E2-pupillen WHS dubbel kampioen Sint-Annaland en Eegedima in finale Eiland Tholencup Nieuwe opzet voor Meulvlietcompetitie Daniëlla de Vos laatste bij N.K. Gezellige jeugddag in de Pluimpot Smerdiek likt zelf wonden Bru wint in Stavenisse Hans Lindhout weer in prijzen Zwemsucces Heidi den Engelsman Donderdag 13 juni 1991 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Atletiek Persoonlijk record van Wim Vroegop Wielrennen Duo aan de leiding bij de Bidon rx Tennis Open tournooi Thoolse politie klopt Steenbergen Beginnerstoernooi St. Annaland Volle winst T.O.V. Zaalvoetballers komen uit in twee poules De zaalvoetbalcompetitie in Meulvliet te Tholen krijgt het komende seizoen een andere opzet. De teams zul len ingedeeld worden in twee poules, terwijl er voor het eerst ook gestreden wordt om een beker, via een af- valsysteem. Poules Afvalronde Twee remisepartijen voor damster Het Nederlands kampioenschap dammen voor dames was voor de Thoolse Daniëlla de Vos een mooie erva ring. Het niveau was echter voor de damster van De Eendracht iets te hoog gegrepen. Met twee remisepar tijen eindigde ze op de laatste plaats. Tevreden Smerdiek zal geen stappen meer ondernemen tegen de KNVB. On danks de gunstige uitspraak van 'Zeist' heeft de zaak rond het af delingskampioenschap wel finan ciële gevolgen voor de club. Smerdiek kan een rekening van advocaat Vreijling tegemoet zien, terwijl men op 25 mei met een ge huurde bus voor niets naar Til burg toog. Op sportief gebied werd de vereniging gedupeerd door niet te mogen deelnemen aan de Nederlandse kampioen schappen. "Smerdiek heeft bij de KNVB geïnformeerd of men mogelijk een tegemoetkoming in ontvangst kan nemen, maar we hebben nog geen antwoord gekregen. Voor de rest is het, wat Smerdiek betreft, zand er over," aldus voorzitter Rien Vroegop. De Thoolse vereni ging moet de titel in de eerste klas van de afdeling Noord-Brabant delen met Olympia. De ploeg uit Dongen is door de uitspraak van de KNVB tot mede-kampioen ver klaard. Smerdiek wacht in spanning af, in welke vierde klas men wordt inge deeld. "Er gaan veel stemmen op om Smerdiek samen met de ande re drie verenigingen in de klasse van Noord-Brabant (4B) in te de len. Ik kan me dit nauwelijks voorstellen," zegt voorzitter Vroe gop. "Direct na het behalen van het kampioenschap hebben wij bij competitieleider Broekhoven het verzoek ingediend om in de Zeeuwse klasse (4A) uit te ko men," verklaart hij. Wanneer aan dat verzoek gehoor wordt gege ven, speelt Smerdiek volgend sei zoen in dezelfde klas als SPS uit Poortvliet. Wim Vroegop uit Scherpenisse verbe terde zaterdag zijn persoonlijk record op de halve marathon van Willemstad met 1.06 minuut. Hij werd tweede met een tijd van 1.15.11 uur. Henk Wester- laken uit St. Maartensdijk eindigde als vijfde in zijn beste seizoentijd van 1.17.16 u. Rob Schmidt uit Tholen werd achttiende in 1.31.02 u. Er werd onder goede weersomstandigheden gelopen. Bij toerclub de Bidon uit St. Maar tensdijk gaan Piet Weyersen Wim van Kleerscheuren Gorsel samen aan de leiding met 1267 km. Het klassement is opgemaakt na de Schouwen-Duiveland route. 