Nieuwe koffers maaltijdvoorziening VISSER nieuws A rAPSAIDN mm 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 juli 1991 Tholen Burgerlijke stand Slagerij J. Geilings is met vakantie van 29 juli t/m 17 augustus Auto gestolen Te zwaar en te breed -Dronken in sloot BETAALBARE HAARMODE MIIIPANIDa\ Hond bijt schapen Musical sluit schooltijd af Zingen in Ten Anker Indianenfeest in Fabeltuin Eben Haëzer zwaait leerkrachten uit Oud- Vossemeer Burgerlijke stand Prijzen CVB Auto bekrast Sint- Annaland Burgerlijke stand Ruim 10 mille voor hulp Geen APK Nieuwbouw chr. school stap terug Iters vlees, lekker mals en mager, koopt u bij uw slager Dit alles bij uw Thooise slagers J. Geilings, Tholen C. Slager, Sint-Annaland J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer V Slager J. Geilings, Tholen is met vakantie van 29 juli t/m 17 augustus. J. Hameete nieuwe lerares Beugels voor haven Afscheid Casembrootschool Rehobothschool op de fiets Sint- Maartensdijk Burgerlijke stand Sponsorloop voor shirts Burgerlijke stand Onderwijsteam compleet DAG EN NACHT Weekend diensten Predikbeurten -4 m i Is' hBB WK#» I OH A i fvhjjS Geboorten: 1 jun Marina dv J.A. de Vos en P. van Zetten, 3 jun Pie- ter zv J. Copier en J.P. de Wilde, 9 jun Hans zv G. Westerweel en F. van Trigt, 15 jun Margje dv H. Smit en M.C. Minheere, 16 jun Marinus Abraham zv C.L. de Korte en M.S. de Hond, 18 jun Sarah dv S. Al Hor en F. Bou- hout, 30 jun Astrid Johanna dv G.C. Quist en A. de Bruin. Overlijden: 10 jun Simon Johan nes Schot (82), 11 jun Maria Heiltje van Nieuwenhuijzen- Vogelaar (82), 22 jun Jan Leen- dert Gelok (27), 28 jun Duye Rou- kema (88). Huwelijken: 1 jun Leendert Dirk Jacob van Driel (44) met Antonet- ta Maria van den Beemd (41), 14 jun Casimir Theodoor Blokland (23) met Jacoba Helena Marina Keur (20), 21 jun Jan Jacob Geluk (21) met Neeltje Jacoba Bout (21), 21 jun Jan Gillis Hans Bonsma (27) met Natascha Natalie van der Vlies (26), 27 jun Riemer van der Wal (30) met Johanna Jannetje Eerland (25), 28 jun Cornelis Le- vinus Schot (23) met Izabella Pie- ternella Deurloo (21), 28 jun Petrus Franciscus Leijdekkers (29) met Catharina Alida van der Ma le (41). Advertentie I.M. M.R.-M. meldde bij de politie, dat in de nacht van maandag op dins dag de auto van zijn zoon was gestolen. Het voertuig stond ge parkeerd in de Kon. Julianastraat. Onderzoek heeft uitgewezen, dat de diefstal omstreeks half vijf 's morgens moet zijn gebeurd. Bij een verkeerscontrole is een hydro-trike van een loonbedrijf uit Halsteren staande gehouden, bestuurd door M.S. uit Tholen. Voor het voertuig bleek geen ont heffing te zijn verleend voor de wieldruk (4800 kg) en voor de breedte (3,15 m), terwijl op de aanhanger geen rem zat. Een dag na de controle werd hetzelfde voertuig opnieuw staande gehou den, nu omdat er zonder vervoers- vergunning werd gereden. Tijdens de controle, die op de Grindweg werd uitgevoerd, bleek een auto geen geldige APK te heb ben, twee hadden een gladde band en diverse bestuurders hadden geen papieren bij zich. Zij moesten die de volgende dag op het politiebureau laten zien. Een tractorchauffeur werd bekeurd omdat op zijn voertuig geen 16 km-plaat zat en ook werd een be keuring uitgedeeld wegens een ka pot remlicht van een aanhangwagen. Op de Oesterdam werd later die dag ook een gladde band geconstateerd. Verder reed een vrachtwagen er 110 km/u, ter wijl maar 80 was toegestaan. Op de provincale weg werd een mo torrijder bekeurd die daar 110 km/u reed. Ook zaterdag zijn verkeersovertre dingen beboet. Op de Oesterdam droeg een automobilist geen gor del en een andere had geparkeerd op de autoweg. Op de Postweg werd een auto aangetroffen waar van de APK al sinds februari ver lopen