Zeeland aan zet Programma kleine kernen College lopen in mbo 'Gekke boel dat nu op schor niks mag' Schaatsen in het Rammegors Een scheve schaats Diamanten echtpaar Verwijs-Kosten in Sint-Philipsland: Donderdag 28 februari 1991 IN BEHOEP Er is een nieuw element toegevoegd aan het kleine- kernenbeleid: de aanpak per regio. Tot voor kort werd per kern gewerkt. Verder werden projecten uitgevoerd, die over de hele provincie hun weerslag hebben. (OM M l SS I ES "We zijn dankbaar dat we altijd nog gezond bij me kaar zijn," zegt een tevreden mevrouw C.J. Verwijs- Kosten (83). Met haar man J. Verwijs (82) herdacht ze gisteren de zestigste trouwdag. Al 53 jaar woont het Sint-Philipslandse echtpaar in de Prins Hendrikstraat. NCLB en gemeenteraad Gekke boel Stemmen van lezers Pak even uw zakboekje ABDIJ Vijf van de dertien projecten uit Zeeland aan zet kunnen ter hand worden genomen. Het zijn een wooninformatie- punt, een Zeeuws sportcentrum, bewegwijzering van toeristische routes, een provinciaal afvalver wijderingsplan en onderzoek naar de beeldvorming van Zee land. Voorwaarde is wel, dat pro vinciale staten het geld voor de projecten beschikbaar stellen. Dat staat in Zetten, het voort gangsbericht over het toekomst programma voor Zeeland, dat de provincie vorige week heeft uitge bracht. Het wooninformatiepunt moet gevestigd worden in het kantoor van woningbouwvereniging Be ter Wonen in Zierikzee. Beter Wo nen en projectontwikkelaar/ma kelaardij Woonwijzer Zuid-West willen samen met de provinciale VVV en de horeca de aantrekke lijkheden van het wonen in Zee land uitdragen. De provincie De tweede kamer uit gedeputeer de staten hoort dinsdag 5 maart twee aanvragers van bijstand die het niet eens zijn met de beslis sing van hun gemeentebestuur. Het beroep op de provincie van een Middelburgse aanvrager dient om 10.00 uur en dat van een Zierikzeeseom 10.20 uur. De voorzitter van gedeputeerde staten (de commissaris van de ko ningin) hoort twee aanvragers van spoedshalve bijstand. De eer ste hoorzitting is dinsdag 5 maart, 11.00 uur, met een bezwaar schrift van een Middelburgse. Donderdag 7 maart, 10.00 uur, wordt een Vlissinger over zijn be zwaarschrift gehoord. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. De leerlingen hebben als gevolg hiervan meer keuze in middelbare beroepsopleidingen dicht(er) bij huis. In de brochure wordt het aanbod vermeld. Ook wordt dui delijk gemaakt hoe lang de oplei dingen duren, wie kan adviseren bij school- en opleidingskeuze en welke toelatingseisen er zijn. Ui teraard wordt ook vermeld waar de opleidingen zijn. Wie ook andere dan middelbare beroepsopleidingen in en rond Zeeland wil nagaan voordat een schoolkeuze wordt gemaakt, kan informatie halen uit de brochure Verder leren in Zeeland. Beide brochures zijn verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecen trum, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, 01180-31400. "Col lege lopen in het middelbaar be roepsonderwijs" is gratis, "Ver der leren in Zeeland" kost 2,50. IEUWS levert een financiële bijdrage van 50.000 gulden. Het Zilveren Schor in Arnemui- den kan de functie van Zeeuws sportcentrum krijgen, waar spor tevenementen en congressen tot op internationaal niveau kun nen worden gehouden. Binnen-, buiten- en watersporten moeten er kunnen worden beoefend. Ook moet het centrum dienst gaan doen als sportvormings- centrum voor gehandicapten. Er moet slaapaccomodatie zijn en de Zeeuwse sportraad en de stichting Recreatiewerk moeten er onderdak vinden. Voor beslo ten wordt tot deze opzet wordt voor 65.200 gulden nagegaan hoe het gebruik in de praktijk gestalte kan krijgen. Voor de bewegwijzering van toe ristische