Promotie Oud- Vossemeer zoekt steun bevolking VISSER Vers vleeslekker mals en mager, koopt u bij uw slager EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 april 1991 Heitje voor een karweitje Winnaar in zicht BETAALBARE HAARMODE IViPiAIDN MIIIPANIDAV Rommelmarkt Geslaagden verbandleer Tel. 01660 - 4589 Op verkeerde weg Jeugdgezondheidszorg PZEM-medewerkster uitgezwaaid Juwelier Mireille Botermarkt 18 Tholen 01660-2028 Auditie jazz-dansers Oud- Vossemeer Biljarten Weer braderie Koppelkoers duiven Olie gemorst I J Spel en speelgoed AFWEZIG Van 8 t/m 26 april Postkantoor minder open Concert Fiets gestolen Nieuwe lerares chr. school Dit alles bij uw Thoolse slagers J. Geilings, Tholen C. Slager, Sint-Annaland J. Aarts, Stavenisse F. Graauwmans, Oud-Vossemeer Aquariums weg Geslaagd Biljarten Paasviering Plattelandsvrouwen en 06-11 Sint- Maartensdijk Modeshow Zang- en orgelavond Auto in de sloot A. Munter beste visser Poortvliet Plattelandsvrouwen maken doosjes Kaarten SPS Biljarten Te lang Sint- Philipsland Collecte E.H.B.O. Fietsen niet op slot NCVB over Israël Paasmiddag Simavi collecte Vijf kilo vis Promotie Bloemstukjes voor Pasen Weekend diensten gjj Predikbeurten DAG EN NACHT Door omzetten stichting in vereniging De stichting Promotie Oud-Vossemeer (SPV) wil een breder draagvlak krijgen bij de plaatselijke bevolking en denkt er daarom over, zich om te vormen tot een vereniging. Geraniums J Weinig hardrijders 2 Plaatselijk nieuws Vandaag, vrijdag en zaterdag kan er worden aangebeld door de jeugd van scouting Heenetrecht met de vraag of er een karweitje uitgevoerd kan worden. De kinde ren, die meestal met z'n tweëen komen, zijn herkenbaar aan hun scouting-kleding en het notitie boekje, waarin het karwei en het daarmee verdiende geld genoteerd worden. De opdrachten kunnen uiteenlopen van boodschappen doen, flessen naar de glasbak brengen, auto's wassen of gras maaien. De opbrengst is bestemd voor de verdere verbouwing van clubhuis de Steenen Beer op de voormalige oesterputten. Men is daar druk in de weer om zolders aan te brengen: een flinke klus die heel wat heitjes kost. Nog een paar wedstrijden, dan is de winnaar van de competitie bij klaverjasclub Hof van Holland bekend. De uitslagen van de laat ste twee ontmoetingen: C. Prince 5517 p 2. P. Swarthof 4911 p 3. L. Hage 4910 p 4. M. Moeliker 4784 p 5. W. v.d. Berge 4728 p. Donderdag: 1. mevr. J. van Gink 5083 p 2. mevr. B. Schot 4816 p 3. J. Hage 4770 p 4. A. van As 4388 p 5. mevr. H. Kurvers 4350 p. Tevens verhuur zonnebank Ring 14, St. Annaland tel.: 01665-2102 Advertentie I.M. Op de zaterdagen 6 en 20 april worden vanaf 's morgens 9 uur huis-aan-huis spulletjes opge haald voor de 20e rommelmarkt, die op 30 april wordt gehouden. De organisatie is in handen van de Stichting christelijk jeugdwerk Tholen en scouting Heenetrecht. Ook dit jaar is het publiek meteen na de aubade welkom bij de kra men en stands. Naast de vele arti kelen die te koop worden aangeboden is er voor de jongste kinderen grabbelton. Voor de ouderen is er de schiettent. Ook is het Welfarewerk present en nieuw is de stand van Tholen Stad Ak- tief, die pennen, wijn, kaarsen en loten verkoopt ten behoeve van de viering van 625 jaar Stad Tholen. Dinsdagavond zijn 24 cursisten geslaagd voor de cursus verband leer. Deze cusus werd georgani seerd door de EHBO-vereniging. Docent-arts was dr. De Looze uit Oud-Vossemeer en kaderinstruc teur dhr. H. Dorst uit Stavenisse. Al de kandidaten slaagden voor het examen.Tholen: T. Pais, mevr. K. Peper- Kegel, mevr. A. Geurts, mej. M. Geene, dhr. M. Boogaart, dhr. H. Baay, dhr. J. v.d. Graaf, mevr. H. Izeboud, dhr. J. Verkam