was. J. van D. kreeg donderdag een be keuring. De politie trof zijn auto 's morgens met draaiende motor en niet afgesloten aan op de Ten Ankerweg. De motor werd afgezet en de sleutels meegenomen naar het bureau. De politie zag van zaterdag op zondag gebeuren hoe op de Post weg een auto pardoes de sloot in reed. J.S. uit Poortvliet haalde de voor hem rijdende politie met ho ge snelheid in, maar zag vervol gens een bocht in de weg over het hoofd en reed rechtdoor. Tussen twee bomen door verdween de auto over de kop in een sloot. Wonder boven wonder was de bestuurder ongedeerd, maar van zijn auto was niet veel meer over. S. bleek echter te diep in het glaas je te hebben gekeken. De adem analyse op het politiebureau gaf 1,4 tot 1,5 promille alcohol aan. Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. D. van G. en mevrouw H.P. heb ben de schade onderling geregeld, nadat vrijdagmiddag de hond van mevrouw een aantal schapen van Van G. had gebeten. Daarvan kreeg de politie een melding en vlak daarop bracht iemand - ge heel toevallig - de betreffende hond op het politiebureau omdat die loslopend was aangetroffen. De hond vertoonde bloedsporen. De leerlingen van groep 8 van c.n.s. De Regenboog hebben don derdagavond hun ouders, groot ouders, leerkrachten en bestuursleden vermaakt met de opvoering van de musical 'Koeken voor de koning'. Dat sloeg goed aan en de complimenten van di recteur Fondse aan het einde van de avond waren zeker verdiend. De afscheidsavond werd geopend door voorzitter P. van Belzen. Na het zingen van ps. 118, op orgel begeleid door C. van Dis, volgden schriftlezing en een meditatie. De heer Fondse verzorgde de zoge naamde 'laatste les' en met het ge bruik van de woorden hard en hart in enkele voorbeeldzinnen wenste hij zijn uitzwermende leer lingen alle goeds voor de toe komst. Namens het schoolbestuur overhandigde Van Belzen een bij bel, van Fondse kregen de 28 jon gens en meisjes een getuigschrift en Van Dis bood het gedenkboek je aan dat bij het 100-jarig bestaan van de schoolvereniging was gemaakt. Dennis Kleppe overhandigde de heer Van Dis - die groep 8 het laatst onder zijn hoede had - een boek als herinne ring. De avond werd besloten met dankgebed. De koren van Ten Anker en Sint Maartenshof sloten dinsdag het seizoen af met een zangavond in de recreatiezaal van het bejaar dentehuis. Beide koren staan on der leiding van Iz. Riedijk. Hoofd activiteitenbegeleiding Margriet van Kempen begroette speciaal Lian Gebraad, Geertrude Moer land, Jantien Moerland en Jeanet de Vos die de verschillende onder delen muzikaal zouden begelei den. Op het programma stonden bekende vaderlandse liedjes, zo dat er ook samenzang was. Daar naast zang van de koren afzonderlijk en instrumentale so lo's. Het viel prima in de smaak. Na afloop was er een kleine bij drage voor de kas van beide koren en de solisten kregen een boeketje. De peuters van De Fabeltuin vier den de week voor de vakantie in dianenfeest. Elk kind had een oud overhemd beschilderd, dat met de geknipte repen precies op een in- dianenblouse leek. Natuurlijk ontbraken de mutsen met veren niet. Daarbij was in de klas een wigwam gemaakt en het feest was compleet met de pannekoeken die door de moeders gebakken waren. Een aantal peuters gaat na de va kantie naar de basisschool. Meester Johan Melse en juf Pauli ne de Wit-Bont hebben afscheid genomen van de Eben Haëzer- school. Meester Melse wordt na veertien jaar leraar aan De Driestar in Gouda. Juf De Wit is pas getrouwd en woont nu in Maasdam. Donderdagmiddag gaven enkele moeders het vertrek van beide leerkrachten, in de eigen groepen, een feestelijk tintje. De juf moest haar eigen cadeau zoeken en vond dat uiteindelijk achter het school bord: het bleek een fopcadeau te zijn. Na het zingen van het af scheidslied 'Wel juffrouw Pauline waar ga je naar toe' kreeg ze het echte cadeau: een sierhoed van stro met roze bloemenrand. Tot slot werd de juf Ps. 134:3 toege zongen. Meester Melse werd met zijn vrouw en jongste dochter verwel komd in een feestelijk versierde klas. Er werd begonnen met een spel. Elk kind had een gedicht ge maakt met op de achterkant een letter. De 29 letters vormden een zin, waarnaar de meester steeds moest raden. Het werd: Meester hartelijk dank voor alles. Toen volgde een tractatie en het aanbie den van een schilderij van droog bloemen die door de kinderen zelf waren geplukt. De meester houdt van de natuur en trok er op zater dagmorgen in alle vroegte regel matig met de klas op uit de polder in. Verder kreeg hij een album met daarin van ieder kind een foto en een foto van hun liefste plekje op Tholen met een beschrijving daar van. Juf Trudy Melse kreeg een bloemenbon. Nadat een van de leerlingen enkele stukjes op de ac cordeon had gespeeld, werd de vertrekkende meester Ps. 121:4 toegezongen. Een dag eerder werd afscheid ge nomen van de 23 leerlingen van groep 8. 's Middags genoten ze met de leerkrachten en enkele bestuursleden van een koud buf fet. 's Avonds volgde het officiële gedeelte dat werd geopend door ds. A.J. Gunst, waarna directeur A.J. Nederlof een bijbelverhaal las. Na de pauze brachten alle leerlingen een gedicht en vervol gens werd al zingend een cadeau aan de leerkrachten aangeboden. Directeur Nederlof kreeg een her inneringsalbum waarin elke leer ling een bladzijde gevuld had. Tot slot zongen ze een aangepaste ver sie van de morgenzang, daarbij zelf blokfluit en orgel bespelend. Voorzitter H. van Voorst overhan digde de vertrekkende leerkrach ten meester Melse en juf De Wit-Bont een geschenk onder couvert, waarna Melse een dank woord sprak. Nederlof gaf alle kinderen een tekst en een bijbel mee. Ook kregen ze hun rapport en een gedenkplaat. Geboorte: 2 jun Jan Leendert zv I.M. van Poortvliet en J.M. Aar- noudse. Overlijden: 24 jun Marinus Jacob Plandsoen (74), 29 jun Pieternella Maria van Driel-Vos (80). Huwelijken: 8 jun Martinus Jo hannes van Mierlo (24) met Jo hanna Adriana Catharina Buijs (22), 14 jun Pieter Mattheus Rog geband (25) met Ciska Janet Paa- pe (24), 18 jun Samuel Wolther Herman Trip (70) met Joyce Meu ring (61). Kim Cops heeft de walkman ge wonnen in de kleurwedstrijd van de Centrale Volksbank. Zes kin deren wonnen een spel: Monique Hommel, Yvonne v.d. Burgt, Wouter Goedegebuure, Inge Dui- ne, Lieke van Gorsel en Rob v.d. Zande. Op de braderie stond de CVB met de spiraal. De winnaars hierbij zijn Petro Gulden, St.Annaland (walkman; 1 bel), Wim Ou- desluijs, St.Annaland (sporttas; 2 bellen 43 sec.), dhr. Dolman (sporttas; 2 bellen 61 sec.), Nadia Aarnoudse (rugzak; 2 bellen 78 sec.) en Ad van Treijen (rugzak; 2 bellen 78 sec.). De winnaars kun nen hun prijs afhalen bij de Cen trale Volksbank, Molenweg 21. Drie kinderen hebben vrijdag de auto van L.G.M.P.D. uit Bergen op Zoom. beschadigd. Op de auto, die op een parkeerterrein stond, was zand gegooid en ver volgens liepen en gleden de kinde ren daar overheen. Flinke krassen waren het gevolg. De politie heeft de ouders van de kinderen op de hoogte gesteld. In de Hollaereweg werden dezelf de avond twee brommers uit het verkeer genomen omdat er te hard mee werd gereden. Onderzoek wees uit dat ze een cilinderinhoud van 70 cc (in plaats van 49) had den. Verschillende onderdelen zijn dan ook in beslag genomen. Geboorten: 10 jun Lydia Alida Magdalena dv M.M. de Rooij en A. van Belzen, 23 jun Willem Ma rines zv J.C. van Tiggele en IJ. Verkamman, 24 jun Pieter Christiaan zv W.E. Overbeeke en C.E. Trommel, 