routes is 65.000 nodig. Door een goede bewegwijzering moet worden bereikt dat meer mensen gaan fietsen, zowel in woners als recreanten in Zeeland. Voor het provinciaal afvalverwij deringsplan wordt 2 ton geraamd en voor het imago-onderzoek 80.000 gulden. Zetten is verkrijgbaar bij het pro vinciaal informatiecentrum in Middelburg en bij de dienstkring- kantoren van provinciale wa terstaat in Zierikzee, Goes, Middelburgen Axel. Wie van plan is een middelbare beroepsopleiding te gaan volgen in Zeeland kan zich nader oriënteren via een zojuist verschenen brochu re van de provincie. In "College lopen in het middelbaar beroepsonderwijs" wordt aange geven welke veranderingen zich in deze sector van het onderwijs heb ben voltrokken. Zo is een aantal scholen gefuseerd. De nieuwe colleges bieden meer opleidingsmogelijkheden dan voor het samen gaan. Bovendien zijn zij zelfstandiger geworden, waardoor zij soepe leren sneller kunnen inspelen op veranderingen in het bedrijfsleven en op nieuwe technologiën Die twee invalshoeken blijven bestaan. De regionale aanpak wordt eraan toegevoegd. Het zwaartepunt van de regiona le aanpak ligt in Zeeuwsch- Vlaanderen. Dat strookt met het rijksbeleid. Dat wil overigens niet zeggen, dat andere Zeeuwse re gio's buiten schot blijven. Als vanuit overig Zeeland plannen bij het provinciaal bestuur worden ingediend en zij voldoen aan de regionale aanpak, dan kan op een positieve benadering worden ge rekend. Een voorbeeld van de regionale aanpak is het opehbaar-vervoer- project in Zeeuwsch-Vlaanderen. Vanaf begin februari rijden in de regio's West-Zeeuwsch-Vlaande- ren, Axel-Overslag en Hulst- Perkpolder taxi's volgens een vaste dienstregeling en met vaste halteplaatsen. Sommige lijnen geven aansluiting op het gewone openbaar vervoer ter plaatse. Er zijn ook lijnen die aansluiten op de bezoekuren in de ziekenhuizen en op de schooltijden. Na verloop van tijd moet blijken of dit aanvul lende openbaar vervoer in de ge wone dienstregelingen kan wor den opgenomen. In de projectmatige aanpak is het ondersteuningsproject kleine ba sisscholen uitgevoerd. In driejaar tijd zijn vijftien basisscholen, ver spreid over de hele provincie, ex tra gesteund vanuit de school begeleidingsdienst Regionaal pe dagogisch centrum. Uitgangs punt was aan te tonen dat het onderwijs op kleine scholen van Kerkwerve goede kwaliteit kan zijn. Een be langrijk nevendoel was de laatste basisschool in de vijftien dorpen een stevige positie binnen die dor pen te geven. Als uitvloeisel daar van is gebleken, dat de school voor veel meer kan worden ge bruikt dan alleen het geven van onderwijs. Onlangs hebben provinciale sta ten geld beschikbaar gesteld om de ervaringen uit het project te boek te stellen en zo breed moge lijk te verspreiden, opdat ook an dere plattelandsgemeenten er hun voordeel mee kunnen doen. De leefbaarheid in een dorp kan flink worden verbeterd als wordt gewerkt aan de hand van een dorpsplan. In zo'n plan kunnen al lerlei zaken aan bod komen, zoals De statencommissie milieuhy giëne vergadert vrijdag 1 maart, 14.00 uur. Agendapunten zijn uitkeringen uit het milieufonds voor een moeras voertuig, het Zeeuws boeren broodproject en de werkgroep natuur- en milieu-educatie Wal cheren. De aanzetten voor een nieuw provinciaal afvalstoffen- plan en de notitie Naar een stort verbod voor bouw- en sloopafval komen aan de orde, evenals de no ta voorlichting en educatie. Voor het laatste punt geldt het voorbe houd dat de nota tijdig beschik baar is. De statencommissie voor ruim telijke ordening bespreekt vrijdag 1 maart, 16.00 uur, de concept notitie woningbouw, het kleine- kernenprogramma 1991 en de subsidiëring van de stichting