Leo Zuidweg: 'Op snelheid ben ik moeilijk te kloppen' Griezelen bij tent zwembad Haestinge Zaterdag zwemtocht in Oosterschelde Noad bedwingt tweedeklasser Wangedrag Chrislandia bij WHS Donderdag 22 augustus 1991 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Voetbal programma m Wielrennen Ruud Havermans in de prijzen Hans Lindhout wint ronde van Lage Zwaluwe cdcpi jttrrmuAW... Topscorer van St-Philipsland/Tholen heeft hoge verwachtingen van derde klas Voetballer Leo Zuidweg uit Anna Jacobapolder werd vorig seizoen met 20 doelpunten topscorer van Tholen en St.Philipsland. Met Noad '67 zal hij dit seizoen zijn krachten moeten meten in de derde klas. Vlak voor het begin van het nieuwe seizoen zochten wij de goaltjes- dief op. Duitsland Operatie Wisselwerking All-round In zwembad Haestinge te St. Maartensdijk heeft dit jaar voor het eerst een kampeernacht plaatsgevonden. Pruimen eten De Oosterschelde zwemtocht over 4200 meter wordt zaterdag weer gezwommen. Om 14.00 uur geeft burge meester H.A. van der Munnik het startschot op de pier bij Gorishoek. Naast de Tholenaren zullen ook enkele Belgen en triathlon-atleten aan de start ver schijnen. Smerdiek op schot Thol.Boys gelijk Atletiek Wilma van Onna wint wedstrijd in Wolphaartsdijk Wim van Dijke wint in België Wielerklassieker komt op Tholen Duivenrubriek Duivenrubriek Donderdag 22 augustus uur Steenbergen-Noad 19.00 WHS 2-Roosendaal 2 19.00 Smerdiek 2-Internos 2 19.15 WHS 4-Vosmeer 4 19.00 Zaterdag 24 augustus uur SPS-Noad 15.30 (terr.Dinteloord) SHO-Thol.Boys Stavenisse-Rillandia 15.30 Stavenisse 2-VVC 2 13.30 WC 4-Stavenisse 14.30 WHS-Goes 18.00 WHS 2-Krabbendijke 1 15.00 SHO 2-Thol.Boys 2 Goes 2-WHS 3 14.30 Smerdiek-ZPR 15.00 Smerdiek 2-ZPR 2 15.00 Steenbergen 2-Noad 2 13.30 Thol.Boys 3-Duiveland 2 Thol.Boys 4-Duiveland 4 WHS 5-Klundert 5 14.30 Zondag 25 augustus uur Vosmeer-WVV 13.00 Vosmeer 2-WVV 2 11.00 Dreischor 2-Vosmeer 4 12.00 Vosmeer d.-FC Bergen 10.00 Dinsdag 27 augustus uur SPS-BSC(beker) 18.30 Smerdiek-Ves(beker) 18.30 Seolto-WHS(beker) 18.30 Zierikzee-Noad(beker) 18.30 Virtus-Thol.Boys(beker) 18.30 Vosmeer-FSV 19.30 Vosmeer 2-FSV 2 19.30 Duiveland 2-Stavenisse 1 19.15 Duiveland 3-Vosmeer 3 19.00 Moe 3-Noad 2 19.30 Bruse B.3-WHS 4 19.15 SKNWK-Thol.Boys 4 Woensdag 28 augustus uur WHS 3-Bruse B.2 19.00 Chrislandia 4-WHS 5 19.15 Stavenisse 3-VA1 Aan 3 19.00 Amateurwielrenoer Ruud Havermans reed bij een wedstrijd voor A- amateurs in Koudekerke opnieuw in de prijzen. Hij maakte deel uit van een kopgroep bestaande uit 9 man. Met nog twee ronden te rijden demarreerde de uit Oud- Vossemeer afkomstige renner uit de kopgroep. Peter Mol en Wilfried Bastiaanse sloten bij hem aan. In de laatste ronde zakte Haver mans weer terug in het restant van de kopgroep, waarna Peter Mol in de sprint Bastiaanse klopte. Ruud Haver mans spurtte naar een achtste plaats. Wielrenner Hans Lindhout uit St.Maartensdijk behaalde in Lage Zwaluwe zijn eerste seizoenover winning. De renner van wielerver- ening Steenbergen zegevierde na een knappe solo. Lange tijd leek zijn ploegmakker Maurice Korten met de eer te gaan strijken, maar in de laatste ronde soleerde de Thoolse B-amateur naar de overwinning. Lindhout rijdt dit jaar al voortdurend in de prijzen. In Poortvliet en Kortgene was hij met tweede plaatsen al dicht bij de ze ge. Vorig jaar behaalde Lindhout vijf overwinningen. De gemoederen liepen dinsdag hoog op bij het oefenduel WHS- Chrislandia. Nadat er enkele klappen waren gevallen, nam scheidsrechter J. Sluyter het besluit om de wedstrijd 20 minu ten voor het einde te staken. De Brabanders toonden zich deze avond uiterst onsportief. De moeilijkheden ontstonden in de tweede helft, toen er een harde overtreding tegen Danny Vroegop werd begaan. De speler van Chrislandia kreeg een boeking, waarop