Jarco Plompen nationaal viskampioen Vosmeer deelt punten Reserves Vosmeer scoren veelvuldig Z.T.C haalt flink uit: 8-0 Ter Tolne ongeslagen Zeeuws kampioen Schoolvolleybal in Meulvliet Vossemeerder sleept titel kusthengelen bij de jeugd in de wacht Thol. Boys Dl wint de beker Voetballertjes De Schalm tweedemeisjes De Rieburch vierde Donderdag 2 mei 1991 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Vierde klas afdelingsvoetbal Noad 5 maakt nog kans op titel Beslissingsduel Thol.Boys 5 Vosmeer 4 gestaakt Doelpuntrijke zege WHS 5 Smerdiek 4 mist inzet Hengelsportvereniging 't Scharretje uit Oud-Vosse- meer heeft er weer een kampioen bij. De 15-jarige Jar co Plompen werd zaterdag Nederlands jeugdkampi oen kusthengelen. Smerdiek verliest Vosmeer mist veel kansen Vosmeer 2 doelpuntrijk Vosmeer 3 in middenmoot Vlaggetjes Westland Trofee Opnieuw winst Eegedima heren 1 Districtscompetitie Tennis De Ruucstoppelen St. Philipsland Jacoba van Beieren Het elftal van de openbare basisschool Ter Tolne uit Tholen is in Sint-Maartensdijk ongeslagen schoolvoet- balkampioen van Zeeland geworden. Voor de derde keer op rij komt de provinciale titel bij Ter Tolne te recht. Op het tournooi voor zeventallen, dat in Zierik zee werd afgewerkt, eindigde De Schalm uit Stavenisse als tweede. Bij de meisjes werd het zevental van De Rieburch uit Sint-Maartensdijk vierde. Oppermachtig Schalm en Rieburch TOV Duivenrubriek Noad 5 heeft na de 0-2 zege tegen VCK 5- nog kans op een beslissings wedstrijd om het kampioenschap. Wanneer de St. Philipslanders zater dag hun laatste competitiewedstrijd winnen, eindigen ze gelijk met Oost- kapelle. Noad begon zaterdag in Koudekerke zeer sterk. Al in het eerste kwartier zette spits Rini Scherpenisse samen met Jan Kot de thuisclub onder druk, maar de kansen werden niet benut. VCK kreeg na 20 minuten het midden veld beter in handen en drong de be zoekers vervolgens op eigen helft terug. Noad moest alle zeilen bijzetten om een achterstand te voorkomen. VCK scoorde nog wel, maar dat doel punt werd afgekeurd wegens bui tenspel. Na 25 minuten raakte Noad linksback Rob Houdé kwijt door een spierscheuring, terwijl laatste man Ab Westdorp al geblesseerd vanaf de zij lijn toekeek. Ton Buys viel in en VCK drukte door. Geert Verkerke onder schepte de bal, stuurde Scherpenisse de diepte in en deze tekende 0-1 aan. Twee minuten later werd Scherpenisse bediend door Kees Verstrate, maar de doelman stopte de inzet. Een kopbal van Jan Kot ging net naast. Na de thee kwam André van Westen in het veld voor Han Quist. De verdedi ging hield VCK van de gelijkmaker af, totdat Verstrate de spits onderuithaal de en de bal op de stip ging. Maar VCK schoot tegen de paal. Doelman Kees Filius hield Noad in het verdere verloop op de been. Een kwartier voor het einde kwam Jan Kot alleen voor de keeper en schoot beheerst 0-2 in. VCK geloofde het wel en Noad benutte de kansen niet meer. Zo schoot Kot nog in het zijnet. De vijfde keus van Tholense Boys moet in een beslissingsduel tegen Alli ance uitmaken wie er kampioen is van de vierde klasse B. Beide ploegen zijn met 38 punten bovenaan geëindigd. Waarschijnlijk wordt de wedstrijd op zaterdag 11 mei gespeeld op neutraal terrein. De Tholenaren bleven zaterdag Dinte- loord 5 met 4-0 de baas. Al na drie mi nuten opende Leen van As de score. Dinteloord kon weinig klaarmaken en kreeg steeds minder greep op het spel. Piet Jansen zorgde voor 2-0. Ook na de rust dicteerde Tholense Boys het spel, zij het dat het spel wat rommeliger was dan in de eerste helft. De nodige kansen werden om zeep ge holpen, maar via treffers van Piet Quist en Martin Dinkelberg werd de eindstand bereikt. De wedstrijd tussen Steenbergen 7 en Vosmeer 4 werd zondagmorgen tien minuten voor de rust gestaakt. De stand was nog 0-0. Vossemeerder L. Moerland en twee tegenstanders wa ren door de arbiter naar de kant ver wezen na een vechtpartij, waarop de man in het zwart besloot om het maar helemaal voor gezien te houden. Aan leiding voor het geheel was een over treding tegen de