Overveld failliet met 11 medewerkers Vierde kindervakantiespel in AJP Dertien omroepers in Tholen zegt 't voort, zegt 't voort 3 it 7 Postkantoor Vossemeer per oktober agentschap Tholen viert 625 jaar stadsrechten Parkeren van vrachtauto's Verkoop van Oesterschelp ingewikkeld Motoren toeren over Tholen Zaterdag nationaal kampioenschap om 12.00 en 15.00 uur fl-6 Donderdag 22 augustus 1991 47e Jaargang no. 4L, Onze aanbiedingen deze week: Prima Zeeuwse Mosselen Pel-garnalen Zeeuwse Paling u. f 15.50 kg. k Crabsalade Ook strop voor gemeente en provincie Opnieuw is een Thools bedrijf door een faillissement getroffen. Overveld Mechanisatie Tholen b.v. uit St. Maartensdijk is met 11 medewerkers gestopt na in gro te financiële moeilijkheden te zijn geraakt. Dat bete kent ook voor de gemeente Tholen en de provincie Zeeland, die elk een lening van 50.000 gulden hadden verstrekt, een strop. Deze weok Met het 'planten van een spandoek is dinsdagochtend om half tien de vierde kindervakantiespelweek in An na Jacobapolder van start gegaan. Negenenvijftig jon gens en meisjes gaven zich op om gedurende drie dagen deel te nemen aan verschillende activiteiten. De vereniging van stads- en dorpsomroepers in Neder land houdt zaterdag het nationaal kampioenschap in de 625-jarige stad Tholen. De dertien deelnemers roe pen om 12.00 uur bij het stadhuis in de Hoogstraat hun verplichte tekst om en om 15.00 uur een vrije tekst. 300 jaar Dames Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 01665-2752 Telefax 01665-3318 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement f 22,25 per halfjaar. Per jaar f 40,75, per post f 51,50 per jaar. Losse nummers f 1,40 Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs f 0,40 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden f 7,50 contant. Inclusief btw op rekening f 9, Aangesloten bij de Zeeland Combinatie. Hoofdredacteur W. Heijboer. Eendrachtsweg 15, 4691 EK Tholen oolóe vishandel c->$. (5- vScAot Directeur A.J. Slager toog vorige week woensdagmorgen ten einde raad naar de rechtbank in Middel burg om het faillissement aan te vragen. "We wilden de schulden niet hoger laten oplopen, nadat alle pogingen om de problemen op te lossen, waren mislukt", zegt Slager. Het in december 1989 door prof.dr. A. van der Zwan officieel geopende bedrijf aan de Nijver- heidsweg leek een brede basis te hebben met drie aandeelhouders (J.C. van Overveld uit Hoogerhei- de, J.M. Pasman uit Maasdam en A.J. Slager uit St. Maartensdijk) en verschillende onderdelen: land bouwmechanisatie, bandenhan- del, constructiewerk/machinebouw, een onderdelenmagazijn en een showroom van elk 150 m2. Toch is het bedrijf binnen twee jaar op de klippen gelopen. Cura tor mr. H. Voormolen uit Bergen op Zoom noemt als eerste oor zaak de problemen in de land bouw. "Kijk maar naar een groot bedrijf als Cebeco. De situatie in de landbouw is heel moeilijk en dat heeft voor mechanisatiebe- drijven ook gevolgen. Ten tweede is de bandenservice ondanks veel reclame niet aangeslagen. Beide takken leden verlies en het enige positieve was het constructiewerk. Dat was onvoldoende om de liqui- diteitskrapte op te lossen. Ook de solvabiliteit van de onderneming was problematisch. Overveld zat in een groot en duur pand, waarin de hoge aanloopkosten niet terug verdiend konden worden", aldus de curator. Hij noemt het faillissement voor directeur Slager - 'een zeer hard werkende man' - en zijn vrouw 'heel vervelend'. "Wanneer er 11 mensen op straat komen, is dat op zich al een ellende, maar uit con tacten met het arbeidsbureau is me gebleken, dat een aantal men sen mogelijk weer snel aan het werk komt." Volgens mr. Voormolen bedraagt de schuld tussen de 4 en 500.000 gulden. "De belastingschuld is niet zo hoog, maar er zijn teveel crediteuren. Daarvoor is het perspectief niet gunstig." Het pand werd namelijk gehuurd van dhr. J.C. van Overveld, één van de drie aandeelhouders. Die heeft bodembeslag laten leggen wegens huurachterstand. Er is alleen in ventaris, waarvan een deel op lea sebasis was. De curator heeft al een aanbod gekregen voor overna me van de activa, maar daarop is hij nog niet ingegaan. "Ik wil een goede prijs", zegt mr. Voormolen. Voor