de ploeg onder aanvoe ring van de doelman het veld leek te verlaten. Die kon zijn team ech ter niet zo ver krijgen, maar deed bij elke nadelige beslissing van de scheidsrechter opnieuw een po ging. Halverwege de tweede helft stond de Brabantse oproerkraaier aan de basis van de problemen. De uitgekomen doelman meende dat WHS-speler William Vroegop een overtreding op hem had be gaan en maakte zich enorm kwaad. Vlak daarop ontstond er een opstootje tussen Arie Suarez en een speler van Chrislandia, waarbij over en weer enkele klap pen vielqn. Scheidsrechter Sluyter floot daarop af. De stand was 2-1 in het voordeel van WHS. In de eerste helft kwam de Thool se derdeklasser op achterstand door een dekkingsfout. Nog voor rust kwam WHS op gelijke hoog te uit een strafschop van Danny Vroegop. Even daarvoor zag deze speler zijn afstandsschot tegen de paal ketsen. Aan de andere zijde voorkwam de paal eveneens een tegentreffer. Na rust scoorde Dan ny Vroegop uit een strafschop het tweede doelpunt, nadat zijn broer William door de doelman was ge vloerd. WHS toonde zich in deze wedstrijd zeker nog geen eenheid en had de twintig minuten, die er nog gespeeld moesten worden, goed kunnen benutten om meer wedstrijdritme op te doen. Thools/Sint-Philipslands topscorer Leo Zuidweg van Noad '67 wist dat ik de maandag daairop naar het ziekenhuis moest voor een operatie aan mijn oor. Dat speelde denk ik al in mijn hoofd, waardoor ik niet goed presteerde. AZVV behaalde na verlenging het kampioenschap, maar via de na- competitie promoveerden wij als nog. Door de operatie heb ik zelf deze wedstrijden niet gespeeld", kijkt hij terug op de periode toen hij zelf in de lappenmand zat, maar zijn ploeg succes behaalde. Een belangrijk aandeel in het suc ces van Noad heeft volgens Zuid weg trainer Jan Verreijen uit Oud-Vossemeer. "Ik heb Ko Stoutjesdijk, Adrie Noordijke en Jan Verreijen als trainer meege maakt. Verreijen is een uitsteken de trainer. Ko Stoutjesdijk was ook goed, maar hij is volgens mij te lang bij Noad gebleven. Het laatste jaar stond hij niet meer boven de spelers. Jan heeft een hechte band met ons team, maar zijn wil is wet. Zijn trainingen zijn enorm toegespitst op situaties, die zich in de wedstrijden voordoen", meent Zuidweg. "In de omgang is hij fantastisch. Voor de vrouwen en vriendinnen van de spelers is dit ook belangrijk. Noad is een echte vriendenploeg", beaamt de vrien din van Leo. Voor hem op tafel ligt een bekend voetbalblad, met op de voorpagi na een foto van stervoetballer Ro- mario van PSV. "Af en toe kijk ik eens naar hem om te zien hoe het moet", grapt Leo Zuidweg. De St.Philipslandse spits kan niet in de schaduw staan van de Braziliaan se vedette, maar bezit één belang rijke eigenschap van hem: het doelpunten maken. Vorig seizoen was Zuidweg in de vierde klas maar liefst twintig keer produktief, wat hem de eerste plaats opleverde in het Eendracht- bode topscorerklassement. Nog nooit eerder scoorde een speler zo een groot aantal doelpunten in de vijf jaar dat het klassement is op gemaakt. Vorig jaar won Peter Neele (Stavenisse) met 16 treffers, in 1989 Ron Vaders (Vosmeer) met 15, in 1988 Kees van Tiggele (SPS) en Addy Stoutjesdijk (Smerdiek) met 15 en in 1987 Ron Vaders met 13 doelpunten. Zuidweg deed met zijn vele doel punten ook volop mee aan de strijd voor het Zeeuwse topscorer klassement. In de laatste competi tiewedstrijd moest hij hier zijn tweede plaats afstaan en genoegen nemen met een derde positie. Een mooie bokaal, beschikbaar gesteld door de PZC, staat als her innering in de huiskamer van de familie Zuidweg. Daarnaast kreeg hij een ééndaagse reis aangeboden naar Duitsland, waar hij bij de wedstrijd Borussia Dortmund- Werder Bremen de start van de Bundesliga meemaakte. "Er heerste een enorme sfeer in het stadion. Het