man, mej. A. van Lammeren en dhr. C. Rijnberg.Poortvliet: dhr. K. Uijl, mej. K. v.d. Male en mej. M. de Vos.Oud-Vossemeer: mevr. L. v.d. Zande, mevr. P. Overberg, mej. J. de Reus en dhr. J. de Jager. De volgende lesavond voor de EHBO-cursus voor gevorderden is dinsdag 9 april 20.00 uur. Brugstraat 17 nu ook donderdag van 12.00 tot 18.00 uur geopend. Onze prijs is uw bewijs. Kwaliteitsvlees tegen blijvend lage prijzen. De superkwaliteit is deze week onze reclame. MAGERE STOMPEN (vers zonder been) voor de diepvries kant en klaar, per kilo (op bestelling)f 9,90 Advertentie I.M. C. uit Woensdrecht kreeg maan dagnacht een bekeuring van 35 gulden, omdat hij met zijn auto over de langzaam verkeersweg naar de brug reed. Dinsdag wer den drie automobilisten bekeurd omdat hun auto geen geldig keu ringsbewijs had. In de tuin van De B. aan de Ten Ankerweg vernielden onbekenden in het weekeinde een aantal planten. De etalageruit en inventaris van J.H.L. in de Hoogstraat werden vrijdagmiddag vernield door een vrachtauto. Toen bestuurder S. uit Breda de straat indraaide, sloeg plots de achterdeur van de auto open en raakte de winkelruit. Ook niet-leden zijn op 16 april welkom tijdens de ledenvergade ring van C.N.S. De Regenboog. Naast de huishoudelijke zaken staat namelijk de jeugdgezond heidszorg centraal. Jeugdarts mevr. Y. Roskam van de GGD Zeeland houdt een inleiding. Ze wordt vergezeld door haar volledi ge team: de schoolartsassistente, jeugdverpleegkundige en logope diste. De vergadering begint om acht uur in het schoolgebouw aan de Molenvlietsedijk. Het voormalige Thoolse PZEM- personeel nam donderdagmiddag afscheid van administratief mede werkster A.J. van den Berge. Zij werd per 1 februari op wachtgeld gezet, waarmee haar loopbaan in het - inmiddels gesloten - kantoor aan de Ten Ankerweg werd af gesloten. De opvolger van de PZEM, Delta Nutsbedrijven, ope reert nu vanuit Zierikzee. Advertentie I.M. De groep Jazzdance Laura Ou- wens doet zondag in de studio's van Joop v.d. Ende te Aalsmeer mee aan een auditie voor de voor ronden voor de Sound-mix-show. De groep is voor de auditie gese lecteerd op grond van een in gestuurde videoband. Vorig jaar bereikte de groep de landelijke halve finale van de Ar tist Contest. Maar omdat het or ganisatiebureau inmiddels failliet is, ging die voor februari geplande halve finale niet meer door. Uitslagen Hof van Holland: P. Gulden-P. de Ronde 2-0, P. Gulden-C. v.d. Laak 2-0, C. v.d. Laak-A. Fonteyne 2-0, J. van Wezel-P. de Ronde 2-0, P. van Treijen-J. Bosters 2-0, A. Fonteyne-J. Van Wezel 2-0, C. Boogaart-J. van Daalen 0-2, J. de Koning-C. v.d. Laak 0-2, J. Bosters-C. Boogaart 2-0, M. v.d. Leur-B. Kruize 0-2. Hoogste serie (11 car.) J. de Koning, beste ge middelde (1.83) J. Bosters en kortste partij (13 brt.) A. Fonteyne. Na een jaar onderbreking wordt er dit jaar tóch weer een braderie in het dorp georganiseerd. Dat is besloten tijdens de onlangs ge houden ledenvergadering van de middenstandsvereniging. Als da tum is 13 juli gekozen en het wordt een open braderie, waar ook deelnemers van elders wel kom zijn. Tijdens de vergadering zijn J.A. Roggeband en mevrouw J. Pollie-Vos in het bestuur geko zen in de plaats van L.C. Klippel en mevrouw C.M.G. van Mierlo- Rijkenberg. Voorzitter P.C. de Wilde en secretaris A.A.J. Hom mel werden herkozen. Leden van postduivenvereniging De Zwaluw worden voor zes be paalde vluchten door loting ge koppeld aan andere duivenhouders uit de afdeling Zeeland voor een zesdaagse kop pelkoers. Dit nieuwigheidje werd meegedeeld tijdens de jaarverga dering van de