THOLENDERWIJS Aanrijding kruising veiling Koninklijke Ridder Brooijmans SPAAPEN Sierhekwerken DE 4E MEI informatierubriek van de gemeente tholen AKTIE TANKSLAG BEKENDMAKING SLUITING GEMEENTEHUIS 9 EN 10 MEI BURGERLIJKE STAND VANAVOND HOORZITTING RUIMTELIJKE ORDENINGSSCHETS THOLEN IN GASTHUISKAPEL COMMISSIE OPENBARE WERKEN WIJZIGING OPHAALSCHEMA REINIGINGSDIENST Droogteschade door basisplan St. Philipsland Donderdag 2 mei 1991 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 GEMEENTE THOLEN SPREEKUUR B W DINSDAG 7 MEI I.V.M. HEMELVAARTSDAG Erkenning Bromantius IJzersterk Grappen Niets te verdienen Fijne manier Nieuwé voorzitter jongeren PJZ Bezoek onze stand tijdens de Lentefeesten te Hoogerheide op 9, 10 en 11 mei TWEE MINUTEN OM BIJ STIL TE STAAN Elk jaar herdenken wij allen - burger zowel militair - die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen. Deze herdenking is niet alleen stilstaan in dankbaarheid aan hen die het hoogste offer brachten, doch houdt ook bezinning in op heden en toekomst. De herdenkingsbijeenkomsten, ook die in de gemeente Tholen, zijn tevens een appèl op ieders individuele verantwoordelijk heid in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, ra cisme en onverdraagzaamheid. Nooit vergeten I Het is belangrijk dat we nooit vergeten, wat er destijds is gebeurd. Dat we nooit vergeten, hoe het zover heeft kunnen komen. Daarom moe ten we de herinnering aan die jaren levendig houden, ook voor de vol gende generaties. Wat gebeurd is, is voor vele jongeren al geschiedenis. Maar bij talloze mensen zijn de wonden die de oorlog geslagen heeft, nog vers en diep. Voor sommigen zijn de herinnerin gen nog zo levendig, dat zij er - zesenveertig jaar na data - nog steeds niet over kunnen praten. Als je je dat realiseert, dan kun je nagaan, wat er door deze mensen heen moet gaan, als er iemand zonder na denken 'voor de grap' ergens een hakenkruis op tekent. Talloze mensen willen op 4 mei al die Nederlanders herdenken, die hun leven gaven, niet alleen in de strijd voor land en volk, maar ook omdat zij het gewoon niet pikten dat een vreemde heerser de dienst uitmaak te in hun eigen land. Nederlanders, die in opstand kwamen tegen het onrecht, de wreedheden, de terreur, waaronder zij niet wilden leven. Een herdenking die zijn hoogtepunt krijgt in twee minuten stilte. Een stilte die je kunt respecteren, door er bij stil te staan, op 4 mei, om acht uur 's avonds. Op 5 maart 1941 schreef Jan Campert het gedicht "De achttien do den". Als eerbetoon voor hen die vielen voor onze vrijheid publiceren wij dit gedicht: Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel. 01666-8200 Telefax: 01666-3553 De gemeente Tholen is bezig met een saneringsaktie voor onder grondse brandstoftanks, de zogenaamde "Aktie tankslag". In het ka der van deze aktie heeft de gemeente aan ieder adres op Tholen een brief gezonden, de bewonersbrief "Aktie tankslag". In deze brief wordt nader ingegaan op het motief en de inhoud van deze aktie. Zo als ook in deze brief staat vermeld, willen wij u in deze rubriek nog maals wijzen op de subsidieregeling. Indien u een ongebruikte of niet goedgekeurde tank in uw grond heeft kunt u tijdens deze aktie subsi die krijgen voor het laten verwijderen of het schoonmaken en doen volstorten met zand. Deze subsidie bedraagt 25% van de gemaakte kosten met een maximum van f 250,— per tank. Indien u beslist niet in te gaan op dit subsidie-aanbod zullen de kosten in een later stadium geheel voor eigen rekening komen. Wij hopen dat niet alleen uw milieubesef maar ook de financiële bij drage een stimulans is om mee te werken aan deze saneringsaktie. In de bewonersbrief