zingen van de club liederen door de duizenden sup porters is zeer indrukwekkend", kijkt Leo Zuidweg terug op deze ervaring. De kranteartikelen over de trip naar Duitsland zijn uitgeknipt en worden zorgvuldig bewaard. Zij vormen momenteel de laatste bladzijde van een plakboek met daarin al de hoogte- en diepte punten van Noad. Leo's moeder is de belangrijkste samensteller van de verzameling van artikelen. Het afgelopen seizoen kon zij driftig de schaar hanteren. De wedstrij den tegen SPS en AZVV en de promotie naar de derde klas pas seren bij het doorbladeren alle de revue. "Ja wij hebben heel wat finales gespeeld", kijkt Leo Zuidweg te rug op het voor Noad succesvol verlopen seizoen. "In de laatste wedstrijden hebben we het kam pioenschap verspeeld. Tegen de degradatiekandidaten Co- lijnsplaatse Boys en Kruiningen verloren wij kostbare punten. Het is altijd moeilijk voetballen tegen een tegenstander die voor één punt is gekomen. Gelukkig kon den wij in het laatste competitie duel tegen mede-titelkandidaat AZVV alsnog een beslissingsduel afdwingen". In deze wedstrijd was er een hoofdrol weggelegd voor Leo Zuidweg. Al in de derde minuut scoorde hij het enige doel punt, waarmee Noad in de race bleef voor de titel. Een week later speelde Noad op het neutrale veld van Yerseke het beslissingsduel tegen AZVV. "Eén van mijn slechtste we'dstrij- den", erkent de topscorer. "Ik was niet goed geconcentreerd. Ik Leo Zuidweg debuteerde in 1987 onder trainer Stoutjesdijk in het eerste van Noad, dat juist gepro moveerd was naar de derde klas. Hij begon op het middenveld, maar onder Noordijke is hij in de voorhoede gaan spelen. Een posi tie, die hem uitstekend ligt gezien zijn 20 treffers in het afgelopen seizoen. "De wisselwerking met Kees van Tiggele verliep uitste kend. Wie uiteindelijk scoort, maakt niet uit. Elke wedstrijd krijg je wel één kans. Het is zaak dat je van die mogelijkheid opti maal profiteert. Op pure snelheid weet ik dat ik moeilijk ben te kloppen. In de derde klas wordt het moeilijker. Je hebt dan toch te maken met geroutineerde verdedi gers. Ze gaan ook steeds meer op je letten, maar misschien kan ik zodoende weer ruimte scheppen voor Kees van Tiggele", meent Zuidweg, die zich realiseert dat hij het komende seizoen meer onder druk zal moeten presteren. "Het publiek is een beetje verwend. Men verwacht gewoon dat je scoort", meent de werknemer van Schipper accountants. De topscorer van Noad heeft hoge verwachtingen in de derde klas. "Als we niet te kampen krijgen met blessures moeten we in de derde klas mee kunnen draaien. Mogelijk kunnen we voor een ver rassing zorgen door een periodeti- tel te pakken. Veel zal echter afhangen van de start van de com petitie. Vorig jaar zijn wij slecht gestart. Doelman Huib van Wes ten was twee wedstrijden niet van de partij, wat een groot gemis voor Noad betekende. Met een compleet elftal hoeven we voor niemand bang te zijn", meent Zuidweg, die Joop Quist de be langrijkste steunpilaar van Noad vindt. "Hij zet de lijnen uit en is een echte dirigent. Jammer ge noeg was hij vorig seizoen dik wijls de dupe van een verkeerde beslissing van de scheidsrechter. Hij kreeg verschillende boekingen en zal dit seizoen nog twee wedstrijden schorsing uit moeten zitten. De scheidsrechters vind ik over het algemeen toch van een laag niveau", meent de inwoner van Anna Jacobapolder, die zelf nog geen boeking heeft op gelopen. Naast een faire speler is Zuidweg als voetballer zeer all-round. Hij is rechtsbenig, maar wist afgelo pen seizoen ook met zijn 'verkeer de' linker doel te treffen. In andere takken van sport staat hij eveneens zijn mannetje. Op jeug dige leeftijd sloot hij zich aan bij de damvereniging. Het eerste jaar eindigde hij op een tweede plaats en een jaar later werd hij kampi oen, waarna hij