club, waar maar liefst 25 van de 28 spelende leden aanwezig waren (in totaal heeft De Zwaluw 36 leden). Zij herko zen de bestuursleden J. Egberts, M.P. de Graaff en J. Potappel bij acclamatie. Besloten werd dat voor het bejaardenconcours door allen wordt geprobeerd sponsors te vinden. Ook werd een andere regeling voor bepaalde prijzen besproken. Clublokaalhouder A. Kruf stelde een fiets beschikbaar als prijs voor de vluchten met jon ge duiven. De eerste vlucht, eteen het begin van de competitie, is Strombeek op 13 april. In de Burg. Vërsluijss'traat kwam zaterdagmiddag olie in een straat- kolk terecht. Op een geparkeerde aanhangwagen lagen twee motor blokken en één daarvan lekte de olie. Een milieu-ambtenaar van de gemeente nam monsters van de vloeistof. Tegen de eigenaar van de wagen en de motorblokken, J.B., werd proces-verbaal op gemaakt. Dinsdag ving de politie aan de Hiksedijk een hond, die achter het vee van T. aanzat. Het dier werd naar het asiel in Bergen op Zoom gebracht. De School met de Bijbel hield voor de tweede keer een project. Het onderwerp - spel en speelgoed - was in de tweede helft van maart verweven in alle lessen. Daardoor hebben de kinderen kunnen ont dekken dat je niet alleen kunt spe len met kant en klare spelletjes en speelgoed, maar dat je ook een heleboel zelf kunt maken. De groepen 1 en 2 maakten onder meer een dominospel (zowel met stippen als met vormen), een kwartet, puzzles, muziekkokers en een speeltuintje. Groepen 3, 4 en 5 maakten beren van papier-maché, dierenmaskers, krokodillen die een race hielden in het oerwoud, een knikkerspel en sokpoppen. Zeeleeuwen van tri plex voerden, met hun verzorgers, een heuse show op in 'het natte neuzen dolfinarium' van het dorp. Als beloning kregen ze een lekker visje. Groepen 6, 7 en 8 maakten vogelpuzzles, een slangen- en ladderspel, een speel tuin en een etalage met speelgoed. Een moeder die een cursus origa mi volgt, kwam hierin een mid dagje lesgeven. Er werden eierdopjes, vissen en een samoe raimuts gevouwen. Ter afsluiting werden woensdag morgen op het schoolplein, in de speelzaal en in de gymzaal spelle tjes gedaan. Daarbij waren er en kele uit de oude doos, zoals tollen, diabolo en steltlopen. Voor veel kinderen was het de eerste ken nismaking met dit speelgoed. Er werd ook nog gehinkeld, geknik kerd e.d. Na afloop was er voor ie der een bekertje limonade en koek. 's Avonds was er een ten toonstelling ingericht van alles wat de kinderen hadden gemaakt. De belangstelling van ouders, grootouders en andere belangstel lenden was groot. A.W.A. de Looze huisarts is Waarneming door dr. R.H. Padt, Poortvliet, tel. 01662-2400. Spreekuur voor dringende gevallen om 11.30 uur. Apotheek voor afhalen geopend van 17.00 tot 17.30 uur. Advertentie I.M. Personeelsproblemen bij PTT Post zijn er de oorzaak van, dat het postkantoor sinds dinsdag geen vier, maar nog slechts drie uren per dag open is. De tijdelijke openingstijden zijn nu maandag t/m donderdag van half drie tot half zes en vrijdag van negen tot twaalf uur. "Het personeelslid dat het kantoor bemant, werkt nu ook in Huijbergen. De ope ningstijden van beide kantoren zijn daarom op elkaar afge stemd," deelt dhr. Adriaansen van het hoofdpostkantoor in Bergen op Zoom desgevraagd mee. Hoe lang de regeling duurt, weet hij niet. "Het wachten is op de nieu we uitvoeringsregeling voor huis vesting. Dan wordt deze zaak weer bekeken en volgt opnieuw een aanpassing," aldus Adriaan sen. Omdat de uitvoeringsregeling er nog niet is, wordt ook nog niet gewerkt aan een eventueel posta gentschap in het dorp, deelt de PTT-man mee. Muziekvereniging