de gemeente Tholen en de provincie Zeeland ziet het er slecht uit omdat zij allebei een zo genaamde achtergestelde lening aan Overveld hadden gegeven. De Rabobank St. Maartensdijk komt met een gewone lening eerder aan haar trekken. Pagina 14: Hoge verwachtingen zijn niet uitgekomen. Raadslid M.A.J. van der Linde (PvdA) vroeg tijdens de vergade ring van de commissie openbare werken aandacht voor het parke ren in straten die de afgelopen ja ren zijn heringericht (Henri Dunantstraat, Vier Meistraat in Sint-Maartensdijk, Polderstraat in Tholen, gedeelte Nieuwstraat in Sint-Annaland). Volgens Van der Linde worden er 'nog al eens' buiten de parkeer plaatsen vrachtauto's geparkeerd. "Is de constructie van zo'n straat daarop berekend. Zo niet, kan daar tegen gewaarschuwd wor den?" Volgens wethouder J. van der Jagt kan de straat daar wel te gen, maar levert het gevaar op voor het verkeer. Hij zegde toe te informeren naar dit parkeer- gedrag. Met ingang van 1 oktober raakt Oud-Vossemeer zijn postkantoor kwijt. Op die datum verhuist de dienstverlening van PTT Post naar een agentschap in de winkel van P.J. de Ronde aan de Voor straat, precies naast het huidige postkantoor. Momenteel wordt de winkel daarvoor al aangepast. In het agentschap krijgen zowel de postbussen als de postzegelauto maat een plaats en men kan er te recht voor alle postzaken. Het postagentschap zal op maandag morgen gesloten zijn. De ope ningstijden: dinsdag t/m vrijdag 10-12 uur, maandag t/m vrijdag 15.30-17.30 uur. Postbushouders kunnen hun post op maandag vanaf 14 uur ophalen en dinsdag t/m zaterdag vanaf 8.30 uur. Uitgebreide informatie over de viering van 625 jaar stads rechten Tholen Afval uit plantsoenen op Tut tel hoek Passanten jachthaven kijken er van op wat Tholen te bie den heeft Poortvliet tevreden met zo- mermarkt Peter van der Linde deelt mentos uit op Wereldjambo ree in Zuid-Korea Hoge verwachtingen omtrent Overveld Mechanisatie niet uitgekomen Vier gewonden bij aanrijdin gen op Sint-PhilipSland en Tholen Duizend gulden boete voor rijden onder invloed Belg Darmont opnieuw sterkste man van Tholen Topscorer Leo Zuidweg kijkt vooruit naar voetbalcom petitie MEN KAN GEEN VOLK NAAR VOORSPOED EN GELUK LEIDEN DOOR DEZE DINGEN AAN AN DEREN TE ONTNEMEN Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Rozen in Tholen. Inwoners van Tholen hebben de laatste dagen volop rozen geknipt om de straten ter gelegenheid van de viering van het 625-jarig bestaan feestelijk op te luisteren. In de Dalemsestraat, Oudelandsestraat, Doelweg en op de Markt zullen er versieringen aangebracht worden. Over het verplaatsen van de enige openbare telefooncel in het dorp heeft PTT Post al contact opgeno men met PTT Telecom. Die zal in overleg met de gemeente een ge schikte plaats zoeken. Het vrijko mende pand van het postkantoor is eigendom van de gemeente. Het is destijds verbouwd tot bejaar- densoos, maar de oudjes moesten wijken voor de post. Dat is per 1 oktober ook verleden tijd. Na Sint-Maartensdijk is Oud- Vossemeer de tweede Thoolse woonkern die zijn postkantoor kwijtraakt. De directeur van het regiokantoor Bergen op Zoom streeft ernaar om met ingang van 1 november het kantoor Sint- Philipsland in een agentschap om te zetten. In de tuin van de School met de Bijbel kwam een spandoek te staan, gemaakt van verschillende lapjes stof die de leerlingen voor de grote vakantie mee naar school hadden genomen. 'Kindervakan tiespelweek' stond erop geschre ven. Ook het monument - de steen van Del Campo - stond erop afge beeld. Directeur Bert de Kok van de school heette de kinderen welkom. Samen zongen zij met behulp van de begeleiders en ouders een lied waarin het thema van deze week werd belicht. Op de wijs van 'Kom mee naar buiten al lemaal' werd de spel week in de Polder bezongen: 'De middel eeuwen staan centraal met al z'n pracht en al z'n praal'. De eerste activiteiten waren van een geheel andere aard. De jongste groep kinderen toog naar bakkerij Van der Est in Sint- Philipsland. De oudere groep van 21 kinderen stapte op de fiets om in Sint-Philipsland een champignon- en witlofkweker te bezoeken. In het dorp werd er ook gegeten. 