een punt achter deze denksport zette. Op school behaalde hij als leerling van de tweede klas een verrassende twee de plaats bij de vijf kamp. Alleen een scholier uit de zesde klas was voor Zuidweg te sterk. De ver schillende standaardjes en bekers zijn de stille getuigen van zijn op merkelijke sportieve prestaties. St.Philipsland hoeft niet bang te zijn Leo Zuidweg als voetballer te verliezen. Enkele Brabantse clubs, waaronder Alliance, toonden al interesse, maar Leo blijft de groen-gele kleuren van Noad trouw. Hij ziet uit naar de nieuwe competitie met daarin Tholense Boys, WHS, Dinteloord en WC als de belangrijkste rivalen. Bij de laatstgenoemde zet hij wel vraag tekens achter het beleid van deze 'amateur'vereniging. Leo Zuidweg en Noad lijken klaar te zijn voor de nieuwe uitdaging. Aan hun de taak om het plak schrift van moeder Zuidweg rijke lijk te vullen. Op het grasveld werden 9 tenten opgezet waar 26 kinderen de nacht zouden doorbrengen. Bad meester H. Boxce had op meer kinderen gerekend. "Het viel me een beetje tegen. Ik had er zeker 50 verwacht." De kinderen die wel op kwamen dagen, vermaakten zich overigens wel. Dindsdaga- vond vanaf vijf uur moesten zij zelf hun tent - al dan niet met be hulp van hun ouders - opzetten. Na dat karweitje mochten ze gaan zwemmen. Rond een uur of acht werd de barbecue aangemaakt. Verschillende kinderen werd ge vraagd hun ervaringen van de kampeernacht op papier te zetten. Hier volgt een bloemlezing: Nien- ke en Sanne Muurling uit Sint- Maartensdijk: "Iedereen had zijn eigen eten meegenomen." Volgens Jochem Kuzee uit Sint-Annaland 'leverde de barbecue veel aange brande frikandellen en worsten op.' Marieke Bolier uit Scherpe- nisse schrijft: "Het duurde wel tot half negen voordat we konden eten. Het eten was keurrrrig en waren om half tien klaar." Samen met de badjuffouw werden liedjes gezongen en daarna was het tijd voor verstoppertje spelen tot het donker was. Het nachtspel, met dierengelui den, bracht menigeen in verwar ring: "Er waren zés groepen", schrijven Nienke en Sanne, "die moesten de dieren opzoeken, bij voorbeeld een koe, uil, gorilla, Tarzan." Marieke: "De meeste kinderen waren bang (de meiden wel). Het was eng." Jochem had moeite met het vinden van een 'fluithaas en een guppie'. "Hebt u wel eens van een guppie gehoord? Ik heb me wezenloos gezocht." Toen de dieren waren gevonden was het tijd voor een kampvuur. Mirjan Stolk uit Sint- Maartensdijk: "Dat was heet zeg." Om twaalf uur gingen de kinderen op stap. Een nachtwan deling door het natuurgebied de Pluimpot. Jochem: "We mochten geen zaklamp meenemen. Dat was echt griezelen, vooral badjuf frouw Nel zorgde voor een grieze lig accent door te gillen." Amanda Manneke had voor iedereen prui men meegenomen. Die werden voor het slapen gaan opgegeten. Om één uur moest de jeugd onder de wol maar uit de verslagen blijkt dat niet iedereen meteen in sliep. Volgens Nienke en Sanne was iedereen om 6 uur weer wak ker, maar volgens Mirjam bleven er ook een heel stel op: "We heb ben overgelopen. De hele nacht door. Wij hadden dus niet gesla- Voor de tocht hebben zich even eens enige jonge zwemmers aan gemeld van de zwemgroep van zwembad de Spetter, waarvan de jongste slechts elf jaar is. In het verleden is al gebleken, dat men over een goede conditie moet be schikken, wil men het karwei kla ren. Het organiserend team onder de naam T.O.Z.