Sociale economie IN BEROEP Super vernieuwd Engeltjes en eiderdoppen in Gasthuiskapel Tholen gewild bij huurders Huisraad voor tehuis Roemenië Donderdag 4 juli 1991 Provinciale staten vergaderen vrijdag 12 juli, 10.00 uur, in de Sta tenzaal, Abdij 10, Middelburg. De bijeenkomst is openbaar. Wegen Cultuur PSD/WOV Jaarstukken Vliegveld Sportvorming Beleidsprogramma Nieuwe Fiat-dealer Gespecialiseerd in haarwerken (pruiken) Dames- en herenkapsalon Vermaat C| Geslaagd dus gefeliciteerd A. Keldermansschool Rijksscholengemeenschap Rehoboth Krabbendijke Voetius Oude Tonge Grafisch Lyceum Rotterdam Diversen KI.QUH Bushalte Grindweg ABDIJ Voor 1991 wordt uit het sociaal-economisch ontwikkelingsfonds van de provincie een bedrag ruim 2,1 miljoen gulden besteed aan allerlei vormen van bedrijvigheid in Zeeland. Dat blijkt uit de nota Sociaal- economisch ontwikkelings fonds die vorige week besproken werd in de statencommissies voor economische zaken en voor bestuurszaken. De hoogste bedragen - 3 ton - zijn bestemd voor het bureau Jonge ren bouwen voor jongeren, voor de verplaatsing van een machi nefabriek in Sas van Gent en voor het zoetwaterproject de Reiger- bergsche Polder op Zuid-Beve land. Bij Jongeren bouwen voor jonge ren worden projecten als leer lingbouwplaatsen uitgevoerd. Het werkend leren krijgt in Zee land gestalte in projecten voor kinderopvang in Middelburg, Goes en Terneuzen. Ook het schippersinternaat in Terneuzen deelt erin mee. De Intergemeentelijke sociale dienst Schouwen-Duiveland/Sint Philipsland wil via een stichting het werkgelegenheidbeleid in de regio beter gestalte geven. Uit het sociaal-economisch ontwikke lingsfonds is daarvoor 2 ton be schikbaar gesteld. Voor uitvoe ring van het beleidsplan telemati ca is 227 duizend gulden uitge trokken. Op landbouwgebied zijn er onder meer bedragen van 25 duizend gulden elk besteed voor het sym posium Agrarisch Zeeland aan zet dat in Zierikzee is gehouden en voor een haalbaarheidsonder zoek naar de realisering van een glastuinbouwcomplex. De Bora- ge-teelt - teelt van gewassen met een geneeskundige werking - is gesteund met ruim 54 duizend gulden en voor het groentebemid- delingskantoor Grobeka is een ton uitgetrokken. Voor de nationale visserijdag in Vlissingen, die op 24 augustus wordt gehouden, is 25 duizend gulden bestemd. Zoals gemeld, gaat het alles bij el kaar om ruim 2,1 miljoen gulden. Het bedrag kan worden onder verdeeld in ruim 845 duizend gul den voor regionale ontwikkeling, 427 duizend gulden voor innova- De tweede kamer uit gedeputeer de staten hoort dinsdag 9 juli, 10.00 uur, een inwoner van Axel. Onderwerp van gesprek is het be zwaar van de Axelaar tegen de beslissing van zijn gemeente bestuur op een aanvraag voor al gemene bijstand. De hoorcommissie bestem mingsplannen houdt donderdag 11 juli twee hoorzittingen. De eerste is om 10.00 uur en heeft betrekking op het bestem mingsplan Het Goese Meer van de gemeente Goes. De heer G.J. Vermont uit Goes IEUWS tie, technologie en telematica, bijna 530 duizend gulden voor visserij, veeteelt, land- en tuin bouw, 300 duizend gulden voor arbeidsmarkt en scholing en 75 duizend gulden voor een indivi dueel bedrijf. Gs hebben de statencommissies geschreven dat in het sociaal- economisch