OPEN DAGEN De origineelste verkopers I VISSER Plaatselijk nieuws 27-28 SEPT. IViPIAL€N Vers vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thoolse slagers C. Slager, Sint-Annaland J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer J. Geilings, Tholen DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 september 1991 Tholen Geslaagd Naar Rotterdam BETAALBARE HAARMODE Verkopingen Drie mille voor Beatrixfonds Zwalkprijs voor L. Bout Gevaar bij ophalen kinderen Fietser gewond Neus gebroken Oud- Vossemeer Collecte Te snel Biljarten Sint- Annaland Uitslag prijsvraag Rabobank Speelterrein plan Stoofweg Plattelandsvrouwen bij PTT Zestig jaar Nuso Woning en bouwland verkocht Stavenisse Bestuurders herkozen Predikant beroepen Sint- Maartensdijk Verkoping Gaslek Geen voorrang Cursus EHBO Klaverjassen Mannenkoor in Wouw Vuurpijl Poot beste visser Weekend diensten Predikbeurten Viswedstrijd Mishandeling Christelijke opvoeding Alles over vis Sint- Philipsland Noad jubileert volgend jaar 2 Aan de rijksuniversiteit Utrecht is Monique de Jonge afgestudeerd in de Nederlandse taal en letteren, met specialisatie communicatie kunde. Bewoners, personeel en vrijwilli gers van Ten Anker hebben, sa men met enkele soosleden, een uitstapje gemaakt naar Rotter dam. Dat was op Prinsjesdag en daarom werd het programma, we gens de dreigende vakbondsacties, omgegooid. In plaats van een tocht door het centrum werd een rondrit door het havengebied en langs de gerenoveerde oude stads wijken gemaakt. Ook werd een rondvaart door de havens ge maakt. Die maakten door de sta kingen een heel andere indruk dan men kon verwachten. De rei zigers genoten echter van het uit zicht en van de koffie met gebak. In het restaurant aan de Grevelin- gendam stond nadien de koffie maaltijd gereed. Namens de evenementencommissie bedankte Margriet van Kempen iedereen voor de medewerking aan deze middagreis. Een dergelijk uitstap je hoopt men in de toekomst nog eens te herhalen. Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. De Chr. Geref. vrouwenvereniging Dorcas houdt morgen (vrijdag) de jaarlijkse verkoping in het vereni gingsgebouw aan de Visstraat. De openingstijden zijn 's middags van drie tot vijf uur en 's avonds van half zeven tot half negen. Er is een boekenstand aanwezig. Op woensdag 2 oktober houdt de dameskrans Martha de jaarlijkse verkoping in De Wingerd. Ds. J. van Dijk verricht om half twee de opening, waarna gehaakte hand werken, andere artikelen en olie bollen te koop zijn. Voor het zestiende jaar heeft me vrouw v.d. Dorpel-v.d. Maas een bedrag aan het Prinses Beatrix fonds kunnen overdragen. Er werd 3.102,40 ingezameld ten bate van de lichamelijk gehandi capten, waarvoor het comité alle gevers en collectanten dankt. Van de trouwe collectanten waarop het comité jaarlijks een beroep kan doen, ontvingen de dames Schot- de Vos en De Vos-Uijl het insigne voor tien jaar collecteren. Enkele jaren geleden ontvingen de dames Van de Berge, Schot, Boender, Duijzer, De Jonge-van Maanen, Maljaars, Schot-de Heer, Neder- lof, Schot-Bos, Heijboer- Honkoop en Bout dat ook al. Ter afsluiting van het seizoen maakten 28 schepen van De Kog ge zaterdag de traditionele tocht naar jachthaven De Werf te Goes. Tussen half zes en half zeven groeide het gezelschap aan de wal aan tot 103 personen, die aan schoven voor een eenvoudig diner. Dat werd muzikaal omlijst door eer. aangepaste drive-in disco theek. Voorzitter J. Bolehouwers verklaarde in een speech het vaar- seizoen officieel voor gesloten, maar eerst reikte bestuurslid C. Dietvorst de zwalkprijs uit. De zwabber ging dit keer naar L. Bout, de docent vaarbewijs die het presteerde om binnen een week drie keer een touw in de