Duinbehoud. Maandag 4 maart, 13.30 uur, ver gadert de statencommissie voor waterstaat en verkeer. Op de agenda staan de reparatie van de dubbeldeks veerboot Prins Willem-Alexander en cfe exploita tie van de veerdiensten tot 2000. Op wegengebied zijn er voorstel len voor de weg Yerseke-Rijksweg 58 (bij de spoorwegovergang), het fietspad Middelburg- Koudekerke en de fietsoversteek Sint Laurens. Het waterschaps rapport De bakens verzet en me dedelingen over de ruilverkave ling Sint Philipsland completeren de agenda. De statencommissie voor econo mische zaken vergadert maan dag 4 maart, 16.00 uur. De beleidsnota lichamelijk gehan dicapten Zeeland, een bijdrage uit het sociaal-economisch ontwik kelingsfonds voor een sympo sium Agrarisch Zeeland aan zet en een rapport over organisatie en samenwerking van de haven schappen Vlissingen en Terneu- zen worden besproken. De statencommissie voor be stuurszaken vergadert vrijdag 8 maart, 10.00 uur. De agenda voor de bijeenkomst wordt in de volgende Abdij- nieuws vermeld. de realisering van een dorpshuis, de organisatie van evenementen, herinrichting van straten en plei nen, het mede-gebruik van de school voor verenigingen, wo ningbouw. In het kleine-kernen programma 1991 wordt (voort) gewerkt aan de dorpsplannen van Eede, Aardenburg, Groede, Zuid- dorpe, Terhole, Hengstdijk, Graauw, Heikant, Vrouwenpol der, Veere, Nieuw- en Sint Joos- land, Ritthem, 's-Heer Abtskerke, Hoedekenskerke, Oudelande, Oosterland, Ouwerkerk, Ellemeet en Stavenisse. Op basis van dorpsplannen wordt in 1991 in Baarland, Driewegen en Ouwerkerk het dorpshuis ver beterd. In Eede en Sint Kruis wor den kleine woningbouwprojecten uitgevoerd en in Hoofdplaat en Kerkwerve wordt het dorpscen trum opnieuw ingericht. Bij de opstelling van dorpsplan nen moet rekening worden ge houden met de regionale aan pak. Onderlinge afstemming is geboden, zeker als het gaat om zaken die een breder bereik dan het eigen dorp hebben. Ook kan worden voorzien in aansluitende plannen, bijvoorbeeld als toe ristische routes worden ont wikkeld. Het provinciaal programma regio naal beleid kleine kernen 1991 is maandag besproken in de staten commissie welzijn. Vrijdag spreekt de statencommissie voor ruimtelijke ordening zich erover uit en maandag 4 maart is dat de statencommissie voor bestuurs zaken. De commissies beginnen met spreekrecht. Het programma wordt vervolgens ter definitieve vaststelling aangeboden aan ge deputeerde staten. u%jw3f»,v, ■-AtS ïfM1 Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 V'- 4KT v Het zestigjarig bruidspaar Verwijs-Kosten uit St. Philipsland. Beide geboren Sint-Philipslanders komen uit een groot gezin en moesten dan ook al vroeg meehel pen de kost verdienen. Tot zijn zestigste werkte Jan Verwijs in de landbouw, ondermeer acht jaar als knecht op 't Stoofje in de Ou depolder. Daar woonde het gezin in een knechtshuisje, maar nader hand verhuisde men naar het dorp. Hoewel het gezin het in de crisisjaren niet breed had, zat Jan Verwijs nooit zonder werk. Ook mevrouw Verwijs werkte mee op het land. Jarenlang was Verwijs ook werkzaam bij Kees Kosten, in de 'zilverjuun'. Op zijn zestigste veranderde hij nog van baan en kwam terecht in de wegenbouw, bij Van Oordt. "Dat was pracht werk, uitzetten kon ik als de bes te." Het betekende pendelen tot in België toe. Toen Jan Verwijs 65 werd, hield hij er mee op. "De uit voerder wilde me graag houden, maar ik vond het welletjes. Bij mijn afscheid kreeg ik een mooi brommertje, dat deed me goed." Over die periode zegt hij nog, dat je verantwoording moet hebben voor je werk. Hij miste dat soms bij jongere collega's en probeerde hen dat dan bij te brengen. In de