ontwikkelingsfonds nog een bedrag van ruim 5,2 mil joen gulden zit. In de nota doen zij ook verslag van de bestedingen in 1990. Er werd toen ruim 3,8 miljoen gulden uit gekeerd. Daarmee kon worden bijgedragen aan een totaal in vesteringsbedrag van ruim 51,8 miljoen gulden. De zoetwaterleiding Zoommeer- Ovezande en de ontwikkeling van de Axelse Vlakte vergden de grootste bedragen: 1 miljoen gul den elk. De totstandkoming van de Euregio Scheldemond kwam op ruim 6,2 ton. In de toeristische sector waren er bedragen voor seizoensverlen ging (1,5 ton), toeristisch mede gebruik van het sluizencomplex in Terneuzen (ruim 1,8 ton) en het Badhotel Domburg (1 ton). Voor bedrijfsverzamelgebouwen in Krabbendijke en 's-Graven- polder waren er bijdragen van elk 50 duizend gulden. Een verdeling over de verschil lende sectoren levert voor 1990 op: regionale ontwikkeling ruim 2,1 miijoen gulden, innovatie, technologie en telematica ruim 1,8 ton, visserij, veeteelt en land en tuinbouw, 1,22 miljoen, ar beidsmarkt en scholing 247 dui zend gulden en individuele bedrijven 75 duizend guiden. Staten vergadering Het dagelijks bestuur doet aan de staten verslag van de vaststelling van het landinrichtingsplan voor de ruilverkaveling Sint Philips land. heeft bij de provincie bezwaar ge maakt tegen de ontsluitingswe gen van het plan. In de zitting van 10.30 uur lichten de heer L. de Winter en Meubelfa briek Arabesk uit Vlissingen hun bezwaren toe tegen het bestem mingsplan De Schelde van de ge meente Vlissingen. Beide zijn het niet eens met de be stemming van de Koningsweg tot openbare weg en met de bestem ming van grond rond de fabriek tot industriële doeleinden. Boven dien zijn er bezwaren tegen de procedure die de gemeente heeft gevolgd. Alle zittingen zijn openbaar. Zij worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. De doorgaande weg in Sint Lau rens krijgt er een snelheidsrem mer bij als provinciale staten besluiten daarvoor 115.000 gul den uit te trekken. De ver keersmaatregel is vooral bedoeld ter bescherming van oversteken de fietsers. Twee stukken in de weg Bres- kens-Sluis worden verbeterd. De kosten die ermee zijn gemoeid, bedragen 1,9 miljoen gulden. Een aanvullend krediet van 2,2 ton is nodig voor de reconstruc- tiewerken bij Wilhelminadorp. Het kruispunt Tivoli in Zeeuwsch- Vlaanderen wordt voorzien van verkeerslichten. Het rijk heeft de provincie gevraagd daarin bij te dragen. Na aftrek van het rijksgeld voor de wegen blijft er voor de provincie 58.000 gulden te beta len. Provinciale staten beslissen over een subsidie van 10.000 gulden voor de restauratie van de toe gangspoorttot Fort Nieuw Victo ria op Ambon. De poort is versierd met de wapenschilden van Am sterdam, Delft, Enkhuizen, Hoorn en Rotterdam en van de provincie Zeeland. Ook de steden is om een restauratiebijdrage gevraagd. Een subsidie van 40.000 gulden wordt voorgesteld voor een we tenschappelijke publikatie over de watersnoodramp 1953. Vraag gesprekken met mensen die de stormvloed hebben meege maakt, worden in de publikatie verwerkt. Mankementen aan de dubbel deksveerboot Prinses Juliana op De beslissing over de PSD-vloot staat in rechtstreeks verband met de vaste oeververbinding Westerschelde. Het voorstel is de plannen voor de WOV te