OVM houdt, samen met Euterpe uit Sint- Maartensdijk, een uitwisselings concert in de Vossenkuil. De mu ziekgroepen van beide korpsen brengen zaterdagavond vanaf half acht diverse nummers ten gehore. De toegang is gratis. De Batavus damesfiets van me vrouw B., die onafgesloten in de Ooststraat stond, is zaterdag door onbekenden meegenomen. Die zelfde middag controleerde de po litie bij het voetbalveld 51 fietsen. Daarvan bleken er 33 - meer dan de helft - niet op slot te staan. De auto van Z. is vrijdag in de Kloosterstraat beschadigd. De spiegel aan de rechterkant was af gebroken en over de auto een kras aangebracht. Maandag 8 april ophalen oud pa pier door Kon. Fanfare Acceleran do. Advertentie I.M. Juffrouw J. Hameete uit Stellen dam is benoemd tot lerares aan de School met de Bijbel. Zij wordt in augustus de opvolgster van juf frouw Verhoeks. Juffrouw Ha meete zit nu in het vierde en laatste studiejaar van de pedago gische academie de Driestar in Gouda. Ze hoopt in juni haar stu die af te ronden. Leerlingen van de School met de Bijbel hebben dit schooljaar in middels 3365,05 gespaard voor de zendingsgenootschappen van de verschillende kerken. De twee Kerstavonden brachten nog eens Donderdag, vrijdag en zaterdag 4, 5 en 6 april VARKENSFRICANDEAU HAMLAPPEN SCHNITZEL NASIVLEES GEBRADEN GEHAKT LEVERKAAS BOTERHAMWORST EISALADE BAMIHAPJES 1 kg. 1 kg. 100 gr... 500 gr.. 100 gr... 100 gr... 100 gr... 150 gr... 5 stuks. 15.00 13.00 1.80 6.00 1.15 1.15 1.15 2.25 2.50 Maandag en dinsdag 8 en 9 april RUNDERLAPPEN met randje vet 1 kg13.50 SAUCIJZEN 500 gr.4.25 HAMBURGERS 5 halen4 BETALEN Woensdag 10 april RUNDERGEHAKT met gratis kruiden 500 gr.5.00 SCHOUDERKARBONADE 1 kg8.50 Advertentie I.M. f 1025 gulden op. De school zelf mag ook wat besteden, namelijk 100 gulden die gewonnen werd bij een prijsvraag over verkeersveilig heid van het regionaal orgaan ver keersveiligheid Zeeland. Het leerlingental is inmiddels met 9 gestegen. Voor de tweede keer bezochten grootouders de school en dat was een groot succes. De kleuters trokken de meeste aan dacht, maar ook de hogere groe pen hebben een groot aantal oma's en opa's op bezoek ge hoord. Sommigen waren in jaren niet in St. Annaland geweest; er was zelfs een oma uit Sliedrecht voor haar kleinkind gekomèn. Bestuurslid J. Moerland gaat na 23 jaar met zijn functie stoppen. De vice-voorzitter heeft geen kin deren meer op school en wil het bestuurslidmaatschap aan een jongere met kinderen overdragen. Twee aquariums en drie wandpa- nelen bleken dinsdagmorgen ver dwenen te zijn van een bouwterrein aan de Pluimpotweg. De daders hadden het hekwerk om de bouwplaats opengebroken. Mevr. I.A. Leemreijze- Goedegebuure is bij sector labora toriumonderwijs van de hoge school West-Brabant te Etten-Leur geslaagd als klinisch chemisch analiste hbo-A herintre dend laboratoriumpersoneel. H. Weijler is in goede vorm in de onderlinge competitie van biljart vereniging De Hoop. Vrijdag ver sloeg hij P. Quist en H. Keur. Voor laatstgenoemde verliep de avond minder gelukkig omdat hij ook tegen M. Elenbaas een nipte nederlaag leed. A. van Poortvliet behaalde eindelijk weer eens een overwinning. A. Weijler speelde sterk tegen de met kiespijn kam pende G. Rijnberg. P. Quist - H. Weijler 9.44-10, R. Smits - D. Bult 4.80-10, A. Weijler - G. Rijnberg 10-8.89, M. Elen baas - H. Keur 10-9.57, R. Smits - A. van Poortvliet 8.40-10, H. Weijler - H. Keur 10-8.69. Kortste partij: D. Bult 23 car. Hoogste serie: A. van Poortvliet 8 car. Beste gemiddelde: G. Rijn berg 1.7. Donderdag stond de Paasviering centraal op De Casembroot- school. Tot de pauze werd er les gegeven en daarna werden er paasspulletjes gemaakt (kleurpla ten, bouwplaten e.d.). 