's Middags maakten de oudste kinderen een puzzeltocht rond het dorp en vermaakten de kleintjes zich met spelletjes op het pleintje bij de school in Anna Jacobapol der. Woensdag zorgde voor een verras sing. Om negen uur mochten de kinderen de bus instappen voor een dagje naar Het land van Ooit. De reis was mogelijk dankzij de sponsorloop die in mei werd geor- De presentatie is in handen van Pierre Knoops, de Limburgse ton- neprater of buutredner, die tevens voorzitter is van de jury. Zijn mede-juryleden zijn Kees van Broekhoven, toneelspeler bij de Rederijkerskamer Oud-Vossemeer en mevr. Mellema uit Tholen. Onder de dertien omroepers is G. de Moed (54) uit Stavenisse, die in verband met dit kampioenschap zijn andere passie, de Oosterschelde-zwemtocht, moet laten schieten. De Moed is de eni ge Thoolse dorpsomroeper die nog actief is. In 1968 ging hij nog met een hele club Tholenaren op pad naar een concours. De Boef uit Tholen, Nieuwkerk uit Poort vliet, Deurloo uit Scherpenisse, Weijler sr. en jr. uit St. Annaland en Niemantsverdriet uit Oud- Vossemeer. Naast de omroeper van het Zeeuws-Vlaamse Sluis is Gatze de Moed de enige die nog regelmatig van zich Iaat horen. Zijn schoonvader was dorpsom roeper in Stavenisse en die taak nam hij over. De Moed is overi gens afkomstig uit St. Maartens dijk, waar hij aanvankelijk zijn ouders in de levensmiddelenzaak van Albert Heijn op de Markt (nu vishandel Schot) hielp, maar het timmervak stond hem meer aan. De Stavenissenaar is al jaren in dienst van gemeentewerken, waar- voor hij de hoogste torens be klimt, maar in zijn vrije tijd roept hij'op de begane grond allerlei boodschappen om. Hetzij in besloten kring op bruiloften en partijen of in het openbaar op Koninginnedag of bij andere eve nementen, zoals onlangs nog in het Thoolse zwembad de Spetter. ganiseerd en zo een 3000 gulden opleverde. Tijdens het bezoek aan het attractiepark in Noord- Brabant konden de kinderen en de begeleidende ouders en leerkrach ten ideetjes opdoen voor de af sluitende donderdag. Vanmiddag wordt de zogenaamde 'bonte avond Middeleeuws' voorbereid, met narren en herauten, met rid ders en hun jonkvrouwen. Het is voor de derde keer dat de bonte avond wordt gehouden. Onder deel van deze laatste avond is een Bourgondische maaltijd. Verder worden er spelletjes gedaan en voordrachten gehouden. De feest- week wordt afgesloten met een lampionoptocht. Het feit dat Tholen 625 jaar gele den stadsrechten kreeg, wordt de komende week uitbundig gevierd in het stadje aan het Schelde- Rijnkanaal. De werkgroep Tholen Stad Actief heeft - met medewer king van alle kanten - een pro gramma samengesteld, waardoor er van zaterdag 24 tot zaterdag 31 augustus (uitgezonderd zondag) dagelijks een evenement plaats vindt. Geen spectaculaire zaken, maar wel zaken voor zowel jong als oud. Als bijzonderheid wordt zaterdag het Nederlands kam pioenschap voor stads- en dorps omroepers in Tholen gehouden. De organisatie van de feestweek heeft een tegenvaller te verwerken gekregen, nu de play- backwedstrijd door te weinig in schrijvingen niet doorgaat. De Thoolse sportverenigingen die dit zouden organiseren, hebben ook de aan de wedstrijd gekoppelde dansavond met het Safari Kwartet afgelast. De organisatie van de feestweek betreurt, dat het de ver enigingen aan creativiteit ont breekt om de openingsavond op een andere manier te vullen. Na mens de verenigingen (Tholense Boys, Batho, AVC '87 en Eegedi- ma) toonde ook woordvoerder L. Ottevanger zich teleurgesteld. Hij durft het echter niet aan, de dans avond zonder verdere omlijsting te laten doorgaan. "De Thoolse bevolking heeft zelf de kans op een leuke openingsavond laten lig gen, maar het vervelendste vind ik het voor het organiserend comi té," aldus Ottevanger. Het volledige programma van de festiviteiten in Tholen vindt u in deze krant op de pagina's 10/11. Het gemeentebestuur onderhan delt met verschillende gegadigden over de verkoop van de lhno- school de Oesterschelp in Tholen, waaruit de Thoolse scholenge- meenschap(TSG) zich langzaam, maar zeker terugtrekt. Gebouwen en terreinen omvatten maar liefst 6200 m2. De verkoop is een inge wikkelde constructie, zegt wet houder J. Versluys. Het gebouw is eigendom van de