ver soberen en daardoor dichter bij uitvoering te brengen. Onder deel van het voorstel is de tarie ven voor de PSD met 20 procent te verhogen vanaf het moment dat er zekerheid is over de vaste verbinding. Met de extra op brengsten moet ook de ophef fing van de PSD worden mee- bekostigd. De jaarstukken 1990 van diverbe organisaties, waarbij de provincie is betrokken, worden aan de sta ten overgelegd. Uit de stukken van de nv Be- heersmaatschappij Neeltje Jans blijkt dat er een nadelig saldo is van bijna 7 ton. In de jaarstukken van de nv Pro vinciale Zeeuwse brug maat schappij kan worden gelezen dat vorig jaar ruim 6,1 miljoen gulden aan tol op de Zeelandbrug is geïnd. Als laatste worden de jaarstukken van de nv Wester schelde oeververbinding aan geboden. het veer Vlissingen-Breskens ma ken het nodig dat de staten een krediet van 686.000 gulden wordt gevraagd. Uit het bedrag moeten de kosten als gevolg van verschillende schaden worden betaald. Gs vragen de staten hen te mach tigen tot het voeren van nadere onderhandelingen voor de huur van een dubbeldeks veerboot op de Westerschelde. Vroon in Bres- kens en Teso op Texel hebben de provincie beide een bod gedaan. In Arnemuiden, op en rond Het Zilveren Schor, moeten verrijzen Het vliegveld Midden-Zeeland wordt met ingang van 1995 de provinciale subsidie van 110 dui zend gulden per jaar opgezegd. Dat is het voorstel aan provinciale staten. Voor de jaren daarna kan worden bekeken of projecten voor het vliegveld bij Arnemuiden incidenteel via waarderingssubsi dies kunnen worden meegefi- nancierd. Na de verkiezingen van provincia le staten op 6 maart hebben de lijsttrekkers van de partijen die in de staten zijn vertegenwoordigd het beleidsprogramma 1991- 1995 opgesteld. Voor de verschillende beleidster reinen, zoals algemeen bestuur, verkeer en vervoer, economie, ruimtelijke ordening en welzijn zijn kerntaken geformuleerd. Bo vendien is aangegeven, dat in de beleidsperiode fors moet worden bezuinigd, onder meer 4 miljoen gulden op apparaatskosten, waaronder personeelskosten zijn begrepen. Provinciale staten wordt ge vraagd de uitgangspunten van het beleidsprogramma te aan vaarden. een nationaal centrum sportvor ming en een Zeeuws sportcen trum. Het nationaal centrum sportvorming (NCS) is bedoeld om gehandicapten en chronisch zieken kennis te laten maken met sport en sportbeoefening, in het Zeeuws sportcentrum (ZSC) zouden provinciale, nationale en internationale evenementen op sportgebied moeten worden ge houden. Ook moet er ruime zijn voor congressen en vergaderin gen. De Zeeuwse sportraad en de stichting Recreatiewerk, nu beide gehuisvest in Middelburg, zouden er onderdak moeten vinden. De staten wordt voorgesteld voor de ontwikkeling van het project in 1991 en 1992 924.000 gulden beschikbaar te stellen en voor de exploitatie in de jaren 1993 tot en met 1997 jaarlijks 400.000. Aan vankelijk werd de staten een ga rantie van 1 miljoen gulden ge vraagd als garantie op de investe ringen, maar gs hebben dat on derdeel via de bezuinigingen laten vallen. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Autobedrijf Hazelzet aan de Karei Doormanstraat in Dinteloord is de nieuwe Fiat-dealer voor Tho- len en St. Philipsland geworden. Volgend jaar wordt een vestiging in Bergen op Zoom geopend. Nu kan men al in de showroom van de Dinteloordse vestiging terecht voor Panda, Uno, Tipo, Tempra en Croma personenauto's, alsme de Fiorino en Ducato bestelwa gens. Ook voor onderhouds beurten, reparaties of inruil van Fiat kan men in Dinteloord te recht. Voor klanten van Tholen en St. Philipsland wil Hazelzet iets extra's doen. Er zijn een aantal voordelige Fiat-regelingen en lease-mogelij kheden Jarenlang was autobedrijf Bolier in Scherpenisse de Fiat-dealer, maar die is nu al vele jaren dicht. Daarna was Broermann in Bergen op Zoom de Fiat-dealer, maar die is vorig jaar gestopt met het dea lerschap van het Italiaanse merk. Bij Super in Oud-Vossemeer zijn sinds vorige week 1500 artikelen blijvend in prijs verlaagd. Dat is het gevolg van een verandering binnen de organisatie, waar Servi ce Super, Super Club en Super Di rect worden vervangen door één lijn. "De heropening en de lage prijzen zijn aangeslagen. De reac ties waren prima," aldus Hans Roggeband van de Vossemeerse supermarkt. Hij greep de gelegen heid aan voor een interne veran dering van de winkel. Het kantoor, dat vlakbij de ingang stond, is naar achter de winkel verplaatst, waardoor meer ruimte werd geschapen voor de presenta tie van het assortiment. De inde ling is ook veranderd. Zo is er een staande kast bijgekomen voor het diepvriesassortiment. "De vraag neemt toe, dus daar moet je op in spelen,' aldus Roggeband, die on dermeer twaalf soorten pizza's kan bieden. Hij noemt het belang rijk om actueel te blijven met het assortiment. Verder is er geauto matiseerd door een emballage- inname-automaat te plaatsen. Bij Super werken naast dhr. Rogge band, zijn vrouw en zijn schoon ouders nog vijf vaste personeelsleden en een aantal part-timers. kapsalon Kortemeestraat 6, ('t Vierkantje) 4611 TM Bergen op Zoom Tel. 01640 - 34324 Advertentie I.M. Aan de mts Anthonie Kelder mansschool te Bergen op Zoom zijn de volgende leerlingen geslaagd. BOUWKUNDE: Marcel de Heer uit Tholen, Hans Lindhout uit Stavenisse, René Uijl uit Poort vliet en Peter Vogel uit Oud- Vossemeer. ELECTROTECHNIEK: Marco Kwaak uit Sint-Maartensdijk, In de Gasthuiskapel te Tholen zal vanaf dinsdag een tentoonstelling te zien zijn van allerhande voor werpen die door mensen verza meld worden. Sommige artikelen zijn uniek, andere zaken ludiek. De meeste dingen hebben geen kostbare verzamelwaarde in mate rieel opzicht, maar wel hebben ze een speciale waarde voor de eige naar. De tentoonstelling wordt georga niseerd door de werkgroep Tholen Stad Aktief, die ook in 1990 een dergelijke expositie hield. De ja ren daarvoor riep de werkgroep de creatieve Tholenaars op mee te doen met een expositie. Nu zijn de 'collectioneurs' aan de beurt. Het is geen ruilbeurs, maar wel zullen er adreslijsten liggen om eventueel onderling ruilen wat gemakkelij ker te maken. De bezoeker kan vanaf dinsdag 9 juli tussen 14.00 en 17.00 uur, woensdag 10 juli(tijdens de zo- mermarkt) tussen 14.00 en 21.00 uur, donderdag 11 juli van 14.00-17.00 uur, vrijdag 12 juli 14.00 en 21.00 uur en zaterdag 13 juli van 14.00-16.00 uur terecht. Men ziet o.a. doosjes van babbe laars, souveniers van het konink lijk huis, poezen, hanen, engeltjes, eiderdoppen, vinger hoeden, openbaar