's Middags gingen de kinderen in groepen verdeeld naar het sportcomplex om daar 250 gekleurde eieren te zoeken. De eieren waren daar ver stopt door de oudercommissie. Elke groep kon een gouden ei vin den. In groep 1 en 2 was Wieteke Moerland de gelukkige. In groep 3,4 en 5 Harm de Haan. In groep 6,7 en 8 Francois Bliek. De gou den eieren konden op school inge wisseld worden voor een groot chocolade paasei. De gevonden ei eren werden in de kantine opge peuzeld met een beker drinken erbij. Hierna gingen de kinderen naar school, waar iedereen nog een paasbroodje kreeg. Dhr. Steenpoorte, gemeentelijk brandweercommandant, heeft voor de plattelandsvrouwen een lezing gehouden over het werk van de brandweer en het rampen plan van de gemeente. Aan de hand van enkele korte videofilms liet dhr. Steenpoort zien hoe men de alarmcentrale 06-11 kan bellen en hoe u na de gevraagde hulp wordt doorverbonden met de be voegde instantie. Dit is niet alleen de brandweer, maar ook de politie of ambulance wordt gewaar schuwd. Op Tholen zijn 4 brand weercorpsen met in totaal 65 vrijwilligers die in geval van alarm zo snel mogelijk uitrukken. Ook het rampenplan van de gemeente werd besproken. Dit is vooral ge baseerd op rampen waarbij moge lijk giftige stóffen vrijkomen. Het is dan vooral zaak dat de bevol king de voorschriften van de des kundigen opvolgt. Aan het eind van de avond werd ook de veilig heid in huis onder de aandacht ge bracht, want ook in huis kan een J kleine onachtzaamheid grote ge volgen hebben. Woensdagmiddag organiseren Modehuis Morelli en schoenhan- del Quist in bejaardencentrum Sint-Maartenshof een modeshow. Het evenement begint om 14.00 uur. De activiteitencommissie van het tehuis hoopt veel mensen te kunnen verwelkomen. Dinsdag 9 april vanaf 18.30 uur op halen spullen voor de rommel markt van Euterpe. Advertentie I.M. Zaterdag 13 april wordt er in de hervormde Maartenskerk om 19.00 uur een zang- en orgelavond gehouden.Ds. van Loon zal de bij eenkomst openen met schriftle zing en gebed. Ab Scherpenisse zal het inleidend orgelspel verzor gen. De chr. gemengde zangvere niging Met hart en stem, onder leiding van C.A. Egas zal enkele liederen zingen. Alsmede de meis jesclubs Eben-Haëzer en Sola Fi de. Zij worden begeleid door organiste Lian Gebraad. Cora Ponse speelt een orgelsolo over 't Scheepke onder Jezus hoede'. Ad v.d. Hoek zirtjIFsólo en het uitlei dend orgelspel wordt verzorgd door Erik Quist. De voorzitter van de jeugdvereniging, dhr. F.P.A. Meeuwissen zal een dank gebed uitspreken. Het thema van de avond luidt: Laat leven. Dit heeft betrekking op ongeboren-, gehandicapt- en bejaard leven. De opbrengst van de collecte is bestemd voor de stichting Schuil plaats in Veenendaal. Bij het vanuit de Brijhoekseweg inrijden van de Krengeweg be landde G. uit Halsteren zondag nacht in de sloot. Zijn auto werd daarbij flink beschadigd. A. Munter heeft zaterdag de twee de bekerwedstrijd van hen gelsportvereniging De Zeebaars gewonnen. Hij ving 5 bovenmaat se botten, die samen goed waren voor 1895 punten. De 39 deelne mers vingen 14,5 kilo vis.2. J.C. Bijl 1640 p, 3. G. Koppenhol 945 p, 4. R. Anemaet 920 p, 5. Danny Bijl (le jeugd) 770 p, 6. G. Hoo- gesteger 690 p, 7. S. Quist 660 p, 8. J. Vriens 650 p, 9. Johan Bijl 645 p, 10. G. Bijl 600 p, 11. J. Poot 595 p, 12. P. Breure 555 p, 13. H. Giljam 535 p, 14. M. Keur 430 p, 15. G. Boogerd 360 p. De volgende bekerwedstrijd is ook bij Gorishoek op 13 april van 14.00 tot 17.00 uur. De plattelandsvrouwen hebben in café