schroef te krijgen. Na de over nachting in Goes voer het gezel schap de volgende dag terug naar Tholen. VERKOPING D.V. woensdag 2 oktober hoopt de dameskrans 'Martha' weer haar jaarlijkse verkoping in de Wingerd te houden. Er zijn mooie gehaak te handwerken en andere artikelen te koop. Ook zijn er weer oliebol len verkrijgbaar. De opening zal plaats vinden om 14.30 uur door ds. Van Dijk. Iedereen is hartelijk welkom. Advertentie I.M. Het ophalen van kinderen bij de scholen aan de Molenvlietsedijk zorgt voor gevaarlijke situaties. Dat heeft de politie dinsdag ge constateerd tijdens een controle bij de voetgangersoversteekplaat sen. Draaiende en kerende auto's, kinderen die kriskras over de straat lopen om de auto van vader of moeder aan de overkant te be reiken. Ook worden de oversteek plaatsen als opstapplaats gebruikt door fietsers, terwijl daar tegelij kertijd kinderen oversteken. De politie heeft twee mensen hun auto laten weghalen die ze simpel weg op de oversteekplaats par keerden, kinderen en volwassenen werden erop gewezen dat ze bij de oversteek Ten Ankerweg een stop licht op rood kunnen zetten. De controle werd uitgevoerd naar aanleiding van klachten van de verkeersbrigadiers. Regelmatig negeren auto's en bromfietsers een door hen gegeven stopteken, wat strafbaar is omdat de ver keersbrigadiers voor deze taak zijn opgeleid. Twee automobi listen kregen nog een bekeuring: de een wegens een lekke uitlaat en geen geldige APK, de ander om dat ze op de voorbank een passa gier zonder gordel had. Fietser J.C.V. liep vrijdagmiddag lichte verwondingen op bij een aanrijding. V. sloeg uit de Grind weg linksaf de Ten Ankerweg in richting Eendrachtsweg. Van rechts op de Ten Ankerweg nader de automobilist H.H.S. die links af de Grindweg inkwam. Een aanrijding kon niet meer voorko men worden. In de Jolstraat ontstond zondag middag lichte schade aan twee auto's. D.A.P. uit Oostburg reed achteruit in een parkeervak en raakte daarbij mevrouw C.R. die achteruit uit een vak kwam en stopte toen ze P. zag aankomen. De brommer van L.P. v.d. H. is zaterdagmiddag door de politie uit het verkeer genomen voor on derzoek. De man reed met een snelheid van 70 tot 80 km/u over de Molenvlietsedijk. Vermogen en geluid bleken niet in orde. M.C. is door de politie bekeurd omdat hij zonder helm op een bromfiets reed. J.S. heeft een gebroken neus opge lopen toen hij in de Visstraat een snelheidsmaniak maande om met zijn auto vaart te minderen. De automobilist, die al bijna een fiet ser omver had gereden, stapte uit en gaf S. enkele klappen. De man zal alsnog door de politie worden aangehouden. Bij F. in de Garnalenstraat is maandagavond door de HDTP (voormalige radiocontroledienst) een zendinstallatie in beslag geno men die niet aan de eisen voldeed. De controle werd uitgevoerd naar aanleiding van klachten over sto ringen op televisies e.d. De collecte voor het Prinses Bea trixfonds heeft 1075,45 opge bracht. Voor de vijfde keer verleende de activiteitencommis sie van v.v. Vosmeer zijn medewer king bij het collecteren. Rijden met een te hoge snelheid is volgens de politie de oorzaak van enkele kleine aanrijdingen op de Krabbenkreekweg. In verband met de aanleg van de nieuwe weg was daar donderdag een gewijzig de wegomlegging aangebracht, maar een aantal automobilisten reed gewoon rechtdoor. Ter plaat se geldt een snelheid van 50 km/u. Zaterdag werd rookoverlast ge meld aan de Krabbenkreekweg. Er stond een stoppelveld in brand, wat werd geblust. Uitslagen Hof van Holland: J. Hermans-P. de Ronde 0-2, M. Vercammen-J. Bosters 0-2, J. Burgers-P. de Ronde 2-0, C. Boogaart-J. Hermans 0-2, J. van Wezel-B. Kruize 0-2. Hoogste se rie (10 car.) en beste gemiddelde (1,73) J. Hermans, kortste partij (18 brt.) P. de Ronde. De Poedelaars. Beker: J. Hermans-W. den Ouden 2-0, J. van Gorsel-D. Hendrikse 0-2, J. Plandsoen-J. van Meer 0-2, T. Schot-B. Kruize 0-2, D. Vaders-J. Wessels 0-2, P. van Gastel-A. v.d. Houten 0-2. Hoogste serie (10 car.), kortste partij (17 brt.) en beste gemiddelde (2,18) J. Hermans. Competitie: J. Wessels-B. Kruize -3/0, D. Vaders-J. Plandsoen -3/-8, J. van Gorsel-P. van Gastel -4/-15, J. van Meer-W. den Ouden -19/-11, D. Hendrikse-A. v.d. Hou ten 26/-9, J. Hermans-T. Schot 7/+7. Hoogste serie (10 car.) T. Schot, beste gemiddelde (2,12) en hoogste pluspunten (26 car.) D. Hendrikse. K.O.T. B-team: W. de Leeuw-A. Zwegers 0-2, P. de Jager-J. Vaders 2-0, A. Kruf-P. Vroegop 2-0, M. Potappel-D. Vroegop 0-2. Hoog ste serie (8 car.) J. Vaders, beste gemiddelde (1,73) en kortste partij (19 brt.) A. Kruf. Twintig leerlingen van de basis scholen hebben gisterenmiddag een prijs ontvangen naar aanlei ding van hun inzending voor de letterknutselwedstrijd en de kleur- wedstrijd ter gelegenheid van de heropening van de uitgebreide Ra bobank. Per leeftijdsgroep waren er twee winnaars. De prijswinnaars van de kleur- wedstrijd zijn: Richard Wanders, Niels de Graaf, Jack Rijnberg, Ti neke Quist, Joan Lindhout, Ma- riska Westdorp, Kim Heijboer, Jacco van Poortvliet, Martijn v.d. Sande en Wouter Moerland. Zij konden kiezen uit een spaarreke ning van 50 gulden, een pluche beest, playmobil, grote pop of le go doos. Voor de letterknutselwedstrijd moest men de plaatselijke winkels af om een letter en een nummer te noteren en het juiste woord 'jeugdsparen' te vinden. Daar naast moest de tekening op het wedstrijdformulier gekleurd wor den of een 'gekke kreet' opgege ven worden. Vijf werden gekozen op hun leuke tekst en vijf op hun mooie kleurplaat. Matthijs Bruynzeel viel in de prij zen met 'Van je jeugdsparen word je rijk, toen ik geboren ben, be gon ik gelijk'. Luud van Dijke met 'Rabobank St. Annaland je bent net zo onmisbaar als de duim van eer. want'. Marion Poot met 'Spa ren is goed, sparen is fijn, daar voor moet je bij de Rabobank zijn'. Erik Roeland met 'Spaar verstandig, ga naar de Rabobank'. Francois Bliek met 'Wat doe ik met mijn ping ping, dat stort ik op de Rabobank jongeren reke ning'. Joyce van Driesten, Barbera Potappel, Hans Leune, Suzan Lindhout en Lianne Paans won nen een prijs met hun mooie kleurplaat. Ze konden kiezen uit een spaarrkening van 50 gulden, een schooltas, voetbal, rolschaat sen, grote pop, platen- of boeken- bon, dam- en schaakspel, cadeaubon, monopoly of een computerspelletje. Een aantal moeders uit de Huy- gensstraat hebben woensdag b en w een lijst met 20 handtekeningen overhandigd met het verzoek in plan Stoofweg een speelgelegen- heid te maken. De gemeente bestuurders waren op bezoek in de nieuwe woonwijk om zich ter plaatse goed op de hoogte te stel len van de ontwikkelingen. De moeders zagen dat en maakten van de gelegenheid gebruik. Zij drongen ook aan op vervanging van het paardje en scootertje op het pleintje aan de Huygensstraat tussen de bejaarden- en eengezins woningen. De zandbak met glij baan aan het begin van de Huygensstraat bij de Bie- rensstraat(ter hoogte van de fami lie W. Bazen) zou dan overgeplaatst worden naar de nieuwbouwwijk. Aan de Casem- brootstraat kan dan een nieuw speelterrein ingericht worden. Advertentie I.M. De Bond van Plattelandsvrouwen bracht dinsdagavond met 21 leden een bezoek aan het expeditie knooppunt van de PTT in Roo sendaal. Om zeven uur werd men ontvangen met koffie en een inlei dend videoprogramma, voordat de dames de drukte op de werk vloer kregen te zien. Lawines post kwamen door stortkokers naar beneden, waar de scheiding volg de