24 jun Aagtje Le na dv J. Moerland en A.J. van den Bergh, 24 jun Cornelia dv J. Moerland en A.J. van den Bergh. Overlijden: 21 jun Cornelia Maria Manneke-van den Hoek (88), 23 jun Catharina van Vessem-Dorst (94), 27 jun Abramina Barendina Gunst (95). Huwelijken: 7 jun Cornelis Jan Koopman (31) met Mei Ling Sho (36), 22 jun Willem Jan de Voogd van der Straaten (28) met Jansje Christina den Braber (21). Dinsdag 30 juli wordt voor de zen ding oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De School met de Bijbel heeft in het afgelopen schooljaar 10.563,25 bijeengebracht voor hulp aan anderen. Er is 4200,75 opgehaald voor de zending. Daar van gaat 2100,40 naar de Gere formeerde Zendingsbond, 1050,20 naar de Zending van de Gereformeerde Gemeente, alsme de 350,05 naar drie instellingen: de Spaanse Evangelische Zending, Kom Over En Help en Woord en Daad. Op de verjaardag van het adoptiekind Chardeline van Woord en Daad werd 363,65 op gehaald. Daarnaast werd er nog 2235,75 voor Roemenië bijeen gebracht via de verkoping op de kijkavond en de verkoop van iris sen. De verkoop van kaarten en peper munten voor de Vereniging ter Be scherming van het Ongeboren Kind(VBOK) bracht 2800 gulden op. Via een eilandelijke actie voor Woord en Daad bracht de school nog 763 gulden in. In de Burg. Smithstraat trof de politie donderdagmiddag twee auto's aan zonder geldige APK- sticker. De uitbreiding van de School met de Bijbel, waardoor de kleuters ook in het hoofdgebouw gehuis vest kunnen worden, is terug naar af. School- en gemeentebestuur hebben op het ministerie van on derwijs in Zoetermeer een duide lijk neen te horen gekregen tegen het plan, dat de rijksnorm te bo ven ging. De gemeente had de te kening laten maken in goed overleg met het schoolbestuur. Het ministerie had eerder toege zegd dat er te praten viel over de overschrijding, maar de rijksamb tenaren kwamen nu met een harde boodschap. Er wordt geen cent meer uitgekeerd dan de rijksnorm Donderdag, vrijdag en zaterdag 25, 26 en 27 juli VARKENSFILET 500 gr7.95 PROCUREURLAPJES 500 gr6.50 KIPPEB0UTEN 1 kg5.50 ACHTERHAM 100 gr.2.25 CASSELERRIB 100 gr2.25 CORNED BEEF 100 gr1.50 GRILLWORST 200 gr2.90 Maandag en dinsdag 29 en 30 juli HAMLAPPEN 1 kg12.50 VERSE WORST 1 kg8.50 NASI OF BAMI 500 gr3.00 Woensdag 31 juli GEHAKT met gratis kruiden 1 kg10.50 RUNDERVINKEN 5 halen...,4 BETALEN Advertentie I.M. aangeeft. Dat betekent een stap terug in het nieuwbouwproces. Gemeente- en schoolbestuur be kijken de mogelijkheden om als nog te kunnen bouwen. Vice-voorzitter J. Moerland is gestopt als bestuurslid. In de va cature werd C.J. Vroegop uit de Voorstraat gekozen. Vice- voorzitter werd H. de Ruiter. Jacqueline Hameete(20) uit Stel lendam is de nieuwe lerares van de School met de Bijbel. Zij volgt in groep 4 Irma Verhoeks op, die na zes jaar vertrekt naar de Eben Haëzerschool voor moeilijk leren de kinderen in Kapelle. Zij blijft overigens in St. Annaland wonen, waarmee haar banden alleen maar steviger geworden zijn. Uit groep 8 hebben 18 kinderen de school verlaten: 10 leerlingen blij ven dichtbij huis op de TSG in St. Maartensdijk en 1 gaat er naar de chr. mavo in Tholen. Over de Oesterdam gaan 6 kinderen naar de Rehoboth scholengemeen schap in Krabbendijke. TWee leer lingen gaan de Thooise brug over: 1 naar de rijksscholengemeen schap en 1 naar de Petrus Canisi- usschool in Bergen op Zoom. Alle leerlingen van groep 8 hebben met succes het theorétisch en prak tisch verkeersexamen afgelegd. Dat gold eveneens voor het EHBO-examen, al was dat voor een aantal kinderen een hele kluif. Naast de vertrekkende kinderen van groep 8 is er 1 leerling naar de mlk-school de Veste in Tholen ge gaan, terwijl een andere kind we gens