Tolrust, onder leiding van mevrouw Hoogedeure, geleerd hoe men zelf doosjes moet ma ken. De dames moesten sorteren, plakken en bijknippen en vervol gens konden de onderdelen aan elkaar worden genaaid. Sommi gen maakten mooie doosjes en anderen konden ze thuis afmaken. De dames waren erg enthousiast en presidente, mevrouw Kaptein, bedankte mevrouw Hoogedeure voor haar inzet en geduld. In de kantine van voetbalvereni ging SPS is een klaverjasavond ge houden. Winnaar werd Griet Geluk met 5325 p., 2. P. Hage 5013 p., 3. J. Poot 5007 p., 4. H. Glerum 4771 p., 5. S. Noordijke 4634 p., 6. J. Bijl 4614 p., 7. W. van Evelingen 4611 p., 8. H. Vane 4529 p., 9. L. Mayer 4403 p., 10. P. Glerum 4381 p., 11. R. Ra- vensteijn 4330 p., 12. W. Geluk 4311 p„ 13. T. v.d. Werf 4225 p„ 14. M. v.d. Hoven 4174 p., 15. N. van Evelingen 4057 p., 16. W. van Haaften 3683 p. Het rikken werd gewonnen door M. Hage, 2. L. van Vossen, 3. W. de Groen en 4. P. van Tiggele. Uitslagen Tolrust: J. Wiersma-K. Zwagemaker 3.2-10, A. Burgers- G. de Jonge 6.25-10, K. Lisseveld- J.K. Elenbaas 3.28-10, H. Anthonisse-G. de Jonge 5.43-10. Hoogste serie (13 car.) G. de Jon ge, kortste partij (18 brt.) en beste gemiddelde (3.06) K. Zwa gemaker. S. uit Sint-Annaland is dinsdag middag op de Engelaarsdijk be keurd, omdat zijn tractor met twee aanhangers langer was dan de toegestane achttien meter. Omdat hij het bestrijdingsmiddel colgoniet (gebruikt bij het schoonmaken van melkbussen) niet achter slot en grendel bewaar de, is N. zaterdagmorgen bekeurd. De EHBO-vereniging St. Philips land en Anna Jacobapolder heeft dankzij een huis-aan-huis collecte 968,20 aan de kas kunnen toe voegen. Alle gevers hartelijk dank. De politie heeft zaterdagmiddag bij het voetbalveld gecontroleerd, of de daar geparkeerde auto's en fietsen goed waren afgesloten. Bij 27 van de 41 fietsen bleek dat niet het geval te zijn, evenals bij 2 van de 14 auto's. De controle vond plaats in het kader van een actie voorkoming misdrijven. De afdeling Anna Jacobapolder van de NCVB hield haar ledenver-' gadering in Ons Dorpshuis. Na dat gezamenlijk lied 183 was gezongen opende mevr. L. Verwijs-Faasse de vergadering met gebed, een medidatie en een ge dicht. Daarna werd ieder welkom geheten; in het bijzonder burge meester Vogel, die na de pauze dia's uit Israël toonde. De avond, die door 24 dames werd bezocht, werd door mevr. Quist-v.d. Reest besloten met het verhaal Morgen licht. De volgende vergadering is op 16 april. Dan spreekt Ad Ver wijs over het wonen en werken in Peru. Zeventig aanwezigen woonden een paasmiddag bij in dorpshuis De Wimpel. Mevr. Quist-Van Dijke verzorgde de opening. Hierna ging ds. J.H. Lammers voor in ge bed, waarna hij een medidatie hield over Jesaja 53 en Johannes 1:29-39. Na het zingen van psalm 118 vers 11 en 14 was er pauze. Na de koffie werd het lied 'Komt knielen wij voor Jezus samen' ge zongen, waarna mevr. W. Boudeling-Visser een declamatie hield. Vervolgens werd het beken de paaslied 'Daar juicht een toon, daar klinkt een stem' gezongen. Mevr. Quist-van Dijke vertelde het opstandingsverhaal. Vervolgens was er een tweede pauze, waarna er een broodmaaltijd was voor de aanwezigen. De middag werd door ds. Lammers gesloten met gebed. De Simavi collecte heeft met be hulp van elf collectanten 829,50 opgebracht. Hengelsportvereniging De Ma kreel hield haar eerste vis wedstrijd voor het kampioenschap 1991. Er werd 5 kilo vis aan de kant gehaald. Uitslag: 1. J.P. Kaashoek 880 pun ten, 2. W. Noort 755 p, 3. Abr. Verwijs 450 p, 4. J. van Moort 400 p, 5. J. Quist 310 p, 6. M. den En gelsman 300 p, 7. J. Buijs 275 p, 