3. Ri- nus Goedegebuure 1124 km 4. Kees Bogaerts en Corrie van Zetten 1219 km 6. Kees Eikelenboom 1193 km 7. Hans Keur 1171 km 8. Jacob Franke 1168 km 9. Arie Bijl 1076 km 10. Pa trick Potter 1073 km 11. Martien Bo- gert 1072 km 12. Leen Menheere 1037 km 13. Marco Kwaak 1031 km 14. Koos v.d. Hoek 966 km 15. Merien Stoutjesdijk 848 km 16. Adrie v.d. Ree 919 km 17. Jos Guiljam 841 km 18. Annemiek Slootweg 833 km 19. Frank Kreyveldt 756 km 20. Jaap Geuze 630 km 21. Jo Geldhof 484 km 22. Marco Knuist 484 km 23. Kees de Jonge 420 km 24. Dolores van Splunter 106 km 25. Johan Bijl 48 km 26. Hans van Dijke 46 km. Bij de demarrages leidt Merien Stout jesdijk met 29 voor Marco Kwaak met 21, Arie Bijl met 19, Frank Kreyveldt met 18 en Hans Keur met 13. Marco Kwaak voert het lekke banden klassement aan met 5, gevolgd door Patrick Potter met 4 en de koploper in het kilometerklassement, Piet Weyers met 3 lekke banden. Vorige week dinsdag fietsten 16 leden 48 km via Tholen, Halsteren, Steen bergen en Nieuw-Vossemeer. Niemand hoefde een beroep op het reservemate riaal te doen. Zondagmorgen heeft het bestuur een tocht wegens de regen af gelast. Met de Thoolse wielerwedstrijden voor de deur lijkt B-amateur Hans Lindhout weer in vorm te komen. De renner uit Sint-Maartensdijk was de laatste periode wegens ziekte uit koers. Zondag reed de renner van wielerver eniging Steenbergen in de prijzen. In de ronde van Meilust te Bergen op Zoom, over 60 kilometer, klasseerde Lindhout zich op een vijftiende plaats. Dirk Uijl uit Poortvliet startte in de omloop van Vogelwaarde. Hij reed de koers uit, maar viel met een 45ste plaats buiten de prijzen. Zondag 23 juni wordt de omloop van de Zuid westhoek verreden. Deze A-klassieker voor A-amateurs trekt door het eiland Tholen. Zaterdag 6 juli wordt de ronde van Oud-Vossemeer verreden. Een week la ter staat het criterium in Poortvliet op het programma. En op 20 juli wordt de wielerronde van Sint-Maartensdijk verreden. Eskimoteercursus. Kanovereni ging Zeewitoe organiseert op zon dag 21 juli een eskimoteercursus op de Binnenschelde bij Bergen op Zoom. Aanmelden vóór 1 juli bij Aris Raats, tel. 01677-2854. Tractorpulling Halsteren. De Halsterse tractorpulling vereni ging organiseert 30 juni weer wedstrijden in de A(prof)-divisie. Gecontracteerd zijn Popeye, Green Spirit, It Kypmansje en White Horse. Topper is de Ameri kaanse Tractor Desperate Dan van 9C00 pk, bereden door de Brit Brian Armistead. Tevoren is er 22 juni het traditionele tractorpul- lingbal m.m.v. Garfield. De kampioenen van de E2-pupillen van WHS met voorzitter Bril, bestuurslid Van 't Hof en jeugdleider Elenbaas bij het reclamebord van de Rijnberg Groep. (Advertentie l.M.) De E2-pupillen van WHS zijn echt kampioen geworden. Zowel voor als na de winterstop eisten ze de titel op. De ploeg bestaat uit René Quist, Willem Stoutjesdijk, Iman Rijnberg, Piet Ketting, Ro bert van Vossen, Hans Leune, Eg- bert Moerland, vanwie de laatste bij het maken van de foto wegens verplichtingen bij de gymnastiek vereniging verhinderd was. Lei ders/trainers zijn Marco Elenbaas en Willie Jeroense; de laatste was zaterdag op vakantie. Het E2-elftal heeft evenals de an dere pupillen shirtreclame van de Rijnberg Groep uit