THOLENDERWIJS Vier gewonden bij botsingen SPAAPEN informatierubriek van de gemeente tholen BOUWVERGUNNING EERDER NODIG DAN U DENKT PAS OP VOOR COLPORTEURS!! OMZETTING POSTKANTOOR SINT-MAARTENSDIJK IN POSTAGENTSCHAP KENNISGEVING VAN BEKEND MAKING ONTWERPBESCHIKKINGEN EXPOSITIE VAN DICK BOSNIA SPREEKUUR B W HOORZITTING OVER DE HOGESNELHEIDSSPOORVERBINDING AMSTERDAMBRUSSEL-PARIJS Thoolse met Hollandkoor naar Israël Gezelligheid troef bij 35+ toernooi Sierhekwerken 14 SEPTEMBER 1991 I i .- Tweede plaats Jan van Dalen Ambachtshuis Oud-Vossemeer doet mee aan monumentendag Donderdag 22 augustus 1991 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 HINDERWET: VAKANTIETIP T/M 30 AUGUSTUS IN HET GEMEENTEHUIS «éétJ Paardensport Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 Voor het bouwen van een woning, bedrijfshal enzovoort is een bouw vergunning nodig. Dat is algemeen bekend. Maar wist u, dat zo'n ver gunning ook nodig is voor het bouwen van een berging, een kippenhok en voor het inwendig verbouwen van een woning? Ook voor het plaatsen van een erfafscheiding en voor het zetten van een tunnel- of boogkas heeft u veelal een vergunning nodig. U bent dus al eerder aan het (ver)bouwen dan u denkt. Een belangrijk advies: Informeer voor u gaat (ver)bouwen op het ge meentehuis of u een vergunning aan moet vragen. Telefoon: 01666 - 8239 of 8334/8335 (doorkiesnummers). Door vooraf te informeren kunt u veel narigheid voorkomen. Het ge beurt nog te veel dat men zo maar gaat bouwen. De gevolgen daarvan kunnen hoogst onplezierig zijn, namelijk...gedwongen aanpassen van het gebouwde of soms zelfs afbraak van het gehele bouwsel. Nogmaals, er wordt te veel gebouwd zonder vergunning en wat minstens zo erg is in strijd met de bouwverordening en/of het bestem mingsplan. Daarbij worden nogal eens de belangen van derden (bij voorbeeld de buren) aangetast. Daarom is de controle op het (ver)bouwen inmiddels verscherpt. Schetsplan Om een bouwvergunning te krijgen, kan eerst een schetsplan worden ingediend bij de afdeling gemeentelijke ontwikkeling, bureau bouw- en woningtoezicht. Dit schetsplan wordt in hoofdlijnen getoetst aan de bouwverordening en het desbetreffende bestemmingsplan. Vervol gens wordt het voorgelegd aan de zogenaamde welstandscommissie. Bij een schetsplan hoort een formulier voor aanvraag welstandsbeoor deling. Dit formulier is verkrijgbaar op de afdeling gemeentelijke ontwikkeling. Hierin kan worden vermeld van welke materialen en in welke kleuren het uitwendige van het bouwwerk wordt gemaakt. Het schetsplan kan door burgemeester en wethouders, gelet op het welstandsadvies, worden: - goedgekeurd; - goedgekeurd mits enkele wijzigingen worden aangebracht; - afgewezen op grond van het bestemmingsplan en de daarbij beho rende voorschriften, alsmede op grond van de bepalingen in de bouw verordening. De welstandscommissie beoordeelt hoofdzakelijk of de architectuur van het gebouw of bouwwerk past in de omgeving en of het op zich zelf aanvaardbaar is van vormgeving. Adviezen De welstandscommissie kan drie adviezen uitbrengen: - aanvaardbaar; - aanvaardbaar mits enkele wijzigingen worden aangebracht; - niet aanvaardbaar. De welstandscommissie brengt haar adviezen uit aan burgemeester en wethouders. De commissie kan haar advies op verzoek mondeling toelichten. Tekeningen Nadat het schetsplan is goedgekeurd kan de bouwvergunning worden aangevraagd aan de hand van formulieren (in viervoud) die ook nu weer op de afdeling gemeentelijke ontwikkeling verkrijgbaar zijn. Bij de aanvrage moeten bestektekeningen (in viervoud) worden overlegd. In de bouwverordening staat precies wat men moet indienen, aan welke eisen het tekenwerk moet voldoen en hoe de procedure verder loopt. De bouwaanvrage kan worden afgegeven aan het loket van de afdeling gemeentelijke ontwikkeling of worden toegestuurd aan het college van burgemeester en wethouders. Bij het