op formaat. Brieven worden automatisch op postcode gelezen en gesorteerd. Grotere stukken worden met de hand gesorteerd en gestempeld. Op het voorterrein rijden auto's en treinen af en aan. De wirwar van mensen en voertui gen duurt de hele avond, tot 's nachts toe. Er werken in het EKP 1000 mensen in ploegendienst. Dinsdagavond waren er 250 aan wezig, onder wie veel vrouwen. Wie achter de leesband staat, wordt na een uur afgelost en krijgt dan ander werk. Terug in de kantine werden nog vragen gesteld over betaling van strafport en de postcodes. Bij de dames duizelde het van de vele indrukken die in korte tijd verwerkt moesten wor den. Men wist tevoren niet, dat er zoveel komt kijken voordat een brief op zijn bestemming is. De viering van het zestigjarig bestaan van de Ned. unie van speeltuinorganisaties (Nuso) werd bijgewoond door 37 leden van speeltuinvereniging Vrij en Blij. Zij vertrokken zaterdagmorgen met een speciale trein naar Den Bosch. Vanaf het station wandel de men naar de Brabanthallen - onderweg af en toe begeleid door een muziekkorps, majpretten of een draaiorgel - waar het hele festijn plaatsvond. De kinderen kregen bonnen voor ranja en kon den vervolgens naar hartelust spe len. Speeltoestellenfabrikanten hadden een speeltuin van 5000 m2 ingericht, er was een spellenker- mis met 75 attracties, een kinder kennis en een 'creatiefhal'. Verder konden tekenfilms en stripverha len bekeken worden en was er een podiumfeest met ondermeer een kindercircus. In een infostraat bo den stands een veelheid van infor matie over en voor speeltuinwerk. Er werd een hele dag naar harte lust doorgebracht en bij het ver trek kreeg iedereen nog een appel en een Nuso-tas met kleurplaat en kleurpotloden. De manifestatie Donderdag, vrijdag en zaterdag 26, 27 en 28 september BIEFSTUK 250 gr7,25 ROSBIEF OF BIEFLAPPEN 500 gr10,95 TARTAAR 5 halen4 BETALEN RUNDERROOKVLEES 100 gr2,95 CASSELERRIB 100 gr2,35 CORNED BEEF 100 gr1,50 SELLERYSALADE 150 gr1,95 Maandag en dinsdag 30 september en 1 oktober RIBLAPPEN 1 kg15.00 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg7,50 BLINDE VINKEN 5 halen4 BETALEN Woensdag 2 oktober RUNDERGEHAKT met gratis kruiden 1 kg10,50 Bij aankoop van een rookworst 500 gr. ZUURKOOL GRATIS Advertentie I.M. trok zaterdag ongeveer 15.000 be zoekers. Twee leden van het bestuur van Vrij en Blij bezochten de receptie van de jubilerende Nuso en over handigden een gift namens hun vereniging. In totaal werd 124.000,- bijeen gebracht, wat wordt gebruikt om drie speel plaatsen in te richten in Pepowo en Krakow (Polen) en in Bombay (India). Notar's mr. J. Schot heeft dinsda gavond in opdracht van de Rabo bank het woonhuis met schuur aan de Cureestraat 3 en 5(5.21 aren) en het bouwland met schu ren en warenhuis(l.12.50 hectare) aan de Buurtweg te Stavenisse in het openbaar verkocht. Voor de panden bleek er in de Gouden Leeuw veel animo te zijn. Na de inzet van 55.000 gulden door ma kelaar L. Hage uit Stavenisse werd er vlot geboden tot 80.000. Dat laatste bod kwam van Sturris Vastgoed. Bij het afmijnen na de pauze begon notaris Schot bij 125.000 gulden, waarna dhr. Co- lijn uit het Noord-Brabantse Nieuwendijk geen enkel risico nam en al bij 113.000 gulden 'mijn' riep. Voor het bouwland met schuren en een door de stor men geteisterd warenhuis was veel minder belangstelling. Hage zette in op 20 mille, waarna Sturris met 21.000 gulden het hoogste bod deed. Bij het afmijnen begon de notaris met 40 mille, waarna vee houder C. v.d. Berg uit Stavenisse bij 30.000 gulden 'mijn' liet horen. De familie P. van Dijke zal gezien de contacten met dhr. Colijn in de woning aan de Cureestraat kun nen blijven wonen. Ook met de andere koper zijn er banden: een dochter van veehouder Van de Berg is met een zoon van Van Dij ke getrouwd. Het bouwland stond overigens op naam van M. Goede- gebuure en zijn vrouw(Van Dij ke). De verkoping was het gevolg van het niet nakomen van hypotheek verplichtingen. De 1750 gulden gerechtelijke kosten moeten door de beide kopers worden betaald, zo maakte de notaris vooraf be kend. Hij onderstreepte ook, dat diegene die bood, persoonlijk aansprakelijk was, ook wanneer hij voor een ander zou bieden. De kosten van ontruiming zouden ook voor de koper zijn, maar zo ver komt het nu niet. Sturris ont vangt de 1% premie van het hoogste bod voor de pauze, te be talen door de verkoper, de Ra bobank. Tijdens de algemene ledenverga dering van SC Stavenisse zijn vrij dag de bestuursleden A. Elenbaas, P.C. Moerland en W.J. Gierman herkozen. Zij kregen ieder twintig stemmen. In de kas- commissie werd J. Hoek benoemd als opvolger van J. Wesdorp. De vergadering werd, tot teleurstel ling van het bestuur, matig be zocht. Daardoor kon de geplande uitbreiding van het jeugdbestuur niet doorgaan, want er meldde zich geen kandidaat. Er werden vijftien aandelen van de uitge schreven renteloze lening uitge loot en de diverse verslagen werden door de aanwezigen goed gekeurd. Op dominee H. Bom is een be roep uitgebracht door de Her vormde Gemeente van Asperen. Uiterlijk 11 oktober zal de predi kant over dit beroep beslissen. De zendingscommissie houdt op dinsdag 1 oktober de jaarlijkse verkoping in gebouw Calvijn. Iedereen is welkom tussen half drie en acht uur. Bij maai werkzaam heden werd maandag een gasleiding stukge trokken langs de Provincialeweg. De Deltan werd gewaarschuwd om het lek te repareren. Zaterdagavond kreeg een aantal schapen dat aan de Kastelijnsweg liep trek in bloemkolen. Ze braken uit en liepen een nabijgelegen veld met deze 'lekkernij' in. Eigenaar F. van T. werd gewaarschuwd om de dieren weer terug in het wei land te brengen. Doordat bromfietser J.A. van D. uit Poortvliet geen voorrang gaf aan automobilist C.A.L. uit Kalmthout, ontstond zondagmid dag een aanrijding op de Hoek Hogeweg/Bloemenlaan. De bromfietser brak daarbij een scheenbeen. Advertentie I.M. Er zijn nog plaatsen beschikbaar voor de EHBO cursus, die op 7 oktober om 19.30 uur in recreatie centrum Haestinge van start gaat. Voor opgave of nadere informatie kan men terecht bij dhr. J. Uijtde- willigen, Hogeweg 40, tel. 3867. De uitslag van de eerste competi tiewedstrijd van klaverjasclub De Pendelaars is als volgt: 1. R. Waasdorp 5861 p., 2. J. van Gor- sel 5198 p., 3. A. Arts 5003 p., 4. C. Landa 4967 p., 5. H. Zwage- maker 4934 p., 6. J. Knuist 4768 p., 7. mevr. Bronmans 4700 p., 8. J. van Zetten 4654 p., 9. J. Guil- jam 4643 p., 10. mevr. Franke 4374 p., 11. M. den Haan 4340 p., 12. P. Bazen 4327 p., 13. W. Dane 4259 p., 14. J. v.d. Werf 4143 p., 15. L. Kampman 3856 p., 16. J. v.d. Hpek 3701 p. Het Smalstads mannenkoor ver zorgt op 6 oktober een concert in de Sint Lambertuskerk te Wouw, samen met organist W. Boer van Schouwen-Duiveland. Uitgevoerd worden werken van Muffat, Via- dana, De Vitoria, Sweelinck, An- driessen, Badings, De Klerk, Buxtehude, Schubert, Quignard, Janacek, Sullivan, Adam, Pinsuti, C.Ph.E. Bach, Fauré en Elgar. Het concert begint om vier uur 's middags. De politie is op zoek naar degene die zaterdagavond een rode vuur pijl afstak bij Gorishoek. Ge dacht werd aan een schip in nood, zodat de rijkspolitie te water werd gealarmeerd. Maar nadien kwam vast te staan dat de pijl vanaf camping De Zeester moet zijn af gevuurd. Aan de Annavosdijkpolder hield hengelsportvereniging De Zee baars zaterdag de achtste beker wedstrijd. Van de 33 deelnemers wisten er 12 een visje op de kant te