kunt u alles lezen. Bij de brief is een enquête formulier gevoegd dat, indien u eigenaar bent van een tank, u kunt in vullen en opsturen naar het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met S. Westdorp of L.T. Steenpoorte, telefoon 01666-8352 en 8351. De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 3 mei 1991 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage liggen de besluiten van de raad van de gemeente Tholen van 22 april 1991, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voor bereid voor de volgende gebieden: a. een gebied aan de Paasdijkweg 15 te Poortvliet; b. een gebied aan de Nijverheidsweg 6 te Sint-Maartensdijk; c. een gebied aan de Dorpsweg 11 te Oud-Vossemeer; d. een gebied aan de Scarpe Eelaan 34 en 36 te Scherpenisse; e. een gebied aan de Dr. Tazelaarstraat te Sint-Maartensdijk; f. een gebied aan de Prins Bernhardstraat 4 te Stavenisse; g. een gebied aan de Smidsstraat 14 te Poortvliet; h. een gebied aan de Molenstraat 14 te Oud-Vossemeer. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemde besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen. Tegen deze besluiten kan binnen 30 dagen na publicatie schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij de gemeenteraad. Sint-Maartensdijk, 2 mei 1991 De burgemeester voornoemd, H.A. v.d. Munnik De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 6 mei 1991 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik en de wethouders ing. J. van der Jagt en J. Versluijs houden hun spreekuur van 11.00 - 12.00 uur. Het spreekuur van wethouder P. van Schetsen komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01666-8330. In verband met hemelvaartsdag en a.t.v. op respectievelijk 9 en 10 mei is het gemeentehuis op die dagen gesloten en tevens niet telefonisch bereikbaar. Vanaf maandag 13 mei zijn wij weer geheel tot uw dienst. Ook het bureau burgerlijke stand is op donderdag 9 mei en vrijdag 10 mei gesloten. Voor wat betreft geboorteaangiften wordt erop gewe zen dat kinderen, geboren in de periode 9 tot en met 12 mei, uiterlijk op dinsdag 14 mei aangegeven moeten zijn. Een beeld van de materiële schade op het kruispunt bij de veiling St. Annaiand. De tweede auto staat links al op de bergingswagen. Zoals reeds eerder is aangekondigd, is er vanavond om 19.30 uur in de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat te Tholen een hoorzitting over de Ruimtelijke Ontwikkelingsschets Tholen, kortweg ROS. De ROS geeft aan waar in de stad Tholen in de toekomst woning bouw zal plaatsvinden, waar de industrie zal worden gevestigd terwijl tevens een locatie is meegenomen voor de aanleg van een bos van ca. 25 ha. Indien u meer over de ROS wilt weten verwijzen wij u naar de rubriek Tholenderwijs in de Eendrachtbode van 25 april jl. ledereen is van harte welkom om deze hoorzitting bij te wonen. Op dinsdag 7 mei a.s. komt de commissie openbare werken voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering, die begint om 19.30 uur, is openbaar. Elke be langstellende is van harte welkom en kan vooraf van het spreekrechi gebruik maken. Op de agenda staan onder meer de volgende punten - Renovatie speelterrein Bou Kooymanstraat te Oud-Vossemeer De commissie wordt advies gevraagd over de renovatie van het speel terrein aan de Bou Kooymanstraat te Oud-Vossemeer. Het plan waarvoor f 30.000,— is gereserveerd laat zien dat een ge deelte wordt verhard en een gedeelte wordt voorzien van een zand laag. Tegen de straatkant wordt beplanting aangebracht. Er wordt ook voorgesteld om 3 nieuwe speelwerktuigen en 2 zitbankjes bij te plaatsen. - Personele gevolgen intensivering uitbreiding milieutaken De