Goes, die ook een vestiging heeft aan de Veiling- weg t«r St. Annaland. Voorzitter G.T. Bril maakte bij het feliciteren van de kampioenen van de gele genheid gebruik om ook de spon sor te bedanken voor zijn brede steun. Niet alleen voor de pupil len. Rijnberg legde langs het eer ste en tweede hoofdveld een nieuw tegelpad en stelde daarvoor gratis medewerkers en een machine be schikbaar. WHS was daarmee bij zonder ingenomen, zo benadrukte voorzitter Bril. In de eerste halve finale van het tournooi om de Eiland Tholencup versloeg Eegedima zondag het thuis spe lende Jacoba van Beieren met 4-2. In de andere halve finale versloeg Sint-Annaland TOV met dezelfde cijfers. Zondagmorgen om elf uur beginnen in Sint-Maartensdijk de finales. Het favoriete Eegedima speelt tegen Sint-Annaland en maakt een goede kans om de eerste tenniscup te winnen. Het mixed-team uit Sint-Annaland heeft zaterdag de nummer twee, Sprink uit Oostkapelle, met 6-0 versla gen. De goed gemotiveerde spelers moesten hard vechten voor de punten, maar door de winst kunnen Gea Ver kouteren, Anita Suarez, Leen Goede gebuure en Arie Suarez zich vrijwel zeker opmaken voor de finale om het Zeeuws kampioenschap. Het zaterdag jeugdteam van Eegedi ma, dat zich ten koste van Sint- Annaland had geplaatst voor de halve finale van het Zeeuws kampioenschap, vond in Axel zijn Waterloo. Met 5-1 bleef de winst in Zeeuws-Vlaanderen. Het eerste mixed-team van Eegedima kwam ook niet geheel zonder kleer scheuren door de ontmoeting met Brouwershaven 1. Ondanks een 4-2 nederlaag blijft er een behoorlijke kans op de titel, want concurrent Ka- pelle 1 verloor met 5-1 van Yerseke 2. Op de hard-court banen in Brouwers haven boekten Emiel Streng/Willem Drenth een overwinning in de he- rendubbel, terwijl Marjet Bakx/Ria Streng de damesdubbel wonnen. De vier mixed partijen vielen in het voor deel van de thuisclub uit, dat daar door op de helft van de competitie de leiding overnam. Brouwershaven heeft nu 12 punten, Eegedima 11, Kapelle 8 en Yerseke 5. Eegedima heeft nog twee thuiswedstrijden (Yerseke en Brou wershaven) en een uitwedstrijd (Kapel le) tegoed. Het 35 -team van de Thoolse club, met de echtparen De Wit, Schoonen en Van Nijnatten, lijkt na de 6-0 winst op Yerseke 1 direct af te stevenen op het kampioenschap in de eerste klasse. Zaterdag gunde men de tegenstander in zes wedstrijden slechts 23 games. Het open Dl- en C2-tournooi van de Nieuw-Vossemeerse Tennisvereniging kende dit jaar wat minder Thoolse winnaars dan gebruikelijk. Verrassend was, dat de als nummer één geplaatste combinatie Frans de Wit/Henny Kap- tein al in de eerste ronde (C2) werd ge wipt. In de herendubbel (Dl) bereikten Perry Bakx/Peter Theunisse een Het door Stavenisse georganiseer de tournooi voor de B- en C-jeugd is gewonnen door Bruse Boys uit Bruinisse. De organiserende ver eniging eindigde op een teleurstel lende laatste plaats. De tweede plaats was voor de jeugd van Tho- lense Boys. Smerdiek eindigde als tweede. Uitslagen: SC Stavenisse- Smerdiek 1-2, Thol.Boys-Bruse Boys 1-1, Bruse Boys-Smerdiek 7-0, Thol.Boys-SC Stavenisse 1-0, Smerdiek-Tholense Boys 0-2, SC Stavenisse-Bruse Boys 0-7. Eindstand: 1. Bruse Boys 