Sint-Philipslandse gemeen schap liet Jan Verwijs zich niet onbetuigd. Al vroeg werd hij een actief lid van de vakbond NCLB en was daarvan ook voorzitter. In 1947 kwam hij in de gemeente raad voor de lijst Mol. Die perio de duurde tot 1962, met een wethouderschap van 1957 tot 1958. Van 1966 tot 1970 zat Ver wijs met een eigen vrije lijst op nieuw in de raad. "Heel veel werk hebben we moe ten verzetten. Eerst de opbouw na de tweede wereldoorlog. En toen kwam in '53 de ramp. Dagen en nachten lang vergaderden we in een huisje op de Oostdijk. Er was niets en om de zaak op te knap pen, moest je wel goede hulp heb ben. Secretaris Sinke, die we toen hadden, was een wakkere jongen." Verwijs wijst naar een stopcontact aan de muur. "Tot zo hoog stond het water en dan zaten we hier in de Henriettepolder nog zeker een meter hoger dan in de Oudepol der." De familie had in die dagen juist geslacht en kon alles op zol der in veiligheid brengen. "Met een roeiboot moesten we dan spullen halen," weet mevrouw Verwijs nog. Het besturen in deze tijd kan Ver wijs niet meer zo volgen. "Het is allemaal op en tekort. Je kunt er geen denkbeeld meer van vor men." Hij kijkt terug op een tijd dat in vakbondsverband urenlang met de boeren werd vergaderd voor een halve cent bij het loon. In de crisistijd werkte hij voor 9 1/2 cent in de winter, 12 1/2 cent in het voorjaar en 14 1/2 cent in de periode augustus tot december. "Maar dan maakte je als knecht wel weken van 70 uren." Het echt paar Verwijs is nu tevreden met de eigen woning en spulletjes. "Als Drees indertijd geen fonds had ge maakt voor de oudedagsvoorzie ning, hadden we nu nog allemaal naar het land gegaan," meent Verwijs. De duivensport was een grote hobby van Jan Verwijs. "Ik heb altijd goed gevlogen, maar op mijn tachtigste ben ik ermee gestopt." Daarnaast viste hij altijd graag, met fuiken en wargaren. "Nu mag er niets meer, da's een gekke boel. Het is toch geen aar digheid wanneer je hier tachtig jaar woont en je mag nu niet eens meer om een maaltje lamsoren," zegt de krasse Sint-Philipslander. Het nieuws in binnen- en buiten land volgt hij op de voet. "Ik ben benieuwd of er door die belasting affaire grote verschuivingen zul len optreden in provinciale sta ten," merkt Jan Verwijs op. Ook over de Golfoorlog weet hij mee te praten. "Het is erg voor de men sen in dat verre land. Die Hussein is misschien nog wel erger als Hit- Ier. Maar uiteindelijk gaat het al lemaal om de centen," is zijn overtuiging. Mevrouw Verwijs heeft één grote hobby. "Breien," zegt ze opge wekt, "ik heb schuiven vol." Mor gen (vrijdag) wordt het jubileum gevierd met de dochter, zoon en drie kleinkinderen. In het gebouw van de Oud-Geref. Gemeente is er dan gelegenheid om het diaman ten bruidspaar te feliciteren. In de Eendrachtbode van 14 fe bruari staat een mooi verhaal van briefschrijver H. Venekamp over het schaatsverbod, maar het hele verhaal ziet er verdacht uit. Ik zie het meer als verkiezingspropagan da en een strohalm waaraan Vene kamp zich vastgrijpt om zijn populariteit wat op te vijzelen. Stel je eens voor: wanneer je die duizenden schaatsers op hun te nen trapt, dan zou dat weieens anti-natuur kunnen werken. En met de provinciale statenverkie zingen in het vooruitzicht dacht hij natuurlijk: dat zullen we eens proberen recht te zetten. Maar beste lezer, zelfs de bepleitte uitzonderingsregeling voor schaatsers kan mij de de goede be doelingen van Venekamp nog niet doen geloven; want hij is politicus en na de verkiezingen gaat dit soort mensen toch zijn eigen gang. Natuurgebied zal ontoegan kelijk zijn voor het publiek; dus ook voor schaatsers, voor zwem mers in het zoute water bij de Oesterdam, voor