verhuizing naar Tholen de school eveneens heeft verlaten. Totaal telt de School met de Bijbel in het nieuwe schooljaar 177 leer lingen: juffrouw Van der Werken heeft er 19 in groep 1, die door de tussentijdse instroom vorig schooljaar met 39 kinderen ein digde. Juffrouw De Rooij krijgt er 31 in groep 2, eveneens in het kleuterschool-gebouw. In het hoofdgebouw zaljuffrouw Van Belzen 25 kinderen onder haar hoede krijgen, de nieuwe juf frouw Hameete 20 van groep 4, juffrouw v.d. Steen 23 van groep 5 en 9 van groep 6, juffrouw Den Braven 12 van groep 6 en 19 van groep 7 en meester Paans 19 leer lingen in groep 8. Jacht- en Metaalbouw levert voor 16.006,70 (exclusief btw) een aantal roestvrijstalen beugels voor de haven aan de gemeente. Ook moet het bedrijf ze, tegen verreke ning op uurbasis, monteren. De raad ging onlangs accoord met een proef, waarbij twee verschil lende materialen worden gebruikt om te testen welke het beste vol doen. Geleverd worden 51 oog bouten met 16 mm sluitingen van roestvrij staal en nog eens 59 oog bouten met gegalvaniseerde 16 mm sluitingen. Op de D- sluitingen worden 59 HPE busjes en 51 nylon busjes aangebracht. Tijdens een gezellige avond na men 25 leerlingen van groep 8, vergezeld van hun ouders, don derdag afscheid van de De Ca sembrootschool. Na het nuttigen van hors d'oeuvre met stokbrood en ijs met slagroom reikten T. Heijboer en I. Minheere van de EHBO-vereniging de diploma's uit aan de geslaagden. Heijboer hoopte dat de kinderen het geleer de niet vaak in de praktijk nodig zouden hebben, maar wanneer dat wel het geval zou zijn, dat ze dan goed zouden handelen. Elke leerling kreeg bovendien een ver banddoos. Terwijl de ouders voor zien werden van koffie, verkleedden de kinderen zich voor hun optreden waarbij de leer krachten werden uitgebeeld. Het was lachen geblazen. Tenslotte be dankte directeur G.T. Bril voor de prettige samenwerking in het af gelopen jaar en sprak de hoop uit dat de kinderen op de vervolg- scholen net zo hun best zouden doen. Ook de ouders werden be dankt voor de aangeboden atten ties en de betrokkenheid bij de school. Die bleek onlangs nog bij de fancy-fair. Omdat er nog steeds spullen verkocht waren, was de opbrengst daarvan nog niet be kend. Iedere leerling kreeg vervol gens het rapport, getuigschrift, de schoolkrant en een ingelijste klas sefoto. De schoolverlaters gaan naar de volgende scholen: 8 naar de Thooise scholengemeenschap, 9 Rijksscholengemeenschap, 4 Mollerlyceum, 3 Roncalli scholen gemeenschap en 1 Juvenaat H. Hart. De dag tevoren bezocht groep 8 de vernieuwde veiling. Eerst werd het gebouw bezichtigd en daarna het veilen bijgewoond. Na het veilen vertelde directeur Hage hoe de klok precies werkt. De kinderen mochten vervolgens zelf proberen een attractie, die hij inzette, te ko pen. Tot slot kregen de kinderen chips en limonade. De groepen 1 en 2 kwamen don derdag verkleed naar school op hun laatste schooldag. De speel tuin werd bezocht en tussen de middag aten ze friet met worstjes. Daarna was ook voor hen de va kantie aangebroken. Door de groei van het leerlingen tal geeft juf Janneke volgend schooljaar de hele week les. De verdeling van de groepen zal als volgt zijn: groep 1 juf Anna (dins dag juf Carla), groep 2 juf Anne- lies (maandag juf Carla), groep 3 juf Van Diepeningen, groep 4 juf Janneke, groep 5 en 6 meester Daas, groep 7 meester Van de Broek en groep 8 meester Bril. lieleden en buren voor elke ronde een bedrag gevraagd en dat sloeg prima aan. Aangezien het sport veld gesloten was en het trapveld na de regen te drassig, werd de sponsorloop in de gymzaal ge houden. De kleuters hoefden maar een klein rondje te lopen. Het was een leuk en gezellig eve nement ter afsluiting