5 pun ten, doelsaldo 15-1, 2. Tholense Boys 5 p., doelsaldo 4-1, 3. Smer diek 2 p., 4. SC Stavenisse 0 p. Scheidsrechters waren dhr. Poot uit Poortvliet en dhr. Van Oevelen uit Lepelstraat. De prijsuitreiking werd verricht door de wedstrijdse cretaris van de jeugd Arie Neele. Zaterdag sluit Stavenisse het sei zoen af. Om tien uur spelen de F- pupillen tegen familieleden, een uur later de D-pupillen tegen hun ouders. Half twaalf start het club kampioenschap. De deelnemende verenigingen zijn het eerste, twee de en derde elftal en oud- Stavenisse. Tussen de wedstrijden door is er een wedstrijd om de pe naltybokaal voor de B/C- junioren. Het voetbalseizoen wordt om acht uur afgesloten met een barbecue. De Thoolse politie heeft in een vriendschappelijke voetbal wedstrijd het team van Steenber gen met 0-2 geklopt. Het duel werd gespeeld op het terrein van Steenbergen en stond onder lei ding van scheidsrechter M. Potap- pel uit Tholen. De Thoolse politie, begeleid door Lenie de Jong, begon de wedstrijd afwachtend. Ko Sturris en Dick Visser kregen doelkansen, maar de in uitstekende vorm verkerende Steenbergse doelman hield zijn doel tot aan de rust schoon. Na de thee was het betere spel voor de Thoolse politie. Na een kwartier werd Arie Kriekaard in het strafschopgebied onderuit ge haald, wat een strafschop oplever- ue. van en meter scoorde A.P. van Belt 0-1. Hierna drong Steenber gen sterk aan, maar doelman Eu- géne Waasdorp hield zijn ploeg overeind, geholpen door een soli de verdediging. Na een mooie solo van Dick Visser scoorde Jo Rid derhof 0-2. Kees van der Wielen schoot nog tegen de paal en er werd nog een Thools doelpunt af gekeurd wegens handspel. De stand bleef zodoende 0-2 voor de Thoolse ploeg. Opstelling Thoolse politie: Euge ne Waasdorp, Corné Schaart, Edo ten Voorde, Henk Biemold, Pim Dupon, Kees Reitsma, Dick Vis ser, Sander Westdorp, Jo Ridder hof, Arie Kriekaard, A.P. van der Belt, Ko Sturris en Kees van der Wielen. plaats in de kwartfinale. In de ge mengd dubbel (Dl) overkwam dat ook de combinaties Emiel en Ria Streng en Frank en Marja Knop. Laatstge noemd koppel trok aan het langste eind, maar verloor in de halve eindstrijd van de combinatie Van Schilt/Schillemans. Dit Lepelstraatse paar moest op zijn beurt in de finale de eer laten aan Marjet en Perry Bakx van Eegedima. Tennisvereniging St. Annaland hield een geslaagd beginnerstoernooi op de banen van het Spookhuisje. De nog onervaren deelnemers speelden be wonderenswaardige wedstrijden. Het damesdubbel werd gewonnen door Jeanet Borst en Gerda van Vossen voor de combinatie Ida Vroegop/Die- neke van Dijke. Het damesenkelspel werd na een spannende partij na een tiebreak beslist in het voordeel van de sterk spelende Betty van Vossen. Zij klopte in de finale Ida Vroegop, die twee finales achter elkaar moest spe len. Voorzitter Cent van Dijke reikte de prijzen uit. Hij kon terugzien op een boeiend toernooi. "De steeds maar groeiende vereniging is ingeno men met jullie, die met veel inzet en enthousiasme aan het toernooi heb ben deelgenomen. Gezien het spelpeil als beginners is er perspectief voor de toekomst", aldus de voorzitter van de tennisvereniging uit