Sle/ieuelandeh ZEELAND COMBINATIE WEEKBLADEN EEN IJZERSTERK TEAM VOOR MEER INFORMATIE BELT U: 01665-2752 Stuifzwammen in Thoolse paardewei Drie winnaars naar Sinatra WIN EEN TON BON Kruiswoordraadsel 1 I EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 augustus 1991 De Zeeland Combinatie wordt gevormd door De Faam en De Vlissinger voor Walcheren; De Bevelander die gelezen wordt op Noord- en Zuid-Beveland; het Zeeuwsch-Vlaams Advertentieblad voor Zeeuwsch- Vlaanderen; het nieuwsblad De Eendrachtbode voor Tholen en St.-Philipsland en de Nieuwsbode Extra, die verspreid wordt op Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee. Met een totale oplage van 166.085 exemplaren dekken de Zeeland Combinatie weekbladen de gehele provin cie Zeeland en het Zuid-Hollandse Goeree-Overflakkee. Voor de adverteerder die elke brievenbus in de Zeeuwse regio wil bereiken, is de Zeeland Combinatie het advertentiemedium bij uitstek. Wie beter dan de Zeeuwen zelf, kent de problemen van een optimale verspreiding en de leesbehoefte van de gezinnen die per regio zo sterk verschillen. De Zeeuwse lezer kan zich uitstekend vinden in het brede aanbod van deze bladen, die advertentioneel en redaktioneel ,,op hun huid" zijn geschreven. En dat kwaliteit beslist niet duur behoeft te zijn, blijkt uit de mm.-prijs. Enéén opdracht volstaat voor al deze kranten. Indien u de letters uit de vakjes uit de hierna opgegeven nummers achter elkaar zet, krijgt u de naam van een bijbels figuur. l* OT 1 Snel de uitslag weten? Kijk op de dag na de trekking op pagina 525 van Teletekst! fa NATIONALE 8 Hartje zomer aan een van de Thoolse dijken. Een paard graast in alle rust in het wat verdroogde gras. Aan de voet van de dijk liggen witte bollen. Sommige mensen houden het op ronde keien, anderen zien er plastic voetballen in. Bij nader onderzoek blijkt dat beide waarnemingen niet kloppen. Hier groeien paddestoelen, en niet zulke kleintjes ook. Het zijn stuifzwammen of bovisten die goed gedij en in dit weilandje. Een aantal exemplaren vertoont wat scheuren en barstjes en bruinachtige vlekken. Sommige halen een omtrek van 70 tot 80 centimeter. 1 - 44 - 55 - 67 - 56 - 58 - 54 - 63 - 43 - 7 - 15 - 22 HORIZONTAAL: 1 gelijktijdig met twee personen gehuwd zijn; 6 trouweloze handeling; 12 opgelegd werk; 14 steekvlieg; 15 klein kind; 17 nummer; 18 tenen mand; 20 Amsterdams peil; 21 titel; 22 tennis- term; 24 gevoel van bewondering; 27 voorwaartse stoot; 28 stad in Egypte; 30 vogel; 31 grondsoort; 32 bijwoord; 33 laagtij; 35 aanw. vnw.; 36 kinderuitroep; 37 den lezer heil; 38 kleur; 40 dopje op een paardetuig; 43 stiftje v.e. rijgsnoer; 44 inlandse gifslang; 46 manne- tjeskat; 48 plaats in Friesland; 50 landbouwwerktuig; 52 Ned. Spoor wegen; 53 zangstem; 55 muzieknoot; 56 uitroep; 57 metaal; 59 kluch tig persoon; 61 snarenspeeltuig der Ouden; 63 familielid; 64 zware zijden stof; 66 loopplaats voor kippen; 67 bekend sportevenement; 68 overkleed van ruwe stof; 69 wig om hout te klieven; 70 chem. symbool; 72 op dit ogenblik; 73 strijdperk voor boksers; 75 Ned. rivier; 77 gereedschap om spijkers uit te trekken; 78 rijks- of gemeente-ambte naar. VERTICAAL: 1 stad in België; 2 Greenwichtijd; 3 voorzetsel; 4 tijding; 5 pers. vnw.; 7 en dergelijke; 8 advies; 9 snel, vlug; 10 overblijfsel bij verbranding; 11 mohammedaanse bedelmonnik; 13 fraai getekend dier; 16 merk van gehalte op goud of zilver; 18 plaats in N-Brabant; 19 niemendal; 21 