van het schooljaar. Groep 8 van de Rehobothschool maakte donderdag de jaarlijkse fietstocht. Eerst werd de waterzui veringsinstallatie in Sint- Maartensdijk bezocht. M.J. Klip- pel legde daar de taak van het wa terschap uit (waterbeheer, waterzuivering, waterkering, we gen) en ging in op de aspecten van de waterzuivering in het algemeen en met name in Sint- Maartensdijk. Daarna werden, onder leiding van de heren Bolier, Den Engelsman en Klippel, de on derdelen van de installatie beke ken. Na de limonade werd de tocht voortgezet naar het natuur gebied De Pluimpot, waar maar weinig vogels te zien waren. Ge noodzaakt door de regen werd vervolgens de kortste route naar Sint-Annaland gekozen. Hier werd bij meester Van den Dikken- berg gegeten en toen toog het ge zelschap naar het streekmuseum. Daar leidde H. Boer de kinderen rond, waarbij de ouderwetse schoolklas de meeste tijd in beslag nam. 'Meester' Boer zette zelfs een leerling in de hoek. Veel aan dacht kreeg ook het nostalgische kamertje van oma, waarna men huiswaarts fietste. Geboorte: 9 jun Pieternella Wil- helmina Marina dv J.P. Rooze- mond en J.M. Smits. De openbare basisschool de Schalm heeft vrijdagmorgen het schooljaar afgesloten met een sponsorloop, d'e maar liefst tus sen de 1600 en 1700 gulden op bracht. Het was voor het eerst dat de Schalm een dergelijk evene ment organiseerde. Doel was de aankoop van nieuwe sporttruitjes omdat de oude shirts versleten waren. De leerlingen hadden hun ouders, grootouders, andere fami- Geboorten: 6 jun Andrea Jantina dv A.P. van Damme en A.J. Meijer, 16 jun Marinus Job zv A. Pot en W.M. Geluk, 18 jun Laïla dv A. Achahbar en F. El-Hajjioui, 24 jun Charlotte Willemina dv C.C. Oudesluijs en M.J. Meijll Overlijden: 6 jun Sara Anthonia Kesteloo-Voordijk (87), 14 jun Pieter Noordijke (80), 15 jun Cor nelia Aberdina Hartog-van Oeve- ren (43), 28 jun Cornelia Apolonia Polderman-Vroegop (42). Huwelijk: 21 jun Albert Jopse (22) met Pieternella Maria Dorst (24). Met de komst van de dames J. v.d. Grift (groep 1 en 2), A. Meetsma (groep 4) en de heer A. Wieringa (groep 5 en 6) kan de Juliana van Stolberg/Benjaminschool het ko mende schooljaar met een volledi ge bezetting gaan draaien. De nieuwe leerkrachten werden voor gesteld tijdens de afscheidsavond van een aantal andere collega's. Meester T.A. v.d. Ree (naar Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Zaterdag 27 juli en zondag 28 juli Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-2400 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. v.d. Bel): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP J. Noorlander, Steenbergen, tel. 01670-67287 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u„ tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.30-10 u., Hoogstr. 12, Tho len, tel. 01660-2350. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIËNTEN VER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALC EN DRUGS Afspraken: tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma t/m vr 12.30-14 u. ma, wo en vr.avond 19-21 u. Do 14-16 u. Tel. tijdens spreekuren 01640-55878, in het weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Franke, gem.huis St. M'dijk, tel. 01666-8208 WERKGR. ALLEENSTAAND. Tel. 01662-2830 of 01676-3113 STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 25 juli t/m vrijdag 2 aug. donderdag 25 3.47 - 16.07 vrijdag 26 4.32 - 16.47 zaterdag 27 5.07 - 17.17 zondag 28 5.37 - 17.47 maandag 29 6.17 - 18.22 dinsdag 30 6.47 - 18.57 woensdag 31 7.22 - 19.27 donderdag 1 7.52 - 19.57 vrijdag 2 8.27 - 20.37 vrijdag 26/7 20.21 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Bel voor gecorrigeerde getij verwachtingen 01184-15600. Zondag 28 