vervoer in vroe ger tijd, schaakspelen, punteslijpers, vliegtuig bouwpakketten, schelpen en wat er deze week verder nog meer wordt aangemeld. De organisatie heeft nog wat plaats over. Tot vrijdagavond 5 ju li kan iedereen (dus ook niet- Tholenaars) zich nog aanmelden bij J. Aalbrechtse, Bakstraat 1, Tholen, tel. 01660-2487. THOLEN 6-13-20-27 juli VVV stadswande ling, vertrek Markt 9 t/m 13 juli Tentoonstelling 'Tholen Stad Aktief', Gasthuiska pel 10 juli Zomermarkt 14-21 u. t/m 15 juli Tentoonstelling schil derijen van mevr. Witte, bi bliotheek 23 juli Tuinadvies bijeenkomst voor Plattel.vr. van Tholen en St. Philipsl., in Stavenisse OUD-VOSSEMEER 6 juli Wielerronde, start Dorps weg 11 u. 6 juli Zeven-dorpentocht, start Hof van Holland 11 juli Musical 'Windkracht 8' door leerlingen van St. Antoni- ussschool, Vossenkuil 13.45 u. 12 juli Pleinfeest Dieheenetrecht- school, 18.30-20.30 u. 13 juli Bra derie aanvang 13 u. SINT-ANNALAND 13 juli Afsluiting seizoen t.t.v. Smash '76, Wellevaete 13.30 u. t/m 15 aug. Expos, schilderijen, aquarellen, tekeningen van dhr. Nijsen en keramiek van mevr. de Vries, Bibliotheek t/m 19 okt. Isings' kijk op geschiedenis, Meestoof 15-17 u. STAVENISSE 20 juli Braderie 10-21 u. 28 juli Braderie op camping Sta venisse, Scheldseweg 3 10.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 8 t/m 12 juli Zwemvierdaagse, zwembad Haestinge 10-11-12-13 juli kermis, Markt 20 juli Wielerwedstrijd, start Mo lendijk, 14 u. 30 juli Dauwzwemmen, zwembad Haestinge, aanvang 6.00 u. SCHERPENISSE 27 juli Braderie op camping Go- rishoek, 10 u. 30 juli Voorronde 'sterkste man/vrouw', camping Gorishoek 12 u. POORTVLIET 13 juli Wielerwedstrijd, start- finish Deestraat, aanvang 16.30 u. BERGEN OP ZOOM 7 juli Zomerconcert in Gertrudis- kerk, 16 u. t/m 28 juli Expositie schilderijen van Aat Verhoog, Markiezenhof t/m 30 sept. Dagel. te bezichten St. Gertrudiskerk 7 juli t/m 4 aug. Tëntoonstel. ob jecten 'De zeven hoofdzonden' van Lia Pullens en een overzicht kleurenetsen van Albert Moelker, Markiezenhof f ilm film film ROXY 1: The hard way - a.l., vr, za en zo 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Duck Tales, het geheim van de wonderlamp - a.l., za, zo en wo 14 u. ROXY 2: Young Guns II - a.l., vr en za 19 u., zo 16.30 u. Predator II - a.l., vr en za 21.30 u., zo 19 en 21.30 u., ma t/m do 20.15 u. Troop Beverly Hills - a.l., za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Mermaids - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u„ zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: In bed with Madonna - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: The silence of the lambs - a.l., vr, za en zo 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Asse poester - a.l., za 14 u., zo 14 en 16.30 u., wo 14 u. Orgelconcert. De Spaanse orga nist José Santos de la Iglesia ver zorgt zondagmiddag om vier uur een orgelconcert in de St. Lam- bertuskerk te Wouw. Hij brengt werken van Clérambault, Bach, De Heredia, Peraza, De Cabanil- les, Ferrer, Taltabull en Castillo. Martin Reijngoudt uit Sint- Philipsland, Marco van Velzen, Wilco Bos en André Bout uit Tholen. WERKTUIGBOUWKUNDE: Marco v.d. Boogaard (eervolle vermelding) uit Tholen, Alexan der Peiksma uit Scherpenisse, Ma- rijn