doorgebroken Moerland. Deze werd tegen de grond geslagen, waardoor de vlam in de pan sloeg. Het uit het veld sturen van de drie voetballers verhitte de gemoede ren nog meer, waarop het duel een voortijdig einde vond. Voor geen van beide teams stond overigens nog iets op het spel. Vosmeer 4 trad, mede als gevolg van de koperen bruiloft van speler Johan Geuze de avond tevoren, met slechts zes basisspelers aan. Vijf spelers van het vijfde team, dat niet in actie kwam, completeerden het elftal. Steenbergen bracht slechts tien spelers op de been. Na de 4-9 winst tegen Stavenisse 3 in de laatste wedstrijd is kampioen WHS 5 deze competitie ongeslagen geble ven. Met het hoogst aantal tegendoel punten bood de ploeg uit Stavenisse prima tegenstand. Al na enkele minu ten kwam WHS via Piet Ridderhof op een 0-1 voorsprong. Door goed sto rend werk van Jan Westdorp raakte de Stavenisse-verdediging even later in paniek, waardoor een verdediger zijn eigen doelman passeerde. WHS bleef de betere ploeg en bouwde via doel punten van Theo Fase en Piet Ridder hof de score uit tot 0-4. Doordat de concentratie na deze ruime voor sprong verslapte, kon de thuisploeg iets terug doen. Na de gehele verdedi ging te hebben uitgespeeld passeerde Rien Klippel gelegenheidsdoelman Han van Vossen en bracht de score op 1-4. Net voor rust verkleinde Ronald Post de marge tot twee. Na de thee pakte Stavenisse de draad weer op, maar het was spits Nico Hage die aan de andere zijde WHS' vijfde doelpunt aantekende. Via een snelle aanval liep WHS door een doelpunt van Theo Fase uit naar 2-6. Stavenisse bleef knokken en kwam na een mooie aanval door een doelpunt van weer Ronald Post op 3-6. Doelpunten van Piet Ridderhof en Frank Ketting stel den de winst voor de St.Annalanders definitief veilig. Flip de Rijke scoorde( 4-8, waarna de paal een vijfde doel punt voor Stavenisse in de weg stond. Na een knappe solo bepaalde Piet Ridderhof de eindstand op 4-9 in het voordeel van de kampioenen. De laat ste treffer zorgde voor een tumult in de slotfase, omdat de thuisploeg meende dat Frank Ketting hinderlijk buitenspel stond. Scheidsrechter Cops suste de gemoederen. Na afloop kon Stavenisse toch terugzien op een goed gespeelde wedstrijd. Volleybalvereniging AVC '87 organi seert vrijdagavond in Meulvliet te Tholen het schoolvolleybaltournooi voor scholieren. Voor de negende maal wordt het tournooi gespeeld. Met 33 inschrijvingen is er record aan tal deelnemers en was de organisatie genoodzaakt enkele aanmeldingen af te wijzen. Aan het begin van de avond zullen de hoogste groepen van de Thoolse basisscholen in actie komen. Later is het de beurt aan de middelba re scholen. In totaal zullen er ongeveer 300 scholieren in de verschillende pou les uitkomen. Voor iedere deelnemer is er een aandenken en voor de beste teams zijn er bekers beschikbaar. De Thoolse volleybalvereniging zorgt voor scheidsrechters en tellers bij de wedstrijden. De prijzen zullen worden uitgereikt door wethouder Van Schetsen. Smerdiek 4 liet het in de laatste com petitiewedstrijd afweten. De Tholena ren speelden tegen Unitas 3 met weinig inzet. Daarnaast miste men in Sjaak Moerland, Huib Knuist, Antoin Lam- brechts en Piet van Ast belangrijke vaste krachten. De verdediging van Smerdiek was niet opgewassen tegen de snelle voorhoede van Unitas, wat na twintig minuten een doelpunt ople verde. Uit één van de spaarzame aan vallen van Smerdiek scoorde Jaap de Rijke voor rust nog de gelijkmaker. Unitas bepaalde met een schitterende kopbal de ruststand op 1-2. Na rust speelde Smerdiek veel gemoti veerder. Takar Allali kwam in het veld voor verdediger Toon Bosma en aan vallend was er meer gevaar. Uit een counter scoorde echter Unitas, die de stand op 1-3 bracht. Smerdiek deed er een schepje boven op. Nadat eerst Rien Joppe en Jaap de Rijke de doel man op de proef hadden gesteld, werd de sluitpost een kwartier voor tijd ge passeerd door zijn eigen verdediger. Na de 2-3 kregen de blauw-zwarten verschillende kansen op de gelijkma ker, maar men faalde in de afwerking. Het