St. Annaland. De wedstrijdleiding bij dit toernooi was in handen van Siem Snoep. Het tweede team van tennisvereniging Oud-Vossemeer speelde tegen WIK uit Kerkwerve. De Tholenaren kenden weinig problemen in dit treffen en gin gen met de voile winst naar huis. Het herendubbel leverde voor de combina tie B. Douw/Jaq. Mees een 6-4 en 6-1 overwinning op. Het damesdubbel S. van Driel/ E. van Maanen klopte hun tegenstanders in twee sets zeer overtui gend (6-0, 6-1). Bij het gemengd dub bel moest, er wel een driesetter aan te pas komen. Met 7-6, 3-6 en 6-3 werd deze echter ook door C. van Loenhout en L. Douw in het voordeel van T.O.V. beslist. De andere partijen werden eenvoudig in winst omgezet. B. Douw/ E. van Maanen (6-1, 6-2), Jaq. Mees/ L. Douw (6-2, 6-0) en C. Lind hout/ S. van Driel (6-2, 7-5) zorgden voor de knappe 0-6 overwinning voor Oud-Vossemeer. Het eerste team van T.O.V. speelde za terdag 1 juni tegen Yerseke 3. De heren- en de damesdubbel werden bei de door de koppels M. Heijboer/ H. Douw en W. Douw/ St. Mees verlo ren. Van de mixed-dubbels werden er twee verloren en twee gewonnen. W. Douw/ H. Douw en W. Douw/ M. Heijboer moesten na veel inspanning en beide drie sets ook verlies incasse ren. St. Mees/ M. Heijboer en St. Mees/ H. Douw brachten twee punten mee naar huis. De eindstand kwam hierdoor op 2-4. De volgende wedstrijd tegen Wester- schouwen herstelde het eerste team zich prima van de nederlaag tegen Yer seke. De bezoekers uit Burgh- Haamstede keerden zonder punten naar huis. Vooral de herendubbel met St. Mees/ W. Douw was een spannen de partij. De eerste set verloren zij met 6-7, waarna de tweede set met 6-3 naar de Tholenaren ging. Na twee uur spe len leverde ook de derde set winst op (6-3), waarmee de winst naar de Vos- semeerse combinatie ging. W. Douw/ M. Heijboer wonnen hun partij na twee keer 6-4. De damesdubbel M. Heijboer/ H. Douw leverde een een voudige winst op (6-1, 6-0). De mixed- dubbels St. Mees/ M. Heijboer (6-1, 6-1), W. Douw/ H. Douw (6-3, 6-4) en St. Mees/ H. Douw (6-2, 6-3) stelden de winst voor Oud-Vossemeer veilig. Het bestuur van de zaalvoetbalfe deratie schreef donderdagavond een bijzondere ledenvergadering uit. Er moest een nieuw bestuur worden gekozen, omdat het oude bestuur met uitzondering van C. Luijsterburg geheel aftrad. Ver schillende spelers stelden zich be schikbaar voor een bestuursfunctie. C. de Lang neemt het voorzitterschap over van M. Potappel. De andere bestuursfuncties worden waarge nomen door Rien Jonker (secreta ris), Cees Luijsterburg (p.r. en penningmeester), Dirk van Driel (voorzitter strafcommissie), Peter Noordijke (wedstrijdleider), Piet Pollie (scheidsrechterszaken) en Kees Leydekkers (tijdwaar- nemers). Naast het bestuur werd ook het spelschema drastisch veranderd. Volgend seizoen zullen de clubs verdeeld worden over twee poules. Poule A wordt gevormd door de oneven nummers in de eindrang schikking van het seizoen 1990/91 (1 t/m 17) en poule B de even nummers (2 t/m 18). In een poule spelen de teams één keer tegen el kaar, waarna de beste vijf van groep A en de beste vier van groep B, één groep vormen (groep 1). De mindere teams zullen uitko men in groep 2. De