gemeenten Tholen, Borsele, Goes, Kapelle en Reimerswaal zijn voornemens om zo mogelijk nog dit jaar een gemeenschappelijke re geling aan te gaan op het gebied van uitbreiding intensivering van milieutaken (Hinderwet, Wet chemische afvalstoffen, Lozingsveror dening en de Wet bodembescherming). Vooruitlopend op deze gemeenschappelijke regeling is door de ge meenteraad op 19-11-1990 het besluit genomen waarin wordt ver klaard dat binnen 3 jaar structureel samengewerkt gaat worden door het gefaseerd aanstellen van een regionale milieucoördinator - controleur en het onderling beschikbaar stellen tegen vergoeding van specialistische menskracht. Daarnaast zal ook het eigen ge meentelijk milieu-apparaat versterkt moeten worden. De mogelijkheid bestaat om voor de extra personele kosten die ont staan in verband met de uitvoering van de 4 basistaken een bijdrage van het rijk te krijgen op grond van het "Rijksbijdragenbesluit uitvoe ring gemeentelijk milieubeleid" (BUGM). Hiervoor is reeds een aan vraag ingediend. Er zijn wel voorwaarden verbonden aan het verkrijgen van een rijksbijdrage. Ten eerste moet er een samenwer kingsverband met gemeenten bestaan of de intentie moet aanwezig zijn waaruit blijkt dat de gemeente binnen 3 jaar een structurele sa menwerking aangaat. Hier voldoet Tholen aan middels het raads besluit van 19-11-1990. Ten tweede zal de uitvoering van de basistaken met ingang van 1-1-1994 op adequaat nivo moeten zijn gebracht. Voor de extra werk zaamheden die hierdoor ontstaan (controle, behandeling aanvragen en meldingen, bedrijfsbezoeken e.d.) is de huidige personeelsforma tie onvoldoende. Het is dus noodzakelijk dat voor de inhaalslag en het structureel op peil kunnen houden van de uitvoering van milieu taken extra personeel wordt aangetrokken voor de afdeling gemeen telijke ontwikkeling. De commissie wordt om advies gevraagd. De 4-mei herdenking in Tholen In 1988 is in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort te Tholen een 4-mei herdenkingsteken opgericht. Ook dit jaar zal op initiatief van een groep particulieren op die plaats de officiële Thoolse 4-mei herdenking plaatsvinden. U wordt allen opgeroepen deze plechtigheid bij te wonen. Daartoe is het navolgende programma opgesteld: Van 19.00 uur betrekken leden van het korps NatRes (Nationale Re serve) de dodenwacht bij het monument. Vanaf 19.45 uur tot 30 sec. voor 20.00 uur worden een aantal koralen gespeeld door de Kon. Muziekvereniging "Concordia". Even voor 20.00 uur klinkt The Last Post, waarna van 20.00 uur tot 20.02 uur 2 minuten stilte in acht wordt genomen. Aansluitend wordt 1 couplet van het Wilhelmus gespeeld. Vanaf 20.05 uur worden bloemen bij het monument gelegd door de genodigden en verder door een ieder die daartoe behoefte voelt. Om 20.10 uur zingt het Gemengd Zangkoor "Canticum" een 3-tal liederen, waarna om 20.30 uur de bijeenkomst is beëindigd. In verband met Hemelvaartsdag op donderdag 9 mei a.s. worden het huisvuil en de bedrijfscontainers volgens onderstaand schema op gehaald. Donderdag 9 en vrijdag 10 mei wordt geen huisvuil opgehaald en is de stortplaats gesloten. In de week 6 t/m 10 mei wordt geen huisvuil in de buitenroute op gehaald. Maandag 6 mei: kern Tholen totaal kern Poortvliet gedeeltelijk Dinsdag 7 mei: kern Oud-Vossemeer kern Poortvliet gedeeltelijk kern Stavenisse kern Scherpenisse Woensdag 8 mei: kern Sint-Maartensdijk kern Sint-Annaland I Jëi Ridder Brooijmans wordt gefeliciteerd door oud-veilingsecretaris M.Ph. van der Weele. VERVOLG VAN PAG. 1 dens de grote nationale trekpaardententoonstelling in Den Bosch met o.a. Daan Mod derman en Anton Ebben uitgeroe pen tot paardeman van de