halen. De uitslag: 1. L. Poot 860 p., 2. R. Anemaet 815 p., 3. P. Copier (jeugd) 415 p., 4. S. Quist 410 p., 5. G. Boogerd 365 p., 6. H. Copier 355 p., 7. P. Breure 285 p., 8. mevr. G. v.d. Werff-Tichem 200 p., 9. mevr. T. Deurloo-Bos 200 p., 10. mevr. J. Munter-Geluk 150 p., 11. S. Brooshoofd 50 p., 12. A. Arts 1 p. Vrijdag tussen zeven en tien uur wordt een avondwedstrijd gehou den aan het 'Flauwe Bochtje' bij de Scherpenissepolder. fliil Jaap Dekker, Luud van Dijke en Bram den Haan glunderen na hun succesvolle verkoop op de kin derbraderie in de Sakofahal. In de stampvolle Sakofahal te St. Annaland verkochten woensdag middag 49 deelnemers aan de kin derbraderie van Accelerando hun gevarieerde waren. In drie kwar tier waren sommigen al door hun artikelen heen. "Het is als een trein gelopen", aldus de organisa toren J.W. Maasland en J.A. van Poortvliet van de jubilerende mu ziekvereniging. Jaap Dekker, Luud van Dijke en Bram den Haan kregen de prijs voor de origineelste standhou ders. Ze waren als marktkoopman verkleed en lieten de bezoekers een kwartje in een glaasje gooien die in een bak met water stond. Dat viel niet mee, zodat de drie jongens met een dikke portemon nee naar huis gingen. Danielle Giljam en Marjolein v.d. Vlies hadden met filigram de leukste stand. De meest aparte deelnemer was Denise Maasland, die als Chinese koopman, snoep jes verkocht. Bovendien had ze een grabbelton. Bennie Goedege- buure had de poedelprijs. Hij had een simpel spel met dobbelstenen gooien en zat op zijn gemakje in de Sakofahal een flinke zakcent te verdienen. De prijswinnaars wer den aangewezen door de juryle den J.G Kooijman, GJ. Moerland en G.T. Bril. Behalve de waren van de verkopers kon men ook nog poffertjes en pannekoeken, als mede koffie of een frisdrank krij gen in het repetitielokaal van de 110-jarige koninklijke fanfare. Zaterdag 28 en zondag 29 septem ber Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 01660 - 2377 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. v.d. Bel): dr. v.d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: dr. van Doesburg, St. Philipsland, tel. 01677-2500 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP J. Verweij, Bergen op Zoom, tel. 01640-56690 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.30-10 u., Hoogstr. 12, Tho len, tel. 01660-2350. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 uur, tel. 01100 - 49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n, 01180-36251 (chr.); kindertel. 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma t/m vr 12.30-14 u. ma, wo en vr.avond 19-21 u. Do 14-16 u. Tel. spreeku ren 01640-55878, weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Francke, gem.huis St. M'dijk, tel. 01666-8208 NAZORG BORSTAMPUTATIE di 1/10 contactochtend, z.huis Lievensberg, tel. 01640-7800 tst 316 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 september t/m 4 oktober donderdag 26 5.47 - 17.57 vrijdag 27 6.22 - 18.27 zaterdag 28 6.57 - 19.07 zondag 29 6.37 - 18.47 maandag 30 7.17 - 19.37 dinsdag 1 8.12 - 20.42 woensdag 2 9.22 - 22.07 donderdag 3 10.52 - 23.42 vrijdag 4 12.22 di 1/10 1.30 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Voor gecorrigeerde getij verwach tingen bel 06-91122353 (niet gratis). Hengelsportvereniging de Knor haan hield haar vierde wedstrijd voor het clubkampioenschap. Henk Vane was met een bot van 37,5 centimeter eerste in het dag klassement. De volgende wed strijd wordt 5 oktober aan den Engel gevist om 13.00 uur. Uitslag viswedstrijd: 1. Henk Va ne 100 punten, 2. J. Neele 99p, 3. Paul van Sterren 98p, 4. Fr. van Moorsel 97p en 5. Ton de Baat 96 punten R. de R. uit Putte heeft bij de po litie aangifte gedaan van