Soms sta je te vechten aan tafel Tolerantie BVG geen blijvertje ALLE BEROEMDE MEUBELMERKEN ONDER EEN DAK Weerzien op de chr. mavo Tholen Draaginsigne gewonden Indië-ganger Zes maanden niet rijden m axel Hondentrimster Lydia Praat gaat de boer op; gat in de markt Milieu-wethouder Van der Jagt: Donderdag 3 oktober 1991 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Beter laat, dan nooit Drie jaar Strafbataljon Wasvrouw Actie Pr. Maurits adoptiekinderen Akoestisch onderzoek in St. Maartensdijk Broek en vest Bastaard Schimmeltje Valse voorstelling Negatief beeld Vacuüm 20.000M2 WOONDESIGN Luidspreker VERVOLG VAM PAG. 1 snel op de hoogte via een tele gram, dat door burgemeester F.M. Boogaard bij de ouders van de toen 21-jarige Piet Fase was be zorgd. Burgemeester Van der Munnik zei bij de uitreiking, dat het draagin signe één van de mogelijkheden is om oorlogsveteranen maatschap pelijke erkenning te geven. "Het is weliswaar geen koninklijke on derscheiding, maar het heeft wel een bijzonder karakter. Het is be doeld om alsnog respect en waar dering te betonen aan diegenen die vanaf de TVveede Wereldoorlog vaak onder moeilijke omstandig heden offers hebben gebracht. Het instellen van dit draaginsigne is een goed besluit geweest. Jam mer alleen, dat dit zo laat is ge beurd, doch beter laat dan nooit." In het voorjaar van 1990 bood de minister van Defensie het parle ment de nota 'Zorg voor vetera nen in samenhang' aan. Daarna werd het comité draaginsigne ge wonden geïnstalleerd. De burgemeester stelde vast, dat door de jaren heen is gebleken, dat een goede nazorg door over heden van mensen die als militair betrokken zijn geweest bij oor logshandelingen en daarvan in meerdere of mindere mate het slachtoffer zijn geworden, niet om naar huis te schrijven is. "Dat zie je over de gehele wereld. Het is goed, dat o.a. door de instelling van dit draaginsigne die nazorg daadwerkelijk gebeurt. De aan dacht van de samenleving wordt nog eens gevestigd op het feit, dat mensen zich ten koste van zichzelf hebben ingezet voor het behoud van vrijheid, vrede en recht", zei burgemeester Van der Munnik. De militairen van 4-11 regiment infanterie Limburgse Jagers, on der wie Fase, Van 't Hof en Vest- jens, vertrokken 3 februari 1947 met het passagiersschip Johan van Oldenbarnevelt vanuit Am sterdam naar Nederlands Indië om de Indonesische strijders voor onafhankelijkheid te beteugelen. In een andere compagnie gingen B. Aarnoudse uit Oud-Vossemeer alsmede Adr. Overbeeke en kok Piet v.d. Boogaart uit St. Anna- land mee. De dienstplichtigen wa ren nog maar drie maanden in dienst en hadden maar weinig schiettraining gehad. Pas in maart 1950 gingen ze met het schip Kotaintern terug naar Rotterdam. Van het brengen van orde en rust was niet veel terecht gekomen. Naarmate ze er langer waren, raakten de Indonesische verzetstrijders beter georgani seerd. Het kamp van 4-11 R.I. in Prem- boen met zo'n 60 militairen lag 13 nachten achter elkaar onder vuur. "Van drie kanten vielen ze ons aan en de eerste nacht waren de Indonesiërs bijna tot in het kamp doorgedrongen", vertellen Fase en Van 't Hof. "Met honderden tege lijk kwamen ze naar de spoorlijn, waarachter wij lagen. Een bren- carriër kwam ons te hulp, maar reed op een bom. Er waren 8 do den te betreuren. De volgende dag hebben we kazematten gemaakt om ons beter te kunnen verdedi gen. Je sliep maar enkele uren en overdag moesten we weer op pa trouille. Psychologisch stond je onder grote druk. Je hoorde de Indonesiërs signalen geven bij het voorbereiden van de aanval en daarna brak er een stilte aan. Dat werkte op je zenuwen", aldus de oorlogsveteranen. De uitrusting was slecht. Kleding en schoeisel werd van gesneuvel den gebruikt. "We hadden nogal eens kritiek op de leiding en daar om waren we een strafbataljon", zegt Van 't Hof. Van zijn