eeuw. Met de talrijke bestuursfuncties in de landbouwsector meer dan vol doende reden voor een hoge ko ninklijke onderscheiding: Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Die aankondiging van loco burgemeester Ooms werd met ap plaus onderstreept. W.J. Lokhorst, ere-voorzitter van de Kon. Ver. het Ned. Trek- paard(KVNT), sprak van een offi ciële erkenning voor vele kwaliteiten en een enorme inzet. "Het is een bekroning van je vele werk als fokker - een zeer waarde vol element - als bestuurder op regionaal, provinciaal en natio naal niveau, als exporteur - wat zouden de Duitse brouwers moe ten beginnen zonder Brooijmans, al leverde hij de paarden wel niet helemaal gratis - en als promotor van het Nederlandse trekpaard. Bij vele shows stak je altijd de hel pende hand toe. Met je enorme enthousiasme heb je het niveau van de Nederlandse trekpaarden verhoogd en daarom verheugen wij ons bijzonder over deze ko ninklijke onderscheiding. Onze welgemeende gelukwensen en ik 'hoop, dat u deze onderscheiding nog vele jaren in goede gezond heid mag dragen", aldus Lokhorst. Brooijmans was van 1964 tot 1983 voorzitter van de afdeling Zeeland van de KVNT, waarvan hij ere voorzitter is. "Deze onderscheiding is van har te verdiend", zei ir. Sanders van de stichting Zeeuwse dag van het paard. "We zijn helemaal groots op hem. Hij heeft een bewonde renswaardig organisatievermogen; elk jaar bedenkt Brooijmans iets nieuws. Door zijn vriendschappe lijke omgang heeft hij ook alle kikkers in de paardenwereld in de kruiwagen weten te houden. Niet alleen organisatorisch was Brooij mans actief in onze organisatie, ook als inzender was hij present met de stal Bleijendaal. In de showprogramma's had Brooij mans een belangrijk aandeel. Wie hem met zijn stevige, blote kuiten als Bromantius op een Romeinse strijdwagen, getrokken door vier paarden, ziet staan, moet conclu deren, dat er in Brooijmans een artiest verloren is gegaan. Je bleef echter altijd volkomen jezelf, ook in films of op de televisie, als im- en exporteur. Ridder Brooijmans, nog vele jaren in goede gezond heid", zei ir. Sanders. Namens de veiling St. Annaiand, die met een flinke afvaardiging in Steenbergen aanwezig was, sprak voorzitter A.C. Wessels een felici tatie uit voor de toekenning van de hoge onderscheiding. "Er zijn blijde en donkere dagen, maar dit is een bijzonder mooie dag, een hoogtepunt in uw leven. Met deze onderscheiding wordt ook waar dering gegeven aan uw veiling- werk. Vanaf 1957 was u bestuurslid, vanaf 1968 vice- voorzitter en vanaf 1972 tot 1984 voorzitter. Uw vader was oprich ter van de veiling en de eerste voorzitter, uw jongste zoon zit nu weer in het bestuur en als ere voorzitter heeft de veiling nog steeds uw belangstelling. We nodi gen u alvast uit voor de opening van de nieuwe veiling in juni." Voorzitter Wessels noemdé Brooijmans een ijzersterke vent die heel veel werk verzette en al tijd present was. "Onze bestuurs vergaderingen waren op maandagavond en dan was je 's morgens al om drie uur begon nen. Tegen elf uur werden je oog jes wel eens klein, maar dan had je al een halve week te pakken. Vorig najaar zag ik je met drie paarden achter de ploeg, zo fit nog", zo sprak Wessels vol be wondering. Hij wenste Brooij mans nog vele jaren toe in goede gezondheid. Veilingdirecteur D.L. Hage bood hem nog een attentie aan. Oud-ZLM-kringvoorzitter M.C.J. Kosten sprak Brooijmans toe na mens de Thoolse agrarische ge meenschap. "Deze onderscheiding is je zeer gegund", aldus Kosten. "En dat in deze en- "Je rijdt vanuit Utrecht tegen de klippen op om tijdig in Steenbergen te zijn, maar wist ik dat er hier helemaal niets te verdienen was", zei