8. T. Geuze 235 p, 9. K. van den Berg 150 p en 10. W. de Graaf 150 punten. Jeugd: 1. Marco Geense 640 pun ten en 2. Bart Quist 355 punten. De volgende wedstrijd is op 13 april van een tot vier uur aan de Zuiddijk. De dertigjarige Steef v.d. Velde, oud-inwoner van Anna Jacoba polder, promoveert morgen (vrij dag) aan de faculteit voor wiskunde en informatica te Eind hoven tot doctor in de wis- en na tuurkunde. Steef heeft gestudeerd aan de Erasmusuniversiteit te Rot terdam en later Econometrie aan het Centrum voor wiskunden en informatica te Amsterdam. Hij werkt momenteel aan de techni sche universiteit te Twente. De Plattelandsvrouwen hielden een koffie-ochtend, die door 12 dames werd bezocht. De leden maakten onder leiding van de da mes Muller en Versluys uit Scher penisse een bloemstukje. Het paasstukje was grotendeels sa mengesteld uit bloemen en groen uit de tuin, zoals tulpen, narcis sen, blauwe druifjes, mos en tak ken van verschillende bomen. Dit werd aangevuld met leisteen, mos, paaseitjes, steentjes en lint. Alle dames gingen na afloop met een of meerdere paasstukjes naar huis. Woensdag 17 april is de vol gende bijeenkomst. Zaterdag 6 april en zondag 7 april Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Teijgeler, Tholen, tel. 01660-2016 St. Maartensdijk, St. Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. v.d. Bel): dr. v.d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400 St. Philipsland en Nw.-Vossemeer: dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 TANDHEELKUNDIGE HULP J. Braat, Bergen op Zoom, tel. 01640-33177 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poort vliet za. 8.30-9 u., tel. 01666-2596 WIJKVERPLEGING Bellen naar de alarmcentrale, tel. 01184-14444 WELZIJNSORGAAN THOLEN Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging en informatie-advieswerk, dag. 8.30-10 u., geestelijke volks gezondheid di, do, vr. morgen 9-10 u. en volgens afspr. Hoogstr. 12, Tholen. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo. 10-11.30 u. Af spraak maken 01184-18395 PATIENTENVER. Vertrouwenstelefoon NPV Tholen 01660-3727, b.g.g. 01663-2605; St. Philipsland 01677-2342 of 2496 PATIËNTENPLATFORM ma en do 9-12 uur, tel. 01100-49389 CONSULT. ALG EN DRUGS Afspraken: tel. 01100-49480 TELEFON. HULPDIENST Tel. 01180-15551 d/n 01180-36251 (chr) kindertel.: 01180-38080 of 01650-56600 KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 01180-28800 MAATSCHAPPELIJK WERK Voor hulp alg. maatschappelijk werk buiten kantooruren (noodsi tuaties) tel. 01100-31555 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01662-2974 en 033-620244 RUTGERSHUIS Parallelweg 39, Bergen op Zoom, tel. 01640-40424, ma t/m vr 12.30-14 u. ma, wo en vr.avond 19-21 u. Do 14-16 u. Tel. tijdens spreekuren 01640-55878, in het weekend (19-21 u.) 01640-40424 BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 01184-14645 KINDEROPVANG Coördinatrice M. Franke, gem.huis St. M'dijk, tel. 01666-8208 WERKGR. ALLEENSTAAND. Tel. 01662-2830 of 01676-3113 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 8/4 9-12 u. gem.huis St. Maar tensdijk STORINGEN ENERGIE Tel. 01180-38888 HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 april t/m vrijdag 12 april donderdag 4 7.22 - 19.42 vrijdag 5 7.57 - 20.12 zaterdag 6 8.32 - 20.42 zondag 7 9.17 - 21.32 maandag 8 10.22 - 22.47 dinsdag 9 12.02 - 23.57 woensdag 10 0.37 - 13.27 donderdag 11 1.52 - 14.22 vrijdag 12 2.42 - 15.07 zondag 7/4 8.42 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minu ten later. Bel voor gecorrigeerde getijverwachtingen 01184-15600. Zondag 7 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Emaus 