bleef 2-3, wat een verdiende winst betekende voor Unitas. Smerdiek 4 is geëindigd op een vierde plaats in de eindrangschikking. Viskampioen Jarco Plompen van 't Scharretje uit Oud-Vossemeer. De jeugdige Vossemeerder stond in 's-Heerenhoek, waar de wed strijd werd gehouden, in hetzelfde vak als de nummer twee. Die had al drie vissen, maar bij Jarco moest na anderhalf uur de eerste nog bijten. Na drie uur wedstrijd hadden beiden echter 114 centi meter vis gevangen. Omdat Jar- co's grootste vis 34 cm mat en die van zijn belager maar 32 cm, was de titel in de A-categorie (14 t/m 18 jaar) voor het jeugdlid van 't Scharretje. "Hij heeft ze eigenlijk het laatste uur pas gepakt, toen hij zijn mo len had verwisseld en daardoor verder kon gooien," vertelt vader Kees Plompen trots. Hij is al tien jaar voorzitter van 't Scharretje en maakt - na Clarinda Rijnberg in 1988 - voor de tweede keer een De laatste competitiedag in het afdelingsvoetbal stond er voor de Thoolse ploegen weinig meer op het spel. Vosmeer deelde de punten broederlijk met Meto, 2-2 na een 2-0 achterstand. Kampioen Smerdiek leed een 2-0 nederlaag. Het duel van Stavenisse werd door de KNVB verzet naar aanstaande zaterdag. Smerdiek heeft de competitie af gesloten met een nederlaag. De 2-0 winst was voor Vesting Boys ecl.ier niet voldoende om de derde periode te winnen. Die gaat naar BVC, dat samen met de Thoolse ploeg naar de KNVB promoveert. Beide doelpunten vielen na de rust, de laatste uit een strafschop. Smerdiek Olympia Seolto BVC Vesting B. FSV Capelle Unitas Sprundel Rust Roest ZPR DSC 22 32 62-24 22 30 35-18 22 27 38-17 22 25 36-25 22 24 36-30 22 24 33-36 22 23 27-19 22 19 32-43 22 19 31-44 22 13 14-44 22 12 23-43 22 12 16-40 Vosmeer heeft de competitie af gesloten met een puntendeling (2-2) tegen Meto. De wedstrijd was het duel van de gemiste kan sen; van weerskanten faalde men deze middag veelvuldig in de af werking. Vosmeer overkwam dat in de eerste vijf minuten al twee keer, maar Meto passeerde doel man Gerwin Hoek in tweede in stantie en nam zo de leiding. In het verloop van de eerste helft hield Vosmeer een licht overwicht. Adrie Capelle schoot nog een keer net over en Kon Vaders raakte de lat. Na de rust kwamen André Haver- mans en Fred Hommel in het veld voor Adrie Capelle en Jack Mosch. De tweede helft was nog geen minuut oud of Meto scoorde 0-2. Een schot caramboleerde via de onderkant van de lat in het doel. Vlak daarna sloeg de Meto- doelman achteruitvallend zelf de bal in het doel, maar de treffer werd afgekeurd. Meteen daarna haalde Hans Vogel aan de andere kant de bal van de doellijn. Op nieuw waren er aan weerskanten kansen, maar de Vosmeer- voorwaartsen gingen regelmatig in de fout en speelden teamgeno ten aan die buitenspel stonden. Halverwege kopte Ron Vaders op aangeven van Frans Verhees het leer in het net (2-1) en enkele mi nuten later bediende Verhees Frank Timmermans, die de gelijk maker aantekende. Daar bleef het bij in een sportieve wedstrijd, waarin niets meer op het spel stond. NSV Kaaise Boys Vosmeer Hoeven Meto TPO Groen Wit FC Bergen SC Welberg Oudemolen HSC'28 Vivoo 22 12 8 22 13 3 22 10 6 22 8 7 22 22 22 22 22 22 22 22 2 32 43-21 6 29 27-22 6 26 41-36 7 23 44-36 8 23 32-25 6 23 34-27 7 22 33-30 7 21 42-39 8 4 10 20 29-37 6 7 9 19 40-46 7 4 11 18 34-45 14 17 6 22-59 9 5 9 7 7 8 6 9 Zowel de tweede als derde keus van Vosmeer troffen in hun laatste com petitiewedstrijd vier keer doel. Vosmeer 3 won daardoor van Kruisland 2, maar Vosmeer 2 moest tegen Alliance met een puntendeling genoe gen nemen. Maar liefst acht doelpunten kon den genoteerd worden in de laat ste competitiewedstrijd van Vosmeer 2. Tegen Alliance 3 wer den de punten gedeeld (4-4). De ploeg uit Roosendaal opende na een kwartier de score, waarna Rodger Luijs uit een voorzet van Richard Kooien de gelijkmaker aantekende. «Maar tien minuten voor de rust nam Alliance op nieuw de leiding. Een aanvallend Vosmeer vond na de rust aanvankelijk paal en lat op zijn weg. Alliance daarentegen nam een 1-3 voorsprong. Ad van