Jos Brooijmans na de uitreiking van de koninklijke onder scheiding, onder grote hila riteit. Zoon Toon Brooijmans gaf aan, dat de commerciële in slag van zijn vader internatio naal bekend is. Zo had hij van een Belgische vriend van z'n vader een felicitatie gekregen voor het lintje, maar die had eraan toegevoegd: 'Antoon, denk eraan dat uw vader de medaille toch niet verkoopt!' tourage, op deze uitgelezen dag. Je capaciteiten zijn ruim belicht en voor de agrarische wereld heb je veel gedaan. Al vroeg gingen we samen naar Goes als bestuurslid van de Thoolse Landbouw Jonge ren Gemeenschap en Jos zat altijd vol met grappen." Brooijmans was in 1946 mede oprichter van de LJG. Van 1958 tot en met 1963 maakte hij deel uit van het hoofdbestuur van de ZLM. Vanaf 1960 is Brooijmans al bestuurslid van de stichting Thoolse Dagen en verder was hij tot de opheffing in 1972 bestuurslid van de Weegbrugvere niging St. Annaiand. Kosten, voorzitter van de Thoolse Dagen, hoopte dat de Zeeuwse dag van het paard nog eens naar Tholen zou komen. "We hebben nu een mooi terrein op de Speel mansplaten", hield hij de organi satoren voor. Jos Brooijmans sprak tenslotte zijn dank uit aan allen die hem voorgedragen hadden voor deze onderscheiding. "Ik ben ervan onder de indruk. Met name ben ik heel dankbaar voor de fijne ma nier waarop de uitreiking vanmor gen is gebeurd. Je neemt het vele dat gezegd is over mij voor lief, want dit is een echte, grote vrien denclub met paarde- en veiling mensen. Dat doet je heel erg goed. Heel veel dank aan iedereen die dit versierd hebben. Het is buiten gewoon, ik beschouw het als een teken van waardering en daar ben ik heel erg blij mee", zei Brooij mans. "Wij als kinderen zijn ontzettend blij met een vader die zoveel voor beelden gegeven heeft", liet zoon Toon weten. Daarna werd de nieuwe Ridder Brooijmans door de 65 aanwezi gen gefeliciteerd, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Een cel is maar twee meter lang en nauw twee meter breed, wel kleiner nog is het stuk grond dat ik nu nog niet weet, maar waar ik naamloos rusten zal mijn makkers bovendien, wij waren achttien in getal, geen zal den avond zien. O lieflijkheid van lucht en land van Hollands vrije kust - eens door den vijand overmand, vond ik geen uur meer rust; wat kan een man, oprecht en trouw, nog doen in zulk een tijd? Hij kust zijn kind, hij kust zijn vrouw en strijdt den ijdelen strijd. Ik wist de taak die ik begon een taak van moeiten zwaar, maar 't hart dat het niet laten kon schuwt nimmer het gevaar; het weet hoe eenmaal in dit land de vrijheid werd geëerd, voordat een vloekb're schen- nershand het anders heeft begeerd, voordat die eeden breekt en bralt het misselijk stuk bestond en Hollands gronden bin nenvalt en brandschat zijnen grond, Vrijdag omstreeks half elf deed zich een ongeval voor op de krui sing Langeweg-Stoofweg bij Sint- Annaland. De heer A. v.d. S. uit Scherpenisse, die over de Stoof- weg uit de richting Stavenisse de kruising naderde, verleende geen voorrang aan mevrouw GB. uit Sint-Annaland die over de Lange- weg vanuit de richting Poortvliet op weg was naar Sint-Annaland. Een botsing was het - ge- volg.Bestuurders liepen geen letsel op. De auto's werden wel bescha digd. Ook een lichtmast van de gemeente Tholen werd geraakt. Tegen V.d. S. is proces-verbaal op gemaakt. - Zaterdag om 12 uur 's nachts vond de rijkspolitie de auto van P.J.M. uit Sint-Annaland in de berm van de Langeweg. M. reed op de Langeweg in de richting van Poortvliet en raakte ter hoogte van de Kleine Dijk op onverklaar bare wijze de macht over het stuur kwijt. De auto kwam in de berm terecht en sloeg over de kop.Toen