eenheid sneuvelden 43 militairen. Van 2-14 RI kwam C.J. Manteau (24) uit St. Annaland op 24 juli 1946 om het leven en van 4 RS verongelukte motorordonnans J. Slager (21) op 30 september 1948. Fase heeft samen met Vestjens hun graven op de erevelden be zocht. Op 9 september kwamen ze weer terug van een vier weken du rend bezoek aan Indonesië, waar aan ook de 26-jarige Piet Weij Ier uit St. Annaland deelnam. Voor Fase en Vestjens was het al de der de keer. In 1987 en 1989 zijn ze ook in Indonesië geweest. "Alle plaatsen waar we destijds gelegerd waren (3 maanden Djakarta en de rest in het binnenland) hebben we bezocht. De erevelden bekeken we altijd het eerst en het doet je goed, dat die zo goed bijgehouden wor den. Wie het niet gezien heeft, kan het niet geloven", aldus Fase. Met vijf strijdmakkers van toen onderhoudt hij nog regelmatig contacten, onder wie Van 't Hof. Die heeft de Indië-tijd echter al tijd willen vergeten. Hij is ook nooit terug geweest. Daarentegen doet Fase het goed wanneer hij terugkeert naar de plaatsen waar hij drie jaar lang zo intensief leef de. "Als je er bent, is het net of er iets van je afvalt." Vorige maand ontmoette Fase nog een was vrouw, die alle (bij)namen nog kon opnoemen. Hij geniet ook van de prachtige natuur tijdens zijn bezoeken. "Daar hebben we toen niet veel van gezien", zegt Van 't Hof. "Wij vonden het een pokkeland en zaten er meer op te schelden. We foeterden wat in het bergachti ge terrein, waar we veel moesten klimmen." Ondanks de vele gevaren hadden de militairen ook het nodige ple zier. In huize Fase raken de vetera nen er niet over uitgepraat. Ze leefden destijds als broers en wisten alles van elkaar. Zeker Fase en Van 't Hof die allebei uit St. Annaland kwamen. In Sint-Philipsland komen don derdagmiddag 10 oktober leerlin gen van de chr. scholengemeenschap Pr. Maurits uit Middelharnis langs de deur met koek en banket. De opbrengst van deze actie is bestemd voor de 19 kinderen - uit verschillende ontwikkelingslanden - die door de school financieel zijn geadop teerd. Daarvoor moet jaarlijks ongeveer tienduizend gulden bij een worden gebracht. Voor de geadopteerde kinderen wordt daarvan voedsel, kleding en medi cijnen gekocht en er wordt onder wijs aangeboden. Gedeputeerde staten van Zeeland dienen bij het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieuhygiëne een sub sidieverzoek in voor akoestisch onderzoek van het industrieter rein te St. Maartensdijk. Omwo nenden hebben bezwaren geuit tegen de geluidshinder. Er is al een keer controle ingesteld, maar het subsidieverzoek betreft nu de tweede fase van het akoestisch on derzoek. B en W van Tholen en de inspectie van de volksgezondheid zijn over de stand van zaken in gelicht. Molenstraat 15, St.-Maartensdijk tel. 01666-4041 01640-41497 vrijdag en zaterdag geopend De gerenommeerde 'EEUWEN LIJSTENMAKER voor het eiland Tholen IJST WERK Lydia Praat kent alle honderassen maar is het meest vertrouwd met haar bouvier. Vrijdag 4 oktober is het weer dierendag. Vooral de gezelschapsdieren krijgen op die dag wat meer aandacht. Schoolkinderen nemen dan vaak hun kooitje met kanarie mee, een kom met visjes, een konijn of cavia. Honden mee naar school nemen kan problemen geven; toch krijgen ook deze dieren een extra knuffel of worden ze ter gelegenheid van die rendag geborsteld en gekamd. Advertentie I.M. Lydia Praat (21) uit Tholen heeft er haar beroep van gemaakt. Knippen, wassen, föhnen, borste len, plukken en scheren, ze draait er haar hand niet voor om. Al de ze handelingen vat ze samen on der de noemer trimmen. Dat doet ze niet alleen in haar 'trimshop' in Bergen op Zoom en Tholen. "Ik ga juist naar de mensen toe. Voor al in zo'n plattelandsgebied als Tholen waar veel boeren wonen is dat een gat in de markt. Het komt heel vaak voor dat een boer of boerin geen tijd