indienen van de aan vrage dienen de verschuldigde leges direct te worden voldaan. De hoogte van de leges is afhankelijk van de bouwkosten. Deze leges- kosten zijn in de legesverordening geregeld. Binnen twee maanden na ontvangst van de aanvrage moet een beslissing zijn genomen. In bij zondere gevallen kunnen burgemeester en wethouders hun beslissing verdagen. De procedure mag dan maximaal met één keer twee maan den worden verlengd. Zodra de bouwvergunning is verleend of geweigerd wordt deze beslis sing aan de aanvrager toegestuurd. Indien naderhand blijkt dat de ver gunning om welke reden dan ook gewijzigd moet worden, dan wordt aan de hand van een in viervoud ingediende gewijzigde tekening, door het college een wijzigingsbesluit afgegeven. Uiteraard dient de wijzi ging in overeenstemming te zijn met het bestemmingsplan en de bouwverordening. Tenslotte, als het bouwwerk voltooid is, wordt het door bouw- en wo ningtoezicht gecontroleerd. In beroep Tegen het besluit tot het verlenen van een voorwaardelijke vergunning (een vergunning waaraan bepaalde voorwaarden zijn verbonden), tot het aanhouden van een beslissing of tot het weigeren van de vergun ning kunt u in beroep gaan bij de gemeenteraad. Uw beroepschrift wordt dan eerst behandeld door de commissie bestuurlijke aangelegenheden. Deze commissie uit de raad stelt u in de gelegenheid uw plan mondeling toe te lichten. Pas daarna spreekt de gemeenteraad zich over uw plan uit. Indien u het niet eens bent met de uitspraak van de raad is volgens de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) nog beroep mogelijk voor de aanvrager en voor andere direct-belanghebbenden. Voor na dere inlichtingen hierover kunt u terecht bij de afdeling gemeentelijke ontwikkeling van het gemeentehuis. De bouwvergunning wordt geweigerd: als de plannen in strijd zijn met de bouwverordening, waaronder be grepen het niet voldoen aan redelijke eisen van welstand; - als de plannen in strijd zijn met het bestemmingsplan of de daarbij behorende voorschriften; - als het om een monument gaat en er geen vergunning is verleend door Monumentenzorg. Belangrijke punten - Op afdeling gemeentelijke ontwikkeling is het mogelijk tegen beta ling een fotokopie van de kadastrale kaart te verkrijgen (een situatie tekening van het voor u van belang zijnde stuk grond). Op deze teke ning kunt u zelf de bebouwing intekenen. - Men mag alleen bouwen met vergunning. Bij clandestiene bouw wordt het werk stopgezet en eventueel gelast het gebouwde te slopen. - Aspirant-kopers van bouwgrond of een bestaande woning doen er goed aan bij de afdeling gemeentelijke ontwikkeling te informeren naar de bouw-, verbouw- en uitbreidingsmogelijkheden, alvorens tot definitieve aankoop over te gaan. - Wanneer een vergunning wordt geweigerd is men slechts de helft van de betaalde bouwleges verschuldigd. De te veel betaalde leges zullen alsdan worden teruggestort. Van de leges voor het welstandstoezicht vindt geen terugstorting plaats. - Het is mogelijk dat bouwaanvragen in strijd zijn met het geldende bestemmingsplan. Een dergelijke strijdigheid behoeft niet altijd tot weigering van de bouwvergunning te leiden. Het college kan bezien in hoeverre een en ander in het bestem mingsplan kan worden ingepast. Voorlichting Het aanvragen van een bouwvergunning is een ingewikkelde zaak. Voor inlichtingen over de bestemmingsplannen, bouwmogelijkheden, bouwaanvraag, bouwverordening, subsidiemogelijkheden, leges enzo voort kunt u terecht op de afdeling gemeentelijke ontwikkeling van het gemeentehuis, telefoon 01666 - 8239. Op zaterdag 14 september a.s. vindt ook voor Tholen het eerste lustrum plaats van de Open Monumentendag. Voor het vijfde achter eenvolgende jaar zullen in het gehele land, ook in Tholen, diverse mo numentale gebouwen geopend zijn die normaliter voor het publiek zijn gesloten. De redactie van de Eendrachtbode gaat in een kort redactio