Poorvliet had pech toen een tref fer werd afgekeurd. Dezelfde spe ler scoorde even later toch, toen de bal uit een vrije trap bij hem belandde. Uit de aftrap werd de bal diep gespeeld op Rodger Luijs, die de gelijkmaker aante kende (3-3). Hij uitte zijn vreugde zó enthousiast, dat de arbiter meende hem daarvoor een boe king te moeten geven. Het was Luijs' tweede, dus hij kon voortij dig vertrekken. Tien minuten voor het einde benutte Richard Kooien een strafschop om zijn ploeg aan de leiding te brengen. Maar in de slotfase bracht Alliance uit een scrimmage voor het doel de eindstand op 4-4. Door de 4-2 overwinning op Kruisland 2 is Vosmeer 3 in de derde klas in de middenmoot geëindigd. Voor beide ploegen stond er niets meer op het spel. Er werd snel aanvallend gespeeld; gaandeweg werd Vosmeer - met een actief middenveld - sterker. Halverwege nam de thuisclub de leiding. Jos de Wit schoot van af stand hard op het doel, de bal bomde voor de doelman op en verdween tussen diens benen door in het net. Vosmeer hield de betere kansen, ook omdat de buitenspel- val goed werkte. Danker Kouwen kreeg de beste mogelijkheid om te scoren. Na de thee was het middenveld minder mobiel, waardoor Kruis land meer kon aanvallen. Dat le verde halverwege de gelijkmaker op, toen de spits door de verdedi ging soleerde. Vosmeer ging hier na meer op de counter spelen en hield het middenveld gesloten. Na een half uur lobde Frans Haver- mans een vrije trap over de keeper in het doel. Vijf minuten scoorde Jos de Wit uit een counter 3-1 en werd daarmee topscorer van zijn team. Een verdedigingsfout bracht een Kruislandse aanvaller alleen voor doelman Kooien en dat betekende 3-2. Maar tien mi nuten voor het einde schoot Dan ker Kouwen, op aangeven van Jos de Wit, precies in de rechter bo venhoek (4-2). nationale jeugdkampioen mee bij zijn club. De titel leverde Jarco, die al vanaf zijn vijfde jaar vist, een fraai Delfts blauw bord, een medaille en bloemen op. Clubleden zetten een welkomstbord neer in de tuin en hingen vlaggetjes aan de voor gevel. Deelname aan het wereld kampioenschap zit er voor hem niet in, omdat de NWS dat eve nement om financiële redenen dit jaar niet organiseert. Overigens vielen nog drie jeugdle den van 't Scharretje in de prijzen in de A-categorie: Ilja Graauw- mans werd zevende met 60 cm (waarbij een tong van 42 cm), Ri ni Plompen achtste met 58 cm en Clarinda Rijnberg tiende met 56 cm. Conja Burgers en Peter Stols sloegen geen vis aan de haak. In de B-categorie (10 t/m 13 jaar) waren twee Vossemeerse vissers succesvol. Rick Noordsij werd vierde met 80 cm en Jolanda Bur gers achtste met 64 cm. Cennie Reijngoudt viel met 21 cm en een zestiende plaats buiten de prijzen. De senioren kwamen zaterdag eveneens in actie. Het tweede korps deed mee aan de Westland Trofee, één van Nederland's grootste viswedstrijden. Er deden 627 vissers mee. 't Scharretje werd vierde bij de korpsen, met 7 centi- mer minder dan de winnaar. Ad Steijns en Koos Bosters waren het sterkst en visten zich in de prijzen: Steijns werd achtste en Bosters nummer 43. Verder bestaat het korps uit Corné Boogaart, Wim Burgers en invaller Arjan Rijn berg. Vossemeerder Jan Verhees viste met het Silstar-team (het team van de wereldkampioen schappen), maar behaalde geen resultaat. Zondag bestond 't Scharretje op de kop af tien jaar. Aan de Noord in Sint-Maartensdijk werd die dag de derde clubwedstrijd gevist. Het weer was goed, hoewel de wind halverwege de wedstrijd heviger werd. Jeugdlid Rick Noordsij gaf alle 30 andere deelnemers het na kijken. Hij won met 930 punten, 2. R. Lindhout 850 p., 3. Sj. Lind- hout 835 p., 4. W. Burgers 725 p., 5. J. Wessels 460 p., 6. P. Plompen 447 p., 7. C. Burgers 410 p., 8. J. Plompen 320 p., 9. A. Steijns 315 p., 10. C. Plompen 300 p., 11. J. Geerts 300 p., 12. R. Geuze 255 p., 13. J. Verhees 250 p., 14. C. Dam 240 p., 15. I. Graauwmans (eerste dame) 230 p. In totaal werd 7223 gram vis gevangen. Vrijdagavond houdt 't Scharretje een receptie in verband met het tienjarig bestaan van de club. De