heeft om met de hond te komen. Ik werk dan ge woon bij de mensen thuis terwijl de baas of bazin gewoon door kan gaan waar ze mee bezig zijn." Met haar auto en een hondenaanhang- wagentje rijdt ze sinds twee jaar van klant naar klant. Als zelfstandig ondernemer heeft ze ervoor gezorgd over voldoende papieren te beschikken; een vak bekwaamheidsdiploma 'Honden- toiletteerbedrijf' en dierenarts-assistente. Dat laatste komt haar goed van pas. "Ik weet veel van de honden af. Als er be paalde problemen zijn met de vacht dan herken je dat snel. Het is belangrijk dat je een soort vooropleiding hebt gehad, al zeg ik niet dat het per se nodig is. Het is meegenomen." Zijn er proble men met de vacht of de huid waarmee de baas geen raad weet dan verwijst Lydia naar de dieren arts. Op Tholen trimt ze veel bouviers. Dat trimmen bij langharige hon den is bepaald geen sinecure. Als je een bouvier gaat scheren krijg je negen van de tien keren huidproblemen. Het dode haar wordt er niet door verwijderd. Bij bouviers en terriërs groeit het nieuwe haar naast het oude. Kort- harige honden ruien vanzelf; voor het oude komt nieuwe in de plaats. Bij langharige honden moet het oude haar eruit gehaald worden. Dat pluk je. Daar ben je 3 tot 4 uur mee bezig. Je begint vanaf het hoofd en kleedt de hond als het ware uit." Wanneer Lydia over de honden spreekt heeft ze het niet over kop pen en poten maar over hoofden en benen. "Dat gaat vanzelf om dat je bezig bent van een kop iets moois te maken. Dan ga je auto matisch over hoofd praten. Het is iets wat gaat spreken."De trimster werkt 6 dagen in de week. De za terdag is over het algemeen druk bezet. "Dan hebben de meeste mensen tijd om er bij te blijven. Het is veel gezelliger. Op die ma nier kom je ook meer van de hond te weten. De meeste mensen heb ben nog nooit gezien hoe dat trimmen gaat." Is het bij bouviers een kwestie van plukken, voor poedeltjes zijn er verschillende modellen voorhan den: broek en vest, streep op de rug, puppymodel. Ook terriërs le nen zich goed voor een modelle tje: een jeugdmodel; enkel met be haarde benen bijvoorbeeld of met sokken (knotten haar aan de pootjes), of helemaal kaal met al leen een knotje aan de kop en de staart. Het 'toiletteren' neemt op het platteland een minder voorna me plaats in dan in de stad, Lydia Praat heeft op Tholen meer te maken met bewakingshonden, op boerenerf of bedrijf. "Die willen hun tanden nog wel eens laten zien. Die krijg je ook op tafel. Daar moet je boven staan. Je moet het beest kunnen laten aan voelen dat er niks aan de hand is, dat je de baas bent en dat het geen pijn doet." Toch is Lydia verschil lende keren gebeten, bekent ze. "Over het algemeen valt het mee. Vooral als de honden van pup af aan het geleerd zijn om te worden getrimd is er niks aan de hand." Bewakingshonden (bouviers, her ders en boxers) zijn volgens Lydia gemakkelijk 'wat agressiever' dan gezelschapshonden. "Kleine ter riërs zijn ook bijtgrage hondjes. Je moet ze op hun gemak stellen. Je bent aardig voor de beesten. Na een paar keer zijn ze rustig op tafel." Lydia neemt dan ook geen speciale maatregelen om zich te beschermen tegen een hond die het niet zo op haar gemunt heeft: "Ik ben geen dierenarts die van wege een operatie moet spuiten en muilkorven vind ik ook niet no dig." De trimster gaat op route met een trimtafel waar de hond aan een beugel wordt vastgezet. In haar koffer heeft ze een arsenaal aan scharen en borstels: een rechte- en een gebogen schaar, een 'voeten- schaar', een epileerschaar (voor uitdunnen en modellefen), scheer messen een nageltang en zachte en harde borstels. Praat werkt op afspraak. Kan het trimmen niet bij de mensen thuis gebeuren dan kan ze de hond zelf komen opha len. "Als ze de hond willen laten wassen moeten ze zelf wel voor een bad of douche zorgen. Voor de rest heb ik alles