tweegevecht; 23 voorzetsel; 25 eminentie; 26 oude lengtemaat; 27 0,1 liter; 29 Ned. provincie; 31 drank; 34 houten slaap plaats; 36 bedrijver; 38 arm v.e. boom; 39 sierlijk dier; 40duinvallei; 42 dwaas; 45 afdeling v.e. compagnie of eskadron; 47 uiteinde v.e. ra; 48 aanhoudend; 49 kookkachel; 51 afvoerkanaal voor water; 54 livreibe diende; 56 zeebries; 58 voorzetsel; 59de oudere; 60 volksnaam van de kauw; 62 titel; 64 ten naaste bij; 65 openbaar vervoermiddel; 68 bin nenste van nootvruchten; 71 oude vochtmaat; 73 antwoord betaald; 74 gelukkig nieuwjaar; 75 soort onderwijs; 76 muzieknoot. Bij de juli-trekking van de Postcode Loterij viel de SuperPostcodePrijs in Til burg. Dat het daar toevallig óók kermis was, maakte het extra feestelijk. Vijftien deelnemers met zestien loten van het Stadhuisplein in Tilburg wonnen de SuperPostcodePrijs, de prijs voor de winnende postcode met de mees te deelnemers. Manuë- la Kemp en de tv- ploeg gingen gelijk op pad voor de uitreiking. De 78-jarige gast vrouw wilde niets ho ren van het huren van een zaaltje. Ze stelde haar huis graag voor de feestelijke gebeur tenis ter beschikking. En een feest wérd het, want de Postcode Loterij had nog wat bijzonders in petto. Natuurlijk kreeg ieder een de SuperPostcodePrijs uitgereikt: 3.000 gulden in klinkende munt. En natuurlijk trok de notaris uit deze deel- Wed.(17)»2 kind. dakloos w. sloop, zkt. m. spoed op vang, liefst bos rijke omgeving. Over de hele wereld wor den miljoenen dieren met de dood bedreigd. Oorzaak: de lichtzinnige manier waarop we met onze natuur omgaan. We mogen de dieren en onze kinderen niet het slacht offer laten worden van onze "welvaartshonger". Doet u dus mee met die 340.000 andere Nederlanders? Doet u mee om onze aarde weer leefbaar te maken? Leefbaar voor m onze dieren, ft Leefbaar voor onze kinderen. VVWF GEEF OM DE TOEKOMST. De glunderende winnares van de SuperWinkelPrijs wilde mei haar kleinkinderen best wel even op de foto. nemers de winnares van de SuperWinkelPrijs, die haar hele leven lang voor honderd gulden per week gratis bood schappen mag gaan doen. Maar dit keer was er ook een extra prijs. Op 19 september treedt de wereldberoemde Frank Sinatra op in Antwer pen, en de Postcode Loterij had drie kaartjes weten te be machtigen, die nu onder veel plezier verloot werden. De winnaars krijgen een geheel verzorgde avond in Antwer pen, compleet met busreis en diner. Het was al even ple zierig dat uitgerekend de gastvrouw zelf óók een kaart je won. Er was zelfs een deelneem ster bij die van plan was ge weest een aantal maanden niet mee te spelen en uitgerekend nü in de prijzen viel. Tja, wat kun je dan anders doen dan de I I 1 Ss X; •S ijl: 8 prijs in ontvangst nemen en mee blijven doen? Want je kunt gewoon Nederlands' gezelligste loterij niet missen! En voor alle kinderen was er natuurlijk Postcodetaart. Ik wil meedoen aan de Postcode Loterij en maak kans op een van I de vele prijzen. Ik machtig u hierbij tot wederopzegging per maand het aangegeven bedrag van onderstaande rekening af te schrijven. 1 lot 10,-) per maand loten (a 10,-) per maand A.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen met blokletters Postcode: Postbanknummer: Banknummer: Handtekening: illlttl LOTERIJ lllll Bon invullen, uitknippen en opsturen in een enveloppe (zonder postzegel) naar: Nationale Postcode Loterij, Antwoordnummer 19503, 2501 ZV Den Haag

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 8