neel artikel in op de Thoolse Open Monumentendag. In de eerstvol gende weken komen wij daar in deze rubriek ook nader nog op terug. Noteert u 14 september alvast in uw agenda!! Met ingang van 1 augustus 1991 is het postkantoor aan de Ou destraat 2 te Sint-Maartensdijk omgezet in een postagentschap. Deze wijziging is een gevolg van het nieuwe vestigingsbeleid van PTT Post zoals dat in oktober 1990 is aangekondigd. Het postagentschap wordt beheerd door de Fa. vd. Maarl-Walhout. De ingang blijft voorlopig in de Oudestraat 2. Te zijner tijd, na verbou wing, zal het agentschap via de winkel aan de Markt 22 te bereiken zijn. De nieuwe openstellingstijden zijn als volgt: maandag 09.30-12.00 uur 15.00-17.30 uur dinsdag 09.30-12.00 uur 15.00-17.30 uur woensdag 09.30-12.00 uur 's middags gesloten donderdag 09.30-12.00 uur 15.00-17.30 uur vrijdag 09.30-12.00 uur 15.00-17.30 uur Daarnaast is er voor postbushouders van maandag tot en met zater dag van 08.00-08.30 uur gelegenheid om de voor hen bestemde postbuscorrespondentie af te halen. Aangezien het postagentschap op woensdagmiddag gesloten is kan de te verzenden post dan tussen 17.00 en 17.30 uur worden afgegeven aan het bestelkantoor aan de Noordpoort 2. Gemeentelijke handelingen Op de diverse Thoolse postkantoren/-agentschappen voert PTT Post allerlei gemeentelijke handelingen uit. Te denken valt aan aanvragen rijbewijzen en paspoorten tot aan uittreksels uit het bevolkings- en ge boorteregister. Ook in de nieuwe situatie is dat voor wat betreft het postagentschap Sint-Maartensdijk niet het geval. Inwoners van Sint-Maartensdijk zijn voor wat betreft de diverse gemeentelijke handelingen aangewezen op het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 24, tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder opleg ging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op de aanvragen om een vergunning inge volge de Hinderwet van: a. garagebedrijf C.L. de Jonge, Stoofstraat 52 te Poortvliet in ver band met het uitbreiden/wijzigen van het garagebedrijf gelegen aan de Stoofstraat 52 te Poortvliet; b. de heer H.l. van Chastelet, Gorishoeksedijk 25 te Scherpenisse voor het oprichten en in werking hebben van een café/cafetaria ge legen aan de Gorishoeksedijk 35 te Scherpenisse; c. de maatschap A.J. en J. Elenbaas, Pelleweg 3 te Poortvliet voor het oprichten en in werking hebben van een gemengd agrarisch bedrijf gelegen aan de Pelleweg 3 te Poortvliet. De ontwerpbeschikkingen, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 23 augustus 1991 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de ge meente Tholen te Sint-Maartensdijk van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.30 tot 20.30 in het bejaardentehuis Sint-Maartenshof, Bloemenlaan 2 te Sint- Maartensdijk. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde schriftelijke be zwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerpbeschikkingen. De gene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. De ingekomen bezwaarschriften worden me de ter inzage gelegd. 22 augustus 1991 Burgemeester en wethouders van Tholen olieverfschilderijen, aquarellen en pentekeningen 4 Y' v I W:% J*"' 1 ■i li V 5 j s Als u in het eigen gebied vakantie houdt of net terug bent van een vakantie elders kunt u nog net even de tentoonstelling van werken (olieverfschilderijen, aquarellen en pentekeningen) van Dick Bosma meenemen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Een leuke akti- viteit, vlak bij huis en geheel gratis! Dick Bosma, thans woonachtig in de gemeente Wouw, werd in 1941 te Schiedam geboren. Bosma is een amateurkunstenaar in die zin dat hij in zijn primaire levensbehoefte voorziet als leraar Duits aan de Rijks scholengemeenschap te Bergen op Zoom. Eerst 10 jaar geleden pakte hij zijn hobby, tekenen en schilderen, se rieus op en besteedt er letterlijk elk vrij uurtje aan. Bosma heeft reeds diverse