bij me." Lydia maakt een onderscheid in 'pluk- honden' (zoals de bouvier), en 'borstelhonden' (zoals de New Foundlander, Maltheser, Golden Retriever, Afghaan). De trimster houdt zelf bouviers. "Dan raak je automatisch gespe cialiseerd. Natuurlijk moet je als hondentrimster alle rassen ken nen." De bastaardhonden maken het mogelijk om wat vrijer te zijn in de keuze van het model. "In overleg met de baas kun je bij voorbeeld afspreken dat je de hond een Snauzerhoofd geeft, dus met een lange snor en baard. Een ander kun je een meer ronder hoofd geven of zelf wat verzin nen.' Lydia heeft al heel wat verschillen de honden op haar trimtafel ge had: "Bejaarde honden die nauwelijks meer kunnen lopen. Honden met een gespalkt beentje. Honden die je af beginnen te lik ken." Ook reizende mensen zoals kermisexploitanten uit Bergen op Zoom laten hun dieren bij haar trimmen. "Krijg je nog wel eens een doosje noga mee." De trimster vindt haar baan niet licht. Als ze drie uur een bouvier heeft staan plukken staan de bla ren haar soms op de handen. "Je houdt er geen vrouwenhandjes aan over. Er is kracht voor nodig. Het tillen van die honden tot 40 kilo gaat nog maar een Sint- Bernard of een New Foudlander weegt 80 kilo. Dan moet de baas er aan te pas komen. Het trimmen lijkt simpel maar als je het goed wilt doen ben je een specialist. Vroeger was het veel meer een mannenberoep. Tegenwoordig zie je steeds meer vrouwen trimmen. Soms sta je te vechten aan tafel als de hond steeds probeert zich van de tafel te laten vallen." Lydia vindt het belangrijk dat hondebëzitters vroeg hun beestje kennis laten maken met de hon dentrimster. "Een hond hoeft niet angstig binnen te komen als je ze al op jeugdige leeftijd op tafel zet. Waarom kun je zo'n beestje het niet een beetje leuk aanleren. Zo'n eerste keer kan je dan wat kam men. Ze hoeven niet meteen voor een behandeling te komen." Dat geldt ook voor zogenaamd rasloze honden. "Het gaat niet alleen om rashonden. Zo gauw het geen ras hond is denken de mensen er niet aan ze te laten trimmen. Maar bij een schimmeltje is het gewoon even een kwestie van borstelen en de honden hebben een dubbel be ter leven." Vrijdag geeft ze een demonstratie van haar werkzaamheden op de Christelijk Nationale basisschool De Regenboog in Tholen ter gele genheid van dierendag. Volgens het Reformatorisch Dagblad(RD) neemt het gemeentebestuur van Tholen het niet zo nauw met de milieuwetten in het bedrijfsverza- melgebouw(BVG) in St. Maartensdijk. Wethouder J. van der Jagt spreekt over 'een bepaalde tolerantie', maar volgens hem is dat geen blijvertje. Correspondent W.L. van Vossen meldt in een paginagroot artikel met drie foto's op 25 september: 'Het zit hier echt niet goed'. Een ronde langs het BVG doet een milieu-minnend Nederlander vol gens Van Vossen al gauw de haren ten berge rijzen. Vaten met che misch afval worden langs de openbare weg gedumpt. Bakken met afgewerkte olie, terreinen vol met vet, rioolputten die verstopt zijn omdat ze volgespoten zijn met schelpen, auto's die in de bui tenlucht worden opgespoten, af- valprodukten van een kunststof- verwerkend bedrijf, blikken met verf. De milieucoördinator van de Thoolse politie, J.H. Sturris, zou er zich mateloos aan ergeren vol gens het RD. "De problemen zijn mij allemaal bekend, maar het is vechten tegen de bierkaai. De be drijven die de rommel dumpen, vallen onder praktisch alle vrijstellingen die er zijn. De ge meente is verantwoordelijk. Hier valt echter niet mee te praten. De desbetreffende persoon, C. Nuy- ten, lapt gewoon alles aan zijn laars. Het BVG is namelijk zijn paradepaardje. Zodra je echter daarbuiten iets wilt beginnen, dan moet je wel aan alle verplichtin gen voldoen. Geen wonder, dat de gevestigde ondernemers dit niet lekker zit", zo wordt de milieu coördinator van de Thoolse poli tie in het