pierenstekers. Men zal niet meer mogen vissen, jagen envaren; men zal geen lams oren en zeekralen meer mogen snijden, geen alikruiken meer ra pen en de mossels mogen alleen maar meer door de eenden opge vreten worden. Maar ten behoeve van een paar zogenaamde natuurmensen wél ganzenschade op kosten van de boer. En door slecht onderhoud in de natuurgebieden een heleboel THOLEN 28 feb. Diaserie Achterhoek na tuurver. Tholen, 't Koffiehuis 19.30 u. 28 feb. Schrijfster Carolijn Visser in Gasthuiskapel i.v.m. Boeken week '91, 20 u. 1 mrt. Wereldgebedsdag, Ten An ker 19.30 u. 5 mrt. Jubileumavond Plat- tel.vrouwen, Meulvliet 19.15 u. 8 mrt. Vrouwendag, Meulvliet 10-17 u. 16 mrt. Oriëntatierit MAC, start Zoekweg 19 u. 20 mrt. Jaarverg. en bingo bejaar- densoos, zaal Schuttershof 14 u. 20 mrt. 'Bakerpraatjes uit de oude doos' NCVB, Visnet 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 16 mrt. Clubwedstrijd HSV 't Scharretje, De Noord 14.30-17.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 28 feb. Alg. jaarvergadering ZLM, café P.J. van Houdt 19.30 u. 1 mrt. Hobbymiddag, St. Maar- tenshof 14 u. 5 mrt. Milieuseminar i.s.m. Ka mer van Koophandel, Haestinge 19.30 u. 7 mrt. Bloedafname, Haestinge 18.30-21.00 u. SCHERPENISSE 16 mrt. Bekerwedstrijd HSV De Zeebaars, Gorishoek 13.30-16.30 u. POORTVLIET 20 mrt. Zitting CNV, café Tolrust 19 u. SINT-PHILIPSLAND 12 mrt. Zitting CNV, De Wimpel 19 u. BERGEN OP ZOOM 22 feb.-3 mrt. Tentoonstelling 'presentatie nieuwe aanwinsten', Markiezenhof t/m 24 mrt. Expositie 'Bloemen, het landschap en mensen', Mar kiezenhof 2 mrt. Sprookjesballet 'Cinderel la', de Maagd 20.15 u. 3 mrt. Festival 'Cultureel ge kleurd', de Stoelemat 15-18 u. 3 mrt. Koffieconcert blaasensem. Sciolto, Markiezenhof 12 u. 6 mrt. Hip/Hopavond, De Botte Hommel 20-23 u. 9 mrt. Computermiddag, De Bot te Hommel 12-16 u. 17 mrt. Orgel concert Norbert Bartelsman, Gertrudiskerk 16 u. film film film ROXY 1: Dances with wolves - a.l., vr en za 20 u., zo 16.15 en 20 u., ma t/m do 20 u. Never ending story II - a.l., za, zo en wo 14 u. ROXY 2: Home alone - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20.15 u. CINEMACTUEEL 1: The shelte ring sky - a.l., vr 19 en 21.30 u., za 19 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., ma t/m do 20 u. Teenage mutant nin- ja turtles - a.l., za, zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 2: Kindergar ten cop - 12 jaar, vr 19 en 21.30 u., za 14, 19 en 21.30 u., zo 14, 16.30, 19 en 21.30 u., ma, di en do 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Flatliners - a.l., vr en za 19 en 21.30 u., zo 16.30, 19 en 21.30 u., wo en do 20 u. A fish called Wanda - a.l., ma en di 20 u. De kleine zeemeermin - a.l., za, zo en wo 14 u. overlast door vallende takken, schaduwwerking en vliegend pluis van distels en andere onkruiden. Geachte lezers, wanneer gaan de ogen van de massa open? Want dit kleine groepje mensen zal er voor zorgen dat er straks natuur is waar je niet eens naar mag kijken, dat je je niet buiten het asfalt mag begeven. En dan zult u nog zeg gen: waar is die goeie ouwe tijd gebleven, toen we nog vrij konden schaatsen op Rammegors. Mijn hele leven woon ik midden in de natuur, maar ik heb oog voor de werkelijkheid: je kunt de tijd geen honderd jaar terugdraai en. Als dat zo zou zijn, dan zou den de natuurvrienden van nu het eerst het loodje leggen in een strenge winter en van honger en kou omkomen. Met het oog op een schaatszekere toekomst zou den we misschien ook een club moeten oprichten - net als de vo gelvrienden - genaamd: de schaatsvrienden of ijsvrienden. En dan kunnen we ook een stukje Rammegors inpalmen. En tenslotte denken wij van zelfsprekend