tentoonstellingen achter zijn naam staan, vooral na de periode (1989) waarin hij de cultuurprijs van de gemeente Wouw ontving. Dick Bosma houdt veel van details, hetgeen vooral in zijn pentekenin gen naar voren komt. De vele donkere maanden van het jaar gebruikt hij voor de toepassing van deze techniek. Wanneer er weer sprake is van 'mooi licht' gaat hij over op aquarel, met name in de zomermaan den omdat 'kleur' dan weer overheerst. Bosma tekent en schildert al tijd op locatie. Juist voor de tentoonstelling in het gemeentehuis van Tholen zijn nog al wat 'Thoolse' werken vervaardigd. De tentoonstelling omvat in zijn totaliteit 48 schilderijen en tekeningen. Openingstijden De expositie van werken van Dick Bosma is dagelijks geopend van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur, m.u.v. de vrijdagmiddagen. El ke belangstellende is van harte welkom. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 26 augustus 1991 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders ing. J. van der Jagt en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Het spreekuur van wethouder R van Schetsen komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. Steeds opnieuw vinden mensen weer mogelijkheden om anderen een rad voor de ogen te draaien. Zo zijn er mensen die huis-aan-huis kaar ten proberen te verkopen met de mededeling dat de opbrengst ten goede komt aan een goed doel (voor dieren, tegen dierenleed, tegen discriminatie en apartheid). Er wordt aangebeld en direct laat men een gefingeerd legitimatiebe wijs zien met een aantal indrukwekkende stempels en de opmerking: "Mag ik me even legitimeren, wij zijn van 'Seapeace' en verkopen kaarten voor het goede doel". Natuurlijk wordt 'Greenpeace' of iets dergelijks verstaan. Als de kaarten zijn gekocht voor f 4,95 blijkt op de achterkant 'netjes' gedrukt te zijn dat het om een commerciële zaak gaat. Bewijs dan maar eens dat men bezig is geweest met mis handeling. Voordat u kaarten (voor een goed doel) aan de deur koop, vraagt u dan eerst of men een vergunning van de gemeente kan laten zien. Is dit het geval, dan kunt u er zeker van zijn, dat de opbrengst ten goede komt van het genoemde doel. Bekijkt u de getoonde vergunning wel zorgvuldig. Sommigen werken met een 'nepYergunning. Vermoedt u dat de kaartverkopers onder vals voorwendsels de kaarten aanbieden, waarschuwt u dan direkt de Rijkspolitie, tel. 01660-3750. De Commissie van Overleg voor de Wegen van de Raad van de Wa terstaat maakt bekend, dat zij een aantal openbare hoorzittingen zal houden in het kader van de inspraakprocedure die wordt gevolgd met betrekking tot de Nota Hogesnelheidssspoorverbinding Amsterdam- Brussel-Parijs. Voor ons gebied vindt de hoorzitting plaats op maandag 2 september a.s. in Schouwburg De Kring, Kerkstraat 1 te Roosendaal, aanvang 19.30 uur. De zaal is een half uur voor aanvang van de hoorzitting geopend. Standpunt monmdeling toelichten Tijdens de hoorzittingen stelt de Commissie van Overleg voor de We gen een ieder, die daartoe in haar of zijn schriftelijke inspraakreactie de wens te kennen heeft gegeven, in de gelegenheid haar of zijn standpunt over het Nederlands deel van de Hoge Snelheidsspoorver binding Amsterdam-Brussel-Parijs nader mondeling toe te lichten. Ca. 230 insprekers hebben aangegeven gehoord te willen worden. Daarbij moet het volgende worden opgemerkt: In totaal zijn 705 inhoudelijk verschillende inspraakreacties ontvan gen. Daarnaast zijn op grond van 27 plaatselijk georganiseerde acties (handtekeningenacties, standaardbrievenacties e.d.) nog ca. 21.000 andere inspraakreacties ontvangen. Uit organisatorische overwegin gen zijn enkel de contactpersonen/woordvoerders van de betreffende acties uitgenodigd een monderlinge toelichting të geven tijdens een van de hoorzittingen. Inzage inspraakreacties en hoorzittingsverslagen Gedurende de normale openingstijden liggen vorenbedoelde 