(Thoolse Ooster schelde zwemmers) heeft de veilig heid van de deelnemers hoog in het vaandel staan. De eilandelijke brandweer zal weer met drie boten aanwezig zijn. Zij worden gesteund door duikersvereniging De Snotdolf te Tholen en een dui kersvereniging uit Roosendaal. Verder is het Rode Kruis zowel op een schip, als aan de wal aanwe zig, met waarschijnlijk ook een arts. Alleen de weersomstandigheden kunnen de organisatie nog parten spelen. Bij windkracht 4 of hoger wordt er niet gezwommen, terwijl de temperatuur van het water niet beneden de 16 graden mag zijn. Deze veiligheidsmaatregelen zijn genomen in het belang van de deelnemers. Zij die aan de tocht willen deelnemen kunnen zich bij de start inschrijven van 11.45 uur tot 13.45 uur. De belangstelling voor de zwem tocht is de afgelopen jaar wat te ruggelopen. In 1987 doken 61 zwemmers in het Oosterschelde- water, maar vorig jaar waren er dat 37. "De kwantiteit is minder, maar de kwaliteit is beter", stelt J. Jansen uit Tholen vast. "Voor de triathlonliefhebbers is deze tocht een prima gelegenheid om weer af te bouwen na de zware inspanning bij de triathlon in Almere. Ik ver wacht dan ook wel enkele tri atleten aan de start. Als de top pers Tholen weten te vinden, kan onze zwemtocht uitgroeien tot een klassieker", stelt de badmeester van zwembad de Spetter vast. Noad '67 heeft een knap resultaat behaald in de voorbereiding op de nieuwe voetbalcompetitie. Tweedeklasser Kloetinge kon tegen de ploeg uit St.Philipsland niet verder komen dan een 1-1 gelijkspel. Leo Zuid weg bracht Noad op een 0-1 voorsprong, waarna Kloetinge nog langszij kon komen. Tegen Yerseke behaalde Noad een 2-2 gelijkspel. Yerseke maakte de openingstreffer. Nog voor rust scoorde Kees van Tiggele uit een voorzet van Erwin Kot de gelijk maker. In de tweede helft kwam Noad op een 2-1 voorsprong door een doelpunt van Hans Polder man. Tien minuten voor tijd maakte Yerseke de gelijkmaker. Derdeklasser Tholense Boys zege vierde met 2-4 van Seolto. Spitsspeler Erwin de Nijs was voor de Tholenaren op schot en scoorde een zuivere hattrick. Seol to kwam op 1-3, waarna Hans de Korte de vierde treffer voor de Boys scoorde. In de slotfase be paalde Seolto de eindstand op 2-4. In het oefenduel tegen Chrislan dia kwam Tholense Boys niet ver der dan een gelijkspel. Met een 0-1 voorsprong ging de ploeg uit Heijningen de rust in. In de twee de helft scoorde Chrislandia met een afstandsschot 0-2. Tholense Boys herstelde zich echter aan het eind van de wedstrijd. Door doel punten van Erwin de Nijs en Piet de Boef werd de achterstand om gebogen in 2-2. WHS oefende tegen zondag twee deklasser Moe uit Bergen op Zoom. Na een 0-0 ruststand kwam in de tweede helft het klas- severschil ook in doelpunten tot uitdrukking. De ploeg van trainer Ko Stoutjesdijk scoorde twee keer. Door deze 2-0 nederlaag heeft de Thoolse derdeklasser in de oefen duels nog slechts één winstpartij behaald. Smerdiek behaalde een ruime 5-0 overwinning tegen Mevo uit Zie- rikzee. Uit een voorzet van Alex van der Reest scoorde Remy Pot- appel met een kopbal de ope ningstreffer. Hij scoorde ook 2-0, terwijl Alex van der Reest de der de treffer voor zijn rekening nam. In de tweede helft bleef Smerdiek aanvallend voetballen. Door doel punten van Van der Reest en Ab Poot liep de derdeklasser uit naar een ruime 5-0 voorsprong. De ploeg van trainer Kees Stoutjes dijk kreeg nog vele kansen om de score nog te vergroten. Peter Fran ke, Alex van der Reest en Wim Priem zagen hun doelpoging te gen het houtwerk afketsen. De reserves van Smerdiek speel den een oefenduel tegen Bruse Boys. Smerdiek liet in de eerste helft vele kansen onbenut. Uitein delijk bracht Niels Hage de Tho lenaren op voorsprong. In de tweede helft scoorde Bruse Boys de verdiende gelijkmaker. Addy Stoutjesdijk was met een af standsschot succesvol, maar de scheidsrechter keurde de treffer af. Met een schitterende vrije trap stelde Flip Hartog de winst voor Smerdiek alsnog veilig. Derdeklasser Tholense Boys oefende dinsdagavond tegen FC Bergen. Na een 0-1 achterstand scoorde Erik Nieuwkoop voor rust nog de gelijkmaker. In de tweede helft werd er door beide teams niet meer gescoord. Eindstand 1-1. Vosmeer speelde