van Beek uit Sint-Annaland, Peter Kloet, Erik Quist en Marcel van Dijke (eervolle vermelding) uit Sint-Maartensdijk, Kees Aar- noudse uit Oud-Vossemeer. NIL LASCURSUS: Nico Franke en Erik Quist uit Sint- Maartensdijk. FPA AVONDCURSUS: A. Jan sen uit Tholen (certificaten me chanisatie en informatica). Aan de Rijksscholengemeenschap in Bergen op Zoom zijn geslaagd MAVO: Richard van Enck uit Tholen. HAVO: Wiltina van den Boogaart uit Poortvliet. ATHENEUM: Diana Hendrikse uit Oud-Vossemeer, Rafaël Fruc- tuoso en Carla Westdorp uit Sint- Annaland. Aan de Rehoboth scholengemeen schap te Krabbendijke zijn geslaagd MAVO: Jannie van der Maas uit Tholen. LBO (bouwtechniek): Leen Heij- boer uit Sint-Annaland en Hui- bert Hoek uit Sint-Philipsland. LBO (mechanische techn.): Kristi- an den Braber, Jaco de Rijke en Martien Smits uit Stavenisse, An dré Heijboer uit Sint-Annaland. LBO (verzorging): Alice Eerland uit Stavenisse, Jacoba Heijboer uit Scherpenisse, Cornélie Jansen, Laura Uijl en Rita Vroegop uit Poortvliet en Anneke van der Klooster uit Sint-Annaland. LBO (verkooppraktijk): Anneke Geuze uit Tholen en Corine Noom uit Poortvliet. Aan de Voetius scholengemeen schap te Goes slaagden de volgen de leerlingen. MAVO: Petra Moerland uit Poortvliet. HAVO: Willem de Rooij uit Oud- Vossemeer, Gertrude Jansen uit Poortvliet, Corine van Steenis uit Scherpenisse, Erica de Graaf uit Sint-Maartensdijk, Frank Hout, Bea Klippel en Jaap de Rijke uit Ntnvpniccp ATHENEUM: Jan-Simon Huij- ser uit Sint-Philipsland, Wim Lemsom uit Stavenisse en Alexan der Bout uit Tholen. Aan het MBO College te Oude Tonge slaagde 88% van de exa menkandidaten. Onder hen zijn: Erwin Kot, Arjan Plekkenpol, Re né Reijngoudt en Jon de Ruijter uit Sint-Philipsland, Colinda de Jonge en Henk Robbe uit Tholen en Richard Schippers uit Poortvliet. Aan het Grafisch Lyceum te Rot terdam slaagden Maja Wesdorp uit Stavenisse voor grafisch tech nicus voorbereiding, Nico Hol uit Tholen voor grafisch vakman drukken en Chris Burgers uit Oud-Vossemeer voor grafisch vak man afwerking. De uit Oud-Vossemeer afkomstige en nu in Vlissingen wonende Elles Punt is geslaagd aan de afdeling drama en theater van de Hoge school v.d. kunsten te Utrecht. Ze volgde er een vierjarige part-time opleiding. Jan van Oudenaarde uit Poort vliet is aan de Polytechnische Fa culteit in Dordrecht geslaagd voor de vakrichting technisch na tuurkunde. Aria van 't Hof-Steketee uit St. Annaland is na een opleiding in Goes geslaagd als pedicure. Zij heeft zich als zelfstandig pedicure gevestigd in St. Annaland en gaat in Goes aan nieuwe cursisten les geven. Johnny Verhage uit Tholen is aan de mts te Vlissingen met lof geslaagd voor de richting techni sche computerkunde. Maurits van der Maarl uit Sint- Maartensdijk heeft aan de techni sche hogeschool Utrecht het inge nieursdiploma ruimtelijke ordening en planologie behaald. Petra Goedegebuure uit St. Anna land is na een tweejarige opleiding aan het opleidingsinstituut Adry Hermans in Rotterdam geslaagd voor het vakdiploma schoon heidsspecialiste. Fuchsiatentoonstelling. In de tui nen van kasteel Bouvigne te Breda wordt van 3 t/m 11 augustus een regionale fuchsiatentoonstelling gehouden. Daar zijn ongeveer 1000 verschillende fuchsia's