Dl-pupillen van Tholense Boys hebben de beker in jeugd- kring Markiezaat gewonnen. In de finale op het terrein van Virtus te Zevenbergen werd SC Gastel met 3-1 geklopt. Door het behalen van de beker hebben de pupillen dit seizoen de dubbel gepakt. Eer der behaalde het team van Ben en Johan Schot het kampioenschap in de Dl-klasse. Op 11 mei spelen de Tholenaren in Vught op het terrein van Zwaluwe VFC voor het Brabants kampioenschap. Hiervoor moet men het opnemen tegen de zeven andere kringkam pioenen van de afdeling Noörd- Brabant. Het 2e team van de Zeeuwse Tennis- combinatie (Z.T.C.), waarvoor 4 leden van het Thoolse Eegedima uitkomen, zorgde zondag voor een aangename verrassing. Met maar liefst 8-0 was het 'kassa' tegen het 2e team van CASH uit het Brabantse Rijnen. Deze winst was na het 6-2 verlies van vorige week tegen GTR-N1P uit Geleen ook brood nodig. Overigens kwam het team van Cash gehavend aan de start. Speelster K. Theeuwis was wel aanwezig, maar bleek door een blessure niet te kunnen spelen. Cash was er niet in geslaagd een goede vervangster op te tromme len, zodat op voorhand 3 partijen ver loren werden gegeven. De overige partijen werden door de Zeeuwse combinatie in winst ongezet: eindstand 3-0. Zondag staat een moei lijke uitwedstrijd tegen Smaile: uit Helmond op het programma. Ook het in de 5e klasse uitkomende le herenteam had TC Cash op bezoek. Cash tracht 4 spelers met een D-l speelsterkte binnen de lijnen. De Eegedima-jongens (3 C-l en 1 C-2) hadden desondanks veel moeite de Rijenaren onder de duim te houden. Vier partijen werden in een 3-setter beslist. Robin Schoonen moest de eer zelfs aan zijn tegenstander laten. Al met al een ruime 5-1 overwinning. Verlies was er opnieuw voor het le mixed-team. In de thuiswedstrijd te gen MLTC VI uit Middelburg wist Eu gene de Kok haar enkelpartij te winnen, Arie Draaijer en Boudewijn Zuurdeeg de herendubbel en Michelle Drenth en Arie Draaijer een van de mixed-dubbelpartijen. Met 3-5 ging de winst mee naar Walcheren. Het 2e mixed-team behaalde na twee zware nederlagen een verdienselijk gelijk spel in Middelburg tegen MLTC V. Re ne Verspuy won zijn enkelspel met 6-3, 1-6 en 1-6 en samen met Leen van As de herendubbel. Beide heren wonnen respectievelijk met Xandra Zuurdeeg en Martine Polderman de mixed- dubbels. Er is duideljk sprake van een opgaande lijn in het vertoonde spel en het eerste resultaat staat er: 4-4. In het mixed 35 team moest een zie ke Jaap de Jonge zich laten vervangen door Willem Drenth die (zoals gebrui kelijk in een 3 setter) het enkelspel wist te winnen. Ook de overige partijen werden van het team van Made I ge wonnen zodat 5 winstpunten mee naar Tholen werden genomen. Het le damesteam van Eegedima be haalde tegen Hulster Ambacht 1 een fraaie overwinning: 3-1. Het 2e en 4e damesteam van Eegedi ma verzuimen de nodige uitslagen aan onze correspondent door te geven zo dat daarvan geen resultaten bekend zijn. Winst was er opnieuw voor Nan van Nieuwenhuizen, Simone Smout, Cor- ry van Kempen en Cootje van de Ber ge. Met 4-0 wisten de dames van Eegedima III in Kapelle de zege weg te halen. Een gelijkspel (2-2) was weggelegd voor Eegedima V met winst voor de combinatie Deurloo/van Vliet en Van Vliet/Heijboer. Het le herenteam (2e klasse) nam het zonder Willem Drenth in Sint Maar tensdijk op tegen Jacoba van Beieren. De Smerdiekenaars hadden in de tech nische begaafde Belg Frank Vinger- hoets een uitstekende vervanger voor vaste kracht Aad Broekhuizen. In de enkelpselen was er winst voor Frans de Wit tegen Timo Bocxe en voor Peter Theunisse tegen Marcel Bentvelsen. Voorst was er winst voor 'de herendubbel Bakx/Theunisse. Eindstand 3-3. Na een moeizaam sei- zoenbegin komt het 2e herenteam (3e klasse) langzaam maar zeker op toe ren. Door een sterk tactisch concept van captain Ruud Bothof werden de 4 singels in 2 sets in Thools voordeel beslecht tegen Goes III. Ruud Bot hof/Herman Draaijer wonnen vervol gens gemakkelijk hun herendubbel (6-4 en 6-2), in tegenstelling tot de combinatie Emiel Streng/Frank