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. kand. Sonneveld, Maartensdijk HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. de Bie, 's-Gravenpolder GEREF. KERK 10 u. ds. Molenaar 17 u. drs. de Jong CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. Blom GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Melis, Nieuw- Beijerland 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND t/m 1 sept. i.v.m. vakantie geen diensten R.K. KERK za 19 en zo 10.45 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 u. dhr. Janssen, Oud Gastel 16.15 u. dhr. Hartkamp, Brielle CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Blom 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse 18 u. kand. van Binnendijk GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Harinck 14 u. leesdienst wo 31/7 19.30 u. ds. van Gelder GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE IQ en 18 u. ds. Bom OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst di 30/7 19.30 u. ds. Monster SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Vlietstra, Voorburg HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. v.d. Maas, Utrecht 19 u. ds. Steegman, Ridderkerk OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst di 30/7 19.30 u. ds. Klok, Kin derdijk GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst do 1/8 19.30 u. ds. Verhoeks SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. van Kooten, Montfoort GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Beens 14 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds'. Egas GEREF. KERK 10 en 14.30 u, dhr. v.d. Scheef Spijkenisse GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. P. Melis, bed. H.D. di 30/7 19.30 u. dhr. Hogchem, Kootwijkerbroek SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. van Ginkel, Tiendeveen 17 u. ds. van Duijn, Langerak GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. van Wattum, Oud- Beijerland 15 u. ds. Wilschut, Barendrecht - I e m* A - ■HM W De medewerkers aan de warme maaltijdvoorziening met de nieuwe koffers. De stichting warme maaltijdvoor ziening Tholen en St. Philipsland heeft dankzij een bijdrage van het Juliana welzijnfonds 300 nieuwe koffers voor de bezorging van de warme maaltijden kunnen aan schaffen. Totaal gaat het om een investering van 58.000 gulden, waarvan het Juliana welzijnfonds 28.000 gulden betaalt. De rest kan de stichting zelf opbrengen uit de reserve die gevormd is door de af schrijving. Aangezien dat geld nog vaststaat en opname boete rente zou kosten, is de gemeente Tholen bereid gevonden om het restant voor te schieten. Eigenlijk zouden alleen de des sertbakjes vervangen worden om dat die slijtage vertoonden. De bovenkant ging kapot omdat er bij het afwassen water tussen kwam. Ook met het drievakdeksel was er veel narigheid. De Duitse fabrikant maakte dezelfde des sertbakjes echter niet meer en hij had inmiddels ook nieuwe mallen voor de koffers gemaakt. Er zat toen voor de stichting niets anders op dan volledig nieuwe koffers aanschaffen. De gebruikers zijn er gelukkig mee, want het koffertje is handi ger. De hete soep en het koude na gerecht beïnvloeden elkaar niet. De oude koffers gaan terug naar de fabrikant op de dessertschaal tjes na, die op de afvalberg gaan. Donderdag, vrijdag en zaterdag brachten de heren Boogaart en Manni de nieuwe koffers op hun bestemming, nadat ze voorzien waren van de namen van de ge bruikers en aanwijzingen als zout loos en suikervrij. Per deelnemer aan de warme maaltijdvoorzie ning zijn er twee koffers. De be zorgers brengen de volle en nemen tegelijkertijd de lege mee. De stichting kan met de nieuwe kof fers weer voor jaren vooruit.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 2