18.30 u. ds. van Kooten, Delft HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. de Bie, 's-Gravenpolder GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Noordhof CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst 18.30 u. ds. Boogaard GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. Gunst 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND geen dienst R.K. KERK za 19 en zo 10.45 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder GEREF. KERK 10 en 15 u. ds. Talsma, Breda CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boogaard 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 u. en zo 9.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Schipper, Dordrecht 18 u. kand. de Koeijer, Stellendam GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Buitelaar, Rotterdam 18 u. ds. Bom OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Geertsema, Zwijndrecht 19 u. ds. Hoekstra, Hoogerheide OUD GEREF. GEM. vr 5/4 19.30 u. dhr. Klok, Kin derdijk 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30 u. ds. Beens 14 u. leesdienst 18.30 u. ds. Beens, bed. H.D. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. van Kooten GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. de Ruijter, Boornbergum GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst do 11/4 19.30 u. ds. Hofman SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. leesdienst 17 u. ds. van het Goor, Mole naarsgraaf GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. van der Zwan, Rotterdam 15 u. ds. Rozeboom, Stad a/h Ha ringvliet Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 01662-2650 Advertentie I.M. SPV wil af van het imago een feestcomité te zijn. "Hét promo ten van het dorp Oud-Vossemeer, werken aan de leefbaarheid," zo omschrijft voorzitter M.J.C. Ge luk de doelstelling van de stich ting. Volgens hem zou SPV bijvoorbeeld ook een rol kunnen spelen in de kwestie van de met opheffing bedreigde basisscholen. "Hoewel SPV niet politiek bezig wil zijn," haast Geluk zich te zeg gen. SPV zou meer bij de bevol king moeten aanslaan dan nu het geval is. Eén van de mogelijkhe den daartoe is het omvormen van de stichting tot een vereniging met een gekozen bestuur en leden of donateurs. Meer dorpelingen kunnen dan een inbreng in SPV hebben. Het stichtingsbestuur denkt erover dit najaar een bijeen komst voor alle inwoners uit te schrijven, waarop SPV als vereni ging gestalte moet krijgen. Op korte termijn wil SPV het ge raniumplan een vervolg geven. De vorig jaar verkochte plantenbak ken moeten immers weer worden gevuld om Oud-Vossemeer een fleurig aanzien te geven. Enkele maanden geleden is aan b. en w. een brief gestuurd met het ver zoek om een financiële bijdrage hiervoor, maar tot nu toe ontving SPV geen reactie. Op 28 en 29 juni organiseert de stichting in de hal van Barenbrug een occasionshow. Niet alleen ge bruikte auto's zijn daar te zien, maar ook watersportartikelen, ca ravans en motorgrasmaaiers wor den waarschijnlijk geshowd. En Daniëlle Mode verzorgt een mo deshow. Verder sluit het bestuur niet uit dat er ook een rommel markt tijdens de occasionshow wordt gehouden. Een grootscheepse snelheidscon trole in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland leverde don derdagmiddag slechts twaalf over treders op. Zij kregen, behalve een bekeuring, folder- en voorlich tingsmateriaal van VVN. De poli tie controleerde tussen drie en vijf uur 328 auto's op de Oud- Vossemeersedijk, de Stavenisse- weg en de Oude Zeedijk bij Sint- Annaland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 2