verenigingen in groep 2 kunnen door middel van promotie een plaats bemach tigen in de hoofdgroep. De kam pioen en de nummer 2 van poule 2 promoveren naar groep 1, ter wijl de laatste twee teams uit de hoofdgroep degraderen naar groep 2. De competitie zal weer el ke zondag worden gespeeld van tien tot zes uur. Naast de competitie zal er voor de eerste maal ook worden gestreden om een beker. Via een afvalronde zal deze strijd na vijf speeldagen worden beslist. De uitvallers in de bekerronde spelen op de dag van de bekerwedstrijden vriendschap pelijke wedstrijden. De zaalvoet balcompetitie in Meulvliet zal 32 speeldagen in beslag nemen. Waarschijnlijk zullen evenals vo rig seizoen weer 18 teams aan de competitie deelnemen. De Kroon en de Tegenstander komen niet meer ïn actie. Er zijn echter al ver schillende aanmeldingen binnen van verenigingen, die ook graag willen meedoen. Gegadigden kun nen zich nog aanmelden bij de se cretaris. Het bestuur kampt verder met een tekort aan tijdwaarne- mers. Liefhebbers kunnen zich voor 19 juni melden bij secretaris Rien Jonker (tel. 01660-2686). veel ervaring. In de jaren zeventig werd De Graas vijf keer Neder lands kampioene. Karen van Lith prolongeerde haar titel. Haar partij tegen het jonge Zeeuwse talent won zij al na 41 zetten. De bekendste tegenstander voor Daniëlla de Vos tijdens het tournooi was Jaqueline Schouten, die enkele jaren geleden nog speelde voor De Eendracht uit Tholen. Schouten won de partij en eindigde uiteindelijk op een ge deelde eerste plaats. "Ondanks mijn laatste plaats kijk ik met tevredenheid terug. Het was mijn mooiste ervaring in de vijf jaar dat ik lid ben van dam club de Eendracht," meent Da niëlla de Vos, wiens zus eveneens de damsport beoefent. Zaterdag nam Daniëlla deel aan het N.K. sneldammen te Nieuwe- gein. Met een vijftiende plaats presteerde ze onder haar niveau. "Ik denk, dat er voor mij te wei nig tijd was tussen de beide tour- nooien," meent De Vos. Tholenaar Toby Hage werd bij de junioren gedeeld derde. Zaterdag 29 juni speelt Daniëlla de Vos in Bennekom om het Ne derlands kampioenschap voor ju nioren. Daniëlla de Vos had voor het tournooi vrij gekregen van school. De havo 4-scholier van de Rijksscholengemeenschap te Ber gen op Zoom moest Zeeland ver tegenwoordigen bij het Nederlands kampioenschap dam men voor dames. De strijd om de nationale titel werd gehouden in 's-Gravenpolder. "De meeste tegenstanders kende ik wel, maar ik had nog maar te gen weinigen gespeeld. Mijn ver wachtingen van tevoren waren niet hoog, maar achteraf had ik veel meer punten kunnen behalen. Verschillende malen gaf ik in een partij een kansrijke positie uit handen," aldus de Thoolse damster na het tournooi. Vooral op de eerste dagen kon ze haar draai moeilijk vinden tegen de meer ervaren speelsters. Da niëlla de Vos was met haar 17 len tes de op één na jongste deelnemer. Pas in de laatste twee partijen kwam de Thoolse tot sco ren. Haar eerste punt behaalde ze te gen Erna Wanders, die in de eind rangschikking op een gedeelde vierde plaats eindigde. Tegen Bar bara Graas uit Wormerveer be haalde De Vos eveneens een knappe remise. De Graas behoort tot de oudere speelsters, met