Knop die daarvoor 3 sets nodig hadden. Eindstand 6-0. Het 35+ herenteam van Eegedima lijkt direct op het kam pioenschap af te steven in de 2e klasse C. Met maar liefst 6-0 werd werd kop loper Halve Maartje II uit Goes inge pakt door Hans Koorevaar, Jan van de Reydt, Dick Noteboom en Arie Crama. Woensdag 24 april speelden Corné, Roland, Harm-Jan, Marloes en Judith van team 1 in de Halsterse competitie uit tegen Halsteren 3. De stand werd 4-6 voor de Ruucstoppelen, omdat Harm-Jan zijn enkelspel won, Harm- Jan en Roland hun jongensdubbel en Judith en Corné de mix wonnen. Team 2 (Maurits, Patrick, Erna en Pe tra) speelden thuis tegen Sinj- Annaland. Maurits en Patrick wisten 1 punt te behalen door hun dubbelspel gelijk te spelen. Zaterdagmorgen was de oudere jeugd aan de beurt. De jeugd van Ruucstop pelen 1 speelde uit in Zierikzee. Het werd 5-1, omdat Jenny Bolier een overwinning wist te behalen bij het en kelspel. De jeugd van Ruucstoppelen 2 kwam tot dezelfde score thuis tegen Sint Annaland (1-5). Miriam Verwijs won haar enkelspel (2-6, 6-3, 6-2). Zaterdagmiddag speelde het heren- team in de 5e klasse F thuis tegen Nieuwdorp 1. Het werd 2-4: Marco van Herpen won zijn enkelspel, even als Chiel v.d. Est, de laatste na een spannende 3 setter. Maandag 29 april speelde team 1 van de dames in de vierde klasse A thuis. Zij ontvingen Noord Beveland 3. Het werd 0-4. De dames van het tweede team in de vijfde klasse D gingen naar T.V. Goes 4. De stand werd 4-0. Het tweede herenteam van tennisvere niging Eegedima versloeg met 6-0 Ja coba van Beieren uit St.Maartensdijk. Carlo Heijboer in het enkelspel Ro bert Padt met 4-6 en 3-6. Patrick de Wit kreeg van Carlo Heijboer ook uit stekend tegenstand, maar won uitein delijk ook zijn partij. Tim van de Wal en invaller Arthur Zuurdeeg kenden heel wat minder problemen met hun tegenstanders uit St. Maartensdijk. Niels Bijl delfde tegen Van de Wal met twee maal 6-1 het onderspit. Gaby Hoek verloor met 4-6 en 2-6 van Zuur deeg. De dubbelpartijen werden door Eegedima eenvoudig gewonnen. Carlo Heijboer en Patrick de Wit versloegen met twee maal 1-6 het koppel Bijl/Padt. Het andere dubbel leverde een 1-6/2-6 winst op voor Eegedima. Het derde team van Jacoba van Beie ren verloor kansloos met 6-0 van TE- De Zeeuwse kampioen schoolvoetbal, de openbare basisschool Ter Tolne uit Tholen. In Sint-Maartensdijk streden tien scholen om de provinciale titel. Zij bekampten elkaar in twee pou les. In de finale stonden Ter Tolne en de chr. basisschool Immanuël uit Koudekerke tegenover elkaar. De Tholenaren hadden al gezien dat de tegenstander met snelle uit vallen verrast moest worden, om dat die achterin op één lijn speelde. Voorstopper Roy Streng zou hun aanvoerder in de tang moeten houden. Niettemin een wat aarzelend begin van Ter Tolne, waarbij de ploeg in de handen mocht knijpen toen keeper Jörg van Nieuwenhuyzen goed redde op een inzet. Daarna draaide de Thoolse doel- puntenmachine op volle toeren. Ali Oumhamed opende de score na een snelle uitval en bij een vol gende uitval schoot Stefan Porrey plotseling 2-0 binnen. Via Rom- bout Kousemaker en Wim Bal werd de derde treffer ingeluid. De balbehendige Oumhamed fliste door de defensie en liet de doel man kansloos. Ook de invallers Christian Binkhorst, Jaben Kort land en Jeroen Geene leverden de bal maar snel bij Ali in, omdat van hem veel dreiging uitging. De vierde treffer kwam op naam van aanvoerder Piet de Graaff. De halve finale in Zeist was bereikt. Deze wordt op 15 mei gespeeld. Tevoren was Ter Tolne ook in de poulewedstrijden oppermachtig. De Moolhoek uit Kapelle werd in de eerste wedstrijd meteen onder druk gezet. Piet de Graaff opende de score, en in de tweede helft scoorden zowel hij als Stefan Por rey nog een keer. Tegen de Dob belsteen uit Nieuwerkerk scoorde De Graaff opnieuw, waarna doel man Van Nieuwenhuyzen uit een strafschop 3-0 aantekende. Mo- lenbolwerk uit IJzendijke bleek in de derde wedstrijd een ploeg die meer tegenstand bood. Tot de rust bleef het 0-0, maar daarna open de Ali Oumhamed