RD geciteerd. Nuyten bijt fel van zich af en stelt dat je aan startende bedrijven minder eisen mag stellen, maar wethouder Van der Jagt vindt dat volgens het RD niet goed. Hij zegt dat er stringenter gelet moet wor den op de toelatingseisen. J.A. Dees van het waterschap Tholen meldt dat het BVG nog steeds meer dan gewone aandacht vraagt omdat veelvuldig overleg met gemeente en bedrijven nog niet het gewenste eindresultaat heeft opgeleverd. Ook de milieu ambtenaar van het waterschap M.J. Klippel(tevens SGP-raadslid) en dijkgraaf I.C. Hage komen nog aan het woord, evenals één van de eerste huurders van het BVG, dhr. A.J. Herwegh, die laat weten, dat de gemeente op beurzen verkon digt, het niet zo nauw te nemen met het milieu. Volgens wethouder Van der Jagt zijn z'n woorden niet juist weerge geven, evenmin als die van ambte naar Nuyten. "Ik vermoed dat er uitspraken uit zijn verband gerukt zijn", zegt Van der Jagt. "De sug gesties die in het artikel zijn ge wekt, zijn zwart-wit. Het is niet zo dat de mening van Nuyten haaks op die van mij staat." Wethouder van economische za ken J. Versluys zegt, dat 'er een volstrekt onjuiste voorstelling van Declaratie- en bufferfonds. Tot en met augustus is door de gemeente Tholen dit jaar 24.267,09 uitbe taald uit het bufferfonds en 6190,92 uit het declaratiefonds. Uit beide fondsen werden aan 62 personen betalingen gedaan. zaken wordt gegeven'. "Verschil lende zaken worden uit zijn ver-, band getrokken en zijn zo niet gezegd. Volgens het RD is er nog 1 bedrijf van het eerste uur in het BVG, maar dat is een valse voor stelling. Zo is het ook erg goed koop om bij een foto te vermelden, dat er vaten met che misch afval langs de openbare weg worden gedumpt. Volgens mij zijn dat lege vaten." Van der Jagt verbaast zich over de krasse uitspraken van de milieu coördinator van de Thoolse poli tie. "Ik ben met twee ambtenaren en de politie rond het BVG gelo pen en heb intern ook een paar bedrijven bekeken, aan wie vooraf een fotoreportage van de milieusi tuatie was overhandigd. De politie zei bij ons bezoek: het valt toch mee, ze hebben hun best gedaan. Er kan echter altijd wat verbeterd worden. Diverse soorten bedrijven zoals in het BVG geven ook een meer rommelige indruk dan één onderneming. In St. Maartens dijk heb je van alles wat: kokkels, sinaasappelsap, enz. en dat geeft een negatief beeld", aldus Van der Jagt. Ook volgens wethouder Versluys gaat het vaak om het uiterlijk aanzicht wat verbeterd kan wor den. Hij ontkent, dat er met de gemeente daarover niet te praten zou zijn. "We hebben wel degelijk overleg met de politie en er zijn goede afspraken gemaakt." Toch heerst er volgens wethouder Van der Jagt op milieugebied 'een vacuüm' ten aanzien van het BVG. Voor zijn komst baseerde de ge meente Tholen zich naar landelij ke, soortgelijke situaties met het BVG al op een raamverordening, maar volgens Van der Jagt heeft die nog steeds geen goedkeuring gekregen. "Er wordt wel naar ge handeld, maar die verordening heeft nauwelijks rechtskracht." Hij erkent dat startende bedrijven in het BVG enigszins een pré heb ben qua vrijstellingen op milieu gebied. "Maar die tijdelijke basis kun je niet jarenlang volhouden. Daarvoor zullen we ons steeds sterker moeten maken. Er bestaat eer. bepaalde tolerantie ten op zichte van het BVG, maar dat is geen blijvertje. Groei van bedrij ven kan fricties opleveren qua ver vuiling en geluidsoverlast, maar ieder krijgt dezelfde behandeling. Een spuitcabine in het BVG moet aan dezelfde eisen voldoen als el ders. Het waterschap heeft zorgen over de lozingen, maar wij rom melen niet zomaar wat aan. Wat elders niet kan, kan ook in het BVG niet. Je doet daarbij toch een beroep op het gezond verstand", aldus Van der Jagt. Ook wethouder Versluys ontkent, dat alles maar mag in het BVG. "Wegens de tijdelijkheid