zeer Dulvenrubriek De Reisduif St. Philipsland, groep I, Montlucon 8 juni, in concours 176 duiven. Snelheid eerste duif 1605 m/min. D. Meijer 1 en 18; J. Walpot en Zn. 2, 4, 6, 7, 11, 21, 35 en 42; Comb. Bolijn 3, 16, 17, 20, 29, 30, 37 en 38; Ko van Dommelen 5, 12 en 24; Comb. Reijn- goudt en Zn. 8, 13, 14 en 32; Mevr. Quist en Zn. 9 en 10; J. Zuidweg 15; M. Meijer en Zn. 19, 31 en 39; M.B. Quist 22, 25 en 34; K. de Frel 23 en 26; Comb. Reijngoudt 27 en 41; Abr. Ver wijs 28 en 36; Jac. Geense 33; Adr. Verwijs 40; P. Wagemaker 43; J.D. Quist 44. De Reisduif St. Philipsland, groep 1, Etampes 8 juni. Snelheid eerste duif 915 m/min. J.D. Quist 1, 2 en 5; Comb. Bolijn 3, 4, 8, 14, 17, 19 en 22; Adr. Verwijs 6 en 10; Comb. Reijngoudt 7; J. Suurland en Zn. 9; P. Wagemaker 11 en 32; J. Quist 12 en 27; Mevr. Quist en Zn. 13 en 29; J. Zuidweg 15 en 18; R. v.d. Reest 16 en 26; Jac. Reijngoudt 20, 25, 28 en 30; Comb. Reijngoudt en Zn. 21 en 31; Jac. Geense 23; Joh. Kosten 24. De Trouwe Duif Tholen, Montlucon 8 juni, 46 duiven van 9 deelnemers, los 6.20 uur bij een zuid-westen wind. Eerste duif 12.31.40 u. is 1585.705 m/min. en laatste duif 13.00.15 u. is 1472.462 m/min. C. Moeliker en Zn. 1, 5 en 12; P. La- ban 2, 7, 9 en 10; C. Laban 3 en 4; C.J. v.d. Berge en Zn. 6 en 8; J. Noom en Zn. 11. De Trouwe Duif Tholen, Etampes 8 juni, 125 duiven van 15 deelnemers, los 11.45 uur, slecht verloop. Eerste duif 18.42.00 u. is 898.100 m/min. en laatste duif 21.30.45 u. is 639.118 m/min. L. Hage 1, 3, 5, 7 en 24; P. Laban 2, 6 en 16; M.J. Laban en Zn. 4, 9, 13, 18 en 23; L. v.d. Klein 8 en 15; L. Soo- mers 10; C. Laban 11; C.J. v.d. Berge en Zn. 12 en 14; Gebr. v.d. Vies 17; C. Moeliker en Zn. 19 en 26; L. v.d. Hoofd 20 en 30; J. Noom en Zn. 21 en 25; Joh. Kegge 22 en 28; F. van Broek hoven 27; J. Baaij 29. De Reisduif Scherpenisse, Etampes, in concours 174 duiven. Eerste duif 18.22.50 u. is 939.66 m/min. en laatste duif 21.45.37 u. is 621.03 m/min. D. Uijl 1; A. Moerland 2, 7, 28 en 40; W. Potappel 3 en 35; D. Menheere 4, 12, 16, 23, 26 en 38; I. Moerland 5, 9 en 13; M. Potappel 6, 20 en 22; P. Pot appel 8, 17 en 30; L. Hage 10, 11, 29, 31 en 36; L. de Koolaard 14 en 39; C.D. Uijl 15, 19 en 24; J. v.d. Zanden 18; A. Hage 21, 25 en 37; K. Lisseveld 27 en 32; J.J. Bolier 34. De Reisduif Scherpenisse, Montlu con, in concours 70 duiven. Eerste duif 12.30.08 u. is 1599.65 m/min. en laatste duif 13.53.08 u. is 1301.21 m/min. I. Moerland 1, 6, 9 en 21; P. Potappel 2 en 4; D. Menheere 3, 5 en 10; K. Lis seveld 7 en 19; J. op den Brouw 8 en 17; C.D. Uijl 11; A. Moerland 13; J. v.d. Zanden 14, 15 en 16; A. Hage 18; L. de Koolaard 20; J.J. Bolier 4; D. Uijl 23. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Montlu con 8 juni, 95 duiven van 19 deelne mers, los 6.20 uur bij een zuid-westen wind. Eerste duif 12.41.43 u. is 1552.386 m/min. en laatste duif 13.47.44 u. is 1324.784 m/min. Jos en J. Vaders 1; Mevr. v.d. Mark 2; L.M. Plandsoen 3, 5, 13 en 15; D. Ha- vermans 4 en 7; R. Voormeulen 6 en 16; J. Potappel 8; Frank Hommel 9 en 18; J. Kruf 10 en 23; J. van Ballegooij 11; P. Hommel 12 en 24; M. van Driel 17; D. 1st ha 19; D. Vaders 20; C.A. Hommel 21; A. van Daalen 22. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Etampes 8 juni, 152 duiven van 23 deelnemers, los 11.45 uur bij een noord-westen wind. Eerste duif 18.15.07 u. is 968.117 m/min. en laatste duif 21.26.51 u. is 648.467 m/min. P. Vis 1 en 4; J. van Ballegooij 2, 12, 14, 17, 25 en 32; Frank Hommel 3 en 7; J. Potappel 5 en 21; A. Capelle 6 en 16; W. Burgers 8; D. Havermans 9, 29, 33 en 36; A. van Daalen 10 en 13; Capelle-Burgers 11 en 34; Jos en J. Va ders 15 en 38; A.P. Keijzers 18, 23, 27 en 28; D. Istha 19; Mevr. v.d. Mark 20; P. Hommel 22, 24 en 37; J. Egberts 26 en 35; L.M. Plandsoen 30; M. de Graaff 31. De gymnastiekverenigingen Tho^n, St. Philipsland van en Oostêrland vermaakten zich za terdag prima tijdens de jeugddag op het Pluimpotterrein in Scher penisse. S.H.F. was gastheer voor Kwiek uit Stavenisse, Excelsior uit Poortvliet, Spido uit Oud- Vossemeer, WIK uit St. Anna land, Duiveland uit Oostêrland en de Flippers uit St. Philipsland. Ondanks enkele afmeldingen wa ren er nog 135 kinderen. Om tien uur werd begonnen, zo wel op het Pluimpotterrein met verschillende spelletjes als in Scherpenisse zelf, waar de andere helft van de deelnemers een wan deltocht met opdrachten uitvoer de. De overigen deden aan krantenmikken, skippyballen, wa- terdragen, blindemannetje, enz. Na de etenspauze rond twaalf uur werden om één uur de groepen ge wisseld en het programma ver volgd. Ondanks dat de zon niet door wil de komen, keken de organisatoren terug op een geslaagde dag. Om drie uur was het Pluimpotterrein weer leeg. Zaterdag 22 juni organiseert Spi do in Oud-Vossemeer een wandel tocht van 5, 10 of 25 km. Zaterdag 29 juni zijn de kleuters aan de beurt met de kleuterdag bij WIK in St. Annaland. Tijdens de Westbrabantse B- kampioenschappen in Oosterhout is Heidi den Engelsman uit Sint- Maartensdijk eerste geworden in de categorie meisjes (16 jaar). Ze verbeterde op drie van de vier on derdelen haar persoonlijk record en vestigde op de 100 meter vrije slag het clubrecord voor haar ver eniging De Krabben uit Bergen op Zoom. Aan de kampioenschap pen namen 9 verenigingen deel. Jochem Kuzee uit Sint-Annaland werd in zijn categorie (13 jaar) vierde. Hij verbeterde op alle on derdelen zijn persoonlijke tijden. Bij het estafette-zwemmen werd De Krabben tweede. De B- kampioenschappen (soort natio naal) in de sporthal van Ooster hout werden in twee dagen afgewerkt. Elke dag 2 afstanden: de 100 meter vlinderslag legde Heidi af in 1.28.05 (9 secenden sneller dan haar persoonlijk re cord), de 100 meter schoolslag zwom ze in 1.29.00 (4 seconden sneller), de 100 meter rugslag in 1.26.7 en de 100 meter vrijeslag 1.08.4 (5 seconden sneller). Jochem Kuzee viel net buiten de prijzen, maar verbeterde zijn per soonlijke record op alle vier de af standen met enkele tienden van een seconden. Alleen op de 100 meter vlinderslag was het verschil groter: met 1.42.00 was hij 7 se conden sneller. De schoolslag werd in 134.00 afgelegd, de rugslag in 1.32.4 en de vrijeslag 1.18.8. Pauze tijdens de jeugddag van de gymnastiekverenigingen op het Pluimpotterrein in Scherpenisse.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 21