705 schriftelijk ingekomen inspraakreacties tot eind september 1991 ter inzage bij: -de provinciehuizen van Noord-Holland, Zuid-Holland en Noord- Brabant; -de gemeentehuizen van Amsterdam, Binnenmaas, Fijnaart en Heij- ningen, Leiden, Rotterdam, Roosendaal. Vanaf 15 oktober 1991 zal gedurende een maand op vorengenoemde plaatsen het verslag van de hoorzittingen ter inzage liggen. Informatie Voor verdere inlichtingen kunt U zich wenden tot het Secretariaat van de Raad van de Waterstaat, tel. 070-3618719. De Sint-Philipslandse brandweer is snel ter plaatse om de twee auto's uit elkaar te halen. Bij een botsing tussen twee auto's op de kruising van de Rijksweg met de Philipsdam bij Sint- Philipsland zijn donderdagavond drie mensen gewond geraakt. Zij werden met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Even na half zeven kwam A.CF. van T. uit Essen vanaf de Philipsdam en stak over om linksaf te slaan. Hij verzuimde echter, om CL.A.S. uit Roosendaal voorrang te verlenen. Beide bestuurders, alsmede CCF.B. uit Roosendaal die bij S. in de auto zat, raakten gewond. De auto van de Belg was aan de linkerkant volledig ingedrukt, die van S. raakte aan de voorzijde be schadigd. Doordat de brandweer uitrukte om de beknelde inzitten den te bevrijden, was er nogal wat publieke belangstelling bij dit ongeval. Een dag eerder waren drie auto's betrokken bij een botsing op de kruising Postweg/Reimerswaalse- weg. Daarbij werd H. van H. uit Sint-Maartensdijk gewond. In het ziekenhuis bleek dat ernstig te zijn. De aanrijding ontstond toen R.B. uit Tholen, vermoedelijk met hoge snelheid, inreed op twee auto's voor hem die juist snelheid hadden geminderd. B. raakte G.C. de J. uit Poortvliet, die op zijn beurt weer tegen mevrouw A.J.S. uit Sint-Maartensdijk botste. Bij haar in de auto zat De H. Me vrouw S. had snelheid geminderd omdat ze twijfelde of ze rechdoor of rechtsaf moest rijden. De auto's waren dermate zwaar be schadigd, dat de politie de kente kens innam. Mevrouw Sturris uit Sint- Maartensdijk is één (de enige van Tholen) van de ruim 500 leden van het Hollandkoor dat van 2 tot 13 september een so- lidariteitsreis maakt naar Israël. De Thoolse hoorde dit voorjaar, toen ze een concert in De Doelen te Rotterdam bezocht, van het ini tiatief. Hoewel ze zelf geen koor lid is (het Hollandkoor omvat leden van zo'n 70 zangkoren), sprak het haar erg aan. Sindsdien bezocht ze meerdere keren repeti ties in Putten en Naarden. De reis van het Hollandkoor is een initiatief van de stichting Christenen voor Israël, een orga nisatie waarbij de solidariteit met het Joodse volk voorop staat. Het zangkoor verzorgt diverse optre dens in Jeruzalem, veelal in op vangcentra voor Ethiopische en Russische Joden. Ook wordt de opbrengst van de in ons land ge houden actie 'Noot voor nood' (bestemd voor de opvang van Ethiopische Joden) aangeboden aan de Jerusalem Foundation. Elk koorlid neemt bovendien vijf kilo kleding mee. Op 4 en 5 september concerteert het koor in de Citadel in oud- Jeruzalem, met medewerking van het Jerusalem Choir en het Jeru- zalems Kamerorkest. Onder lei ding van de dirigenten M. den Boer en M. Zonnenberg worden psalmen, lofzangen en feestelijke liederen uitgevoerd. Op zondag 8 september wordt een zangdienst gehouden in de Verlosserskerk, bedoeld voor de in Israël verblij vende Nederlanders. Het koor is op 12 september aanwezig bij de officiële opening van het Arie Pronkwoud (genoemd naar de onlangs overleden dirigent/orga nist) in de buurt van Tiberias. Op de Olijfberg en aan het M^er van Galilea maakt de Evangeli sche Omroep televisie- en radio opnamen van het Hollandkoor. Op 26 september zendt de EO op Nederland 1 een vijftig minuten durend programma over de reis uit. 94c De afgelopen zomermaanden werden verschillende concoursen in Brabant en Zeeland door de Eendrachtruiters bezocht. Op het concours voor paar den te Vlissingen