aan de vogels. Naast de nootjes in de boom en de em mers met graan stellen wij ook onze percelen tarwe en graszaad beschikbaar! Schaatsliefhebber CP. de Rijke, Kadijk 24, Tholen. Waarom schrijft iemand een inge zonden brief? Vaak is het een reactie op iets, wat hem/haar heeft getroffen, soms heeft het een andere bedoeling. Reacties zijn ook niet allemaal even snel. Het is nu 14 dagen geleden, dat mijn stukje over schaatsen op Rammegors geplaatst werd en ik heb me dan ook afgevraagd, wat de reden kon zijn van zo'n late reactie als die van dhr. De Rijke. Het kan natuurlijk zijn dat iemand lang moet nadenken voor hij iets op papier heeft. Gezien het insinuerende karakter van het stukje kan het ook zijn, dat op die manier getracht is mij de moge lijkheid te onthouden nog tijdig te kunnen reageren. Het blijft een wat moeizame zaak om van ge dachten te wisselen via een weke lijks verschijnend blad, omdat er zoveel tijd tussen actie en reactie ligt. Anderzijds hebben sommi gen aan 14 dagen bedenktijd nog niet genoeg, zo blijkt. Ik waardeer het zeer, dat de redactie van de Eendrachtbode mij in de gelegen heid stelt meteen te reageren op het stukje van de zgn. schaatslief hebber. Hier is niet iemand aan het woord als schaatsliefhebber. Hierin uit zich iemand, die kenne lijk moeite heeft met het feit, dat grotere groepen mensen, om niet in de term "de massa" te verval len, meer belangstelling en waar dering krijgen voor de natuur en die voor die natuur opkomen. De natuur vinden we gelukkig nog volop in onze regio, zowel in als buiten beschermde natuurge bieden. Die beschermde natuurgebieden móeten we wel instellen, omdat menselijke activiteiten een zo gro te aanslag op de oorspronkelijke natuur veroorzaakten, dat die na tuur ernstig bedreigd werd in zijn voortbestaan. In zulke bescherm de gebieden kunnen planten en dieren nog zoveel mógelijk on gestoord leven, niet verontrust of bedreigd door de nadelige gevol gen van allerlei menselijke invloe den. Planten in zulke gebieden wordt het bijv. niet kwalijk geno men, dat ze schaduw veroorza ken, takken laten vallen of andere stoute dingen doen, die ze kenne lijk van sommige mensen eigen lijk niet mogen. Dat in die gebieden niettemin ge schaatst mag worden, is een alge meen, ook door "zgn. natuurmensen" aanvaard en toe gejuicht feit in Nederland en daarom vond en vind ik, dat dat nu en in de toekomst ook voor Rammegors geldt. En dat heeft helemaal niets te maken met het feit, dat ik in mijn vrije tijd onder andere ook aan politiek doe. Het is jammer, dat sommigen om welke redenen dan ook en vaak te gen beter weten in, een soort kunstmatige tegenstelling oproe pen tussen de natuurvrienden die niet en andere die wél hun brood in "de natuur" moeten verdienen. Het zou beter zijn voor beide groepen en zeker voor de natuur, wanneer het wederzijdse begrip wat groter werd. Het stukje van de heer De Rijke levert daar geen bij drage aan. Het staat bol van de in sinuaties en vooronderstellingen van kwade trouw, die het mis schien aan de borreltafel goed doen, maar zwart op wit in de krant afgedrukt op weldenkende mensen een overtrokken en daar door belachelijke indruk maken. Ik zal daarop nu en op deze plaats dan ook niet serieus ingaan, maar dat is waarschijnlijk ook niet de bedoeling van de schrijver ge weest. Ik kan hem meedelen, dat echte schaatsliefhebbers mijn pleidooi voor een in schaatstijd vrij toegankelijk Rammegors wél gewaardeerd hebben en ze mogen mij daaraan houden, ook na de verkiezingen. P.S. En bedankt voor de vogel hulp, want ze hebben liever graan- dan hagelkorrels. H. Yenekamp Botermarkt 9 Tholen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1991 | | pagina 7