van be drijven in het BVG gelden er an dere richtlijnen. Overigens is het een particulier gebouw, waarbij de gemeente bemiddelt in het slui ten van huurcontracten tussen O.C.S. b.v. en bedrijven." De reünisten uit de eerste examenklas van de chr. mavo zochten opnieuw de schoolbanken op. B. de R. uit Stavenisse mag zes maanden geen auto besturen. Bo vendien moet hij 1500 gulden boe te betalen waarvan 500 als gevolg van een eerdere voorwaardelijke straf. Dat bleek bij de zitting van de Middelburgse politierechter nadat De R. in maart op de Plaat- weg bij St. Annaland was aange houden onder invloed van alcohol: 1.09 promille. Dat was niet voor de eerste keer, want er hing nog een voorwaardelijke boete van 500 gulden boven zijn hoofd nadat De R. al een halfjaar ontzegging van de rijbevoegdheid had gekregen. pot leeuws-vlaonderen Elke dag geopend tot 18.00 uur, alleen vrijdags tot 21.00 uur (let op: zondags gesloten). Tel. 01155 - 2010. Tel. België 0031 - 11552010. Sie Matic Keukenstudio le verdieping Advertentie I.M. "Da's lang geleden. Hoe gaat het met jou?" Deze en andere uitroepen zijn zaterdagmiddag volop te horen in het gebouw van de christelijke mavo in Tholen. Het zilveren jubileum van de school is aangegrepen om een reünie te organiseren en daar zijn meer dan 300 mensen op af gekomen. Overal in het gebouw staan pra tende groepjes. Oud-leerlingen die elkaar nog regelmatig, of nooit meer, zien. De hernieuwde ken nismaking slaat aan, dat is duide lijk. Voor elk examenjaar is een leslokaal gereserveerd, maar in de meeste gevallen is het in de gan gen en foyers drukker. De foto's langs de muren en in de albums trekken veel aandacht. "Kijk, daar staat Jan. En dat is Corry." De bestuursleden A. Klippel en A. Boxhoorn zitten met een namen lijst bij de ingang en houden bij wie er arriveert. Leraren nemen met rimpels in hun voorhoofd de gezichten op. "Vaak zie je wel iets bekends, maar de meesten zijn behoorlijk veranderd," vertelt P. van Belzen. Hij komt tijd tekort om met zijn oud-leerlingen een praatje te ma ken. "Nu eerst kijken hoe die twee uit Amersfoort het maken," wijst hij lachend en maakt zich dan los uit een groepje twintigers. Uit een luidspreker klinkt met re gelmaat een stem. Een bepaald examenjaar wordt opgeroepen naar de uitgang te komen, want voor het gebouw worden groeps foto's gemaakt. "Heb niet de illu sie dat je er nog net zo uitziet als vroeger," merkt iemand geksche rend op. Begonnen wordt met de examenklas van 1991 en dan zo te rug in de tijd. De tussenpozen zijn lang, waarschijnlijk zullen de oudste jaren al naar huis zijn te gen de tijd dat het hun beurt is. De eerste examenklas, uit 1970, is niet best vertegenwoordigd. Veer tien mensen hebben zich aange meld, maar slechts acht dienen zich aan. "Vijf jaar terug was de animo heel wat groter," weet een van hen nog. Ze zijn uit het hele land gekomen. Zoals Piet Bolier, die op Texel woont. En Adry Vroegop uit Amsterdam. Van dichtbij, uit Scherpenisse, geeft Rien Klippel eveneens acte de pre sence. Kees Ampt uit Oudenbosch maakt voor het eerst een school reünie mee. Ze vertellen elkaar honderduit over hun gezin en hun loopbaan. Halen herinneringen op over de schooltijd. Maken een praatje met de heer Thouten- hoofd, leraar van het eerste uur. In de crèche worden zaterdagmid dag zo'n zestig kinderen bezig ge houden, terwijl de ouders elders in het gebouw herinneringen op halen. En herinneringen zijn er natuurlijk genoeg over een kwart eeuw christelijke mavo. De aanwe zigen zullen dan ook beslist geen spijt hebben van hun komst naar Tholen. De hele middag hangt er een gezellige sfeer in het gebouw. Dat blijft zo tot aan het eind van de middag langzamerhand ieder een weer zijn eigen weg gaat. Aan een geslaagde jubileumviering is een einde gekomen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 9