dinsdagavond voor het nederlaagtournooi tegen zaterdag vierdeklasser Wemeldin- ge. De Bevelandse ploeg kwam op een 0-2 voorsprong, maar nog voor de rust scoorde Fred Hom mel voor de thuisclub. Na de thee draaide het beter bij Vosmeer en uiteindelijk kon Ron Vaders de ge lijkmaker (2-2) aantekenen. De strafschoppen eindigden in 4-4. Ook zondag werd tegen Nieuw Borgvliet gelijkgespeeld, 1-1. De Brabanders openden voor de rust de score, waarna Ron Vaders in het tweede bedrijf doelpuntte (strafschoppen 3-2). De wedstrijd van dinsdag tegen FSV is verzet naar donderdag. Vosmeer 2 verloor met 1-2 van Wemeldinge 2, ondanks vele doel kansen. De enige treffer kwam op naam van Jacco Vaders. De straf schoppen eindigden in 4-5. Ook van Nieuw-Borgvliet 2 werd met 1-2 verloren. Perry Verhees was de doelpuntenmaker. Strafschoppen 3-3. Donderdag leden de reserves tegen WHS 2 een fikse nederlaag. Na een 1-2 ruststand werd het maar liefst 1-9 voor de Sint- Annalanders. Opnieuw Perry Ver hees was de doelpuntenmaker. pen." Rond zeven uur was het zwemmen. TWintig baantjes. Ma rijke genoot erg van het ontbijt: 1 krentenbol, twee witte puntjes en een plak kaas. Het was heerlijk." Om negen uur werden de tenten weer afgebroken. Mirjam: "Jam mer, maar ja. "Marieke: "Als het volgend jaar weer is doe ik mee. Het was hartstikke leuk." Verschillende Thoolse atleten namen deel aan een wedstrijd over 15 kilome ter in Wolphaartsdijk. Beste Thole- naar werd Piet van Dijke. Hij finishte op een 24ste plaats in 51.29. Wim Vroegop eindigde als 46ste in 54.26, Ewoud Fase als 56ste in 55.40. Johan van Dijke werd met 56.53 als 65ste ge klasseerd. Arvid Gaakeer en Henk Westerlaken voltooiden de 15 kilome ter net binnen het uur in respectieve lijk 59.16 en 59.57. Rien Lebeau behaalde bij de veteranen een 67ste plaats in 1.08.34. Bij de dames was de uit Sint- Philipsland afkomstige Wilma van Onna de snelste. Zij finishte in 52.54 min., bijna 2,5 minuten sneller dan de nummer twee. Wim van Dijke uit St.Maartensdijk was de beste veteraan in de marathon van Middelkerk te België. Hij voltooi de de ruim 40 kilometer in 2.33.21. In het totaal klassement eindigde de Tholenaar op een vierde plaats. Aan deze wedstrijd namen ongeveer 150 at leten deel. De wielerwedstrijd voor A- amateurs Pijl van Steenbergen doet zaterdagmiddag alle plaatsen op Tholen aan. Voor het parcours wordt grotendeels de provinciale- weg gevolgd. De start is om half twee in Welberg, waarna de kara vaan van 138 coureurs rond kwart voor twee via de brug bij Tholen het eiland binnenkomt. Op Tho len staan drie lussen van 50 kilo meter op het programma. De verwachte doorkomsttijden zijn: Poortvliet (Stoofstraat) 14.01, 15.11 en 16.21 uur, Scherpenisse (prov.weg) 14.05, 15.15 en 16.25 uur, St.-Maartensdijk (prov.weg) 14.07, 15.17 en 16.27 uur, Stavenis se (Poststraat, Voorstraat, Stoof- dijk) 14.12, 15.22 en 16.31 uur, St.-Annaland (Stoofweg, Veiling- weg) 14.20, 15.30 en 16.40 uur. Daarna gaat het via de Oude Zee dijk en Broekseweg naar de Krab- benkreekweg (doorkomst 14.34, 15.44 en 16.54 uur), waar ook de ravitaillering plaatsvindt. Op Sint-Philipsland gaat het pelo ton via de brug richting Nieuw- Vossemeer, waarna men om 14.44, 15.54 en 17.04 de brug bij Oud- Vossemeer passeert. Steeds acht minuten later is de doorkomst Onder de Molen, richting Tholen. Daar arriveert men om 14.58, 16.08 en 17.18 uur op de Grind weg. De eerste twee keer gaat de route via de Ten Ankerweg en Postweg weer naar Poortvliet, de laatste keer rijdt men de brug op naar Lepelstraat, waarna om streeks half zes de finish is ge pland in Welberg. Aan de klassieker - over 176 kilo meter - doen 23 ploegen mee uit het hele land. Volgend jaar zal de wielerwedstrijd de naam Pijl van Tholen krijgen, omdat de koers grotendeels door die gemeente voert. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. St.Ghislain, 17 augustus. In concours 259 duiven van 22 deelnemers, los 8 u. met z.w. wind. Eerste duif 9.40.30 u. is 1277.638 m/min., laatste duif 10.01.27 u. is 1057.225 m/min. J. Potappel 1; M. Voormeulen 2, 12, 25, 44 en 58; A. Capelle 3, 6, 10, 11 en 24; J. Buitenhuis 4 en 53; J. Kruf 5, 15, 55, 56, 57 en 60; P. Hommel 7, 16, 20, 31, 40, 42, 43 en 61; A.P. Keyzers 8, 13, 18, 28 en 37; mevr. v.d. Mark 9, 46, 54 en 62; Fr. Hommel 14, 22, 27 en 29; D. Havermans 17, 21, 33, 41, 45 en 59; M. de Graaff 19, 23, 35 en 36; Jos en J. Vaders 26, 32 en 34; Capelle-Burgers 30 en 64; J. Schetters 38, 47, 48, 50, 51 en 65; J. Egberts 39; P. Vis 49 en 63; A. van Daalen 52. De Zwaluw, Oud-Vossemeer. Pont St.Maxence, 17 augustus. In concours 287 duiven van 20 deelnemers, los 7.45 u. met z.w. wind. Eerste duif 11.02.44 u. is 1399.875 m/min., laatste duif 11.32.03 u. is 1219.055 m/min. M. Voormeulen 1, 32, 42, 47 en 57; Fr. Hommel 2, 45, 46, 59 en 61; D. Vaders 3, 11 en 23; A. Capelle 4, 6, 7, 21 en 35; mevr. v.d. Mark 5; J. Potappel 8, 10, 18, 20, 52, 53, 60 en 65; P. Hom mel 9, 30, 31, 36, 44, 54, 58 en 67; Capelle-Burgers 12, 43, 49, 62, 68 en 70; A. Kruf 13, 15, 55, 66 en 71; J. van Ballegooy 14, 25, 33 en 69; M. de Graaff 16, 17, 22, 26, 27, 37* 38 en 64; Jos en J. Vaders 19, 29, 56 en 72; J. Buitenhuis 24, 39, 41 en 48; A. van Daalen 28 en 50; D. Havermans 34; P. Vis 40 en 63; L.M. Plandsoen 51. De Zwaluw, Sint-Maartensdijk. St.Ghislain, 18 augustus. In concours 334 duiven, los 8 u. met z.w. wind. Eerste duif 9.45.07 u. is 1244.151 m/min., laatste duif 10.18.34 u. is 943.812 m/min. Vermaas en Zn. 1, 8, 32, 37, 39, 62, 76, 78 en 84; J. de Rijke 2, 38, 56 en 80; I. Kwaak 3, 12, 28, 29, 42, 44, 53, 70 en 79; J. v.d. Repe 4, 20, 23, 26, 30, 35, 40, 50, 66, 71, 72 en 73; A. Zwagema- ker 5, 67, 75 en 83; L. Lindhout 6, 14, 21, 33, 49, 64 en 81; J. Lindhout 7, 9, 10, 36,41, 43 en 54; H. van Hemert 11, 13, 15, 16, 74 en 82; A. Bijl 17, 19, 22, 61 en 77; J. Stoutjesdijk 18, 55 en 69; J.C. van Dijke 24, 25 en 31; H. Smits 27, 45 en 48; W. Beurkens 34, 36, 57, 58 en 60; C. van Gorsel 47 en 68; A. van Gorsel 51, 52 en 63; C. v.d. Ree 59; D. Bentschap Knook 65. De Zwaluw, Sint-Maartensdijk. Pont St.Maxence, 18 augustus. In concours 186 duiven, los 7.45 u. met z.w. wind. Eerste duif 11.15.07 u. is 1292.189 m/min., laatste duif 11.52.16 u. is 1098.047 m/min. J. Stoutjesdijk 1, 11, 12, 23, 24, 25 en 47; I. Kwaak 2, 8, 19, 30, 34, 36 en 38; A. van Gorsel 3, 7, 18, 20, 22, 28 en 31; Vermaas en Zn. 4, 5, 6, 14, 15, 17, 29 en 39; W. Openneer 9, 10, 13, 16, 21, 26,40, 43, 45 en 46; A. Gebraad 27; C. v.d. Ree 32 en 33; C. van Gorsel 35, 41 en 42; J.C. van Dijke 37 en 44. De Reisduif, Sint-Philipsland. St.Ghislain, 17 augustus. Snelste duif 1275 m/min. P. Wagemaker 1, 3, 27, 47, 91, 95, 135 en 143; mevr. Quist en Zn. 2,4, 10, 17, 22, 54 en 59; comb. Bolijn 5, 7, 9, 11, 12, 13, 14, 16, 19, 20, 21, 24, 25, 26, 31, 32, 33, 40, 46, 51, 53, 62, 64, 65, 69, 72, 76, 86, 97, 98, 105, 112, 115, 117, 123, 128, 129, 130, 134, 137 en 145; comb. Reijngoudt Zn. 6, 8, 29, 79, 93 en 94; J. Walpot Zn. 15, 18, 37, 48, 67, 70, 74, 80, 82, 85, 89, 108, 109, 139 en 144; Jac. Geense 23, 36, 60, 68, 71, 77, 81 en 90; D. Meijer 28, 103, 104, 106 en 107; A. Verhage 30, 49,56 en 116; Joh. Kosten 34, 43 en 63; C. Verwijs 35, 42, 87, 92, 111, 113, 119, 124 en 125; Jac. Reijngoudt 38, 39, 44, 55, 100 en 114; J.D. Quist 41 en 52; J. Suurland Zn. 45; A. Geense 50 en 141; C. Dieleman 57, 58, 61, 66 en 131; J.C. Verwijs 73, 83, 99, 138 en 140; Adr. Verwijs 75, 78 en 84; J. van Dom melen 88, 101, 132 en 133; R. v.d. Reest 96 en 121; comb. Reijngoudt 102, 110 en 118; J. Zuidweg 120, 122 en 142; M. Meyer en Zn. 126 en 136; A. Kot 127. De