mishan deling. De man kreeg van zaterdag op zondag in café Cen trum een schop in zijn gezicht van J.P.S. De snee moest met vier hechtingen worden gedicht. S. heeft inmiddels tegenover de poli tie bekend. Voor de NCVB sprak ds. J. van Dijk uit Tholen over de christelij ke opvoeding in het gezin. De pre dikant wees erop dat ouders die hun kinderen hebben laten dopen, op zich hebben genomen hen voor te leven en te onderwijzen; dat de kerkgang en zondagschool van groot belang zijn; dat kinderen vaak nog meer open staan dan ouderen en dat het van groot be lang is dat kindervragen door de ouders begrepen worden. "Want de christelijke opvoeding moet thuis gebeuren," aldus de predi kant. Hij noemde het een van de voornaamste dingen dat ouders hun kinderen de weg wijzen. De verschillende vragen werden door ds. Van Dijk uitvoerig beantwoord. De avond werd begonnen met het zingen van Ps. 119:9-16, gebed, le zing van Ps. 119, de meditatie 'Wie wat bewaart' en het zingen Zondag 29 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk 18.30 u. ds. Wullschleger, Den Haag HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk GEREF. KERK 10 u. drs. De Jong 17 u. ds. Staat CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND geen dienst R.K. KERK za 19 u. en zo 10.45 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel 15 u. dhr. Van Westen, Borssele CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Emaus, Tholen 18 u. kand. Janse, Middelburg GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Schipper, Dordrecht 18 u. ds. Lammers, St. Philipsland OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst do 26/9 19.30 u. ds. Hage SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei 19 u. ds. Roodsant, Fijnaart OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst do 26/9 19.30 u. ds. v.d. Meer, Wekerom GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kolijn, Krim pen aan de IJssel do 3/10 19 u. ds. Van Bergen Bra- venboer, Bijbellezing GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Egas GEREF. KERK 10 u. mevr. Esveld, Rotterdam 14.30 u. ds. v.d. Linden, Klundert GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers 17 u. ds. Kooien, IJsselstein GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. Smit, Heemstede Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M. van Gez. 148:1-6. Tot besluit van de bijeenkomst werd Ps. 25:6 ge zongen, waarna ds. Van Dijk voorging in dankgebed. Bij de Plattelandsvrouwen was maandag vishandel Deurloo uit Tholen te gast. Eerst werd eén film getoond over de visvangst, zowel van tegenwoordig als van dertig jaar geleden. De verschillen waren duidelijk. Het vangstquo tum kwam ter sprake en ook leer den de dames iets over de verschillende typen schepen en de visgronden. Vervolgens werden vishapjes geserveerd, voorzien van de nodige uitleg. Ze verdwe nen als sneeuw voor de zon. De gasten kregen aan het slot van de avond een bloemetje. Op 14 oktober is het Rode Kruis te gast bij de Plattelandsvrouwen en op 15 november volgt een ge zellige avond met de partners. Via een enquête is de leden gevraagd onderwerpen aan te dragen voor de maandelijkse bijeenkomsten. Voor de viering van het 25-jarig bestaan wil Noad '67 in de laatste week van mei volgend jaar activi teiten organiseren in een feesttent op het trainingsveld. Voorzitter A. van Dijke deelde dat mee tijdens de algemene ledenvergadering van de voetbalclub. Bij het gemeente bestuur is inmiddels een aanvraag ingediend door het bestuur. Dat bestuur werd teruggebracht van negen naar zeven leden. Penning meester C. Tichem en de bestuursleden K. Filius en R. v.d. ZIE VERDER PAG. 21 A

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 2