gemeente, maar het ministerie van onderwijs moet toestemming geven voor de ver koop. De politie is één van de ge gadigden om op een deel van het terrein een nieuw bureau te bou wen. Over de andere belangstel lenden wil de wethouder geen mededelingen doen omdat het al lemaal nog niet rond is. Het voor nemen om in de gemeenteraad van 2 september hierover een be slissing te nemen, lijkt volgens Versluys niet meer haalbaar. De TSG heeft de Oesterschelp nog nodig in verband met de keuken voor de lhno-afdeling, zoals ook Sassegrave in Scherpenisse nog niet gemist kan worden wegens de praktijkruimte motorvoertuigen techniek. Het streven om de TSG volledig te concentreren in St. Maartensdijk is afhankelijk van het bouwen van een keuken en een praktijkruimte motorvoertuigen techniek bij het hoofdgebouw. To tale nieuwbouw is volgens Versluys deze eeuw niet meer mo gelijk, zodat het bij aanbouw moet blijven. Uit de ba(en van de verkoop van de Oesterschelp kan een deel van de herbouw in St. Maartensdijk plaatsvinden. Daar naast hoopt de wethouder nog een beroep te kunnen doen op het rijk, die voor investeringen in scholen maximaal een half mil joen gulden beschikbaar stelt. Sassegrave is eigendom van het rijk, zodat alleen de Oesterschelp de gemeente geld in het laadje brengt. Bij het begin van de speel week zingen de kinderen een liedje. Zondagmiddag razen motoren over Tholen. De motorsportver eniging Ophemert organiseert die dag een toertocht door Zeeland. Vertrek- en eindpunt is Wouwse Plantage. De route van 150 kilo meter voert door West-Brabant, Zuid-Beveland, de Oesterdam en Tholen. Advertentie I.M. Gatze de Moed bij de eerste VVV-stadswandeling door Tholen in 1988. Zaterdag dingt Gatze de Moed echter mee naar één van de vijf geldprijzen bij bij het nationaal kampioenschap voor stads- en dorpsomroepers. Zijn verplichte tekst gaat over het 300-jarig bestaan van restaurant Hof van Holland, zijn vrije tekst over alle schoonheden van Tho len. De Moed eindigt meestal in de middenmoot. In juni deed hij mee aan het Zuid-Hollandse con cours in Oud Beijerland en 21 sep tember staat in Franeker het kampioenschap van Friesland nog op het programma. In Tholen gaat het zaterdag echter om de belangrijkste wedstrijd van het jaar, want om half vijf maakt burgemeester Van der Munnik op de Markt bekend, wie de beste omroeper van Nederland is. De dertien deelnemers zijn: Gatze de Moed uit Stavenisse, Harm de Vries (als 38-jarige de jongste deélnemer) uit Ylst in Friesland, Gerardus Marinus Sluis (als 74-jarige één van de oudste omroepers van Nederland en tevens een actief mollenvan- ger), Chris Staal(69) uit Mui- den/Muiderberg, Koos Verdonk uit De Rijp in Noord-Holland, de Friese kampioen Siebe van der Meulen uit Oosterend, Pieter Ha- ringsma uit Sloten (deze Fries met zijn grote postuur en duidelijke stem is vanaf 1987 kampioen van Nederland), Martin Dolstra (68) uit Oldemarkt (één van de weinige omroepers die een vergoeding krijgt van de gemeente). Freek Schakel uit Tjerkwerd (een dorpje in de buurt van Workum), Muus Tromp (70) de vroegere brand weercommandant van Purme- rerid, Gerard van Gelder uit het Brabantse Ravenstein, Arie Boert je uit Zevenhuizen (39, één van de nieuwe omroepers) en Bertus van Brummelen (56) uit Steenwij k (hij wordt betaald door de gemeente; tevens is hij voorzitter van de vere niging van stads- en dorpsomroe pers in Nederland). De omroepers en hun familiele den worden zaterdagmorgen om elf uur in het stadhuis van Tholen ontvangen door burgemeester Van der Munnik. Na het omroepen van de verplichte tekst om twaalf uur wordt er eerst gegeten. De deelnemers kunnen dan nog even naar het ringsteken in de Molen- vlietsestraat gaan kijken, terwijl de dames worden rondgeleid door VVV-gids dhr. H.J.J. Elenbaas. Om drie uur is het tijd voor het omroepen van de vrije tekst, waarna de jury zich buigt over de eindklassering, die de Thoolse burgemeester om half vijf vanaf de kiosk op de Markt bekend maakt. Of ze nu wel of geen prijs gewon nen hebben, de omroepers gaan in elk geval dineren in Hof van Hol land en kunnen zich daarna nog amuseren tijdens een feestavond in Meulvliet.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 1