidelijk nog wennen aan het niveau in de tweede klas. Leon v.d. Graaf, Anné van Dijke, Arjan Ketting en Matthijs Bruynzeel hebben nog geen punten behaald en staan troosteloos onderaan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 18