behaalde Marjan de Visser met Battista een vierde prijs. Zij startte in de Zl-dressuur en scoor de 181 punten, goed voor één winst punt. Christianne Verduit scoorde met Evita in de Ll-dressuur 110 punten. Arian Stoutjesdijk reed met Velieneke 113 punten bij elkaar in de L2-dressuur. Mariska Vermaas behaalde op het po- nyparcours te Zevenbergen een goed resultaat. Zij startte met Sheila in de Ll-dressuur en haalde maar liefst 133 punten. Dit leverde twee winstpunten op en een derde prijs. Dezelfde combi natie moest bij het L-springen het par cours wegens drie weigeringen vroegtijdig verlaten. Nathalie van As met Ceasar reed in de Ll-dressuur 105 punten bij elkaar. Op het parcours voor paarden in Ar- nemuiden startte Jan van Dalen met Delia in het L-springen. Na een fout loze rit en barrage eindigde deze com binatie op een tweede plaats. Jolande Moerland startte met Zariska in de Ll-dressuur. Zij haalde een winstpunt door 123 punten bij elkaar te rijden. Arian Stoutjesdijk behaalde met Ve lieneke in de L2-dressuur 114 punten. Zaterdag vonden de Zeeuwse pony kampioenschappen plaats, die werden georganiseerd door de Oranjeruiters uit Willemstad. Dit concours was te vens opengesteld voor dressuur paar den. Lenno Vermaas scoorde in de Ll-dressuur 121 punten, goed voor één winstpunt. Arian Stoutjesdijk haalde in de L2-dressuur met Velieneke 112 punten. Mariska Vermaas startte met Sheila in de L2-dressuur en behaalde 106 punten. Bij het Inspringen werd deze combinatie wegens drie weigerin gen uitgebeld. -^L Tennis Tennisvereniging Eegedima uit Tholen organiseert zaterdag en zondag a.s. het traditionele ge mengd 35+ invitatietoernooi. De geestelijke vader van dit evene ment, Kees Zuidweg, kan zich op nieuw verheugen in een grote belangstelling. Gezelligheid is troef en voor veel deelnemers is het een hernieuwde kennismaking met tennisliefhebbers uit de wijde omgeving. Maar liefst 32 koppels treden te gen elkaar in het strijdperk. Naast de eigen leden zijn er deelnemers van de Thoolse zusterverenigin gen, uit Middelburg, Goes, Krui- ningen, Bergen op Zoom, Huybergen, Wouw, Halsteren en Maasdam. Beide dagen wordt er in poules gespeeld. Op zondag worden deze, afhankelijk van de resultaten op zaterdag, ingedeeld naar sterkte. Het toernooi wordt besloten met een gemeenschappelijke rijsttafel in het Chinees-Indisch restaurant in Scherpenisse. Ook daarvoor hebben zich inmiddels 45 mensen aangemeld. Het ambachtsherenhuis in Oud- Vossemeer opent zijn deuren tij dens de open monumentendag op zaterdag 14 september. Dat is voor het eerst sinds de gemeente Tho len hieraan meedoet. Verder kan het publiek diezelfde dag terecht in de Ned. hervormde kerken in Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Tholen, het stadhuis en de Gasthuiskapel in Tholen en de meeste molens op het eiland, 's Avonds verzorgen muziekvereni ging Concordia en gem. zangkoor Canticum een concert op de bin nenplaats van de gasthuiskapel. Dan wordt ondermeer het num mer 'Monuments please' uitge voerd, dat door de nationale organisatie van de open monu mentendag speciaal is gecompo neerd. "We zijn blij dat het ambachtshe renhuis meedoet, zodat we de mensen weer iets nieuws kunnen bieden. We hadden al overwogen om een keer niet mee te doen, om dat er steeds weer dezelfde monu menten voor het publiek open zijn die dag. En 75170 van de bezoekers komt uit de eigen streek," aldus gemeentevoorlichter F.A.P.M. Bakx. In het ambachtsherenhuis zal tijdens de open monumenten dag mr. C.H. Slager - die eerder publiceerde over het tiendrecht in de ambachtsheerlijkheid Vosse- meer - het publiek informeren. Advies, ontwerp en realisatie van siersmeedwerk inbraakbeveiliging buitenlantaarns gevelletters onderdelen los verkrijgbaar Raadhuisstraat 15, Hoogerheide. Telefoon 01646-12716 trapleuningen schoorsteenkappen klein constructiewerk

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 5