Reisduif, Sint-Philipsland. Pont St.Maxence, 17 augustus. Snelste duif 1390 m/min., een zeer goede uitslag van afdelingskampioen P. Wa gemaker. P. Wagemaker 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 19, 28, 31, 36, 37, 43, 51, 71, 78 en 85; comb. Bolijn 7, 11, 20, 21, 41, 45, 46, 49, 50, 53, 57, 69, 72, 76, 77, 81, 84, 87 en 89; D. Meijer 10 en 80; mevr. Quist en Zn. 13, 23, 25, 54 en 67; J.D. Quist 17, 32, 34, 38, 40, 42 en 88; comb. Reijngoudt en Zn. 18, 24, 35, 60, 61, 64, 79, 83 eri 93; M. Meyer en Zn. 22, 29, 33 en 44; Adr. Verwijs 26, 27, 62, 70 en 86; J. van Dommelen 30, 39 en 52; R. v.d. Reest 47 en 65; J.C. Verwijs 48, 58, 59, 63, 92 en 94; Joh. Kosten 55, 73 en 74; G. Walpot 56; A.W. Fontijne 66, 75, 82 en 91; J. Suurland Zn. 68; J. Quist 90. De Trouwe Duif, Tholen. St.Ghislain, 17 augustus. In concours 421 duiven van 20 deelnemers, los 8 u. met z.w. wind. Eerste duif 9.36.38 u. is 1291.015 m/min., laatste duif 9.57.02 u. is 1067.866 m/min. Joh. Kegge 1, 15, 24 en 73; L. Hage 2, 4, 6, 26, 28, 40, 57, 58, 91, 92 en 96; C.J. v.d. Berge en Zn. 3, 8, 19, 30, 42, 43, 52, 61, 68, 69, 93, 95, 98, 100, 102 en 105; M.J. Laban en Zn. 5, 13, 14, 16, 22, 54, 56, 60 en 82; L. v.d. Klein 7, 32, 104 en 106; P. Laban 9, 31, 47, 59, 71 en 72; F. Bal en Zn. 10, 20, 23, 25, 35, 44 en 55; M.P. van Haaften en Zn. 11, 34, 39, 53, 101 en 103; Joh. Hol 12; L. v.d. Kleyn en Zn. 17, 27 en 45; C. Laban 18, 29, 41, 65, 67, 74, 75, 76 en 80; L. v.d. Hoofd 21, 50, 97 en 99; J. Toetenel 33, 62, 64, 66 en 88; Jac. van Dijke 36 en 90; J. Noom en Zn. 37, 46 en 77; C. Moeliker en Zn. 38, 48, 49, 63,70, 78 en 83; C. Laban Azn. 51, 85, 86 en 89; J. Baay 79, 81 en 94; A.F. Bustraan 84 en 87. De Trouwe Duif, Tholen. Pont St.Maxence, 17 augustus. In concours 227 duiven van 14 deelnemers, los 7.45 u. met z.w. wind. Eerste duif 10.58.10 u. is 1419.513 m/min., laatste duif 11.22.20 u. is 1262.019 m/min. P. Laban 1, 15, 19, 31, 37 en 39; C.J. v.d. Berge en Zn. 2, 3, 7, 9, 10, 11, 17, 21, 22, 23, 24, 27, 29, 36, 47 en 52; C. Laban 4, 25, 28, 53, 55 en 57; F. Bal en Zn. 5, 13 en 20; L. v.d. Klein 6 en 18; J. Baay 8, 14 en 56; M.J. Laban en Zn. 12; L. Soomers 16, 26, 30, 32, 33, 35 en 54; Jac. van Dijke 34; C. Moeliker en Zn. 38 en 51; J. Noom en Zn. 40 en 44; A.F. Bustraan 41, 42, 43, 45, 46, 48, 49 en 50. De Reisduif, Scherpenisse. Pt. St.Maxence, in concours 204 duiven. Eerste duif 11.09.42 u. is 1330.36 m/min., laatste duif 11.34.13 u. is 1186.85 m/min. A. Moerland 1, 3, 4, 18, 20, 36, 41, 45 en 54; J. Moerland 2, 9, 11, 14, 15, 16, 19, 29, 38, 39, 56, 58 en 59; M. Potap pel 5, 28, 34, 37 en 50; J.J. Bolier 6, 7, 17, 30, 31, 32, 51, 52, 61, 62, 65 en 68; D. Menheere 8, 26,27, 33, 43 en 44; G. Larooy 10, 23, 53 en 55; L. de Kwak Koolaard 12, 13, 22, 35, 63 en 64; P. Potappel 21, 40 en 60; R. Thsma 24, 42, 47, 48 en 66; D. Uijl 25, 49 en 57. De Reisduif, Scherpenisse. St.Ghislain, in concours 361 duiven. Eerste duif 9.43.44 u. is 1203.75 m/min., laatste duif 10.15.59 u. is 936.05 m/min. L. de Kwak Koolaard 1, 19, 21, 23, 25, 32, 38, 43, 48, 59, 65, 70, 82 en 94; J. Moerland 2, 10, 13, 35, 44, 61, 73, 81, 87, 89, 114, 115 en 119; J. v.d. Zanden 3, 6, 8, 14, 30, 34, 40, 56, 58, 60, 62, 63, 66, 69, 78, 90, 92, 93, 97, 110 en 112; D. Menheere 4, 11, 15, 17, 22, 42, 47, 76, 102, 109 en 116; J. Bo lier 5, 16, 18, 67, 100 en 117; A. Moer land 7, 42, 46 en 80; C. Bolier 9, 31, 55, 57, 68, 79, 85, 96 en 120; M. Po tappel 12, 71, 84, 103, 104 en 107; W. Potappel 20, 45 en 50; C.D. Uijl 24, 27, 75 en 99; P. Potappel 26, 28, 41, 52, 64, 83, 108 en 113; P. Suurland 29, 36, 54, 101 en 105; L. Hage 37, 39, 77, 86 en 106; H. Krijger 49, 95 en 118; J. op den Brouw 51, 53 en 74; R. Thsma 72; D. Uijl 88, 91 en 98.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 15