te zien, totaal ongeveer 3000 hangers en stammen. Bij Beter Wonen stonden op 1 april 324 woningzoekenden inge schreven. Daarvan wilden er 149 (46%) een huis in Tholen, 67 (21%) in Sint-Maartensdijk, 24 in Sint-Annaland, 13 in Sint- Philipsland, 12 in Oud-Vossemeer, 11 in Stavenisse, 8 in Scherpenisse en 4 in Poortvliet. Zesendertig mensen gaven geen specifieke woonkern aan. In bijna de helft van de gevallen ging het om doorstroming, 29% had een so ciale of economische binding en 6% had trouwplannen of wilde gaan samenwonen. Een eengezinswoning was het meest in trek, liefst 55% van de aanvragen had daarop betrek king. Bijna 30% van de ingeschre venen zocht een bejaardenwoning. Opvallend daarbij was Stavenisse, waar van de elf woningzoekenden er tien een bejaardenwoning wilden. Ook in Tholen (27) en Sint- Maartensdijk (26) was veel vraag naar bejaardenwoningen. 106.5 Mhz FM 89 9 Kabel Stichting Lokale Omroep Tholen Botermarkt 3, 4691 CZ Tholen Tel 01660-4499 De stichting lokale omroep Tho- len(Sloth) zendt nog steeds uit op vrijdag, zaterdag en zondag. Via de kabel is het programma te be luisteren op 89.9 Mhz en via de ether op 106.5 Mhz via FM. In verband met drukke werkzaamhe den van presentator Jan Suyker- buyk vervalt VRIJDAG 14-15 u Door de wereld gaat een woord 15-16 u Vliegende schijven muziek 16-17 u Verjaardagskalender 17-18 u Sloth accent actualiteiten 18-19 u Goud en oud 20-21 u Country met Anja Hage 20-21 u Gewijde muziek ZATERDAG 14-15 u Tussen haakjes cabaret 15-16 u Music machine 16-18 u Op de tribune sport 18-19 u Gospelmuziek 19-20 u Deurloo's popmuziek ZONDAG 12-14 u Familiematinee 14-15 u Bloemendaalse kerkdienst 15-16 u Klassieke muziek 16-17 u Thoolse kerkdienst 17-18 u Op de tribune sport In Tholen werkt hetJe kunt er niet omheen, nee, ook niet om een abri aan de Grindweg, rechts van uit Tholen. En wel om een simpe le reden: er is er geen! Wel een bushalte-plateau, vorige winter nieuw aangelegd met negen dikke palen en twee bomen erop. Geen bescherming dus tegen re gen en wind voor mensen! Zoveel wachtenden zijn het beu, maar de gemeente laat het hierbij! Prettig geregeld! In Tholen werkt het100 jaar later!! J.P. Blaas Brugstraat 31 Tholen Bij de families Deurloo, Ten An- kerweg 62 in Tholen en Versluys, 't Slaak 3 in Sint-Philipsland kun nen zaterdag tussen tien en vier uur spullen worden afgegeven voor Roemenië. Het gaat om een inzamelactie van de Ronde Tafel Steenbergen, bestemd voor een weeshuis en kinderkliniek in Lu- dus. Overtollig huisraad, kinder kleding, speelgoed en andere hulpgoederen zijn welkom. De ac tie wordt georganiseerd in samen werking met de Federatie Vlaamse Vrouwen uit Kapellen. Vanuit die Belgische plaats vertrekt elke drie maanden een vrachtwagen met spullen naar Ludus. De goederen kunnen ook in Steenbergen wor den afgeleverd, bij Hoff Quality, Franseweg 9. Woord en Daad. Van 8 tot 12 juli wordt op Tholen en Sint- Philipsland gecollecteerd voor de reformatorische hulpactie Woord en Daad. De opbrengst is bestemd voor Bangladesh. Begeleid wonen. Vanavond om half acht organiseert de Cliënten bond een thema-avond over bege leid wonen. Deze wordt gehouden in 't Trefpunt, Joannaplantsoen 2 te Goes.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 7