de politie bij het voertuig arriveer de, bleek de auto van M. er al een paar uren te liggen. Op dat mo ment kwam M. met een tractor om zijn wagen weer overeind te zetten. De politie stond dit even wel niet toe omdat het vermoeden bestond dat er iets aan de auto I niet deugde. voordat die aanspraak maakt op eer en zulk germaansch gerief, een land dwong onder zijn beheer en plunderde als een dief. De rattenvanger van Berlijn pijpt nu zijn melodie; zoo waar als ik straks dood zal zijn, de liefste niet meer zie en niet meer breken zal het brood noch slapen mag met haar - verwerpt al wat hij biedt of bood, die sluwe vogelaar! Gedenkt, die deze woorden leest, mijn makkers in den nood en die hen nastaan 't al lermeest, in hunnen rampspoed groot, gelijk - ook wij hebben gedacht aan eigen land en volk, - er komt een dag na eiken nacht voorbij trekt ied're wolk. Ik zie, hoe 't eerste mor genlicht door 't hooge venster draalt - mijn God, maak mij het ster ven licht, en zoo ik heb gefaald, gelijk een elk wel falen kan, schenk mij dan Uw gena, opdat ik heenga a/s een man als 'k voor de loopen sta... Zondag na middernacht trof de rijkspolitie de auto van J.V. uit Scherpenisse aan in de sloot langs de Langeweg ter hoogte van de Kleine Dijk. V. was in een slip ge raakt op het grit dat op de weg lag. Die wordt momenteel onder handen genomen. V. klaagde over pijn in de rug en schouder nadat hij uit zijn auto was gekropen.Op de plek waar het ongeval plaats vond bleek de laag op het wegdek over te gaan van bitumen in grit. Paul Versluys uit Scherpenisse is de nieuwe voorzitter van de afde ling Tholen/St. Philipsland van de Plattelands Jongeren Zuid. Hij volgt Frans Burgers uit St. Anna- land op, die niet herkiesbaar was, evenals vice-voorzitter Kees van Dgalen uit Tholen. Zijn taak werd overgenomen door Arian Stout- jesdijk uit Tholen. De 26 aanwezi ge leden kozen Herberien Noom uit St. Maartensdijk en Mart van Nieuwenhuijzen uit St.- Philips land tot nieuwe bestuursleden. Burgers en Van Daalen zijn vier jaar in functie geweest. Ze kregen een geschenk voor hun inzet. Na de ledenvergadering volgde in Ha venzicht te St. Annaiand een ge zellig diner-dansant. Waarschuwingsborden ontbraken op die plaats. De politie haalde de aannemer uit OudeTonge erbij om een en ander beter aan te geven. Volgens de schrijver van de ru briek 'Uit de praktijk' in het ZLM-blad lijkt de basisvoorzie ning zoet water voor Tholen en St. Philipsland een kater te wor den. "Telkenmale moet het water schapsbestuur begrotingen op velerlei terreinen bijstellen en zo ook nu weer bij het uitvoeren van het basisplan St. Philipsland. Dit komt het vertrouwen in het bestuur zeker niet ten goede, na dat dat al bij de voorberei dingsprocedure een fikse deuk heeft opgelopen. Vraagtekens zijn er ook rond de technische uitvoe ring van het plan. Peilbeheersing kan op verschillende niveaus plaatsvinden, maar de bedoeling van het basisplan is toch altijd ge weest, dat de waterstand beter be heerst zou worden om droogteschade te voorkomen. Nu gaat het er meer op lijken, dat er droogteschade gaat ontstaan ten gevolge van het basisplan. Hande lend naar de geest van dit plan had het bestuur er toch zeker voor moeten zorgen, dat er verbetering optreedt en toch zeker niet dat de landbouw via dit plan op onnodi ge extra kosten wordt gejaagd. Gebeurt dat toch, dan prikkelt dat het gemoed en de reukorganen van velen", aldus de praktijk schrijver van Tholen/St. Philips land in het ZLM-blad. Advies, ontwerp en relalisatie van siersmeedwerk Raadhuisstraat 15, Hoogerheide. Telefoon 01646 - 1 27 16 Advertentie I.M. v

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 5