de score uit een vrije trap van Martin Meewis. Het werd 2-0 door Piet de Graaff, die het laatste tikje gaf nadat Oumhamed door de defensie was gesoleerd. Tegen de Rosenburch uit Middelburg werd wat gas te ruggenomen om zich te sparen voor de finale. Oumhamed maak te 1-0 met eén bal op maat; via nog een treffer van hen en een van Stefan Porrey werd het 3-0. Om de derde en vierde plaats speelden de Moolhoek uit Kapelle en de Kring uit Goes. De school uit Kapelle won afgetekend met 3-0. Wethouder P. van Schetsen van sportzaken reikte na afloop de prijzen uit. Uitslagen poule A: Molenbolwerk- Dobbelsteen 0-0, Ter Tolne-Moolhoek 3-0, Rosenburch-Molenbolwerk 0-0, Dobbelsteen-Ter Tolne 0-3, Rosenburch-Moolhoek 1-1, Molenbolwerk-Ter Tolne 0-2, Dobbelsteen-Moolhoek 0-1, Rosenburch-Ter Tolne 0-3, Moolhoek Molenbolwerk 5-0, Dobbelsteen- Rosenburch 3-1. Poule B: Warande (Axel)-Pr. Willem van Oranje (Terneuzen) 1-3, Immanuël-Oranjeschool (Vlissingen) 1-0, Kring-Warande 2-1, Pr. W. van Oranje-Immanuël 0-3, Kring- Oranjeschool 2-0, Warande-lmmanuël 0-2, Pr. W. van Oranje-Oranjeschool 1-1, Kring-Immanuël 1-1, Oranjeschool-Warande 0-1, Pr. W. van Oranje-Kring 2-1. De Schalm speelde in Zierikzee maar liefst zes wedstrijden. Na een aarzelend begin kwamen de jongens steeds beter in hun spel en werden met acht punten twee de, achter winnaar De Polder burcht uit Arnemuiden, die geen enkel verliespunt had. De uitsla gen: Schalm-Polderburcht 0-3, Schalm-De Belt (O.-Souburg) 1-1, Schalm-de Werf (Philippine) 3-2, Schalm-Voorhoute (Kruiningen) 6-0, Schalm-Dobbelsteen (Nieu werkerk) 1-1, Schalm-Schengehof ('s-Heer Arendskerke) 3-0. De doelpuntenmakers waren Kees van Putte (5x), Jeroen Saris (2x), Cyrille Steendijk (lx), Sander Smits (5x) en Robert Steendijk (lx). Bij de meisjes speelde De Rie burch in een poule van vijf ploe gen en eindigde daar op de tweede plaats. Voor de derde plaats nam men het op tegen Molenbolwerk uit IJzendijke en verloor.toen met 5-0. Winnaar werd Oostvogels uit Lamswaarde, die in de finale Bin nen de Veste uit Zierikzee met 1-0 versloeg. BO 2 uit Heinkenszand. In het herendubbel verloor Hans en Wim Poot met 6-2 en 6-2. Het gelegenheids koppel Frans Suykerbuijk en Ron Swi- derski ging eervol ten onder na een drie-setter; 5-7,6-4 en 6-3.De enkelspe len werden allen in twee sets beslist. Het tweede team van Jacoba van Beie ren heeft na een 6-0 verlies vorige week met 4-2 gewonnen. Het eerste damesdubbelteam van ten nisvereniging Oud-Vossemeer behaal de in zijn derde competitieduel een 2-2 gelijkspel tegen Dauwendaele uit Mid delburg. Na een goede start van het eerste koppel, moesten zowel het twee de als derde koppel de punten afstaan. Door winst van het vierde koppel kon den de Tholenaren in deze thuis wedstrijd toch nog één punt behalen. Het tweede team speelde tegen de da mes van de Schelde uit Middelburg. In twee twee-setters en twee drie-setters werd de volle 0-4 winst behaald. Het tweede team van TOV is na drie wedstrijden nog steeds ongeslagen. In het mixeddubbel moest het eerste team van TOV het opnemen tegen De Sprink in Oostkapelle. Het koppel Eg- berts/v.d. Meer behaalde winst na een drie-setter. Twee koppels wonnen hun partij na een twee-setter, terwijl slechts één koppel de winst aan Oost kapelle af moest staan. Een 3-1 winst dus voor TOV. Het tweede team speelde thuis tegen De Sprink uit Oostkapelle. De koppels Boonman-Hommel en Roza-van Driel stevenden in vier twee-setters op een eenvoudige 4-0 overwinning af. Zaterdag werd ook de uitslag van het kiekjestournooi van de tennisvereni ging uit Oud-Vossemeer bekend ge maakt. De mooiste foto - een racket met een bal in ruste - werd volgens de jury gemaakt door Erik van Gorsel. De Trouwe duif Tholen, Cambrai 27 april, 286 duiven van 20 deelnemers, los 9.20 uur bij een lichte noord oosten wind. Eerste duif 11.39.36 u. is 1198.851 m/min. en laatste duif 11.51.48 u. is 1102.195 m/min. P. Laban 1, 3, 7, 10, 12, 20, 34, 39, 42, 48 en 52; C. Laban 2, 4, 11, 15, 24, 25, 57, 58 en 66; C. Moeliker en Zn. 5, 21, 22, 26, 29, 51, 54, 61 en 71; J. Baaij 6, 19, 31, 37, 45 en 67; L. v.d. Klein 8, 18, 23, 36 en 49; C.J. v.d. Berge en Zn. 9, 30, 33, 47, 56 en 59; L. Hage 13, 60 en 69; J. Noom en Zn. 14, 16, 43, 50 en 55; F. Bal en Zn. 17, 27, 35, 46 en 65; J. Toetenel 28, 38 en 44; M.J. Laban en Zn. 32, 41, 53 en 63; L. v.d. Hoofd 40; Joh. Deurloo 62; Joh. Kegge 64; Gebr. v.d. Vlies 68; J.M. van Dijke 70; Joh. Hol 72. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Cambrai 27 april, 329 duiven van 25 deelne mers, los 9.20 uur bij een noord oosten wind. Eerste duif 11.45.28 u. is 1170.330 m/min. en laatste duif 12.00.24 u.-is 1060.375 m/min. Frank Hommel 1, 4, 36 en 39; Mevr. v.d. Mark 2, 7, 33 en 35; Jos en J. Va ders 3, 9, 13, 15, 20, 22, 27, 34, 50, 55, 57, 61 en 72; J. Potappel 5, 6, 12, 16, 17 en 25; J. van Ballegooij 8, 10, 11, 23, 28, 31, 58, 59, 63 en 65; C.A. Hom mel 14; P. Hommel 18, 26, 29, 37, 48, 52, 74 en 80; D. Havermans 19, 24, 45, 46 en 76; M. de Graaff 21, 51, 64, 66, 70 en 73; R. Voormeulen 30, 38, 60, 69, 75 en 79; D. Vaders 32, 41 en 68; A.P. Keijzers 40, 44, 54 en 81; J. Eg berts 42 en 78; L.M. Plandsoen 43; J. Buitenhuis 47; Capelle-Burgers 49; J. Kruf 53, 71 en 82; A. van Daalen 56, 62, 77 en 83; P. Vis 67. De Reisduif St. Philipsland groep I, Cambrai 27 april, in concours 252 dui ven. Eerste duif 1194.669 m/min. en laatste duif 1030 m/min. P. Wagemaker 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 11, 21, 22, 27, 34, 35 en 49; Comb. Reijn goudt 7, 9, 10, 12, 24, 25, 29, 32, 43, 55 en 63; A. Kot 13, 16, 17, 33, 41 en 44; Jac. Geense 14, 15, 18, 20, 31, 39, 42 en 50; R. v.d. Reest 19, 26, 28 en 46; Comb. Reijngoudt en Zn. 23, 30, 40, 47, 48, 61 en 62; Jac. Reijngoudt 36, 52, 58 en 59; G. Walpot 37 en 57; Joh. Kosten 38; J. Quist 45; W. van Dom melen 51; L. Reijngoudt 53, 54 en 56; J.D. Quist 60. De Zwaluw St. Maartensdijk, Cam brai 27 april, in concours 206 duiven, los 9.20 uur bij een noord-oosten wind. J. Lindhout 1, 5, 6, 13, 21, 30 (10 mee); L. Lindhout 2, 12, 14, 18, 24 (11); Ver maas Zn. 3, 10, 11, 17, 36, 37 (16); J. v.d. Repe 4 (9); A.D. v.d. Ree 7 en 9 (7); 1. Kwaak 8, 26, 28, 34, 40, 43, 50 (22); A. Zwagemaker 15, 22, 25 (17); W. Beurkens 16 en 29 (18); C. v.d. Ree 19, 20, 27, 32, 33, 41, 44, 49 (11); J. Scherpenisse 23, 35, 45, 52 (14); A. van Gorsel 31, 38, 39, 46, 48, 51 (18); H.T. van Hemert 42 (12); J. de Rijke 47 (12). De Reisduif St. Philipsland groep II, Cambrai 27 april, in concours 255 duiven. Mevr. Quist en Zn. 1, 2, 3, 4, 9, 11, 13, 18, 19, 21, 26, 30, 31, 32, 37, 42, 45, 46, 47, 50 en 51; Comb. Bolijn 5, 6, 7, 8, 10, 14, 15, 16, 24, 25, 27, 33, 34, 36, 38, 39, 48, 49, 53, 54, 55, 56, 58, 59, 60 en 63; J. Walpot en Zn. 12, 17, 22, 23, 29, 40, 41, 61 en 62; J. Suurland en Zn. 20 en 57; Adr. Verwijs 28, 35 en 44; J.C. Verwijs 43, 52 en 64. De Reisduif Scherpenisse, Cambrai 27 april. In concours 395 duiven, eerste duif 11.37.36 u. is 1213.29 m/min., laatste duif 12.07.34 u. is 992.70 m/min. J. Moerland 1, 2, 6, 9, 10, 15, 26, 36, 37, 41, 47, 56, 67, 74, 82, 92, 97, 110,, 112 en 125; A. Romeyn 3, 12, 20, 44 en 65; J. v.d. Zanden 4, 11, 13, 14, 18, 21, 30, 42, 66, 78, 119 en 122; K. Lisseveld 5, 76, 95, 100, 103 en 115; L. de Kwak Koolaard 7, 25, 52, 68, 126 en 132; H. Krijger 8, 58, 73, 86, 118 en 128; A. Hage 16, 19, 22, 87 en 120; D. Men- heere 17, 29, 40, 43, 54, 57, 63, 64, 83, 89, 94 en 121; L. Hage 23, 24, 70 en 80; M. Potappel 27, 31, 45, 72, 79 en 101; P. Potappel 28, 35, 38, 51, 71, 75, 88 en 98; W. Potappel 32 en 50; C.D. Uijl 33, 34, 55 en 105; A. Moerland 39, 46, 48, 49, 53, 77, 81, 84, 85, 93, 107, 108, 111, 129 en 131; D. Uijl 59, 62, 69, 91, 99, 106, 123 en 124; R. Tasma 60; G. Larooy 102, 117 en 130; J. o.d. Brouw 109 en 114; P. Suurland 116 en 127. Surfen. Van 9 t/m 12 mei worden surfwedstrijden gehouden aan de Brouwersdam, waaraan onder meer de Europese kampioenen van vorig jaar, Dietmar Kornelli en Andrea Höppner, meedoen en mogelijk ook wereldkampioen Pe ter Wangier.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 15